Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.070.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Ha, kako se uzme, ovisi za šta ti treba

Intel ima jači single-thread, taj Ryzen je debelo bolji u Multhreadu. Plus kad je opterećen, Ryzen jest još i štedljiviji od Intela jer su njegove velike jezgre skromne, a Inelove su rastrošne.

Tako je s tom generacijom, dakle, bit će nešto (ako je to uopće vidljivo) snappier performanse na Intelu, ali ja bih si Ryzena.

 

BTW, dosta dugo se premišljaš oko laptopa ;-)

 Ebi ga lako je vama u EU ,ovde em je skuplje em je petljavina .Moram preko neta da kupujem jer je u mom gradu

pojam i3 1115g4 bolje tesko da se nadje u prodavnici . :)

 

A treba mi laptop da cisto imam nov ,mislim ne treba mi nizasta ali eto,zuljaju me pere .

Uglavnom internet i da tu i tamo bacim koju igricu tipa FC 3-4-5-6 ... :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 12:25 (PeroMilic03).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
crocro23 kaže...

Pozdrav

 

Da li je ovo najbolji laptop do 600 eura?

U pitanju je novi laptop sa 2god garancije, 599 eura i dobije se sljedeće

 

Ryzen 7 5700 U

2X 16GB (32gb) ram ddr4

1tb SSD

15.6 inch 1920x1080

3x 3.1 usb

1x 3.2 usb gen c

1x hdmi

 

Acer je proizvodac

 

Ako može bolje od ovog za do 600 eura molim info, link, gdje pogledati

 

Sutra bi narucio ovaj ako smatrate da je to best buy za ovaj iznos od 599 eura

 

P.S OS nema

 Ej, sori za kasni odgovor.

NIJE najbolji laptop, ovaj kojeg je frend kupio ima jači procesor: Zen 3 vs Zen 2, i košta 605€, ali ima manje RAM-a.

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-ideapad-slim-3-82xl005asc-cijena-14-1920x1080-amd-ryzen-7-7730u-1tb-ssd-502149041

 Hvala

Meni treba prvenstveno za spojit gopro i uredi video u sony vegasu, pa mislim da mi je bolje 32gb rama u tom slučaju, slažeš se? Gopro snima 4-5k, tako da radim edit tih videa.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
crocro23 kaže...
EricCartman kaže...
crocro23 kaže...

Pozdrav

 

Da li je ovo najbolji laptop do 600 eura?

U pitanju je novi laptop sa 2god garancije, 599 eura i dobije se sljedeće

 

Ryzen 7 5700 U

2X 16GB (32gb) ram ddr4

1tb SSD

15.6 inch 1920x1080

3x 3.1 usb

1x 3.2 usb gen c

1x hdmi

 

Acer je proizvodac

 

Ako može bolje od ovog za do 600 eura molim info, link, gdje pogledati

 

Sutra bi narucio ovaj ako smatrate da je to best buy za ovaj iznos od 599 eura

 

P.S OS nema

 Ej, sori za kasni odgovor.

NIJE najbolji laptop, ovaj kojeg je frend kupio ima jači procesor: Zen 3 vs Zen 2, i košta 605€, ali ima manje RAM-a.

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-ideapad-slim-3-82xl005asc-cijena-14-1920x1080-amd-ryzen-7-7730u-1tb-ssd-502149041

 Hvala

Meni treba prvenstveno za spojit gopro i uredi video u sony vegasu, pa mislim da mi je bolje 32gb rama u tom slučaju, slažeš se? Gopro snima 4-5k, tako da radim edit tih videa.

 yep, slažem se, ako netko ima nekaj bolje, nek napiše.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 10:23 (EricCartman).
3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz,narucio sam :DELL Inspiron 15 3520 - i3-1215U, 8/256GB 

347 E cijena .3 god. garancija 

 

To je to .

 

https://www.dell.com/en-ie/shop/inspiron-15/intel/spd/inspiron-15-3520-laptop

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 15:05 (PeroMilic03).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jeeej,

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Jeeej,

 Stigao Dell,Ubuntu naravno,uzmem da instaliram win 11 ,setup ne prepoznaje disk,trazi drivere.Instaliram win 11 pro,nema wi fi drivera nema skoro nijednog.

Sredim to ,sad je ok .

 

Krsic ali je bar jeftin.

 

Kupim kljuc za win 11 pro za 3,74 e ,aktiviram i radi .dzaba kljuc.

 

Ubacicu mu jos 8 GB kad stignem i taman ...

 

P.S. sad instaliram win update ,posle restarta poce  da  radi update BIOS-a automatski da to nisam pokrenuo ?!

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 19:33 (PeroMilic03).
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je već par godina akutalno, da se gura update BIOSa kroz Windows Update...

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kuun-Lan kaže...

To je već par godina akutalno, da se gura update BIOSa kroz Windows Update...

 Nisam bio dugo na casovima. :)

Usput je odradio i update firmwera za disk.

Iskljucio sam u BIOS-u tu opciju ,jer me poprilicno iznenadio kad je iz cista mira poceo update ...

Sve u svemu,plastikaner jeste ali je kostao 341 E ,ipak je i3 1215u noviji procesor.

Da sam dao i 500 -600 e opet bi bilo isto sr**e,mozda za nijansu bolje . :)

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...
Kuun-Lan kaže...

To je već par godina akutalno, da se gura update BIOSa kroz Windows Update...

 Nisam bio dugo na casovima. :)

Usput je odradio i update firmwera za disk.

Iskljucio sam u BIOS-u tu opciju ,jer me poprilicno iznenadio kad je iz cista mira poceo update ...

Sve u svemu,plastikaner jeste ali je kostao 341 E ,ipak je i3 1215u noviji procesor.

Da sam dao i 500 -600 e opet bi bilo isto sr**e,mozda za nijansu bolje . :)

 Nmvz što je plastikaner, iskoristi ga pametno.

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
PeroMilic03 kaže...
Kuun-Lan kaže...

To je već par godina akutalno, da se gura update BIOSa kroz Windows Update...

 Nisam bio dugo na casovima. :)

Usput je odradio i update firmwera za disk.

Iskljucio sam u BIOS-u tu opciju ,jer me poprilicno iznenadio kad je iz cista mira poceo update ...

Sve u svemu,plastikaner jeste ali je kostao 341 E ,ipak je i3 1215u noviji procesor.

Da sam dao i 500 -600 e opet bi bilo isto sr**e,mozda za nijansu bolje . :)

 Nmvz što je plastikaner, iskoristi ga pametno.

 Rekao sam vec da mi ne treba lapatopa uopste,imam HP Elitebook 840 G3 ,radi sasvim solidno ali ,ebi ga ,zuljaju me pare ..

Zena popizdila jucer ,kao samo svoju gu***u gledas . hahahaah

Tako ti je to u zivotu uzeti ili crknuti ...

3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz,jucer probam fc3 na i3 1215u, jedva ide? ! Stara igra kao biblija.

U Biosu ne vidim koliko rama uzima grafika.  Dodao sam jos 8 GB, isto radi.U testovima se dobro ponasa.

Obje mem su po 8 gb 3200 ali sad rade na 2666.  Zasto ne znam.

Da popizdis samo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 14:36 (PeroMilic03).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam viss dugo u tim konfiguracija i što vrijedi, a što ne pa vas molim savjet za kolegu. Hoce neki Asus do 600e. Zadnje stranice vidim samo Lenovo najcesce, a on je zapeo za Asus

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

Baki treba novi laptop...

Naravno da nije zahtjevan korisnik, surfanje, mailovi i neke ono Facebook igre i slične gluposti.
Windowsi nisu potrebni to joj lako ja postavim sve.

Dosad je koristila stari Toshiba laptop koji je bio poprilicno i težak i sve tako da ne pati ni od neke laganosti, jedino joj ekran barem 15"

Budzet do 500eur
Jedino bi voljela kupit na rate.

Nisam dobro popratio nove procesore ni ryzene ni intele pa nemam pojma što da gledam.

 

Hvala

Sony Alpha A7III, 16-35mm 2.8 GM, 70-200mm 2.8 GM II, 55mm 1.8, 85mm 1.4, DJI Ronin S2
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 17:38 (Kelam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...

Poz,jucer probam fc3 na i3 1215u, jedva ide? ! Stara igra kao biblija.

U Biosu ne vidim koliko rama uzima grafika.  Dodao sam jos 8 GB, isto radi.U testovima se dobro ponasa.

Obje mem su po 8 gb 3200 ali sad rade na 2666.  Zasto ne znam.

Da popizdis samo.

Nezz baš, al možda da sa Intelovih stranica probaš skinuti drivere.

Ili kak imaš Della, probaj stavit support assist, Dellov app za skidanje najnovijih drivera i firmware updatea - automatsko, pa će ih on vjv pokupiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 21:04 (EricCartman).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa!

Baki treba novi laptop...

Naravno da nije zahtjevan korisnik, surfanje, mailovi i neke ono Facebook igre i slične gluposti.
Windowsi nisu potrebni to joj lako ja postavim sve.

Dosad je koristila stari Toshiba laptop koji je bio poprilicno i težak i sve tako da ne pati ni od neke laganosti, jedino joj ekran barem 15"

Budzet do 500eur
Jedino bi voljela kupit na rate.

Nisam dobro popratio nove procesore ni ryzene ni intele pa nemam pojma što da gledam.

 

Hvala

  Za manje od 400€https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-ideapad-3-15iau7-cijena-82rk012gsc-156-1920x1080-512gb-ssd-514148531

pa se poslije može dodati još RAM-a.

 

Ili za šaku (100) €ura više https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-slim-3-15iah8-cijena-83er002dsc-156-1920x1080-intel-core-i5-12450h-514148561

sa 16GB RAM-a.

 

Zašto Lenovo Ideapad? Jer je jeftin a pristojno izgleda i nije loše kvalitete, za te novce.. a Dell Vostro i Lenovo V15 liče na jeftikaner komp iz 2016.

Tu meni još dolazi u obzir eventualno i Asus Vivobook sa OLED ekranom, taj ekran bi bio lijep za vidjeti i koristiti, ali oni startaju od oko 600€:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?q=asus+vivobook+oled&se=9963%2C66058%2C1307061&tpkp=1&kPostavke.pregledSortTrazilica=2&kPostavke.pregledBrojProizvoda=300

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FiTop kaže...

Nisam viss dugo u tim konfiguracija i što vrijedi, a što ne pa vas molim savjet za kolegu. Hoce neki Asus do 600e. Zadnje stranice vidim samo Lenovo najcesce, a on je zapeo za Asus

 Pogle post iznad, pri dnu, preporučam Intel 12-te generacije ili višlje (i5-1235U), ili AMD Zen 3: Ryzen 5600H. najpovoljniji laptopi sa OLED ekranom.

Samo pripazi da se RAM može povećati preko 8GB, ili ako ne da, onda da ima bar 16GB.

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
PeroMilic03 kaže...

Poz,jucer probam fc3 na i3 1215u, jedva ide? ! Stara igra kao biblija.

U Biosu ne vidim koliko rama uzima grafika.  Dodao sam jos 8 GB, isto radi.U testovima se dobro ponasa.

Obje mem su po 8 gb 3200 ali sad rade na 2666.  Zasto ne znam.

Da popizdis samo.

Nezz baš, al možda da sa Intelovih stranica probaš skinuti drivere.

Ili kak imaš Della, probaj stavit support assist, Dellov app za skidanje najnovijih drivera i firmware updatea - automatsko, pa će ih on vjv pokupiti.

 Sve sam to uradio.dell assistent kaze da nema nikakvih novih drivera .

U biosu pise da je video ram 64 MB !

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...
EricCartman kaže...
PeroMilic03 kaže...

Poz,jucer probam fc3 na i3 1215u, jedva ide? ! Stara igra kao biblija.

U Biosu ne vidim koliko rama uzima grafika.  Dodao sam jos 8 GB, isto radi.U testovima se dobro ponasa.

Obje mem su po 8 gb 3200 ali sad rade na 2666.  Zasto ne znam.

Da popizdis samo.

Nezz baš, al možda da sa Intelovih stranica probaš skinuti drivere.

Ili kak imaš Della, probaj stavit support assist, Dellov app za skidanje najnovijih drivera i firmware updatea - automatsko, pa će ih on vjv pokupiti.

 Sve sam to uradio.dell assistent kaze da nema nikakvih novih drivera .

U biosu pise da je video ram 64 MB !

 Ak je to problem, povećaj ga na cca 2GB.

Ali mislim da na modernim laptopima Windowsi automatski alociraju V-RAM. To sigurno možeš provjeriti u task manageru, pod more options, pod GPU. Tamo piše koliko memorije troši i opterećenje.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje svima,

 

Kupujem laptop, cca 500tinjak eurića plus minus 50 ne igra ulogu.

 

Namjena, 90% vremena uredsko, dakle office, outlook, chrome...ovih 10% gaming i to kad me uhvati nostalgija par puta u godini...a igrice isključivo ove dvije:

 

https://gamesystemrequirements.com/game/wolfenstein-enemy-territory

 

https://gamesystemrequirements.com/game/call-of-duty-2

 

Tu su specke za njih, pretpostavljam da ih svaki moze pokrenuti na high end postavkama, ali opet rađe provjerim s vama ;)

 

Hvala ;)

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz,

Neki dan sam kupio nov Dell Inspiron 15 3520 i3 1215u,baterija mislim da ne moze da izdrzi ni 2 sata ?!
Mozda da ga ostavim da vrti klip na yt onda bi mozda i mogao 4-5 h ,ali surf,yt i sl . nema sanse.Igre da ne pominjem .Win 11 pro je u pitanju.
Podesio sam ga kao da manje trosi bateriju ali uzalud.

Cini mi se da wi fi jede bateriju ,pogotovo ako signal nije najbolji .

Kakva su vasa iskustva sa trajanjem baterije ,nove baterije .

U servisu kazu da treba da izdrzi 6 h ali sta da se radi na njemu?Samo da bude upaljen to bi mozda i moglo ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 8:16 (PeroMilic03).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...

Poz,

Neki dan sam kupio nov Dell Inspiron 15 3520 i3 1215u,baterija mislim da ne moze da izdrzi ni 2 sata ?!
Mozda da ga ostavim da vrti klip na yt onda bi mozda i mogao 4-5 h ,ali surf,yt i sl . nema sanse.Igre da ne pominjem .Win 11 pro je u pitanju.
Podesio sam ga kao da manje trosi bateriju ali uzalud.

Cini mi se da wi fi jede bateriju ,pogotovo ako signal nije najbolji .

Kakva su vasa iskustva sa trajanjem baterije ,nove baterije .

U servisu kazu da treba da izdrzi 6 h ali sta da se radi na njemu?Samo da bude upaljen to bi mozda i moglo ?

 Gle i najjači laptop je u gameanju truba sa bateerijom, i to im nije namjena - da se gamea na bateriji, čak ni gamerskim laptopima. Uglavnom se igra na žici, pa nećeš iz krila vrtit FC3. 

Ako su štedljive postavke, i na bateriji je, možda ti i zato ide sporije igra.

 

5-6h je realno, za neku "normalniju" upotrebu. Pod normalnijom mislim da npr nešto radiš na njemu, pišeš, surfaš, programiraš, editiraš, pa povremeno zavrtiš nešto zahtjevno, ali ne cijelo vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 10:36 (EricCartman).
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
PeroMilic03 kaže...

Poz,

Neki dan sam kupio nov Dell Inspiron 15 3520 i3 1215u,baterija mislim da ne moze da izdrzi ni 2 sata ?!
Mozda da ga ostavim da vrti klip na yt onda bi mozda i mogao 4-5 h ,ali surf,yt i sl . nema sanse.Igre da ne pominjem .Win 11 pro je u pitanju.
Podesio sam ga kao da manje trosi bateriju ali uzalud.

Cini mi se da wi fi jede bateriju ,pogotovo ako signal nije najbolji .

Kakva su vasa iskustva sa trajanjem baterije ,nove baterije .

U servisu kazu da treba da izdrzi 6 h ali sta da se radi na njemu?Samo da bude upaljen to bi mozda i moglo ?

 Gle i najjači laptop je u gameanju truba sa bateerijom, i to im nije namjena - da se gamea na bateriji, čak ni gamerskim laptopima. Uglavnom se igra na žici, pa nećeš iz krila vrtit FC3. 

Ako su štedljive postavke, i na bateriji je, možda ti i zato ide sporije igra.

 

5-6h je realno, za neku "normalniju" upotrebu. Pod normalnijom mislim da npr nešto radiš na njemu, pišeš, surfaš, programiraš, editiraš, pa povremeno zavrtiš nešto zahtjevno, ali ne cijelo vrijeme.

 ebi ga FC 3 je prastara igra a jedva radi na i3 1215u i to prije nego sto sam u Winu podesio na kao stedni mod.

sa 16 gB rama jedva 20-30 fps izgura i to na maloj rezi.Na fhd nema sansi.

A da surfam  na wi fi i ostalo nema sanse vise od 2 sata.Sve najnovije drivere sam instalirao.Dodje mi da probam win 7 kako bi radio ...

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemoguće je da surfaš na Wifiju i da traje samo 2h! Pa nije router kilometar daleko ko antena od moba.

That being said, youtube videi pocuclaju i GPU i CPU i Wifi promet. Ali bi trebalo moći 4h puštat.

 

Jesi provjerio brightness ekrana? Ne treba baš biti na max.

 

Što se tiče FC-a, za te jeftinije modele, bi nešto jači trebao biti AMD, kako sam vjerojatno davno napisao, jer ima jaču grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 tjedana
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa.
Trazim laptop do ~800 eura (moze i malo vise ako se isplati). Generalno bi sluzio za programiranje, surfanje/yt i tu i tam neka stara igra. Vazno je da se ram moze nadogradit do 32gb ako vec nema.

Vrtio bi se linux tako da preferiram bez predinstaliranih windowsa.
Pa ako netko ima prijedlog bio bih zahvalan.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 13:31 (mato999).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Nemoguće je da surfaš na Wifiju i da traje samo 2h! Pa nije router kilometar daleko ko antena od moba.

That being said, youtube videi pocuclaju i GPU i CPU i Wifi promet. Ali bi trebalo moći 4h puštat.

 

Jesi provjerio brightness ekrana? Ne treba baš biti na max.

 

Što se tiče FC-a, za te jeftinije modele, bi nešto jači trebao biti AMD, kako sam vjerojatno davno napisao, jer ima jaču grafu.

 Stavim brightness na 50% pustim yt video i onda ostavim da radi tako,moglo bi da traje mozda 4-5 h .Ali kad ja surfujem ili sta vec skida bateriju kao lud.Cak pada % bat i kad je iskljucen laptop.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo si ovaj Dell sa Intel UHD integrušom? Kakvo gejmanje na tome? Dobro da i solitare zavrti.

 

Baterija je 40Wh koliko vidim, ako računaš da je potrošnja oko 12-15W po satu, Nemoj se nadati da ćeš izvuči više od 3 sata rada na njemu.

Potrošnja baterije je kao potrošnja na autu, uvijek je nešto veća od deklarirane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...

Uzeo si ovaj Dell sa Intel UHD integrušom? Kakvo gejmanje na tome? Dobro da i solitare zavrti.

 

Baterija je 40Wh koliko vidim, ako računaš da je potrošnja oko 12-15W po satu, Nemoj se nadati da ćeš izvuči više od 3 sata rada na njemu.

Potrošnja baterije je kao potrošnja na autu, uvijek je nešto veća od deklarirane.

 Zaveli su me yt klipovi gdje na i3 1215u  igraju svasta .Mislio sam uzeti i Ryzen 5500u ali nisam nasao povoljno.

 

 

Nista sta je tu je,odustajem od gaminga pa makar i igara starih 10+god ...

Mozda sto rece kolega koji post ranije RTCW i COD 2 . :)

Sve u svemu bolje da sam ulozio pare u desk.Na i5 6600k +RX 470 GB sve igre rade u fulu na FHD.Mogao sam yzeti ryzen 5600G i RX 6600 za te pare.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...
quickr kaže...

Uzeo si ovaj Dell sa Intel UHD integrušom? Kakvo gejmanje na tome? Dobro da i solitare zavrti.

 

Baterija je 40Wh koliko vidim, ako računaš da je potrošnja oko 12-15W po satu, Nemoj se nadati da ćeš izvuči više od 3 sata rada na njemu.

Potrošnja baterije je kao potrošnja na autu, uvijek je nešto veća od deklarirane.

 Zaveli su me yt klipovi gdje na i3 1215u  igraju svasta .Mislio sam uzeti i Ryzen 5500u ali nisam nasao povoljno.

 

 

Nista sta je tu je,odustajem od gaminga pa makar i igara starih 10+god ...

Mozda sto rece kolega koji post ranije RTCW i COD 2 . :)

Sve u svemu bolje da sam ulozio pare u desk.Na i5 6600k +RX 470 GB sve igre rade u fulu na FHD.Mogao sam yzeti ryzen 5600G i RX 6600 za te pare.

 Tebi je primarni cilj bio gejmanje na laptopu? I uzeo si dell-a sa integriranom grafikom za 300€?

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mato999 kaže...

Bok ekipa.
Trazim laptop do ~800 eura (moze i malo vise ako se isplati). Generalno bi sluzio za programiranje, surfanje/yt i tu i tam neka stara igra. Vazno je da se ram moze nadogradit do 32gb ako vec nema.

Vrtio bi se linux tako da preferiram bez predinstaliranih windowsa.
Pa ako netko ima prijedlog bio bih zahvalan.

Hvala

 Mene za poslovne namjene vuče ovaj Thinkbook sa 32GB i bez OS-a:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-thinkbook-16-amd-ryzen-5-7530u-45ghz-32gb-ram-1tb-ssd-16-wuxga-amd-radeon-dos-cijena-21kk003psc-len-nb-21kk003psc-495267041

 

Ima metalni poklopac i kvalitetnije komponente. Samo što je za te novce to procesor star jedno 2 godine.

 

Da si uzimam laptop s tolikim budžetom ganjao bih prije neki Ryzen 7x40, di broj 4. označava novu generaciju, ili Intel Core Ultra, koji je barem jednako dobar.

Prednost u oba procesora nove generacije (Zen 4 i Core Ultra) je dosta duže trajanje baterije, i bolje performanse pri istom kućištu (hlađenju).

 

Ali koliko vidim često ti novi jeftiniji modeli dođu u tankom kućištu - čitaj 16GB RAM-a je zalemljeno na ploču. Ako je 32, onda to iznosi barem 1300€, npr ovaj:
https://www.nabava.net/nekategorizirano/lenovo-ideapad-slim-5-16imh9-162k-ultra-7-155h-32gb-1tb-ssd-win11-83dc003pge-cijena-525461471

 

Pa vidi ako se možeš toliko protegnuti, performanse su vrijedne, i grafike i trajanja baterije.

 

Alternativa, pogotovo za Linux, je naručiti modularni Framework laptop, di možeš staviti AMD 4. generacije i RAM-a koliko želiš, dapače možeš staviti svoj RAM. Službeno podržava puno distri Linuxa, i popravljiv je - sve komponente se jednostavno mogu izvaditi i zamijeniti.

Samo ima minus, čuo sam da mu ventilatori dosta buče pri umjerenom opterećenju, i nije toliko jeftin, ali meni je za Linux jako zanimljiva spravica, koju još nemam.

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...
PeroMilic03 kaže...
quickr kaže...

Uzeo si ovaj Dell sa Intel UHD integrušom? Kakvo gejmanje na tome? Dobro da i solitare zavrti.

 

Baterija je 40Wh koliko vidim, ako računaš da je potrošnja oko 12-15W po satu, Nemoj se nadati da ćeš izvuči više od 3 sata rada na njemu.

Potrošnja baterije je kao potrošnja na autu, uvijek je nešto veća od deklarirane.

 Zaveli su me yt klipovi gdje na i3 1215u  igraju svasta .Mislio sam uzeti i Ryzen 5500u ali nisam nasao povoljno.

 

 

Nista sta je tu je,odustajem od gaminga pa makar i igara starih 10+god ...

Mozda sto rece kolega koji post ranije RTCW i COD 2 . :)

Sve u svemu bolje da sam ulozio pare u desk.Na i5 6600k +RX 470 GB sve igre rade u fulu na FHD.Mogao sam yzeti ryzen 5600G i RX 6600 za te pare.

 Tebi je primarni cilj bio gejmanje na laptopu? I uzeo si dell-a sa integriranom grafikom za 300€?

 Naravno da nije ,gaming mi je usput,mislio sam samo da probam da li moze da se igra ista ,izgleda slaba vajda . :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice