AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.085
|
čitano: 5.236.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma tko igra na 2560x1440p ne treba se zamarat X3D modelima ako je uparen sa karticama tipa 4070/S, 7800XT/GRE. 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

 

... Am4 je zrela platforma u najboljim godinama...

 Ovo je bukvalno definicija pojma "matora". 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan(4) kaže...
metallic kaže...

 

... Am4 je zrela platforma u najboljim godinama...

 Ovo je bukvalno definicija pojma "matora". 

Al to ne mora bit negativan kontekst ili?

maximum effort
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
siljo90 kaže...
Bas sam nedavno pisao tu jer sam imao 5600 i htio sam 5800x3D. I uzeo sam ga. I ne isplati se. Rade igre bolje i fluidnije jer je bolji 1% Low i 0.1% Low ali sam u globalu dobio 10-20% vise FPSa za 200% skuplji procesor.

Ta avantura me ispala oko 500+ eura jer sam i bolju maticnu morao uzeti kao i RAM. Da moram ponovno uzeti, ne bi.

 Ja ti vjerujem, samo kaj ja baš volim neoptimizirana sranja poput Arma i Squad i treba mi neki x3d. Samo se moram odlučit ili za 57x3d ili 58x3d. Ja matična niti ram ne namjeravam mijenjat, jer u tom slučaju radije idem na am5.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@Wiz3m4n

Istina, priznajem. Zajebao sam se. Ali tjesim se da sad ne moram dirati nista par godina. Valjda... :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
siljo90 kaže...
@Wiz3m4n

Istina, priznajem. Zajebao sam se. Ali tjesim se da sad ne moram dirati nista par godina. Valjda... :)

 Imaš odličan procesor i računalo u cjelini i nemaš što žaliti. Dosegnuo si maksimum na toj matičnoj ploči glede procesora (najbolje što si mogao staviti u kontekstu gaminga) i uživaj.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po tko zna koji put zaračunaj razliku u pdv i spremi se na čekanje od 10tak dana, i u varijablu stavi da je mala razlika u fps-u naspram 5600 Ryzena a cijena duplo veća, po meni neisplativo, no opet nekom ga moraju prodati, svaka roba ima svog kupca kako bi se reklo.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pustimo covika da potrosi i zadovolji nagon.

maximum effort
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jasno no ne vidim čemu tu puno priče na forumu, ako si odlučio napadaš dućan i kupuješ, obično od puno takvih priča ne bude ništa, najbolje kada nalete na neku turbo akciju pa pišu tu i ispituju na forumu šta da rade i jeli da kupe ili ne i uto se rasproda ili prođe akcija i ostanu posranih gaća 

 

Apgrejd na 25 stranica

 

 

 

Btw kolega sa 5800x3d....pa jako dobar procesor svakako, trajat će ti par godina i gurati najjače grafičke kartice bez neke muke, tako da je to u redu, da nisi imao nebi ni kupio jeli. Ima i gorih bolesti od naše 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2024 9:17 (Wiz3m4n).
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma ok, jesam tvrdoglav, ali ste u pravu. 5800x3d ni trebao biti puno jeftiniji da bi se isplatilo. Za Am5 bi mi trebalo cca 600 eura za mbo+ram+7800x3d, tako da ću pričekati...

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zeppelin Graf kaže...

Ma ok, jesam tvrdoglav, ali ste u pravu. 5800x3d ni trebao biti puno jeftiniji da bi se isplatilo. Za Am5 bi mi trebalo cca 600 eura za mbo+ram+7800x3d, tako da ću pričekati...

Prika, sto prije kupis pravi monitor prije ces zaboravit proc!

 

I najbolji komp uz losu periferiju je krs za koristenje i uzivanje.

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2024 20:12 (metallic).
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Ma ok, jesam tvrdoglav, ali ste u pravu. 5800x3d ni trebao biti puno jeftiniji da bi se isplatilo. Za Am5 bi mi trebalo cca 600 eura za mbo+ram+7800x3d, tako da ću pričekati...

Prika, sto prije kupis pravi monitor prije ces zaboravit proc!

 

I najbolji komp uz losu periferiju je krs za koristenje i uzivanje.

 Sve je to istina i ja to kužim, samo ja mislim da vi ne razumijete da za Armu i Squad koje volim igrati je potreban v cache ili ti 3d tip procesora, bez obzira koje generacije am4 ili am5. Kad igram singleplayer igre tipa rdr2 mogu ga sa ovom grafom igrat skoro pa maxed out na 1080p. Samo je istina kaj ljudi tu govore da su preskupi i 5800x3d i 5700x3d s obzirom na trenutno nižu cijenu boljih procesora iz am5 generacije.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Slazem se.
Ako igras takve multiplayer igre x3d je dobar izbor.

Meni recimo za sp igre ne treba, iako bi ga htio uzet.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gemmy kaže...
Slazem se.
Ako igras takve multiplayer igre x3d je dobar izbor.

Meni recimo za sp igre ne treba, iako bi ga htio uzet.

 A mislim, zaista je am5 bolji odabir, pogotovo ako uzmeš 7800x3d, mislim da si miran godinama. Samo kaj mi se neda sad ovo sve prodavat...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gle nemaš tu kaj puno razmišljat želiš procesor koji najbolje nabija fps i koji izvlači najviše na nižim detaljima 7800x3d je pick. Nije da on košta 600 eura pa da preispitaš isplativost, ako je 5800x3d 270 onda je 7800x3d za 325 bagatela.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tu AM4 platformu prodaš eye candy šmekerima za 150-200 eura. Uložiš još 400-450 eura i 5 godina trgaš shootere na milion fps-a sa 7800x3d.
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evo tu najbolje vidiš kako 7800x3d presavija na niskim detaljima.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako imaš novce i ako te grebe, kupuj 7800x3d. Ako nemaš, ovo ti je super, eventualno 5700x3d, al ne treba.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja polemika oko usranog procesora 

odi na obalu 1 dan sa familijom ako je imaš.... pojedi i popi i vrati se nazad bez procesora

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Koja polemika oko usranog procesora 

odi na obalu 1 dan sa familijom ako je imaš.... pojedi i popi i vrati se nazad bez procesora

 Neznam kakve frustracije tebe muče, ali meni je ovo bila poučna i ugodna rasprava. Kaj ću ja na kraju odlučit je moja stvar i moj novac, ali se tema zove: "AMD Ryzen procesori", neznam o čemu bi se drugom u toj temi trebalo raspravljat.?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma jasno, daj ga još na 3 strane razvuci 

 

Ništa, odoh na 3 dana pa se pišemo o istom kada se vratim, lp 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Ma jasno, daj ga još na 3 strane razvuci 

 

Ništa, odoh na 3 dana pa se pišemo o istom kada se vratim, lp 

 Čujemo se stari. Javim ti se za 3 dana. Lp

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Ma jasno, daj ga još na 3 strane razvuci 

 

Ništa, odoh na 3 dana pa se pišemo o istom kada se vratim, lp 

 Ja ovu temu čitam samo ako ima nešto novo i koristno o Ryzenu.

I rijetko po potrebi ako moram pitat za pomoć oko slaganja konfe.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja cekam novi X3D i jos par mj. dok se cijene ustabile, pa da vidim kak ce to sljakat na 1080p 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice