Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.777
|
čitano: 13.174.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
ATJLučko kaže...

Dobar dan svima cijenjenim kolegama, jedan upit za čovjeka, mojeg prijatelja, koji ima 75 godina, aktivan je u planinarenju, biciklizmu, teretani koliko može takav ”mladić”, donekle se bavi i dokumentarnom fotografijom, dakle to su načelne osnove i parametri budućeg korisnika! 

Traži se najbolji laptop sljedjećih karakteristika, pa molim lijepo za koncizne sugestije, budget je po njemu do 900.00€ura, no da nešto bude supač 200% bude on piknuo i 1000.00€ura. Jedino što sasvim sigurno NE ŽELI je predinstaliran OS niti Office paket aplikacija! Ovo su parametri koji se traže;  

 

• dijagonala 16' 

• ako nema veće, dosta je i 1080p rezolucija, 4K poželjan, ili neka mrvicu mića

• 16GB RAM memorije, ako u budget ulazi koji RAM više nije problem 

• grafička kartica NE SMIJE biti integrirana 

• on predlaže 512GB interne memorije, ja mu sugeriram 1TB interne memorije, pratimo se ipak prije na 1TB memorije 

• dobar je poznavalac rada sa ”Office” aplikacijama, editiranju dokumenata i sličnog različitih sadržaja i oblika, piše knjige, editira za takve potrebe i koristi JPEG slike, tako da osobno preferiram da mu se Preporuči futureproof komad gadgeta, koji od jednog detalja koji meni osobno ne predstavlja ”must have” opciju, numerička tipkovnica uz standardnu! E sada, koliko je realno gdje tražiti, očekivati garanciju, vjerujem da su dvije godine sasvim uredu, no ako postoji neka caka za nekakvo produljenje, bilo bi odlično da ga spomenete 

 

Unaprijed zahvalan na svim ukazanim sugestijama  !!!!!! 

 zašto grafička ne smije biti integrirana ako se neće igrati na njemu? .. .također, OS lako makne ako mu je problem.

 

evo nesto ovako s grafickom ... iako osobno to ne bih uzimao ako se već neće koristiti za igranje:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-gaming-3-82sb00k0sc-15-6-wqhd-165hz-amd-ryzen-7-7735hs-16gb-512gb-ssd-freedos-nvidia-geforce-rtx-4050-6gb/39600?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Kolega BoTiA, hvala na prijedlogu, ali gaminga NEMA, apasolutno nikako nikakvog. 
Obzirom je ovo prvi prijedlog, još ću pričekati koji dan, tjedan, ali znam u kojem smjeru se trebam ganuti !!!!! 

ATJ Lučko
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakve ima veze što piše gaming, štedljiv je procesor, štedljiva je i grafička, dakle baterija će dugo trajati i ako se ne gamea... predloženi laptop je zbog grafe solidan i za editiranje videa u Davinciju. Možda video editing ne radi, ali ako se bavi tim  aktivnostima, kao i ja, mogao bi početi 

 

Alternativa, samo što je ovo 14" ekran, nešto sa integriranom grafom, ali onom koja je zaista jaka, toliko da posrami neke starije diskretne grafe:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-pro-5-83am000psc-14-120hz-2-8k-amd-ryzen-7-7840hs-32gb-1tb-ssd-freedos-amd-radeon-780m-graphics/40668

 

Piše da je ekvivalentna ovima: GTX 1650 Ti Max-Q and RTX 2050, te ima novi, brzi i još štedljiviji procesor.

Ne mrem nać neki bolji takav 15 ili 16 inčni, a da ne uključuje grafičku, te da je nekog boljeg proizvođača, a baš tražim bez grafe  

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Kakve ima veze što piše gaming, štedljiv je procesor, štedljiva je i grafička, dakle baterija će dugo trajati i ako se ne gamea... predloženi laptop je zbog grafe solidan i za editiranje videa u Davinciju. Možda video editing ne radi, ali ako se bavi tim  aktivnostima, kao i ja, mogao bi početi 

 

Alternativa, samo što je ovo 14" ekran, nešto sa integriranom grafom, ali onom koja je zaista jaka, toliko da posrami neke starije diskretne grafe:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-pro-5-83am000psc-14-120hz-2-8k-amd-ryzen-7-7840hs-32gb-1tb-ssd-freedos-amd-radeon-780m-graphics/40668

 

Piše da je ekvivalentna ovima: GTX 1650 Ti Max-Q and RTX 2050, te ima novi, brzi i još štedljiviji procesor.

Ne mrem nać neki bolji takav 15 ili 16 inčni, a da ne uključuje grafičku, te da je nekog boljeg proizvođača, a baš tražim bez grafe  

 

 https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-pro-5-83as0033sc-16-2k-ips-120hz-amd-ryze/226789/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

evo ovo je taj malo veći Pro model, bez dodatne grafičke ... malo izvan budgeta

to bih osobno birao ako laptop ne služi za gejmanje jer nije plastičan, lakši je, bolje i čvršće izrade (ima nekakav millitary test certifikat)

 

ako vam se da čekati postoje i noviji modeli, sa 32 GB RAMa, ali oni su jos malo skuplji

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I ja isto razmatram uzeti novi laptop, gledam onako neobavezno za sada što se nudi do 1000 EUR, ali protegnuo bih se i do 1200 ako je opravdano. Zaintrigirao me sada ovaj Lenovo 14 inča, nisam na njega naišao do sada u mojim istraživanjima. Je li to best buy 14" u ovom cjenovnom rangu? 

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-pro-5-83am000psc-14-120hz-2-8k-amd-ryzen-7-7840hs-32gb-1tb-ssd-freedos-amd-radeon-780m-graphics/40668

 

Namjena - prije svega internet, multimedija, i posao (office, power bi, možda neki sql klijent). Pa onda ovisno o snazi grafičke i proca/memorije možda čak i neki lagani gaming ali ništa extra niti svakodnevno. Tražim isključivo 13 ili 14 inča, dobar ekran, fluidnost, kvalitetna izrada.

 

Trenutno imam intel i5-6300hq (lansiran 2015. ja mislim) i zasebnu grafičku geforce gtx 950M (isto iz 2015. valjda). Sve u svemu, najbitnije mi je da napravim upgrade na trenutni laptop sa navednim specifikacijama i da me služi narednih 5-7 godina bez problema. 

 

Edit: u međuvremenu nabasao i na ovaj Asus na amazon.de. Taj pretpostavljam dolazi sa njemaćkom tipkovnicom ali to nije problem.

 

https://www.amazon.de/Zenbook-Display-i9-13900H-Windows-Keyboard/dp/B0BXRK6Y2C/ref=mp_s_a_1_4?crid=8SBHSXSLJAQR&keywords=asus+zenbook+14&qid=1707557637&sprefix=asus+zen%2Caps%2C273&sr=8-4

 

Asus ovako na prvu mi se čini ima bolji ekran, bolju izradu, i bolji proc? Plus je naravno i preinstalirani win 11 i 100 EUR niža cijena.

Dok Lenovo ima duplo više rama, i nešto bolju grafičku?

 

Kolika je razlika između ova dva procesora i gpu-a za moje potrebe spomenute gore, i općenito koji je od ova 2 bolji izbor?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 10:41 (sonda).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sonda kaže...

I ja isto razmatram uzeti novi laptop, gledam onako neobavezno za sada što se nudi do 1000 EUR, ali protegnuo bih se i do 1200 ako je opravdano. Zaintrigirao me sada ovaj Lenovo 14 inča, nisam na njega naišao do sada u mojim istraživanjima. Je li to best buy 14" u ovom cjenovnom rangu? 

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-pro-5-83am000psc-14-120hz-2-8k-amd-ryzen-7-7840hs-32gb-1tb-ssd-freedos-amd-radeon-780m-graphics/40668

 

Namjena - prije svega internet, multimedija, i posao (office, power bi, možda neki sql klijent). Pa onda ovisno o snazi grafičke i proca/memorije možda čak i neki lagani gaming ali ništa extra niti svakodnevno. Tražim isključivo 13 ili 14 inča, dobar ekran, fluidnost, kvalitetna izrada.

 

Trenutno imam intel i5-6300hq (lansiran 2015. ja mislim) i zasebnu grafičku geforce gtx 950M (isto iz 2015. valjda). Sve u svemu, najbitnije mi je da napravim upgrade na trenutni laptop sa navednim specifikacijama i da me služi narednih 5-7 godina bez problema. 

 

Edit: u međuvremenu nabasao i na ovaj Asus na amazon.de. Taj pretpostavljam dolazi sa njemaćkom tipkovnicom ali to nije problem.

 

https://www.amazon.de/Zenbook-Display-i9-13900H-Windows-Keyboard/dp/B0BXRK6Y2C/ref=mp_s_a_1_4?crid=8SBHSXSLJAQR&keywords=asus+zenbook+14&qid=1707557637&sprefix=asus+zen%2Caps%2C273&sr=8-4

 

Asus ovako na prvu mi se čini ima bolji ekran, bolju izradu, i bolji proc? Plus je naravno i preinstalirani win 11 i 100 EUR niža cijena.

Dok Lenovo ima duplo više rama, i nešto bolju grafičku?

 

Kolika je razlika između ova dva procesora i gpu-a za moje potrebe spomenute gore, i općenito koji je od ova 2 bolji izbor?

 

 

 Evo detaljne usporedbe ta dva procesora na Youtube-u.Ryzen 7 7840HS grafika je jača nego kod i9 13900H,energetska učinkovitost odnosno trajanje baterije je također na strani laptopa sa Ryzenom ako ti je bitna autonomija.A ako ti je bitan ekran ovaj na Lenovo laptopu se ne može mjeriti sa Asusovim OLED-om.

 Edit:Video opis Asusovog Zenbooka 14X ,razlika između ovog i tvojeg je 32 gb RAM-a i diskretna ali starija grafika RTX 3050.

 

 

 Benchmark rezultati i9 vs R7:

 https://www.topcpu.net/en/cpu-c/AMD-Ryzen-7-7840HS-vs-Intel-Core-i9-13900H

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 14:33 (ghibli7).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tnx, znači klasika ovdje - nešto je bolje kod jednog, nešto kod drugog pa tko što voli jel.

 

Pitanje je samo vrijedi li Lenovo ove novce - 1200 EUR, ili treba pričekati eventualni popust ako ga ikada bude što mi nije problem jer mi nije žurba. Isto tako, ne mogu baš pronaći ovu istu konfu ovog Lenova osim na mikronisu tako da nije baš neki izbor kod koga kupiti pa tko zna hoće popusta ikada i biti.

 

Ili uzeti Asus za cca 1100 EUR za kojeg vjerujem da je cijena opravdana, jer je kod nas isti taj 1700+

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A na ovom linku za cpu testove što si dao vidim da i9 ima malo bolje rezultate ali sve je to u deku-dvije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 16:54 (sonda).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sonda kaže...

A na ovom linku za cpu testove što si dao vidim da i9 ima malo bolje rezultate ali sve je to u deku-dvije.

 Razlika je kako si rekao u dekama što se tiče performansi,Ryzen je jedino malo štedljiviji i ima malo bolju grafiku.Najveću razliku bi vidio u ekranu,OLED je superioran naspram IPS-u.

 Asusov ekran pokriva 97% Adobe RGB spektra što je izvrsno.Oba laptopa imaju aluminijsko kućište,Asusov sa mix.recikliranim magnezijem i aluminijem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 22:55 (ghibli7).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dati ću sebi i ovaj savjet, a možda posluži i drugima 😄

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala-i-periferija---o%C5%A1te%C4%87eno/Laptopi-i-oprema---o%C5%A1te%C4%87eno/Laptopi---o%C5%A1te%C4%87eno/Lenovo-Yoga-Pro-7-14APH8%2C-82Y80019SC%2C-14%2C5-2%2C5K-IPS-350nits%2C-AMD-Ryzen-7-7840HS%2C-32GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-780M-Graphics%2C-Windows-11-Home%2C-laptop-RA/p/ER000582457

 

+ u odnosu na Asus: bolja grafika, bolja baterija, 16gb rama više, štedljiviji proc

- u odnosu na Asus: slabiji ekran, mrvicu slabiji proc (prema testovima), eventualno obrada i ozgled jer Asus izgleda više kao iz premium segmenta

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tnx!

 

Kritike se najviše ovdje odnose na verziju sa cpu 7735HS koliko sam skužio, a i što ljudi u komentarima isto spominju. Dok ovaj na ekupi dolazi sa novijim 7840HS koji bi trebao biti bolji. Istina, ostale značajke  koje je tip popljuvao su iste na obje verzije - ne baš najbolji ekran (nedovoljno max nits), slab webcam, slabi zvučnici, itd.

 

Ali isto tako, na kraju lik kaže ako se može naći 7840HS verzija za 1000$ to je ok....

 

Međutim, treba još malo prokopati da se vidi 14" best buy u 1000-1100 EUR rangu.

16 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sonda kaže...

Dati ću sebi i ovaj savjet, a možda posluži i drugima 😄

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala-i-periferija---o%C5%A1te%C4%87eno/Laptopi-i-oprema---o%C5%A1te%C4%87eno/Laptopi---o%C5%A1te%C4%87eno/Lenovo-Yoga-Pro-7-14APH8%2C-82Y80019SC%2C-14%2C5-2%2C5K-IPS-350nits%2C-AMD-Ryzen-7-7840HS%2C-32GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-780M-Graphics%2C-Windows-11-Home%2C-laptop-RA/p/ER000582457

 

+ u odnosu na Asus: bolja grafika, bolja baterija, 16gb rama više, štedljiviji proc

- u odnosu na Asus: slabiji ekran, mrvicu slabiji proc (prema testovima), eventualno obrada i ozgled jer Asus izgleda više kao iz premium segmenta

 samo pripazi jer uredaj nije nov, vec otvaran

 

NAPOMENA: OTVARANA I OŠTEĆENA AMBALAŽA, UREĐAJ TESTIRAN ISPRAVAN.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gemmy kaže...
sonda kaže...

Dati ću sebi i ovaj savjet, a možda posluži i drugima 😄

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala-i-periferija---o%C5%A1te%C4%87eno/Laptopi-i-oprema---o%C5%A1te%C4%87eno/Laptopi---o%C5%A1te%C4%87eno/Lenovo-Yoga-Pro-7-14APH8%2C-82Y80019SC%2C-14%2C5-2%2C5K-IPS-350nits%2C-AMD-Ryzen-7-7840HS%2C-32GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-780M-Graphics%2C-Windows-11-Home%2C-laptop-RA/p/ER000582457

 

+ u odnosu na Asus: bolja grafika, bolja baterija, 16gb rama više, štedljiviji proc

- u odnosu na Asus: slabiji ekran, mrvicu slabiji proc (prema testovima), eventualno obrada i ozgled jer Asus izgleda više kao iz premium segmenta

 samo pripazi jer uredaj nije nov, vec otvaran

 

NAPOMENA: OTVARANA I OŠTEĆENA AMBALAŽA, UREĐAJ TESTIRAN ISPRAVAN.

 Lenovo Yoga Pro 7 14 review - The almost perfect ultrabook with AMD Zen 3+

 Kako ti kolega Gemmy kaže pripazi.Uređaj je otvaran, možda vjerovatno i vraćen radi nekakvog razloga.Znači obavezna kupovina preko weba jer imaš pravo vratiti uređaj u roku 14 dana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 10:40 (ghibli7).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam gore navedeni laptop yoga 7 pro sa 7840HS.

 

Uzeo sam ga u 12mj kao radni laptop, autocad (2D) i ostali sitni programi potrebni u izradi projekta plus naravno office i browsing sa većim brojem otvorenih tabova.

Za sad nisam našao manu laptopu, a čak ni ekran koji se spominje kao jedna od mana zbog manje nitsa se ispostavilo da mi je više nego dovoljno (stari laptop je ima cca 250 nitsa i bilo mi je ok). Laptop koristim samo u unutarnjim prostorima pa mi nije potrebna jaća osvjetljenost koja zapravo najviše dolazi do izražaja kada se ekran izloži vanjskom svjetlu.

 

Mislim da za ovih ~1000€ je više nego dobro uložen novac, naravno ako laptop stvarno nema nekih očitih mana.

 

Ako nekog nešto dodatno zanima nek pita.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

možeš li kazati kakvo je hlađenje i kolika je radna temperatura procesora?

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Isplati se svakako radi veće količine RAM-a pošto nije nadogradiv na oba laptopa.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

možeš li kazati kakvo je hlađenje i kolika je radna temperatura procesora?

 Sori na malo kasnom odgovoru, hlađenje dok surfas webom je većinom takvo da je ventilator ugašeno, jednom možda svakih par minuta tipa 5- 10 se upali ventilator na 5-10sec te se opet ugasi. Dok se radi nešto zahtjevnije ventilator je naravno bučniji i češće upaljen ali također zna biti i ugašen tako da hlađenje je sasvim oke za ovako tanak laptop.

 

 

Svakako ono što bi nekima mogla biti mana je taj dio što ventilator u laganim zadacima je ugašen, a povremeno se upali na rekao bih 80% brzine da se valjda brzinski ohladi. Te oscilacije su meni malo nebične ali valjda to tako mora biti, a valjda je i bolje tako nego da stalno puše...

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Da li je ovo najbolji laptop do 600 eura?

U pitanju je novi laptop sa 2god garancije, 599 eura i dobije se sljedeće

 

Ryzen 7 5700 U

2X 16GB (32gb) ram ddr4

1tb SSD

15.6 inch 1920x1080

3x 3.1 usb

1x 3.2 usb gen c

1x hdmi

 

Acer je proizvodac

 

Ako može bolje od ovog za do 600 eura molim info, link, gdje pogledati

 

Sutra bi narucio ovaj ako smatrate da je to best buy za ovaj iznos od 599 eura

 

P.S OS nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz, da li Asus Vivobook ryzen 5 5500u +16 Gb+512 FHD IPS , vrijedi 230 e polovan u extra stanju ?

bat do 5 h.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 20:41 (PeroMilic03).
 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...

Poz, da li Asus Vivobook ryzen 5 5500u +16 Gb+512 FHD IPS , vrijedi 230 e polovan u extra stanju ?

bat do 5 h.

 Da.

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...

Poz, da li Asus Vivobook ryzen 5 5500u +16 Gb+512 FHD IPS , vrijedi 230 e polovan u extra stanju ?

bat do 5 h.

 Dao lik oglas da prodaje laptop i sad ne salje niti se javlja.Stvarno su likovi neozbiljni...

 

Zna li netko da li se na ovom modelu moze dodati jos 8 GB rama :

 

HP laptop 15S-FQ5002NM 6M4Y5EA

 

Ne mogu da nadjem nigdje full spec.

8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
crocro23 kaže...

Pozdrav

 

Da li je ovo najbolji laptop do 600 eura?

U pitanju je novi laptop sa 2god garancije, 599 eura i dobije se sljedeće

 

Ryzen 7 5700 U

2X 16GB (32gb) ram ddr4

1tb SSD

15.6 inch 1920x1080

3x 3.1 usb

1x 3.2 usb gen c

1x hdmi

 

Acer je proizvodac

 

Ako može bolje od ovog za do 600 eura molim info, link, gdje pogledati

 

Sutra bi narucio ovaj ako smatrate da je to best buy za ovaj iznos od 599 eura

 

P.S OS nema

 Ej, sori za kasni odgovor.

NIJE najbolji laptop, ovaj kojeg je frend kupio ima jači procesor: Zen 3 vs Zen 2, i košta 605€, ali ima manje RAM-a.

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-ideapad-slim-3-82xl005asc-cijena-14-1920x1080-amd-ryzen-7-7730u-1tb-ssd-502149041

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
i manji ekran
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima

ako moze preporuka za laptom cca 500-600 eura(haj mozda i do 700 )

uglavnom standard bi se koristio, internet+MS Office te Auto Cad, Revit ili slicni programi

 

have a nice day
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Doslovno post iznad imaš to što tražiš, kolega linkao. 

3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz,vrijedi li ovo 500 e? BiH je u pitanju ,nije EU hahahahha.

Sta kazes na Lenovo IdeaPad 1 15ALC7, 15.6'' FHD (1920x1080) AG, AMD Ryzen 7 5700U (8C, 12MB up to 4.3Ghz ), 16GB DDR4, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, HDMI, 1x USB 3.2, 1xUSB 2.0, 1xUSB-C (data), Batt 42 Wh, No OS, Cloud Grey, 2y za 1000KM?

2 god .garancija.

 

Ili  ASUS Vivobook 15 laptop X1502ZA-BQ549W/16GB

 

Intel Core i3-1220P (10 cores/12 threads), 16GB DDR4 RAM, 256GB NVMe SSD, Intel UHD Graphics, 15.6" 1920 x 1080 IPS display, WebCam HD, WiFi 6, Bluetooth 5.0, 1x USB 2.0 type A, 1 x USB 3.2 first generation type C port, 2 x USB 3.2 first generation type A, 1 x HDMI 1.4 port, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, 1 x DC input port, Battery: 42Wh, 3 LI-cell, Lokalizacija: US Internacionalna, Pozadinsko osvjetljenje: Jednobojno, Težina: 1.7kg, Boja: Plava, Windows 11 Pro

 

1 god Garancija .

Da li je r7 5700u bolji od i3 1215u i i3 1220p .Testivi kazu da nije ali opet da pitam.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 12:21 (PeroMilic03).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ha, kako se uzme, ovisi za šta ti treba

Intel ima jači single-thread, taj Ryzen je debelo bolji u Multhreadu. Plus kad je opterećen, Ryzen jest još i štedljiviji od Intela jer su njegove velike jezgre skromne, a Inelove su rastrošne.

Tako je s tom generacijom, dakle, bit će nešto (ako je to uopće vidljivo) snappier performanse na Intelu, ali ja bih si Ryzena.

 

BTW, dosta dugo se premišljaš oko laptopa ;-)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice