AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.093.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što se kolege tiče pomoć je dobio ovdje respect za forumaše.

Međutim to što ispao cava jer je dobio 10 posto popusta na sljedeću transakciju je po meni za bilo kakvu opomenu.

Ako si naveo o kome se radi i cijelu priču to nije vrijeđanje nego su to činjenice. Ovdje na forum dolaze ljudi koji se razumiju i ne razumiju u it sektor. Jedan otac koji nema veze s it em ide kupit pc za svoje djete za školu i zabavu povremeno, neće ovo znati. Samim time što si ti problem riješio i tuki te boli nek te je sramota. Ovo nisu stvari koje se smiju dogodit ikome u toj branši. 

Bero
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni nije toliko čudno da se događa to da ostane naljepnica. Je glupo, ali što ćeš. Ono što meni recimo više smeta kod njegovog slučaja i dokaz je neznanja, je uvjeravanje da je 85°C pri tako slabom opterećenju normalna temperatura. E, to je meni puno gore i bezveznije. Da tako nešto dolazi, ta tvrdnja od jednog servisa za računala.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naveo sam osnove, realno mogao sam i ovo navesti. Kako god nažalost većina gleda sebe i kad je sve u redu šutio. No pričekaj da se javi na sljedeći problem jer takvi su sigurno još nešto u*rali. Koliko nas je ovdje svaki problem bi se mogao riješiti.  Ako želiš pomoć dijeli informacije to je za dobrobit. Neće nitko radit reklamu niti skandirati ispred dućana. Sjeti se pušaču čma*a navlaživaču duvanja dok drugi puta budeš pitao za pomoć. Od mene i nadam se od ljudi kojima je stalo do foruma pomoć dobit nećeš. Svaka osoba koja ovako postupi ide na ignor i prijavljujem ga. Mene su prijavljivali radi mišljenja koje dodatno obrazloženo doći ćeš i ti na red. 

Imaš priliku dok ga nisi uzeo u ruke da dokažeš da imaš obraz i da imaš pozitivne namjere u suprotnom objašnjeno. 

Lp!

Bero
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta se sekirate toliko, čovjek je tu 5 dana, tko zna šta je iza svega toga 

 

Nego samo da kažem kako sam zamjenio tipkovnicu, ne lupa više dupla sssslova 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolega neka je sa srećom ali u većini slučajeva smo i mi krivi. Pogotovo ekipa koja ko sirovina udara, zamisli tek kad je u hrpu.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 tjedana
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ovako, kao prvo, popust nisam nikakav dogovorio već sam to rekao u šali, nisam se nimalo okoristio (vjerujte ili ne, na vama je) i pitanje je hoću li kupovati ili ne više tamo ili igdje u Hrvatskoj s obzirom na cijene koje su također spomenute u nedavnim porukama.

Kao drugo, mislim da je više nego očigledno gdje sam kupovao pogledate li moju, ne tako bogatu, povijest poruka i postova na pridjelozima, nisam ništa drukčije učinio nego što mi je predloženo tako da možete to sami zaključiti, a ako netko želi da eksplicitno napišem tko je u pitanju, pošaljite mi privatnu poruku.

Treće, vidim da su svi ostali imali pozitivna iskustva s navedenima, tako da ne znam kako sad shvatiti ovaj propust koji se dogodio u mom slučaju, jer i na internetu i ovdje svi imaju dobre komentare i hvale ekipu (do sada bar)

Isprika im nije bila da je to "normalna temperatura", premda je isprika nakon otklona problema bila onako nategnuta i polurealno argumentirana (u BIOSU je izgledalo normalno...), već mi je to rečeno prije nego sam rastavio i zatekao naljepnicu i ponovno ih kontaktirao nakon čega je slijedila ta isprika. 

Uopće ne mislim da je u redu to što mi se dogodilo da se ne lažemo i ne mislimo krivo, ali mislim da ako je to jedna glupost u tisuću situacija i sami se zapitajte jeste li kad napravili glupost na poslu ili negdje drugdje i može li se ili smije li se dogoditi i drugima. 

Sad da li se možda tako nešto dogodilo i drugima, ne znam, možda i sami nisu svjesni, barem nisam još uspio naići na takvo iskustvo na internetu. 

 

EDIT: forum pratim otprilike pola godine, ali sve do kupovine i upita za prijedlog nisam imao potrebe komentirati

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 10:59 (Qwem).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nema potrebe da se nešto pravimo ovdje svi na forumu i preseravamo. Zaključujem da se radi o trgovini/servisu FuturaIT. Ta trgovima je "najkorištenija" i preporuča se više od ijedne. Eventualno ADM još. Jedno vrijeme se najčešće slagalo konfiguracije u ADM-u čini mi se.

 

Čim piše popust na kraju "košarice" - to je to, radi se o FuturiIT. Recimo, nije nikakva tajna da forumaš ibme74 predlaže i slaže konfiguracije iz Future, uvijek zadnjih godina. Samo se svi prave i žmire. Ali neka, nebitno i koga briga realno.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bitno da se problem otklonio pretpostavio sam da se radi o Futuri . Imao jako neugodno iskustvo s njima i na pisao i obrazložio. Bio sam spreman na to da me svi ispaljuju.

Osobno sam primijetio da je dosta trgovina po pitanju garancije loša. Nije problem kad se greška dogodi makar u tvom slučaju je ogromna greška. Njihov odgovor s kojim te skinu s dnevnog reda je više no bezobrazan. Imao sličnu situaciju. Osobno od njih više ne kupujem, što ne znači da ostali ne bi trebali. 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Izzy kaže...

Ma nema potrebe da se nešto pravimo ovdje svi na forumu i preseravamo. Zaključujem da se radi o trgovini/servisu FuturaIT. Ta trgovima je "najkorištenija" i preporuča se više od ijedne. Eventualno ADM još. Jedno vrijeme se najčešće slagalo konfiguracije u ADM-u čini mi se.

 

Čim piše popust na kraju "košarice" - to je to, radi se o FuturiIT. Recimo, nije nikakva tajna da forumaš ibme74 predlaže i slaže konfiguracije iz Future, uvijek zadnjih godina. Samo se svi prave i žmire. Ali neka, nebitno i koga briga realno.

 Na ozbiljnom forumu modovi bi to sankcionirali

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedno ako će sankcionirat taj dućan možda bi bilo koristi.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 13:36 (dery).
2 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da se radi o futuraIT, vidi se po šiframa... Pogreške, propusti, gluposti su u redu, svakome se mogu dogoditi i s tim uopće nemam problema, ono što nervira su odvratna opravdanja, od rečenice "85c je normalna radna temperatura za neopterećeni procesor" bih dobio mlade, to opravdanje je katastrofa za srčani od nervoze i iskolačenih očiju, ne znam...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 14:10 (notloB).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...

Mislim da se radi o futuraIT, vidi se po šiframa... Pogreške, propusti, gluposti su u redu, svakome se mogu dogoditi i s tim uopće nemam problema, ono što nervira su odvratna opravdanja, od rečenice "85c je normalna radna temperatura za neopterećeni procesor" bih dobio mlade, to opravdanje je katastrofa za srčani od nervoze i iskolačenih očiju, ne znam...

 Nija ga ni lagao ako mu se komp nalazi u ljevaonici željeza pokraj peči.Inače za to odma treba uručit otkaz i zaposlit znalca.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Nija ga ni lagao ako mu se komp nalazi u ljevaonici željeza pokraj peči.Inače za to odma treba uručit otkaz i zaposlit znalca.

 Pa ne znam, sad baš otkaz... Mislim da je to bio izrazito tupi panic response, nitko čiste glave to ne može izjaviti, neka kaznica uz ispriku kupcu zbog kretenizma zaposlenika i ukoliko se ponovi, otkaz.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...
dery kaže...

 Nija ga ni lagao ako mu se komp nalazi u ljevaonici željeza pokraj peči.Inače za to odma treba uručit otkaz i zaposlit znalca.

 Pa ne znam, sad baš otkaz... Mislim da je to bio izrazito tupi panic response, nitko čiste glave to ne može izjaviti, neka kaznica uz ispriku kupcu zbog kretenizma zaposlenika i ukoliko se ponovi, otkaz.

 Onda metak u čelo ajd ako mu je lakše.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Onda metak u čelo ajd ako mu je lakše.

 Qurc... pardon Qwemom u čelo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 9:39 (notloB).
6 tjedana
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...
dery kaže...

 Onda metak u čelo ajd ako mu je lakše.

 Qurc... pardon Qwemom u čelo...

 Ne znam čemu ovo, ali ako je tebi lakše ajde...

 

Kao da je meni bilo drago kad sam dobio taj odgovor za temperaturu, očito je da je napisano samo da me se skine s one stvari i zato sam spomenuo ovdje, da sam htio bit tolika pizda kolika ispadam prema nekim navodima ovdje mogao sam to prešutjet i nastavit dalje. 

 

Točno ste pogodili o kome se radi. Ćaos

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za ispriku ja mislim da bi navedeni dućan trebao svim forumašima dati 70% popusta kod kupovine na sav hardwer i platiti ljetovanje za 2024. 

To bi jedino bilo fer, a životi bi bili pošteđeni 

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav.Nakon par sati gaminga bacim oko na hwinfo i vidim ovaj temp spike.
7800x3d je star 3mj kada je i stavljena nova pasta,prvi put vidim ovako visoku temp.
Mada su average temp ok.Cooler je Thermalright phantom spirit 120.
Neznam dali bih se trebao brinut xd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda program krivo očitava. Ili senzor nije dobar.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne sekiraj se, krivo očitanje, nisi jedini

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super,hvala.
Malo mi se smracilo pred ocima kad sam vidio brojku 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav,

Zanima me muče li AM5 još uvijek neuobičajeno duga vremena podizanja sustava? Ukolko da, kolika su ta vremena otprilike? Koliko razumijem, vrijeme podizanja raste kako raste količina memorije i njegova stvarna stabilnost. U pitanju bi bilo 32 GB RAMa.

How do you want to do this?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Iz prve ruke ako ideš na buđet opciju https://www.asrock.com/mb/AMD/B650M-HDVM.2/index.asp to ti je 15sec na njoj imam 2x16gb ddr5 6000mhz cl32 G-skill. Nikad problema sa XMP/EXPO postavkama.

 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Pozdrav,

Zanima me muče li AM5 još uvijek neuobičajeno duga vremena podizanja sustava? Ukolko da, kolika su ta vremena otprilike? Koliko razumijem, vrijeme podizanja raste kako raste količina memorije i njegova stvarna stabilnost. U pitanju bi bilo 32 GB RAMa.

 Nema sporosti ako upalis Memory Context Restore.

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Pozdrav,

Zanima me muče li AM5 još uvijek neuobičajeno duga vremena podizanja sustava? Ukolko da, kolika su ta vremena otprilike? Koliko razumijem, vrijeme podizanja raste kako raste količina memorije i njegova stvarna stabilnost. U pitanju bi bilo 32 GB RAMa.

 Ukoliko te zanima boot time ne kupuj moju ploču...

ivicask kaže...
Apocalypso722 kaže...

Pozdrav,

Zanima me muče li AM5 još uvijek neuobičajeno duga vremena podizanja sustava? Ukolko da, kolika su ta vremena otprilike? Koliko razumijem, vrijeme podizanja raste kako raste količina memorije i njegova stvarna stabilnost. U pitanju bi bilo 32 GB RAMa.

 Nema sporosti ako upalis Memory Context Restore.

 Na mojoj to ne radi, pc ulazi u bootloop i jedino što mogu je reset bios to def., istina nisam probao na nekoliko posljednjih revizija biosa, neda mi se.

11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

a kakva je situacija sa starijim rajzenima i ramom?

imam u dječjem kompu 2400g sa dvije pločice nekakvog basic rama na 2133mhz, sad bi stavio 2x8 gb hyperx predator na 3200mhz

ploča je asus b450m tuf pro gaming, oće to radit odmah na 3200mhz ili 2400g ima problema s tim?

zasad im je taj proc još ok, možda im ovo ljeto ubacim 5600 kao finalni upgrejd te konfe

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

a kakva je situacija sa starijim rajzenima i ramom?

imam u dječjem kompu 2400g sa dvije pločice nekakvog basic rama na 2133mhz, sad bi stavio 2x8 gb hyperx predator na 3200mhz

ploča je asus b450m tuf pro gaming, oće to radit odmah na 3200mhz ili 2400g ima problema s tim?

zasad im je taj proc još ok, možda im ovo ljeto ubacim 5600 kao finalni upgrejd te konfe

Ja sam na TUF-ici (al' moja je bila ATX formata) imao neko vrijeme problema sa Patriot Viper Steel 2x 8 GB 3200 MHz,

freezao mi se komp bio na ulazu u desktop.

Nekad bi radio danima bez ikakvih problema, a nekad bi se smrzavao i po par put za redom nakon boota.

Pa sam neko vrijeme vozio RAM na 2933 MHz i tu stvarno nije bilo nikakvih problema.

U nekom trenutku sam vratio na 3200 MHz i onda je sve na neku foru prestalo i eno ga, taj setup je sad kod frenda, njemu uredno šljaka sve.

 

Znači, Asus TUF b450 Gaming PRO ploča, R5 2600 CPU i 2x8 Gb 3200 MHz Patriot Viper Steel RAM.

Tigar Krezumica
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma da, samo što je 2400g zen1 zapravo, a problem je što je dječji komp kod bivše žene, pa će me gnjavit ako bude zajebavalo

ma probat ću na 3200mhz, pa ćemo vidjet, ionako sam na godišnjem pa mogu skočit češće do njih

eventualno ubacit najnoviji bios, nisam već duže updejtao na njihovom kompu

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Iz prve ruke ako ideš na buđet opciju https://www.asrock.com/mb/AMD/B650M-HDVM.2/index.asp to ti je 15sec na njoj imam 2x16gb ddr5 6000mhz cl32 G-skill. Nikad problema sa XMP/EXPO postavkama.

 +1 za ovu ploču, čak ni pri prvom bootu nije previše trajalo, a sada ni ne primetim. Inače vrlo korektna ploča, jeftina, a što se tiče isporuke struje za procesor neće imati problema ni sa jednim postojećim AM5 procesorom. E sad, na njoj nema ništa "dodatno", nema ARGB headera, nema headera za digitalni audio (ovo sam malo kasno shvatio) itd itd, ali osnovne stvari su tu: dovoljno dobra za bilo koji AM5 procesor, dva M.2 slota za SSD (5x4 i 4x4), 2.5G LAN...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bila bi korektna da ima barem jedan 5v sRgb, u današnje vrijeme ne možeđ vjerovat da nema pogotovo na b650 kakva god socijalna bila

Moj PC  
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice