Intel G5400

poruka: 14
|
čitano: 1.511
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Intel G5400

Jel se igra možda netko na g5400? Ja ubacio u komp rx 580 4gb da mogu tu i tamo nešto odigrati kada mi dođe i mogu reći da ovaj dualac u kombinaciji sa navedenom grafom daje vrlo pristojan fps u novom Doomu i RE 2 remastered. High detalji 60+fpsa, druge igre nisam probao jer sam si zbog ove dvije i nabavio grafu...još si kontam sad kada uzmem grafu garant će me kočit proc pa imao u planu uzeti možda i3 nove generacije jer su ipak prave 4 jezgre ali nakon viđenoga mislim da ću ostati na ovom mališi. Inače koristio sam ga zadnjih par mjeseci samo za internet i filmove sa integrušom i nikakve zamjerke, ali stvarno ne mogu vjerovati da se igram na procu od 500 kn. Ima li još oduševljenih ovim mališom kao što sam ja? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 9:21 (lobotomac90).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel G5400

Ne, al imam G4560 koji je praktički isti, samo tvoj je nekolko % bolji zbog 200MHz više. Odlični procesori za male novce, ko ne očekuje čuda bit će mu super. Al uvijek će se nać pametnjakovića koji će pričat da ima bolje, da ovo ne valja, da je to bilo hit prije 2-3 godine za budget gaming konfu... Je, al je još dovoljno dobro da se može igrat sa takvim procesorom na 1080p i pristojnim detaljima, ovisno o igri.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel G5400
DiRT kaže...

Ne, al imam G4560 koji je praktički isti, samo tvoj je nekolko % bolji zbog 200MHz više. Odlični procesori za male novce, ko ne očekuje čuda bit će mu super. Al uvijek će se nać pametnjakovića koji će pričat da ima bolje, da ovo ne valja, da je to bilo hit prije 2-3 godine za budget gaming konfu... Je, al je još dovoljno dobro da se može igrat sa takvim procesorom na 1080p i pristojnim detaljima, ovisno o igri.

95% tih detalja nema nikakav utjecaj na opterecenje procesora, to sve gpu odradjuje. 

A da ces u dosta cpu zahtjevnih igara imat dropove i debelo ispod 60fps, to je cinjenica..

15 godina
offline
Intel G5400

Još kada su izašli vidim neki gaming se spominje na tim procevima, ja si ono kontam moš mislit na tom se igrat i kada sam odlučio rasprodati komp s kojim je otišao i i5 9400f koji sam imao našao ovog dualca ko zamjenu sa grafom da mi služi za osnovne stvari, nisam imao ni u primisli da bi na tom nešto mogao igrati. I sad gledao malo recenzije, vidim ljudi se igraju na tom sa adekvatnom grafičkom i taman mi uletila rx 580 povoljno pa reko aj da probam Dooma novog jer mi se to igra baš, ako bude zezalo i3 9100f je povoljan pa konto njega ubacit, za budget gaming idelka, kad vidim ova mala zvjerka drži konstantnih 60+ fpsa na high ultra, detaljima, probam RE 2 High detalji isto 60 fps, tu i tamo koji drop na 50 ali ono zanemarivo, dok Doom na 60 + stalno. Još uzmite u obzir da imam samo 8 gb rama, znači na kompu od cca 2500 kn se može sasvim pristojno igrat. E sad kada bih ušao u Battlefield 5 Mp bi bila druga priča, ali kontam za Single igre i neke manje zahtjevne MP ovaj proc je odličan, pogotovo ako se uzme u obzir cijena.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 10:34 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel G5400

ovo što ti je ansha napisao sve stoji, imao sam i3 7100 i rx580 a sa novim igricama još gore stanje a sve su zahtjevnije

15 godina
offline
Intel G5400

Ove igre što sam isprobao nisu baš stare, pogtovo Doom Eternal koji je izašao prije mjesec dana, probao još i Forzu Horizon 4 i konstantnih 60+ također na high, ultra detaljima...ima još detalja za povećati ali nije mi ni grafa nešto super pa nisam niti isprobavao, naravno da se treba malo poigrati s opcijama i da nećeš nafrljiti one stvari koje imaju ogroman udar na procesor. Ali evo u ove tri nabrojane igre se da i više nego pristojno u FHD igrati, pogotovo ako nisi od onih koji  pate da sve mora biti na full detaljima. Ponavljam vjerojatno bi u CPU bound igrama tipa Battlefield proc bottleneckao grafu do te mjere da bi fps padao ali u dosta AAA naslova se može sasvim pristojno igrati na ovom dualcu od 500 kn, bottlenecka vjerojatno ima i u ovim igrama ali je neprimjetan, uostalom koga boli ona stvar što grafa nije 100 % iskorištena ako ja u igri vidim 60 sličica po sekundi. Poanta cijele priče i teme koju sam započeo je da se može igrati i na jeftinijim kantama,te da se ne mora imati proc od 2k kuna za ugodan gaming, naravno tko ima takav proc i high end grafu  igre će mu raditi bolje nego meni na ovom ali sve je kolko para tolko muzike, uglavnom nije nužno izvaliti za komp 10 000 kn da bi se mogli pristojno igrati osim ako niste od onih koji se više dive grafici i troznamenkastoj brojci fps-a nego samom uživanju u igrama i zabavi zbog čega nas većina uopće i gejma, ili ne? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel G5400
lobotomac90 kaže...

 ...ali u dosta AAA naslova se može sasvim pristojno igrati na ovom dualcu od 500 kn...

Problem je sta za 300kn vise dobijes 3x brzi procesor, tako da sva ova prica pada u vodu i taj procesor je vrlo losa kupnja kako god okrenes...

15 godina
offline
Re: Intel G5400
ansha kaže...
lobotomac90 kaže...

 ...ali u dosta AAA naslova se može sasvim pristojno igrati na ovom dualcu od 500 kn...

Problem je sta za 300kn vise dobijes 3x brzi procesor, tako da sva ova prica pada u vodu i taj procesor je vrlo losa kupnja kako god okrenes...

 

Po toj logici dodam još 300-400  i uzmem i5 9400f koji je uz Ryzen 5 neki minimum kod sklapanja gaming konfiguracija da može gurati jače grafe. Jer ruku na srce na ovim quadovima u rangu do 1000 kn se isto nećeš previše naigrati jer 4 jezgre su također u gamingu izašle iz mode ako ćemo ići iz krajnosti u krajnost. Kažeš da procesor od 500 kn sa integriranom grafom i na kojemu se uz to sve da nešto da pristojno i odgrati loša kupnja? Ako se ne varam to je čak jedan od najjeftinih procesora ikad na kojemu se mogu igrati igre. I još jedna stvar, nitko tko si sastavlja konfiguraciju za gaming neće niti gledati procesor od 500 kn, kao što nisam ni ja dok sam gejmao na kompu nego sam imao i5,  ovog prdavca sa integrušom sam uzeo za svakodnevno korištenje i sada mi došlo probati ubaciti rx 580 nakon čega sam se ugodno iznenadio kako komp od cca 3000 kn može bez problema voziti novije igre.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 20:20 (lobotomac90).
5 godina
offline
Re: Intel G5400
lobotomac90 kaže...

 

Po toj logici dodam još 300-400  i uzmem i5 9400f koji je uz Ryzen 5 neki minimum kod sklapanja gaming konfiguracija da može gurati jače grafe. Jer ruku na srce na ovim quadovima u rangu do 1000 kn se isto nećeš previše naigrati jer 4 jezgre su također u gamingu izašle iz mode ako ćemo ići iz krajnosti u krajnost. Kažeš da procesor od 500 kn sa integriranom grafom i na kojemu se uz to sve da nešto da pristojno i odgrati loša kupnja? Ako se ne varam to je čak jedan od najjeftinih procesora ikad na kojemu se mogu igrati igre. I još jedna stvar, nitko tko si sastavlja konfiguraciju za gaming neće niti gledati procesor od 500 kn, kao što nisam ni ja dok sam gejmao na kompu nego sam imao i5,  ovog prdavca sa integrušom sam uzeo za svakodnevno korištenje i sada mi došlo probati ubaciti rx 580 nakon čega sam se ugodno iznenadio kako komp od cca 3000 kn može bez problema voziti novije igre.

 Ruku na srce  6/12 1600af dodje manje od 1000 kuna, a za cash manje od 900

Quad se novi danas ni ne isplati kupiti. Eventualno ako se ulovi povoljno neki polovni 4/8 novije generacije za cca max 500 kuna. Problem je sto ih u zadnje vrijeme nesto i nema u ponudi jer jos guraju dobro tako da...

15 godina
offline
Re: Intel G5400
SamoPitam3 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

Po toj logici dodam još 300-400  i uzmem i5 9400f koji je uz Ryzen 5 neki minimum kod sklapanja gaming konfiguracija da može gurati jače grafe. Jer ruku na srce na ovim quadovima u rangu do 1000 kn se isto nećeš previše naigrati jer 4 jezgre su također u gamingu izašle iz mode ako ćemo ići iz krajnosti u krajnost. Kažeš da procesor od 500 kn sa integriranom grafom i na kojemu se uz to sve da nešto da pristojno i odgrati loša kupnja? Ako se ne varam to je čak jedan od najjeftinih procesora ikad na kojemu se mogu igrati igre. I još jedna stvar, nitko tko si sastavlja konfiguraciju za gaming neće niti gledati procesor od 500 kn, kao što nisam ni ja dok sam gejmao na kompu nego sam imao i5,  ovog prdavca sa integrušom sam uzeo za svakodnevno korištenje i sada mi došlo probati ubaciti rx 580 nakon čega sam se ugodno iznenadio kako komp od cca 3000 kn može bez problema voziti novije igre.

 Ruku na srce  6/12 1600af dodje manje od 1000 kuna, a za cash manje od 900

Quad se novi danas ni ne isplati kupiti. Eventualno ako se ulovi povoljno neki polovni 4/8 novije generacije za cca max 500 kuna. Problem je sto ih u zadnje vrijeme nesto i nema u ponudi jer jos guraju dobro tako da...

 

Ruku na srce ne bi ni kupovao rebrandirani R5 2600 sa nižim taktom, ciljao sam na r5 3600, no dobro nek si ti ispao pametan 

Guraju quadovi naravno, slažem se kao i ovaj dualac od 500 kn, to je ono što i govorim non stop da se danas može kvalitetno igrati i na jeftinijim procesorima, što do prije 3-4 godine nikako nije bio slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 22:11 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Intel G5400
lobotomac90 kaže...

Jel se igra možda netko na g5400? Ja ubacio u komp rx 580 4gb da mogu tu i tamo nešto odigrati kada mi dođe i mogu reći da ovaj dualac u kombinaciji sa navedenom grafom daje vrlo pristojan fps u novom Doomu i RE 2 remastered. High detalji 60+fpsa, druge igre nisam probao jer sam si zbog ove dvije i nabavio grafu...još si kontam sad kada uzmem grafu garant će me kočit proc pa imao u planu uzeti možda i3 nove generacije jer su ipak prave 4 jezgre ali nakon viđenoga mislim da ću ostati na ovom mališi. Inače koristio sam ga zadnjih par mjeseci samo za internet i filmove sa integrušom i nikakve zamjerke, ali stvarno ne mogu vjerovati da se igram na procu od 500 kn. Ima li još oduševljenih ovim mališom kao što sam ja? 

 

Šta imaš vjerovat ili ne.

500kn za taj proc je previšr para, realno.

Ryzen 3 1200 je 4/4 proc a svojedobno je koštao oko 400kn, ne znam kak sad stoji neki novi 4/4 ryzen.

Polovnih da i ne pričamo, što Intel što AMD, sve daleko jače od tog pentača a košta oko ili mrvu više od 500kn a osjetno jače.

 

 

5 godina
offline
Re: Intel G5400
lobotomac90 kaže...
SamoPitam3 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

Po toj logici dodam još 300-400  i uzmem i5 9400f koji je uz Ryzen 5 neki minimum kod sklapanja gaming konfiguracija da može gurati jače grafe. Jer ruku na srce na ovim quadovima u rangu do 1000 kn se isto nećeš previše naigrati jer 4 jezgre su također u gamingu izašle iz mode ako ćemo ići iz krajnosti u krajnost. Kažeš da procesor od 500 kn sa integriranom grafom i na kojemu se uz to sve da nešto da pristojno i odgrati loša kupnja? Ako se ne varam to je čak jedan od najjeftinih procesora ikad na kojemu se mogu igrati igre. I još jedna stvar, nitko tko si sastavlja konfiguraciju za gaming neće niti gledati procesor od 500 kn, kao što nisam ni ja dok sam gejmao na kompu nego sam imao i5,  ovog prdavca sa integrušom sam uzeo za svakodnevno korištenje i sada mi došlo probati ubaciti rx 580 nakon čega sam se ugodno iznenadio kako komp od cca 3000 kn može bez problema voziti novije igre.

 Ruku na srce  6/12 1600af dodje manje od 1000 kuna, a za cash manje od 900

Quad se novi danas ni ne isplati kupiti. Eventualno ako se ulovi povoljno neki polovni 4/8 novije generacije za cca max 500 kuna. Problem je sto ih u zadnje vrijeme nesto i nema u ponudi jer jos guraju dobro tako da...

 

Ruku na srce ne bi ni kupovao rebrandirani R5 2600 sa nižim taktom, ciljao sam na r5 3600, no dobro nek si ti ispao pametan 

Guraju quadovi naravno, slažem se kao i ovaj dualac od 500 kn, to je ono što i govorim non stop da se danas može kvalitetno igrati i na jeftinijim procesorima, što do prije 3-4 godine nikako nije bio slučaj.

 A ti se onda dogovori sam sa sobom sto bi i kako. Em ne bi ono, em ne bi ovo. Em ti se ovo svidja, em ono... Kao da razgovaram sa mojim susjedom adolescentom koji ne zna sto zeli... Hoce piski, nece piski. Hoce kaki, nece kaki. Ja sam samo napisao da u rangu 1000 kuna (sto si ti naveo) imas bolje opcije od nekog quad-a koji je kao izasao iz mode. Mada si nadalje nadopisao da je i dual nekako u modi, a valjda quad nije, ali valjda i je. Niti ne znam kako si odjednom skocio na 3600 procesor koji je iznad toga ranga od 1000 kuna, odnosno 900.. Niti ne znam gdje je nestalo, citiram : "Po toj logici dodam još 300-400  i uzmem i5 9400f ", i odjednom se pojavio ryzen 3600. Ali, kako si rekao, valjda je bitno sto sam ja ispao pametan. Ako si zauzeo neki stav onda se drzi njega. Ovo izgleda poprilicno infantilno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 1:47 (SamoPitam3).
12 godina
offline
Intel G5400

Za neki budzet pc za klince sa intel mbo nije los , gta v i tako igre iz 2016 dusu dao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel G5400
Silent horror1992 kaže...
lobotomac90 kaže...

Jel se igra možda netko na g5400? Ja ubacio u komp rx 580 4gb da mogu tu i tamo nešto odigrati kada mi dođe i mogu reći da ovaj dualac u kombinaciji sa navedenom grafom daje vrlo pristojan fps u novom Doomu i RE 2 remastered. High detalji 60+fpsa, druge igre nisam probao jer sam si zbog ove dvije i nabavio grafu...još si kontam sad kada uzmem grafu garant će me kočit proc pa imao u planu uzeti možda i3 nove generacije jer su ipak prave 4 jezgre ali nakon viđenoga mislim da ću ostati na ovom mališi. Inače koristio sam ga zadnjih par mjeseci samo za internet i filmove sa integrušom i nikakve zamjerke, ali stvarno ne mogu vjerovati da se igram na procu od 500 kn. Ima li još oduševljenih ovim mališom kao što sam ja? 

 

Šta imaš vjerovat ili ne.

500kn za taj proc je previšr para, realno.

Ryzen 3 1200 je 4/4 proc a svojedobno je koštao oko 400kn, ne znam kak sad stoji neki novi 4/4 ryzen.

Polovnih da i ne pričamo, što Intel što AMD, sve daleko jače od tog pentača a košta oko ili mrvu više od 500kn a osjetno jače.

 

 

 

Iskreno ne znam koliko su Ryzeni 1200 prije koštali, sada ih nigdje ne vidim na lageru, a jedan jedini na njuškalu je 400 kn. Jedini ekvivalent ovom Intelu u tgovini su novi AMD Athlon procesori za koje iskreno ne znam kakvi su sa performansama, ali ne djeluju mi obećavajuće. Meni nije žao 500 kn koje sam dao za njega jer me proc služi odlično zadnjih pola godine, a sada kada sam pokušao, vidim da se može na njemu i igrati, no dobro to je samo moje mišljenje.

 

SamoPitam3 kaže...
lobotomac90 kaže...
SamoPitam3 kaže...
lobotomac90 kaže...

 

Po toj logici dodam još 300-400  i uzmem i5 9400f koji je uz Ryzen 5 neki minimum kod sklapanja gaming konfiguracija da može gurati jače grafe. Jer ruku na srce na ovim quadovima u rangu do 1000 kn se isto nećeš previše naigrati jer 4 jezgre su također u gamingu izašle iz mode ako ćemo ići iz krajnosti u krajnost. Kažeš da procesor od 500 kn sa integriranom grafom i na kojemu se uz to sve da nešto da pristojno i odgrati loša kupnja? Ako se ne varam to je čak jedan od najjeftinih procesora ikad na kojemu se mogu igrati igre. I još jedna stvar, nitko tko si sastavlja konfiguraciju za gaming neće niti gledati procesor od 500 kn, kao što nisam ni ja dok sam gejmao na kompu nego sam imao i5,  ovog prdavca sa integrušom sam uzeo za svakodnevno korištenje i sada mi došlo probati ubaciti rx 580 nakon čega sam se ugodno iznenadio kako komp od cca 3000 kn može bez problema voziti novije igre.

 Ruku na srce  6/12 1600af dodje manje od 1000 kuna, a za cash manje od 900

Quad se novi danas ni ne isplati kupiti. Eventualno ako se ulovi povoljno neki polovni 4/8 novije generacije za cca max 500 kuna. Problem je sto ih u zadnje vrijeme nesto i nema u ponudi jer jos guraju dobro tako da...

 

Ruku na srce ne bi ni kupovao rebrandirani R5 2600 sa nižim taktom, ciljao sam na r5 3600, no dobro nek si ti ispao pametan 

Guraju quadovi naravno, slažem se kao i ovaj dualac od 500 kn, to je ono što i govorim non stop da se danas može kvalitetno igrati i na jeftinijim procesorima, što do prije 3-4 godine nikako nije bio slučaj.

 A ti se onda dogovori sam sa sobom sto bi i kako. Em ne bi ono, em ne bi ovo. Em ti se ovo svidja, em ono... Kao da razgovaram sa mojim susjedom adolescentom koji ne zna sto zeli... Hoce piski, nece piski. Hoce kaki, nece kaki. Ja sam samo napisao da u rangu 1000 kuna (sto si ti naveo) imas bolje opcije od nekog quad-a koji je kao izasao iz mode. Mada si nadalje nadopisao da je i dual nekako u modi, a valjda quad nije, ali valjda i je. Niti ne znam kako si odjednom skocio na 3600 procesor koji je iznad toga ranga od 1000 kuna, odnosno 900.. Niti ne znam gdje je nestalo, citiram : "Po toj logici dodam još 300-400  i uzmem i5 9400f ", i odjednom se pojavio ryzen 3600. Ali, kako si rekao, valjda je bitno sto sam ja ispao pametan. Ako si zauzeo neki stav onda se drzi njega. Ovo izgleda poprilicno infantilno.

 

Nemoj izvlačiti iz konteksta ono što ti odgovara nego pročitaj sa razumijevanjem od početka do kraja pa ćeš skontati što želim reći. Ja ne sastavljam konfu niti planiram sastavljati tako da sam sve samo ne neodlučan, otvorio sam temu za Intel g5400, znači dojmovi, a ne preporuke što je bolje od tog procesora, a većina vas je zasipala temu zašto to nije dobra kupnja,a uopće nemate taj procesor nego eto ne sviđa vam se i to je to. Što se tiče "ranga do 1000 kn" kolega je dao primjer da se može za 300 kn više uzeti puno bolji proc sa čime se slažem(iako nije isto 500kn i 800, barem kod mene), ali tako mogu 300, po 300 doći i do skupljih procesora što se vrlo lako da isčitati iz mog posta, naravno tko želi. Tako sam i došao do R5 3600 koji sam dao kao ekvivalent i5 devete generacije...i molim te citiraj mi gdje sam napisao da je dualac u modi, a quad nije  Kažem, čitanje sa razumijevanjem, a ne polovično kako bi ti ispao pametan, a ja tupan 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 8:54 (lobotomac90).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice