Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.152.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
boxer kaže...

Nikakav fotošop, jednostavno očitanje frekvencije CPU i ostalih parametara u BIOS-u. U Windowsu je sve OK, no ponekada zna BIOS ovako očitati. 

Najverovatnije će trebati napraviti ažuriranje biosa.  

 nego, u opisu komponenata ti je napisano da ti memorija radi na 3600 Mhz, a s ovim pogrešnim očitanjem biosa je na 2666..

 

Koji ti je točno takt memorije, "normalno"..

 

Može li tvoja mem...uopće povući do 3600 MHz ?

 

Pitam zato jer moja 2x 16 GB ne radi stabilno na 3200 MHz i niže, a radi ok na 2666

Tvoj opis komponenata je jos ludji, ti si upogonio 12600K na Z590 ploci. Svaka cas!

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

Tvoj opis komponenata je jos ludji, ti si upogonio 12600K na Z590 ploci. Svaka cas!

 zašto ?

pa jedino mi je 2x 16 stabilno na između 2400 i 2666..

Pogodi... 

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
ansha kaže...

Tvoj opis komponenata je jos ludji, ti si upogonio 12600K na Z590 ploci. Svaka cas!

 zašto ?

pa jedino mi je 2x 16 stabilno na između 2400 i 2666..

Pogodi... 

Sta zasto?

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

Sta zasto?

 ako ti ne znaš objasnit će mi ihush...

ipak mislim da bi to ON objasnio rezolutnije.. 

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zaporožac kaže...
ansha kaže...

Tvoj opis komponenata je jos ludji, ti si upogonio 12600K na Z590 ploci. Svaka cas!

 zašto ?

pa jedino mi je 2x 16 stabilno na između 2400 i 2666..

Pogodi... 

 

Pitanje je kako si upogonio 12xxx CPU na ploči koja podržava samo 10xxx i 11xxx seriju?

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ibme74 kaže...

 

Pitanje je kako si upogonio 12xxx CPU na ploči koja podržava samo 10xxx i 11xxx seriju?

 ma, sad vidim da je upisano 12600 k umjesto 11600 k..

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Memorija je 3600 MHz i radi na xmp 3600Mhz.

Napravljen Clr Cmos, bios ucita default postavke, nekad pogresno ocita frekvenciju procesora. Ovo je easy mode sekcija biosa, xmp je postavljen ali slikano prije save and exit. Zato te zbunjuje. :)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Vrlo zanimljiva usporedba, ili opet CPU potrošnja u ovom slučaju vs originalna "AMD Zen CPU starudija".

 

 

Na stranu sve osim CPU potrošnje, sad samo to uspoređujem u ovoj istaknutoj usporedbi.Kako se god uzme, i3 4/8 Alder Lake komp defnitivno ždere previše struje.Ali to nije neočekivano, posebno ako se u obzir uzmu bitni detalji spomenuti ranije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx?page=1&jumpto=6463901&sort=asc&view=flat

 

4/8 Alder lake

 

 - Intel 10nm+, neusporedivo bolji ili efikasniji vs 14nm Samsung starudija

 

- all core turbo 4.1ghz

 

- Desktop što niže u klasi ili cijeni procesora, to su lošiji CPU primjerci ili očekivani CPU binning

 

- troši više struje u kombinaciji sa mršavim stock CPU hladnjakom

 

6/12 Zen CPU

 

- Globalfoundries/Samsung 14nm

 

- all core turbo 3.4ghz

 

- za Ryzen 1000 seriju, do 3.8ghz/all core turbo CPU kuca u optimalnom području CPU frekvencije za korišteni 14nm

 

- šteta da je danas AMD Wright Spire CPU hladnjak otpisan, ili radi taktičke uštede poslan u penziju  

 

 

 
 

 

Da i3 Alder Lake nudi bolje CPU performanse, ali bez obzira na to i3/Intel socket 1700 komp+identičan GPU hardver nikako ne bi trebal gutat više struje.Dio krivnje otpada na stock CPU hladnjak, ali opet isto 4/8 procesor lansiran u 2021 godni nikako ne bi trebal imat veču potrošnju.Teško je procjenit hm, koja je optimalna CPU frekvencija+napon za probrano loše/CPU binning Alder Lake CPU primjerke.

 

 

 

 

 

 

Drugi primjer je hm, ne znaš bi se smijal ili plakal ako se 2/2 Alder Lake Celeronček uspoređuje samo sa Intel 4/8 procovima.Jezuš kristuš grozne Blender brojke, ali eto takva je situacija+ne nismo u Zoni Sumraka gdje procesori jedu mali dicu.

 

 

- klasičan Blender CPU rendering=potrošnja kompletnog sistema

 

- potrošnja=performanse, katastrofalno za 2/2 Alder Lake otpadak

 

- CPU binning, a fučkaj ga smeče kaj drugo

 

- možda se tu radi o zaključanim ili iskoristivim 4/8 ili 6/12 CPU otpadcima pa onda eto taj nesretni 2/2 Celeron.Ako je to slučaj u praksi, tu nekaj gadno ne štima sa CPU potrošnjom ili tvorničkom konfiguracijom iskoristivog otpadka.

 

 
 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 17:01 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

Vrlo zanimljiva usporedba, ili opet CPU potrošnja u ovom slučaju vs originalna "AMD Zen CPU starudija".

 

 

Na stranu sve osim CPU potrošnje, sad samo to uspoređujem u ovoj istaknutoj usporedbi.Kako se god uzme, 4/8 Alder Lake defnitivno ždere previše struje.Ali to nije neočekivano, posebno ako se u obzir uzmu bitni detalji spomenuti ranije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx?page=1&jumpto=6463901&sort=asc&view=flat

 

4/8 Alder lake

 

 - Intel 10nm+, neusporedivo bolji ili efikasniji vs 14nm Samsung starudija

 

- all core turbo 4.1ghz

 

- Desktop što niže u klasi ili cijeni procesora, to su lošiji CPU primjerci ili očekivani CPU binning

 

- troši više struje u kombinaciji sa mršavim stock CPU hladnjakom

 

6/12 Zen CPU

 

- Globalfoundries/Samsung 14nm

 

- all core turbo 3.4ghz

 

- za Ryzen 1000 seriju, do 3.8ghz/all core turbo CPU kuca u optimalnom području CPU frekvencije za korišteni 14nm

 

- šteta da je danas AMD Wright Spire CPU hladnjak otpisan, ili radi taktičke uštede poslan u penziju  

 

 

  

 

Da i3 Alder Lake nudi bolje CPU performanse, ali bez obzira na to nikako ne bi trebal pojest više struje.Dio krivnje otpada na stock CPU hladnjak, ali opet isto 4/8 procesor lansiran u 2021 godni nikako ne bi trebal imat veču potrošnju.Teško je procjenit hm, koja je optimalna CPU frekvencija+napon za probrano loše/CPU binning Alder Lake CPU primjerke.

 

 

 

 

 

 

Drugi primjer je hm, ne znaš bi se smijal ili plakal ako se 2/2 Alder Lake Celeronček uspoređuje samo sa Intel 4/8 procovima.Jezuš kristuš grozne Blender brojke, ali eto takva je situacija+ne nismo u Zoni Sumraka gdje procesori jedu mali dicu.

 

 

- klasičan Blender CPU rendering=potrošnja kompletnog sistema

 

- potrošnja=performanse, katastrofalno za 2/2 Alder Lake otpadak

 

- CPU binning, a fučkaj ga smeče kaj drugo

 

- možda se tu radi o zaključanim ili iskoristivim 4/8 ili 6/12 CPU otpadcima pa onda eto taj nesretni 2/2 Celeron.Ako je to slučaj u praksi, tu nekaj gadno ne štima sa CPU potrošnjom ili tvorničkom konfiguracijom iskoristivog otpadka.

 

  

 

 

 što se ti petljaš na temi o intelu...šicccccc.....

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

 

 

 

 vidimo dvije stvari u ovome sto si linkao

 

prvo - intel 6 core dere amd 6 core u svemu, a kosta duplo manje

 

drugo - intel 10 core procesor trosi manje nego AMD 8 core procesor

 

hvala na linkovima 

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
boxer kaže...
Memorija je 3600 MHz i radi na xmp 3600Mhz.

Napravljen Clr Cmos, bios ucita default postavke, nekad pogresno ocita frekvenciju procesora. Ovo je easy mode sekcija biosa, xmp je postavljen ali slikano prije save and exit. Zato te zbunjuje. :)

 ma ljudi laprdaju svakakve budalašine...

 

ako si gejmer i imaš neku utra grafičku, jebe ti se za takt memorije...

dosadni su mi ljudi , ja sam clockao na 3800, na 4000, uh majke ti, jesi dobio boost, da se usereš-

 

sve dobro..

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

Vrlo zanimljiva usporedba, ili opet CPU potrošnja u ovom slučaju vs originalna "AMD Zen CPU starudija".

 

 

Na stranu sve osim CPU potrošnje, sad samo to uspoređujem u ovoj istaknutoj usporedbi.Kako se god uzme, 4/8 Alder Lake defnitivno ždere previše struje.Ali to nije neočekivano, posebno ako se u obzir uzmu bitni detalji spomenuti ranije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx?page=1&jumpto=6463901&sort=asc&view=flat

 

4/8 Alder lake

 

 - Intel 10nm+, neusporedivo bolji ili efikasniji vs 14nm Samsung starudija

 

- all core turbo 4.1ghz

 

- Desktop što niže u klasi ili cijeni procesora, to su lošiji CPU primjerci ili očekivani CPU binning

 

- troši više struje u kombinaciji sa mršavim stock CPU hladnjakom

 

6/12 Zen CPU

 

- Globalfoundries/Samsung 14nm

 

- all core turbo 3.4ghz

 

- za Ryzen 1000 seriju, do 3.8ghz/all core turbo CPU kuca u optimalnom području CPU frekvencije za korišteni 14nm

 

- šteta da je danas AMD Wright Spire CPU hladnjak otpisan, ili radi taktičke uštede poslan u penziju  

 

 

  

 

Da i3 Alder Lake nudi bolje CPU performanse, ali bez obzira na to nikako ne bi trebal pojest više struje.Dio krivnje otpada na stock CPU hladnjak, ali opet isto 4/8 procesor lansiran u 2021 godni nikako ne bi trebal imat veču potrošnju.Teško je procjenit hm, koja je optimalna CPU frekvencija+napon za probrano loše/CPU binning Alder Lake CPU primjerke.

 

 

 

 

 

 

Drugi primjer je hm, ne znaš bi se smijal ili plakal ako se 2/2 Alder Lake Celeronček uspoređuje samo sa Intel 4/8 procovima.Jezuš kristuš grozne Blender brojke, ali eto takva je situacija+ne nismo u Zoni Sumraka gdje procesori jedu mali dicu.

 

 

- klasičan Blender CPU rendering=potrošnja kompletnog sistema

 

- potrošnja=performanse, katastrofalno za 2/2 Alder Lake otpadak

 

- CPU binning, a fučkaj ga smeče kaj drugo

 

- možda se tu radi o zaključanim ili iskoristivim 4/8 ili 6/12 CPU otpadcima pa onda eto taj nesretni 2/2 Celeron.Ako je to slučaj u praksi, tu nekaj gadno ne štima sa CPU potrošnjom ili tvorničkom konfiguracijom iskoristivog otpadka.

 

  

 

 

Cekamo tvoj izvjestaj o debaklu AMD-ovog rdna2 gpu-a unutar novih Exynos soc-eva

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Taj ćeš odgovor dobit kad i ja na pitanje jel se i njemu raspao amd bike kao onaj stevin nakon malo žešće vožnje po prirodi :D
15 godina
neaktivan
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

https://videocardz.com/newz/intel-showcases-13th-gen-core-raptor-lake-cpu-with-24-cores-and-32-threads

https://videocardz.com/newz/intel-confirms-15th-gen-core-arrow-lake-xeon-granite-rapids-and-sierra-forest-2024-series

 

The company promises that Raptor Lake will deliver up to a double-digit performance boost (compared to Alder Lake).

As part of the Investors Meeting 2022 event Intel demoed its first engineering sample of Raptor Lake CPU. The system was equipped with a 24 core and 32 thread processor utilizing the hybrid architecture of Performance and Efficient cores. The company confirmed that their upcoming consumer CPU will feature up to 8 Performance cores and 16 Efficient Cores, which means it will offer twice as many ‘small’ cores as Alder Lake.

Just like Alder Lake, Intel Raptor Lake will utilize Intel 7 process technology. It is confirmed to be socket compatible with the LGA1700 socket, but the company did not specify if any BIOS updates will be required. This would also confirm that Raptor Lake will support DDR4 memory.  Furthermore, the company promised enhanced overclocking features.

Intel 13th Gen Core Raptor Lake is launching in the second half of 2022, the exact date was not specified though. One should expect AMD Ryzen 7000 series codenamed “Raphael” with Zen4 microarchitecture to be available around the same time.

For the first time, Intel confirmed Arrow Lake will succeed Meteor Lake as a client product (Intel Core series). This is a 2024 product that will most likely utilize the same platform as Meteor Lake. The company plans to market Arrow Lake as the 15th Gen Core series, which confirms a year-to-year product release for consumers.

Intel Arrow Lake will utilize three process nodes: Intel 4, Intel 20A, and External N3 technology. For Lunar Lake, which supposedly launches in 2024+ (so 2025?), the company confirmed it will utilize Intel 18A and unnamed external technology.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 3:25 (X-Wind).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo samo da znate, danas kupljen Alder i7 12700F + MBO ASUS Z690M PLUS D4... 

 

Ploča DOA... a možda i procesor, nisam siguran... Sve druge komponente sam istestirao u drugom PC-u i rade.

 

Ali mislim da je ploča u pitanju, pošto kada spojim napajanje i pokrenem PC jednostavno nema snage niti na jednoj komponentni, ništa ne svijetli itd... Dok u drugom PC-u uredno grafika odmah počne svijetlit npr.

 

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Može li cooler koji dolazi uz i5-12400 kvalitetno i tiho odraditi posao ili je preporuka kupiti neki drugi cooler?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...
Može li cooler koji dolazi uz i5-12400 kvalitetno i tiho odraditi posao ili je preporuka kupiti neki drugi cooler?

Može braca može. Samo plug'n'play baby - plug'n'play. Jedigno ako  želiš nečujni PC onda ventove zamjeniš Noctom, siječeš crvenu žicu i lupaš otpronike od 100 Ohma, ali onda jedan brzi ventilator moraš zamjeniti za nekoliko sporijih. 

14 godina
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Japanci, poznate budale koje ubijaju i jedu kitove i sto ja znam... tako im nije niti strano kupovanje best buy CPU.

 

Bas me zanimaju cijene tamo.

 

Lp

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ekipa mjenjo bi svoj r5 3600. Isplati li se dat 25e vise za 12500 vs 12400f? i koji chipset preporucite?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
R3nchi kaže...
ekipa mjenjo bi svoj r5 3600. Isplati li se dat 25e vise za 12500 vs 12400f? i koji chipset preporucite?

 ne

 

12400/f je bog i batina

 

za igranje nema boljeg procesora, ulozeno dobiveno, chipset uzmi B660 najjeftiniju koja ima ono sto ti treba

 

i prije nego Rambo dode trkeljat o potrosnji u radu:

 

"the most efficient out of all the CPUs is actually the new Intel Core i5-12400 which only pulled 65W, its base processor TDP. Consider that in Cinebench the 12400 was 11-14% faster than the 5600G and 5600X, yet, it is outperforming them using less power! That is the definition of effeciency"

 

ili u igranju:

 

"Power utilization is even better when just playing a game. The Intel Core i5-12400 drops to around 50W, which is a 23% reduction in power utilization while playing a game. The Ryzen 5 5600G dropped to around the same power utilization, so while playing a game they both pull the same power. The 3600X dropped to 71W from 95W, but the 5600X remained at 75W. This means while playing a game the 12400 is using 35% less power than the Ryzen 5 5600X."

 

 

ili temperaturama u igranju:

 

"The 12400 is a whole 20 degrees cooler than the 5600X while playing a game."

 

Izvor cisto da ne linkamo "mainstream" medije jer Rambo veli da su svi prodane duse

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
R3nchi kaže...
ekipa mjenjo bi svoj r5 3600. Isplati li se dat 25e vise za 12500 vs 12400f? i koji chipset preporucite?

Ovisi koliko cijenis igpu, a tu je i cca. 5% vise performansi. 

Igpu je vrlo koristan ako mijenjas komponente pa si mozes priustit da neko vrijeme budes bez gpu-a.. 

10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

 Ne stiže sve... Sad ima i temu sa Intel grafičkima..

Dokazivanje AMD superiornosti u:

Nvidia temi

Amd Grafe temi

Intel Grafe temi

Amd proc temama

Intel proc temama

Random temama di se spominje Amd/Intel/Nvidia

iznimno velika količina linkanja svojih postova u kojem su linkovi na njegove postove (nastavi niz)

 

Ja sam uvijek nekako na Amd stranu naginjao iskreno neznam ni zašto ali šta je previše..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 10:28 (keke13).
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Envy kaže...
tintin kaže...
Može li cooler koji dolazi uz i5-12400 kvalitetno i tiho odraditi posao ili je preporuka kupiti neki drugi cooler?

Može braca može. Samo plug'n'play baby - plug'n'play. Jedigno ako  želiš nečujni PC onda ventove zamjeniš Noctom, siječeš crvenu žicu i lupaš otpronike od 100 Ohma, ali onda jedan brzi ventilator moraš zamjeniti za nekoliko sporijih. 

Oš ti človeku objasnit, zašto sa sitnim Intel RM1 hladnjakom žuto troši više struje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx?page=1&jumpto=6463901&sort=asc&view=flat

R3nchi kaže...
ekipa mjenjo bi svoj r5 3600. Isplati li se dat 25e vise za 12500 vs 12400f? i koji chipset preporucite?

 Ti bi mjenjal AM4 platformu, umjesto da pričekaš pad cijena(nakon lansiranja AM5 platforme) pa eto tamo na jesen uzmeš R5 5600X.

 

Ne raditi gluposti, nego eto čekaj sjedi/gejmaj i ne živciraj se bez veze.Čekaj opčenito to je savjet, s obzirom na razvoj situacije oko Ukrajine i kompletnu svjetsku krizu vezano za to.

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
R3nchi kaže...
ekipa mjenjo bi svoj r5 3600. Isplati li se dat 25e vise za 12500 vs 12400f? i koji chipset preporucite?

 https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-5600X-6x-3-70GHz-So-AM4-TRAY_1386630.html

 

Imas plocu koja podrzava Zen 3, 5600X ti je trenutno 219€ u MF, dostava 12€, znaci ispod 1800kn za 5600X, i k tom je jos trunku bolji u gamingu od 12400f/12500.

 

Ovak ces davat na 12400f nekih 180€ + jos ~150€ na B660 plocu da dobijes losije performanse u gamingu.

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Da bude dao preko 300e za novi kombo ali moze i stari combo prodat.

Jedino sta ja ne vidim tu nekog smisla jer i dalje ostajes na ddr4 platformi a i na istom broju jezgara = znaci upgrade nema smisla.Imao sam i sam slicnu dilemu.Imas ryzen 3600 koji gura 106fpsa i sada ces ga mjenjat za 5600x ili jos gore 12400f da bi imao 136 fpsa mislim pomaka ima ali je besmisleno za cijenu koju placas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 14:57 (MGloc).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
hahhaajaads kaže...
R3nchi kaže...
ekipa mjenjo bi svoj r5 3600. Isplati li se dat 25e vise za 12500 vs 12400f? i koji chipset preporucite?

 https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-5600X-6x-3-70GHz-So-AM4-TRAY_1386630.html

 

Imas plocu koja podrzava Zen 3, 5600X ti je trenutno 219€ u MF, dostava 12€, znaci ispod 1800kn za 5600X, i k tom je jos trunku bolji u gamingu od 12400f/12500.

 

Ovak ces davat na 12400f nekih 180€ + jos ~150€ na B660 plocu da dobijes losije performanse u gamingu.

Kakva dostava, preko mailboxa?

10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
R3nchi kaže...
ekipa mjenjo bi svoj r5 3600. Isplati li se dat 25e vise za 12500 vs 12400f? i koji chipset preporucite?

 https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-5600X-6x-3-70GHz-So-AM4-TRAY_1386630.html

 

Imas plocu koja podrzava Zen 3, 5600X ti je trenutno 219€ u MF, dostava 12€, znaci ispod 1800kn za 5600X, i k tom je jos trunku bolji u gamingu od 12400f/12500.

 

Ovak ces davat na 12400f nekih 180€ + jos ~150€ na B660 plocu da dobijes losije performanse u gamingu.

Kakva dostava, preko mailboxa?

 Dap, zaboravio napomenut...

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Bilo je lijepo rambox dok je trajalo:
Intel ponovno dobiva tržišni udio na tržištu 'uradi sam' konfiguracije. Izvor: ovdje.

O tome koliko je brži Xeon od Milana u memory testovima pisat ću dok se malo smiriš jer kao što rekoh - bilo je lijepo dok je trajalo!


Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Dobiva trenutno u Japanu :D. Znači ne Svijet, nego Japan. Što ti znaš o Xeon vs Milan? Jel možeš pojasniti?? Mene to baš jako zanima, ako znaš nešto što nije inače poznato.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice