INTEL ili AMD zaključana tema

poruka: 69
|
čitano: 10.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Vicko kaže...

Ima smisla jer netko ocito nije upucen u cijene core2duo procesora i mogucnosti OC-a! Koliko god sve zavisi o potrebama krajnjeg korisnika,

intel je pravi izbor u ovom trenutku! Ima procesora od 200 kn na vise... cemu kupovat losiji amd? Kao sto sam vec pitao, ima li amd-a za 50 kn?

 

Meni nije cilj niti raspravljat niti biti "fanboy" nego samo ukazati na trenutno stanje na trzistu... valjda je zato covjek i pitao pa eto

samo mu odgovaram...

 hehe..dobro i ti si u pravu..nema sta..al et.. onako uopsteno gledano skuplji je ..dobro naravno ima modela za sve,od jeftinih pa do skupih...a ako ti se i ovo ne svidja.. barem meni je skuplji ako tebi nije Sramim se

al molim te.. nemoj ono prislonio mi je za dusu il fanboy i tako ostalo.. mrzim to..

a ti nemoj sta krivo shvatit..sve ok.. Osmijeh
16 godina
protjeran
offline
INTEL vs. AMD

Ovako, sad trenutno kako stvari stoje ako netko zeli uzimat novu konfiguraciju onda se definitivno uzima intel platforma bez obzira za sta ce se upotrebljavat....jer bilo bi steta da se novci bacaju za amd koji jako kasni sa novim procesorima i koji sad ruku na srce nemoze ponudit nista u rangu sa intelovim kvalitetnim sadasnjim procesorima.

 

Bilo amd ili intel ja osobno uvijek gledam tko je ispred sa tehnologijom i koji ima razumnu cijenu.Rade uzet sad neki intelov proc do 1200 kn i dovoljno radne memorije...pa si dobar za 2 god minimalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: INTEL vs. AMD

Ako uključujemo qx9770 i qx9650 onda je najbolji amd-ov procesor otprilike jak kao 5-7 najbolji intelov,tako su moja iskustva trenutno...a osim toga,svi znamo da je amd lažirao 3dmark rezultate za radeon 2900 kakti da je jači od 8800gtx-ice...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
offline
RE: Opcija Intel ili opcija AMD: Pitanje je sad?

Situacija Intel-AMD je jako zanimljiva kroz zadnjih nekoliko godina. Naime, Intel je 'rulao' sve do pojave Athlona (kasnije XP) kada tadašnji Pentiumi III jednostavno nisu imali dovoljno snage da se odhrvaju iznenadnom naletu AMDovih prockasa. Ta je situacija trajala sve do pojave Intelove Core 2 arhitekture i dolaska Core 2 Duo i Quad prockasa prije nekih 20tak mjeseci. Danas Intel (ponovno) suvereno vlada tržištem CPUova, ali pitanje je do kada (nadajmo se da će se AMD trgnuti i stvoriti arhitekturu koja če Intelu opet dati razloga za krenut naprijed punim jedrima). Konkurencija je odlična stvar na bilo kojem (pa i informatičkom) tržištu, jer tjera proizvođače na inovativnost, kvalitetu i pristupačne cijene, od čeka mi potrošaći samo profitiramo!  Cool

16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Što se tiče AMD-ove ne podrške DDR3 memorija, nije to do matične ploče nego do procesora...točnije memorijskog kontrolera u procesoru koji podržava samo DDR2 memorije. Tako da DDR3 memorije neće doći na AMD sustave sve dok ne bude jezgre sa integriranim memorijskim kontrolerom koji tu memoriju podržava. Dakle, neće ih biti još neko dulje vrijeme.

Što se tiče proizvodnog procesora AMD je uvijek bio, tako reći, u zaostatku sa njim.

AMD ima matične ploče koje "podržavaju" DX10.1 graf. kartice...točnije, PCI-E 2.0. Također ima i Intel.

U ovom trenutku je, smatram Intel u nešto boljoj poziciji nad AMD-om. Pa time i predstavlja bolju kupnju. Bolja nadogradivost (ovisi o matičnoj ploči koju uzmeš) u vidu četverojezgrenih procesora (Kentsfield) i novih Wolfdalea tj. dvojezgrenih.

Makar ni AMD nije loš, osobito nisu loši BE procesori. Namigiva


Intel Pentium E2160 | 1 GB Kingmax | Gigabyte N650SLI-DS4 | Leadtek WinFast PX8500GT | WD 40 GB i Hitachi 250 GB | Enermax SMFA 370W Noise Taker
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Intel je bar 3-4 puta bolji od AMD-a, to svi kažu, pa i ja.. Belji se

16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Mislim da je dovoljno pogledati izdane procesore od prvog C2D do danas da bi se zakljucilo kako je Intel trenutno najbolji izbor. AMD-ovih 5 minuta je proslo :)


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

ako gledas cijenu i ako ne namjeravas OC, amd svakako prednjaci pristupacnoscu, a performanse u igrama su gotovo jednake c2d, ako komp koristite za obradu videa i zelite oc onda je intel bez premca, pogledajte modele iz serija e2xx i e4xx, clockaju se 100%


Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Evo da i ja nest napisem ovdje, jel mi lagano ide na jetru ta situacija sa hardverom i ocito prenapuhavanje komponenti.

Ovo je prica:uzeo sam si prije par mjeseci Intelov Pentium e2180 (koji je inace c2d procesor baziran na conroe jezgri-samo sto ima 1 MB cache-a) koji radi default na 2GHz (FSB 200x10),nejgova cijena je bila oko 700kn. Usto sam si ubo u sustav graficku GF8600GTS, koja je kao middle class onda bila,no svi su pljuvali po njoj.

E sada, uz mali OC (dizanje napona sa 1.3500V->1.3875V i FSB podignut na 300) i to uz standardni BOX cooler procesor se bez IKAKVIH problema moze podesiti na 3GHz i razlika u brzini je jako ocita!

E sada zelim reci da taj procesor u kombinaciji sa tom grafickom daje nevjerojatne rezultate, COD4 sve na max, Crysis pola MID/pola HIGH ( a opce je poznato da nece izaci igra u 2008 koja ce zahtjevati vise od sustava nego ta igra), Universe at war, ...ma ne moram ni gledati zahtjeve sustava kada si kupim igru:)

Uglavnom htjeo sam reci sve ti ovisi o tvom izboru,no preporuka vecine ljudi ti je INTEL+nVIDIA, makar svatko ima svoja iskustava raznorazna vezana uz proizvodjace.

DDR3 se nece isplatiti dok 1GB rama bude oko 300Kn,a daleko je jos od toga, a dx 10.1 je cisto sranje zato sto jos nije izasla cistokrvna dx10 igra,nego samo na dx9 dodaju layer dx10 pa sve to steka i radi mrljavo uz nikakva graficka poboljsanja.

Uglavnom svi pisu svasta,istinski ti dajem savjet da ako ne znas sta ces - da uzmes sve neke "Best Buy komponente" jer ce ti High End PC ako danas vrijedi 10.000kn za par mjeseci vrijediti 8500kn i tako dalje (da ne kazem dolje:)

Toliko od mene!


Pozdrav,
Calinjos
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Vicko kaže...

Ima smisla jer netko ocito nije upucen u cijene core2duo procesora i mogucnosti OC-a! Koliko god sve zavisi o potrebama krajnjeg korisnika,

intel je pravi izbor u ovom trenutku! Ima procesora od 200 kn na vise... cemu kupovat losiji amd? Kao sto sam vec pitao, ima li amd-a za 50 kn?

Di to ima kupit?

Mogućnosti OC-a? Nema toga šta ne bi moga sa 2 i kusur Ghz, a sa >3Ghz možeš. Ionako ih ima koji zaziru od dizanja radnih taktova, ali C2D na defaultnoj frekvenciji je i dalje izvrstan procesor. Slažen se da je trnutno intel bolji. Od AMD-ovih mi se čini da je najbolje uzeti 4000+ ili 5000+ black edition
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD

@Calinjo - tjesi se s tom 8600 :p

Crysis na med-high postavkama, meni se cini da su ljudi ludi sto kupuju high end, uz takve zvijeri?

A ni to što si digao procesor na 3GHz i nije od neke vajde.

@Funkstein - za 200kn imas Celerona 420 koji ide sa 1.6 na 3.2 GHz :)

► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 15:10 (Razer).
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Sad san vidija da imaju 2 str u threadu ... lol

@Razer

Misliš da sa 8600GT(S) ne može igrat high/medium, jedna lipa powerpoint slideshow prezentacija, ali on je diga proc na 3Ghz ...

Razer aj vidi moju temu Strap pa jel moš pomoć

I u OC sticky neka ubace intel TAT

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
INTEL vs. AMD

Kad kupujem procesor prvenstveno gledam omjer uloženo/dobiveno. U biti kod svega to gledam, baš sam škrt :D

Obzirom da sam uvijek ograničen budžetom, to su neki procesori niže srednje klase. Nedavno sam uzeo AMD Athlon64 X2 4200+ 2.2GHz Windsor za manje od 500kn. Pošto sam cijeli sistem nadogradio, trebo sam ga uparit s matičnom. Intelov procesor u tom cjenovnom rangu je sporiji i malo skuplji, a uparen sa matičnom skoro duplo skuplji od AMD kombinacije. Nisam uzeo u obzir OC potencijal jer ovisi od procesora do procesora i ne može se u to pouzdat, a i da ga nafrljiš do kraja trebaš još uložit u hlađenje i ostalo pa te opet dođe ko tvornički brži CPU. Tak i tak je prema OC testovima razlika između mog i Intelovog konkurenta bila samo 100MHz u korist Intela. Moj radi na 2.7GHz sa stock hladnjakom stabilno i bez ikakvih problema. Dakle, nije mi se isplatilo uzet Intela koji je bolji, ali i nesrazmjerno skuplji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Eto vam na stranici Ve-mila

http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_Simbol=procesori&c=C20107

 

Uglavnom,ako imas para-uzmi zvjerku,ako nemas onda best buy koji ce ti dati stvarno najbolje

Cuj,sto se ice ovog proca,ja sam isao samo do 3GHz,inace ide do 3.4 ili 3.6 preko box coolera,no to mi stvarno za sada ne trebaSmijeh

Ako oces imas Intel Core 2 Duo E4500 BOX, 2×2.2GHz, 800MHz, 775-pin, 2MB za oko 800 kn ili ako oces stvarno (sto si ja planiram u buducnosti uzeti) 45nm procesom izradjena 8xxx serija  (oko 1400 kn najsporiji)

Uglavnom, INTEL se da klokat bezobrazno,a potencijal klokanja primjetis u svemu (igre dobiju puno vise FPS, sustav je responzivniji, rar datoteka od 700MB se ispakira za manje od 30s...)

Eto,znam da se nece svi slagati sa monom,ali ja kazem intel.

 


Pozdrav,
Calinjos
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Ne slažen se sa onin dijelon o clockanju. Možda dobiješ nešto više fpsova pri manjin rezama, na 1680x1050 nije velika razlika, sustav je responzivniji wtf??? I kako ti kažeš da se bezobrazno clockaju, to ovisi od primjerka do primjerka. Razlika između 2GHz i 3GHz sa C2D se ne vidi ( osim ako na vrtiš pifast, ... )

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD
Calinjos: ''najslabiji iz 8x00 serije dođe ~1100KN, i najvecem broju slucajeva ide na i preko 4GHz, ovisno o ostalim komponentama.
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Inteal trenutno rula no AMD mzda veoma brzo dode bolji od intela.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Ljudi, pa tu opce nema rasprave..Intel je bolji i bit ce jos jako dugo bolji Belji se

Imam Intel star 7 godina..rula mi CoD 4..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

kojeg misliš?

Ovog novog koji ne valj pol posto?

treba pričekat.

Moglo bi bit nešto od AMD-a ali ja to ne očekujem baš brzo


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
LUXX kaže...

kojeg misliš?

Ovog novog koji ne valj pol posto?

treba pričekat.

Moglo bi bit nešto od AMD-a ali ja to ne očekujem baš brzo


 da, ovog novog, 2.4 Intel..da ga vidiš (jednojezgreni..lol)
i 128 ATI-jeva..rula ko veliki..
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

mislio sam na black knight-a a ne tebe  Namigiva


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
LUXX kaže...

mislio sam na black knight-a a ne tebe  Namigiva


 sry Mršti se
16 godina
offline
INTEL vs. AMD

Neznam koji je bolji, al znam da mi je i Athlon koliko god da je slabiji meni sasvim dovoljan...

I  jedino  je  to  bitno,  sta  je  kome  dovoljno,  a  ostalo  su  price  moj  je  tata  jaci  od  tvojeg

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
Black Knight kaže...

Inteal trenutno rula no AMD mzda veoma brzo dode bolji od intela.

 Sumnjam..al nek ti bude..
16 godina
protjeran
offline
RE: INTEL vs. AMD
Sonny kaže...
Black Knight kaže...

Inteal trenutno rula no AMD mzda veoma brzo dode bolji od intela.

 Sumnjam..al nek ti bude..
 i ja sumnjam,jak udarac bi ih trenutno samo vratio u igru,a ne na tron...

phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

Prije bih rekao da je AMD bolji ali otkako sam kupio Intelov laptop mogu reći da su podjednaki.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
davorsite kaže...

Prije bih rekao da je AMD bolji ali otkako sam kupio Intelov laptop mogu reći da su podjednaki.


 Kad ovako nešto tvrdiš obrazloži molim te sa činjenicama.
Inače bi se moglo u ovo temi zakuhat.
Dakle ako tvrdnja onda zašto,kako,mjereno sa,uspoređeno sa....

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Momci, tema malo krivuda - cas je on topic cas off; ako netko ne ispali kakve konkretne brojke, testove ili bilo sto slicno sto bi moglo odrzati pocetnu raspravu, topic cemo zakljucati.


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
online
INTEL vs. AMD

Evo par brojkica da bude on topic :)

 

3D softver vjerojatno najviše izvlači iz procesora pa se takvi testovi mogu uzeti kao omjer snaga ...

Rezultati Cinebencha: single/multi-core

 

P4 3.0 @3000 = 253/296 (HT)

 

A64 X2 3800+ @2000 = 299/ 557

C2D E4300 @1800 = 301/ 559

A64 X2 4400+ @2300 = 343/ 628

A64 X2 3800+ @2600 = 382/ 715

C2D E4300 @3000 = 491/911

C2D E6600 @3000 = 500/922

 

C2Q Q6600 @2400 = 390/1168

C2Q Q6600 @3000 = 500/1565

 

Na WinXP x64 uz 64-bit verziju, rezultati su 12-15% bolji.

 

I nema neke mudrosti i fanatičnih prepucavanja ... jednostavno je za izračunati omjer sa cijenom.

Namjerno sam naveo i jednog starog P4, single core, da se vidi skok u arhitekturi odnosno performansama koje je donio Athlon64.

Trenutno je Intel jači i to je ok, ali teško da bi sad imali Core2 arhitekturu da AMD nije uspio ugroziti Intel.

Ukupno su čak i nešto izjednačeniji zbog razlike u cijeni ploča ... naravno, uz uvjet da se ne računa na oc, kojeg većina prosječnih usera niti želi niti zna iskoristiti. Jasno, uz oc, Core2 je još bolji.

 

I dobro da je tako ... ništa bolje od zdrave konkurencije.

Na koncu, na gotovim vizualizacijama se ne vidi da li su renderirane AMDom ili Intelom :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Ja sam trenutno na Intelu (Q6600) i to je ok, ali sve se mislim prijeći na AMD jer me jednostavno iritira Intelova politika s chipsetima. AMD je napravio odličan posao ostavši na AM2.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice