Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.826
|
čitano: 13.293.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

 

Trebao bih pomoć, naime namjeravam kupiti prijenosnik u cijenovnom rangu od 4,500kn do 5,500 kn možda navučem do 6000kn ali bilo bi bolje da potrošim što manje za nešto dobro :P 

Pa zamolio bih za pomoć ako bi mi mogli preporučiti neki dobar laptop u tom cijenovnom rangu. Laptop bi koristio prvenstveno za obradu videa( u Premieru korekcija boja, montaža) After effects i neki 3D ne bih radio, i obradu fotografija u photoshopu ili lightroomu. I koristio bih ga za povremeno igranje igara cod 4 i možda od nekih novijih tipa FIFA PES ili NBA2K. Bio bih zahvalan ako bi mi mogli pomoći u potrazi, i bitno je da je laptop sa stranice micronis. Hvala!

 

Neke koje sam do sada gledao: https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-320-15-intel-core-i3-6006u-2-0ghz-4gb-1000gb-hdd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-940mx-2gb-p-n-80y9000dsc.aspx

 

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-510-15-intel-core-i3-6006u-2-0ghz-8gb-256ssd-dvdrw-freedos-15-6-ips-full-hd-nvidia-geforce-940mx-4gb-p-n-80sr00nfsc.aspx

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po meni su ova dva modela što si linkao precjenjeni, ja sam Acerov laptop s identičnim komponentama u linksu platio 3600, za novce koje si rekao može jače, nešto ovog tipa recimo https://www.mikronis.hr/dell-inspiron-5567-intel-core-i5-7200u-2-50ghz-8gb-1tb-dvdrw-dl-linux-15-6-hd-amd-radeon-r7-m445-2gb-p-n-n0376.aspx

Btw ako si zainteresiran ja prodajem svoj laptop za 2800 sa garancijom, ovaj model: https://www.acer.com/ac/hr/HR/content/model/NX.GDWEX.105

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kova27 kaže...

Pozdrav svima!

 

Trebao bih pomoć, naime namjeravam kupiti prijenosnik u cijenovnom rangu od 4,500kn do 5,500 kn možda navučem do 6000kn ali bilo bi bolje da potrošim što manje za nešto dobro :P 

Pa zamolio bih za pomoć ako bi mi mogli preporučiti neki dobar laptop u tom cijenovnom rangu. Laptop bi koristio prvenstveno za obradu videa( u Premieru korekcija boja, montaža) After effects i neki 3D ne bih radio, i obradu fotografija u photoshopu ili lightroomu. I koristio bih ga za povremeno igranje igara cod 4 i možda od nekih novijih tipa FIFA PES ili NBA2K. Bio bih zahvalan ako bi mi mogli pomoći u potrazi, i bitno je da je laptop sa stranice micronis. Hvala!

 

Neke koje sam do sada gledao: https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-320-15-intel-core-i3-6006u-2-0ghz-4gb-1000gb-hdd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-940mx-2gb-p-n-80y9000dsc.aspx

 

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-510-15-intel-core-i3-6006u-2-0ghz-8gb-256ssd-dvdrw-freedos-15-6-ips-full-hd-nvidia-geforce-940mx-4gb-p-n-80sr00nfsc.aspx

 Ja sam klik daleko da kupim ovog:

https://www.mikronis.hr/acer-aspire-e5-575g-intel-cor-e-i7-7500u-2-70ghz-8gb-1tb-128gb-ssd-dvdrw-linux-15-6-full-hd-nvidia-gtx950m-2gb-torba-p-n-nx-glaex-029.aspx

do 6k teško naći nešto bolje, a da je ovak solidno izbalansiran laptop (znači moš se igrat, programirat, predpostavljam da će žvakat i AE, obradu videa, photoshop itd)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 22:24 (flukscro).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
1 Da
0 Ne
Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 14:59 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nažalost, nisam vidio ranije i kupio sam u linksu. Stigao je danas . Build quality je solidan, a zanimljiva stvar je da su (ne znam kako) totalno zamaskirali koji je model SSD-a unutra. Pretpostavljam preko BIOS-a, ali ništa nije imuno na odvijač pa evo slike dole. Malo sam se razočarao sa SSD-om , ali što i očekivati. Ne znam koliki vijek trajanja očekivati od takvog ssd-a.

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja imam taj model SSD-a samo 480gb već godinu dana i radio "ko vurica". Mislim da su to sve kvalitetni uređaji sa minimalnim razlikama. Plus takve smo nabavljali u firmi na svim laptopima i nitko nije imao problema.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar je to ssd, ako ništa drugo - onda je trajan.

Fuck me I am famous.
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

OK, prijedlog za lap do 4500 (3600+PDV) kn?

 

Da je 14-15.6 FullHD, SSD, neki i3/Pentium (barem 6. gen), Win 10 (home), poželjno 8 GB RAMa...

 

Blagodarim na prijedlozima :-)

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

OK, prijedlog za lap do 4500 (3600+PDV) kn?

 

Da je 14-15.6 FullHD, SSD, neki i3/Pentium (barem 6. gen), Win 10 (home), poželjno 8 GB RAMa...

 

Blagodarim na prijedlozima :-)

KLIK Bez Win 10, 2 god garancije

KLIK Sa Win 10, 2 god garancije

KLIK Sa WIN 10, 3 god garancije

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 11:56 (Modern).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav-

Ekipa može preporuka neki laptop za 4000kn?

Primarno bi se koristio za internet i multimediju.

 

Hvala.

daemon {GmF}
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
daemon kaže...

Pozdrav-

Ekipa može preporuka neki laptop za 4000kn?

Primarno bi se koristio za internet i multimediju.

 

Hvala.

 Izvoli KLIK

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ljudi,
Posto dugo nisam pratio tržište laptopa, pa bih vas zamolio za pomoć.
Trebao bi laptop koji će moći pokretati PhotoShop, SonyVegas i slično, igre me previše ne zanimaju, te naravno office paket i ono klasično internet, za faks i to.
Brand me ne zanima, dijagonala može biti od 13-17 inča. Te da nije sad previše skup.
Lp!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheMenstalist kaže...
 Te da nije sad previše skup.

 Koliko zelis potrositi?

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

poz, planiram kupiti asus vivobook pro 15 pa me zanima ima li netko iskustva sa tim laptopom

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Taj acer je odlican. Za te novce dobijes sve. Ja ga imam tjedan dana i odlican je. Jedino sta nema osvijetljenu tipkovnicu i ekran nije na nekoj zavidnoj razini (al to se lako spojis na monitor). Tipkovnica i touchpad vrlo dobri. Gejming tipa PES vrti bez greske na fullhd i max. Trenutno mi se instalira gta5 pa javim kako podnosi. Sam kvaliteta izrade je jako dobra. Zagrijavanje nista pretjerano. Baterija je ajmo rec najveci problem (nema veliki kapacitet a ima 950m fullhd i7). Sve u svemu odlican laptop za te novce. Ja sam ga uzeo u Linksu. Inace je 2 god garancije ali mozes nadoplatit za 190kn jos 2god
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Ima itko iskustva sa ovom stranicom? klik

 

Slucajno sam naletio na nju i vidio sam da su pojedini laptopi jeftini skroz,pa ako netko zna u cemu je kvaka?

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipo. Kupujem novi laptop u idućih mjesec dana, namjena ozbiljan posao i neozbiljan gaming :)

 

Bitne su mi iduće stvari: 15.6" veličina, i7 procesor, nvidia 1060 ili 1070, ssd + hdd kombinacija i bar 16 giga rama. 

 

Budžet mi je oko 15k kn.

 

Za sad sam nekako najviše zagrijan za Asus ROG Strix GL502VS (gledam ga ovdje), no vidim da se ekipa buni da ima problema s pregrijavanjem zbog glupog dizajna gdje mu ventilatore prekriva donji dio plastike od ekrana kad je podignut. Imate li neku drugu ideju ili prijedlog, što bi se za 15k kn moglo kupiti a da je bolje rješenje od ovog asusa?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moj savjet kaj se tice IPS matrice u asusu je da si pogledas uzivo odaziv ekrana. Ja sam taj model gledao u mikronisu jurisiceva i imao je primjetan ghosting dok acer pored njega savrsen odaziv.

 

I jos nesto ako ti je display 60hz onda ti je gtx1070 overkill za FHD rezu. Tak da si mozes komotno gledat modele sa 1060 ili cak 1050Ti ako si nezahtjevan user.  Jos jedan minus kod tog asusa je sata ssd koliko vidim po speckama. 

 

Pogledaj ni nove HP Omen modele ili Acer-a a mozes iz DE i clevo modele i njihove varijacije. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne mogu reci točnu cifru, jer ako je puno bolje dao bih vise. Ali neka bude neki orijentir 4-5k
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheMenstalist kaže...
Ne mogu reci točnu cifru, jer ako je puno bolje dao bih vise. Ali neka bude neki orijentir 4-5k

 Evo moj prijedlog KLIK, ili jos bolje ako mozes das 300 kn vise pa imas bolju grafu te IPS ekran KLIK

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2017 1:00 (Modern).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

može prijedlog do 5000kn. SSD obavezan i da se može nešto odigrat na njemu, točnije da football manager radi bez greške.

Windowsi nisu obavezni.

Zdravi i veseli bili :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bradonja_85 kaže...

Pozdrav ekipa,

može prijedlog do 5000kn. SSD obavezan i da se može nešto odigrat na njemu, točnije da football manager radi bez greške.

Windowsi nisu obavezni.

 Izvoli KLIK

7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

15K lap?

http://technostore.hr/index.php?route=product/product&product_id=58945&utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=162630&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

http://technostore.hr/index.php?route=product/product&product_id=58960&utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link


GS63 je full tanak i aluminijski.
GE63 je malo deblji, i ima samo aluminijski poklopac i pokrov kod tipkovnice, ostalo plastika.
GE62 je slican skroz, samo prosla generacija, mozda i najbolja kupnja, jer je dosta povoljniji.

Imam GS73, i za razliku od necalovog Asus-a, stvarno je premium izrada.

Nije toliko Asus-ova plastika losa, ali plastika losije odvodi toplinu, skripi, moze ispucat, i ne djeluje kao laptop od 1800€.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
A što mislite o onim Xiaomi MI laptopima? Čitao i gledao recenzije, svi ih hvale.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni izgledaju super, kao Apple Air laptopi - samo ih nema nigdje u EU za kupiti.

(ima ovaj jedan na Amazonu, ali to je isto pitanje od kud dolazi)

 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01LZYBBVZ?ie=UTF8&condition=new&creative=22566&creativeASIN=B01LZYBBVZ&linkCode=df2&childASIN=B01LZYBBVZ

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikacc kaže...

Nažalost, nisam vidio ranije i kupio sam u linksu. Stigao je danas . Build quality je solidan, a zanimljiva stvar je da su (ne znam kako) totalno zamaskirali koji je model SSD-a unutra. Pretpostavljam preko BIOS-a, ali ništa nije imuno na odvijač pa evo slike dole. Malo sam se razočarao sa SSD-om , ali što i očekivati. Ne znam koliki vijek trajanja očekivati od takvog ssd-a.

  Kako si zadovoljan laptopom nakon nekoliko dana korištenja?

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav cijenjeni forumaši,

 

kupio sam laptop Acer Aspire 5 A517-51g-58ST, pa me zanima koje su normalne temperature u igranju (fifa 17 i wot) i do koje temperature se ne moram brinuti?

 

Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
interist89 kaže..

  Kako si zadovoljan laptopom nakon nekoliko dana korištenja?

 Nakon poduže optimizacije OS-a , laptop radi ok, fluidan je ali osjeti se u par navrata da radi indexiranje još uvijek. Probao sam Auto cad i radi dobro,brzo učitava projekte a to je i logično pošto je ssd u pitanju.

Pro audio equipment
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, ako ima ko da mi preporuči čim jeftiniji laptop na kom će solidno radit autocad drugih uvjeta nema. Nisam u toku pa bi molio da pomogne neko ko malo prati tržište.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice