AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.925
|
čitano: 5.490.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Brutalan Combo, kako si zadovoljan!?

 

Ne znam jel ja moram prec na taj x3d koliko se o tome prica, to je cudo...

 

:D

 Tebi bi već prelazak s tog procesora na R5 5600 bio čudo.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

 Ja još na Haswell kanti 

Čekam nestrpljivo AM6 

 Za AM6 ćeš se verovatno načekati. Ali da, ja sam ove godine napustio Haswell, 2014-2024, najbolja kupovina ikad! I još sam prodao proc za 75€ (mada dadoh uz njega i CM212 Hyper Evo, naravno, sa mountinzima samo za stari Intel i AM3).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hehe, znam jer sam na 5600x. ;)

 

Uskoro dovrsavam svoj drugi budget Am4 build pa se javim.

 

 

maximum effort
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja zadovoljan sad nedavno piknuo Della alienware3423dwf, milinica.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odlicno, congrats, za koliko si se navikao na UW. Sorry na 

maximum effort
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Odlicno, congrats, za koliko si se navikao na UW. Sorry na 

 Ma naviknuo se, pa relativno brzo. Išao bi ja na32 oled, al preeeee skupo. S 4k se igraš svaki puta s postavkama pola sata prije neg počneš igrat, i ovo je bilo naknap s lovom. Moga sam za tu lovu preć na AM5, i kad sve to sam zbrojio i oduzeo = oled monitor. 

  

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...
 Moga sam za tu lovu preć na AM5, i kad sve to sam zbrojio i oduzeo = oled monitor. 

  

 Mislim da si napravio puno pametniju nadogradnju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2024 18:21 (ghibli7).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Monitor je u nepravedno zapostavljena nadogradnja, a sa njim dobiješp znatno više neko sa 120 na 150 fps-a

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Monitor je u nepravedno zapostavljena nadogradnja, a sa njim dobiješp znatno više neko sa 120 na 150 fps-a

  Istina i 100% istina....

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Konfica je danas finisirana, predstavio sam je u "slike HW", i zahvaljujem svim kolegama na pomoci i sugestijama.

 

Znam da sam bio dosadan!

 

Sad jos da je stic gaming nabacit, LOL!

maximum effort
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pohvalio sam te tamo, jako lijepo odrađeno, all black....neka te lijepo služi.

Jedna jedina opaska...ako je onaj stražnji vent od Nzxt, ne vidi se dobro no vuče mi na njega mijenjaj ga pod hitno jer je glasan i neučinkovit, mada ni fractalov nije puno bolji.....ja bi tu mođda stavio Noctuu i gore za ispuh samo jedan malo iza cpu hladnjaka, znači prema kraju kučišta.

 

 

Uživaj i dobar gaming želim! 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Pohvalio sam te tamo, jako lijepo odrađeno, all black....neka te lijepo služi.

Jedna jedina opaska...ako je onaj stražnji vent od Nzxt, ne vidi se dobro no vuče mi na njega mijenjaj ga pod hitno jer je glasan i neučinkovit, mada ni fractalov nije puno bolji.....ja bi tu mođda stavio Noctuu i gore za ispuh samo jedan malo iza cpu hladnjaka, znači prema kraju kučišta.

 

 

Uživaj i dobar gaming želim! 

Hvala ti kolega!

 

uz moj blagi O.k.p. samo je Noctua sada. Inace bili su neki fractalovi RGB 120mm, al nisu se dokazali s airflowom, iako nisu bucili nesto.

 

Kako je case na stolu uz uho, samo najbolje dolazi u obzir, dakle sve noctua jedna 120mm zvijerka 107m3/h za ispuh, a napred 2x 140mm af za usis(stavio sam ih s unutarnje, blize strane komponentama)one su 147m3/h pa dobro dodje porozna straznja strana kucista, koje mi nije lijepo al je funkcionalno.

 

Nekako sam nakon potrosenih novaca na ova 4 hladnjaka izdrzao da ne stavim nesto na gornju stranu kucista jer nema potrebe...

 

Par slicica za uz kavu.

 

Edit: sad je svaki fan na sysFAN 1,2,3, a cpu optional slobodan kao opcija za neku dosadu ili pretjerivanje.

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 10:27 (metallic).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel rock stable platforma  čak se prebacuju na 7950x sa 13900k/14900k 

 

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-13900k-14900k-stability-issues-drive-game-server-providers-to-amd

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Budale

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Off topic, ali zna li iko šta je uopšte uzrok problema? Da nisu pogođeni samo high end modeli, počeo bih da sumnjam u loš proizvodni proces. Ovako... deluje da nema šta da bude, osim napona i temperature, ali kako to ne mogu da reše?!

 

EDIT: Sad gledam nešto na temu onih gaming servera što su otkazivali. Nekoliko WTF "momenata":

  • ploče su podešene tako da su držale procesore na 125W power profilima
  • najviša hotspot temperatura koju je Wendell video u celom data setu je 83°C
  • kompanija kaže da je imala stopu otkaza procesora od 50% (za šta doduše sam Wendell kaže da je broj toliko visok da mu je neugodno da ga izgovori).
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2024 9:38 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupcu je dato na izbor da riješi....staviš ga na pank i opleteš čekičem

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Navode da  7800x3d bude bolji od 9600/9700, vidjeli budemo

 N E W S

maximum effort
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To će se tek videti.

 

AMD je za sada prikazao samo poređenje 9700X vs 5800X3D. Prvo, i ti brojevi su "first party" rezultati (a AMD se nedavno obrukao sa zvaničnim podacima o performansama novih AM4 procesora), drugo razlika u odnosu na 5800X3D je manja nego što bi se očekivalo u odnosu na model koji bi bio bolji od 7800X3D.

 

EDIT: Da ne bude zabune, voleo bih da to bude istina. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 10:44 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tek cemo vidjeti, stoji, ne hajpam nista.

 

Ali evo jos malo info.

 

 

maximum effort
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Tek cemo vidjeti, stoji, ne hajpam nista.

 

Ali evo jos malo info.

 

 

 "on a game-by-game basis".. znaci ista stvar kao i Zen 3 5800X3D > Zen 4 obican X model... Jedan je trunku bolji u ovoj igri a drugi je trunku bolji u ovoj igri. Znaci 9600X i ostali procesori iksici ce bit 1/1 7800X3D.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa to je dobro, zar ne? Ne kuzim, sto ne valja?

maximum effort
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve valja, sve se bu vidjelo skoro, ne sekiraj....

13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koju solidnu am4 ploču imate za proporučit da je spojim s 5900x?

Nabavio neki dan po džabe cijeni kombinaciju cpu, mbo, ram ali nisam se nadao da postoje na tržištu tako okljaštrane ploče kao što je msi b450m-a pro max. 

Ploča ima jedan 4 pin eps, 2 fan headera uključujući i cpu fan header, 2 ram utora, usb 3.0 header je taman tak fino postavljen da će svakako smetat grafi ili ga ne možeš ni imati uz grafu ako nemaš neki adapter pod 90.

Znam da je skoro badave ali nisam znao da će se netko okuražit to ponudit na tržištu.

Ok, završio s cendranjem. Kaj da uzmem do nekih 150-200e? Nikako više. Nemojte mi reć da idem na noviju platformu jer mi je dobra do sad bila i x79 sa 3930k, koju ću vjerojatno i ponudit u kombi uz rampage 4 formula(modan bios da radi nvme prek pcie) i nešto rama, ako će nekog interesirati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Bojim se da mi više odgovara F gaming zbog crnila. Gledao čak i tuf. Te 3 su gotovo isto opremljen. Najradije od svega bi creator, ali ak ide za 150 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

 Bojim se da mi više odgovara F gaming zbog crnila. Gledao čak i tuf. Te 3 su gotovo isto opremljen. Najradije od svega bi creator, ali ak ide za 150 

 

Evo je s Amazona za 162€, jedino kaj je vrijeme dostave malo duže.

06.08. bi bila dostavljena ako se naruči danas.

 

Tigar Krezumica
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda tu črnu koju je fromcelltohell linkao sa Amazona ima i wi-fi.

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
dax-lax kaže...

 Bojim se da mi više odgovara F gaming zbog crnila. Gledao čak i tuf. Te 3 su gotovo isto opremljen. Najradije od svega bi creator, ali ak ide za 150 

 

Evo je s Amazona za 162€, jedino kaj je vrijeme dostave malo duže.

06.08. bi bila dostavljena ako se naruči danas.

 

 F ima i tu već danas za cca 25-30e više. Ja sam se referirao na b550 creator, odnosno, kako bi bilo fino da ona ide za 150, a kreće se oko 300. Ima 2x tb4 konektora plus štošta lijepih dodataka. Istina, F gaming mi je za sad ispred. 

Za kolegu prije. Te gigine ploče su poprilično savitljive pa se bojim kolko bu to trajalo. Imao nekoliko x58 konfi s giginim ud3 i ud5 pločama i sve parnule pa malo pušem i na hladno. Plus nekoliko revizija po ploči. Doduše, mastere i extreme su drugo življe.

Kak pratim to godinama....u zadnje vrijeme samo sa strane, dojam je da današnje ploče ne mogu prismrdit konstrukcijom onima prije cca 10-12 godina. Kvarljivih je bilo uvijek ali stabilnih kao one prve x38/x48, pa i x58, nema, barem ne u mainstreamu. Jedino kaj fino svijetle, kome je to fetiš...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

b550 Creator ti je oko 165e sa svim

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice