AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.034
|
čitano: 5.205.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Sad sam se pogubio u silnim brojkama... 3600 CL16 je neka zlatna sredina za nove ryzene?

 Zlatna sredina je 3200/CL16 ili 3000/CL15, ako hoces vidjet pomak nakon toga onda 3800/cl16 sa malim modifikacijama kak Jakovp kaze...

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Tako je. 3200 cl14 je isto top, a naj vezija je 3800 cl16 sa ručno namještenim fclk na 1900 i zategnutim subtiminzima.

Bome kad sračunaš cijenu neke malo bolje ploče, cijenu takve memorije, ni taj Ryzen baš jeftin.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Tako je. 3200 cl14 je isto top, a naj vezija je 3800 cl16 sa ručno namještenim fclk na 1900 i zategnutim subtiminzima.

Bome kad sračunaš cijenu neke malo bolje ploče, cijenu takve memorije, ni taj Ryzen baš jeftin.

 

Pa nije da moraš uzeti takvu memoriju, 3200 cl16 je sasvim ok a ovo je za izvući apsolutni maksimum što je bitno za 0.1 % situacija. Šta misliš da ljudi na Intelu ne kupuju tako skupu memoriju kad žele izvući još malo iz procesora?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam 3000 CL15, znaci da nema smisla nista drugo uzimati? Par posto performansi mi nije bas bitno

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Onda nema, tu razliku nigdje nećeš ni vidjeti ni osjetiti u praksi osim ako kao pola foruma ne blejiš u neke beznačajne statistike i tražiš 3% više.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Onda nema, tu razliku nigdje nećeš ni vidjeti ni osjetiti u praksi osim ako kao pola foruma ne blejiš u neke beznačajne statistike i tražiš 3% više.

 

Ma zapravo potiho trazim izliku da prodam svoj Ripjaws 3000 (4x8) i uzmem neki 2x16 kit pa da mogu kasnije lakse na 64 gige prijeci. Imam neki poremecaj pa uvijek mislim da mi je malo memorije...

Freak Show Inc.
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam ako ste vidjeli 

https://wccftech.com/g-skill-is-pushing-the-limits-with-their-royal-line-for-x570-at-ddr4-4000-cl15/

 

Ok, bude preskupo, mali gain, odvratan izgled, koja ploča može ovo izvuć, yadayadayada, ali ne mogu reć da me ovo ne rajca.

 

Samo kako su kontali na 1.5 da radi i da ne rikne kontroler (kad tad).

 

Jedva čekam neki test.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 11:51 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ne znam ako ste vidjeli 

https://wccftech.com/g-skill-is-pushing-the-limits-with-their-royal-line-for-x570-at-ddr4-4000-cl15/

 

Ok, bude preskupo, mali gain, odvratan izgled, koja ploča može ovo izvuć, yadayadayada, ali ne mogu reć da me ovo ne rajca.

 

Samo kako su kontali na 1.5 da radi i da ne rikne kontroler (kad tad).

 

Jedva čekam neki test.

 

Web shopovi ce morati smanjiti font da cijena stane u predvidjeni placeholder

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

Ne znam ako ste vidjeli 

https://wccftech.com/g-skill-is-pushing-the-limits-with-their-royal-line-for-x570-at-ddr4-4000-cl15/

 

Ok, bude preskupo, mali gain, odvratan izgled, koja ploča može ovo izvuć, yadayadayada, ali ne mogu reć da me ovo ne rajca.

 

Samo kako su kontali na 1.5 da radi i da ne rikne kontroler (kad tad).

 

Jedva čekam neki test.

 

Web shopovi ce morati smanjiti font da cijena stane u predvidjeni placeholder

i povecati frame za sliku da zlatna boja i ovi swarowski kristali dovoljno nabodu u oci

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ne znam ako ste vidjeli 

https://wccftech.com/g-skill-is-pushing-the-limits-with-their-royal-line-for-x570-at-ddr4-4000-cl15/

 

Ok, bude preskupo, mali gain, odvratan izgled, koja ploča može ovo izvuć, yadayadayada, ali ne mogu reć da me ovo ne rajca.

 

Samo kako su kontali na 1.5 da radi i da ne rikne kontroler (kad tad).

 

Jedva čekam neki test.

Kad vidim taj njihov Royal odmah mi se u glavi poteže paralela s ovim sa slike.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Kad vidim taj njihov Royal odmah mi se u glavi poteže paralela s ovim sa slike.

 to se zove "kompenzacija".

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

ranko091 kaže...

 to se zove "kompenzacija".

 A je li? Kaj nam to govori o petku..?

 

Friday kaže...
Ma zapravo potiho trazim izliku da prodam svoj Ripjaws 3000 (4x8) i uzmem neki 2x16 kit pa da mogu kasnije lakse na 64 gige prijeci. Imam neki poremecaj pa uvijek mislim da mi je malo memorije...

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

 

 A je li? Kaj nam to govori o petku..?

 

 

 sve se to da metrom izmjerit. :D

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ne znam ako ste vidjeli 

https://wccftech.com/g-skill-is-pushing-the-limits-with-their-royal-line-for-x570-at-ddr4-4000-cl15/

 

Ok, bude preskupo, mali gain, odvratan izgled, koja ploča može ovo izvuć, yadayadayada, ali ne mogu reć da me ovo ne rajca.

 

Samo kako su kontali na 1.5 da radi i da ne rikne kontroler (kad tad).

 

Jedva čekam neki test.

Osim da te 4ghz+ memorije nemaju nikakvog smisla s Ryzenima posto su sporiji nego na 3600/3733...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Ne znam ako ste vidjeli 

https://wccftech.com/g-skill-is-pushing-the-limits-with-their-royal-line-for-x570-at-ddr4-4000-cl15/

 

Ok, bude preskupo, mali gain, odvratan izgled, koja ploča može ovo izvuć, yadayadayada, ali ne mogu reć da me ovo ne rajca.

 

Samo kako su kontali na 1.5 da radi i da ne rikne kontroler (kad tad).

 

Jedva čekam neki test.

Osim da te 4ghz+ memorije nemaju nikakvog smisla s Ryzenima posto su sporiji nego na 3600/3733...

 Oko 5ghz se može vratit prednost.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Oko 5ghz se može vratit prednost.

Drugim rijecima, ne moze se vratiti prednost :)

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3900x i Aorus Master na putu...

 

EDIT:

I mounting kit za noctuu

 

EDIT2:

Vec sam imao sve u kosarici na Amazonu. I samo sto nisam napravio checkout odem pogledati jel computeruniverse napokon ima procesor na lageru (sinoc nisu imali). Kad ono - imaju. Usteda od dobrih 150 eura za plocu i proc u odnosu na amazon

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 9:49 (Friday).
 
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

3900x i Aorus Master na putu...

 

EDIT:

I mounting kit za noctuu

 

EDIT2:

Vec sam imao sve u kosarici na Amazonu. I samo sto nisam napravio checkout odem pogledati jel computeruniverse napokon ima procesor na lageru (sinoc nisu imali). Kad ono - imaju. Usteda od dobrih 150 eura za plocu i proc u odnosu na amazon

 Znači popustio si pritisku? Good good

 

Kad i kakva grafička sad stiže?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jack Sparrow kaže...
Friday kaže...

3900x i Aorus Master na putu...

 

EDIT:

I mounting kit za noctuu

 

EDIT2:

Vec sam imao sve u kosarici na Amazonu. I samo sto nisam napravio checkout odem pogledati jel computeruniverse napokon ima procesor na lageru (sinoc nisu imali). Kad ono - imaju. Usteda od dobrih 150 eura za plocu i proc u odnosu na amazon

 Znači popustio si pritisku? Good good

 

Kad i kakva grafička sad stiže?

 

5700xt Nitro. Stigla je sinoc u Parcel motel, pokupit cu ju na putu kuci s posla

 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Jack Sparrow kaže...
Friday kaže...

3900x i Aorus Master na putu...

 

EDIT:

I mounting kit za noctuu

 

EDIT2:

Vec sam imao sve u kosarici na Amazonu. I samo sto nisam napravio checkout odem pogledati jel computeruniverse napokon ima procesor na lageru (sinoc nisu imali). Kad ono - imaju. Usteda od dobrih 150 eura za plocu i proc u odnosu na amazon

 Znači popustio si pritisku? Good good

 

Kad i kakva grafička sad stiže?

 

5700xt Nitro. Stigla je sinoc u Parcel motel, pokupit cu ju na putu kuci s posla

 

 Fino fino

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo vijest direkt iz Sunnyvale-a, 7NM+ dolazi Q2 2020 i ostaje AM4 socket, znaci onak 4 generacije cpu-a na jednoj platformi je stvarno impresivno, svaka cast AMD. Vjv vise detalja o samim cipovima na CES-u u sijecnju, ali sumnjam ista vise od malo vecih taktova.

 

https://wccftech.com/amd-zen-3-launching-2020-zen-4-zen-5-in-development/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cek, a kad je najavljeno da AM4 ide u mirovinu? Sad kad sam ja uzeo AM4 plocu - vjerojatno za godinu dana jbt

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Cek, a kad je najavljeno da AM4 ide u mirovinu? Sad kad sam ja uzeo AM4 plocu - vjerojatno za godinu dana jbt

 Rekli su da supportaju do 2020 haha

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jack Sparrow kaže...
Friday kaže...

Cek, a kad je najavljeno da AM4 ide u mirovinu? Sad kad sam ja uzeo AM4 plocu - vjerojatno za godinu dana jbt

 Rekli su da supportaju do 2020 haha

 

To ti ja kazem, da

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Jack Sparrow kaže...
Friday kaže...

Cek, a kad je najavljeno da AM4 ide u mirovinu? Sad kad sam ja uzeo AM4 plocu - vjerojatno za godinu dana jbt

 Rekli su da supportaju do 2020 haha

 

To ti ja kazem, da

 sve što takneš uništiš

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Cek, a kad je najavljeno da AM4 ide u mirovinu? Sad kad sam ja uzeo AM4 plocu - vjerojatno za godinu dana jbt

Iskreno, AM4 ide u mirovinu sa Zen 4 kojemu je release negdje sredina-kraj 2021. Dakle ako si uzeo X570 ploću i Zen 2 proc, imaš sigurno još sredinom 2020. napravit upgrade na Zen 3 proc i "tek za 2 godine" mijenjat matičnu i proc, dolazi i DDR5 tada (i moguće PCIE 5.0 - iako ne znam tko će do tada koristit PCI-E 4.0, kamo li 5.0)

 

Ja bih na tvojem mjestu uživao, a ne brinuo se... I think you're set for next 2 years 4 sure!

 

EDIT: petak naveče, pijan ko majka, morao sam 2 puta editirat post i dalje ima grešaka...

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 23:41 (Rhodin).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa moze pomoc..

Uezo bi ryzen 5 3600

E sad nebih se razbacivo previse s lovom..

Koju maticnu

i memoriju (16gb)

 

pricamo o linksu.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R3nchi kaže...

 

E sad nebih se razbacivo previse s lovom..

 

pricamo o linksu.. 

 

Ovo dvoje ti ne ide skupa :)

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel ovo Ok.ryzen 5 3600

gigabyte b450 aorus

G.SKILL Ripjaws V series, F4-3200C16S-8GVKBn x2 

 

to je 3200kn,,

to mi je maximum..

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R3nchi kaže...

jel ovo Ok.ryzen 5 3600

gigabyte b450 aorus

G.SKILL Ripjaws V series, F4-3200C16S-8GVKBn x2 

 

to je 3200kn,,

to mi je maximum..

 Umjesto Aorusice uzmi B450 Asrock GAMING K4, inace ako zelis kupi tamo jer imaju neku sitnu akciju tak da im cijena nije daleko od ostalih trgovina...

 Ili ako zelis, uzmes iz druge trgovine R5 3600 + 2x8 Crucial 3000MHZ CL15 + Gaming K4 i ispadne te ~3120kn ali eto dobijes nesto bolju memoriju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice