Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.826
|
čitano: 13.293.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima...

Molim prijedlog za uredski laptop...Outlook, Office, web...kvalitetan ekran radi dugotrajnog korištenja.

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Danas sam zvao ekupi i pitao kada ce bit Y530 lenovo na stanju ( i5 8300h, 8gbram, gtx 1050, 1tb hdd) i rekli su da ce doci model takvih specifikacija ali sa 300 NIT ekranom ma sta im to god znacilo

#fsb
Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To znaci da ce im doc model za 144Hz monitorom, nice! 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

"Pozdrav svima...

Molim prijedlog za uredski laptop...Outlook, Office, web...kvalitetan ekran radi dugotrajnog korištenja.

Hvala"

 

Kako ovo stoji za gornju namjenu i omjer uloženo/dobiveno?

Hvala

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-acer-aspire-es1732p4zy-nxgh4ex014/134114?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 11:34 (Djukica).
11 godina
neaktivan
offline
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Djukica kaže...

"Pozdrav svima...

Molim prijedlog za uredski laptop...Outlook, Office, web...kvalitetan ekran radi dugotrajnog korištenja.

Hvala"

 

Kako ovo stoji za gornju namjenu i omjer uloženo/dobiveno?

Hvala

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-acer-aspire-es1732p4zy-nxgh4ex014/134114?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Ako ti nije bitno da kupujes u protis. Vidi si Nesto tipa: 

1. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330-81de014tsc-156-fhd-intel-core-i3-7020u-230ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-/LEN-4610/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click  Jaci proc, zasebna grafika za neki lagani gaming, veci ssd duplo vise rama, te FHD lcd

 

2. https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/HP-2EV81ES_3Y/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik Ili taj npr, isti novci, a dobijes isti proc, FHD rezu, više rama i veći ssd 

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330-81dm005hsc-173-fhd-ips-intel-core-i3-7020u-230ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidi/06408119/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click Ili npr ovaj, 17,3 ekran fhd, jaci proc 1tb hdd, nema ssda.. Zasebna grafika, vise rama. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 14:23 (herkulcro).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-250-g6-2sx56ea-156-hd-n3350-24ghz-4gb-128gb-ssd-w10-3-god-jamstvo/87987  pozdrav znalcima, trazim nesto za studenta, jel vrijedi cemu?hvala unaprijed na pomoci

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji faks ? Oce trebat crtat u 3d programima ? PLanira li igrati sta igre ?

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel netko ovdje ima iskustva sa Acer Swift 3? Verzije sa i3 ili i5 proc, 4/8 gb ram, ssd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ne treba za igre,programiranje isto ne .Faks je dif, pa mislim da mu ne treba nekaj posebno.Ako ovaj moze zadovoljit malo interneta ,koji film itd, hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sveupitni kaže...

Koji faks ? Oce trebat crtat u 3d programima ? PLanira li igrati sta igre ?

 Dif, nema crtanja a ni igri, malo surfanja

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-320-156-Onyx-Black-80XH008TSC-prijenosno-racunalo-1350686.aspx Evo ovak nesta, i 5 godina garancije i jaca konfiguracija bez ssd-a.

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer Swift je super laptopić, jeftin i sasvim ok. Koristim ga za posao. Imam i3 verziju koju nosam uokolo i Ryzen verziju koja mi stojiu uredu (2500u).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sveupitni kaže...

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-320-156-Onyx-Black-80XH008TSC-prijenosno-racunalo-1350686.aspx Evo ovak nesta, i 5 godina garancije i jaca konfiguracija bez ssd-a.

 Ok,znaci taj je bolji?hvala

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PirateX kaže...

Acer Swift je super laptopić, jeftin i sasvim ok. Koristim ga za posao. Imam i3 verziju koju nosam uokolo i Ryzen verziju koja mi stojiu uredu (2500u).

 Koji,ako moze puni naziv?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Molim preporuku za laptop do 7.000kn.Prvenstveno da bi služio za multimediju i igranje igara.Hvala.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne isplati se, radi se o praktički identičnim procesorima, jedan i drugi su 4C/8T postava, razlika je minimalna u taktu pa tako i perfomansama.

Problem je i u throttlingu nekih modela sa 2700U.

GPU je jedina realna razlika.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ekipa, trenutno trazim laptop za privatnu upotrebu, znaci nista previse zahtjevno, za posao vec imam DELL Latitude, al htio bih razdvojiti privatno od poslovnog. Bitnije mi je da je laptop mali i prenosan nego da ima veliki ekran, tako da sam se odlucio ici 13,3 velicinu. Izrada i dojam kvalitete su mi također jako bitni. Iako ga uzivo nisam vidio ovako preko neta mi se svidio HP Envy x360 recenzije po netu su uglavnom za Ryzen 5, a u SD sam pronasao samo Ryzen 3.
Sta mislite kupiti Ryzen 3 ili dalje traziti 5? Hoce li trojka biti dosta za kucno koristenje, internet, filmovi, muzika i to. Evo link na SD ponudu
https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-envy-x360-convert-13-ag0018nn-4uf85ea.aspx
Thnx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ryzen 3 je dovoljan.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li mi netko predložiti laptop do 4000 kn.

 

Namjenjen je za faks plus Autocad i 3d modeling? Sto je zapravo bitno gledati, koje karakteristike?

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, razmišljam o kupovini novog laptopa jer je trenutni star 6 godina te već spreman za mirovinu. Laptop bi služio za programiranje (Android studio), multimediju, te povremeno igranje (Igre tipa Skyrim, Bioshock). Sudeći po recenzijama rekla bih da bi mi MX150 bila sasvim dovoljna jer mi je low-med grafika sa igrivim fpsom (>30fps) sasvim dovoljna. Ne želim nezgrapni laptop ali isto ne želim niti premali, stoga želim 15.6'' ekran. 

 

Pronašla sam dva laptopa kao moguće kandidate no nisam sigurna koji bi bio bolji za mene.

 

Acer-Aspire-5-A515

Ima sve ok no ram je max 12GB. Trenutno sam na 4GB rama i nije baš ugodno raditi s android studiom uz chrome otvoren s 2-3 taba. 

 

asus-vivobook-x510uf

Cini se dobar no nisam sigurna da li je 16GB rama vrijedno 800 kn više, a također i slabije grafičke MX130. 

 

Budući da trenutno imam i3 2nd gen, 4GB rama i 500GB HDD, oba laptopa bi svakako bila veliki skok. Najviše se predomišljam radi rama, da li je 8GB sasvim dovoljno za normalno korištenje? Koji bi od ova dva laptopa bio isplativiji, a možete linkati i neke bolje ponude.

 

Bilo bi poželjno da laptop ima što dužu garanciju, a trgovina nije bitna (lokacija Zagreb). Maksimalna cijena je 6000 kn.

 

Hvala unaprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 16:07 (Astriex).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav...trebao bih laptop za solidworks i igranje...budžet cca do 9000kn.

 

Na oko su mi pali Predator G5Omen 17 :/

Predator mi je trenutno #1...Omen sam držao u rukama i nekako mi se čini lošija izvedba, a radi procesora i7 naprema i5 mi se lošija grafička ne uzima, s obzirom da i5 ionako sasvim dovoljan.

 

 

obavezno 17" display...baterija me toliko ne zanima, jer će ionako biti na punjaču većinu vremena. Prednost performanse (stock naravno) i mogućnost nadogradnje.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 18:31 (MasterG).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj Omen moze raditi krugove oko Predatora. Noviji hardware, novije hlađenje. Ja ga imam vec 9 mjeseci i nemam zamjerki na kvalitetu  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sveupitni kaže...

Danas sam zvao ekupi i pitao kada ce bit Y530 lenovo na stanju ( i5 8300h, 8gbram, gtx 1050, 1tb hdd) i rekli su da ce doci model takvih specifikacija ali sa 300 NIT ekranom ma sta im to god znacilo

 ev stigli su izgleda, ali neznam kakva im je sad to serija, jer su do sada 60 Hz paneli imali 250 nit, a 144 Hz paneli imali 300 nit...sad odjednom 60Hz paneli imaju neku oznaku AG i 300 nit-a...jel zna netko o čemu se zapravo radi? ili su mozda zabunom stavili da su to 60 Hz monitori, a zapravo su 144 Hz?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomko kaže...
sveupitni kaže...

Danas sam zvao ekupi i pitao kada ce bit Y530 lenovo na stanju ( i5 8300h, 8gbram, gtx 1050, 1tb hdd) i rekli su da ce doci model takvih specifikacija ali sa 300 NIT ekranom ma sta im to god znacilo

 ev stigli su izgleda, ali neznam kakva im je sad to serija, jer su do sada 60 Hz paneli imali 250 nit, a 144 Hz paneli imali 300 nit...sad odjednom 60Hz paneli imaju neku oznaku AG i 300 nit-a...jel zna netko o čemu se zapravo radi? ili su mozda zabunom stavili da su to 60 Hz monitori, a zapravo su 144 Hz?

 Ovo su 60Hz 300 nits.

 

144Hz 300 nits dolaze samo u konfiguraciji s 1050Ti i 1060 grafickim karticama.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Surfajuci po e bayu našao sam ovo
https://www.ebay.com/itm/BBEN-G16-Gaming-Notebook-Core-i7-7700HQ-4x2-80GHz-16GB-RAM-256GB-SSD-ATI-GTX1060/223152267535?hash=item33f4e9610f:g:BuoAAOSwqoZa-dYe
Sad zanima me kakva je kvaliteta ovog cuda jer citao sam neke recenzije i gledao yt recenzije i vecinom su povoljne a za 1000e ima prakticki sve sto covjeku od laptopa treba..
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice