Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.790
|
čitano: 1.084.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
8 mjeseci
Re: Koji CPU cooler kupiti?

hvala..konačno neko ko se razumije

9 godina
renato1977 kaže...

Bilo bi puno lakše u životu da ljudi pročitaju post koji netko postavi..Govorim o XEONU X5650 a ne o ryzenu!!

Istina da, moj zaheb, naknadno sam vidio da se radi o Xeonu, isprike...

Samo ako moze malo vise informacija to bi puno bolje koristilo...U kakvim uvjetima tj. kolika je sobna temperatura, dal je testirano u kucistu ili otvorenom stolu samo, s kojom pastom, s kojim ventilatorima na kojem hladnjaku, koji napon procesora, koja ploca, i koliko je povukao taj Xeon na kojem clocku W? Mislim sve je to super i ok sto kazes, ali ako vec govorimo o necemu onda je nekima bitno da znaju tocne cinjenice i po tome usporede sa necim drugim...

nicky.sl kaže...

Kad smo već kod LC hladnjaka jednom davno sam ga testirao na Xeonu X5675 i ugodno me iznenadio 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=113&jumpto=5188907&sort=asc&view=flat

A tako je i sa nekim jeftinjim AIO coolerima, nadam se uskoro da cu uhvatit vremena dok je jos toplije i testirat 4 AIO-a i 3 bolja zracna sa 2 razlicita procesora, razliciti naponi, van kucista, u 2 razlicita kucista, itd itd, pa da vidimo kako recimo Noctua d14 dise naspram novije d15s, antec mercury 240 ili arcticom 280 ili 360... Ima toga jos ali necu dalje...

Preuzeo me posao nazalost, pa to nikako nisam stigao kroz 7. i 8. istestirati...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 2:25 (Tomo53nja).
7 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Zanima me AIO u rangu 500kn. Zapelo mi je za oko Cooler Master ML120L V2 RGB, postoji i 240 opcija no 100kn skuplja.

Neke preporuke? Što hladnije a da nije glomazno?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
D3lBoy kaže...

Zanima me AIO u rangu 500kn. Zapelo mi je za oko Cooler Master ML120L V2 RGB, postoji i 240 opcija no 100kn skuplja.

Neke preporuke? Što hladnije a da nije glomazno?

Arctic Liquid Freezer II 120

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina

Ma nista 120 AIO...Ako ikako mozes, i imas mjesta 240 ili 280, ja ispod toga nebi isao...I to redom Arctic Freezer 280 V2, corsair h100i V2 recimo, fractal celsius s24, itd itd, to su neka ok hladenja, uz jos par primjera od Coolermastera ili Anteca recimo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 14:38 (Tomo53nja).
8 mjeseci

evo i mene,nije me bilo dosta vremena...

Šta se tiče x5650 kod mene je bilo na ovakvim postavkama+- neke stavke jer zavisi na kojoj je matičnoj i koliko možeš izvuč

cpu ratio 22

bclk freq 200

dram freq 1203

uclk 3408

qpi lin 7218

cpu volt 1,34

cpu pll 1,84

qpi dram core 1,3

ioh volt 1,16

uglavnom to je to...

trenutno je na 3.8ghz-rang i7 7700k(samo i7 ima nešto bolji single core rezultat jer radi na 4.2) na tesu-koristim occt ne prelazi 50 stupnjeva

9 godina
renato1977 kaže...

Stavi koje su ti temperature sobe, koliko W povuce taj xeon i na kraju zavrti prime 95 smal fft 20 min pa da vidimo temperature, daleko je to od "nabrijanog", a bome i zagrijanog...

5 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav,

Uzeo sam Ryzen 5 3600 bez coolera pa mi treba preporuka šta uzeti od hladnjaka.

Većinom igram, a planirao sam ga i OC-at s vremenom ali to mi je sad upitno pošto vidim da se neda baš nešto izvući iz njih.

Neka cijena do koje bi išao 150-200kn..

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

za taj buđet najbolje je uzeti ovaj više puta preporucivani cooler. ako si prosječan korisnik bolje ti nit ne treba za 3600.

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente/hladnjak-za-cpu-cijena-lc-power-lc-cc-120-socket-775-1150-1151-1155-1156-1366-2011-fm1-fm2-am2-am3-am4-84692851

5 godina

Taj imam sad na FX6300, pokazao se dosta dobar.

Bacio sam oko i na Arctic Cooling Freezer 34, možda bi čak njega radije.

kakva su mišljenja/iskustva?

2 godine
jurkanri kaže...

Taj imam sad na FX6300, pokazao se dosta dobar.

Bacio sam oko i na Arctic Cooling Freezer 34, možda bi čak njega radije.

kakva su mišljenja/iskustva?

svakako da

www.youtube.com/TerabitTV
8 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Dobio sam i7 10700 bez K pa sam ga odlučio iskoristiti. Koji air cooler predlažete. Radi se o mATX ploči i bitno mi je da bude tih. 

0 0 hvala 0
9 godina
11 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Da li je Scythe Mugen 5 Rev. B dobar izbor za 5600x?

Cijena mu je 400kn.

Ima li nesto bolje za te novce?

Ne mislim raditi overclock.

Kuciste je Fractal Design Meshify C

Gale
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 3:28 (Legasus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Legasus kaže...

Dovoljan je i Arctic Freezer 34.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
Koji CPU cooler kupiti?

Preporuka za Arctic Freezer 280 V2! Odličan.

https://bit.ly/2z4Nc6Q

0 0 hvala 0
10 godina
Pavao77 kaže...

Naravno, best buy opcija.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 tjedana

0 0 hvala 0
9 godina
Pavao77 kaže...

Jos samo da ga estetski srede.

7 godina
monsieur kaže...
Pavao77 kaže...

Jos samo da ga estetski srede.

Šta mu fali ??? 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
9 godina

Svako ima svoj ukus dapace, ali za moj je presvemirski. Nije za neke clean buildove.

9 godina
Pozdrav ekipa
Planirano sam uzet Arctic liquid freezer ii 280mm ali problem je sta ga nigdje u Hr nije moguće nabaviti.Mogu uzet isti taj samo 360mm razlika u cijeni je 50kn,e sad da li se isplati uzimat 360mm verziju ili da čekam kada će opet bit 280mm verzija dostupna?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

To ti je "bulk" pakiranje i još "for amd". Znači dobiješ kopče samo za am4 i vjerojatno ne dolazi u retail kutiji i ide bez manuala itd.

Uglavnom, ne bih se čudio da je to hladnjak kojeg je netko kupio pa vratio, ja osobno bi zaobišao.

7 godina
darkborg kaže...

To ti je "bulk" pakiranje i još "for amd". Znači dobiješ kopče samo za am4 i vjerojatno ne dolazi u retail kutiji i ide bez manuala itd.

Uglavnom, ne bih se čudio da je to hladnjak kojeg je netko kupio pa vratio, ja osobno bi zaobišao.

Slikam ja manual ako treba hehe. Nedavno sam slikao i Arctic 34 vs LC CC 120 dimenzije i malo dizajn pa mogu stavit, ako nekog zanima. Isplati se 34 za te pare, ako treba za AMD i ako se ne misli dalje preprodat jednog dana (onda kutija i ambalaza imaju svoju prednost). Evo inace dobar tutorial:

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 19:37 (The_Fichek).
2 mjeseca
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, zamolio bih za pomoć oko odabira hlađenja AMD Ryzen 5 5600x procesora. Želio bih uzeti nešto od Bequiet! zbog tišine rada (snimanje glazbe) i jer želim da se slaže sa kućištem istog brenda...

Prva opcija je Be quiet! Shadow Rock 3 air cooler sa 190W TDP.

Što mislite o ovome? Ne planiram raditi nikakvi manualni OC, nego bih samo omogućio PBO. Rečeno mi je da se za moje casual potrebe ne isplati manual OC te da je PBO dovoljno dobra opcija za izvući veće performanse.

Sad na red dolazi druga opcija. Prijatelj me nagovara na vodeno hlađenje. Iz tog razloga razmatram Be quiet! Pure Loop 280mm. Međutim, ne vidim kako bih usporedio ova dva coolera, jer za vodeno ne vidim nigdje TDP specifikaciju. Zato bih zamolio ako netko može potvrditi jesu li ova dva coolera jednaka po performansama, ili je jedno bolje i koje? Obje opcije razmatram uzeti iz ADM trgovine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 20:22 (sculin).

0 0 hvala 0
11 godina

darkborg kaže...

Ako je cijena dovoljno niža od retail pakiranja, i ako mu treba za AMD, onda je to dobra kupnja. Ovisi od osobe do osobe, ali onaj kome ambalaža nije bitna, kao ni neki potencijalni dodaci, ovo je odlična kupnja, ako cijena odgovara, naravno. I naravno garancija je puna, jednaka kao i kod klasičnog retail pakiranja.

12 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Koji cooler da uzmem za Ryzen 7 5800x? Razmišljao sam o Freezer 34 eSports DUO ali bojim se da ne bi dovoljno hladio jer se ovaj procesor dosta grije...

Kučište dopušta max 16cm tako da NH-D15 ili Dark Rock Pro 4 nije izbor. Možda Fuma 2 ili neki bolji prijedlog? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Fuma 2 je dovoljno, ako ju mozes igdje nabavit. U suprotnom mozes Arctic Freezer II 280, ali ga takodjer slabo ili nikako ma na nabavi..

12 godina

U Uzi shopu je Fuma 2 490,00kn. Da li je to ok cijena?

5 godina
Abra008 kaže...

U Uzi shopu je Fuma 2 490,00kn. Da li je to ok cijena?

Je, ok je cijena

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice