Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 550.696
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
picajzla0707 kaže...

novi proc veselo kucka već nekoliko dana u kanti, većinu postavki sam (nadam se) postavio, no zanima me preporuka za power plans, što je bolje - high performance ili balanced

 

kad stavim u high performance radi stalno na blizu 3,7 ghz dok u balanced varira od oko 0,8 do max 3,5 ghz i u oba slučaja temperatura pod occt stres testom od desetak minuta ne ide preko 63 celzija, a idla u nekih 30-32

 

ima li razlike u težim zadacima, primjerice u zahtjevnijim igrama da u balanced režimu možda dolazi do padova, trzanja ili nešto zbog čega bi high performance bio potreban ili je ta promjena brzine u procesoru dovoljno agilna da se to ne primijeti

 

zanima me je li tko od vas to testirao?

 

hvala unaprijed na preporukama

da se primjecuje nebi to napravili{#}, ali je primjetno u overkloku tj u benchevima a posto se ti time ne bavis onda nemoras voditi brigu o tome!lp

benchevi mi nisu važni, pitam za primjerice igre hoće li variranje sa 0,8 na 3,3 ili 3,5 ghz primjetiti u odnosu na konstantnih 3,7 na koliko ga drži high performance režim u obliku nekog laga ili trzanja (zanemarimo ovih 0,2 koliko high performance izvuče najviši klok u odnosu na najviši u balanced)

10 godina
offline
Intel i5 Club

Ma ne moras da se sikiras. Nema nikakvih problema. To je ludnica od procesora.

Upali si cpu-z kad ti je cpu na idle modu(ne znam kako je kod haswell-a, ali moj sandy je na idle-u na 1600mhz), i onda klikni na neku igricu. Automatski ga podize na maksimalnu mogucu frekvenciju i tako ostaje dok ne zavrsis igranje. Provjeri {#}

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Da li bi mi intel 4440 bio bottleneck za 270x ili cak sapphire 280 ? Prošli put kad sam kupovo komp sam napravio bottleneck tako da bih volio da sad ne ponovim istu grešku. Također me zanima isplatil se dat dodatnih 60KM ili oko 250kn  za 4590 proc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i5 Club

Taj se procesor sigurno može nositi sa svakom single GPU grafičkom, ne brini se...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 21:35 (Master11).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
kenan.M kaže...

Da li bi mi intel 4440 bio bottleneck za 270x ili cak sapphire 280 ? Prošli put kad sam kupovo komp sam napravio bottleneck tako da bih volio da sad ne ponovim istu grešku. Također me zanima isplatil se dat dodatnih 60KM ili oko 250kn  za 4590 proc.

naravno da ne, super kombinacija! no trenutna situacija s cijenama je takva da R9 270x ispada totalno iz igre(ako si je kojim slucajem mislio uzeti nemoj:) zbog ultra jeftine R9 280(koja je hw jaca za cak 40%)!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
kenan.M kaže...

Da li bi mi intel 4440 bio bottleneck za 270x ili cak sapphire 280 ? Prošli put kad sam kupovo komp sam napravio bottleneck tako da bih volio da sad ne ponovim istu grešku. Također me zanima isplatil se dat dodatnih 60KM ili oko 250kn  za 4590 proc.

Nema tu bottlenecka, možeš i titana vrtiti sa haswellovim i5-icama bez bottlenecka. Nećeš osjetiti neku razliku, bolje ti je uzmi tu prvu i5-icu a taj ostatak dodaj za bolju grafiku.{#}

Hejjjjj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Master11 kaže...

Taj se procesor sigurno može nositi sa svakom single GPU grafičkom, ne brini se...

 

Malo je offtopic al imam i pitanje za ploču. Planiram uzet h81 Asus ploču (konkretno asus h81m-k - 3god garancije) i zanima me sitacija sa VRMom, tj. da li je VRM (i kvaliteta generalno) na h81 pločama osjetno lošija od h87 i b85. Stvari kao smart response tehnologija, raid, više ram slotova, integrisana grafička, bolja zvučna me ne zanimaju tako da me jedino brine overall kvaliteta h81 ploča.

 

EDIT: Zahvljaujem na odgovorima, malo sam oprezan oko kupovine kompa jer ću ga ja kupit svojim parama, radio sam preko ljeta 3 mjeseca pa sam dio toga izdvojio za PC. Trenutno je u planu 4440 + sapphire 280 + fractal design define r4, hdd wd blue1tb i chieftec 600W napojna (znam napojna nije bestbuy ali je izbor u BiH očajan)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 21:53 (kenan.M).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
kenan.M kaže...
Master11 kaže...

Taj se procesor sigurno može nositi sa svakom single GPU grafičkom, ne brini se...

 

Malo je offtopic al imam i pitanje za ploču. Planiram uzet h81 Asus ploču (konkretno asus h81m-k - 3god garancije) i zanima me sitacija sa VRMom, tj. da li je VRM (i kvaliteta generalno) na h81 pločama osjetno lošija od h87 i b85. Stvari kao smart response tehnologija, raid, više ram slotova, integrisana grafička, bolja zvučna me ne zanimaju tako da me jedino brine overall kvaliteta h81 ploča.

b85-ice, h87-ice i h97-ice su bolje u svakom slučaju.

Hejjjjj
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Nemas potrebe za jacim cipsetima kao sto si i sam rekao! Imam h81i, ploca radi savrseno! Takoder sam na nju prvo htio staviti bas taj i5!lp

 

inace kolega s foruma prodaje dobru plocu za ok cijenu, osim ak nije vec otisla

http://www.bug.hr/malioglasi/nova-nikad-koristena-maticna-ploca-dobivena/17582.aspx

inace je oko 600+kn!

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 1:01 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club
Pozdrav svima. Evo zanima me sljedeća stvar pa sam odlučio pitat vas koji koristite i5. Dali bi bila velika razlika kada bi umjesto i5 4670k R9 290 uzeo recimo i5 4570 i R9 290? Dali bi bilo bottlenecka?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i5 Club

ne bi bilo

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Intel i5 Club

Pozdrav,

evo da se i ja priključim u klub, nakon dugo godina umirovio C2Q 9400 i prebacio se na i5 4670k na Asus Gryphon ploči. Jedino me mori stock cooler, nije preglasan, ali počto sam uzeo manje kučište(Fractal Design Define Mini) brine me da se ne udavi unutra.  Probal bum staviti staru Scythe Katanu 3 na njega, ako će pasati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
SlavenK kaže...

Pozdrav,

evo da se i ja priključim u klub, nakon dugo godina umirovio C2Q 9400 i prebacio se na i5 4670k na Asus Gryphon ploči. Jedino me mori stock cooler, nije preglasan, ali počto sam uzeo manje kučište(Fractal Design Define Mini) brine me da se ne udavi unutra.  Probal bum staviti staru Scythe Katanu 3 na njega, ako će pasati.

Nemoj ga clockat i izguraće to i taj stock hladnjak

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Nisam ga mislio clockat, ionako mi sam radi do 4.2GHz. Pošto želim što tiši rad, da li bi se isplatilo uložiti u neko vodeno? Neko closed system.

15 godina
offline
Intel i5 Club
Kupujem i5 4670K na njuskalu, nov. Zanima me na sta trebam obratiti pozornost, koji mu je tocan ID, je li to L307B086?
Psi laju, karavane prolaze...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 22:07 (sportline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
sportline kaže...
Kupujem i5 4670K na njuskalu, nov. Zanima me na sta trebam obratiti pozornost, koji mu je tocan ID, je li to L307B086?

di vidis i5 4670K na njusci? i kakav id gledas? svaki je drugaciji ako mislis na ovaj broj na dnu?

uzmes proc u ruku i pogledas sta pise na njemu! ocigledno!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 22:15 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Product code ID: ITL-BX80646I54670K Skinut je s njuskala... Pise na kutiji, ok ako nema neka začkoljica kod zemlje porijekla ili sl.
Psi laju, karavane prolaze...
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
sportline kaže...
Product code ID: ITL-BX80646I54670K Skinut je s njuskala... Pise na kutiji, ok ako nema neka začkoljica kod zemlje porijekla ili sl.

hvala  na td!

evo malo opsirnije sta znace ti brojevi ak te vec zanimaju!

http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-030330.htm

klikni na lga 115x-based processors

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.6.2014 8:44 (Stjepanj).
15 godina
offline
Intel i5 Club

Može li mi netko malo pojasniti kako funkcionira taj turbo mode na haswellima? imam u planu kupiti neki jeftiniji i5 pa me zanima koliko performansi daje taj turbo mode i može li se uključiti na svakoj matičnoj? ne planiram izdvojiti puno para za matičnu jer ću ići na NON K procesor jer mi clockanje nije bitno, jedino bi možda uključio taj turbo mode.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 14:39 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i5 Club

Kupio i5 4670K i Corsair H100i, a imam Corsair TX650 napajanje...mislim klokati proc pa me zanima da li će moći to napajanje, a mislim uzeti R9 280 grafičku i neku z87 ploču...?

Psi laju, karavane prolaze...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
sportline kaže...

Kupio i5 4670K i Corsair H100i, a imam Corsair TX650 napajanje...mislim klokati proc pa me zanima da li će moći to napajanje, a mislim uzeti R9 280 grafičku i neku z87 ploču...?

Moći ćeš clockati bez ikakvih problema i procesor i grafičku.

15 godina
offline
Intel i5 Club
Sad se dvoumim između z87 i z97 ploca, koja je razlika, je li mi mozete preporuciti neku z97 iz nizeg cijenovnog razreda? Ako je moguce msi...mozda msi z97 gaming 3 za 960kn?
Psi laju, karavane prolaze...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 0:54 (sportline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i5 Club

Što mislite o kombinaciji procesora Core i5 4670 i MSI B85-G43 GAMING matične ploče? Sama ploča izgleda odlično i rekao bih da ima vrlo dobro hlađenje, a smatram da mi je B85 čipset dovoljan. Ne mislim raditi OC i zbog toga ne gledam ploče sa Z87 čipsetom i biram procesor bez sufiksa K. Grafička kartica bi bila Gainward GTX 770.

 

Najzahtjevnija radnja na računalu bi bilo igranje (najnovijih) igara. I da je spremno za one koje tek imaju izaći u naredne 2-3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Ja ti par dana mam i5 4670 i mogu reći da sam jako zadovoljan, igrati s nisam probao,osim dotu2 sam pokrenuo na integriki i čak na medium lupa 60fps-a..

 

Kaj se proca tiće, čini mi se fluidniji u svemu naspram fx 6300 kojeg sam imal clockanog na 4,0.. u idle je ispod 30, a u lodu najviše pedesetak (prime oko 65C).

 

Ja ti imam h97 chipset, i zadovoljan sam, osim kaj me malo živcira 3-pin fan na Hyperu 412, a nema voltage control da ga ispod 1100rpm spustim (na amd ploči je bilo voltage regulacije)..

 

Mislim da u svakodnevnom radu i gamingu nebi trebal osjetiti neku razliku između chipseta, eventualno ti preporučam ovu svoju ploču, jer ima crystal sound 2, zvuk je ko na zvučnoj (creative xtreme gamer), samo nema tak snage (slabiji bas i treble), kaj se čistoće zvuka i detalja čuje svakako je jako blizu i puno bolj nego na amd ploči (970a-ud3)..

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Super! Trenutno se patim sa ovim svojim CPU-om, tj. računalom u cjelini. Upravo mi se spaja prijevod u seriji Breaking Bad sa Format Factoryjem i nakon pola sata je gotovo tek 8%. I to je tek 1. epizoda, a ima ih još 6. 

 

U pitanju je HD video (1280×720). Svaka epizoda je veličine oko 385 MB osim 1. koja je 464 MB. Dakle, format je Matroska (kontejnerski format), a video je u AVC formatu i zvuk u AAC-u. To je ukratko to.

 

Pa možeš li napraviti nekakav test slično ovome što se meni trenutno izvodi samo da vidim (čujem{#}) za koliko će biti gotovo?

 

Baš me zanima...

 

Ja sam zapeo u prošlosti na jednoj i to vrlo slaboj za današnje pojmove jezgri. Sve jače mi je znanstvena fantastika.{#}

11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Schweini7 kaže...

Ja ti par dana mam i5 4670 i mogu reći da sam jako zadovoljan, igrati s nisam probao,osim dotu2 sam pokrenuo na integriki i čak na medium lupa 60fps-a..

 

Kaj se proca tiće, čini mi se fluidniji u svemu naspram fx 6300 kojeg sam imal clockanog na 4,0.. u idle je ispod 30, a u lodu najviše pedesetak (prime oko 65C).

 

Ja ti imam h97 chipset, i zadovoljan sam, osim kaj me malo živcira 3-pin fan na Hyperu 412, a nema voltage control da ga ispod 1100rpm spustim (na amd ploči je bilo voltage regulacije)..

 

Mislim da u svakodnevnom radu i gamingu nebi trebal osjetiti neku razliku između chipseta, eventualno ti preporučam ovu svoju ploču, jer ima crystal sound 2, zvuk je ko na zvučnoj (creative xtreme gamer), samo nema tak snage (slabiji bas i treble), kaj se čistoće zvuka i detalja čuje svakako je jako blizu i puno bolj nego na amd ploči (970a-ud3)..

imam istu ploču kao i ti i preko fan xperta 2+ bez problema kontroliraš brzinu vrtnje i na 3-pinskim ventovima, doduše ne znam jel to radi za cpu fan, jer moj cm vortex plus je 4-pinski, ali za case fanove to radi bez problema

11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Izzy kaže...

Super! Trenutno se patim sa ovim svojim CPU-om, tj. računalom u cjelini. Upravo mi se spaja prijevod u seriji Breaking Bad sa Format Factoryjem i nakon pola sata je gotovo tek 8%. I to je tek 1. epizoda, a ima ih još 6. 

 

U pitanju je HD video (1280×720). Svaka epizoda je veličine oko 385 MB osim 1. koja je 464 MB. Dakle, format je Matroska (kontejnerski format), a video je u AVC formatu i zvuk u AAC-u. To je ukratko to.

 

Pa možeš li napraviti nekakav test slično ovome što se meni trenutno izvodi samo da vidim (čujem{#}) za koliko će biti gotovo?

 

Baš me zanima...

 

Ja sam zapeo u prošlosti na jednoj i to vrlo slaboj za današnje pojmove jezgri. Sve jače mi je znanstvena fantastika.{#}

Na žalost ne mogu, jer ti iskreno neam blage kak se to radi, niti koristim kaj od spomenutog {#} sorry

picajzla0707 kaže...
Schweini7 kaže...

Ja ti par dana mam i5 4670 i mogu reći da sam jako zadovoljan, igrati s nisam probao,osim dotu2 sam pokrenuo na integriki i čak na medium lupa 60fps-a..

 

Kaj se proca tiće, čini mi se fluidniji u svemu naspram fx 6300 kojeg sam imal clockanog na 4,0.. u idle je ispod 30, a u lodu najviše pedesetak (prime oko 65C).

 

Ja ti imam h97 chipset, i zadovoljan sam, osim kaj me malo živcira 3-pin fan na Hyperu 412, a nema voltage control da ga ispod 1100rpm spustim (na amd ploči je bilo voltage regulacije)..

 

Mislim da u svakodnevnom radu i gamingu nebi trebal osjetiti neku razliku između chipseta, eventualno ti preporučam ovu svoju ploču, jer ima crystal sound 2, zvuk je ko na zvučnoj (creative xtreme gamer), samo nema tak snage (slabiji bas i treble), kaj se čistoće zvuka i detalja čuje svakako je jako blizu i puno bolj nego na amd ploči (970a-ud3)..

imam istu ploču kao i ti i preko fan xperta 2+ bez problema kontroliraš brzinu vrtnje i na 3-pinskim ventovima, doduše ne znam jel to radi za cpu fan, jer moj cm vortex plus je 4-pinski, ali za case fanove to radi bez problema

Znam za case fanove, njih se može, i njih jesam u biosu stavil na DC, sa PWM i dobro je, vrte na jedva 800rpm i ne ćuju se. Ali za CPU_FAN nema te opcije, tj. nema niš za odabrati, samo krivulja, ali ona niš ne uzrokuje, kak god da ju složim jer je 3-pinski.. {#}

 

bum stavil scythe kama flow2, koj se vrti na 900, umjetso ovog CM-ovg, i tak bude dosta hladil, kad se ovaj prc opće ne grije.. tolko da puše malo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 17:12 (Schweini7).
10 godina
offline
Intel i5 Club

Imam pitanje koja je razlika izmedu i5 44xx vs 45xx vs 46xx not k modeli?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Nikakva. Ako ćeš kupovati, uzmi prvi i imaćeš 200 kuna za čokoladu {#}  Milka strawberry omg!

Hejjjjj
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice