AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.215.578
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Eto ja potrgani i7 6700k mogu glat prodati za 1750Kn platio ga 2400Kn bez garancije jbg trazena roba, da sam kupio ryzen 2017 r7 1700 vec bi na njemu izgubio 70% cijene nije mu cestito ni garancija istekla.

 Prodao bi ga za 1750kn bez garancije, a novi skoro pa isti i5 8400 kosta 1600kn. Bas me zanima kojem bi ga znalcu uvalio...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imas u temi i7 club slike i postove prvo mi je ponudio 1600Kn a ja necu prodati jer iskreno nemam neke koristi jer komp sluzi za igranje.U nadi da cu ga otjerati podignem cijenu al on ne odustaje.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 R7 1700 se kupuje za render, a ne za igranje igrica. I sad mi reci jos nesto, GDJE intel prodaje render procesor za 1200kn, navedi mi jedan ducan na planeti zemlji.

 Pa bas zato se i slabo prodaje jer to zanima ljude kao crveno u GTA V 

 

Kaj se tice intela naravno da ih ne prodaje za 1200kn kad ipak vrijede neki qurac, nisu ludi da ih poklanjaju 

 
1 5 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Render i igrice nisu jedine 2 namjene na kompu koje postoje. Taj ryzen 1700 je dusu dao za server, virtualku, streamanje, razno razno enkodiranje itd. itd.

 Odlicno, poznajem 5 takvih na svim Hr forumima 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 11:31 (Master enthusisast).
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oduvijek sam koristio iskljucivo intel procesore, jos tamo od 286.....Do danas, tri puta sam pravio, kratke i pune razocaranja, izlete u amd svijet - prvi put sa 486dx100, onda godinama kasnije s prvi, athlonom na 1000mhz, te jos nesto kasnije na athlon x2..... i vrlo brzo bi se vracao na intela,

 

Nedavno sam uzeo ryzena, i shvatio da po prvi puta necu mjenjati platformu i da ostajem na amd-u, jer za tu cijenu, intel ne samo da ne nudi nista bolje, vec i ono sto nudi a da je bolje, kosta barem tri puta vise, i opet svakako nije bolje.

 

Ova fanboy prepucavanja i preser..... su oduvijek pristuna, i sluze iskljucivo za pricu ciji je veci, jer bitno je samo da se prica o tisucama kuna, o vrijednosti rabljenog, a realnost je da nitko normalan nece dati 2000kn za rabljeni procesor bez garancije, delidan, i kakva sve sranj... ne izvodite s njima.... kad za iste pare ima novo u trgovini. Hoce, ali jedini preduvjet je da mu se  dize na i7, i9, K i slicne prefikse za uspjesniju mastrubaciju ;) Ostali koje ovo ne dira - jednostavno nece.... ;)

 

 

 

 

Moj PC  
22 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi koji rade pametne stvari na kompu bas i ne provode puno vremena po forumima, bez uvrede :)

 

Kad smo kod rabljenog, zadnja 2 mjeseca ne nalazim bas puno Ryzena ni AM4 matičnih po oglasnicima, dok Intela ima kolko os :O

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 11:37 (The_Fichek).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji je ovaj? neki multić? nije li to zabranjeno na bug forumu?  

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa nije vidis kad je onaj mogao tri puta napraviti zasto ovaj ne moze.Da bug.hr banuje Mac adresu onda ih nebu bilo puno ili da koriste zastitu poput orgina za chitere.
AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Master enthusisast kaže...
hahhaajaads kaže...

 R7 1700 se kupuje za render, a ne za igranje igrica. I sad mi reci jos nesto, GDJE intel prodaje render procesor za 1200kn, navedi mi jedan ducan na planeti zemlji.

 Pa bas zato se i slabo prodaje jer to zanima ljude kao crveno u GTA V 

 

Kaj se tice intela naravno da ih ne prodaje za 1200kn kad ipak vrijede neki qurac, nisu ludi da ih poklanjaju 

Isto kao ngreedija jel ? Pa po tvom razmisljanju, onda je bolje kupit GTX 1650 za 1300kn (jer ipak je to nvidia a ne neki srot amd) od rx 570 koja kosta 1000kn ? Nema veze sta je rx 570 hladnija i daje 20-30 fpsa vise...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Eto ja potrgani i7 6700k mogu glat prodati za 1750Kn platio ga 2400Kn bez garancije jbg trazena roba, da sam kupio ryzen 2017 r7 1700 vec bi na njemu izgubio 70% cijene nije mu cestito ni garancija istekla.

 Pribroji cijeni deliding alat.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prodan za iste novce koje je kupljen 35€ evo koliko se vidi neznam vezano za procesor

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 11:52 (dreadmoore).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže... 

Isto kao ngreedija jel ? Pa po tvom razmisljanju, onda je bolje kupit GTX 1650 za 1300kn (jer ipak je to nvidia a ne neki srot amd) od rx 570 koja kosta 1000kn ? Nema veze sta je rx 570 hladnija i daje 20-30 fpsa vise...

 Pricamo o procesorima, a kad smo kod grafi za te pare cu uzet polovnu gtx 1060 i opet laganini peglam preko 570 i 1650 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Nema veze sta je rx 570 hladnija i daje 20-30 fpsa vise...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Eto ja potrgani i7 6700k mogu glat prodati za 1750Kn platio ga 2400Kn bez garancije jbg trazena roba, da sam kupio ryzen 2017 r7 1700 vec bi na njemu izgubio 70% cijene nije mu cestito ni garancija istekla.

 a za koliko možeš kupit novi, kladim se nešto više od 2400kn ... tako star trgovaćki trik a toliko pametne ekipe pada na istu bazu svaku generaciju još to navodi ko neki win.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ljudi koji rade pametne stvari na kompu bas i ne provode puno vremena po forumima, bez uvrede :)

 

Da, ali pojavio se novi "problem" ... kako su sad makine brže više ne možeš ostaviti da računa i otići na ručak ili bar malo ubit' oko - idealno za forum :)

 

Također, često mlađi ne znaju povijest pa ne vide širu sliku da prije nije bilo ni multitasking OS-eva ni multicore procesora sa ovoliko RAMa dostupnih običnim smrtnicima pa tako i puno primjena i poslova koje jednostavno nije bilo moguće ni napraviti sa običnim PC-jem, posebno ne u nekom home-officeu ili malom startupu odnosno, često napredak hardvera otvara i nove primjene.

Vjerojatno bi se mnogi začudili da je "tek" 2005. postao dostupan Athlon X2, prvi dual-core i 64-bit procesor, da je prošlo jedva 10 godina od prvih 64-bit Windowsa, da je prije 20-godina trebalo imati hw akcelerator da bi se glatko gledalo običan MPEG-2 DVD, da je kompresija u MP3 trajala i po sat vremena za jednu pjesmu od 3-4 minute ... U međuvremenu se dogodio i fullHD, digitalni foto-aparati, smartphonei, blu-ray, 4K, a sad već japanci "prijete" sa 8K prijenosom Olimpijade iduće godine. Malo prije pokretanja ovog foruma su izašli Intelovi QuadCore (najprije Xeoni 32xx, zatim Q6600 i Q9650) pa su i tada vrsni stručnjaci pametovali kome treba toliko jezgri :). I tada su im argument bile igre, valjda najgore napisan softver općenito jer se uz sulude rokove koje obećaju marketingaši i razvoja za više platformi (portanje sa konzola na PC ili obrnuto) jednostavno ne stigne bolje optimizirati. Developeri igara su riješili puno ograničenja, doprinijeli ogromnom napretku na području 3D grafike tako da je vrlo vjerojatno da će riješiti i taj "problemčić" sa "viškom" jezgri :)

 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
isto nema smisla ovoliko jezgri recimo za render, mislim da bi bilo brže neki gpu da rendera.
btw zna li neko kako fusion 360 natirat da rendera na gpu s raytrace, ili treba kupit rtx?
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Master enthusisast kaže...

 Odlicno, poznajem 5 takvih na svim Hr forumima 

 Odrasti!

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 15:55 (Shockwave).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
isto nema smisla ovoliko jezgri recimo za render, mislim da bi bilo brže neki gpu da rendera.
btw zna li neko kako fusion 360 natirat da rendera na gpu s raytrace, ili treba kupit rtx?

I da i ne ... to je malo složenija priča pa da ne spamamo ovu temu ali najkraće moguće - iako su GPU render-enginei sve napredniji, još uvijek su CPU render-enginei ukupno bolji (univerzalniji, fleksibilniji, portabilniji ...).

Dapače ima i hibrida (npr. Thea render), koji koriste i CPU i GPU ... ili V-Ray kao jedan od najpoznatinijh (2017. su konačno dobili i Oscara) je u osnovi CPU da bi zadnjih godina dobio i GPU verziju ali koja i dalje nema sve mogućnosti kao i CPU, najviše zbog ograničenja RAMa na grafičkim karticama.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
isto nema smisla ovoliko jezgri recimo za render, mislim da bi bilo brže neki gpu da rendera.
btw zna li neko kako fusion 360 natirat da rendera na gpu s raytrace, ili treba kupit rtx?

Ima smisla, 2990WX je u Vray Next-u brzi od bilo kojeg gpu-a...

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
isto nema smisla ovoliko jezgri recimo za render, mislim da bi bilo brže neki gpu da rendera.
btw zna li neko kako fusion 360 natirat da rendera na gpu s raytrace, ili treba kupit rtx?

Ima smisla, 2990WX je u Vray Next-u brzi od bilo kojeg gpu-a...

Da, čak i da upariš više grafićkih (2, 3 ili čak 7 koliko su neki uspjeli nagurati) - CPU jezgri uvijek možeš još više.

Zgodna stvar kod računanja slika iz 3D modela je što su idealan primjer paralelizacije, konačna slika u FullHD, 4K ili filmskih 8K se uvijek može rascjepkati u bezbroj manjih (ok, postoji i neki prag "isplativosti").

Najbolje od svega što takvi render-slaveovi ne moraju biti ni u istoj lokalnoj mreži, odnosno mogu se upregnutii i preko interneta.

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
The_Fichek kaže...

Ljudi koji rade pametne stvari na kompu bas i ne provode puno vremena po forumima, bez uvrede :)

 

Da, ali pojavio se novi "problem" ... kako su sad makine brže više ne možeš ostaviti da računa i otići na ručak ili bar malo ubit' oko - idealno za forum :)

 

Također, često mlađi ne znaju povijest pa ne vide širu sliku da prije nije bilo ni multitasking OS-eva ni multicore procesora sa ovoliko RAMa dostupnih običnim smrtnicima pa tako i puno primjena i poslova koje jednostavno nije bilo moguće ni napraviti sa običnim PC-jem, posebno ne u nekom home-officeu ili malom startupu odnosno, često napredak hardvera otvara i nove primjene.

Vjerojatno bi se mnogi začudili da je "tek" 2005. postao dostupan Athlon X2, prvi dual-core i 64-bit procesor, da je prošlo jedva 10 godina od prvih 64-bit Windowsa, da je prije 20-godina trebalo imati hw akcelerator da bi se glatko gledalo običan MPEG-2 DVD, da je kompresija u MP3 trajala i po sat vremena za jednu pjesmu od 3-4 minute ... U međuvremenu se dogodio i fullHD, digitalni foto-aparati, smartphonei, blu-ray, 4K, a sad već japanci "prijete" sa 8K prijenosom Olimpijade iduće godine. Malo prije pokretanja ovog foruma su izašli Intelovi QuadCore (najprije Xeoni 32xx, zatim Q6600 i Q9650) pa su i tada vrsni stručnjaci pametovali kome treba toliko jezgri :).I tada su im argument bile igre, valjda najgore napisan softver općenito jer se uz sulude rokove koje obećaju marketingaši i razvoja za više platformi (portanje sa konzola na PC ili obrnuto) jednostavno ne stigne bolje optimizirati. Developeri igara su riješili puno ograničenja, doprinijeli ogromnom napretku na području 3D grafike tako da je vrlo vjerojatno da će riješiti i taj "problemčić" sa "viškom" jezgri :)

 

Kaj se tiče ovog žutog, pa da to se fino slaže sa najgorim operativnim sustavom ili Windowsi koji su najdominantniji na Desktop kompovima.

 

Opčenito što dalje ljudi su potpuno odljepili, pa sad eto reda radi prigovaraju i na 8/16 proc za 200$.

 

Nije samo ova tema bez kontrole i reda, toga ima svuda po internetu ili teški PTSP od dugogodišnje Intel 4/8 CPU mužnje na suho.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 17:35 (rambox).
10 godina
offline
15 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad malo vratiš u povijest višejezgrenih, intel je u stvari pratio amd a ne obratno. Amd je inovativniji jer naravno onaj koji ima manje sredstava bolje se snalazi i iznalazi jednostavnija rješenja, više se razmišlja unaprijed od onog koji ima neograničena sredstva. Uvijek su korak ispred iako izgleda da nisu.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Kad malo vratiš u povijest višejezgrenih, intel je u stvari pratio amd a ne obratno. Amd je inovativniji jer naravno onaj koji ima manje sredstava bolje se snalazi i iznalazi jednostavnija rješenja, više se razmišlja unaprijed od onog koji ima neograničena sredstva. Uvijek su korak ispred iako izgleda da nisu.

 misliš amd je manja firma, pa nije toliko troma. odluka koju amd donese se provede kroz manji vremenski period nego što to intel može.

9 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Master enthusisast kaže...
hahhaajaads kaže...

 R7 1700 se kupuje za render, a ne za igranje igrica. I sad mi reci jos nesto, GDJE intel prodaje render procesor za 1200kn, navedi mi jedan ducan na planeti zemlji.

 Pa bas zato se i slabo prodaje jer to zanima ljude kao crveno u GTA V 

 

   ...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

Po ovom, ak zen 2 bude imalo bolji sa vecim IPCom (i sve sta dolazi uz njega) i clockom bude u rangu sa 9900k ako ne i jaci... (Samo po puno manjoj cijeni  )

 Pa video i pokazuje već sada da je taj Ryzen isplativiji, no ne i bolji/jači od 9900K za gaming. Rekao bih sveukupno bolja ponuda za nešto manje performanse. Situacija oko IPC-a bi bilo puno bolje prikazana da se testira clock vs clock ili  da su tog 2700x clockali još više do 4.2 (koliko sam vidio da se clockaju po netu) i tako umanjili razliku u brzini, ovako 9900K ima skoro 700 MHz viši takt, te dodaj dosta veće temperature kao i cijenu.  

 

Lično očekujem da će se Ryzen2 vrlo približiti performansama 9000 serije, što bi rekli neck and neck,  no viditi ćemo kakav će biti za clockanje, temperature kao i konačna cijena. Bit će zanimljivo u svakom slučaju, ako im se nepotkrade kakav kiks (temperature i sl.).

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I jedan i drugi su u bottlenecku, naravno povremeno. Znači čak i takvi teškaši nisu lišeni famoznog bottlenecka. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 11:17 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i9 od milion kuna pa GPU odmara na 55% 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

i9 od milion kuna pa GPU odmara na 55% 

 toliko o optimiziranosti igara za PC

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa rekao sam nedavno, nije igranj igrica neka zajebancija, treba samo čvrsto 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice