Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.160.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Malo mi je test smjesan ali eto tako je kako je amd vise u idle trosi struje nego u loadu 

 Na kraju ispadne da intel ukupno na mjesec potroši manje struje od amd-a. Rijetko tko gura takav procesor na 100% kroz cijeli dan, a u gamingu je više manje samo što je intel jači.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Samo ploče su užasno skupe. Ono entry lvl kek i po.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa da ddr4 msi Z690 pro 189€ mindfactory
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Amd fanbyi samo gledaju trenutnu pa se čudom čude
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
online
Intel i7/i9 Club

Di je Rambox nestao??? 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 20:02 (Valentin17).
 
2 1 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Di je Rambox nestao??? 

 

Mjeri potrosnju svog procesora da se utjesi kako ce manje struje platiti nego intel huligani

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Pa da ddr4 msi Z690 pro 189€ mindfactory

 bit će pravi low end još i jeftiniji, recimo ova asrokica će cca 20-30% jeftinija

 

ASRock > Z690M Phantom Gaming 4

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ta je ipak prejadna, vrm i hladjenje istoga su za max 12600k.. I samo 2xm.2

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
bit će pravi low end još i jeftiniji, recimo ova asrokica će cca 20-30% jeftinija

 ASRock > Z690M Phantom Gaming 4

Prati Hardvare Unboxed(stiže update), Stevo je samo natuknul da je opet razočaran sa par Asrock Alder Lake matičnjača.

 

Vezano za ovu tvoju jadnu Asrokaču, kad vidiš taj manji šminkerski dizajn pasivnog hladnjaak naponskog djela matične=to je ukrasno smeče.Dobro se zna, kak su dizajnirani tipični dobri pasivni hladnjaci nema tu puno mudrovanja.Mogu bit višlji ili niži, ovisno o primjeni pa ako je viši+širi ima veču površinu kaj drugo.

 

https://www.google.com/search?q=passive+GPU+and+chipset+cooling+heatsink&tbm=isch&ved=2ahUKEwjSz4CEzoT0AhWiPOwKHZdbAmEQ2-cCegQIABAA&oq=passive+GPU+and+chipset+cooling+heatsink&gs_lcp=CgNpbWcQAzoHCCMQ7wMQJzoFCAAQgAQ6BAgAEBg6BAgAEB5QkypYlP0BYKOCAmgMcAB4AIABfogB7SCSAQQzNi44mAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWfAAQE&sclient=img&ei=B-qGYZKwG6L5sAeXt4mIBg&bih=992&biw=1996

 

Eto ti dva primjera Gigabytuše, prvi primjer je loš ili čokljavi šminkerski hladnjak naponskog djela maitčne.Drugi primjer je klasika, znatno efikasnije dakle tipičan provjereni dizajn pasivnog hladnjaka.Drugi primjer je moja matičnjača, i kad sam ja kupoval za istu lovu od jeftinog Asrock B450 dobio sam znatnu glavobolju.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-DS3H-rev-1x#kf

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-S2H-rev-1x#kf

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 22:10 (rambox).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma nebi ja tu asrock msi bog otac i asus
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 22:08 (dreadmoore).
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Ma da, prejadna je, zato i jest low end. Ali onu msi od soma i pol kuna ja baš ne bi nazivao low endom, dosta je dobro opremljena - tri m.2 slota, pcie 5.0, ima čak i usb 3 2x2
2 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Ma nebi ja tu asrock msi bog otac i asus

tu navedenu ja ne bih ni da košta 400kn (od sramote) 

 

a da su Asus i MSI izdali tako opskurnu ploču, ti bi kupio.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ček malo, i to če koštat 174funti pa matična nema niti automatski gumbič za Bios nadogradnju.Ak je to kak ti jadna matična, pa kak če izgledat još jeftinije matične ploče u koje če ekipa trpat i5 12400.

 

Klik na Price low-high.

 

https://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/motherboards-intel/3470/3471/3472

 

174funti, 1500kn

 

174eura, 1300kn

Ovo je matična za 700kn, tu je gumbič za automatsku nadogradnju Biosa.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-S2H-rev-10#kf

 

Baš si zamišljam, pa kak če izgledat socket 1700 ddr4 matična ploča 500-700kn.......................

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 23:35 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Asus Z690 ploce imaju "rupe" i za 1200 socket hladenja, tako da ne treba 1700 bracket narucivati od proizvodaca za hladnjake koje imate 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Dobra je stvar što je Intel napokon izbacio nešto jače od AMD-ove zadnje serije koja je više od godinu stara. Ali nije to sad nešto nestvarno, jer ima i poneku manu u vidu potrošnje i nove platforme.

I naravno da će AMD spustiti cijene, da rasprodaju ovu seriju prije izlaska nove. I oni su previše čekali da izbace nešto novo, jer Intel nije imao odgovora... Naravno da bi svaka firma prodavala istu seriju, ako ih nema ko izazvati sa boljim proizvodom... Ali pokrit će ovo AMD sa tom među serijom Zen 3D ili kako će se već zvati. A pravi odgovor je naravno kada i AMD pređe na novu platformu, sa novim socketom, DDR5 podrškom, itd...

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Bilal kaže...

 Ali pokrit će ovo AMD sa tom među serijom Zen 3D ili kako će se već zvati. A pravi odgovor je naravno kada i AMD pređe na novu platformu, sa novim socketom, DDR5 podrškom, itd...

 samo je pitanje kapaciteta koliko će moći odgovoriti intelu u svim segmentima

vidiš da nisu imali kapaciteta napraviti išta osim preskupih x modela u zen3 seriji sve dok apple nije potpuno prešao na niži proizvodni proces

sad su se još nekako krpali starijom serijom, no što će biti sa zen4 je vrlo upitno jer jebemti ponudu cpu koja kreće od 300+ dolara

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
* * *

Prati Hardvare Unboxed(stiže update), * * *

 

To je najveće smeće od portala. Kada sam geldao one Pool-ove nisam mogao vjerovati koliko nelogičnosti. Kao ovako naprijemjer:

Koji bi ste da imate novaca sada GPU uzeli:

1. RTX 3080Ti
2. Radeon 6800XTX
3. Mercedes E klasu.
I onda logično da će svi kliknuti na Mercedesea jer istoga mogu prodati i kupiti obje gore navedene grafičke.

Ali da se vratimo i u ovom Clubu na tvojih realnim tablicama koje si označio ovdje pa da i ovdje C/P moj odgovot napišem.

Ti kažeo o nekavim realnim podacima ovdje.

Ja kažem sledeće:
Dakle realni podaci kažu ovako:

12600K vs. 5600X brži za 9,8% u gejmingu +ima integriranu grafiku. $264 vs. $299

12700K nećemo uspoređivati jer nema 5700X u tablici.

12900K vs. 5900X brži za 12% u gejmingu +ima integriranu grafiku. Intel skuplji za $15. [Upiša se od smijeha]

Alder Lake manje troši struje u Idleu od ZEN-a.

Dakle molim forumaše za jednu minutu šutnje za palog nam komarata ramboxa , i da mu poželimo žutim markerom da sadi puno puno cvijeća u ZEN bašti dok mu sa palminim granama mašemo - odlazak u mirovinu!

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Misljenja sam da je poprilicno ekstremno to koliko novi intelovi procesori trose. Ali opet - ako se mogu adekvatno rashladiti, u idle ne trose puno i u stanju su pruziti odlicne performanse... pa kog onda boli kurac koliko trosi? Uzmes si adekvatno napajanje i vozi misko. Ako graficka moze povuci 400W pa nek onda i procesor vuce koliko ga volja. Svejedno ce trositi puno samo dok igras a onda te svejedno briga za sve drugo. Ili ako radis - i onda je opet opravdano ako ti treba za posao. Na kraju krajeva, na mjesecnoj razini ako je procesor na 100% opterecenja 24/7 razlika u struji ce ti biti 100 kn jbt.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 2
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...

Svejedno ce trositi puno samo dok igras a onda te svejedno briga za sve drugo.

 stvar je u tome da niti u gejmanju nije tako velika razlika u potrošnji, isto kao što i moj proc pod be quiet hladnjakom začas dođe preko 99 stupnjeva u stress testu uz max rpm, dok u gejmanju rijetko kadide preko 70 stupnjeva i to bez da čujem ventilator

a kao glavni je problem potrošnja i zagrijavanje - je, za nekog tko će 11400 koristit za posao i držat pod full opterećenjem non stop

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...

Misljenja sam da je poprilicno ekstremno to koliko novi intelovi procesori trose. Ali opet - ako se mogu adekvatno rashladiti, u idle ne trose puno i u stanju su pruziti odlicne performanse... pa kog onda boli kurac koliko trosi? Uzmes si adekvatno napajanje i vozi misko. Ako graficka moze povuci 400W pa nek onda i procesor vuce koliko ga volja. Svejedno ce trositi puno samo dok igras a onda te svejedno briga za sve drugo. Ili ako radis - i onda je opet opravdano ako ti treba za posao. Na kraju krajeva, na mjesecnoj razini ako je procesor na 100% opterecenja 24/7 razlika u struji ce ti biti 100 kn jbt.

 Pa da. U top klasi se ni ne gleda potrošnja. Ko uzme V12 Testarossu, pa da gleda potrošnju?

2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
rambox kaže...
* * *

Prati Hardvare Unboxed(stiže update), * * *

 

To je najveće smeće od portala. Kada sam geldao one Pool-ove nisam mogao vjerovati koliko nelogičnosti. Kao ovako naprijemjer:

Koji bi ste da imate novaca sada GPU uzeli:

1. RTX 3080Ti
2. Radeon 6800XTX
3. Mercedes E klasu.
I onda logično da će svi kliknuti na Mercedesea jer istoga mogu prodati i kupiti obje gore navedene grafičke.

Ali da se vratimo i u ovom Clubu na tvojih realnim tablicama koje si označio ovdje pa da i ovdje C/P moj odgovot napišem.

Ti kažeo o nekavim realnim podacima ovdje.

Ja kažem sledeće:
Dakle realni podaci kažu ovako:

12600K vs. 5600X brži za 9,8% u gejmingu +ima integriranu grafiku. $264 vs. $299

12700K nećemo uspoređivati jer nema 5700X u tablici.

12900K vs. 5900X brži za 12% u gejmingu +ima integriranu grafiku. Intel skuplji za $15. [Upiša se od smijeha]

Alder Lake manje troši struje u Idleu od ZEN-a.

Dakle molim forumaše za jednu minutu šutnje za palog nam komarata ramboxa , i da mu poželimo žutim markerom da sadi puno puno cvijeća u ZEN bašti dok mu sa palminim granama mašemo - odlazak u mirovinu!

 najjeftiniji 12600k sto sam ja vidio negdje po evropi je 320 eura ili 369 dolara. Dakle, 5600x je trenutno budget opcija, a i radi na nekom jeftinjaku od ploce sasvim solidno.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo za AVX freakove...Pratite Der8aurera, lik će od ovog napravit čuda i prodavat ih po 1,5x većoj cijeni hehehe

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
UltrasVinkovci kaže...
najjeftiniji 12600k sto sam ja vidio negdje po evropi je 320 eura ili 369 dolara. Dakle, 5600x je trenutno budget opcija, a i radi na nekom jeftinjaku od ploce sasvim solidno.

 Ista šema kao sa grafama, izlistana Intel cijena/264$ trenutno izgleda samo kao minimalna prodajna cijena.

 

Švapski Mindfactory 325eura, ili na Amazonu 320dolara dakle okvirno 60 dolara ili eura iznad izlistane Intel cijene.

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

 Ista šema kao sa grafama, izlistana Intel cijena/264$ trenutno izgleda samo kao minimalna prodajna cijena.

 

Švapski Mindfactory 325eura, ili na Amazonu 320dolara dakle okvirno 60 dolara ili eura iznad izlistane Intel cijene.

opet pises gluposti i neistine

 

Intelova RCP (recommended customer price) je $289 - $299 i to samo za direct intel partnere, i to za MOQ (minimal order quantity) 1000kom

 

G.T.F.O.

 

 

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Naručen 12900K, zatim prednaručena matična i Corsair Dominator Platinum RAM 5200 32GB.

Sad čekamo.

Moj PC  
8 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Jel čemu taj DDR5? Kako se nosi s high end DDR4 modulima?

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...
Naručen 12900K, zatim prednaručena matična i Corsair Dominator Platinum RAM 5200 32GB.

Sad čekamo.

 Tamna strana je prevladala. 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
EXIMO kaže...

Jel čemu taj DDR5? Kako se nosi s high end DDR4 modulima?

Vrlo nepovoljno se nosi...

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
EXIMO kaže...

Jel čemu taj DDR5? Kako se nosi s high end DDR4 modulima?

Vrlo nepovoljno se nosi...

A odgovaraš liku koji je prije 11 dana napravio profil, i sudeći prema kome daje TD, jasno je o kome je riječ. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice