Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.769
|
čitano: 13.170.647
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku laptopa za gaming za oko 5K kuna.

 

Stari.G.A.D. @Destiny 2 StariGad_HR @battlefield , StariGAD#2592 @ BattleNet , uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozz ekipa. Isplati li se uzeti hp pavilion aero 13, ryzen 5600u, 8gb ddr4 i 256gb ssd za 2900kn?
Laptop je polovan ali je u izuzetnom stanju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

zna li itko zašto se ne može nigdje pronaći Asus Zenbook S13? 

 

Gledao sam Macbook Air M2, ali čim se doda 16Gb RAM i veći disk, cijena postaje nerealna...

 
2 0 hvala 0
20 mjeseci
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.

Trebao bi savjet oko kupnje laptopa do 10000kn za brata.

On bi koristio Corel,Inscape te takve slicne programe za graficki dizajn.

meni nekako pada na pamet neki gejmerski laptop ali nisam siguran dali je to za njega,pa ako moze neka preporuka,bio bih vam jako zahvalan.

LP

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, dali ima netko iskustva sa tuxedo laptopima, razmisljam o ovom modelu:

 

https://www.tuxedocomputers.com/index.php?language=en&module=search&keywords=ibpgen7

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SasaDP kaže...

Pozdrav,

 

zna li itko zašto se ne može nigdje pronaći Asus Zenbook S13? 

 

Gledao sam Macbook Air M2, ali čim se doda 16Gb RAM i veći disk, cijena postaje nerealna...

Ne znam za što ti točno treba 16GB, ali imaj na umu da ti 16GB na Windowsima nije isto što i 16GB na MacOSu.

 

Genpark kaže...

Pozdrav svima.

Trebao bi savjet oko kupnje laptopa do 10000kn za brata.

On bi koristio Corel,Inscape te takve slicne programe za graficki dizajn.

meni nekako pada na pamet neki gejmerski laptop ali nisam siguran dali je to za njega,pa ako moze neka preporuka,bio bih vam jako zahvalan.

LP

 

 Macbook Air M1 ili M2 ako upada u budžet.

To su vectorski programi tu ne treba gejmerski laptop, on ti je dobar jedino ako ćeš imati koristi od dodatne grafičke za nekakvo renderiranje, 3D i slično.

 

I neka se prebaci na Illustrator i ostale Adobe programe, to je software koji koristi veliki broj kompanija i sutra ako se negdje zaposli to znanje će mu dobro doći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 23:56 (mzopg).
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bug forumaši ako može pomoć dali ovaj acer nitro 5 sa linka vrijedi te novce trenutno ili ima nesto bolje a da je po specifikacijama isto?Hvala

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-acer-nitro-5-nhqarex002-173-fhd-144hz-ryzen-7-5800h-do-44ghz-16gb-ssd512gb-rtx3060-6gb-no-os-gaming-cijena-201658751

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Macbook M2 base model ima duplo sporiji disk od base modela M1 (kod M1 sve isto, dok M2 256GB disk je duplo sporiji od ostalih) i to ima utjecaja na ram performanse kad se napuni 8GB rama posto se iznad toga koristi disk.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fruti111 kaže...

Bug forumaši ako može pomoć dali ovaj acer nitro 5 sa linka vrijedi te novce trenutno ili ima nesto bolje a da je po specifikacijama isto?Hvala

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-acer-nitro-5-nhqarex002-173-fhd-144hz-ryzen-7-5800h-do-44ghz-16gb-ssd512gb-rtx3060-6gb-no-os-gaming-cijena-201658751

 Trenutno najjefitniji laptop sa 3060, jeftinijeg nema.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cryogenic kaže...
fruti111 kaže...

Bug forumaši ako može pomoć dali ovaj acer nitro 5 sa linka vrijedi te novce trenutno ili ima nesto bolje a da je po specifikacijama isto?Hvala

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-acer-nitro-5-nhqarex002-173-fhd-144hz-ryzen-7-5800h-do-44ghz-16gb-ssd512gb-rtx3060-6gb-no-os-gaming-cijena-201658751

 Trenutno najjefitniji laptop sa 3060, jeftinijeg nema.

 I onda dok odeš u webshop cijena je 1000 Kn veća nego ispisana na nabavi...

12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
David87 kaže...
Cryogenic kaže...
fruti111 kaže...

Bug forumaši ako može pomoć dali ovaj acer nitro 5 sa linka vrijedi te novce trenutno ili ima nesto bolje a da je po specifikacijama isto?Hvala

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-acer-nitro-5-nhqarex002-173-fhd-144hz-ryzen-7-5800h-do-44ghz-16gb-ssd512gb-rtx3060-6gb-no-os-gaming-cijena-201658751

 Trenutno najjefitniji laptop sa 3060, jeftinijeg nema.

 I onda dok odeš u webshop cijena je 1000 Kn veća nego ispisana na nabavi...

 Da, ne stignu izažurirat sve. Zajebano.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
David87 kaže...
Cryogenic kaže...
fruti111 kaže...

Bug forumaši ako može pomoć dali ovaj acer nitro 5 sa linka vrijedi te novce trenutno ili ima nesto bolje a da je po specifikacijama isto?Hvala

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-acer-nitro-5-nhqarex002-173-fhd-144hz-ryzen-7-5800h-do-44ghz-16gb-ssd512gb-rtx3060-6gb-no-os-gaming-cijena-201658751

 Trenutno najjefitniji laptop sa 3060, jeftinijeg nema.

 I onda dok odeš u webshop cijena je 1000 Kn veća nego ispisana na nabavi...

 nebih se složio nisi u pravu,provjerio sam dobije se popust 10% za visu

12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fruti111 kaže...
David87 kaže...
Cryogenic kaže...
fruti111 kaže...

Bug forumaši ako može pomoć dali ovaj acer nitro 5 sa linka vrijedi te novce trenutno ili ima nesto bolje a da je po specifikacijama isto?Hvala

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-acer-nitro-5-nhqarex002-173-fhd-144hz-ryzen-7-5800h-do-44ghz-16gb-ssd512gb-rtx3060-6gb-no-os-gaming-cijena-201658751

 Trenutno najjefitniji laptop sa 3060, jeftinijeg nema.

 I onda dok odeš u webshop cijena je 1000 Kn veća nego ispisana na nabavi...

 nebih se složio nisi u pravu,provjerio sam dobije se popust 10% za visu

 Onda nemaš kaj razmišljat ako je urgent.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav
imam Satelite Pro C40-G
I jednodtavno ne mogu dokučit kako koristit @ odnosno hrvatska slova.
na Alt GR nije ... jer su @i Hrvatska slova iscrtana dodatno na tipkama.
netko pomoc?
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gale92 kaže...
Pozdrav
imam Satelite Pro C40-G
I jednodtavno ne mogu dokučit kako koristit @ odnosno hrvatska slova.
na Alt GR nije ... jer su @i Hrvatska slova iscrtana dodatno na tipkama.
netko pomoc?

Pretpostavljam da nemaš namješteno, trebaš stavit serbian keyboard pod language options. Start/search/language settings, klik na engleski (ili hrvatski, ovisno koji jezik imaš podešen), otvorit će se novi meni, pa klik na options i i klik na add keyboard i nadji i dodaj serbian (latin) keyboard, sve ostale "keyboarde" deletaj. Zašt su izbacili croatian keyboard nije mi jasno.

 

 I još nije na odmet, Start/control panel/region/format/croatian. Ako nije već podešeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 19:15 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ROXX kaže...
Ja uzeo Lenovo Ideapad 5 Pro 16ACH6, ima integriranu Vega 7,čak može i vrtit neke igre. Ja dobio za 5600,trenutno je 6600 sa 5god garancije. Znam da prelazi buđet,ali..
Laptop je odličan,120hz monitor,16", ryzen 5 odrađuje posao,16gb rama..jedino što ima "samo" 512gb ssd,ali ako ne igra igre,bit će dosta.

Može update an taj laptop? 

 

Zanima me prvenstveno trajanje baterije u normalnom radu?

 

Također da li ima HR tipkovnicu (ne graviranu) ?

 

Gdje se može kupiti sa 5 godina garancije?

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav...trebao bih kupiti novi laptop. U principu za standardnog korisnika!
Multimediju, fax, možda neki osnovni gaming. (al starije igre tipa nfs mw, sims nista zahtjevno)
Cjenovno do 4000-4200kn....zadnji put kad sam kupovao laptop prije 4 god cjene su bile pristupacne
Sad vidim da su cjene skoxile u nebesa!

Zanima me koji bi bio "best buy" da cu biti miran s lapgopom naredne 3-4 god!?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tean kaže...

Može update an taj laptop? 

 

Zanima me prvenstveno trajanje baterije u normalnom radu?

 

Također da li ima HR tipkovnicu (ne graviranu) ?

 

Gdje se može kupiti sa 5 godina garancije?

 

Odi na youtube pa pogledaj recenzije Ideapad 16 pro pa ćeš vidjeti sve uključujući i trajanje baterije.

 

Svi Lenovo modeli koji završavaju na SC (Slovenian - Croatian) imaju orginalnu HR tipkovnicu. Lenovo ima specifikacije za sve modele, pa na njihovim stranicam možeš provjeriti bilo koji model. Tu možeš vidjeti i koliku bateriju koji model ima i koliko traje u odnosu na druge Lenovo modele.

 

Npr, za ovogodišnji Ideapad 16 pro model koji će se za mjesec / dva moći kupiti u HR dućanu...

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ARH7?M=82SN0064SC

po njihovom testu gledanja filma baterija izdrži 23 sata... Local video (1080p) playback@150nits

 

Obično se može kupiti sa 3 godine garancije, a nadoplati se može za dulje, zavisno od trgovine do trgovine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 13:47 (josip12).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
josip12 kaže...
Tean kaže...

Može update an taj laptop? 

 

Zanima me prvenstveno trajanje baterije u normalnom radu?

 

Također da li ima HR tipkovnicu (ne graviranu) ?

 

Gdje se može kupiti sa 5 godina garancije?

 

Odi na youtube pa pogledaj recenzije Ideapad 16 pro pa ćeš vidjeti sve uključujući i trajanje baterije.

 

Svi Lenovo modeli koji završavaju na SC (Slovenian - Croatian) imaju orginalnu HR tipkovnicu. Lenovo ima specifikacije za sve modele, pa na njihovim stranicam možeš provjeriti bilo koji model. Tu možeš vidjeti i koliku bateriju koji model ima i koliko traje u odnosu na druge Lenovo modele.

 

Npr, za ovogodišnji Ideapad 16 pro model koji će se za mjesec / dva moći kupiti u HR dućanu...

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ARH7?M=82SN0064SC

po njihovom testu gledanja filma baterija izdrži 23 sata... Local video (1080p) playback@150nits

 

Obično se može kupiti sa 3 godine garancije, a nadoplati se može za dulje, zavisno od trgovine do trgovine.

Vise me zanima real life iskustava korisnika nego te recenzije koje variraju na sve strane. 

 

Općenito tražim neki 15 (ili eventualano 16) laptop da dugo traje baterija. Performanse nisu toliko bitne, vise za uredski rad. I da je cijena do nekih ~ 8000kn.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Većinom je na punjaču,tako da nisam baš relevantan za reći kakva je baterija. Jednom je korišten bez punjača,nekih 6h filmova,surfanja i youtubea je izdržao..
Ja sam općenito superzadovoljan laptopom...120Hz display i aluminijsko kučište,vrhunski procesor...
Hr tipkovnica,trgovina je ekupi 5god gar uz nadoplatu
Trenutno je 6400+266 produljenje
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 14:51 (ROXX).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li mi netko reći kolika je maksimalna količina RAM Legion 5

Na stranci piše "Max Memory

Up to 32GB DDR4-3200 offering"
Da li to znaci da imaju u ponudi do 32 GB ili je taj konkretan model moguce nadograditi do 32 GB?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
compgeek kaže...

Može li mi netko reći kolika je maksimalna količina RAM Legion 5

Na stranci piše "Max Memory

Up to 32GB DDR4-3200 offering"
Da li to znaci da imaju u ponudi do 32 GB ili je taj konkretan model moguce nadograditi do 32 GB?

 The max memory is based on the test results with current Lenovo® memory offerings. The system may support more memory as the technology develops.

Eto, tako stoji u njihovom model specs spreadsheetu. 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidio sam to, ali i dalje ne mogu 100% zaključiti da li ću moći dodati RAM do 32 GB ako uzmem ovaj model. Hvala na odgovoru

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nigdje nisam vidio da piše da je soldered RAM, pa bi pretpostavio da je moguće upgradeati RAM. 

No, pokušaj poslati poruku direktno Lenovu, da se ne zajebesh

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Odlucio sam uzet Omena ovog https://www.sancta-domenica.hr/laptop-hp-omen-4l9x1ea-16-i7-16-512-rtx3070.html

Izade me 10700 sa ovih 10 posto na visu gold,i na 36 rata milina... Nevidim da ima nesta bolje za te pare...
Sta mudraci misle?
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima,

 

Frend me zamolio da mu pogledam neki laptop do 7000 kn, ali neko vrijeme već ne pratim trenodove od kad sam nabavio M1 s kojim sam se preporodio pa trebam vašu pomoć.

 

Čovjek radi kao CM pa mu laptop najviše treba za neko editiranje fotki u fotošopu te za klasičnu multimediju (YT, social, netflix itd), možda će baciti neku igru ne prezahtjevnu, ali ne nužno. Koliko vidim, očekivano, cijene su dosta skočile pa je dosta laptopa s nekim i5 ili i7 u njegovom budžetu (7000 kn) s intel graphics, odnosno nema klasične grafičke. Nisam nikad imao iskustva s intel graphics pa ne znam kakve su danas mogućnosti te grafike vis a vis editiranja fotki, fotošopa itd.

 

Kakva je sad situacija, je li bolje imati intel ili amd neki u laptopu koji ne služi primarno za gejming? 

 

Eto, ako može netko pomoći i možda čak baciti prijedlog nekog laptopa bio bih zahvalan

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice