Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz ljudi,pročitao sam dosta stranica sa ove teme i imam neku sliku o laptopu koji mi treba,ali se ne mogu odlučiti za konkretan model.Budžet mi je oko 5500kn,ali bih ga mogao povećati do 6000kn ukoliko će to pobojšati performanse.Htio bih da bude  17.3 inča.Služio bi mi za igranje Dote 2(i bitno mi je da radi kako treba),adobe photoshop,indesign,office programe i ponekad Sony vegas.Unaprijed hvala na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 21:51 (iceberg).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
iceberg kaže...

Poz ljudi,pročitao sam dosta stranica sa ove teme i imam neku sliku o laptopu koji mi treba,ali se ne mogu odlučiti za konkretan model.Budžet mi je oko 5500kn,ali bih ga mogao povećati do 6000kn ukoliko će to pobojšati performanse.Htio bih da bude  17.3 inča.Služio bi mi za igranje Dote 2(i bitno mi je da radi kako treba),adobe photoshop,indesign,office programe i ponekad Sony vegas.Unaprijed hvala na pomoći.

Mislim da za to nema potrebe dati 6000kn za 4500kn nades laptop koji ce to odraditi bez pola muke.Neki sa i5 4210u, gt 840m i 4gb rama i dodas jos 4gb i pici.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,
Trebam pomoć pri odabiru laptopa, budžet mi je 6000 kn a služio bi za gaming i za gledanje filmova i slično.
Treba biti novi iz neke prodavaonice a ne tipa njuškalo oglas.
Gledao sam po netu i vecinom su graficke kartice GTX 840M 2GB u tom rangu a ima i 850M, mozda ako netko zna da ima i boljih laptopa sa boljom grafickom karticom jer bi laptop prvenstveno bio koristen za igre a pomalo i poslovno.
Gledajuci po internetu to bi bilo i5,i7 i 8gb rama sa nekom dobrog grafickom koja vrti najnovije igre tipa nba2k15, far cry i ubuducee za gta v i slicno.
Hvala. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SuperFulcrum kaže...

Pozdrav,
Trebam pomoć pri odabiru laptopa, budžet mi je 6000 kn a služio bi za gaming i za gledanje filmova i slično.
Treba biti novi iz neke prodavaonice a ne tipa njuškalo oglas.
Gledao sam po netu i vecinom su graficke kartice GTX 840M 2GB u tom rangu a ima i 850M, mozda ako netko zna da ima i boljih laptopa sa boljom grafickom karticom jer bi laptop prvenstveno bio koristen za igre a pomalo i poslovno.
Gledajuci po internetu to bi bilo i5,i7 i 8gb rama sa nekom dobrog grafickom koja vrti najnovije igre tipa nba2k15, far cry i ubuducee za gta v i slicno.
Hvala. 

U Hrvatskoj nemas sta drugo nego Asus x550jk, vani mozes proci bolje i jeftiniji npr. sa MSI ili jos jaci, ali i topliji Lenovo i opet si ispod 6000kn. Lako primjetis da ti laptopi imaju FHD rezu na kojoj je 850m sposobna pogonit i novije igre, a 860m itekako sposobna, dok kod tog Asusa imas samo HD rezu. Doduse one najzahtjevnije igre tako i tako nebi mogao fluidno vrtiti na 1080p niti sa 860m grafickom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U redu The_Fichek, hvala na savjetu. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 1:24 (Miqasd).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav
Kupujem laptop u rangu 2500-2900 kn, da je neka solidna mašina za osnovne radnje - photoshop, illustrator i tu i tamo neke igre i da postoji mogučnost plaćanja na rate..
Ja sam uz listanje foruma suzio neki izbor na:
- http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-x552cl-sx014d-intel-pentium-180ghz-4gb-ddr3-500-gb-hdd-nvidia-gf-gt710m-1-gb-be/X552CL-SX014D

- http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-essential-g50-70-59-431789-156__6527641

- http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=+E5-551-81D2

 

Koja bi bila neka vaša preporuka???

Thx!!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi treba mi laptop za sestru do 4000 kn, namjena samo internet i filmovi, jedini zahtjev da je laptop jako brz znači ako se za tu lovu može i ssd ubacit ili da je već unutra 

 

hvala

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na pomoci ali me zanima samo jel to jedini laptop u tom rangu sa 850M ili ima jos koji. I zanima me postoji li mozda neki laptop sa amd grafickom koja je mozda jaca a posto je amd jeftiniji da dode na istu cijenu sa bržom grafom. I znaci 860M je nedostizan u tom budzetu?

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

I meni bi trebao laptop do nekih 4000 kn, uglavnom svrha bi bila gledanje filmova, serija, te igranje diablo 3 i lol. Vidio sam da se dosta preporučuju  Acer Aspire V3 i  Notebook Lenovo Z50-70.

Zanima me koji je bolji od ta 2 po kvaliteti izrade, mada ovaj acer ima prednost radi matte ekrana i tipkovnice koliko vidim, ali najviše me zanima kakva mu je kvaliteta izrade, da li je bučan i grije li se... Par postova prije je Mrle nahvalio lenova, dok za acer nisam našao nikakav komentar... I bi li se osjetila razlika da idem na lenovo sa i5?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 18:43 (Galicius).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebao bih kupiti laptop za programiranje - dakle korištenje Visual Studia, Unity3D-a i sličnih alata, a pošto nisam baš pretjerano dobro potkovan sa hardwareom, volio bi čuti vaša mišljenja. Vrlo je vjerojatno da ću ovaj laptop koristiti i u poslovne svrhe, tako da u konfiguraciju trebaju biti uključeni i legalni Windowsi 7 (Home edition je dovoljno). Cijena bi morala biti maksimalno 7500kn.

Pretpostavljam da je za ove potrebe bitno da ima procesor oko 2GHz-a, minimalno 4GB RAM-a, oko grafičkih kartica se baš i ne razumijem pa bi mi tu trebala preporuka (pošto se amaterski bavim game developmentom, grafika mi je malo bitnija nego kod običnog desktop/web programiranja). Sama mobilnost mi nije toliko bitna jer ne očekujem da ću ga previše premiještati, ali zbog ograničenosti sa prostorom ne mogu uzimati stolni PC.

Pošto mi je malo žurba (htio bih obaviti kupovinu u sljedeća 2 tjedna) bilo bi dobro da je laptop dostupan u nekoj od trgovina u Zagrebu.

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hrčak kaže...

Ljudi treba mi laptop za sestru do 4000 kn, namjena samo internet i filmovi, jedini zahtjev da je laptop jako brz znači ako se za tu lovu može i ssd ubacit ili da je već unutra 

 

hvala

Gle  za njene potrebe kupis laptop od 3000kn i stavis ssd za 500kn i to je to.ZA te novce nema laptopa sa ssdom pa  cak ni skupljih.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Galicius kaže...

Pozdrav

 

I meni bi trebao laptop do nekih 4000 kn, uglavnom svrha bi bila gledanje filmova, serija, te igranje diablo 3 i lol. Vidio sam da se dosta preporučuju  Acer Aspire V3 i  Notebook Lenovo Z50-70.

Zanima me koji je bolji od ta 2 po kvaliteti izrade, mada ovaj acer ima prednost radi matte ekrana i tipkovnice koliko vidim, ali najviše me zanima kakva mu je kvaliteta izrade, da li je bučan i grije li se... Par postova prije je Mrle nahvalio lenova, dok za acer nisam našao nikakav komentar... I bi li se osjetila razlika da idem na lenovo sa i5?

Mislim da igra lol dosta trazi dobar procesor, a i5 je puunoo bolji od ovog i3.Za igre dfinitivno nemas sta traziti sa ovim stednim i3 procesorom..Neznam za acer ali znam da lenovo ima oko tipkovnice aluminij sta se rijetko nalazi na laptopima te klase i jako cvrsto kuciste ima,negrije se niti malo cak i kad igram igre bude hladan uzmi taj lenovo i neces pozaliti.Ekran mu je bar meni odlican,u sobi se nevidi nikaki odraz u ekranu,jedino kad je crna pozadina..

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa ne grije se toliko kada ima U proc sasvim logično.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

vidim da se puno preporuča lenovo z50-70. E sad, sestrična kupuje laptop i ja sam joj također preporučio taj jer joj ne treba niš spešl. Problem je što njoj smeta bijela boja, kupuje u instaru jer tamo ima nekog poznanika, i sljedeći z50 koji nije bijeli je z50-75 dođe 200 kn više i ima AMD tehnologiju umjesto intela (http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-z50-75-80ec004rsc-amd-quad-a10-7300-33-ghz-156-fhd-ram-4gb-ddr3-hdd-1tb-hdd-amd-mr-r7-m255-2-gb-akcija/len-nb-80ec004rsc). 

Da li je to ista stvar? Koja je razlika između tog s intel tehnologijom i ovog s AMD? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko znam iz ranijih pisanja ovdje taj Core i3 4030U je tu negdje sa tim AMD-om ali je grafička 840M dosta brža/bolja od AMD 255.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vodič za kupnju laptopa do 4000kn:

 

Ekipa kaj trazite dobar all-around laptop, za odigrat i igre tu i tam i jos sa FHD rezolucijom najisplativiji dodju Aceri:

15.6" V3-572G-33X6 aka V3 NX.MPYEX.007, znaci jedan te isti, negdje se javlja sa prvom oznakom, negdje sa drugom

17.3" poznati best buy E5-771g

 

V3 Acera bih stavio ispred Lenova z50-70 cisto radi jace konstrukcije, tj. tog metalnog gornjeg dijela i radi svjetlece tipkovnice. Razlike u kvalitetama ekrana neznam i ko trazi uvijek je pametno to malo dodatno pogledati. Lenovo ima glossy, Acer matt FHD ekran. Lenovo z50-70 je sa druge strane na akciji u Prosatu za narucivanje webom pa je prilicno dobar za 3400kn. Prednost Lenova je u laksem pristupu komponentama ispod poklopca kao i u svakom drugom rangu (karakteristicno za Lenovo). Naravno sa tim efikasnim komponentama nema brige sa grijanjem o kojem got brandu se radilo.

 

Koga briga FHD reza, a zeli tu best buy 840m graficku za povremeno igranje, bas i nece ustedjeti u odnosu na laptope sa FHD:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3+840m

 

Koga briga za FHD i graficku, tj. briga ga za igrice tu se vec da fino ustedjeti: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=15.6+i3

Odabir je onda prilicno velik i nema nekih velikih razlika.

i3-4030U je najbolji stedljivi i3, ali nisu daleko ni mrvu slabiji i3-4010U, i3-4005U. Za surfanje, filmove, office ovo je rekao bih sweet spot jer uz performanse se dobije na duljoj autonimiji baterije, tj. necemu sto je karakteristicno za U stedljive procesore.

Tko gleda svaku mrvu procesorske snage za te novce neka gleda i3 sa M u oznaci, tj. i3-3110m u HP 250 (2800kn) zatim i3-4000M u bolje izradjenom Probooku (4150kn). Sa M procesorima nema neke stednje sto se baterije tice, ali su performanse jace, pogotovo sa i3-4000M.

Neznam kolko bi prosjecni korisnik vidio razliku, dok bi netko tko voli tlacit procesor sigurno vidio razliku. Probooka bih npr. preporucio programerima i onima koji racunaju algoritme na racunalu. HP Probook za razliku od ostalih laptopa cesce dolazi sa tim M procesorom nego U, tako da se relativno jeftino nadje sa i5-4200M (3750kn bez graficke)

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.12.2014 16:01 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

 kupujem laptop i vec dugo trazim nesto sto bi mi koristilo i za rad i za igranje nekih igrica (npr. fifa 15...), stoga je potrebno da ima full hd ali i pristojnu konfiguraciju...

Ja sam pronasao dva koja su po meni optimalna... asus k555ln  i lenovo Z70-50 s i7 procesorom. Kako su ova dva laptopa po specifikacijama gotovo identicna, zanima me kako to da je asus cak 800kn jeftiniji? Naime kada sam proucavao lenovo procitao sam da kvaliteta izrade bas i nije neka...osobito ekrana i tipkovinice...pa onda strahujem kakav je taj asus posto za njega nema reviewa...Pa me zanima sto vi preporucujete(može i neki 3. laptop)...

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.12.2014 19:17 (CNO).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uredi svoj post tako da stavis linkove pa da znam o cemu pricas.

 

Sa FHD nesto jace od ovih gore do 4000kn sto sam predlozio bi bila kombinacija isto 840m graficke, isto FHD samo jos i5U procesor ili i7U (prakticki nema velike razlike izmedju ta 2 jer su to stedljive verzije, a nestedljivih nema za iste novce sa 840m), znaci ovako Asus X550LNV ili K555LN kojeg si ti gledao. Iskreno neznam koja je tocno razlika izmedju ta 2 modela, sudeci po cijenama k555 bi trebao biti malo slabije izrade, ali mozda to i nije tako. Podataka o K555LN jedva da ima, reviewova nista. X i K serija su gotovo iste, F je vise budzet, 550 je losija od 551, je li 555 bolja sa K/X slovom ispred neznam. Preporucio bih da gledas ta 2 Asusa u ducanima malo, po mogucnosti modele koji imaju windowse znaci koji su upaljeni u izlogu da mozes i ekran prosudit ;)

 

EDIT: Taj Lenovo z50-70 nije nikako isplativ, koliki ti je uopce budzet i malo opisi detaljnije svoje gejmanje, nesto vise od Fife i slicnih igara? Npr. za 6000kn imas Asusa sa osjetno jacom gtx850m grafickom i jakim i7 procesorom, ali HD rezolucijom. Vani u Njemackoj npr. za 5000kn imas odlican 15.6" FHD MSI sa i5-4210H i 850m grafickom. 840m je za igranje novih igara na medium rezoluciji, a 850m za igranje na FHD. Za igranje najnovijih i najzahtjevnijih igara treba smanjiti postavke u oba slucaja i za igranje takvih igara je pozeljniji M/MQ/HQ/H procesor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.12.2014 19:26 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Budžet mi je do 5500kn...a od igrica osim fife bi igrao battlefield 4, far cry 3, dead space 3...ovaj asus koji si spomenuo je vjerojatno x550jk, ali je on hd, a meni treba fhd...stvarno sam dugo istraživao i ovaj lenovo i asus koje sam naveo su najbolji primjer onoga sto trazim, ali kako si rekao lenovo nije bas isplativ, a kod asusa me strah ipak kvalitete kucista i tipkovnice te ekrana jer neka razlika u tih 800 kn mora bit...

10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam mislio na Lenovo opcenito, nego samo taj model kojeg si ti linkao jer je preskup s obzirom na specifikacije. Razlika izmedju stedljivog i7 i i5 nije tako velika tako da nema nikakvog smisla izdvajat tolke novce na tog Lenova sa i7 kada za 4200kn imas istog sa i5.

 

Ako gledas rezoluciju radi igara, onda razmisli jer te igre koje si nabrojao nikako neces moci fluidno igrati na FHD sa 840m i bilokakvim procesorom. Ako gledas rezoluciju da ti opcenito slika bude ostrija i da imas vise radnog prostora onda oke.

 

Ima jedna sto se tice konfiguracije, prilicno dobra opcija na hrv. trzistu za 5500kn pa vidi: Lenovo z710

Sto se tice specifikacija unutra je i5M, nesto jaci i od stedljivog i7, a svakako pouzdaniji jer razlika izmedju clocka i turbo clocka nije tolko velika. Ovdje je fora u prilicno kvalitetnom kucistu, znaci jaca izrada od z50, a to tak i mora bit jer M procesor generira vise topline od U. To je 17.3" laptop pa ti vidi.

 

Malo gledaj reviewove: z50 review1, z50 review2, itd. Najlakse ti je preko notebookchecka external reviews gledat, tipa ovako za taj z50 - klik Prvi review je uvijek od samog notebookchecka ako postoji, ostali su isto dobri i valja ih dobro razmotrit, a prevedu ti se sami sa translatorom. Ovo napominjem jer mi se cini da sam notebookcheck malo previse siluje test sa temperaturama, tj. tolko ih sili da pokazuje temperature koje mislim da je prakticki nemoguce postic u stvarnom svijetu.

 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za igrice sam svjestan da necu moc vrtit na FHd-u, osim možda fife(?), FHD mi je potreban kao sto si pretpostavio za radit na njemu jer je to primarni razlog zbog kojeg kupujem laptop.

Za ovaj lenovo sam cuo i razmotrit cu ga jos malo, ali problem je u tome sto uzimam laptop preko e-kupi jer tamo imam popust, a toga laptopa nema na e-kupi. Reviewove sam gledao na toj stranici bas za lenovo z7050, ali nisam bio odusevljen nekim stvarima poput kvalitete ekrana, kucista, tipkovnice, ali onda opet asus k555ln ima znatno slabije osvjetljenje, a sumnjam da je kvalitetniji od lenova.

Zanima me jos osjeti li se neka razlika prilikom igranaj igrica izmedu i7 4510u i i5 4210u i kada bi ti sebi kupovao računalo bi li izabrao lenovo z70-50 s i5 4210u ili asus k555ln s i7 4510u ?

 

hvala

 

10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To sto velis, kvaliteta ekrana kucista i tipkovnice je cisti prosjek kod lenova z50. Ovo sto velis za Asusa, upravo tako, takodjer se bojim da je ekran los jer npr. F555LN ima katastrofalno lose ocijenjen ekran u par reviewova, no K je jaca serija kao i X tako da je to mozda promijenjeno.. Zato je onaj X550LN sa FHD, i5-4200, 6gb rama i 840m u Instaru sto sam ti linkao prilicno siguran odabir te je cijena dobra s obzirom da tog modela nigdje drugdje nema trenutno. Sad je pitanje kolki ti to popust imas, 10% od ZABA ili jos neki extra. Malo jos trazi podatke, a najbolje da se do ducana zaletis kako sam napisao. Pogledaj si i razliku izmedju stedljivog i7 i i5.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok...budem proucio jos malo i onda cu odabrati...hvala na savjetima, puno si mi pomogao :)

15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Acer E5 ima daleko najbolji ekran (FHD 17.3) onaj na ekupi....a i izrada je solidna
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...
Acer E5 ima daleko najbolji ekran (FHD 17.3) onaj na ekupi....a i izrada je solidna

Ekran je vrhunski, bas gledam u njega. Filmovi u FHDu izgledaju stvarno odlicno... igre takoder.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

kupujem curi laptop(po mogucnosti bijele boje), velicine 13,3-14,1inch-a, pa bih vas zamolio preporuku sto da uzmem?

Koristit ce ga samo za faks,office,surfanje,eventualno koji film,skype,itd. Sto se tice cijene,recimo do nekih 2500kn,ali ukoliko nesto zaista vrijedi,moglo bi se rastegnuti za jos koju stoticu ;).

Hvala unaprijed :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.12.2014 3:13 (mimir).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mimir kaže...

Pozdrav svima,

kupujem curi laptop(po mogucnosti bijele boje), velicine 13,3-14,1inch-a, pa bih vas zamolio preporuku sto da uzmem?

Koristit ce ga samo za faks,office,surfanje,eventualno koji film,skype,itd. Sto se tice cijene,recimo do nekih 2500kn,ali ukoliko nesto zaista vrijedi,moglo bi se rastegnuti za jos koju stoticu ;).

Hvala unaprijed :)

Mislim da bi joj ovo savršeno odgovaralo https://www.svijet-medija.hr/art/prijenosno-racunalo-laptop-asus-x551ma-sx049h-dvdrw-transcend-8x-bijeli/62148

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
mimir kaže...

Pozdrav svima,

kupujem curi laptop(po mogucnosti bijele boje), velicine 13,3-14,1inch-a, pa bih vas zamolio preporuku sto da uzmem?

Koristit ce ga samo za faks,office,surfanje,eventualno koji film,skype,itd. Sto se tice cijene,recimo do nekih 2500kn,ali ukoliko nesto zaista vrijedi,moglo bi se rastegnuti za jos koju stoticu ;).

Hvala unaprijed :)

Mislim da bi joj ovo savršeno odgovaralo https://www.svijet-medija.hr/art/prijenosno-racunalo-laptop-asus-x551ma-sx049h-dvdrw-transcend-8x-bijeli/62148

Ovaj Asus je 15" nebitno ili??? za taj novac cca. 2tkn solidan lap.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop za 4.500kn - 5.500kn

 

Laptop će se koristiti za razne svrhe, od pisanja i interneta, do filmova, igranja, a pošto novi ne mislim tako skoro kupovat nakon ovog (ovo mi je prvi inače),  pa bih htio da što duže ostane na nekoj ok razini. 

 

Za oko mi je zapeo Lenovo o Ideapad Z50-70 

 

Za 4.200kn dobijem:

Intel Core i5 4210U, 4GB, 1TB, FreeDOS, 15.6" HD, nVidia GeForce GT840M 2GB, 

 

Za dodatnih 450kn (ukupno 4.650kn) je HD hibridni s 8gb SSDa i ista grafička ima 4gb umjesto 2gb rama

 

Za još dodatnih 650kn (ukupno 5.300kn) je procesor i7 4510U umjesto i5 4210U

 

Za još 400kn (ukupno 5700kn) ima 8gb rama umjesto 4gb.

 

Naginjem na treću konfiguraciju sa i7. Premda bi možda dao još 400kn ako je jedna pločica od 8gb unutra da mi kasnije stane nadogradnja. No ne razumijem se baš u računala, samo sam u zadnje vrijeme puno čitao benchmarke grafičkih i procesora, pa sam tako došao do ovih kombinacija. 

 

Kakva su vaša razmišljanja o ovom, ili koji biste drugi laptop preporučili? 

0 Konfiguracija za 4200
1 Konfiguracija za 4650
0 Konfiguracija za 5300
0 Konfiguracija za 5700
3 Nešto drugo
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice