Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
jholik kaže...
acmilan2 kaže...

Prolistaj si stranicu-dvije unazad sto smo pisali za Autocad, trebat ces graficku karticu odvojenu za rad u tom programu. Ukoliko ne mozes odvojiti vise od 4000kn, imat ces malo problem sa stekanjem. Bratic je koristio 940MX 4GB i ispocetka to jos ide koliko toliko, kasnije je sa 8GB nadogradio na 16GB RAM i ugradio SSD pa ga je to malo spasilo, ali i dalje to nije kako treba, dugo se dize, modeliranje i crtanje zna stekat tako da je moja preporuka dvakako se produzit za kakvih 100-tinjak € i uzet neki laptop sa barem GTX 1050 grafickom.

 

Bilokoji od ovih, mozda bih dao prednost ASUS-u zbog veceg SSD-a.

Puno hvala, a imam i upit frendice za multimedijsko, uredski laptop isto do 4000 kn isto bez windowsa, kamera i mikrofon obavezni, ryzen 5 ili i5 sa ssd-om 512 GB i što više RAM-a, što bi tu bilo najbolje? I njoj se svidio gore navedeni Vivobook ali kamera i mikrofon su uvjet.

 Pa imas evo u ovom ASUS-u i mic i kameru, ovo sto sam gore naveo.

Za frendicu - ako bas iznistirate na 16GB RAM-a, jedan od ovih.

 Hvala opet. Taj Asus joj je preskup (upisao sam da traži laptop do 4000 kn), pogledat ću ove s 16 GB i još neke s manje, ali najmanje 8 GB po web shopovima. Kakvi su Acer Aspire u usporedbi s Asus, HP, Lenovo (kvaliteta i uvijanje plastike, brzina podizanja sustava, fluidnost u radu s istim ili sličnim opterećenjem)? Gledao sam usporedbe na webu i youtube-u ali teško je naći usporedbu konkretnih modela a da ne pišem o tome da Indijac hvali, Englez kudi, Ameri imaju drugačije modele a njemački, turski i armenski jezik ne razumijem. Našao sam i video priloge nekih naših trgovina ali mi se čini da se svode uglavnom na unboxing 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Svi oni pod haubom imaju nesto slicno, neki imaju mozda kvalitetnije komponente zbog proizvodnje u određenoj drzavi, no acer slovi u ovim jeftinim rangovima kao najlosiji bas zbog te plastike i pregrijavanja (lose podesenog/slozenog hlađenja)

 

Prijatelj koji se razumije puno bolje od mene u laptope je rekao dell, lenovo i asus i to tocno tim redom je kao najbolje. Eventualno poneki HP-ovi dok acere izbjegavati zbog navedenih problema. No ima sad u visim razredima cijene od svakoga nesto sto valja (hp ima omena, acer ima predatora, lenovo ima legione, asus ima tuf itd itd.)

Kovačić
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa, sisterka me zamolila da joj pogledam laptop u cijenovnom rangu od 2000kn - 3000kn.

Eh sada, posto ni sam nisam vise u tim vodama preko par godina, vidim da se toga dosta izmjenilo pa trebam vasu pomoc ako mozete preporuciti nesto u tom rangu.

Naj vise bi laptop koristila za surfanje, youtube itd, ali da moze i povremeno zaigrati Counter Strike

 

Hvala vam :)

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jholik kaže...
acmilan2 kaže...
jholik kaže...
acmilan2 kaže...

Prolistaj si stranicu-dvije unazad sto smo pisali za Autocad, trebat ces graficku karticu odvojenu za rad u tom programu. Ukoliko ne mozes odvojiti vise od 4000kn, imat ces malo problem sa stekanjem. Bratic je koristio 940MX 4GB i ispocetka to jos ide koliko toliko, kasnije je sa 8GB nadogradio na 16GB RAM i ugradio SSD pa ga je to malo spasilo, ali i dalje to nije kako treba, dugo se dize, modeliranje i crtanje zna stekat tako da je moja preporuka dvakako se produzit za kakvih 100-tinjak € i uzet neki laptop sa barem GTX 1050 grafickom.

 

Bilokoji od ovih, mozda bih dao prednost ASUS-u zbog veceg SSD-a.

Puno hvala, a imam i upit frendice za multimedijsko, uredski laptop isto do 4000 kn isto bez windowsa, kamera i mikrofon obavezni, ryzen 5 ili i5 sa ssd-om 512 GB i što više RAM-a, što bi tu bilo najbolje? I njoj se svidio gore navedeni Vivobook ali kamera i mikrofon su uvjet.

 Pa imas evo u ovom ASUS-u i mic i kameru, ovo sto sam gore naveo.

Za frendicu - ako bas iznistirate na 16GB RAM-a, jedan od ovih.

 Hvala opet. Taj Asus joj je preskup (upisao sam da traži laptop do 4000 kn), pogledat ću ove s 16 GB i još neke s manje, ali najmanje 8 GB po web shopovima. Kakvi su Acer Aspire u usporedbi s Asus, HP, Lenovo (kvaliteta i uvijanje plastike, brzina podizanja sustava, fluidnost u radu s istim ili sličnim opterećenjem)? Gledao sam usporedbe na webu i youtube-u ali teško je naći usporedbu konkretnih modela a da ne pišem o tome da Indijac hvali, Englez kudi, Ameri imaju drugačije modele a njemački, turski i armenski jezik ne razumijem. Našao sam i video priloge nekih naših trgovina ali mi se čini da se svode uglavnom na unboxing 

 Što se tiče kvalitete laptopa, ja bi izbjegavao Acera i HP. Acera zbog (na većini modela) loše "izvedenog" hlađenja, a HP jer je sa modelima od prije cca 6 godina bilo problema sa kvalitetom izrade (konektori na matičnoj, flat kabeli ...) i drajverima.

Ja da uzimam za sebe, pogledao bi si neki od Lenovo modela. Iako nisam naišao ni da se na Asus laptope "jako" žale. Svejedno bi dao prednost Lenovo laptopu istom cjenovom razredu.

Kvaliteta tipkovnice, uvijanje plastike ... najbolji način je primiti dotični model u ruke i sam steći dojam tipkanjem, držanjem. Meni, npr, može laptop biti super a tebi je težak i velik, meni može tipkovnica biti OK ati više voliš npr "klik" osjećaj itd... Tako da je to subjektivan osjećaj.

Što se tiče fluidnosti rada, iako postoje razlike u ovisnosti o vrsti ugrađenog SSD-a, RAM-a i softverskog podešavanja rada procesora - sustava, razlike, kod "istih" ugrađenih komponenti (isti procesr, SSD, količina RAM-a) su za većinu korisnika neprimjetne. Naravno, ako je hlađenje lošije a laptop "se maltretira" onda zbog rasta temperature ...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nocio kaže...

Bok ekipa, sisterka me zamolila da joj pogledam laptop u cijenovnom rangu od 2000kn - 3000kn.

Eh sada, posto ni sam nisam vise u tim vodama preko par godina, vidim da se toga dosta izmjenilo pa trebam vasu pomoc ako mozete preporuciti nesto u tom rangu.

Naj vise bi laptop koristila za surfanje, youtube itd, ali da moze i povremeno zaigrati Counter Strike

 

Hvala vam :)

 Uh, mali budzet, tu ako ikako moze ugurat 8GB RAM-a, Ryzen 5 3500U sa FHD ekranom i SSD od barem 256GB.

 

 

Recimo, ovako nešto. - klik

 

Ako ne ide preko 3000kn, onda se uzme Ryzen 3 3200U u kombinaciji sa 8GB RAM-a i 512GB SSD-om. - klik

Kovačić
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

Kupujem laptop koji će se primarno koristiti za programiranje. 

 

Želje su

I7, 16gb rama, odlična autonomija baterije. 

 

Poželjno Thunderbolt 3, te 14'' zaslon zbog prenosivosti 

 

Cijenovni rang 8-9000kn mogu se razvuc do 10000

 

Hvala

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Kupujem novi laptop ali cekam ryzen 4xxx seriju 3000-3500kn.

 

https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad/IdeaPad_3_15ARE05

 

Ima li netko info kada ce biti dostupni u RH?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jesi filtrirao tu stranicu, samo 3 modela za Hrvatsku/Sloveniju imaju IPS ekran...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo sam još prije tjedna dana za curu Lenovo IdeaPad S340 15.6 inča iz eKupi, pa da malo prenesem dojmove.

 

Moram reći da sam vrlo zadovoljan, pogotovo s obzirom na cijenu. Laptop je bez sumnje best buy za 3000kn i ako toliko mislite potrošiti, ne morate tražiti dalje jer bolji nećete naći. Izgled i "feel" je bolji nego što očekujete od budget laptop-a te izgleda fino i elegantno. Tanak rub zaslona, jako lijepo riješeno osvjetljenje tipkovnice (riješeno baš odlično) i overall feel je jako dobar. Meni je tipkovnica dobra i nemam tu što prigovoriti. Touchpad je ok, ali ja to inače nikad ni ne koristim pa me ne pati nešto je li ovakav ili onakav.

 

Ryzen 3 3200U (2 cores 4 threads) je entry level APU i dovoljan za namjene koje očekujete od povoljnog chipset-a. To u prijevodu znači da s 8GB rama i brzim 512G SSD-om obavlja sve zadaće bez problema što se tiče surfanja, office taskova i sličnih stvari neke generalne upotrebe. Ono što još moram napomenuti, i veliki je plus kod Lenovo laptopa s Ryzen APU-om je to da možete u BIOS-u promijeniti dedicated video memory. Dakle, svi Ryzen APU laptopi koji imaju 8GB rama dolaze po defaultu s 6GB rama raspoloživo za sustav i 2GB dodijeljeno za grafiku. Ono što je mene tu živciralo je činjenica da ne uzimam laptop za gaming i da mi je tu "bačeno" rama beze veze jer mi ne treba 2GB vrama da surfam i gledam youtube. Na sreću, Lenovo je jedini proizvođač od ovih mainstream, koliko znam barem da se to može mijenjati u BIOS-u. To je bitno kad imate ukupno 8GB rama, da imam 16GB onda me ne bi bilo briga, ovako je. Tako da sam ja podesio Vram na 1GB i onda imam 7GB dostupnp za sustav. Po meni bitnije da imam više rama nego Vrama jer ne gejmam.

 

APU nije za gaming i nije za neke teške taskove. Mogu se igrati neke light igre, ali nije ovo konfiguracija za gaming. Zaslon je još jedan plus ovog modela jer nitko ne nudi za 3000kn IPS zaslon. Ono što valja reći je da ne može parirati standardnim zaslonima (mislim normalnim IPS monitorima) jer mu je sRGB coverage samo 60-ak % (veliko razočaranje kojeg nisam bio svjestan dok ga nisam stavio pored mog monitora), ali je definitivno bolji od ostalih TN panela. 

 

 

U svakom slučaju, da je zaslon bolji, bila bi savršena 5, ovako je 4.5 jer ipak se ne može očekivati od laptopa za 3000kn da ima i zaslon odličan, svakako ima bolji nego svi ostali sličnih cijena. Preporuka svakako. 

 

P.S. Laptop je kod mene još 3 dana pa ako nekog zanima još što, neka pita.  

 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-S340-15API-81NC00EMSC%2C-15%2C6-IPS-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-3200U-2%2C60GHz%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Vega-3%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000307936

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 16:08 (itomic009).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za tu cijenu izgleda super. Napišem i ja recenziju kratku sa HP (Ryzen 5 3550U, 16GB, GTX 1050), još ga nisam u ruke dobio (a kupljen je). 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa!

 

Tražim laptop za rad u uredu. Uglavnom web dizajn i programiranje, tipkanje po wordu i excellu i malo illustratora.

Jako mi se sviđa build quality, dizajn i metalni feel Acer Spin-ova i Dell XPS-ova, ali preskupi su mi. Plaćao bi na rate pa bi cijena bila do oko 6.5k kn.

13 do 15 inča, bez windowsa.

Hvala puno!

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Fox Mulder kaže...

Bok ekipa!

 

Tražim laptop za rad u uredu. Uglavnom web dizajn i programiranje, tipkanje po wordu i excellu i malo illustratora.

Jako mi se sviđa build quality, dizajn i metalni feel Acer Spin-ova i Dell XPS-ova, ali preskupi su mi. Plaćao bi na rate pa bi cijena bila do oko 6.5k kn.

13 do 15 inča, bez windowsa.

Hvala puno!

 Pozdrav.

Postujem tvoje zelje, ne znam koliko mogu sa dizajnom pomoci, to ce bit na tebi da si odaberes ono sto ti izgleda bolje/ljepse/"metalnije" 

 

Pise da za illustrator treba (posto ostalo nije zahtjevno) GPU od minimum 1GB VRAM-a, a recommended je sa 4GB VRAM-a. Tu bi ti onda super usla GTX 1650 sa nekim FHD ekranom.

 

Na sljedecem linku imas jedini koji ima 16GB RAM-a - klik

Znaci Asus TUF, Ryzen 7 3750H, 16GB, 1000GB + 256GB SSD, GeForce GTX 1650 4GB, 15.6" LED FHD, FreeDOS, i vise nego dovoljno za tvoje potrebe i prema specifikacijama za tu lovu najbolji odabir.

 

Na sljedecem linku imas mozda mruge procesore, ostalo vise manje isto, ali sa 8GB RAM-a. (Tu onda imas jeftinije modele, cak i po 5300-5400 najjeftiniji, a bit ce ce sasvim dovoljni za to sto trebas) - klik

 

Znaci sto ti srcu drago, koji ti se najvise svidja, pogrijesiti neces sto se tice specifikacija jer ce sve to izdrzati. Cijene za rate se u pravilu ne mijenjaju drasticno pa ti ostaje u tom rangu do 6500kn sve.

 

Nadam se da sam pomogao. Lp

Kovačić
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni je odličan ovaj L340 17.3 što je bio u Linksa na akciji za 2500, kupio ga na preporuku sa foruma prije neki dan. Za casual upotrebu i sitne programe odličan, i iznenadio me ekran 1920*1080 koji je jako dobar, mat što mi se više sviđa od glossy .

 

3200u je proc, ali ako bude eventualno 3500u model istog proizvođača na akciji vjerojatno i sebi naručim još jedan. Ryzen 5 je ipak klasa iznad.

 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li je to slucajnost ili svi novi laptopi sa Ryzen 4000 CPU nemaju DVD?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

95% laptopa danas nema DVD/RW citac , mozes kupit externi i spojis usb-c kabelom na laptop.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

95% laptopa danas nema DVD/RW citac , mozes kupit externi i spojis usb-c kabelom na laptop.

 Ovo je u današnje vrijeme jedan od boljih savjeta. Za PC ni ne gledam DvD više, nema smisla. Jest da nije skupo, ali 150kn za eksterni jednokratno, svi laptop/notebook/PC uređaji imaju koristi od toga.

Večina stvari se ionako kopira USB-om, ali onih .5% sluajeva kad ti treba DVD nije loše imat, al to je zaista rijetko.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedino valja pripazit kod kupnje da se ne uzme neko kinesko smece koje ima jako spore brzine citanja i pisanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ekipa, kakva je šema i praksa što se tiče laptopa i upotrebe na način da je stalno na struji ? Jel to ima neke veze s baterijom ili su moderni laptopi takvi da kad napuni bateriju onda više ne puni i koristi struju iz zida ? Ne znam sad više kako to ide jer nisam u tim vodama. Znam da se nekad preporučivalo da se izvadi recimo baterija kad je stalno na struji, ali danas toga nema više kad su laptopi ko mobiteli "zatvoreni" pa se ne vadi baš baterija. Čitao sam bio da u biti moderni laptopi i baterije rade na način da kad se priključi i baterija napuni, a ostane na struju (u prijevodu kad se koristi kao stolno računalo) on onda override baterije radi i napaja se iz mreže, tako da nema štete za bateriju. Inače se za laptop preporučuje, isto kao i za mobitel da se nikad ne prazni do kraja i ne puni do kraja. E sad, kakvo je stanje oko tga na kraju ?

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

najčešće imaš u BIOSu par postavki za očuvanje baterije, pa se instalira i neka Win aplikacija koja tim barata...

 

dakle biraš:

 

rad najčešće na utičnici

 

samo na bateriji

 

miješano (neki nude i odabir sati na bateriji dnevno)

 

 

znam da je prije  na nekim Lenovo/Dell laptopima, u slučaju odabira stalno rada na utičnici, punila se baterija do 60ili 80 %, a pri pražnjenju je javljala da se ne ide ispod 20 %....

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

jesi filtrirao tu stranicu, samo 3 modela za Hrvatsku/Sloveniju imaju IPS ekran...

 Jesam, lenovo je samo primjer. Vise me generalno zanima ima li tko info kad ce bit dostupni 4xxx laptopi kod nas.

13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
itomic009 kaže...

. Inače se za laptop preporučuje, isto kao i za mobitel da se nikad ne prazni do kraja i ne puni do kraja. E sad, kakvo je stanje oko tga na kraju ?

 Gdje si našao da se preporučuje da se nikad ne puni i prazni do kraja?

Duboko pražnjenje će spriječiti elektronika, a za ovaj override baterije nisu potrebni nikakvi moderni laptopi, ako je baterija puna, struja ne teče u bateriju jer nema razlike potecijala, pa je sve na punjaču dok god je punjač dovoljno jak da isporučuje traženu snagu (floating charging).

 

Najbolje se ne zamarati s time, eventualno koji put ostaviti da odradi ciklus na bateriji.

4 godine
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 https://www.asus.com/Laptops/ASUS-VivoBook-17-M712DA/specifications/ ne pise ni na njihovoj sluzbenoj stranici tako da im slobodno posaljes upit pa ce ti odgovoriti. Ali mislim da, ako bi bio IPS, bi bilo navedeno.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Tako i ja mislim. Iako je generalno oko laptopa baš kaos pravi jer ima 100 modela od svakog proizvođača sa ovom ili onom drugačijom sitinicom a tek su nazivi hit 78358-ZCWER 336 !!! Znam sad i sam kad sam tražio svoj. Teško je više reći jel gdje koja trgovina dobro označila, ili ne znaju ili su aljkavi ili tko zna koji model imaju kad ima istih modela (bar bi rekao čovjek da su isti) sa i bez IPS zaslona i ovom ili onom rezolucijom, dijagonalm, touch padom i tako dalje. Totalni cirkus. Mora se vidjeti na kutiji što piše, što je naveo proizvođač.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 9:57 (itomic009).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

Jel 2 GB RAM-a dovoljno za neku Linux varijantu. Vidio sam neki Lenovo na Njuškalu iz početka 2018. Nije skup ali ima samo 2 GB RAM i 32 GB eMMC.

Mislim da ima Celeron 3350 koji troši samo 6 W... Može li se tu rabiti MicroSD kartica?

S druge strane, postoji i Alcatel PLUS 2in1, tablet sa tipkovnicom, Atom procesorom i isto 2/32 GB. I ima Windowse...

Čitao sam da je Alcatel upotrebljiv za lagani surf, youtube... Može li onda i Lenovo laptop biti dovoljan za to? Još ak bi bila neka verzija Linuxa umjesto Win 10... 

I što mislite o trajanju baterije na Lenovu? To je 14" laptop...ali ako ima 3350 koji troši samo 6 W...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

molio bih pomoc kod kupovine laptopa.

 

Laptop je prvenstveno za ured, povremeno bi se koristio i za gledanje filmova, serija itd.

 

Ono sto mi je bitno, da je ekran 17.3, da ima kombinaciju SSD +HDD, po mogucnosti s vec ukljucenim windowsima 10, pozeljno je da obavlja multitasking fluidno i brzo.

 

Budzet nije cjenovno ogranicen, samo mi je bitno da moze placanje na 24 rate.

 

Gledao sam ponudu sancta domenice ali ne mogu procjeniti da li su cijene za to sto trazim realne ili se moze proci bolje.

 

Hvala 😁

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim

  • čim mobilniji touch laptop 14" (ne preveliki okvir oko ekrana)
  • s jako dobrom baterijom,
  • može i2-in 1 (flip),
  • osvjetljenom tipkovnicom.
  • SSD bar 512 GB,
  • bar 12 GB rama,
  • dobar ekran, puno sam outdoor

 

Procesor će vjerojatno svaki zadovoljiti. Posao, 2d autocad, matlab, office, filmovi... Win ne trebam. Probajte ne ići iznak 6-7tkn, manje je dakako bolje. Sviđaju mi se thinkpadi (vidim da su daleko izvan mojih okvira), zenbook, envy serija volim da je izrada kvalitetnija i da nije plastikaner. Refurbish isto dolazi u obzir.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 22:25 (zlovenac).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 22:23 (tictactoe).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, imam sličan upit...

tražim neki poslovni laptop od 15,6 inča (igrice nisu prioritet, al povremeno se može neka i zavrtiti), ali da su jače performanse pa da očekujem i za par godina da će služiti, a ne da bude stara krama.
Nakon par dana potrage nabasao sam na ova 2:

https://www.hgshop.hr/product.aspx?aid=253043

ili

https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-probook-450-g6-intel-core-i5-8265u-1-60ghz-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-6ed11ea/897



Šta mislite? Budžet mi je tako oko 6000-7000 kn, ima li još nešto bolje u tom rangu ili je ovo dobar izbor.

Hvala na sugestijama!

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 22:49 (Bare2020).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zlovenac kaže...

Tražim

  • čim mobilniji touch laptop 14" (ne preveliki okvir oko ekrana)
  • s jako dobrom baterijom,
  • može i2-in 1 (flip),
  • osvjetljenom tipkovnicom.
  • SSD bar 512 GB,
  • bar 12 GB rama,
  • dobar ekran, puno sam outdoor

 

Procesor će vjerojatno svaki zadovoljiti. Posao, 2d autocad, matlab, office, filmovi... Win ne trebam. Probajte ne ići iznak 6-7tkn, manje je dakako bolje. Sviđaju mi se thinkpadi (vidim da su daleko izvan mojih okvira), zenbook, envy serija volim da je izrada kvalitetnija i da nije plastikaner. Refurbish isto dolazi u obzir.

 Pozdrav.

Probao sam nekako ugurati sve što si htio, ali ovo što ti tražiš je gotovo nemoguće baš sve. Jedini koji bi upao u cijenu je lenivo yoga, dok su svi ostali daleko skuplji - klik

Bare2020 kaže...

Pozdrav, imam sličan upit...

tražim neki poslovni laptop od 15,6 inča (igrice nisu prioritet, al povremeno se može neka i zavrtiti), ali da su jače performanse pa da očekujem i za par godina da će služiti, a ne da bude stara krama.
Nakon par dana potrage nabasao sam na ova 2:

https://www.hgshop.hr/product.aspx?aid=253043

ili

https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-probook-450-g6-intel-core-i5-8265u-1-60ghz-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-6ed11ea/897



Šta mislite? Budžet mi je tako oko 6000-7000 kn, ima li još nešto bolje u tom rangu ili je ovo dobar izbor.

Hvala na sugestijama!

 Ako planiraš nešto odigrati, preporuka je da imaš odvojenu grafičku karticu u laptopu, a ne integriranu. 

 

Ovo su ti neki najbliži izbori - klik

Znači u ovom izboru za cijenu moraš imat 16GB RAM-a, imaš dobre procesore i grafičku odvojenu, odabereš si još samo kako ti paše disk veličina i sve će ti biti okej od ovih. Možda je moja topla preporuka ovaj zadnji lenovo na linku, no kažem, svi su ovi okej i svi će ti odraditi što treba.

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice