Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.421.280
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Damir22 kaže...
aloevera13 kaže...

se isplati imati push pull ? tj. 2 ventilatora..

 

i da li onda ovaj drugi moze na neki zaseban konektor bit spojen ili?

 Probao sam push-pull na lcc-120, i apsolutno nikakve razlike nisam vidio, niti 1C u temperaturama....

 

Neznam koliko se isplati, a drugi ventilator moze biti spojen bilo gdje, pa i na obicni 12v molex, svejedno je, naravno, onda se brzina vrtnje ne regulira preko ploce, u tom slucaju jedan bi bio s reguliranim okretajima, drugi bi se uvijek vrtio onako kako je tvornicki napravljen (na max)....

 

 

 

Imam 2 venta na arcticu 33 i nisam vidio razliku u temperaturi. Buka je možda par decibela niža jer se prednji vent ne napreže toliko, ali nema razlike. 260 kuna je 2018.g. bila DUO verzija s 2 venta pa sam uzeo, a i estetski je onako moćnije.

P.S. stražnji vent mi je počeko puštati onaj rattling sound kao traktor pa mislim da mu se bliži kraj, a i jamstvo mu je isteklo.

Čini se da Bionix ventovi ipak nemaju deklariranih 10 godina kontinuiranog rada 

 

I want to believe
6 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ako može odg na moj prijašnji post za cooler za ryzen 5 3600... Hvala 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Eciv kaže...

Ako može odg na moj prijašnji post za cooler za ryzen 5 3600... Hvala 

 Bacanje novaca,

https://www.nabava.net/search.php?q=Freezer+34+eSports

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...
Eciv kaže...

Ako može odg na moj prijašnji post za cooler za ryzen 5 3600... Hvala 

 Bacanje novaca,

https://www.nabava.net/search.php?q=Freezer+34+eSports

I taj je bacanje para realno, moze i bez ovog esports za 100kn manje, ako je ok bulk:

https://www.nabava.net/search.php?q=freezer+34

3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...
Boris grozni kaže...
Eciv kaže...

Ako može odg na moj prijašnji post za cooler za ryzen 5 3600... Hvala 

 Bacanje novaca,

https://www.nabava.net/search.php?q=Freezer+34+eSports

I taj je bacanje para realno, moze i bez ovog esports za 100kn manje, ako je ok bulk:

https://www.nabava.net/search.php?q=freezer+34

 Netko je napisao prije da nema za Amd postolje ili tak nešto

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Kako nema, doslovce pise bulk for AMD. Ne moze imati eventualno sarafe za Intel, a postolje, metalni onaj vrag na kojeg idu sarafi je isti za AMD/Intel na tom cooleru, samo je orijentacija drugacija. Ugradio sam ga kod sebe i par drugih ljudi i super je za te pare, a Esports je nista vise nego pofarbana verzija.

3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dali prva verzija ARCTIC COOLING Liquid Freezer 120mm paše na Ryzen 5600x?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...

Dali prva verzija ARCTIC COOLING Liquid Freezer 120mm paše na Ryzen 5600x?

 Imao sam onaj od 360mm i čini mi se da je u kompletu bio i za ryzene ali nisam siguran ima li u svima sve ovisi da li je napravljen prije ili poslije prve riže

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ako netko ima za rijesiti Asetek 120mm kuler (Corsair H50, H55, H75/Antec 620,920/NZXT X31/Thermaltake Performer,Pro) nek se javi u PM.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, imam ryzen 5 1600 sa njegovim coolerom. Čini mi se malo previše bučan, koji cooler bi ste preporučili do nekih 200-ak kuna? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, koje kuciste imas, koja grafa? Kakav je airflow tamo?

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
vax kaže...

Pozdrav, imam ryzen 5 1600 sa njegovim coolerom. Čini mi se malo previše bučan, koji cooler bi ste preporučili do nekih 200-ak kuna? 

Arctic Freezer 34 hladnjak za procesor uzmi.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Al nek nam javi, na kojim je okretajima cooler sad i koje su temp.

 

Ja imam stock i jedva ga ikad primjetim...

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
metallic kaže...

Pa ni ja svoga ne čujem jer sam lagano gluh, a i naučen sam na veliku buku pa nisam mjerilo ničega.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Dobra! Eto on svog isto cuje, ajmo vidit jel kao sismis ili kao ti? ;)

Survivor - eye of the tiger
5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

zALMAN S3, RX570 8GB, 2 ventilatora jedan naprijed i jedan nazad. Temperature su sve u granicama normale i s tim nemam nikakvih problema ali jednostavno mi se čuje malo preglasno i to me irtira...pa eto htio bih uložiti nekih 200 kn u neki novi, tiši i eventualno staviti još jedan ventilator na gornju stranu kućišta.

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
vax kaže...

zALMAN S3, RX570 8GB, 2 ventilatora jedan naprijed i jedan nazad. Temperature su sve u granicama normale i s tim nemam nikakvih problema ali jednostavno mi se čuje malo preglasno i to me irtira...pa eto htio bih uložiti nekih 200 kn u neki novi, tiši i eventualno staviti još jedan ventilator na gornju stranu kućišta.

 ma samo ti uzmi arctic koji ti je preporučio valentin

ove priče tko čuje, tko ne čuje stock hladnjak, ovise o hrpu faktora, od gluhoće do pozicije kućišta i okolne buke, a tebi je bitno što ti čuješ

neki su em teške gluvare, em im je kućište pod stolom, em kad gejmaju navrnu zvučnike i normalno da ne čuju ništa 

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koji aio nzxt,corsair ili ekwb...

Nzxt x53 rgb bijeli

Corsair h100 elite capelix bijeli 

Ekwb 240 dargb crni 

Ili neku noctua

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 18:04 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mariolla79 kaže...

Koji aio nzxt,corsair ili ekwb...

Molim anketu. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D Ajmooooooo. :D
3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Test koji su svi trazili

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Može li Freezer 34 esports duo biti ok izbor za i5-12600k ?
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
tintin kaže...
Može li Freezer 34 esports duo biti ok izbor za i5-12600k ?

 ako ga planiraš kloknuti na 5Ghz i koristiti pod težim workloadovima, teško da će ga taj cooler moći obuzdati, moja preporuka bi bila da se protegneš do neke NHD14/15 noctue ili neki pouzdani 240 AIO

 

ako ćeš samo gejmati s njim, onda probaj, smiješne su gaming temp na alderu

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 9:31 (mrki_trpi).
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_trpi kaže...
tintin kaže...
Može li Freezer 34 esports duo biti ok izbor za i5-12600k ?

 ako ga planiraš kloknuti na 5Ghz i koristiti pod težim workloadovima, teško da će ga taj cooler moći obuzdati, moja preporuka bi bila da se protegneš do neke NHD14/15 noctue ili neki pouzdani 240 AIO

 

ako ćeš samo gejmati s njim, onda probaj, smiješne su gaming temp na alderu

 Da se protegne do Noktue od 800kn a ovaj freezer je 350ako ce se zeljeti protezati onda neam kaj gledati dalje od Fume 2!

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...
mrki_trpi kaže...
tintin kaže...
Može li Freezer 34 esports duo biti ok izbor za i5-12600k ?

 ako ga planiraš kloknuti na 5Ghz i koristiti pod težim workloadovima, teško da će ga taj cooler moći obuzdati, moja preporuka bi bila da se protegneš do neke NHD14/15 noctue ili neki pouzdani 240 AIO

 

ako ćeš samo gejmati s njim, onda probaj, smiješne su gaming temp na alderu

 Da se protegne do Noktue od 800kn a ovaj freezer je 350ako ce se zeljeti protezati onda neam kaj gledati dalje od Fume 2!

 vidim da Fuma2 solidan izbor za manje od 600kn, kao što je nekad koštala noctua nhd14 a vidim sad  je nema ispod 670kn...

uostalom naveo sam mu u kojem mu scenariju treba jači cooler, ako će rokat igrice ne treba mu ništa osim tog freezera 34, 12600k u igrama će teško povući preko 100w

3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Znaci i dalje mu preporucujes DUPLO skuplji i gori hladnjak od AC-a(nhd14, jer ako je u gornjem testu d15 prakticki isti ko Ac onda je d14 definitivno gori hladnjak)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...

Znaci i dalje mu preporucujes DUPLO skuplji i gori hladnjak od AC-a(nhd14, jer ako je u gornjem testu d15 prakticki isti ko Ac onda je d14 definitivno gori hladnjak)?

dragi kolega Boris,

 

sami ste si dali odgovor na pitanje, u tom testu su korištena na dva procesora, jedan sa 68w potrošnjom, drugi sa 123w potrošnjom, znači jedan i drugi debelo ispod potencijalne potrošnje procesora za koji je tražena preporuka hladnjaka, a to što se navedeni AC 34 ponaša odlično sa low power procesorima ne znači ama baš ništa ako ga se stavi na procesor koji  može povući blizu 200w

 

zaključak da je NHD14 gori hladnjak od AC 34 može donijeti samo hw analfabet 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Da, teska smijurija je izjednacit AC34 i D15..

 

AC34 je dovoljan i za 5ghz 12600K (osim ako dobijes drveni primjerak pa mu treba 1.35V za 4.9ghz) ako ces samo gejmat..

 

Sa 12600K ces povuc 200W samo ako se trudis i to ti je cilj, znaci prime i sl....

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 17:17 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Da, teska smijurija je izjednacit AC34 i D15..

 

AC34 je dovoljan i za 5ghz 12600K (osim ako dobijes drveni primjerak pa mu treba 1.35V za 4.9ghz) ako ces samo gejmat..

 

Sa 12600K ces povuc 200W samo ako se trudis i to ti je cilj, znaci prime i sl....

alder u gamingu smijurija kako malo troše, doslovno lc120 i takvi budget cooleri bi to držali bez greške pod kontrolom

 

no ovo drugo, za nekog tko ima k proc na z ploči nije rijetkost da će roknut koji prime ili neki drugi avx stability/bench program, a sa ovim AC 34 bi bilo finog throtlanja ili gašenja radi temp.

3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrki_trpi kaže...
Boris grozni kaže...

Znaci i dalje mu preporucujes DUPLO skuplji i gori hladnjak od AC-a(nhd14, jer ako je u gornjem testu d15 prakticki isti ko Ac onda je d14 definitivno gori hladnjak)?

dragi kolega Boris,

 

sami ste si dali odgovor na pitanje, u tom testu su korištena na dva procesora, jedan sa 68w potrošnjom, drugi sa 123w potrošnjom, znači jedan i drugi debelo ispod potencijalne potrošnje procesora za koji je tražena preporuka hladnjaka, a to što se navedeni AC 34 ponaša odlično sa low power procesorima ne znači ama baš ništa ako ga se stavi na procesor koji  može povući blizu 200w

 

zaključak da je NHD14 gori hladnjak od AC 34 može donijeti samo hw analfabet 

 

 

 evo s 240w

ono kaj nemre ohladiti ac nece ti puno pomoci ni skoro 3x skuplja noktua

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 19:39 (Boris grozni).
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...
mrki_trpi kaže...
Boris grozni kaže...

Znaci i dalje mu preporucujes DUPLO skuplji i gori hladnjak od AC-a(nhd14, jer ako je u gornjem testu d15 prakticki isti ko Ac onda je d14 definitivno gori hladnjak)?

dragi kolega Boris,

 

sami ste si dali odgovor na pitanje, u tom testu su korištena na dva procesora, jedan sa 68w potrošnjom, drugi sa 123w potrošnjom, znači jedan i drugi debelo ispod potencijalne potrošnje procesora za koji je tražena preporuka hladnjaka, a to što se navedeni AC 34 ponaša odlično sa low power procesorima ne znači ama baš ništa ako ga se stavi na procesor koji  može povući blizu 200w

 

zaključak da je NHD14 gori hladnjak od AC 34 može donijeti samo hw analfabet 

 

 

 evo s 240w

ono kaj nemre ohladiti ac nece ti puno pomoci ni skoro 3x skuplja noktua

 

 

na stolu eto izdržao minutu, a noctua slabija/jeftinija od prije navedenih 7-8°C bolja od njega 

neka ga ubaci u neki midtower case pa da vidimo.... dajem mu max 3 minute do throtlanja/gašenja

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice