Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.033
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala,

po čemu ti je ovaj bolji od onog Lenova koji sam ranije predložio (prvi na listi)?
Samo zbog procesora ili ima još nekih stvari koje ja ne kontam?

Koja je razlika u ovim grafičkim? Obe su 4gb?

Tnx

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 8:47 (Bare2020).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne otvara mi tvoj prvi link pa ne znam.

Kovačić
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Jel na stari laptop(8-9god) bolje stavit windows 10 ili ostavit windows 7?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa ako ide win 10 gore i da ce raditi, stavi.

Nema ti veze starost laptopa vec ono sto je u njemu. Ako imas bar 2GB RAM-a i neki osrednji procesor u njemu, po mogucnosti SSD umjesto HDD-a i radit ce okej.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 13:51 (acmilan2).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,
kupujem 15.6 laptop do nekih 12.000 kn. Služiti će u prvom redu za grafičku obradu (Adobe alati), renderi 3D i slično.
Malo sam gledala po webu, recimo ovako nešto:
https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-dh0014nm-7ry32ea.html
ili
https://www.hgshop.hr/asus-fa506iv-hn194-tuf-gray-15-6/proizvod/268337

Koliko treba dati prednost grafičkoj kartici u odnosu na procesor? Ima li smisla RTX™ 2070 8 GB ako nije recimo gejming toliko bitan?
Neki dodatni prijedlog je svakako dobrodošao.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Napisi molim te tocne nazive programa da mogu provjeriti sto traze da mogu raditi normalno.

Za adobeove programe i sl., 3d modeliranje je graficka grafi no RTX 2070 je s moje strane malo ipak nepotrebno, vjerojatno bi ti i GTX 1660Ti bila sasvim dovoljna, no svakako cu pricekati da mi napises sto tocno planiras koristiti pa da nadjem neki omjer.

 

Procesor ce ti tu biti bolji invest sa vecim SSD-om i barem 16GB RAM-a da ti moze naredbe sto brze izvrsavati.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Adobe PS, Illustrator, Indesign, Premiere, Animate, After Effects...

od ostaloga Blender

i da traje barem 5 godina :)

thnx
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 14:16 (maksica).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maksica kaže...
Adobe PS, Illustrator, Indesign, Premiere, Animate, After Effects

od ostaloga Blender
thnx

 Tu je onda blender najveci potrosac (slika u prilogu).

Ne znam koliko ozbiljno i jako radis, no onda, prema tome, treba probati izvuci maksimum iz tih 12 000kn. Idem provjerim pa dopisem u edit.

 

Edit: izgleda da je to vjerojatno najbolji deal. RTX 2070, i7-9750H, 512GB SSD i 16GB RAM-a. Do 12000kn nema nesto bolje, samo sa slabijom RTX-2060. Ako netko drugi pronađe slucajno nesto, nek samo linka.

 

To ce svakako 5+ godina drzati.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 14:23 (acmilan2).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Pa ako ide win 10 gore i da ce raditi, stavi.

Nema ti veze starost laptopa vec ono sto je u njemu. Ako imas bar 2GB RAM-a i neki osrednji procesor u njemu, po mogucnosti SSD umjesto HDD-a i radit ce okej.

 ASPIRE 5552, AMD Phenom II Triple-Core, N830 2,10GHz, 3072 MB, 15,6", 1366x768, SATA 500GB, Linux, ATI Radeon HD 4250 with 256 MB,

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tictactoe kaže...
acmilan2 kaže...

Pa ako ide win 10 gore i da ce raditi, stavi.

Nema ti veze starost laptopa vec ono sto je u njemu. Ako imas bar 2GB RAM-a i neki osrednji procesor u njemu, po mogucnosti SSD umjesto HDD-a i radit ce okej.

 ASPIRE 5552, AMD Phenom II Triple-Core, N830 2,10GHz, 3072 MB, 15,6", 1366x768, SATA 500GB, Linux, ATI Radeon HD 4250 with 256 MB,

 Ide bez problema.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

kupujem laptop do nekih 8000 kuna. Uglavnom bi bio za office (Word, Powerpoint), internet, pogledat koji film i manje zahtjevne igrice (Fortnite, Minecraft).

 

Zasad mi je izbor pao na:

 

1. Lenovo Gaming IdeaPad L340https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-ideapad-l340-81lk0060sc-156-fhd-ips-intel-core-i7-9750h-up-to-450ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-no-odd-dos-2-god-maxi-ponuda/06409230/product/ i

 

2. Acer Gaming Nitro 5https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-gaming-nitro-5-nhq59ex044-156-fhd-ips-intel-core-i7-9750h-up-to-450ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-no-odd-linux-2-god-best-buy/ACR-2287/product/

 

3. neki drugi prijedlog?

 

Ne bih htio da ga vrijeme pogazi za 2 godine, već da može trajati barem jedno 5-6 godina.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kerion kaže...

Pozdrav, 

 

kupujem laptop do nekih 8000 kuna. Uglavnom bi bio za office (Word, Powerpoint), internet, pogledat koji film i manje zahtjevne igrice (Fortnite, Minecraft).

 

Zasad mi je izbor pao na:

 

1. Lenovo Gaming IdeaPad L340https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-ideapad-l340-81lk0060sc-156-fhd-ips-intel-core-i7-9750h-up-to-450ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-no-odd-dos-2-god-maxi-ponuda/06409230/product/ i

 

2. Acer Gaming Nitro 5https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-gaming-nitro-5-nhq59ex044-156-fhd-ips-intel-core-i7-9750h-up-to-450ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-no-odd-linux-2-god-best-buy/ACR-2287/product/

 

3. neki drugi prijedlog?

 

Ne bih htio da ga vrijeme pogazi za 2 godine, već da može trajati barem jedno 5-6 godina.

 

Hvala.

 Pozdrav.

Evo ima jedan model sa RTX 2060 HP Omen - klik gurat ce i 4-5 godina ovaj, s vremenom mozes samo nadogradit +8GB RAM-a da bude 16GB i to je to.

 

Ako zelis sa vecim 17.3" ekranom, onda nesto ovako - klik sa GTX 1660Ti koja je performansama odmah iza RTX-ice.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Medo_81 kaže...

Pozdrav, 

 

molio bih pomoc kod kupovine laptopa.

 

Laptop je prvenstveno za ured, povremeno bi se koristio i za gledanje filmova, serija itd.

 

Ono sto mi je bitno, da je ekran 17.3, da ima kombinaciju SSD +HDD, po mogucnosti s vec ukljucenim windowsima 10, pozeljno je da obavlja multitasking fluidno i brzo.

 

Budzet nije cjenovno ogranicen, samo mi je bitno da moze placanje na 24 rate.

 

Gledao sam ponudu sancta domenice ali ne mogu procjeniti da li su cijene za to sto trazim realne ili se moze proci bolje.

 

Hvala 😁

 Ponavljam upit, molim pomoc 😁

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oprosti Medo_81 , nisam vidio tvoju poruku.

Ako je za ured, filmove i serije, pretpostavljam office paket i browsing (youtube, vise tabova i sl.) onda ne moras puno trositi, ali zbog kombinacije ekrana + SSD+HDD ce biti cijena visa. Ne mora nuzno biti sancta domenica, samo treba provjeriti u trgovinama koje nude za koju karticu placanje na 24 rate.

 

Problem je, kao sto sam naveo gore, ta kombinacija diskova. Ispod 5800kn nemas neki izbor zbog toga. Postoji jeftinija solucija (po meni mozda i bolja zbog toga sto ti HDD nece usporavati rad laptopa i njegovog SSD-a), a to je da kupis odvojeni HDD i koristis kao eksterni (posebno disk i posebno kuciste za njega) pa uzmes laptop sa SSD-om od 256GB i uz njega dokupis odmah (mozda u drugoj trgovini) disk i kuciste za njega pa onda spajas kao USB. Sad kako zelis, odluka je na tebi, razmisli pa napisi kako planiras, pa cu ti probati dati neku najbolju soluciju. Uprotivnom, ovo ce ti biti najjeftiniji - klik on ce ti biti i vise nego dovoljno jak i moci ces ga kupiti na 24 rate.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako Vam se čini ovako nešto?

https://www.hgshop.hr/laptop-lenovo-ideapad-l340-gaming-i5-9300h-16gb-512gb-ssd-gtx1650-4gb-15-6-fhd-freedos-81lk010gsc/proizvod/253043

 

Laptop LENOVO IdeaPad L340 Gaming, i5-9300H/16GB/512GB SSD/GTX1650 4GB/15.6"FHD/FreeDOS (81LK010GSC)

 

Cijena na web shopu

5.999,00kn
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 11:21 (gento2).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Okej je laptop. Za tu lovu sa 16GB RAM-a nemas tako da slobodno uzmes.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Svi vi koji mislite uskoro potrošiti preko 5000 - 6000kn na novi laptop i tražite što bolje performanse i dugoviječnost trebali bi gledati Ryzen H4000 seriju s obzirom da su tu sad isto sabili Intel. Ja nisam pričekao jer mi ne treba high performance laptop, ali da sam išao na takvu soluciju, nema sumnje da je bolji AMD i to osjetno. Može se uzeti 6c/12t po cijeni 4c/8t od Intela. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
itomic009 kaže...

 Svi vi koji mislite uskoro potrošiti preko 5000 - 6000kn na novi laptop i tražite što bolje performanse i dugoviječnost trebali bi gledati Ryzen H4000 seriju s obzirom da su tu sad isto sabili Intel. Ja nisam pričekao jer mi ne treba high performance laptop, ali da sam išao na takvu soluciju, nema sumnje da je bolji AMD i to osjetno. Može se uzeti 6c/12t po cijeni 4c/8t od Intela. 

 Slobodno preporučiš nešto...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 12:02 (gento2).
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mozda nesto poput ovoga?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trenutno su još slabo dostupni, ali to će se sada mijenjati ubrzo pa treba malo pričekati i potražiti. Vidim sad samo u Linksu i to još jači CPU model 8c/16t; https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-tuf-a15-fa506iu-al006-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1660ti-6gb-15-6-ips-fhd-freedos-sivo-015000363

 

U svakom slučaju, sad još dok dođe čitava gama tih 4000 H serije APU-ova, to je totalni potop za Intel.

 

https://www.techspot.com/review/2027-amd-ryzen-4600h/

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja ne mogu vjerovat da je kod nas ASUS TUF sa 1650Ti 8700kn, dok je u Njem bio ASUS TUF sličnih performansi, ali sa RTX 2060 za 1100€. Dakle ista cijena, oni 2 tiera bolju grafu daju za to.

 

S obzirom da se igram relativno često, iako mi laptop uglavnom služi preko ljeta za igranje, a ostatak godine ženi za surfanje, blesavo mi je kupit 1650Ti koji je trenutno minimum za 1080p. Ne tražim 2080 Super, ali ono RTX2060 za 8500kn mislim da nije previše za tražit. Razlika PDV RH i Njem je 6%, razlika u cijeni bude po 20%

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Oprosti Medo_81 , nisam vidio tvoju poruku.

Ako je za ured, filmove i serije, pretpostavljam office paket i browsing (youtube, vise tabova i sl.) onda ne moras puno trositi, ali zbog kombinacije ekrana + SSD+HDD ce biti cijena visa. Ne mora nuzno biti sancta domenica, samo treba provjeriti u trgovinama koje nude za koju karticu placanje na 24 rate.

 

Problem je, kao sto sam naveo gore, ta kombinacija diskova. Ispod 5800kn nemas neki izbor zbog toga. Postoji jeftinija solucija (po meni mozda i bolja zbog toga sto ti HDD nece usporavati rad laptopa i njegovog SSD-a), a to je da kupis odvojeni HDD i koristis kao eksterni (posebno disk i posebno kuciste za njega) pa uzmes laptop sa SSD-om od 256GB i uz njega dokupis odmah (mozda u drugoj trgovini) disk i kuciste za njega pa onda spajas kao USB. Sad kako zelis, odluka je na tebi, razmisli pa napisi kako planiras, pa cu ti probati dati neku najbolju soluciju. Uprotivnom, ovo ce ti biti najjeftiniji - klik on ce ti biti i vise nego dovoljno jak i moci ces ga kupiti na 24 rate.

 

Hvala puno za preporuku 😁

 

Moze i preporuka za opciju bez dodatnog HDD-a?

 

Bilo bi zgodno da ima Windows 10 ukljucene. 

 

Hvala😊

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci ovo sto sam ti sad gore dao link, to ti je 256GB SSD + 1TB HDD. Za sto sad zelis tocno preporuku? Budi malo precizniji 😉

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Znaci ovo sto sam ti sad gore dao link, to ti je 256GB SSD + 1TB HDD. Za sto sad zelis tocno preporuku? Budi malo precizniji 😉

 U prijasnjem postu si napisao da je mozda bolja opcija kupiti hdd porebno i da razmislim o kupovini laptopa samo sa ssd-om.

Preporuka za laptop sa ssd+hdd je odlicna, ali da jos vidim kaj se nudi bez hdd-a 😊

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

u procesu sam kupovine novog laptopa i molim za savjet.

 

Glavna svrha je poslovna, pri čemu najzahtjevnije što će radit je vrtit istovremeno hrpetine excelica, tabova, one drive i slično. Bilo bi super da ima neki odličan ekran (za po suncu i vani), nije toliko bitno da je turbo lagan po težini ali svejedno da je u nekim razumnim okvirima...

 

 

Ono što mi je bitno je da mi također kvalitetno zamijeni dosadašnje stolno računalo, što znači će zapravo većinu vremena biti spojen na monitor i trebao bi bez problema vrtit filmove i tu i tamo koju igricu, ali ništa prezahtjevno.

 

Plan je uzeti laptop s windowsima + docking stanicu, a budžet za oboje je oko 13-14 tisuća kuna (ok je i malo više ako bi se baš isplatilo).

 

Gledao sam Lenovo T490 modele ali vidim da su mi malo van budžeta (ako bi bio i7 procesor i grafička koja nije integrirana), pa tražim neko jeftinije rješenje..? Otvoren sam za sve marke osim što imam malo averziju prema HP-u

 

Još jedna superbitna stvar je da bez prevelikih komplikacija na laptop mogu spojit 5.1 zvučnike. Ne znam koliko to igra ulogu pri izboru modela jer u ovom svom rangu nisam baš vidio laptope koji mogu to direktno, pa me zanima kako to najelegantnije riješiti? Eksterna zvučna kartica ili to može isto preko dock-a?

 

Puno hvala unaprijed na svakom savjetu i pomoći oko izbora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 22:05 (krieg).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
thekeyofdestiny13 kaže...

Pozdrav, tražim novi laptop, a stari sadašnji laptop bi koristio za testiranja.

Spreman sam dati maksimalno za novi laptop do 5500kn na rate, a namjene i zahtjevi su:

 

preferiram kupnju u Hrvatskoj,

preferiram Lenovo, jer s starim Lenovo laptopom imam dobra iskustva, pa bih nastavio s istim,

spajati će se na TV od 32 inča fullHD preko HDMI-ja kao produžetak ekrana,

za korištenje klasičnog surfanja ( društvene mreže, youtube, filmovi i serije)

 

koristiti će se program Virtualbox,

da ima 1080p rezoluciju,

najmanje 17,3 inčni IPS ekran,

8 gb RAM-a,(najmanje)

512 gb SSD-a, (najmanje)

da ima u sebi odvojenu (zasebnu) grafičku karticu Nvidia gtx 1050 ili više - igranje videoigre (Worlds of tanks), Photoshop, CorelDraw, obrada videa, Word, Excel,

procesor Intel i5, i7,

1 TB hard diska,

osvijetljenu tipkovnicu,

može, a i ne mora biti instaliran Windows 10,

Nije mi potrebna optika (optički uređaj), ali zlu ne trebalo, mislio bih nabaviti vanjski optički uređaj koji se spaja usb-om.

 

Namjena laptopa:

Želio bih, da laptop radi fluidno i bez štekanja u radu ( ponekad Virtualbox, ponekad rad na dva ekrana, tj laptop i TV), u klasičnom sufanju, u gledanju filmova i serija. Slobodno preporučite ako ima neki bolji laptop od ovoga, ako postoji. Hvala!!!

 

Jedini, zasad laptop koji sam pronašao, a koji zadovoljava moje uvjete je Lenovo IdeaPad je ovoj trgovini.

Odgodio sam kupnju zbog sve ove ludnice, ali je sad konačno došao red na kupnju laptopa. Zahtjevi su ostali praktički isti, cijenu sam podigao na 5800.  Brine me, da li se nedostatkom 1 TB hard diska, laptop moći dugoročno pratiit sve te podatke odnosno brzo početi štekati tj. gušiti se s nadogradnjama Windows 10, slikama i videima, korištenjem TV kao produženog ekrana.

Uglavnom, da pojasnim, hoće li samo 512 gb SSD biti dovoljan za sve navedene potrebe?

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 21:36 (thekeyofdestiny13).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
thekeyofdestiny13 kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Pozdrav, tražim novi laptop, a stari sadašnji laptop bi koristio za testiranja.

Spreman sam dati maksimalno za novi laptop do 5500kn na rate, a namjene i zahtjevi su:

 

preferiram kupnju u Hrvatskoj,

preferiram Lenovo, jer s starim Lenovo laptopom imam dobra iskustva, pa bih nastavio s istim,

spajati će se na TV od 32 inča fullHD preko HDMI-ja kao produžetak ekrana,

za korištenje klasičnog surfanja ( društvene mreže, youtube, filmovi i serije)

 

koristiti će se program Virtualbox,

da ima 1080p rezoluciju,

najmanje 17,3 inčni IPS ekran,

8 gb RAM-a,(najmanje)

512 gb SSD-a, (najmanje)

da ima u sebi odvojenu (zasebnu) grafičku karticu Nvidia gtx 1050 ili više - igranje videoigre (Worlds of tanks), Photoshop, CorelDraw, obrada videa, Word, Excel,

procesor Intel i5, i7,

1 TB hard diska,

osvijetljenu tipkovnicu,

može, a i ne mora biti instaliran Windows 10,

Nije mi potrebna optika (optički uređaj), ali zlu ne trebalo, mislio bih nabaviti vanjski optički uređaj koji se spaja usb-om.

 

Namjena laptopa:

Želio bih, da laptop radi fluidno i bez štekanja u radu ( ponekad Virtualbox, ponekad rad na dva ekrana, tj laptop i TV), u klasičnom sufanju, u gledanju filmova i serija. Slobodno preporučite ako ima neki bolji laptop od ovoga, ako postoji. Hvala!!!

 

Jedini, zasad laptop koji sam pronašao, a koji zadovoljava moje uvjete je Lenovo IdeaPad je ovoj trgovini.

Odgodio sam kupnju zbog sve ove ludnice, ali je sad konačno došao red na kupnju laptopa. Zahtjevi su ostali praktički isti, cijenu sam podigao na 5800.  Brine me, da li se nedostatkom 1 TB hard diska, laptop moći dugoročno pratiit sve te podatke odnosno brzo početi štekati tj. gušiti se s nadogradnjama Windows 10, slikama i videima, korištenjem TV kao produženog ekrana.

Uglavnom, da pojasnim, hoće li samo 512 gb SSD biti dovoljan za sve navedene potrebe?

 Ako misliš taložit fotke i videe s mobitela, appse, gledajući sebe, meni je i 2TB jedva dosta. Ali postoje vanjski diskovi, ali i vanjski SSD-i za dopunu i backup.

Po meni laptop sa 1TB SSD je preskup.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po brzini Nvme>satalll SSD>HDD.

Taj Lenovo bi trebao biti u redu za tvoje potrebe , Hdd i nije danas neki izbor za koristenje osim ako stvarno ne zelis potrosit duplo vise novca a treba ti ogorman prostor za cuvanje podataka tad je dobro gledat hdd od 2-4-8-10TB(ukratko hdd je ok samo ako spremas velike kolicine podataka npr. Slike koje ne gledas svaki dan nego ponekad) , ako ti treba nesto za svaki dan onda je SSD must have.U laptopu je vjerovatno 512gb sata lll ssd , s tim ssd-om nece stekat.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

Po brzini Nvme>satalll SSD>HDD.

Taj Lenovo bi trebao biti u redu za tvoje potrebe , Hdd i nije danas neki izbor za koristenje osim ako stvarno ne zelis potrosit duplo vise novca a treba ti ogorman prostor za cuvanje podataka tad je dobro gledat hdd od 2-4-8-10TB(ukratko hdd je ok samo ako spremas velike kolicine podataka npr. Slike koje ne gledas svaki dan nego ponekad) , ako ti treba nesto za svaki dan onda je SSD must have.U laptopu je vjerovatno 512gb sata lll ssd , s tim ssd-om nece stekat.

 

 

 Sa strane imam eksterni hard disk of 1 TB, tako da dobro si rekao, slike i videe koje ne gledam svaki dan su spremati u isti.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ti nije sila, pricekaj, da, malo da se napune nase trgovine s novim ryzenima.

Kovačić
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice