AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.949
|
čitano: 5.117.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pharaoh kaže...

Nisi valjda cijelu noc bio budan zbog nariktavanja hehe 

 

Ja danas jos imam graficku i RAM za klokat i to je to, ipak jucer nisam imao vremena zbog blagdanskih priprema za sve. Javim opsornije dojmove svega predvece u prikladne teme za to.

 3. dan haha. Beštija kiti bor, ja kao "evo sad ću, samo da ovo isprobam i tako cijelu noć."

 

Što se više zajebavam bit će veći gušt kad proradi kako sam ja zamislio.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajoj hahah 

 

E vidi ovo, sjetio se odma tebe

 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
DarthMarkus kaže...

 Ne, baš je zbugan bios izgleda kako je već kolega rekao. Doslovno s nekim postavkama radi (PBO lvl), a u nekim kombinacijiama s određenim xmp profilom ne.

 

Fora kod Ryzena je izgleda da nađeš neke postavke da uopće radi kako tako. 

 

Gubi se smisao entuzijazma ako nešto tunaš da proradi, a ne da ga nabriješ dodatno. Barem ja tako mislim.

 

Kod Intela je 90% nestabilnosti najviše oko temperature tj. kakav si bin pogodio da izvučeš 5+Ghz. Jga, kad rafiniraju 14+++ pa su ga usavršili .

 

Evo vidim na MSI-ovoj stranici beta bios novi. Idem ga probat.

 

P.S. Merry C

 

Fora kod ryzena je da, po izlasku novih ryzena, pricekas 1-2mj stabilne BIOSe - uzmi u obzir da AMD jos ubacuje nove feature u AGESE (npr curve optimizer, PBO2, itd) pa su trenutni korisnici zen3 CPUova u biti beta testeri svih tih featura

 

imao sam mušica sa svojim 2700X kad sam ga kupio nedugo nakon izlaska, ali nakon par mjeseci radi stabilno bez ikakvih problema - u BIOS vise nisam morao ici

trenutni savjet je da se ne instaliraju beta BIOSi zbog razno raznih issuea (selektivno otkazivanje USB 2.0 portova na maticnoj, WHEA errori, nestabilnosti u radu, itd) - AMDu ce trebati jos bar mj dana da izbaci neku stabilnu AGESU (nadajmo se i prije)

 

Ryzen je u pocetku izvrstan za hardver fanatike koji vise vole tweakati sistem i provoditi vrijeme u BIOSu/benchmarcima nego igrajuci igre :D

 Zato sam ga i kupio, ali opet - tweakanje i čekanje da nešto pokrpaju da radi - nije isto.

 

Volio bih da si mi ovo rekao prije, hehe.

 

Ali voljan sam mu dati šansu.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čestit i blagoslovljen Božić svima. 

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
10 1 hvala 12
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za sve koji trebaju vodic za OC memorije na ryzen platformi - objasnjava sve lik jednostavnim rjecnikom (2 vs 4 sticka, dual vs single rank, timinge, itd + benchmarci):

 

 

 

I vodic kako OCat zen3 (kako raditi sa curve optimizerom, tj undervoltom i jos nekim stvarima):

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/khtx1o/guide_zen_3_overclocking_using_curve_optimizer

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 9:19 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok sve to, al zamisli sada dat takvu platformu nekom laiku ili nekom tko nema tolika znanja za nastelavanja i testiranja, i onda se cudi zakaj XMP ne radi itd.. osnovne stvari, a vidimo da si glavu razbijaju i ljudi koji su godinama u ovome i kuze stvari.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ili nekome tko nema živaca i volje zajebavati se sa time, proučavati, istarživati, isprobavati itd. gledam nove ryzene svako malo i rasturaju u performansama ali kad vidim ovakve zajebancije padne mi ćuna.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pharaoh kaže...

Ok sve to, al zamisli sada dat takvu platformu nekom laiku ili nekom tko nema tolika znanja za nastelavanja i testiranja, i onda se cudi zakaj XMP ne radi itd.. osnovne stvari, a vidimo da si glavu razbijaju i ljudi koji su godinama u ovome i kuze stvari.

Čak i nekome tko profesionalno sastavlja ili nadograđuje računala za druge ljude, di bi taj došao da se za svako računalo mora baviti sa tako nečime,

čak i kad znaš što radiš, za to treba vremena, a svi ovdje znamo da je u poslu vrijeme i novac.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pharaoh kaže...

Ok sve to, al zamisli sada dat takvu platformu nekom laiku ili nekom tko nema tolika znanja za nastelavanja i testiranja, i onda se cudi zakaj XMP ne radi itd.. osnovne stvari, a vidimo da si glavu razbijaju i ljudi koji su godinama u ovome i kuze stvari.

 

 

Ma ja to na neki način volim, pa mi nije problem. 

 

Ali da, problem je za nekoga tko nema volje ni živaca. 

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 10:59 (DarthMarkus).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ma ja to na neki način volim, pa mi nije problem. 

Daj ti to ovom iz potpisa da ti "ušteli".  

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
DarthMarkus kaže...

Ma ja to na neki način volim, pa mi nije problem. 

Daj ti to ovom iz potpisa da ti "ušteli".  

 Dery stari tuner. Malo zavrće ovu latenciju, malo onu. Šta predstavlja koja - nije bitno. Samo da vozi, hehe.

 

Sad mi pao Petko na pamet - jbte on se isto nešto zezao sa 3900x pa ga na kraju stavio u ECO mod. Hahaha

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

ili nekome tko nema živaca i volje zajebavati se sa time, proučavati, istarživati, isprobavati itd. gledam nove ryzene svako malo i rasturaju u performansama ali kad vidim ovakve zajebancije padne mi ćuna.

 Najbolje ti je uzet 1600 koji ti je isti kao 2600, a 2600 sa uštimanim tajminzima ti je bolji od 3600. Imaš lock 144Hz u COD-u i na kraju bolji skor o Toxicove mrtve platforme 10700k. /s

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Dery stari tuner. Malo zavrće ovu latenciju, malo onu. Šta predstavlja koja - nije bitno. Samo da vozi, hehe.

A nego kako, bitno da "šteliš" nešto. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Valentin17 kaže...
DarthMarkus kaže...

Ma ja to na neki način volim, pa mi nije problem. 

Daj ti to ovom iz potpisa da ti "ušteli".  

 Dery stari tuner. Malo zavrće ovu latenciju, malo onu. Šta predstavlja koja - nije bitno. Samo da vozi, hehe.

 

Sad mi pao Petko na pamet -jbte on se isto nešto zezao sa 3900x pa ga na kraju stavio u ECO mod. Hahaha

 se na kraju objesio od puknutih živaca tebi ce vjerovatno napisati da si mrel od korone

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 11:15 (kobe38).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Dery stari tuner. Malo zavrće ovu latenciju, malo onu. Šta predstavlja koja - nije bitno. Samo da vozi, hehe.

A nego kako, bitno da "šteliš" nešto. 

 Samo u pravu si kad veliš - puno to uzme vremena. 

 

Ja još imam volje za tweakanjem, ali ni blizu kao prije. Što se tiče slaganja, tu sam mrtav odavno.


EDIT: Fanu kao da su me čuli iz MSI-a

 

https://www.guru3d.com/news-story/msi-starts-seeding-b550-bios-with-agesa-1-1-9-and-new-curve-optimizer.html

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 12:50 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prije 2 i pol dana su izasli i MSI BIOSi za neke, ako ne i sve X470 i B450 ploce, tako da im je to kao i ostalim proizvodjacima sigurno bilo u fokusu zadnjih mjesec dva, tj. htjeli su releasati novi BIOS za sve odjedanput. Nekakav sluzbeni plan je bio da ce ti BIOSi izaci u prvom mjesecu, ali posto je Asrock prvi izgurao podrsku pa onda i Giga i Asus, ocito da je i MSI morao doci na red ove godine.

 

Ako ti ne radi sto si vec htio, uzivaj i cekaj novi BIOS jer ce ti podrska, bug fix, sigurno doci. PBO je mozda noob postavka, ali nije noob algoritam, tako da bih ja to ostavio na auto, ako ti nece raditi ni s novim BIOSom. Po meni je bolje overclock + Windows ili Windows Ryzen balanced plan jer tocno znas na cemu si i s kolkim naponom, ali ako fixaju PBO2 na tvojoj maticnoj i bude radilo, onda zasto ne.

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Brzinsko pitanje, jeli bolje kupiti sada 2700x na 1650 super ili 3700x? jeli mi treba za PC kojemu ce se obavljati autocad i ti programi + lagane igrice, cs go,LoL...mislim da je bolje 2700x, jer ne mislim da cu raditi upgrade u bliskoj buducnosti...

abadabadu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

to je best buy nemaš se šta mislit, kupuj dok ga ima

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 18:40 (dery).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
abadabadu kaže...

mislim da je bolje 2700x, jer ne mislim da cu raditi upgrade u bliskoj buducnosti...

Pa ako nećeš raditi tako skoro nadogradnju, po meni je bolje uzeti jači procesor.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
abadabadu kaže...

Brzinsko pitanje, jeli bolje kupiti sada 2700x na 1650 super ili 3700x? jeli mi treba za PC kojemu ce se obavljati autocad i ti programi + lagane igrice, cs go,LoL...mislim da je bolje 2700x, jer ne mislim da cu raditi upgrade u bliskoj buducnosti...

Ak ti se da cekati par tjedana po meni je best buz 3600 ili 3600X za oko 1100-1150kn s Aliexpressa bez PDV-a i carine.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
abadabadu kaže...

mislim da je bolje 2700x, jer ne mislim da cu raditi upgrade u bliskoj buducnosti...

Pa ako nećeš raditi tako skoro nadogradnju, po meni je bolje uzeti jači procesor.

 Najgore mu je vrijeme za nešto novo. Ako zatreba ubode za koju godinu ovog zadnjeg rizena kad bude cijena ko sa 2700x i miran je opet.

kradem mine iz minskog polja
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hahahah mislin koja su iskustva naručivati komponente sa aliexpressa?

abadabadu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam narucivao svasta i super iskustva imam, jedno 40 narudzbi sranja. Najskuplje kaj sam uzeo je Raspberry Pi 4 i Anne Pro II tipkovnica. Ni na jedno ni na drugo nisam platio carinu. Za procesor je vrlo tesko da ti naplate carinu jer je mali paket i jer ti onaj tko salje stavi malu vrijednost posiljke na paket. Puno tih procesora je used, ali imas par ponuda gdje su new procesori, pogotovo 3600X. Znaci ocekuj 2019 batch ili najnovije 3.mj. ove godine batch, odnosno ne ocekuj 4.5Ghz clockove, ali ocekuj normalne stock clockove za normalnu cijenu. Zato ja ovima s njuskala ne dam vise od 1200kn za Ryzena, ali ni takvih vise nema. Dati 1600kn za Ryzen 3600 danas je po meni prevara, bolje uzet 1600 AF, ako hoces iz HR ili nekog Intela, npr. onaj famozni i3 i bok.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da ja san nabavia 3600 za 1200 kn u future kad je bilo u 7. mjesec...al ipak bi radije vamo...jer cu narucivati jos dijelova iz future...

abadabadu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma kad je to bio 3600 za 1200kn u Futuri, neka akcija? Sa ili bez PDVa?

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci presao sam sa X370 i 2700X na B550 i 5800X

 

Stavim 5800X u B550 maticnu (asrock extreme4) - ne radi

stavim 2700X - ne radi

ne mogu uopce u BIOS uci, samo je crn ekran i ledice na maticnoj prikazuju errore..

 

 

jebote asrock koji nema flashanje BIOSa preko USBa kao vecina ostalih maticnih + iako ima 32MB BIOS chip, nema podrsku za zen+ procesore (kao sto to imaju MSI i Gigabyte B550 maticne..)

 

Fino sam se nazivcirao na bozic 

 

Zna li netko gdje u zg otici da mi flashaju noviji BIOS na maticnu sa zen2 procesorom? ADM mozda? Maticna je kupljena u supernetu ali to je mali shop i sumnjam da imaju vlastiti servis, tj da mi uopce nece biti od pomoci..

 

Ili ako netko ovdje ima zen2 proc da mu stoji sa strane pa da mi ga posudi na pola sata samo da flasham noviji BIOS?:)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 19:42 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

07.07.2020. Posaljem ti ponudu 

abadabadu
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

Znaci presao sam sa X370 i 2700X na B550 i 5800X

 

Stavim 5800X u B550 maticnu (asrock extreme4) - ne radi

stavim 2700X - ne radi

ne mogu uopce u BIOS uci, samo je crn ekran i ledice na maticnoj prikazuju errore..

 

 

jebote asrock koji nema flashanje BIOSa preko USBa kao vecina ostalih maticnih + iako ima 32MB BIOS chip, nema podrsku za zen+ procesore (kao sto to imaju MSI i Gigabyte B550 maticne..)

 

Fino sam se nazivcirao na bozic 

 

Zna li netko gdje u zg otici da mi flashaju noviji BIOS na maticnu sa zen2 procesorom? ADM mozda?

 

Ili ako netko ovdje ima zen2 proc da mu stoji sa strane pa da mi ga posudi na pola sata samo da flasham noviji BIOS?:)

 B550 sluzbeno na podrzava zen+, samo zen2 nadalje. Mozes slobodno otic vidjeti na stranicu bilo koje b550 ploce, to kaj vecina(ili sve MSI b550 ploce podrzavaju) unoffical podrzava je druga stvar. Ocekivalo bi se da se netko pogtovo s ovog foruma malo vise informira o onome kaj kupuje. Šta se tice trgovina sumnjam da ce ti itko bar ze neku razumnu cijenu to ic radit(eventualno ak nekog najbes da ti to sastrane napravi) cak i da doneses sve slozeno i da se samo drugi cpu ubode i flasha bios.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nace se neki forumas vjerujem. Od superneta nema nist jer je to random stan u random zgradi u ZG, nemaju oni nikakav servis, samo webshop. Fanu spamaj ljude koji imaju 5000 proc na PM i to je to, nace se valjda netko. Ako nisi iz ZG ili nekog veceg grada onda jbg.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Iz zg sam

 

Da znam da B550 sluzbeno ne podrzava zen+ i zen3 procesore - ali ocekivao sam da cu bar u BIOS moci uci i flashati noviji BIOS sa 2700X obzirom koliko ima svjedocanstava ljudi koji su to napravili sa svojim B550 plocama..

 

Ako ima netko 3xxx proc a da je u zg nek se javi

 

Jbg ako nema nitko odem u supernet u ponedjeljak i molim ih da vratim ovu asrock plocu i nadoplatim neku sa BIOS flashback opcijom

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice