64-bit sistem

poruka: 54
|
čitano: 14.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
64-bit sistem

Pozdrav,

Danas vidim da mi procesor podrzava 64-bitne sisteme (http://i42.tinypic.com/mua8pj.jpg)

Ako instaliram 64-bitnu berziju Windows 7-ice da li ce biti ikakve promjene u performansama?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem

Sa 2 GB rama baš i ne! Dodaj još dva i onda instaliraj 64 bitni OS.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
64-bit sistem

Svakako da podrzava,ali vidim da imas samo 2GB RAM-a pa ti nebi preporucio,inace na x64 se neide bez 4+GB RAM-a...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
Quilombo23 kaže...

Svakako da podrzava,ali vidim da imas samo 2GB RAM-a pa ti nebi preporucio,inace na x64 se neide bez 4+GB RAM-a...

imam 2 GB i x64.... igram sve nove igrice...... nije loše

15 godina
offline
64-bit sistem

Ja sam na laptop stavio x64 verziju sedmice iako ima 2GB ram-a, ništa se nebuni.

 

Mislim da je čak i trun bolje nego x86.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
Hyperion kaže...

Ja sam na laptop stavio x64 verziju sedmice iako ima 2GB ram-a, ništa se nebuni.

 

Mislim da je čak i trun bolje nego x86.

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
dam1r kaže...

Pozdrav,

Danas vidim da mi procesor podrzava 64-bitne sisteme (http://i42.tinypic.com/mua8pj.jpg)

Ako instaliram 64-bitnu berziju Windows 7-ice da li ce biti ikakve promjene u performansama?

 Razlika ti je ta da 64-bitni operacijski sustavi (Windows 7 u tvom slučaju) mogu raditi sa 64-bitnim podacima (brojevima; 0 i 1), dok 32-bitni OS, shodno tome, radi sa 32-bitnim podacima. Dakle, procesoru koji radi na 32-bitnom OS-u trebaju dva takta da odradi ono što 64-bitni odradi u jednom (ako su podaci 32 bita ili manji onda je sasvim svejedno), no to ne znači da mu je brzina duplo manja. Druga stvar je ta da 32-bitni OS prepoznaje maksimalno 4GB radne memorije (232 = 4 GB), od koje će ti 3,25 GB biti dostupno. Za ovih 0,75 GB nisam siguran gdje otpadaju. Dakle ako imaš 2 GB rama mislim da nemaš potrebe prelaziti na 64-bitnu verziju. To je bar moje mišljenje.

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
15 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

Sorry ,ali stvarno si pravi Cartman!!!

 

Nije napisal 86 bitna nego x86 ,tako se ,naime kaže za 32 bitni sistem!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...
Hyperion kaže...

Ja sam na laptop stavio x64 verziju sedmice iako ima 2GB ram-a, ništa se nebuni.

 

Mislim da je čak i trun bolje nego x86.

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

LOL

x86 = 32bit

 

Si ikad instalirao windows 7 ili vistu i vidio pri odabiru OS-eva business, basic,home,ultimate... da sa strane piše x86.

 

x86-64 ili samo x64 = 64bit

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...
Hyperion kaže...

Ja sam na laptop stavio x64 verziju sedmice iako ima 2GB ram-a, ništa se nebuni.

 

Mislim da je čak i trun bolje nego x86.

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

x86 ti je 32bit verzija.

16 godina
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...
Hyperion kaže...

Ja sam na laptop stavio x64 verziju sedmice iako ima 2GB ram-a, ništa se nebuni.

 

Mislim da je čak i trun bolje nego x86.

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

x86 je oznaka za 32-bitne sustave. nikakve 86-bitne

14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
kizo2703 kaže...
Cartman kaže...

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

Sorry ,ali stvarno si pravi Cartman!!!

 

Nije napisal 86 bitna nego x86 ,tako se ,naime kaže za 32 bitni sistem!

 LOL

Jesi ti pročitao taj link prije nego si ga postavio? Ili ti jednostavno nije jasno šta tamo piše? Autor posta je pitao za 64-bitni sustav, zašto ga onda zbunjivat sa nekim x86 oznakama koje su se uzimale i za 16-bitne a koje se uzimaju i za sadašnje 64-bitne OS-ove.

Sorry, al stvarno si naporan da svojim ispadima pokazivanja elementarnog neznanja pokušaš nekoga napraviti glupim.

 

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
14 godina
protjeran
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...

 LOL

Jesi ti pročitao taj link prije nego si ga postavio? Ili ti jednostavno nije jasno šta tamo piše? Autor posta je pitao za 64-bitni sustav, zašto ga onda zbunjivat sa nekim x86 oznakama koje su se uzimale i za 16-bitne a koje se uzimaju i za sadašnje 64-bitne OS-ove.

Sorry, al stvarno si naporan da svojim ispadima pokazivanja elementarnog neznanja pokušaš nekoga napraviti glupim.

 

svi su te popljuvali!

x86 je x32 a x64 je x64 i Bog to više neće promijenit..

Nemoj dolazit na forum sad mal duže vrijeme..

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre./// Ako gori zeleno, ne znači da sam tu!///B:BC2 nick: DomBaaa
16 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...
kizo2703 kaže...
Cartman kaže...

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

Sorry ,ali stvarno si pravi Cartman!!!

 

Nije napisal 86 bitna nego x86 ,tako se ,naime kaže za 32 bitni sistem!

 LOL

Jesi ti pročitao taj link prije nego si ga postavio? Ili ti jednostavno nije jasno šta tamo piše? Autor posta je pitao za 64-bitni sustav, zašto ga onda zbunjivat sa nekim x86 oznakama koje su se uzimale i za 16-bitne a koje se uzimaju i za sadašnje 64-bitne OS-ove.

Sorry, al stvarno si naporan da svojim ispadima pokazivanja elementarnog neznanja pokušaš nekoga napraviti glupim.

 

Koji si ti lik. Provalis se ovdje i jos si drzak. Predvidjam ti dugu i plodu karijeru ovdje ;)

STvarno mi nekad zao sto je zatvoren HOS ;)

Ima par pacijenata za svakodnevno predstavljanje tamo ;)

Sto se tice linka jesi li ga ti procitao? Gdje pise da se sa X86 oznacavju 64-bitni sistemi? Ajd iskopiraj to ovjde a ja cu tebi nesto sa tog istog linka:

" Although most x86 processors used in new personal computers and servers have 64-bit capabilities, to avoid compatibility problems with older computers or systems, the terms x86-64 and x64 are often used to denote 64-bit software, with the term x86 implying only 32-bit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2010 18:02 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...
Hyperion kaže...

Ja sam na laptop stavio x64 verziju sedmice iako ima 2GB ram-a, ništa se nebuni.

 

Mislim da je čak i trun bolje nego x86.

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

Gdje je on napisao da je OS 86 bitni? Preporuka je da procitas linkove koje sam stavljas jer ovako sam potkrepljujes cinjenicu da ne znas o cemu pricas.

14 godina
protjeran
offline
RE: 64-bit sistem
logic kaže...
Cartman kaže...
Hyperion kaže...

Ja sam na laptop stavio x64 verziju sedmice iako ima 2GB ram-a, ništa se nebuni.

 

Mislim da je čak i trun bolje nego x86.

 Ne postoji 86-bitna verzija OS-a. Možda si pobrkao sa arhitekturom procesora x86...

Gdje je on napisao da je OS 86 bitni? Preporuka je da procitas linkove koje sam stavljas jer ovako sam potkrepljujes cinjenicu da ne znas o cemu pricas.

a dobro sad smo ošli u way 2 offtopic....

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre./// Ako gori zeleno, ne znači da sam tu!///B:BC2 nick: DomBaaa
16 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...
dam1r kaže...

Pozdrav,

Danas vidim da mi procesor podrzava 64-bitne sisteme (http://i42.tinypic.com/mua8pj.jpg)

Ako instaliram 64-bitnu berziju Windows 7-ice da li ce biti ikakve promjene u performansama?

 Razlika ti je ta da 64-bitni operacijski sustavi (Windows 7 u tvom slučaju) mogu raditi sa 64-bitnim podacima (brojevima; 0 i 1), dok 32-bitni OS, shodno tome, radi sa 32-bitnim podacima. Dakle, procesoru koji radi na 32-bitnom OS-u trebaju dva takta da odradi ono što 64-bitni odradi u jednom (ako su podaci 32 bita ili manji onda je sasvim svejedno), no to ne znači da mu je brzina duplo manja. Druga stvar je ta da 32-bitni OS prepoznaje maksimalno 4GB radne memorije (232 = 4 GB), od koje će ti 3,25 GB biti dostupno. Za ovih 0,75 GB nisam siguran gdje otpadaju. Dakle ako imaš 2 GB rama mislim da nemaš potrebe prelaziti na 64-bitnu verziju. To je bar moje mišljenje.

Ovih 0,75 ne otpada ni na sta vec 32-bitni OS-ovi mogu adresirati do 4 GB rama s tim da u adresni prostor upadaju i memorija na grafickoj i sl. Tako da nema slobodnih adresa za 4 GB rama i jednostavno ih win ne koristi.

14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem

haha.... kako je ovaj forum zakon...nema ni jedne teme a da polovica teksta nisu neke gluposti i glupe svađe

15 godina
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...
.

zašto ga onda zbunjivat sa nekim x86 oznakama koje su se uzimale i za 16-bitne a koje se uzimaju i za sadašnje 64-bitne OS-ove.

 

 

 -to je istina. No protiv 'bjesne mase' (masa nema kriterij za pravdu) ne pomažu argumenti...

Da, x86 je skraćena oznaka za 8086, 80286, 386, 486..586 (Pentium)... Dakle od 16bit-32bit-do trenutno 64bit.

To je oznaka za PC-AT IBM kompatibilna računala.

Pošto se za 64bita dodala oznaka x86-64, postalo je pravilo (ali nije) da x86 označava 32 bita...

 

Još veća zabluda je tumačenje, da 64bitni CPU = 64bitni adresni prostor, -nije. Adresiranje praktički nikad nije jednako (po broju bitova) oznaci CPUa... (.)

 

'Gubitak' RAMa kod 32bit OSa, je zbog adresnog prostora, ali ne za RAM nego su sve naredbe za pristup periferiji zapravo pristup određenoj adresi (ne RAM), kao npr floppy, LPT, IDE, key ...

Nije ograničenje OSa nego hardwarea, tj. CPU, BIOS, chipset, određuju mogući adresni prostor.

 

Ograničenja OSa (windowsa) su 'umjetna', tj različite verzije podržavaju različite veličine, ali bez hardwera je nemoguće.

 

Ista situacija je i sad. MBO-chipset (pa indirektno BIOS, jer ne nudi alokaciju na adrese 6-8GB), preduvijet je npr neki chipset 'iznad' i945 ili i31, jer je njihovo ograničenje 4GB (BIOS nema mogućnost remapiranja). Dok istovremeno CPU ima ograničenje od 16-288GB. Možete se kladiti da xeon može adresirati više RAMa nego celeron.

-popis intelovih chipsetova i podatak o max memoriji.

-Dali se uopće spominje OS? Ili činjenica da na 32bitnom OSu uredno koristim 8GB, naravno OS je server.

 

Pokušajte (znalci) instalirati npr 8GB i više na i945 i sl. chipset...Ops? 64bita ipak nije rješenje?

 

Postajem dosadan, dali to znači da trebam 'zavijati s čoporom' i na taj način 'biti u pravu'?

Cartman je rekao precizno, točno.., no svi ga napadnu i zakonom brojnosti su u pravu?

Ok, dosta.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
RE: 64-bit sistem
ihush kaže...

<nepotrebno nabacivanje podataka>

-Dali se uopće spominje OS? Ili činjenica da na 32bitnom OSu uredno koristim 8GB, naravno OS je server.

Pokušajte (znalci) instalirati npr 8GB i više na i945 i sl. chipset...Ops? 64bita ipak nije rješenje?

<bez veze>

Ostavio sam samo 2 rečenice iz onog kupusa gore koje ilustriraju tvoje neznanje.

 

Eh, nisam izdržao :)

ihush kaže...

 

'Gubitak' RAMa kod 32bit OSa <...> Nije ograničenje OSa nego hardwarea

Ograničenja OSa (windowsa) su 'umjetna',

Aj se odluči - jel' hardver ili softver?

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
ihush kaže...
 
...
Postajem dosadan, dali to znači da trebam 'zavijati s čoporom' i na taj način 'biti u pravu'?

Cartman je rekao precizno, točno.., no svi ga napadnu i zakonom brojnosti su u pravu?

Ok, dosta.

 

 Napokon netko tko ima pojma o ovoj temi. Hvala na detaljnom objašnjenju i, naravno, podršci.

 Što se tiče čoporativitisa koji nam je demonstriran nekoliko postova ranije, stvarno, mislim stvarno pročitajte taj link koji postavite i malo razmislite šta u njemu piše, pa onda pljujte po nekome. I ubuduće se držite tema o kojima bar nešto znate i ne pokušavajte nekoga uvjeravati u svoje gluposti.

 

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
15 godina
offline
RE: 64-bit sistem
Elles D. kaže...
--

-pojasni. Uz molbu, da se rasprava vodi pristojno. Ako imaš argumente to nebi smio biti problem.

 

btw, možda nisam nešto dobro napisao, nisam pisac, pa nemam taj dar prenjeti mišljenje na način kako bi to učinio netko iskusniji, no tebi je problem već u čitanju? Ili nije?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
I Am Alive kaže...
Cartman kaže...

 LOL

Jesi ti pročitao taj link prije nego si ga postavio? Ili ti jednostavno nije jasno šta tamo piše? Autor posta je pitao za 64-bitni sustav, zašto ga onda zbunjivat sa nekim x86 oznakama koje su se uzimale i za 16-bitne a koje se uzimaju i za sadašnje 64-bitne OS-ove.

Sorry, al stvarno si naporan da svojim ispadima pokazivanja elementarnog neznanja pokušaš nekoga napraviti glupim.

 

svi su te popljuvali!

x86 je x32 a x64 je x64 i Bog to više neće promijenit..

Nemoj dolazit na forum sad mal duže vrijeme..

 Ajd malo proguglaj pa se vrati, ako i dalje budeš mislio da si upravu ja neću dolazit na forum "malo duže vremena", a kad shvatiš da si u krivu lagano popljuj sam sebe...

 Btw, Bog nema nikakve veze sa tim, samo tvoja inteligencija koja radi na foru: "Kad dvojica kažu da si pijan, lezi i valjaj se". E pa ti se valjaš u bullshitu do grla!

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
14 godina
protjeran
offline
RE: 64-bit sistem
Cartman kaže...

 Ajd malo proguglaj pa se vrati, ako i dalje budeš mislio da si upravu ja neću dolazit na forum "malo duže vremena", a kad shvatiš da si u krivu lagano popljuj sam sebe...

 Btw, Bog nema nikakve veze sa tim, samo tvoja inteligencija koja radi na foru: "Kad dvojica kažu da si pijan, lezi i valjaj se". E pa ti se valjaš u bullshitu do grla!

slušaj ovoga.. došo on, propo ko žeton, dođe drugi i on isto za njim propadoše i sad.. ma daj, neću se uopće više svađat...

 

a što se inteligencije tiče.. tu smo si jednaki (ja +- Smijeh)

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre./// Ako gori zeleno, ne znači da sam tu!///B:BC2 nick: DomBaaa
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2010 22:33 (I Am Alive).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem
logic kaže...
Cartman kaže...

 LOL

Jesi ti pročitao taj link prije nego si ga postavio? Ili ti jednostavno nije jasno šta tamo piše? Autor posta je pitao za 64-bitni sustav, zašto ga onda zbunjivat sa nekim x86 oznakama koje su se uzimale i za 16-bitne a koje se uzimaju i za sadašnje 64-bitne OS-ove.

Sorry, al stvarno si naporan da svojim ispadima pokazivanja elementarnog neznanja pokušaš nekoga napraviti glupim.

 

Koji si ti lik. Provalis se ovdje i jos si drzak. Predvidjam ti dugu i plodu karijeru ovdje ;)

STvarno mi nekad zao sto je zatvoren HOS ;)

Ima par pacijenata za svakodnevno predstavljanje tamo ;)

Sto se tice linka jesi li ga ti procitao? Gdje pise da se sa X86 oznacavju 64-bitni sistemi? Ajd iskopiraj to ovjde a ja cu tebi nesto sa tog istog linka:

" Although most x86 processors used in new personal computers and servers have 64-bit capabilities, to avoid compatibility problems with older computers or systems, the terms x86-64 and x64 are often used to denote 64-bit software, with the term x86 implying only 32-bit.

Jesam ja gdje rekao da je x86 označava striktno 64-bitni OS? Vi tu spominjete da je x86=32-bit; e pa nije, sinonim se koristio i za 16, 32 i 64-bitni OS! Samo sam rekao da je x86 arhitektura procesora. Daj si malo razmisli prije nego počneš da lupetaš i izvlačiš iz konteksta.

Many additions and extensions have been added to the x86 instruction set over the years, almost consistently with full backwards compatibility. The architecture has been implemented in processors from Intel, Cyrix, AMD, VIA, and many others."

 

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
16 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem

Ja sam te ispravio u dijelu da se oznaka x86 koristila za 64-bitni sistem. Nije. To i na tvom linku pise i za to sam dao citat. Koristila se za sve arhitekture do x64 a za x64 se koristila x86-64 ili najcesce x64. Ostalo stoji.

14 godina
offline
RE: 64-bit sistem
Quilombo23 kaže...

Svakako da podrzava,ali vidim da imas samo 2GB RAM-a pa ti nebi preporucio,inace na x64 se neide bez 4+GB RAM-a...

 

Imam Windows 7 64-bit sa 2GB RAM-a. Sve radi bez problema i nemam ni najmanje potrebe za vise memorije. Mogu istodobno upalit media player, open office writer, firefox, utorrent, steam... sa svim tim ne koristi se više od 800MB.

15 godina
offline
RE: 64-bit sistem
kizo2703 kaže...

Nije napisal 86 bitna nego x86 ,tako se ,naime kaže za 32 bitni sistem!

 -točno, tako se kaže... (u drugom čitanju primjetit ćeš da je Cartman točno rekao, pomalo zezajući za x86bini..)

I Am Alive kaže...

x86 je x32 a x64 je x64 i Bog to više neće promijenit..

- ista stvar. Postali su sinonimi, ... ali to ne znači da Cartman nije u pravu, nasuprot.

Koristeći oznaku koja je postala sinonim, iz te oznake izbaciš jedan dio i to postane normalno..

-ali ipak je pogrešno (ako smo picajzle).

btw, sudjeluješ samo kritiziranjem Cartmana, bez sudjelovanja direktno u temi, ali tjeraš člana s foruma, zašto?

- to nije potrebno, čak i da je u krivu (a nije..)

logic kaže...

Ja sam te ispravio u dijelu da se oznaka x86 koristila za 64-bitni sistem. Nije. To i na tvom linku pise i za to sam dao citat. Koristila se za sve arhitekture do x64 a za x64 se koristila x86-64 ili najcesce x64. Ostalo stoji.

- kao i u ovom primjeru. (gore imaš kratki opis.. za provjeru)

 

Ali Cartman je precizno i točno naveo da je to arhitektura... broj bitova nema veze s tim, mada je postao sinonim.

 

Kao da je ekipa reagirala 'na prvu'. Zato i ovakvi 'nesporazumi'.

Ali je veći problem što na takvih par jednostavnih nesporazuma, odmah ulete 'znalci' koji sipaju mudrost s visina...

-od kojih još očekujem neko objašnjenje, ... (Ellis D?)

Bit ću zahvalan ako mi objasniš, jer me ovakve stvari zanimaju.

 

 

btw, @ FLes, naravno, 7 uredno radi, obje verzije. Zar misliš da bi 32bitna radila lošije? -u slučaju flasha? :)

-Na stari PC (čitaj = slab, malo RAMa, slab CPU, mali HDD..), nema smisla, dok na novi (sve suprotno) ima.

 

Oni koji žele koristiti 64bit mogu, ali većina softwarea je još na 32bita i to se neće tako brzo promijeniti jer nema realne potrebe.

(to je moje trenutno-paušalno mišljenje, bez činjenica jer sutra može biti drugačija situacija...)

 

Oni koji iz nekog razloga moraju korisititi 64bit verziju, mogu također imati problema s nedostatkom drivera i sl.

Korist 64bitnog OSa bez odgovarajućeg 64bitnog softwarea je upitna.

-Uz to se na 64bit verziji, 32bitni software vrti na WoWu, tako da je nešto sporiji nego 32... nepotrebno rasipanje resursa itd.

 

Zato je 'preporuka' ispod 4GB 32bitni OS, ali realno, izbor je korisnikov.. i svakom danom ta preporuka manje znači, dok 64 postaje normalan izbor.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
RE: 64-bit sistem
ihush kaže...
I Am Alive kaže...

x86 je x32 a x64 je x64 i Bog to više neće promijenit..

- ista stvar. Postali su sinonimi, ... ali to ne znači da Cartman nije u pravu, nasuprot.

Koristeći oznaku koja je postala sinonim, iz te oznake izbaciš jedan dio i to postane normalno..

-ali ipak je pogrešno (ako smo picajzle).

btw, sudjeluješ samo kritiziranjem Cartmana, bez sudjelovanja direktno u temi, ali tjeraš člana s foruma, zašto?

- to nije potrebno, čak i da je u krivu (a nije..)

 

 

koga ja tjeram sa foruma? JA? Progooglaj ,,Ironija"..

OMG, kakvih sve ljudi ima..

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre./// Ako gori zeleno, ne znači da sam tu!///B:BC2 nick: DomBaaa
16 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bit sistem

@ihush

 

Ok si lik i cijenim te al povodom ovog tvog posta moram reagovati. Ja stvarn ne vidim gdje njega neko napada ili tjera sa foruma. Ponovo sam presao thread i opet to nisam vidio. On nesto tvrdi a drugi ga isprave. Sta je tu sporno osim sto je on malo drzak da tako kazem i malo teze prihavta to. To je njegovo pravo naravno dok je to u granicama pristojnsti. Evo kako on prihavat ispravke:

- "Sorry, al stvarno si naporan da svojim ispadima pokazivanja elementarnog neznanja pokušaš nekoga napraviti glupim."

- " Što se tiče čoporativitisa koji nam je demonstriran nekoliko postova ranije, stvarno, mislim stvarno pročitajte taj link koji postavite i malo razmislite šta u njemu piše, pa onda pljujte po nekome. I ubuduće se držite tema o kojima bar nešto znate i ne pokušavajte nekoga uvjeravati u svoje gluposti."

- "Bog nema nikakve veze sa tim, samo tvoja inteligencija koja radi na foru: "Kad dvojica kažu da si pijan, lezi i valjaj se". E pa ti se valjaš ubullshitu do grla!"

- "Daj si malo razmisli prije nego počneš da lupetaš i izvlačiš iz konteksta."

 

Ovakav rijecnik nije u redu od nekoga ko je ovdje dva mjeseca. Pogotovo sto su ga ljudi ispravljali u stvarma u kojima je stvarno pogrijesio. Ja sam ga ispravio i citirao recenicu sa linka koji je on stavio i ne vidim sta je tu sporno. Ja i ti smo dugo ovdje i mislim da zasluzujemo barem malo postovanja ako nist adrugo radi staza. Pri tommislim da se malo pazi na rijeci sa kojim se oslovljaju forumasu koji su pokazali da nesto zanju i valjda zasluzili zvjezdice koje imaju. Nismo uvijek u pravu naravno al malo kulture niej an odmet.

Evo recimo nas dvojicu je pocastio svojim rijecnikom a i ti si ga ispravio u tome da x86 ne oznacava 64-bitne sisteme. sve do 64-bitnih da ali same 64-bitne ne. Koristi se oznake x86-64 ili x64.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice