AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.087.558
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na igrama/engineima s losim frame pacingom se jako jako lagano vidi pad ispod 2*refresh rate, ja instantno primjetim kad ode ispod 120 lock, na 60Hz monitoru.

Probajte skinut CS, CoD (neki stariji) ili OW i vidit cete kak steka kad se capa fps na recimo 90...

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 9:31 (8ax).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na koju foru je uspio izvuc 4.7ghz na 1.4v, jel si testirao stabilnost ili ? 

 

edit: nisam nit vidio single core u r20, krv te nedo 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 11:59 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čovjek vjerojatno slučajno dobio XT verziju... 

 

Nebi bilo ni čudno, nekad je AMD dijelo 8/16 procesore pod 6/12.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako je tko u potrazi, moze se 3900x  za nekih 3300kn dobit preko 

Amazon de. Iz prve ruke mogu potvrdit da je sve legit :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sa 4.2 all core na 4.7.  3600 xt, savršena nadogradnja za gamera na AM4. 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Role2 kaže...

Ako je tko u potrazi, moze se 3900x  za nekih 3300kn dobit preko 

Amazon de. Iz prve ruke mogu potvrdit da je sve legit :) 

 Pa nista cudno!! U MF-u vec mjesecima mozes dobiti 3900x za manje od 3200 kuna ili 419 eurica

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...

Noviji bachevi R5 3600 4.7GHz https://valid.x86.fr/b8mgd8 , 4.75GHz https://valid.x86.fr/zqxvdh

 

 Gdje ima tih 3600XT za cijenu 3600? Dajem 1600kn za jednog.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema ih jos nigdje koliko vidim, to su mozda vani  par komada za testere

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav,

 

Napravio sam upgrade sa 16 na 32GB RAM. Prethodni 16GB moduli su bili Hynix CJR i radili su odlicno, a sada su me zapali neki low binned Samsung B-die. Memorija je Ripjaws V 3200MHz C16 u oba slucaja. 
Hynix CJR se clockao jako dobro i sa latencijama sam mogao manipulisati i raditi sve sto sam pozelio. Samsung je jako los. Druga prica je skroz i jedan dio me buni pa zelim pitati vas da li imate slicnih iskustava.

Dakle ako loadam XMP, frekvencija se automatski postavi na 3200MHz uz auto timinge 16-18-18-18-38. Medjutim, ako manualno unesem primary timinge 16-18-18-18-38, pc postane nestabilan iako su timinzi u oba slucaja identicni. Takvih problema nisam imao sa prethodnom Hynix CJR memorijom. Sta mislite da je u pitanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
mirzet1976 kaže...

Noviji bachevi R5 3600 4.7GHz https://valid.x86.fr/b8mgd8 , 4.75GHz https://valid.x86.fr/zqxvdh

 

 Gdje ima tih 3600XT za cijenu 3600? Dajem 1600kn za jednog.

 Prica se vec jedno vrijeme da je sada TSMC 7nm na oko 90-95% yielda, sto znaci da AMD nemora vise "best of the best" cuvati za TR ili EPYC

Evo 3600 kupljen prije 10tak dana za bratov upgrade ali buduci da on se nekonta u OC sebi sam uzeo taj a njemu dao svoj 3600 koji je mogao slapmavih 4.2 all core sa 1.31-1.32V

Ima jos ljudi po netu sto su pisali o ovome fenomenu.

Ide ovaj i do 4.6 1.35v u cinebenchu i igrama ali pada mi na prime-u tako da ovako je isto vec oke.

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
mirzet1976 kaže...

Noviji bachevi R5 3600 4.7GHz https://valid.x86.fr/b8mgd8 , 4.75GHz https://valid.x86.fr/zqxvdh

 

 Gdje ima tih 3600XT za cijenu 3600? Dajem 1600kn za jednog.

 Prica se vec jedno vrijeme da je sada TSMC 7nm na oko 90-95% yielda, sto znaci da AMD nemora vise "best of the best" cuvati za TR ili EPYC

Evo 3600 kupljen prije 10tak dana za bratov upgrade ali buduci da on se nekonta u OC sebi sam uzeo taj a njemu dao svoj 3600 koji je mogao slapmavih 4.2 all core sa 1.31-1.32V

Ima jos ljudi po netu sto su pisali o ovome fenomenu.

Ide ovaj i do 4.6 1.35v u cinebenchu i igrama ali pada mi na prime-u tako da ovako je isto vec oke.

 

 

 

Ja sam dobio valjda najgori 3700x lol. Max all core na 1.325 4.2, a If na 1800. Može bez beda na 1900, ali memorija ne prolazi test stabilnosti.

 

Nikad nisam imao sreće sa lutrijom, osim sa phenom x2 koji se otključavao u x4 potpuno stabilno i još klokao preko 4ghz i tako radio godinama i još uvijek radi lol.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
mirzet1976 kaže...

Noviji bachevi R5 3600 4.7GHz https://valid.x86.fr/b8mgd8 , 4.75GHz https://valid.x86.fr/zqxvdh

 

 Gdje ima tih 3600XT za cijenu 3600? Dajem 1600kn za jednog.

 Prica se vec jedno vrijeme da je sada TSMC 7nm na oko 90-95% yielda, sto znaci da AMD nemora vise "best of the best" cuvati za TR ili EPYC

Evo 3600 kupljen prije 10tak dana za bratov upgrade ali buduci da on se nekonta u OC sebi sam uzeo taj a njemu dao svoj 3600 koji je mogao slapmavih 4.2 all core sa 1.31-1.32V

Ima jos ljudi po netu sto su pisali o ovome fenomenu.

Ide ovaj i do 4.6 1.35v u cinebenchu i igrama ali pada mi na prime-u tako da ovako je isto vec oke.

 

 

 

Ja sam dobio valjda najgori 3700x lol. Max all core na 1.325 4.2, a If na 1800. Može bez beda na 1900, ali memorija ne prolazi test stabilnosti.

 

Nikad nisam imao sreće sa lutrijom, osim sa phenom x2 koji se otključavao u x4 potpuno stabilno i još klokao preko 4ghz i tako radio godinama i još uvijek radi lol.

 Kazem ovo se tice za procesore kupljene negdje u proljece 2020, jer navodno ima dosta slucajeva gdje ovo podrvdjuju i u ovom vide-u na 9:10 spominje to.

A nista cudno za AMD, i 1600 je dao novi proces, i 1200 isto tako, i sada su i od strane TSMC-a prije nekoiko tjedana proglaseni najboljim partnerom i da ce im dati njihov napredniji 7NM node... sada AMD potajno to lupa na svaki noviji tiskani 3000 cip vjerojatno od 4tog,5tog mjeseca ove godine, a ovaj refresh sto dolazi je samo malo pored da se pokupi lova jos, ali opet kad gledas tvornicki ce boostati vise sto naprimjer nije slucaj u ovom r5 3600, i memoriju jednostavno nemogu vise od 3600 na 1:1 sa IF.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 21:34 (HCgamingCRO).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da ja sam svoj nedavno kupio, prije par tjedana. Koliko vidim po redditu ima svega, od 4.2 do 4.5 čak i na vrlo niskom naponu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Kazem ovo se tice za procesore kupljene negdje u proljece 2020, jer navodno ima dosta slucajeva gdje ovo podrvdjuju i u ovom vide-u na 9:10 spominje to.

A nista cudno za AMD, i 1600 je dao novi proces, i 1200 isto tako, i sada su i od strane TSMC-a prije nekoiko tjedana proglaseni najboljim partnerom i da ce im dati njihov napredniji 7NM node... sada AMD potajno to lupa na svaki noviji tiskani 3000 cip vjerojatno od 4tog,5tog mjeseca ove godine, a ovaj refresh sto dolazi je samo malo pored da se pokupi lova jos, ali opet kad gledas tvornicki ce boostati vise sto naprimjer nije slucaj u ovom r5 3600, i memoriju jednostavno nemogu vise od 3600 na 1:1 sa IF.

Budimo realni, kome od nas treba memorija veca od 3600 1:1 IF?? Ali kad smo vec kod toga, pricalo se da ce 3600XT moci ici 4000 1:1 IF. Hoce li biti ili ne istina, cemo vidjeti.

 

Nego, mene zanima je li itko ovdje uspio pobrat Ryzen 3600 iz Linksa kada je bio 1000kn i do kolko Ghz ide? :)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja sam ga uzeo, ali još nije u pogonu, čekaju se ostale komponente
Proizveden je u 10 tjednu 2020
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Javi na kolko Ghz ce ici kad slozis :D Cisto da bude indikator neki hehe.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Intel zbilja zeli prodavati maglu micuci fokus sa benchmarkinga 🙄

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

 

Intel zbilja zeli prodavati maglu micuci fokus sa benchmarkinga 🙄

 

 

 

Kud su popusili cijelo trziste uz to su i loši luzeri (igrali (zarađivali) smo dobro ali zajebo nas (AMD) sudija) 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, dok su bili kraljevi bencheva onda su to potencirali, sad je to bezveze.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I što je najgore, to im nikako ne ide u korist, jer je amd bolji izbor i dalje, bolja platforma, cijena, efikasnost, i puno bolja firma.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

I što je najgore, to im nikako ne ide u korist, jer je amd bolji izbor i dalje, bolja platforma, cijena, efikasnost, i puno bolja firma.

 AMD nije bolja platforma previše je mušičav a što se tiče cijene tu su daleko bolji od Intela.

Koja je firma bolja stvar je za diskusiju jer Intel je daleko veći i poslovno rašireniji i s poslovne strane mislim da je daleko ispred AMD-a. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Amd moda se nosi danas.Tko je bolji boli nas racku.

 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod nas su sve prebacili na AMD i nisam cuo da se ljudi iz tehnike zale kao ni radnici. Samo znam da puno bolje radi PC sa sest jezgri naspram prije na cetiri od 7700k.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanzu kaže...

Kod nas su sve prebacili na AMD i nisam cuo da se ljudi iz tehnike zale kao ni radnici. Samo znam da puno bolje radi PC sa sest jezgri naspram prije na cetiri od 7700k.

 Ma to si ti krivo nesto cuo, pa vidis da netko na svakom uglu ima problem, istina da je u 98% slucajeva kriv korisnik ali ipak je amd kriv za to...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanzu kaže...

Kod nas su sve prebacili na AMD i nisam cuo da se ljudi iz tehnike zale kao ni radnici. Samo znam da puno bolje radi PC sa sest jezgri naspram prije na cetiri od 7700k.

 To je zato jer nisu dirali xmp ili im je memorija na qvl-u

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi imam ponudu da uzmem polovno pa sta mislite?

Ryzen 3600

Corsair DDR4 3200mhz

MSI x570A-pro

 

Za nekih 720KM ili to je oko 2600 Kn

Jel vrijedi to sta ili da i dalje ganjam ovo sto ste mi rekli, malo tesko nać plocu, tek dolazi početkom sledeže sedmice pa eto ovo ispade...pa sad??

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po meni uzimaj, dobra ponuda, pogotovo za BIH

Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po meni dobra ponuda, skuplje sam platio b450 , 3600 i 16GB 3200 cl16

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nista nije dirano, to su workstation masine, ram je na 3000 mhz.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajd super, drago mi je što smo doživjeli da ljudi stavljaju amd u workstatione.

Moj PC  
1 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice