Nedavno sam na s.775 ugradio novi procesor. Radi se o opce poznatom modu i mogu reći da sam zadovoljan. Sve je prošlo u najboljem redu i porast performansi je osjetan (Core 2 Duo E4400 na Xeon E5450 na G41 ploči).
Postoji samo jedan mali "ali". Primijetio sam da mi se u dva scenarija aplikacije smrznu. Radi se o DAW aplikaciji Studio One 3 koja postane neresponzivna pri učitavanju određenih projekata i pluginova i Lightroomu koji se zablesavi i u beskonačnost vrti (Not Responding) pri učitavanju RAW datoteka i manevriranju po Library modulu. Napominjem da uredno radi pri obradi slika, kao što i Studio One super radi ako uspije učitati projekt.
Mišljenja sam da je sa CPU-om sve u redu jer uredno prolazi razne stres testove i temerature su pod kontrolom. U biti sumnjam na postojeću instalaciju Windowsa, ali želim vaše mišljenje prije nego napravim clean install.
Hvala.