AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.169.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To je u vecini slučajeva najveći problem nije to bios, memorija itd bas Windows.Kako je ryzen izasao pa sve do danas, 70% je win kriv 30% updejti bios-a i ram-a.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crozoki kaže...
I ja imao sličnih problema prije para dana.
Tadskbar mi se smrzne, nekad i desktop i nigdje ne mogu kliknuti s mišem. Uštekao 2 druga miša i isto, na kraju skužio da mi je taj miš počeo praviti probleme riječ je o G602. Stavio nove win, ponovo uštekao g602 i blokiralo, sad koristim jeftikaner miš dok ne kupim novi. Nikad mi se to nije dogodilo, da mi miš sjebe cijele win. Probao kod prijatelja miš g602 i kod njega se smrzo taskbar. Užas

 Meni na laptopu sa najnovijim updateom prestala radit 2 USB porta, tak da mi je ostao jedan a neda mi se radit nit trazit koji je zadnji upgrade bio da i to rijesim 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 13:23 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Imam ja ali se to nece 90% forumasa svidjeti, plug and play Intel.Jedino ako ga nisi do ubera naklokao, a i tad se ne mrzne nego odmah baci blue screen ako nesto nije ok.Ma zeza to ti je trenutno do Windows podrske, to je jedan od najvećih problema kod AMD-a jos oni imaju masu posla oko tog.

 Ma nisam tako overclock ili išta, to mi je za posao računalo, i nikad nisam ni blizu AMD-a htio, reko da uzmem AMD ipak se dosta toga promjenilo i da im dam šansu i vidim kako radi..

 

Nadam se da je neka WIN glupost, jel ne mislim debugirat nove buildove i da me ljudi zovu, rađe ću prodat intel pa nek troši 500w samo da se ne smrzne..

 

BTW nula ljudi me zvalo da im se intel konfe smrzavaju, osim ako nešto nije štimalo RAM loš itd, tako da ako je do WIN, onda je između WIN i AMD..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 13:28 (ivicask).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni pak prestali radit audio paneli, i prednji i straznji nakon ne znam kojeg apdejta.

ide zvuk preko HDMI/DP/USB kak god zelis al ga nemres natjerat preko 3.5mm da ga jebes.

realtek control panel je pak prica za sebe.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ebem ja njima update kod mene je to ovako

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

ma ebem ja njima update kod mene je to ovako

 

Normalna firma

Freak Show Inc.
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato ga ja planiram na Linuxu vrtit

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja sam od nove godine formatirao svoj pc pa sigurno 3-4 puta.Cak i preksinoc je jedan pao, a samo sto nisam znao sto me ovaj app zeza aster v7. Mislim istekne trial licenca 30 dana, ja kao naivan upisem svoj win key i account.On mi izbaci da sam ga vec koristio i ako je friski win ma reko ono WTF.Prvo mi je palo napamet da mozda app pamti hw ili neki broj hw-a pa salje svom serveru.Sad sam trial Windows instalirao, app radi 30 dana haha ma nisam lud dat 44€.A format mu opet ne gine, jbg kad ne mogu pronaci file u registru gdje ga pohrani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

ma ebem ja njima update kod mene je to ovako

Postupi po mudroj preporuci, pa ugasi Windows 10 Update đubre i neš imat nikakvih problema.Ako koristiš Gogl Krom, onda je ionak prekasno to su razhebali bez mogučnosit popravka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-openito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=182&jumpto=6117844&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 14:08 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crozoki kaže...
I ja imao sličnih problema prije para dana.
Tadskbar mi se smrzne, nekad i desktop i nigdje ne mogu kliknuti s mišem. Uštekao 2 druga miša i isto, na kraju skužio da mi je taj miš počeo praviti probleme riječ je o G602. Stavio nove win, ponovo uštekao g602 i blokiralo, sad koristim jeftikaner miš dok ne kupim novi. Nikad mi se to nije dogodilo, da mi miš sjebe cijele win. Probao kod prijatelja miš g602 i kod njega se smrzo taskbar. Užas

 Kod šogorice mi se isto dogodilo sa novim računalom pred par godina.. raskupusao sam ga do zadnjeg šarafa i do dok nisam probao sa drugim mišem nije radio . Znači kom se uopće nije bootao. Neznam dal treba krivit AMD za takve stvari.. 

(G)jokaCRO ingame
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opet se smrzo, i to čim ga ne diram, samo u idle se smrzava, mogu odvaliti prime na najjače 5 sati i CPU je na 74C i ne smrzava se..

 

Chipset driver stariji, ryzen profile perfomance/balance /windows power profile, ništa ne mjenja za sad..

 

Vidim po netu da pomaže gašenje C states i Power Supply Idle Control, idem još to probat, al vidim da puno ljudi po netu ima tih problema..

 

Podsjećam se vrlo brzo zašto sam izbjegavao AMD sve ove godine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

ma ebem ja njima update kod mene je to ovako

slicno je i kod mene na laptopu od firme, vise apdejta dobijem od firme nego MS, a tray mi izgleda ko duga sa silnim sarenim pizadirajama koje je firma nasrala na laptop.

btw i firefox i chrome su mi "managed by organization" :S

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Opet se smrzo, i to čim ga ne diram, samo u idle se smrzava, mogu odvaliti prime na najjače 5 sati i CPU je na 74C i ne smrzava se..

Probaj ram podesiti u mom slučaju je do rama bilo smanjit malo ako je overclockan,meni je ansha ukazao na to da mi smrzava zbog rama i bio je u pravu nikakav cool and quiet gašenje ni c state nije pomogao
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
Opet se smrzo, i to čim ga ne diram, samo u idle se smrzava, mogu odvaliti prime na najjače 5 sati i CPU je na 74C i ne smrzava se..

Probaj ram podesiti u mom slučaju je do rama bilo smanjit malo ako je overclockan,meni je ansha ukazao na to da mi smrzava zbog rama i bio je u pravu nikakav cool and quiet gašenje ni c state nije pomogao

"Overclockan" je, pod njegovim standardnim profilom 3200Mhz pod kojim i mora raditi, budemo probao i to, šta da ga spustim na 3000mhz?Iako taj RAM na intelu radi bez problema na 3.2ghz?

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
spusti zericu dolje pa probaj sa 3000mhz
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

Opet se smrzo, i to čim ga ne diram, samo u idle se smrzava, mogu odvaliti prime na najjače 5 sati i CPU je na 74C i ne smrzava se..

 

Chipset driver stariji, ryzen profile perfomance/balance /windows power profile, ništa ne mjenja za sad..

 

Vidim po netu da pomaže gašenje C states i Power Supply Idle Control, idem još to probat, al vidim da puno ljudi po netu ima tih problema..

 

Podsjećam se vrlo brzo zašto sam izbjegavao AMD sve ove godine...

 

Predlažem da u BIOS-u prvo staviš SVE na auto/default. Pa onda mijenjaš jednu po jednu stvar (ali jednu odjednom!).

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mno kaže...
ivicask kaže...

Opet se smrzo, i to čim ga ne diram, samo u idle se smrzava, mogu odvaliti prime na najjače 5 sati i CPU je na 74C i ne smrzava se..

 

Chipset driver stariji, ryzen profile perfomance/balance /windows power profile, ništa ne mjenja za sad..

 

Vidim po netu da pomaže gašenje C states i Power Supply Idle Control, idem još to probat, al vidim da puno ljudi po netu ima tih problema..

 

Podsjećam se vrlo brzo zašto sam izbjegavao AMD sve ove godine...

 

Predlažem da u BIOS-u prvo staviš SVE na auto/default. Pa onda mijenjaš jednu po jednu stvar (ali jednu odjednom!).

 

 BIOS je default skroz, RAM sam stavio na profil automatski za 3.2ghz i ništa više, već sam ga i defaulto jednom..

 

Sutra ću probat 3ghz RAM kao što mi je rečeno gore pa da vidim..

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidi koliki je SOC voltage, možda treba mrvu više soka. Ili DRAM voltage, 1.4V bi isto moglo pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Vidi koliki je SOC voltage, možda treba mrvu više soka. Ili DRAM voltage, 1.4V bi isto moglo pomoć.

 Da točno sam to već i sam mislio za RAM voltage, al reko idem prvo poslušat malo savjete po formu.Idem redom.

Thanks!

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 18:08 (ivicask).
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 20:38 (Maksimus).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

 

Sutra ću probat 3ghz RAM kao što mi je rečeno gore pa da vidim..

 Kod mene RAM radi na 3000 ali isto tako mi je znao smrzavati i otkako ga drzim na 2800 nikakvih porblema. Tih 200 MHz manje iskreno ne vjerujem da se osjeti u stvarnom koristenju. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...
ivicask kaže...

 

Sutra ću probat 3ghz RAM kao što mi je rečeno gore pa da vidim..

 Kod mene RAM radi na 3000 ali isto tako mi je znao smrzavati i otkako ga drzim na 2800 nikakvih porblema. Tih 200 MHz manje iskreno ne vjerujem da se osjeti u stvarnom koristenju. 

 

CB skor ti je manji i trebao bi imati problema sa spavanjem zbog toga. Moras se zderati

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Jedan od glavnih pointova videja koji valja istaknut je na 8:21, vecina procova prije 3000 serije (Zen2+APU) uopce ne moze komunicirati s ROMom veceg kapaciteta od 16MB sto su saznali od BIOS inzenjera. Onda cijela zbrka ima smisla. Sto se tice flashanja starih BIOSa da podrzavaju neke, a neke proceve vise ne, argument je da vecina ljudi ni ne zna sto je BIOS, IAKO puno ploca odavno to radi kao npr. neke MSI B450 koje ne podrzavaju Bristol Ridge.

 

Video je zapravo dokumentarac koji pokusava objasnit AMDove poteze jer oni ne da nisu sposobni iskomunicirati, nego jednostavno ne zele. Pise se po internetu:

"The wall of silence from AMD is a strong indicator their PR people and reps have been told not to engage on this at all." 

"their PR people and reps have been told not to engage on this at all"

"I work for a software company in a customer-facing role. When stupid shit happens, I generally don't engage. I don't have to be "told" not to engage, I do it on my own."

"People are mad. AMD knows. They might even be discussing making changes. BUT they aren't going to say shit until they know for sure."

"the first person from AMD to pop up and say anything around here is gonna get dogpiled."

 

Po meni je bolje da su prvo izbacili B550 bez PCIE4, a onda verziju B550 s PCIE4 koju sad cekamo jer je cijeli zastoj vjerojatno nastao zbog proizvodnje PCIE4, ali sta je tu je.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Dr. Vicko kaže...
ivicask kaže...

 

Sutra ću probat 3ghz RAM kao što mi je rečeno gore pa da vidim..

 Kod mene RAM radi na 3000 ali isto tako mi je znao smrzavati i otkako ga drzim na 2800 nikakvih porblema. Tih 200 MHz manje iskreno ne vjerujem da se osjeti u stvarnom koristenju. 

 

CB skor ti je manji i trebao bi imati problema sa spavanjem zbog toga. Moras se zderati

Ne jebu me skorovi, nisam nikad instalirano niakakv 3dmark, cinebench ili ikakav benchmark na svoj PC na računalo u životu,  koristim ovo računalo za posao, servis, virtualizaciju, izradu sistemskih image za win itd, i iskoristim ovaj proc sigurno više od 95% forumaša koji ionako samo igraju igrice(ne igram ih uopće).. 

Nije poanta to, nego ako sam složio preko 70 identičnih model pločica RAM-a na intelu samo prošle godine, load XMP profil i radi perfektno an 3.2ghz, zašto sam uopće kupio ovaj ram ako nemože raditi na AMD na onolko kolko piše na kutiji?

 

Jel preporuka tvoja onda da uzimam uvijek 200mhz jači RAM od one frkve koju želim pa spustim da bi radilo stabilno?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 9:20 (ivicask).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...
Friday kaže...
Dr. Vicko kaže...
ivicask kaže...

 

Sutra ću probat 3ghz RAM kao što mi je rečeno gore pa da vidim..

 Kod mene RAM radi na 3000 ali isto tako mi je znao smrzavati i otkako ga drzim na 2800 nikakvih porblema. Tih 200 MHz manje iskreno ne vjerujem da se osjeti u stvarnom koristenju. 

 

CB skor ti je manji i trebao bi imati problema sa spavanjem zbog toga. Moras se zderati

Ne jebu me skorovi, nisam nikad instalirano niakakv 3dmark, cinebench ili ikakav benchmark na svoj PC na računalo u životu,  koristim ovo računalo za posao, servis, virtualizaciju, izradu sistemskih image za win itd, i iskoristim ovaj proc sigurno više od 95% forumaša koji ionako samo igraju igrice(ne igram ih uopće).. 

Nije poanta to, nego ako sam složio preko 70 identičnih model pločica RAM-a na intelu samo prošle godine, load XMP profil i radi perfektno an 3.2ghz, zašto sam uopće kupio ovaj ram ako nemože raditi na AMD na onolko kolko piše na kutiji?

 

Jel preporuka tvoja onda da uzimam uvijek 200mhz jači RAM od one frkve koju želim pa spustim da bi radilo stabilno?

Memorija ti je u QVL listi maticne? Ako da, jesi razmisljao vratit RAM nazad u ducan? Koji RAM uopce imas i koju maticnu?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

Jel preporuka tvoja onda da uzimam uvijek 200mhz jači RAM od one frkve koju želim pa spustim da bi radilo stabilno?

 

Ne, nego kupi ram koji je na support listi za ploču koju imaš.
Jarecimo imam RAM 2x8GB 3600MHz koji uopće nije na support listi i radi bez problema i sa XMP i ručno podešen sa zategnutim tajminzima.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Problem s out of the box ili XMP memorije bi trebao bit izdvojen ili rijedak slucaj u 2020. nastao nesretnim odabirom maticne i/ili memorije. Vrlo lako se provjeri kada je memorija proizvedena te QVL lista koja je indikator po kojem se svasta moze zakljucit, ako se malo bolje pogledaju serijski brojevi. Za kraj, malo istrazit ima li tko takvu kombinaciju na internetu. Sve skupa 10-15 min istrazivanja bi trebalo biti dovoljno..

 

ivicask Ryzen nema istu komunikaciju s memorijom kao Intel, stoga se sve memorije ne ponasaju isto na tim platformama. Pozitivno je sto AMD uopce dopusta slobodu s frekvencijama dok kod Intela trebas imat K plocu da bi mogao otkljucat frekvenciju memorije, tako da se AMDu tesko tu moze kaj zamjerit.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bio je na zadnjem popisu, govno od asus je mrtav link sad kad probam otvoriti.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X570-P/Memory_QVL_2nd_Gen_AMD_Ryzen_Radeon_Graphics_X570_0730.pdf

AX4U3200316G16-SR30
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Preletio preko ovog AX4U3200316G16-SR30. Hmmm, nova memorija i nova ploca, fakat nemas srece. Imam slicnu memoriju, Adata XPG DT41 i radi na Crosshair X370 bez dizanja napona na 3466Mhz te mi oba XMP profila rade normalno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 9:53 (The_Fichek).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AX4U3200316G16-SR30 po ovom broju adata je memorija,
bilo je dosta problema sa kingstonima i ryzen tu po forumu koliko pamtim
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice