i5 2500k (memorija. preporuke, iskustva)

poruka: 73
|
čitano: 15.649
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Pozdrav,čuo sam od dosta ljudi da ste vi najbolji informatički forum i jugoistočnoj Evropi pa se i ja odlučih registrirati...Da pređem na stvar

skupio sam sebi lovu za prelazak na i5 2500k ee sad sam ja u velikoj dilemi,nezz koju memoriju da uzmem pošto me zbunjuje voltaža,X.M.P (to piše na kingstonovoj stranici),latencije,kompatibilnost sa socketima. Procesor ce biti i5 2500k a ploča će biti ova

http://www.itsvet.com/proizvod/msi-p67s-c43/comp_comp_mboard/24/1770 uzimaće se iz srbije.

E sad ja trebam preporuku nekog memorijskog 2x2 seta za voaj sistem...maximalna cijena koju mogu izdvojiti za memoriju je 80e...može ona biti i 1800MHz i 2000MHz...samo neka mi neko jako stručan preporuči koja bi memorije najbolje pasala na ovo.

TNX !

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
SandyB kaže...

Pozdrav,čuo sam od dosta ljudi da ste vi najbolji informatički forum i jugoistočnoj Evropi pa se i ja odlučih registrirati...Da pređem na stvar

skupio sam sebi lovu za prelazak na i5 2500k ee sad sam ja u velikoj dilemi,nezz koju memoriju da uzmem pošto me zbunjuje voltaža,X.M.P (to piše na kingstonovoj stranici),latencije,kompatibilnost sa socketima. Procesor ce biti i5 2500k a ploča će biti ova

http://www.itsvet.com/proizvod/msi-p67s-c43/comp_comp_mboard/24/1770 uzimaće se iz srbije.

E sad ja trebam preporuku nekog memorijskog 2x2 seta za voaj sistem...maximalna cijena koju mogu izdvojiti za memoriju je 80e...može ona biti i 1800MHz i 2000MHz...samo neka mi neko jako stručan preporuči koja bi memorije najbolje pasala na ovo.

TNX !

koliko novaca dajes?

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Najisplativije ti je (po meni) Corsair XMS3 1600MHz 2x2GB Set, 413Kn u Protisu. oops nisam pročito {#}

 

Kingston 2000MHz 2x2GB Set, 81€

MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 18:05 (8ax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
8ax kaže...

Najisplativije ti je (po meni) Corsair XMS3 1600MHz 2x2GB Set, 413Kn u Protisu.

Covjek kupuje u Srbiji.

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Mogu izdvojiti 80e max za memoriju i uzimam u srbijanskom itsvetu.Sad mi neko ko je stručan treba preporučiti neku brzu 2x2 memoriju koja bi najbolje pasala na i5 2500k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
SandyB kaže...

Mogu izdvojiti 80e max za memoriju i uzimam u srbijanskom itsvetu.Sad mi neko ko je stručan treba preporučiti neku brzu 2x2 memoriju koja bi najbolje pasala na i5 2500k.

http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-4gb-%282x2gb%29-2000mhz-ddr3-khx2000c9ad3t1k2-4g/comp_comp_ram/71/1450

ovo ti se najvise isplati za te novce.

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 18:06 (TinJurk0).
13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
TinJurk0 kaže...
SandyB kaže...

Mogu izdvojiti 80e max za memoriju i uzimam u srbijanskom itsvetu.Sad mi neko ko je stručan treba preporučiti neku brzu 2x2 memoriju koja bi najbolje pasala na i5 2500k.

http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-4gb-%282x2gb%29-2000mhz-ddr3-khx2000c9ad3t1k2-4g/comp_comp_ram/71/1450

ovo ti se najvise isplati za te novce.

Na tu sam i bacio oko,a moze li mi neko strucan reci da li ce se ona dobro slagati uz ovu maticnu i ovaj procesor ??? Da li je voltaza ok ? i da li ce sve raditi u najboljem redu ?

HVALA.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
SandyB kaže...
TinJurk0 kaže...
SandyB kaže...

Mogu izdvojiti 80e max za memoriju i uzimam u srbijanskom itsvetu.Sad mi neko ko je stručan treba preporučiti neku brzu 2x2 memoriju koja bi najbolje pasala na i5 2500k.

http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-4gb-%282x2gb%29-2000mhz-ddr3-khx2000c9ad3t1k2-4g/comp_comp_ram/71/1450

ovo ti se najvise isplati za te novce.

Na tu sam i bacio oko,a moze li mi neko strucan reci da li ce se ona dobro slagati uz ovu maticnu i ovaj procesor ??? Da li je voltaza ok ? i da li ce sve raditi u najboljem redu ?

HVALA.

radit ce sve u najboljem redu. Maticna ti ima ddr3 sto znaci da ce ti se ovo savrseno podudarati sa plocom. Al napajanje ti je najmanji problem. Kakvo napajanje imas?

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Nisam sigran ali znam da se na Nehalem platformi morala mijenjati brina memorijskog kontrolera jer je najvisa podrzana frekvencija memorije bila 1066Mhz, a morala se i podizati voltaža (1.5v stock, 1.65v max preporučeno by Intel)

 

Čini se da rade na 1.65v, to je OK.

MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
8ax kaže...

Nisam sigran ali znam da se na Nehalem platformi morala mijenjati brina memorijskog kontrolera jer je najvisa podrzana frekvencija memorije bila 1066Mhz, a morala se i podizati voltaža (1.5v stock, 1.65v max preporučeno by Intel)

 

Čini se da rade na 1.65v, to je OK.

Ma gledao sam ja maticnu. Pise da memorija ide do 2000 - 2100 MHz tako da ona memorija gore moze ici bez problema. Ono je dosta dobra maticna i nece biti nikakvih problema.

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
8ax kaže...

Nisam sigran ali znam da se na Nehalem platformi morala mijenjati brina memorijskog kontrolera jer je najvisa podrzana frekvencija memorije bila 1066Mhz, a morala se i podizati voltaža (1.5v stock, 1.65v max preporučeno by Intel)

 

Čini se da rade na 1.65v, to je OK.

Znaci ova memorije ce super raditi na i5 2500k i p67s c43 ???

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Da. I da znas ubuduce, nema prevelikog kompliciranja kada kupujes ddr3 memorija, ako ti maticna ima ddr3 trazis neku ddr3-ojku koja zadovoljava tvoju cjenu i preformanse. Za marke su ti jedne od best kingston, corsair i ima jos.. Ali ona gore ce ti radit bezprjekorno najmanje 3-4 god.

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
 
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Da.

MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

i ako ti je neko pomogao stisnes dole "HVALA".

Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
 
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
TinJurk0 kaže...

Da. I da znas ubuduce, nema prevelikog kompliciranja kada kupujes ddr3 memorija, ako ti maticna ima ddr3 trazis neku ddr3-ojku koja zadovoljava tvoju cjenu i preformanse. Za marke su ti jedne od best kingston, corsair i ima jos.. Ali ona gore ce ti radit bezprjekorno najmanje 3-4 god.

Nije to bas tako jednostavno ko sto ti govoris. Covjek s razlogom pita za voltazu memorije jer postoji puno ddr3 memorija koje ne mogu ici na svaku plocu. memorije koje rade na 1.85v ili 1.9 v ne mozes stavit na 1156 (ili 1155) plocu jer ako dignes memorijsku voltazu na 185v sprzit ces procesor koji ne smije primiti vise od 1.65 a memorijski kontroler se nalazi u njemu. 

Kad smo vec kod Kingstona nek prova neko ovu memoriju natjerat da radi na 1156 ili 1155 platformi i sutra ce kupovat novi procesor:

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/partsinfo.asp?ktcpartno=KHX1800C9D3K2/4G&promo=hx2shp

 

Kod kupovine memorije treba biti jako oprezan i znati tocno sta ti treba.

 

S druge strane Sandy Bridge K procesori imaju otkljucene i odvojene mnozitelje procesora i mnozitelje memorije tako da se procesor moze dignut koliko zelis a da memorija ostane na stock frekvencijama ili manje dignuta. u stvarnom zivotu razlike u performansama izmedju 2000Mhz i 1600 Mhz su neprimjetne i ne vrijede razlike u cijeni. postoje 1600, cak i 1333 memorijski kitovi koji se mogu podignuti na visoke frekvencije i kupovina memorijskih kitova s ovako visokim nazivnim frekvencijama je lov na budale tj. cisto bacanje novca.

13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

pokretac teme, uzmi ovo:

 

LINK

 

digni ih na 1866Mhz cl8

i neces pogrijesiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 23:24 (Commodore).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
Commodore kaže...

Nije to bas tako jednostavno ko sto ti govoris. Covjek s razlogom pita za voltazu memorije jer postoji puno ddr3 memorija koje ne mogu ici na svaku plocu. memorije koje rade na 1.85v ili 1.9 v ne mozes stavit na 1156 (ili 1155) plocu jer ako dignes memorijsku voltazu na 185v sprzit ces procesor koji ne smije primiti vise od 1.65 a memorijski kontroler se nalazi u njemu. 

Kad smo vec kod Kingstona nek prova neko ovu memoriju natjerat da radi na 1156 ili 1155 platformi i sutra ce kupovat novi procesor:

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/partsinfo.asp?ktcpartno=KHX1800C9D3K2/4G&promo=hx2shp

 

Kod kupovine memorije treba biti jako oprezan i znati tocno sta ti treba.

 

Koliko god se spominjalo uvijek treba spomenuti još jednom, nije problem u memorijama i njihovom naponu već u naponu memorijskog kontrolera, default napon je 1.17V i razlika u naponima između napona memorijskog kontrolera i napona memorije ne smije biti veća od 0.5V, što znači da je 1.67V gornja granica napona memorije po defaultu...

 

Ukoliko overclockaš i digneš frekvenciju memorijskog kontrolera moraš dignuti njegov napon i granica napona memorije se proporcionalno diže... Maksimalni napon po Intelovoj specifikaciji je najčešće 1.375V što bi značilo da je 1.875V sasvim u redu....

 

Ja sam u više navrata koristio preko 1.90V po nekoliko sati i nikad se nije ništa dogodilo jer bi i napon memorijskog kontrolera vozio debelo preko Intelovog dozvoljenog...

 

Svaka memorija koja je za Intel (a ima XMP sa povišenim naponom ili visokom frekvencijom) ima isprogramiran viši napon memorijskog kontrolera pa kad se učita XMP profil BIOS učita frekvenciju, latencije i napone, ja bi ovu tvoju linkanu memoriju vozio na Intelu bez bojazni i bez pardona ali slažem se da to nije za svakoga, bolje spriječiti nego liječiti...

 

 

clock2much
13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Pokusao sam to malo jednostavnije objasniti. Za podizanje SB procesora ne dize se osnovni takt i podizanje napona memorijskog kontrolera je nepreporucljivo. Memorija se clocka, kao i procesor, iskljucivo preko mnozitelja. U prevodu, napone ne dirati. samim tim sto se takt i napon memoriskog kontrolera ne diraju nikako ne bi trebalo kupovati memoriju preko 1.65v. Zasto sam sebe zajebavat ako ne moras? i ja sam misljenja da bi se moglo, no koliko je sigurno dignuti napon kontrolera na SB preko 1.30 cekam da se neko pohvali. ciao sam i da je stvar jos osjetljivija od kako je mem controler presao na 32nm. u svakom slucaju, kad kupujes kupis odgovarajucu i amen.

 
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Velika vama hvala na strucno ukazanoj i detaljno objasnjenoj pomoci,ali sad ste me jos vise zbunili mozete li se obadvijca (Commodore i Cele303) sloziti oko jedne memorije koja ce bez problema pasati na ovaj sistem.

 

DA NAPOMENEM: NEĆU NIŠTA KLOKATI.

HVALA UNAPRIJED.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
SandyB kaže...

Velika vama hvala na strucno ukazanoj i detaljno objasnjenoj pomoci,ali sad ste me jos vise zbunili mozete li se obadvijca (Commodore i Cele303) sloziti oko jedne memorije koja ce bez problema pasati na ovaj sistem.

 

DA NAPOMENEM: NEĆU NIŠTA KLOKATI.

HVALA UNAPRIJED.

Ako neces nista clockati ne treba ti 2500K nego obicni i5 2500. "K" oznaka je za procesore sa otkljucanim mnoziteljem i njih jedino ima smisla uzimati ako ces overclockat. ovako bezveze bacas 20EUR. Takodjer, memorija na neclockanom i5 2500K ce ti raditi na 1333Mhz bez obzira koju kupis.

13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
Commodore kaže...
SandyB kaže...

Velika vama hvala na strucno ukazanoj i detaljno objasnjenoj pomoci,ali sad ste me jos vise zbunili mozete li se obadvijca (Commodore i Cele303) sloziti oko jedne memorije koja ce bez problema pasati na ovaj sistem.

 

DA NAPOMENEM: NEĆU NIŠTA KLOKATI.

HVALA UNAPRIJED.

Ako neces nista clockati ne treba ti 2500K nego obicni i5 2500. "K" oznaka je za procesore sa otkljucanim mnoziteljem i njih jedino ima smisla uzimati ako ces overclockat. ovako bezveze bacas 20EUR. Takodjer, memorija na neclockanom i5 2500K ce ti raditi na 1333Mhz bez obzira koju kupis.

LOL,kako sad to ? Znaci ako kupim neku 2000MHz memoriju i ako ne klokam i5 2500k ni malo RAM ce mi raditi na 1333MHz ? Ovo si izvalio,tako bar ja mislim.Ispravite me ako grijesim.

13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
SandyB kaže...
Commodore kaže...
SandyB kaže...

Velika vama hvala na strucno ukazanoj i detaljno objasnjenoj pomoci,ali sad ste me jos vise zbunili mozete li se obadvijca (Commodore i Cele303) sloziti oko jedne memorije koja ce bez problema pasati na ovaj sistem.

 

DA NAPOMENEM: NEĆU NIŠTA KLOKATI.

HVALA UNAPRIJED.

Ako neces nista clockati ne treba ti 2500K nego obicni i5 2500. "K" oznaka je za procesore sa otkljucanim mnoziteljem i njih jedino ima smisla uzimati ako ces overclockat. ovako bezveze bacas 20EUR. Takodjer, memorija na neclockanom i5 2500K ce ti raditi na 1333Mhz bez obzira koju kupis.

LOL,kako sad to ? Znaci ako kupim neku 2000MHz memoriju i ako ne klokam i5 2500k ni malo RAM ce mi raditi na 1333MHz ? Ovo si izvalio,tako bar ja mislim.Ispravite me ako grijesim.

Malo pristojnije se ponasaj ako zelis da ti neko pomogne. Imao sam ti najbolju namjeru objasniti kako to ide sa frekvencijama memorije i uz sto su vezane i taman sam ti poceo odgovarati na privatnu poruku koju si mi poslao, ali sad necu :)

 

13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
Commodore kaže...
SandyB kaže...
Commodore kaže...
SandyB kaže...

Velika vama hvala na strucno ukazanoj i detaljno objasnjenoj pomoci,ali sad ste me jos vise zbunili mozete li se obadvijca (Commodore i Cele303) sloziti oko jedne memorije koja ce bez problema pasati na ovaj sistem.

 

DA NAPOMENEM: NEĆU NIŠTA KLOKATI.

HVALA UNAPRIJED.

Ako neces nista clockati ne treba ti 2500K nego obicni i5 2500. "K" oznaka je za procesore sa otkljucanim mnoziteljem i njih jedino ima smisla uzimati ako ces overclockat. ovako bezveze bacas 20EUR. Takodjer, memorija na neclockanom i5 2500K ce ti raditi na 1333Mhz bez obzira koju kupis.

LOL,kako sad to ? Znaci ako kupim neku 2000MHz memoriju i ako ne klokam i5 2500k ni malo RAM ce mi raditi na 1333MHz ? Ovo si izvalio,tako bar ja mislim.Ispravite me ako grijesim.

Malo pristojnije se ponasaj ako zelis da ti neko pomogne. Imao sam ti najbolju namjeru objasniti kako to ide sa frekvencijama memorije i uz sto su vezane i taman sam ti poceo odgovarati na privatnu poruku koju si mi poslao, ali sad necu :)

 

Znaci ja sam tebe uvrijedio ?

13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Ok,moze li mi neko drugi odgovoriti na ovo pitanje "Da li je istina da ako stavim 2000MHz memoriju na i5 2500k i ako ga ne klokam da ce mi memorija raditi na 1333MHz ??? "

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka memorije za i5 2500k
monkeys :) daj se nemojte prepucavat. @commodore hvala ti sta si mi ono gore pojasnio.
Everybody Dancee Now !! Tnn TNNN tn tN TNN
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Nisi me uvrijedio ali pokusavam ti nesto objasniti a ti se smijes pa mi izgleda da se bezveze trudim.

Frekvencija memorije je fezana uz osnovnu frekvenciju sabirnice i podesava se dizanjem i spustanjem frekvencije sabirnice i dizanjem i spustanjem mnozitelja. isto kao i procesor, sam su mnozitelji odvojeni tako da ako imas otkljucan mnozitelj procesora i memorije, kao sto je slucaj sa "K" modelima intela, mozes neovisno podizati njihove radne taktove. Stock frekvencija memorije kod ovih platformi je 1333Mhz i sve memorije ce ti raditi na toj frekvenciji dok ne povecas mnozitelj. Znaci ako kupis memoriju na 2000Mhz, samo je montiras i ne diras nista, kao sto si rekao da mislis raditi, ona ce radit na 1333. povecanjem mnozitelja podizes taj takt. povecanjem mnozitelja procesora podizes takt procesora. inace su se ti taktovi mogli podizati i dizanjem osnovne frekvencije ali posto sandy bridge procesori imaju integrirane i ostale kontrolere u samom procesoru to se ne moze raditi.

 
2 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
SandyB kaže...

Ok,moze li mi neko drugi odgovoriti na ovo pitanje "Da li je istina da ako stavim 2000MHz memoriju na i5 2500k i ako ga ne klokam da ce mi memorija raditi na 1333MHz ??? "

Ne, ne moras clockat procesor ali moras clockat memoriju (tj u BIOSU joj podic mnozitelj) da bi ti radila na 2000Mhz.

14 godina
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
SandyB kaže...

Ok,moze li mi neko drugi odgovoriti na ovo pitanje "Da li je istina da ako stavim 2000MHz memoriju na i5 2500k i ako ga ne klokam da ce mi memorija raditi na 1333MHz ??? "

Brate pun si kontradikcija. Uzimas K procesor a ne mislis ga overclockat. Uzmi obicni 2500 i ustedi pare.

13 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka memorije za i5 2500k
Commodore kaže...

Nisi me uvrijedio ali pokusavam ti nesto objasniti a ti se smijes pa mi izgleda da se bezveze trudim.

Frekvencija memorije je fezana uz osnovnu frekvenciju sabirnice i podesava se dizanjem i spustanjem frekvencije sabirnice i dizanjem i spustanjem mnozitelja. isto kao i procesor, sam su mnozitelji odvojeni tako da ako imas otkljucan mnozitelj procesora i memorije, kao sto je slucaj sa "K" modelima intela, mozes neovisno podizati njihove radne taktove. Stock frekvencija memorije kod ovih platformi je 1333Mhz i sve memorije ce ti raditi na toj frekvenciji dok ne povecas mnozitelj. Znaci ako kupis memoriju na 2000Mhz, samo je montiras i ne diras nista, kao sto si rekao da mislis raditi, ona ce radit na 1333. povecanjem mnozitelja podizes taj takt. povecanjem mnozitelja procesora podizes takt procesora. inace su se ti taktovi mogli podizati i dizanjem osnovne frekvencije ali posto sandy bridge procesori imaju integrirane i ostale kontrolere u samom procesoru to se ne moze raditi.

Opet hvala,posto sam ja mislio da sam hardverski expert a sad vidim da neznam nista necu uzimati tu od 2000MHz nego bi uzeo ova dva modula X2 tako da imam 8GB http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-4gb-(2x2gb)-1333mhz-ddr3-hyperx-khx1333c9d3k2-4g/comp_comp_ram/71/1386

i hoce li ova memorija normalno raditi na 1333MHz bez ikakvog spsutanja na 1066 i 800Mhz i slicno (sorry sto sam noob)

TNX UNAPRIJED.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2011 15:44 (SandyB).
13 godina
protjeran
offline
Preporuka memorije za i5 2500k

Jooj neznam sto nece da primi link do kraja editovo sam vise puta,evo screenshoz od memorije koje planiram uzet

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice