Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
Jurassic Park kaže...

 Nisam znao da ima hladnjaka koji su dobri a koštaju 200njak kuna.Ja uvijek gledam da moram dati za hlađenje barem 500-600kn,naravno ako mislim OC-ati,ali mi je već dvoje kolega reklo da OC-anje više nije bitno kao nekoć.

 

 Što je najgore što se može dogoditi u budućnosti s igrama  ako uzmem tu kombinaciju?

Da li ću dobiti lošiji FPS,ili ću imati stuttering u igrama?

3700X nije veliki potrošać pa mu zato ni ne treba ništa bolje od Freezera 34, iako bi i stock cooler bio čisto ok, al eto radi tišine..

Pa imao bi sigurno lošiji fps nego bez skinutih TDP limita, a sad u kolikoj mjeri i sa ili bez stuteringa, ovisi o zahtjevnosti igre.. ugl. B460 i 10700f ja definitivno ne bi uzimao, radije onda 10600K + MSI Z490-A PRO za 1250kn..

 E,sad Mgloc kaže da ne bi bilo loše uzeti B460 i 10700F,a ti pak kažeš da ti definitivno ne bi.

Nego,rekao si ovo:

bez skidanja power limita 10700 ima TDP od 65W i kad je max opterećen(sve jezgre) drži nekakvih 3.8GHz. U igrama bi to bilo dosta više pošto ne opterećuju proc toliko puno, ali s vremenom će i one sve više opterećivat jer će nadolazeće igre sve više koristit svih 8C/16T pošto je takav proc u novim konzolama. Kad se skine power limit, za što ti treba solidna Z490, proc pri max opterećenju drži stabilnih 4.7GHz. 10600K ljudi u pravilu preporučuju zato što je zasad u igrama odličan s obzirom na visoki takt, a nije preskup.. ali ipak je 6C/12T i s vremenom će 10700, ako su oba na istom taktu, bit jači cca 30ak% jer ima 2C/4T više. Za 10600K ti također treba solidna Z490 ploča jer tek skidanjem limitera drži takt na 4.8GHz.

 

Ako bi u igrama bilo dosta viša frekvencija od 3.8ghz s i7,i to bez da uzimam skupu Z490 i vrlo dobro hlađenje,po čemu je onda i5 bolji ako trebam solidnu ploču i hlađenje da skinem limiter da bi mi takt bio 4.8ghz,s tim da i5 ima 2c/4t manje?

Razlika u taktu bi bila svojih par stotina mhz,a dobio bi više jezgri,bez skupe ploče,zar ne?

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

E ljudi,što mislite o ovome.

Kupim i7 10700KF i lošiju matičnu koja ne može OC-ati za 850kn,te RAM 2x8 za 700kn i onda kad procesor oslabi nakon nekog vremena,prodam tu matičnu i kupim Z490 za 1100-1200kn  i onda ga overclockam?

Tako bi dobio 8c/16t s base freq. od 3,80ghz i boostom na 5ghz.

Što mislite da li je to dobra ideja?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jurassic Park kaže...

E ljudi,što mislite o ovome.

Kupim i7 10700KF i lošiju matičnu koja ne može OC-ati za 850kn,te RAM 2x8 za 700kn i onda kad procesor oslabi nakon nekog vremena,prodam tu matičnu i kupim Z490 za 1100-1200kn  i onda ga overclockam?

Tako bi dobio 8c/16t s base freq. od 3,80ghz i boostom na 5ghz.

Što mislite da li je to dobra ideja?

 

 Nije ti to baš nešto... I neće ti takav procesor tako skoro oslabiti. Posebno jer igraš na 4K monitoru pri 60 Hz kako kažeš. Radije onda uzmi matičnu sa H470 chipsetom ili koji je već i i7-10700. Obični ili "F". Ali "K" onda nemoj. Dakle, igraš na 4K rezoluciji pri 60 Hz - uzmi procesor sa što više jezgri. Dobro će doći u narednim godinama te jezgre. Bilo i7-10700 ili Ryzen 7 3700X. I nemaš brige.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 0:38 (Izzy).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...
Jurassic Park kaže...

E ljudi,što mislite o ovome.

Kupim i7 10700KF i lošiju matičnu koja ne može OC-ati za 850kn,te RAM 2x8 za 700kn i onda kad procesor oslabi nakon nekog vremena,prodam tu matičnu i kupim Z490 za 1100-1200kn  i onda ga overclockam?

Tako bi dobio 8c/16t s base freq. od 3,80ghz i boostom na 5ghz.

Što mislite da li je to dobra ideja?

 

 Nije ti to baš nešto... I neće ti takav procesor tako skoro oslabiti. Posebno jer igraš na 4K monitoru pri 60 Hz kako kažeš. Radije onda uzmi matičnu sa H470 chipsetom ili koji je već i i7-10700. Obični ili "F". Ali "K" onda nemoj. Dakle, igraš na 4K rezoluciji pri 60 Hz - uzmi procesor sa što više jezgri. Dobro će doći u narednim godinama te jezgre. Bilo i7-10700 ili Ryzen 7 3700X. I nemaš brige.

 Baš u tome što neće brzo oslabiti je caka.Kad oslabi Z490 bi trebale biti znatno jeftinije,tako da neću previše morati uložiti.Ovako ne bi morao brinuti za jezgre jer bi ih imao dovoljno,a opet bi imao vrlo dobru frekvenciju.Igre će u budućnosti zahtjevati i frekvenciju i jezgre,a ovako bi imao oboje za cijenu od par stotina kuna više u budućnosti.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kad oslabi, a to je vjerojatno za više od 5 godina, tada nećeš imati u prodaji Z490 matične ploče. Morati ćeš kupovati polovne. Isto tako, overclockingom mu nećeš podići nešto previše performanse kada on postane slab za nove igre.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mislim da si se malo previše zapetljao. Prvi put čujem da netko kupuje k procesor sa zaključanom matičnom i planom za upgrade matične...
Još moraš uzeti u obzir da non z matične imaju i limit na frekvenciju RAM-a, mislim na 2933 MHz.
Ugl. k procesor sa z matičnom, non k sa sa non z matičnom. Sve drugo je izmišljanje tople vode. Imaš dosta savjeta, znaš koji ti je budget i biraj.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Kad oslabi, a to je vjerojatno za više od 5 godina, tada nećeš imati u prodaji Z490 matične ploče. Morati ćeš kupovati polovne. Isto tako, overclockingom mu nećeš podići nešto previše performanse kada on postane slab za nove igre.

 

Znam da ih neće biti u prodaj i ne smeta mi da uzmem rabljene.Overclockingom bi mu nešto diglo performanse,ali opet ima veću stock frekvenciju nego 10700.

Upravo zbog veće frekvencije bi ga uzeo naspram 10700 ili 10600K

10600K fali jezgra,a 10700F fali frekvencije.Ovaj bi imao i jedno i drugo,a ne bi platio upgrade više od par stotina kuna,plus imao bi opciju overclockanja.

Samo me zanima da li bi s B460 mogao izvući maksimalni boost,ili i tu trebam skidati power limit?

 

Kresaux kaže...
Mislim da si se malo previše zapetljao. Prvi put čujem da netko kupuje k procesor sa zaključanom matičnom i planom za upgrade matične...
Još moraš uzeti u obzir da non z matične imaju i limit na frekvenciju RAM-a, mislim na 2933 MHz.
Ugl. k procesor sa z matičnom, non k sa sa non z matičnom. Sve drugo je izmišljanje tople vode. Imaš dosta savjeta, znaš koji ti je budget i biraj.

Tak tak ga ne bi overclockao odmah nego za par godina,a do tad bi imao višu frekvenciju nego na 10700F i više jezgri nego 10600K.

Što se RAM-a i limita tiče,zar bi imao vidljivo lošije performanse u igrama poput smanjenog FPS-a?

Ovaj RAM koji bi htio kupiti ima 3200Mhz,to je 267mhz manje.Mislim da to ne bi trebalo smanjiti gotovo ni jedan FPS,a uvijek mogu dodati još koju pločicu od 4GB ili 8GB kasnije.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni je problem hlađenje 10700KF jer mogao bi ja kupiti i MSI Z490 A Pro i RAM,i to bi bilo 5200kn,ali opet onda trebam hlađenje jer ste mi rekli da bi imao termal throttle čak i na stocku sa mojim LC-CC 120.

Kad bi bar LC-CC 120 bio dovoljno dobar za stock,bez da mi radi termal throttle,ja ne bi više imao dileme oko procesora.Ovako davati još love za hlađenje mi je problem jer sam već prešao originalni buđžet.

Da li bi mi radio throttle ako bi ga stavio na maksimalnu brzinu,jer mi nije problem buka.

 

EDIT:odlučio sam da ako zaista LC-CC 120 nikako nije dovoljan uzeti i hladnjak.

Recite mi da li je ovaj dobar i da li ću s njim moći dosta overclockati taj procesor?

ARCTIC Liquid Freezer II 240

I recite mi ako postoji neki bolji u Linksu,a da ne košta više.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 4:09 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Kresaux kaže...
Mislim da si se malo previše zapetljao. Prvi put čujem da netko kupuje k procesor sa zaključanom matičnom i planom za upgrade matične...
Još moraš uzeti u obzir da non z matične imaju i limit na frekvenciju RAM-a, mislim na 2933 MHz.
Ugl. k procesor sa z matičnom, non k sa sa non z matičnom. Sve drugo je izmišljanje tople vode. Imaš dosta savjeta, znaš koji ti je budget i biraj.

Da, pise navodvno 2933mhz no odma nakon par dana kad su izasle B ploce bilo je testova gdje nejde prek 2666mhz.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
6/12 procesoru fali jezgara? Pa ako neka igra traži više od 6/12 to mora bit teško neoptimizirano smeće koje nitko ne igra ili služi kao nekakav bench šta bi bilo kad bi bilo. Primjer Ashes of the Singularity pa jer ima na forumu da je netko to odigrao?
Da bi igra bila multiplayer ili single player hit mora teći fluidno na čistom 6 core procu, a kamoli na 6/12, u suprotnom će biti popljuvana od strane gamera do te mjere da će požalit što su je izbacili.
Narednih 5 godina 6/12 će vrtit savršeno sve vrijedno spomena.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jurassic Park kaže...

Meni je problem hlađenje 10700KF jer mogao bi ja kupiti i MSI Z490 A Pro i RAM,i to bi bilo 5200kn,ali opet onda trebam hlađenje jer ste mi rekli da bi imao termal throttle čak i na stocku sa mojim LC-CC 120.

Kad bi bar LC-CC 120 bio dovoljno dobar za stock,bez da mi radi termal throttle,ja ne bi više imao dileme oko procesora.Ovako davati još love za hlađenje mi je problem jer sam već prešao originalni buđžet.

Da li bi mi radio throttle ako bi ga stavio na maksimalnu brzinu,jer mi nije problem buka.

 

EDIT:odlučio sam da ako zaista LC-CC 120 nikako nije dovoljan uzeti i hladnjak.

Recite mi da li je ovaj dobar i da li ću s njim moći dosta overclockati taj procesor?

ARCTIC Liquid Freezer II 240

I recite mi ako postoji neki bolji u Linksu,a da ne košta više.

 

  Dovoljan ti je taj cooler s obzorom da nećeš overclockat. Ništa ti bolje neće donjeti neki drugi zračni cooler od 300kn. To vodeno je super ali tebi reano nije potrebno, ako ti je već sve to lagano preko budgeta. Ako ne kupuješ K CPU i misliš overclockati, ne sekiraj se za cooler taj koji imaš. 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...
Jurassic Park kaže...

Meni je problem hlađenje 10700KF jer mogao bi ja kupiti i MSI Z490 A Pro i RAM,i to bi bilo 5200kn,ali opet onda trebam hlađenje jer ste mi rekli da bi imao termal throttle čak i na stocku sa mojim LC-CC 120.

Kad bi bar LC-CC 120 bio dovoljno dobar za stock,bez da mi radi termal throttle,ja ne bi više imao dileme oko procesora.Ovako davati još love za hlađenje mi je problem jer sam već prešao originalni buđžet.

Da li bi mi radio throttle ako bi ga stavio na maksimalnu brzinu,jer mi nije problem buka.

 

EDIT:odlučio sam da ako zaista LC-CC 120 nikako nije dovoljan uzeti i hladnjak.

Recite mi da li je ovaj dobar i da li ću s njim moći dosta overclockati taj procesor?

ARCTIC Liquid Freezer II 240

I recite mi ako postoji neki bolji u Linksu,a da ne košta više.

 

  Dovoljan ti je taj cooler s obzorom da nećeš overclockat. Ništa ti bolje neće donjeti neki drugi zračni cooler od 300kn. To vodeno je super ali tebi reano nije potrebno, ako ti je već sve to lagano preko budgeta. Ako ne kupuješ K CPU i misliš overclockati, ne sekiraj se za cooler taj koji imaš. 

 Ti to iz iskustva ili...? 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Jurassic Park kaže...

Meni je problem hlađenje 10700KF jer mogao bi ja kupiti i MSI Z490 A Pro i RAM,i to bi bilo 5200kn,ali opet onda trebam hlađenje jer ste mi rekli da bi imao termal throttle čak i na stocku sa mojim LC-CC 120.

Kad bi bar LC-CC 120 bio dovoljno dobar za stock,bez da mi radi termal throttle,ja ne bi više imao dileme oko procesora.Ovako davati još love za hlađenje mi je problem jer sam već prešao originalni buđžet.

Da li bi mi radio throttle ako bi ga stavio na maksimalnu brzinu,jer mi nije problem buka.

 

EDIT:odlučio sam da ako zaista LC-CC 120 nikako nije dovoljan uzeti i hladnjak.

Recite mi da li je ovaj dobar i da li ću s njim moći dosta overclockati taj procesor?

ARCTIC Liquid Freezer II 240

I recite mi ako postoji neki bolji u Linksu,a da ne košta više.

 

 A mozes li odnekud drugdje kupovat ili mora biti links ? Tipa za hladnjak mozes uzet CNPS17X iz ipona za ispod 400kn, a rang je Noctue NH-D15. Inace, cuo sam da je to vodeno dobro, ali ipak to vodeno jos nije na trzistu 2-3 godine da mozes vidjet potencijalne probleme.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Gledam malo po YT i naletim na ovo
i9 10900 sa b460 i nekim čajna collerom drži all core 4.6 i saavim pristojne temperature.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Ti to iz iskustva ili...? 

 Da.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 Ti to iz iskustva ili...? 

 Da.

neka proba. pa ce vidjeti sto i kako...

teško da je iz iskustva jer nema nigdje recenzije "jeftinijeg coolera" s high end procesorima pa tako sigurno niti ti nisi dovoljno lud da na proc od 2000+kn stavljas cooler od 160kn

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Pa ako će on upalit P95 i onda satima gledati u to, onda će i vidjeti neko "throttlanje". No s obzirom da on priča o gamingu, onda neće. Pa sad, kako mu volja nek kupuje. 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 Pa ako će on upalit P95 i onda satima gledati u to, onda će i vidjeti neko "throttlanje". No s obzirom da on priča o gamingu, onda neće. Pa sad, kako mu volja nek kupuje. 

na p95 throttla i vodeno tako da...

ali eto ti imas iskustva pa mu reci sto i kako...

 

90% sam siguran da mu boost nece biti konstantan

Bnet: mNik987#2148
10 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Gledam malo po YT i naletim na ovo
i9 10900 sa b460 i nekim čajna collerom drži all core 4.6 i saavim pristojne temperature.

 Čajna kuleri su dobri, znam da je dosta ljudi tu sa foruma kupovalo sa alija neki isto jeftini sa aliexpressa za neku sicu i da je hladio jako dobro...

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intel bez K ko u svatove bez kurza. i5 10600k na 5ghz +msi z490-A pro -3500kn Imaš još 1500kn do 5k kn po izboru hladnjak i ram. Za 4k gaming dušu dalo idučih par god. Pukneš 11700k ako te zagolica.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
itomic009 kaže...

 Pa ako će on upalit P95 i onda satima gledati u to, onda će i vidjeti neko "throttlanje". No s obzirom da on priča o gamingu, onda neće. Pa sad, kako mu volja nek kupuje. 

na p95 throttla i vodeno tako da...

ali eto ti imas iskustva pa mu reci sto i kako...

 

90% sam siguran da mu boost nece biti konstantan

  Objasni ti njemu kakve veze će mu to imati na 4k gamingu (čini mi se da se to spominjao) ? Znači, boosta li mu na 4.8 Ghz ili 4.65 Ghz. Ajde mu objasni kakav (nikakav) utjecaj će mu to imati na gaming pa da čovjek zna zašto ga savjetuješ da potroši extra 500kn ili koliko već kuna ?

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...
toxic kaže...
itomic009 kaže...

 Pa ako će on upalit P95 i onda satima gledati u to, onda će i vidjeti neko "throttlanje". No s obzirom da on priča o gamingu, onda neće. Pa sad, kako mu volja nek kupuje. 

na p95 throttla i vodeno tako da...

ali eto ti imas iskustva pa mu reci sto i kako...

 

90% sam siguran da mu boost nece biti konstantan

  Objasni ti njemu kakve veze će mu to imati na 4k gamingu (čini mi se da se to spominjao) ? Znači, boosta li mu na 4.8 Ghz ili 4.65 Ghz. Ajde mu objasni kakav (nikakav) utjecaj će mu to imati na gaming pa da čovjek zna zašto ga savjetuješ da potroši extra 500kn ili koliko već kuna ?

 Ne, ne savjetujem mu ja da potrosi vise kuna nego da ne ocekuje cuda...

Velim ja nemam iskustva s slabijim coolerom na high end procesorom i ne mogu to znati ali znam da ce imati vise temperature.. Iz iskustva znam da spajkovi postoje.. hoce li mu boost pasti u odredenim momentima ispod 4ghz ne znam... na 4k takoder postoje cpu intenzive igre.. npr ako igras armu 3, total war serijal, mount & blades i slicno tome ocekuj da ce ti i na 4k cpu biti poprilicno konstanto opterecen...

 

 

Bnet: mNik987#2148
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Gledam malo po YT i naletim na ovo
i9 10900 sa b460 i nekim čajna collerom drži all core 4.6 i saavim pristojne temperature.

Ta B460M Mortar također ima podešavanje PL1 i PL2 stateova odnosno podizanje TDP limita.. vidiš da mu cugne do oko 135W full opterećen a da je sve stock ne bi išao preko 65W, međutim i dalje ostaje limit rama na 2933MHz.

 

toxic kaže...

neka proba. pa ce vidjeti sto i kako...

teško da je iz iskustva jer nema nigdje recenzije "jeftinijeg coolera" s high end procesorima pa tako sigurno niti ti nisi dovoljno lud da na proc od 2000+kn stavljas cooler od 160kn

Ako je jeftin ne znači automatski da je loš.. kod jako puno stvari danas se ponajprije plaća ime, "premium feel", pa tek onda ostalo.

Konkretno: Freezer 34 koji dođe 200kn(do prije pola godine bilo ih za 150ak kn) kaska za NH-D15, koji je 700kn, za 8C. Uvjeti su im identični, TDP od 130W, oba namještena na jednaku razinu buke od 30dB. Kad se ventovi dignu na 40dB razlika pada na 5C. Test je odrađen jako pedantno, zapravo sam zadivljen koliko su truda uložili u test bench da bi mogli što kvalitetnije odradit review

 

Jasno da bi tek s većim TDPom Noctua pokazala zube, ali recimo jedan 3900X se drži na oko 130-140W, jedino intelovci clockani na >5GHz cugnu i do 250W.. što je besmisleno jer u konačnici se više dobije s bržom memorijom nego li s 0.2-0.4GHz većim taktom koji uz to donosii 100W više topline.. hbt lagani meltdown a za qrac. 

 

Kod non-K procesora treba vodit računa na to da su oni 65W, što znači ako ploča nema opciju podizanja PL1 i PL2 stateova - takt će dropati i to jako, čak mali 10400F ne može držati 4GHz nego pada do 3.6GHz kad ga se nagazi.. Sad zamisli dokle bi 10700F padao sa 2 jezgre više, a isti TDP limit.(do oko 3GHz)

 

Suma sumarum, non-K procesori se mogu uzimati ali paziti da matična može podizati TDP limit. To može i dosta B460 ploča, a najbolje su se pokazale MSIjeve B460 Mortar, Tomahawk i Gaming Edge..

 

Jurassic Park kaže...

Meni je problem hlađenje 10700KF jer mogao bi ja kupiti i MSI Z490 A Pro i RAM,i to bi bilo 5200kn,ali opet onda trebam hlađenje jer ste mi rekli da bi imao termal throttle čak i na stocku sa mojim LC-CC 120.

Kad bi bar LC-CC 120 bio dovoljno dobar za stock,bez da mi radi termal throttle,ja ne bi više imao dileme oko procesora.Ovako davati još love za hlađenje mi je problem jer sam već prešao originalni buđžet.

Da li bi mi radio throttle ako bi ga stavio na maksimalnu brzinu,jer mi nije problem buka.

Nisam vidio ovaj post.. uzmi bez brige tu kombinaciju i to će ti radit dobro, neće bit throttlanja a pogotovo ne u igrama. RAM neki da je bar 3200MHz CL16 ili 3600 CL16, a idealno bi bilo 4000MHz CL19..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 22:46 (Kaby).
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Pitanje za vas pro CPU guru folks,imam i7 4770k i igram na 3440x1440 120hz vidim da u nekim igrama koje su CPU heavy vec lagano 4770k umire,pa planiram 10700k soonish bayat hocu li vidjet neku razliku u minimun fps gain ili ne? Ekipa mi kaze na toj rezoluciji radi samo GPU a ne CPU ali nekak sumnjam da je to istina.

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Evo ti nedavna usporedba tvojeg procesora s rtx 3080 na 4k i nižim rezolucijama u odnosu na novije i jače procesore, pa vidi sam

https://www.tomshardware.com/features/nvidia-geforce-rtx-3080-ampere-cpu-scaling-benchmarks
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas pro CPU guru folks,imam i7 4770k i igram na 3440x1440 120hz vidim da u nekim igrama koje su CPU heavy vec lagano 4770k umire,pa planiram 10700k soonish bayat hocu li vidjet neku razliku u minimun fps gain ili ne? Ekipa mi kaze na toj rezoluciji radi samo GPU a ne CPU ali nekak sumnjam da je to istina.

 hoces dobit ces 5fps i izgubiti jos dodatnih 800€

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas pro CPU guru folks,imam i7 4770k i igram na 3440x1440 120hz vidim da u nekim igrama koje su CPU heavy vec lagano 4770k umire,pa planiram 10700k soonish bayat hocu li vidjet neku razliku u minimun fps gain ili ne? Ekipa mi kaze na toj rezoluciji radi samo GPU a ne CPU ali nekak sumnjam da je to istina.

  Naravno da ćeš vidjeti. Ako imaš takav monitor, onda trebaš imati i CPU za takve stvari. 

11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Dva razlicita odgovora haha,main igra mi je Destiny 2 a ona je dosta CPU heavy pa samo zato razmisljam novi cpu kresnut.

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Odgovor je jednostavan, da ti je monitor 60Hz nebi vidio nekakav skok, posto se igras na 144Hz onda ce itekako biti razlike.

Samo moj savjet ti je da ne bacas tolike pare na taj i7 nego uzmes neki i5 iz 10th gen ili r5 3600, osjetno manje love a neces vidjeti neku veliku razliku pogotovo jer se igras na 1440p

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

Odgovor je jednostavan, da ti je monitor 60Hz nebi vidio nekakav skok, posto se igras na 144Hz onda ce itekako biti razlike.

Samo moj savjet ti je da ne bacas tolike pare na taj i7 nego uzmes neki i5 iz 10th gen ili r5 3600, osjetno manje love a neces vidjeti neku veliku razliku pogotovo jer se igras na 1440p

 covjek je pitao za 4K ne za 1440p velika razlika izmedu te dvije rezze

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice