AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.169.215
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam htio ulazit u detalje da se kolega nebi uvrijedio.. Ima tu jos nekih problema kod Intela kao sto su ploce kod kojih ne samo da ne mozes otkljucat CPU, nego nisi slobodan ni s frekvencijom memorije. S druge strane dobra stvar je sto jos uvijek daju iGPU relativno jeftino u odnosu na verzije procesora bez iGPU. Bit ce puno bolja konkurencija jednom kad izadje nova 10. serija desktop Intela u prodaju pa cemo vidit. Tada ce konkurentni i3 ovom 3300X isto biti 4/8 CPU itd.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dva mala R3 razguzili moj R5 1600...Nebum ga mogao ni prodati kad bude upgrade.

 

Ova priča sa 4000 serijom i pločama, to je zicer da samo na X570/B550 ide ili ima šanse da stane na B450?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma vjerojatno će biti podrška i na starijim chipsetima uz upgrade BIOSa, slično kao i B350/A320/X370 s 3xxx serijom. A ako ne bude e onda si osuđen na neki 3600,3700x,3900x, fuckaj ga. 

Gledaj to ovako, već sad možeš uzeti jači proc(3900X) nego li će intel tek izbaciti na LGA1200(10900K), a s vremenom će mu cijena samo padati..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 20:25 (Kaby).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hahah naravno da jesu cijenom najvise a onda i sa performansama sad ce i7 7700K ici za 50€ vec sam jednom ponudio rekao sam mu da zaboravi na 200€ da ce dobiti vise ikad za njega.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 20:21 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Hahah naravno da jesu cijenom najvise a onda i sa performansama sad ce i7 7700K ici za 50€ vec sam jednom ponudio rekao sam mu da zaboravi na 200€ da ce dobiti vise ikad za njega.

 I naic ce jedan lik na nekom oglasniku i kupit ga za 200-250€ i bit ce sav sretan sto ima i7 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pokenjao se i na 3600 bar u jednom naslovu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Pokenjao se i na 3600 bar u jednom naslovu

 Ili ne:

 

 

 

Nekako više vjerujem HUB-u, oni uglavnom ne koriste benchmarke nego realni gameplay i nađu scenu koja je nateža za CPU a tu se onda vide razlike.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovo je od linusa e sad sto je on radio to samo ptice na grani znaju
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Ovo je od linusa e sad sto je on radio to samo ptice na grani znaju

 Znam da, oni obično samo puste benchmark.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znaci uparim sa x570 i ryzen 3300x i sa uzitkom iscekujem 4 generaciju amd-@ a sve me izdaje oko 2000-2500kn
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je li to upravo R3 3300x postao pravi nasljednik privjeska :) ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 21:01 (evincar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evincar kaže...

Je li to upravo R3 3300x postao pravi nasljednik privjeska :) ?

 Za razliku od privjeska ovaj proc će bit dostatan za gaming duže vremena.

Have no fear, Vlad is here
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
S obzirom na cijenu i performanse dobri je se pokenjao na masu, polovnih procesora a i buducih novih intelovih i ako samo lud covjek moze kupiti intel@ ili prvu i drugu generaciju amd-@.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemojmo pretjerivat... Službeno i javno jedem kakicu i svoje postove skepticizma prema 3100/3300. Solidni procesori za gamera na malom budžetu. Ipak, 1600AF je možda dugoročno gledano bolji izbor, sad dok ih ima. Upaljen discord, 5 tabova u chromu, muzika na yt i ne prelazi 75% nikada u igri koju igram. Programi za crtanje rade besprijekorno. Tako da za mene koji koristim računalo za nešto više od gaminga ovaj mali 6/12 radi savršen posao. Sa malom lovom za CPU ide i mala lova za GPU. Ne znam tko će pored boljeg R5 3600 kupovat 1600AF ili ovog mališana i uparit ga sa grafičkom ranga 2060s ili bolje... 1660S ili 5600xt su neki BB rang za PC budžet gamera, tu treba pogledat razliku.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Di je sad dery , da vidi da ovaj proc nema problem sa 1% low iako je 4/8. Ključna riječ je - cache

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sada je zadnji voz da se proda 6700k/7700k , kada izade 3300x i i3 10300 pa ove i7 ne budu vrijedile ni 700kn vise bez garancije.A upitno je koliko ce se moci i igrat nagodinu sa 4/8 procesorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Sada je zadnji voz da se proda 6700k/7700k , kada izade 3300x i i3 10300 pa ove i7 ne budu vrijedile ni 700kn vise bez garancije.A upitno je koliko ce se moci i igrat nagodinu sa 4/8 procesorima.

Ne budu vrijedili, ali budu se prodavali i za više para...Zato jer ovcama cure sline kad vide 'Intel' i 'core i7'.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hoće. Nova generacija, novi socket. To je najjači procesor na tom socketu. Ili paše i 8700K? Ljudi će uvijek nać neki razlog zašto. 
Da hoće, AMD bi mogao dat podršku za starije ploče. Vidjet ćemo kako će to izgledat kroz sljedeće mjesece.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 21:24 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Nemojmo pretjerivat... Službeno i javno jedem kakicu i svoje postove skepticizma prema 3100/3300. Solidni procesori za gamera na malom budžetu. Ipak, 1600AF je možda dugoročno gledano bolji izbor, sad dok ih ima. Upaljen discord, 5 tabova u chromu, muzika na yt i ne prelazi 75% nikada u igri koju igram. Programi za crtanje rade besprijekorno. Tako da za mene koji koristim računalo za nešto više od gaminga ovaj mali 6/12 radi savršen posao. Sa malom lovom za CPU ide i mala lova za GPU. Ne znam tko će pored boljeg R5 3600 kupovat 1600AF ili ovog mališana i uparit ga sa grafičkom ranga 2060s ili bolje... 1660S ili 5600xt su neki BB rang za PC budžet gamera, tu treba pogledat razliku.

Bas i ja gledam, kak je moguce da je tolko bolji od 1600AF na HW unboxed, a izjednacen s i5-9400F i tamo i npr. vamo gdje je taj i5 cak mrvu bolji prosjecno:

Znaci ovi na HW unboxed testiraju sve stock ili kaj? 1600AF 4Ghz ili malo vise, ali ne manje, bi trebao valjda biti barem jednako jak kao 3300X, tak mi logika govori. Zasto ne testiraju s 2600X i 1600X, a npr. imaju 2700X u testu, hmm hmm. Mozda je ipak bolje biti siguran s 6 jezgri za gaming pa makar bio malo slabiji IPC..

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Di je sad dery , da vidi da ovaj proc nema problem sa 1% low iako je 4/8. Ključna riječ je - cache

 Nisan ja ništa reka ovo je skroz druga priča. Nije ovo majonezer za kojeg sam reko da ga rastura več prije ovde iako je na nižem taktu. Nemoj ti mene znaš doć ću ti tamo

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 21:37 (dery).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj 3300X će se prodavati kao vruće kifle na našem tržištu jer ima taman perfomansi za ugodno igranje ali i ozbiljan nazovimo rad. Stvarno li ga AMD dere sa izbacivanjem i usavršavanjem Ryzena, kad se samo sjetim na kojim su aparatima bili prije Ryzena ovo je za njih uskrsnuće i doslovno uz dan i dan "kopaju" po Intelu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 21:55 (3n3m1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

A upitno je koliko ce se moci i igrat nagodinu sa 4/8 procesorima.

 Zbog čega?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Sada je zadnji voz da se proda 6700k/7700k , kada izade 3300x i i3 10300 pa ove i7 ne budu vrijedile ni 700kn vise bez garancije.A upitno je koliko ce se moci i igrat nagodinu sa 4/8 procesorima.

 Vjerovatno ok, jer ipak ima veci keš.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Nemojmo pretjerivat... Službeno i javno jedem kakicu i svoje postove skepticizma prema 3100/3300. Solidni procesori za gamera na malom budžetu. Ipak, 1600AF je možda dugoročno gledano bolji izbor, sad dok ih ima. Upaljen discord, 5 tabova u chromu, muzika na yt i ne prelazi 75% nikada u igri koju igram. Programi za crtanje rade besprijekorno. Tako da za mene koji koristim računalo za nešto više od gaminga ovaj mali 6/12 radi savršen posao. Sa malom lovom za CPU ide i mala lova za GPU. Ne znam tko će pored boljeg R5 3600 kupovat 1600AF ili ovog mališana i uparit ga sa grafičkom ranga 2060s ili bolje... 1660S ili 5600xt su neki BB rang za PC budžet gamera, tu treba pogledat razliku.

 To hoces reci da 4/8 nije u stanju to obavljati. Imati 10 tabova yt, discord jos uz to dupli korisnik koji igra remote desktop Call of Duty Modern Warfare.Drugi ovaj igra wow classic retail prvo sam mislio da ce trebati jos jedna grafika ali sve to moze izvuci i gtx 1070 a za video decoding iskoristim igpu od intel-@.Procesor zauzet oko 85%.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3n3m1 kaže...

Taj 3300X će se prodavati kao vruće kifle na našem tržištu...

A ne znam baš, preporučena cijena mu je 130€ a 3600 starta već od ~170€, govorim cijene za njemačku. 1600AF je 105€. Meni osobno ne bi bio zanimljiv ni da je 80€ jer je izvjesno da će ga se u sljedećih god-dvi trebat mijenjat s obzirom da CPU u novim konzolama će bit duplo jači.. za trenutne igre 4C/8T prolazi, al kasnije..

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma kad izađe 4xxx serija i cijena r5 3600 još padne i bude oko 1.100-1.200kn novi bit će bombon kupnja za gaming 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Do jučer su 4-core bili prošlost, sad odjednom 'bit će dobar za duže vrijeme'. Moar cores filozofija odjednom pokleknula :p
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

single ccx 4/8 pobjeđuje i 8/16 druge generacije fascinantno

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam što se digla buka toliko oko toga da neće Zen 3 ići na B450 i X470 ploče. To samo znači da AMD službeno ne garantira da će to raditi. AMD također službeno ne garantira da A320/B350/X370 radi sa Zenom 2 pa eto radi, sve to ovisi o MBO vendorima tako da ovo nije ništa novo sad odjednom kako se ovdje prezentira.

 

Due to technical limitations around BIOS size (i.e. motherboard vendors using too small of BIOS chips), only various families of hardware are verified in different motherboards. Most motherboards will likely accept processors outside these designations, especially if the vendor has used a larger BIOS chip, however AMD is putting these guidelines in to make it easier to follow. So while AM4 is heralded as a platform that can support ‘A-Series to 16-cores’, and it does, but only across several boards - very few boards (if any) will support the full gamut of hardware.

 

https://www.anandtech.com/show/15774/the-amd-ryzen-3-3300x-and-3100-cpu-review

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 0:48 (X-Wind).
Moj PC  
5 0 hvala 4
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tolika prašina se digla oko low budget AMD 4 jezgraša. Veća nego kod čitave nove generacije Intela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice