Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.726
|
čitano: 13.095.704
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci samo pravi i7 (oznaka M ili HQ kak vec) je cetverojezgreni?

 

Dok su i5U, i5M, i7U..pa cak i i3M dvojezgreni?

 

Jacinu po modelima si vec lijepo objasnio, ali ovo me jos zbunjuje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus se uvija iuvijek i  kad normalno pises.Ta K serija ima dosta losiji ekran od ovog lenova z50-70.Asus ima bolje zvucnike i tachpad mu je veci i bolji i ima fora one geste.Lenovo je bolji izradom cvrsci je,tise radi,jeftiniji i za manje nvaca dobijes iste komponente.Hladenje je dobro negrije se niti malo kod obicne upotrebe cak i nakon 5,6 sati bude hladan.Tipkovnca mi je takoder bolja iako po recenzijama pricaju da je losa i uvija se ja to neprimjetim bas dapace.Na asusu se culo koda pisem na pisacem stroju jako su se cule tipke vamo puuuuno tise.Sve u svemu lenovo mi je dosta boljji i kvalitetniji, a jeftiniji je.Asusu ide i zamjerka sto su komponente dosta nedostupne lenovo mozes puno lakse sam ocistiti i nadogradit da ne izgubis jamstvo.Lenovo produzenje garancije na 3g kosta 300kn za asus vise od 600kn.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da i5, i7, i3 U, M, H su dvojezgreni razlika je smao koji su štedljivi a koji ne...

pravi 4. jezgreni su samo sa oznakama HQ, MQ, MX od intela amd athlon x4 860k, FX 7500...

to je to

daemon {GmF}
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The Fishek,molim pomozi mi da se odlučim između:

1-HP255G3 AMD Dual core,E1 6010 1,35 GHz,Bat 3 cel

2-HP Pavilion 15R099SM iNTEL C. N2830 2,16GHz ,bat 4 cel

3-ACER ASPIRE E S1-511-C29D    N2830 2,16 GHz,bat 3 cel

Tnx.

Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
klokan_jack kaže...

Znaci samo pravi i7 (oznaka M ili HQ kak vec) je cetverojezgreni?

 

Dok su i5U, i5M, i7U..pa cak i i3M dvojezgreni?

 

Jacinu po modelima si vec lijepo objasnio, ali ovo me jos zbunjuje.

daemon kaže...

da i5, i7, i3 U, M, H su dvojezgreni razlika je smao koji su štedljivi a koji ne...

pravi 4. jezgreni su samo sa oznakama HQ, MQ, MX od intela amd athlon x4 860k, FX 7500...

to je to

Da, sve to stoji, ali treba pazit na jacinu jezgri. FX 7500 je npr. direktna konkurencija i3-4010U. i5U je stoga jaci od FX 7500 i od vecinu cetverojezgrenih laptop AMD-a. Znaci Intel laptop Core serija ima jos hyperthreading sto se mora uzeti u obzir, tj. ta tehnologija udvostrucuje broj jezgri, ali "kopirane" jezgre nisu iste snage kao one prave, najbolje guglat jer ovo je laicko objasnjenje napisano nabrzinu. Nadalje ti procesori se bas i nemaju sta usporedjivati sa desktop procesorima kao x4 860k, ali okej, poanta je bila da ti kolega ukaze koji su cetverojezgreni koji ne ili mozda bolje receno koji su "punokrvni", "pravi", "cisti" cetverojezgreni jer kao sto rekoh npr. i5U je u real worldu cetverojezgreni, tj. OS ga radi hyperthreadinga prepoznaje kao cetverojezgrenog. Neki programi pak ne sljive hyperthreading i tako, a vecina programa i igrica jos uvijek nema koristi od vise od 4 jezgri.

 

Najbolje da se okrenes bilokakvim testovima, makar sintetickim jer kad imas ogroman broj procesora ispitan istom metodom lako znas koji je bolji koji ne makar u real world bila drugacija prica po pitanju ciste brzine. Kad smo kod brzine vrijedi reci da SSD osjetno ubrzava ucitavanje i pisanje podataka u odnosu na klasicni HDD te je stoga popularno i relativno jeftino rjesenje za ubrzavanje i starih kanti/laptopa. Da, 120gb SSDa kosta 500kn pa zato treba bit pametan sto stavit na njega, tj. najcesce se stavljaju programi kojima se najvise sluzis kao i cijeli OS.

 

Ovo je sve zapravo vezano za LLAMABOYov zahtjev pa direktno

@LLAMABOY

Nemas nesto posebno ocekivati od laptopa za igranje niti za 3500, niti za 4500 niti za 5500kn. Da ides radit PC konfiguraciju razlika bi se itekako vidjela u svakom od tih rangova, kod laptopa je drugacija prica, ulazes vise, a ne dobijes tolko po pitanju performansi. 840m se vuce od 3200kn pa sve do 6000kn, jedino se procesori mjenjaju. Stoga kako volis FPS i vjerujem da bi volio probati BF4 MP, CounterStrike i tako, u tim igrama zapravo jedva da ima razlike izmedju 840m i 8750m (notebookcheck), a jaci procesor je uvijek ljepse imati stoga ako te briga za FHD rezoluciju i 17.3" gledaj spomenuti Probook 450 i biraj verziju koju oces. Cisto za info, CS:GO bi mogao igrati i sa 8750m i sa 840m na FHD, ali ispod 60fps, dok na HD rezoluciji i na najvisim postavkama bi to islo preko 60fps.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 15:55 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mucamica kaže...

The Fishek,molim pomozi mi da se odlučim između:

1-HP255G3 AMD Dual core,E1 6010 1,35 GHz,Bat 3 cel

2-HP Pavilion 15R099SM iNTEL C. N2830 2,16GHz ,bat 4 cel

3-ACER ASPIRE E S1-511-C29D    N2830 2,16 GHz,bat 3 cel

Tnx.

Moze nesto drugo?

Prvi ima preslab procesor, Pavillion ima skupo produljenje jamstva, a Acer bi gledo prije E5 nego ES1 - 511 jer ovaj prvi ima 4gb rama, a to ti preporucujem, da u startu gledas 4gb rama.

 

Prim kaže...

Lijep pozdrav svim kolegama na forumu... zamolio bih Vas za nekoliko preporuka pri kupnji novog laptopa u okviru cijene do 3000 - 3.500kn+-...

 

Trebam lijep i elegantan poslovni laptop, tanak i lijepog dizajna za posao (nastavnik sam/škola), za igre mi neće uopće služiti... napredni office, web, SAS, SPSS, corel, premiere, filmovi, serije, prezentacije i ostalo vezano za nastavu i kućnu HTPC uporabu su nužne opcije... brzina isto vrlo poželjna, hdmi, usb 3, tv katica bih također dobro poslužili... ekran obavezno 17".... nadam se da ćete naći nešto u ovom cjenovnom rangu i ako slučajno pređe ovaj budžet nije problem par sto kuna... hvala Vam unaprijed, živili... {#}

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g710

Ako mislis da 2 jake laptop jezgre nebi bile okej onda nesto sa i3-4030U jer i3-4000M nemozes dobiti u 17.3" zapravo nikako, ti laptopi su trenutno izumrli. Za 4500kn imas opet Lenovo g710 sa i5-4200M. Ako gledas 17.3" sa stedljivim i3 koji mislim da u stvarnosti i nije nesto extra jaci od 3550M, onda imas ogroman izbor: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3+17.3 i tu bih radi FHD rezolucije ako je bitna preporucio Acera, E5-771g, ako ona nije bitna biraj s obzirom na dizajn, samo pripazi sa Pavillionom jer ima najskuplje produljenje jamstva na 3g koje kosta 900kn (acer 300kn, asus 500kn, to mozes rjesit i naknadno u roku 11mjeseci-1god). Sto se tice AMD-a imas Pavilliona sa A10-5745M no taj je zapravo jednake snage kao i3-4030U.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 16:08 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

lijep pozdrav, ako mi netko može preporučiti nešto što ima ok tipkovnicu jer igram pucačine prije sveg quake-live itd, da je neke malo kvalitetnije izrade i da se ne grije preveć, da ima ok web kameru i mogle bi se igrati neke ok novije igre, do 4-5k?

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nujabes kaže...

lijep pozdrav, ako mi netko može preporučiti nešto što ima ok tipkovnicu jer igram pucačine prije sveg quake-live itd, da je neke malo kvalitetnije izrade i da se ne grije preveć, da ima ok web kameru i mogle bi se igrati neke ok novije igre, do 4-5k?

E5-771G ili Lenovo z50-70... u tom cjenovnom rangu BB. Utipkaj ih u google i vidi koji ti se vise svida. Ovog prvog ja imam i samo pohvale za sada.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SimeKZ kaže...
nujabes kaže...

lijep pozdrav, ako mi netko može preporučiti nešto što ima ok tipkovnicu jer igram pucačine prije sveg quake-live itd, da je neke malo kvalitetnije izrade i da se ne grije preveć, da ima ok web kameru i mogle bi se igrati neke ok novije igre, do 4-5k?

E5-771G ili Lenovo z50-70... u tom cjenovnom rangu BB. Utipkaj ih u google i vidi koji ti se vise svida. Ovog prvog ja imam i samo pohvale za sada.

Ja drugog i nakon 3 sata pesa 2015 bez ikakog coolera laptop se nije ugrijao niti malo cak i otvor kod venitilatora je bio hladan.Laptop je dosta hladniji od asusa kojeg sam imao(k550lb).Gore sam napisao nesto vise o ovom lenovu pa pogledaj.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kak molim te moze bit dosta hladniji. Jesi uopce pokretao jedne te iste igrice na istim postavkama? i btw. 740m ne grije jednako laptop kao efikasnija 840m, to je razlog zasto 740m, a i 750m jedva da igdje vise ima nego se u sve budzet laptope stavlja 840m koja je po performansama izmedju tih dvije, a ima bolju potrosnju i manje grije. Sad ja neznam je si li imao Asusa sa 740m ili 840m, kako pricas pretpostavljam da je bio sa 740m. Sa druge strane sjecam se kad je Asus sa stedljivim i5 i 740m bio za nekih 3700kn i forumasi koji su ga kupili su pisali da je prilicno hladan i u igranju..

 

Na kraju krajeva ti si imao problem sa maticnom na Asusu ne? Takav kvar itekako moze utjecati na temperature.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 20:24 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moj asus sa 740 se grijao jako izlaz kod venta je bio vruc.840m je dosta bolja graficka ovaj lenovo je ladan totalno cak puse hladan  zrak kod igranja igara.Sad sam tek skontao da je i to bio jedan od problema sa asusom ja na to nisam obracao paznju dok nisam dobio ovaj jer nisam prije nikad imo laptop.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ista treba biti vruce to je izlaz kod venta, poanta rashladnog sustava je da hladni zrak ulazi a vruci izlazi. Vrlo vjerojatno da se jace grijao radi problema sa maticnom, jesu ti na kraju uopce rekli koji je tocno bio problem?

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav forumaši!

 

Uglavnom kupujem si gaming laptop (makar nisam neki veliki gamer ali cujte moje razloge

s obzirom da svaki laptop može ici na fejs, youtube, pisat word, radit ppt itd. odlucio sam se da uzmem laptop koji ce biti dobar za igre.

nisam puno igrao nista ozbiljnije (osim LoL-a) u zadnjih par godina uglavnom zato jer mi je trenutni laptop poprilicno los (citaj: smece koje lol na sve lowu fura na 25 fps-a).

Ono što tražim je da može LoL pokrenut na 60 fps-a na high postavkama (sto valjda moze svaki pc osim mojeg) i da moze na relativno visokim postavkama igrat suvremene igre

planirao sam igrat skyrim (kasnim samo 3 godine, ali sta cu), LOTR shadow of mordor i takve RPG-aste stvari i civ 5 i beyond earth. ONo sto je također bitno je da bude sto  vise moze future proof.

dakle da nakon 2 godine ne bude beskoristan (znam da se nece moci mjeriti sa tadasnjim modelima, ali bar do neke mjere)

Što se tiče filmova i serija, to uglavnom štekam laptop u telku no vjerojatno idem vani na skolovanje sljedece godine pa bi bilo korisno da ima dovoljno dobar ekran da slike full  HD videa bude dosta dobra

budzet mi je 6000-7000 kn

pozeljno da i nije pretezak i  da ima optical drive
EDIT: DIjagonala mora biti 15' 

nasao sam sljedece laptope koji su mi dobri na instaru (također ako znate za nesto bolje u cjenovnom rangu da mi preporucite jer sam malo pretrpan u skoli pa sam samo tu stigao trazit)

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v-nitro-nxmqlex059-156ips-1920x1080-core-i5-4210-350ghz-8gb-lddr3-1000gb-noodd-nvidia-gtx860m-2gb-gddr5/NX.MQLEX.059

iako mi se na papiru cini najjaci smeta me sto nema optical drive koji mi treba (zbog glazbe, audiofil sam u nastajanju pa volim ripat svoje cd-e, zajebavat se sa bitrateovima i tako to)

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-g551jm-republic-of-gamers-156-fullhd-intel-core-i5-4200h-34ghz-4-cores-8gb-1tb-hdd-geforce-gtx-860-2gb-ddr5-presales-u-tijeku-isporuka-cca-2412/90NB05T2-M01690

cini mi se najslabiji ali i najjeftiniji pa nije na odmet. sviđa mi se dizajn i to sto ima optical drive.

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-y50-70-59432226-156-fhd-i5-4210h-350ghz-8gb-1tb-gtx860-4g-raspolozivo-odmah-best-buy/06405376
Po dizajnu i onome sto nudi mi se najvise sviđa. ONo što mi nije jasno je opticcal drive. svuda pise da se uz njega dobije eksterni osim na instarovoj stranici. da li oni to ne daju ili je samo propust?

 

 

Ono što me najvise muči je razlika mnogobrojniuh konfiguracija laptopa i razlika u cijeni. Većina reviewova je za najnabrijanije modele (sa i7, 16 gb rama i SSD-om).
Ako biste mi mogli takođšer poblize pojasniti i ove razlicite tipove rama (gddr, ddlr i sta vec) i hardova (bilo mi je lako dok su samo okretaji bili u igri. sad sa hybridima, ssd-ovima itd. mi vise nista nije jasno). Također i koliko je lako upgradeati u nekoj buducnosti ove laptope(tipa novi procesor, dodatni ram, ssd itd.)
u objasnjenju mozete koristiti strucniji jezik, toliko o kompjuterima kuzim, samo nisam bas pratio nove tehnologije zadnje 2-3 godine 

Hvala unaprijed!!!! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 23:12 (LesPaul59).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ako ista treba biti vruce to je izlaz kod venta, poanta rashladnog sustava je da hladni zrak ulazi a vruci izlazi. Vrlo vjerojatno da se jace grijao radi problema sa maticnom, jesu ti na kraju uopce rekli koji je tocno bio problem?

Prvi puta zamjenili maticnu plocu,drugi puta ga slao radi istog problema i rekli su da je ispravan i vratili ga nazad i laptop crkne 2 dana poslje samo crn ekran,posaljem treci puta opet neispravna ploca i onda nakon mjesec dana natezanja distributer je dobrio zamjenu.Sad sam uzeo lenovo ovaj.I sve u svemu dosta mi je bolji cak i taj zrak sto si rekao da treba biti vruc kad igram pes 15 na high postavkama puse hladan zrak negrije se niti malo.Nevjerujem da se 840 bas toliko manje grije vise mislim da je to bilo do onog laptopa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 23:34 (mrle503).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LesPaul59 kaže...

Pozdrav forumaši!

 

Uglavnom kupujem si gaming laptop (makar nisam neki veliki gamer ali cujte moje razloge

s obzirom da svaki laptop može ici na fejs, youtube, pisat word, radit ppt itd. odlucio sam se da uzmem laptop koji ce biti dobar za igre.

nisam puno igrao nista ozbiljnije (osim LoL-a) u zadnjih par godina uglavnom zato jer mi je trenutni laptop poprilicno los (citaj: smece koje lol na sve lowu fura na 25 fps-a).

Ono što tražim je da može LoL pokrenut na 60 fps-a na high postavkama (sto valjda moze svaki pc osim mojeg) i da moze na relativno visokim postavkama igrat suvremene igre

planirao sam igrat skyrim (kasnim samo 3 godine, ali sta cu), LOTR shadow of mordor i takve RPG-aste stvari i civ 5 i beyond earth. ONo sto je također bitno je da bude sto  vise moze future proof.

dakle da nakon 2 godine ne bude beskoristan (znam da se nece moci mjeriti sa tadasnjim modelima, ali bar do neke mjere)

Što se tiče filmova i serija, to uglavnom štekam laptop u telku no vjerojatno idem vani na skolovanje sljedece godine pa bi bilo korisno da ima dovoljno dobar ekran da slike full  HD videa bude dosta dobra

budzet mi je 6000-7000 kn

pozeljno da i nije pretezak i  da ima optical drive
EDIT: DIjagonala mora biti 15' 

nasao sam sljedece laptope koji su mi dobri na instaru (također ako znate za nesto bolje u cjenovnom rangu da mi preporucite jer sam malo pretrpan u skoli pa sam samo tu stigao trazit)

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v-nitro-nxmqlex059-156ips-1920x1080-core-i5-4210-350ghz-8gb-lddr3-1000gb-noodd-nvidia-gtx860m-2gb-gddr5/NX.MQLEX.059

iako mi se na papiru cini najjaci smeta me sto nema optical drive koji mi treba (zbog glazbe, audiofil sam u nastajanju pa volim ripat svoje cd-e, zajebavat se sa bitrateovima i tako to)

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-g551jm-republic-of-gamers-156-fullhd-intel-core-i5-4200h-34ghz-4-cores-8gb-1tb-hdd-geforce-gtx-860-2gb-ddr5-presales-u-tijeku-isporuka-cca-2412/90NB05T2-M01690

cini mi se najslabiji ali i najjeftiniji pa nije na odmet. sviđa mi se dizajn i to sto ima optical drive.

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-y50-70-59432226-156-fhd-i5-4210h-350ghz-8gb-1tb-gtx860-4g-raspolozivo-odmah-best-buy/06405376
Po dizajnu i onome sto nudi mi se najvise sviđa. ONo što mi nije jasno je opticcal drive. svuda pise da se uz njega dobije eksterni osim na instarovoj stranici. da li oni to ne daju ili je samo propust?

 

 

Ono što me najvise muči je razlika mnogobrojniuh konfiguracija laptopa i razlika u cijeni. Većina reviewova je za najnabrijanije modele (sa i7, 16 gb rama i SSD-om).
Ako biste mi mogli takođšer poblize pojasniti i ove razlicite tipove rama (gddr, ddlr i sta vec) i hardova (bilo mi je lako dok su samo okretaji bili u igri. sad sa hybridima, ssd-ovima itd. mi vise nista nije jasno). Također i koliko je lako upgradeati u nekoj buducnosti ove laptope(tipa novi procesor, dodatni ram, ssd itd.)
u objasnjenju mozete koristiti strucniji jezik, toliko o kompjuterima kuzim, samo nisam bas pratio nove tehnologije zadnje 2-3 godine 

Hvala unaprijed!!!! 

Asus nije najlosiji ima najbolje hladenje sigurno sta je jako bitno kod igranja jer komp najprije rikne bas zbog visokih temperatura,ostalo je sve isto osim procesora koji je u asusu neprimjetno losiji taj 0.1ghz manje neces ni na jednoj igrici primjetiti.A za razliku u parama mozes dodat rama,ssd,kupit torbu,mis sta ti vec treba sigurno je bolji izbor za te novce i cini mi se po slikama da je i kvalitetne izrade sigurno kvalitetnije od acera.Lenovo y se jako grije to su kolege vec pisale u postovima prije.Definitivno se neisplati dat 500kn za 0.1ghz.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 23:47 (mrle503).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odmah u startu. Potrosnja, grijanje, problemi sa procesorom ce biti identicni kupio ti laptop i7-4710HQ ili isti sa i5-4210H jer ta 2 procesora imaju jednake potrosnje, samo sto i7 ima 2x vise jezgri.

 

Nadalje, to sto nemas ODD na Lenovu i Aceru ako vec uzimas za manu, uzmi kao najsitniju manu jer se ista eksterna nabavi za 190kn. Ono s cime bi se trebao baviti jesu ponajprije temperature kod tih relativno tankih gaming laptopa. Po tom pitanju imas situaciju Asus > Acer > Lenovo sto se tice navedenih modela. 3. stvar je IPS matrica ekrana koju samo linkani Lenovo nema nego se moras protegnuti da bi ga nasao sa puno boljom IPS matricom: klik (lako primjetis da ovaj za 7200kn ima cak UHD rezu no to sigurno nije za igranje nego vise neznam ni sam za sto, vecu radnu povrsinu?)

 

Da ne kompliciram. Ovdje se radi o laganom odabiru ako ti ne zelis i7, nego ti je u redu gamerski i5. Za 2 god tko zna hoce li biti vise igrica koje koriste veci broj jezgri. Tehnologija i gaming idu tim putem, ali po meni jos uvijek laganim tempom.

 

Isti Asus sa i7 je bio za 7000kn u Instaru na Presales pa zatim misteriozno nestao. Hoce li taj model doci neznam. Ako zelis i7 onda ti je najpametnije ici na Acer Nitro: klik2 Kad smo kod Nitroa, vrijedi reci da on ima 17.3" inacicu za gotovo iste novce: klik2, dok 17.3" verzije Asusa i 17.3" verzija Lenova dolaze za puno vece novce, tj.dijagonala radi itekakav odmak u cijeni sa istim specifikacijama. Dalje sto vrijedi reci je da taj 17.3" Acer je i dalje prilicno lagan, tj. samo 0.4kg tezi od ROG Asusa kojeg gledas, tj. 0.6kg tezi od 15.6" Acera i Lenova.

 

Evo ti reviewova u kojima su pored svega detaljno izanalizirana ponasanja tih laptopa pod stresom, u loadu, tj. opisane temperature:

 

Asus G551jm: review1

 

Acer 15.6": review2

Acer 17.3": review3

 

Lenovo y50-70: review4

 

Namjerno nisam vadio neki zasebni review nego da ih imas vise na okupu jer nisu uvijek temperature kao i kvaliteta ekrana isti kod jednog te istog modela. Prvi link te uvijek vodi, ako postoji, direktno na sam notebookcheck, a ostali na reviewove drugih hardverskih stranica, koji ti se sami prevedu na engleski ako su na stranom jeziku.

 

Asus definitivno ima najnize temperature i nije podlegao tom supertankom popularnom dizajnu, ali je i dalje prilicno tanak. Cini mi se da ima i najkvalitetniji ekran, po tom pitanju glavno da imas IPS kad vec gledas skupi gaming laptop. Jedinu manu vidim u tome sto ima msata, a ne m.2. slot za SSD kao Nitro Acer.

 

Ako ti se svidi 17.3" nema bolje opcije nego 17.3" Nitro Acer pa biraj zelis li sa i5 ili nadoplatit pa ici na i7.

 

Sta got se odlucio, gledaj jos cijene na nabava.net i zaboravi na igranje pa makar sa gaming laptopom dok je on istekan. Dok igras, performanse ce biti daleko bolje dok je ustekan laptop i optimalne kada je jos na high-performans modeu u windowsima.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 23:51 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

Ovo je sve zapravo vezano za LLAMABOYov zahtjev pa direktno

@LLAMABOY

Nemas nesto posebno ocekivati od laptopa za igranje niti za 3500, niti za 4500 niti za 5500kn. Da ides radit PC konfiguraciju razlika bi se itekako vidjela u svakom od tih rangova, kod laptopa je drugacija prica, ulazes vise, a ne dobijes tolko po pitanju performansi. 840m se vuce od 3200kn pa sve do 6000kn, jedino se procesori mjenjaju. Stoga kako volis FPS i vjerujem da bi volio probati BF4 MP, CounterStrike i tako, u tim igrama zapravo jedva da ima razlike izmedju 840m i 8750m (notebookcheck), a jaci procesor je uvijek ljepse imati stoga ako te briga za FHD rezoluciju i 17.3" gledaj spomenuti Probook 450 i biraj verziju koju oces. Cisto za info, CS:GO bi mogao igrati i sa 8750m i sa 840m na FHD, ali ispod 60fps, dok na HD rezoluciji i na najvisim postavkama bi to islo preko 60fps.

Evo jedan sa gtx850m a kosta 6000kn link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 0:18 (Patrick_cro).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zato sam rekao do 6000kn.. mozda bolje da sam napisao do 5999kn.. Tako i tako njemu je max. budzet do 4500kn pa mu nije bitno. Sve 5, ne ljutim se :D

 

850m bi trebala biti za manje novce jer ipak ona mjenja 750m koja je bila u onom popularnom v3-772g Aceru za 5000kn. Zasto nitko ziv u Hrvatskoj ne uvozi takve laptope tko ce ga znat. Stoga jos jednom apel heh onima koji imaju volje kupovati vani posto smo u EU, tamo znaci se bez problema nadje tako nesto vise future-proof laptop sto se tice gejmanja jer ipak je gtx850m osjetno bolja od 840m/750m klase. Pogotovo su laptopi sa gddr5 boljom verzijom 850m vrlo dobra prilika, ako su naravno po normalnoj cijeni.

 

Jos jednom, evo vrlo dobrog gamerskog laptopa u Njemackoj za 5000kn skupa sa FHD AG ekranom: MSI GP60

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 0:10 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me notebook, prije svega za gaming (koliko je moguće s obzirom na buđet), s tim da mi je potreban dobar CPU, GPU također, ali sam tamo skloniji kompromisima (većinom igram MMO igre usmjerene na CPU snagu). Buđet je 4000 kn.

 

Imam nekoliko prijedloga pa molim savjet:

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=22048

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-z50-75-80ec004psc-amd-quad-fx-7500-33-ghz-156-fhd-ram-8gb-ddr3-hdd-1tb-hd-8gb-ssd-amd-mr-r7-m255-2-gb-best-buy/len-nb-80ec004psc

 

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.c59c667c53a44917a0b4432307872c88.hp-probook-450-intel-core-i5-4200m-2-50ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-w8-15-6-hd-amd-radeon-hd8750m-1gb-hp-torba-p-n-f0y18ea.aspx

 

Također, molim ukoliko imate neke bolje ideje za ove novce da linkate te notebook-ove. 

 

Hvala.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zadnji Probook je bez konkurencije ako gledas cim jaci procesor i ujedno sa najboljom grafickom od tih u laptopima koje si gledao. Nadje za manje novce: nabava.net Imas opcija i sa windowsima bez extra placanja, sa nesto vise ili manje prostora na HDDu. Iz nekog razloga kad dolazi sa win8 graficka ima 1gb ddr3 vrama, a bez windowsa 2gb. Kako got bilo mislim da to ne igra ulogu na HD rezoluciji, ali vrijedi provjerit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 3:08 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Odmah u startu. Potrosnja, grijanje, problemi sa procesorom ce biti identicni kupio ti laptop i7-4710HQ ili isti sa i5-4210H jer ta 2 procesora imaju jednake potrosnje, samo sto i7 ima 2x vise jezgri.

 

Nadalje, to sto nemas ODD na Lenovu i Aceru ako vec uzimas za manu, uzmi kao najsitniju manu jer se ista eksterna nabavi za 190kn. Ono s cime bi se trebao baviti jesu ponajprije temperature kod tih relativno tankih gaming laptopa. Po tom pitanju imas situaciju Asus > Acer > Lenovo sto se tice navedenih modela. 3. stvar je IPS matrica ekrana koju samo linkani Lenovo nema nego se moras protegnuti da bi ga nasao sa puno boljom IPS matricom: klik (lako primjetis da ovaj za 7200kn ima cak UHD rezu no to sigurno nije za igranje nego vise neznam ni sam za sto, vecu radnu povrsinu?)

 

Da ne kompliciram. Ovdje se radi o laganom odabiru ako ti ne zelis i7, nego ti je u redu gamerski i5. Za 2 god tko zna hoce li biti vise igrica koje koriste veci broj jezgri. Tehnologija i gaming idu tim putem, ali po meni jos uvijek laganim tempom.

 

Isti Asus sa i7 je bio za 7000kn u Instaru na Presales pa zatim misteriozno nestao. Hoce li taj model doci neznam. Ako zelis i7 onda ti je najpametnije ici na Acer Nitro: klik2 Kad smo kod Nitroa, vrijedi reci da on ima 17.3" inacicu za gotovo iste novce: klik2, dok 17.3" verzije Asusa i 17.3" verzija Lenova dolaze za puno vece novce, tj.dijagonala radi itekakav odmak u cijeni sa istim specifikacijama. Dalje sto vrijedi reci je da taj 17.3" Acer je i dalje prilicno lagan, tj. samo 0.4kg tezi od ROG Asusa kojeg gledas, tj. 0.6kg tezi od 15.6" Acera i Lenova.

 

Evo ti reviewova u kojima su pored svega detaljno izanalizirana ponasanja tih laptopa pod stresom, u loadu, tj. opisane temperature:

 

Asus G551jm: review1

 

Acer 15.6": review2

Acer 17.3": review3

 

Lenovo y50-70: review4

 

Namjerno nisam vadio neki zasebni review nego da ih imas vise na okupu jer nisu uvijek temperature kao i kvaliteta ekrana isti kod jednog te istog modela. Prvi link te uvijek vodi, ako postoji, direktno na sam notebookcheck, a ostali na reviewove drugih hardverskih stranica, koji ti se sami prevedu na engleski ako su na stranom jeziku.

 

Asus definitivno ima najnize temperature i nije podlegao tom supertankom popularnom dizajnu, ali je i dalje prilicno tanak. Cini mi se da ima i najkvalitetniji ekran, po tom pitanju glavno da imas IPS kad vec gledas skupi gaming laptop. Jedinu manu vidim u tome sto ima msata, a ne m.2. slot za SSD kao Nitro Acer.

 

Ako ti se svidi 17.3" nema bolje opcije nego 17.3" Nitro Acer pa biraj zelis li sa i5 ili nadoplatit pa ici na i7.

 

Sta got se odlucio, gledaj jos cijene na nabava.net i zaboravi na igranje pa makar sa gaming laptopom dok je on istekan. Dok igras, performanse ce biti daleko bolje dok je ustekan laptop i optimalne kada je jos na high-performans modeu u windowsima.

 

 

 

 

 

 

 

Hvala na odgovoru. Meni, je nažalost, prijeko potrebna mobilnost i 17' ekran mi je prevelik. Istekano igranje nisam ni mislio radiit tako da to nije problem. Za i7 nemam para jednostavno, svi i7 modeli koštaju preko 7000 kn što je mi je previše jer je i ovaj budzet nategnut. Zanima me samo koliko bi u buducniosti bilo isplativo trosit pare na upgrade kao sto su i7 i SSD ako uzmem ovaj asus?

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mrle503 kaže..

Asus nije najlosiji ima najbolje hladenje sigurno sta je jako bitno kod igranja jer komp najprije rikne bas zbog visokih temperatura,ostalo je sve isto osim procesora koji je u asusu neprimjetno losiji taj 0.1ghz manje neces ni na jednoj igrici primjetiti.A za razliku u parama mozes dodat rama,ssd,kupit torbu,mis sta ti vec treba sigurno je bolji izbor za te novce i cini mi se po slikama da je i kvalitetne izrade sigurno kvalitetnije od acera.Lenovo y se jako grije to su kolege vec pisale u postovima prije.Definitivno se neisplati dat 500kn za 0.1ghz.

  Po slikama.... l o l (asus vidim ima odlične ocjene na notebookcheck, ne. Još moj v17 ima i najbolje ocjene. p)

 

Btw nitro nije toliko loše izrade koliko bi vi neki to željeli.... :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 7:44 (Oldy).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražimo laptop za:

 

- pisanje

- net

- gledanje youtube-a i povremeno filmova

 

Da ima:

 

- 15" monitor

- Da je monitor mat

- da ima numpad

- da je što kvalitetnije napravljen, naravno

 

Jesu li intelove grafičke stvarno toliko smeće, ili su ok ukoliko ne vrtiš igre na laptopu i ne radiš u Adobe Premiere-u?

 

Gledali smo npr. ovaj laptop:

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-b5070-59-421103-core-i3-4010u-dvdrw-4gb-500gb-hd-graphics-15-6-led-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.620.090&tab=spec

 

ili ovaj:

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-g50-70-59-424310-core-i3-4030u-4gb-1000gb-hd-graphics-15-6-led-lan-kamera-bt-hdmi-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.620.087&tab=spec

 

 

Iskreno, ne kužim u čemu je razlika između ta dva, osim što jedan ima veći disk. Da li HD LED GLARE znači da je monitor glossy?

 

Budžet nam je 2.500-4.000kn, s tim da gledamo proći što jeftinije, naravno. ;)

 

 

Ima tko kakvu bolju ideju?

 

Hvala :D

m
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 9:48 (mountain_spring).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oprostite možda je moje pitanje {#} .

No zanima me pošto sam kupio novi prijenosnik, kako je najbolje začuvati bateriju.
Stalo mi se prijenosnik nalazi pored utičnice za struju, te bi ga želio držati uključenog u struju, a stalno isključivanje uključivanje punjača mi se ne da raditi i znam kako je to poprilično štetno za sam prijenosnik.
Čitao sam kako je potrebno izvaditi bateriju te je pohraniti u najlon vrećicu, istisnuti zrak i staviti negdje.

Sad me zanima dal je uredu da je spremim u torbu projenosnika koja se nalazi u sobi (znači sobna temperatura) ili negdje drugdje.

Također bi me zanimalo hoće li kontektori gdje se nalazila baterija pokupiti prašinu, ako se prijenosnik nalazi na stolu, ili ih se može na neki način prekriti odnosno zaštititi.
Ili to ne predstavlja neki problem?

Kakva su vaša iskustva, po tom pitanju?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gale92 kaže...

Oprostite možda je moje pitanje {#} .

No zanima me pošto sam kupio novi prijenosnik, kako je najbolje začuvati bateriju.
Stalo mi se prijenosnik nalazi pored utičnice za struju, te bi ga želio držati uključenog u struju, a stalno isključivanje uključivanje punjača mi se ne da raditi i znam kako je to poprilično štetno za sam prijenosnik.
Čitao sam kako je potrebno izvaditi bateriju te je pohraniti u najlon vrećicu, istisnuti zrak i staviti negdje.

Sad me zanima dal je uredu da je spremim u torbu projenosnika koja se nalazi u sobi (znači sobna temperatura) ili negdje drugdje.

Također bi me zanimalo hoće li kontektori gdje se nalazila baterija pokupiti prašinu, ako se prijenosnik nalazi na stolu, ili ih se može na neki način prekriti odnosno zaštititi.
Ili to ne predstavlja neki problem?

Kakva su vaša iskustva, po tom pitanju?

Napunis bateriju na cca 80 do 90 posto nemoj nikad dokrajatako kazu.Izvadis ju van kad si doma i na struji, kad ti treba stavis i to je to.Nemoj bezveze stalno punit praznit to ce joj sigurno smanjiti vijek trajanja.Nece se nikaka prasina uhvatit nesekiraj se.I mozes kupiti neki jeftini hladnjak za laptop za 100kn i na njega staviti laptop to ce ga podici od stola i smanjiti ulazak prasine,nemoras hladnjak ni palit cisto kao neko postolje jedino kad igras neku igru ako se ugrije upalis.Ja sam svoj platio 80kn i taman stane ispod cijelog laptopa.Uzmi 17 incni hladnjak za 15incni laptop i bice taman.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 10:29 (mrle503).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mrle503 kaže...

Napunis bateriju na cca 80 do 90 posto nemoj nikad dokrajatako kazu.Izvadis ju van kad si doma i na struji, kad ti treba stavis i to je to.Nemoj bezveze stalno punit praznit to ce joj sigurno smanjiti vijek trajanja.Nece se nikaka prasina uhvatit nesekiraj se.I mozes kupiti neki jeftini hladnjak za laptop za 100kn i na njega staviti laptop to ce ga podici od stola i smanjiti ulazak prasine,nemoras hladnjak ni palit cisto kao neko postolje jedino kad igras neku igru ako se ugrije upalis.Ja sam svoj platio 80kn i taman stane ispod cijelog laptopa.Uzmi 17 incni hladnjak za 15incni laptop i bice taman.

Imam toma jedna hladnjak, kupio sam ga još za stari prijenosnih, cijena nekih 180 kn.
Napaja se strujom preko USB 2.0 od računala.

No zanima me pošto je on sav od prašinem, kako da ga očistim,
unutra je ventilator sab od prašine,

dal ja to smijem recimo "pošpricat" s onom tekućinom za stakla (al me strah žica malih unutra) ili kako da njega prvo očistim?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@LesPaul59

 

 

Sto se tice nadogaradnje procesora to nece biti moguce sa H procesorima, samo sa M/MQ, uostalom to i nebi bila tako isplativa nadogradnja. Nadogradnju sa SSDom cu naknadno komentirat.

 

Realno, Lenovo nema sta trazit pored Nitro Acera (citaj reviewove za objasnjenje koje se oglavnom ocitava u temperaturama), takodjer Lenovo ima najslabiju opciju nadogradnje SSDom, tj. nema ju osim ako nebi vadio postojeci HDD. Prednost Lenova kako za koga vidim u UHD rezoluciji, eventualno za vecu radnu povrsinu, no takva rezolucija bi i za normalan rad previse opterecivala taj hardver.

 

Nisam siguran jesi li ista citao reviewove, u njima je sve ono bitno prema cemu bi trebao donijeti odluku pa cu ja malo izvuc podatke, a ti obavezno procitaj ovaj:

http://translate.google.com/translate?tl=EN&sl=BU&hl=EN&js=y&prev=hp&u=http%3A%2F%2Fnews.laptop.bg%2Frevyuta%2Frevyu-na-asus-g551-gejmarska-legenda-ili-prosto-rebrandiran-n551%2F

Vrlo detaljno sve receno i vrlo jasno prikazano da je to zapravo pofarbani N551, stoga se taj direktno moze mjeriti sa Nitro Acerom.

Pise da taj Asus zapravo ima ugradjenu PLS matricu ekrana, tj. Samsungovu verziju IPS, citajuci malo test mozes primjetit da se radi o odlicnom ekranu. Naravno ti vrlo vjerojatno neces dobit istu stvar, ali slicnu, i ono bitno, obavezno pitaj Instar ako se odlucis na tog Asusa, ima li zbilja IPS ili je doslo do zabune jer postoje entry modeli sa losijom TN matricom.

Lako vidis i temperature i sad ostavi taj tab i vidi ovaj:

http://translate.google.com/translate?tl=EN&sl=BU&hl=EN&js=y&prev=hp&u=http%3A%2F%2Fnews.laptop.bg%2Frevyuta%2Frevyu-na-acer-aspire-v-15-nitro-vn7-nova-gejming-seriya-na-acer-izpalnena-sas-skorost-i-elegantnost%2F

Iz ta 2 bugarska reviewa se vidi da je Acer taj koji ima bolje temperature, a ne Asus. Nisam ni ja gledao do sada, ali eto. Upravo radi ovog sam ti slao sve moguce reviewoeve na okupu jer oni sa notebookchecka nemoraju uvijek biti najtocniji i sam notebookcheck za sada jos uvijek nema review Asusa, nego samo Acera - klik U tom reviewu mozes primjetit slicnu situaciju, samo su oni vjerojatno stavili jos dulje tlacit laptop. U stvarnosti nema sanse da tebi 1-2 sata CPU non stop bude na 100%. Sad si osiguran i ako bi to tako bilo, ali ne preporucuje se da ga tako tlacis benchmarkanjem.

Smeta me sto isti usporedni review nema onako detaljno objasnjen ekran kao kod Asusa, no za takve detalje citaj drugi review.

 

Eh sada, sto se nadogradnje tice:

 

"Unlike the G771 though, the G551 no longer boosts a M.2 slot, so you can’t easily create an SSD + HDD combo if you need both the speed and the storage space.

However, there is an mSATA port on this laptop, but it can only take half-size mSATA sticks which are rather slow and expensive. Plus, in order to get to the slot, you’ll have to take apart the laptop’s entire back panel and that’s not as easy as it might sound."

 

Sa druge strane Acer ima M.2. slot.

 

Ja do sada nisam nit cuo za takav msata koji ide u Asusa, half-size? Nakon malo guglanja mislim da se radi o mini mSATA kojeg ne vidim nigdje na nabava.net nego ovako na ebayu. Ti mozes rjesit SSD preko optike, sa SSD ladicom kao i kod svakog laptopa no onda gubis ulozeno/dobiveno jer se rjesavas necega sto ti je bitno.

 

 

Konacni odabir ostaje na tebi.

Moj osobni bi bio Acer cak i da je smjesten tik do Asusa, a nije nego je jos 480kn jeftiniji ili 400kn ako gledas samo ducan Instar-informatika (zasto..) ili cak 650kn jeftiniji ako gledas manje poznate ducane bagira.hr i trilit-informatika. Za tu razliku ti mozes kupit SSD 120gb, tj. Intel 520 ili kupis eksterni opticki citac pa ostatak spremis u dzep. Sto se tice eksternog, Samsung SE-208GB za 235kn za razliku od najjeftinijeg Trascenda ima godinu jamstva vise, a i izgleda vise premium..

 

 

Ako citirate nemojte cijeli roman citirat nego samo dio.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 14:41 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Zainteresiran sam za kupnju prijenosnika do 5000kn

 

Koristio bih ga za rad na njemu ( excel, word i pretraživanje interneta, radi toga da može što dulje raditi bez punjenja ) i za sportske simulacije ( nba2k15,fifa,FM )

 

Unaprijed hvala na svim savjetima!

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi , molim preporuku za laptop do 2500 kn, služio bi za internet, skype, neke nezahtjevne igrice i gledanje filmova.

Ima velik izbor al su neki sigurno bolji i isplativiji od drugih. Laptop je za starog od cure koji se muči sa prastarim sempronom

i gigom i pol rama i svako malo nekaj krepa ne da se upalit pa ajmo onda windowse na novo prek telefona.

 

Hvala!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

powerbuton evo moja preporuka.

 

lenovo z50-70 ja ga kupio iz istog razloga i odlican je.Pes na hight vrti,nba 2k15 takoder,Fifu nisam igrao ali mislim da ce i nju na hight moci bez problema .Negrije se niti malo skidao sam nba 2k15 20h i nije se ugrijao ni trunke radi potpuno tiho,tipkovnica tiha i meni bas pase za pisanje.Cijena mu je 4200kn.Ima stedni procesor i baterija mu traje cca 6h  sa normalnim koristenjem word,internet i video.Kad igras igre onda naravno ne.Grafika gt840 takve igre vrti bez problema pa cak i jace i zahtijevnije ces moci igrti na srednjim postavkama bez problema.Ima metalni oslonac za ruke i dosta je kvalitetno izraden ekran full hd mu je takoder dobar  bar meni ima ljudi koji vide svasta vise plave,manje crvene itd :) ja to neprimjetim i mogu reci da je ekran bolji 100 puta od asusa sa hd ekranom kojeg sam imao prije ovoga.Jedino sta je bijeli nisam nasao drugu boju,ali ima jos sivi i crni  iako i ova bijela nije losa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 21:16 (mrle503).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice