Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.052.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijepo ti vidi za koji tocno autocad i reci o kojem faksu se radi pa cu ti mozda ja znat rec. Ako je 3D ce ti trebat zasebna graficka, ako nije ti nece trebat. Btw. jeli ti svejedno 15.6" ili 17.3" ekran, jeli pozeljnija mozda veca dijagonala?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Lijepo ti vidi za koji tocno autocad i reci o kojem faksu se radi pa cu ti mozda ja znat rec. Ako je 3D ce ti trebat zasebna graficka, ako nije ti nece trebat. Btw. jeli ti svejedno 15.6" ili 17.3" ekran, jeli pozeljnija mozda veca dijagonala?

Faks je građevina, ali tek sad sam brucoš pa ne znam točno koji autocad, a nisam uspio pronaći. Trebat će sigurno i 3D. Ekran može 15.6'', 17.3'' su mi vjerojatno izvan budžeta.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima! :) molio bih ljude dobre volje da mi pomognu pri odabiru laptopa do 4000kn te da isti pri tom moze vrtit pokoju noviju igricu. Unaprijed Vam Hvala na odgovorima!

E i da, sto mislite o ovom http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11372

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
majstor_fantac kaže...
The_Fichek kaže...

Lijepo ti vidi za koji tocno autocad i reci o kojem faksu se radi pa cu ti mozda ja znat rec. Ako je 3D ce ti trebat zasebna graficka, ako nije ti nece trebat. Btw. jeli ti svejedno 15.6" ili 17.3" ekran, jeli pozeljnija mozda veca dijagonala?

Faks je građevina, ali tek sad sam brucoš pa ne znam točno koji autocad, a nisam uspio pronaći. Trebat će sigurno i 3D. Ekran može 15.6'', 17.3'' su mi vjerojatno izvan budžeta.

Da nije izasao novi HP laptop rekao bih ti da se protegnes blize 4000kn. Ovako imas samo tu opciju u tom budzetu:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i5+820m+hp

Niza cijena je postignuta koristenjem starijeg, ali i dalje jako dobrog ivy bridge procesora i to i5 koji tebi treba, 500gb harda isto malo smanjuje cijenu, a imas 820m graficku tipicnu za samo malo nizi cijenovni rang. U ovom rangu imas vise 8750m graficku, a 740m se moze naci sa i5 za vise novca i to sam sad bas gledao i onda nasao ovaj Asus. Eh sada.

U tom Asusu dobis i5, ali stedljiv, kakvo i ja imam, u svakom slucaju je slabiji od i5-3230m, ali ne toliko koliko bi se dalo naslutit:klik Znaci imas procesor koji nije nimalo los kada mu naredis da radi na high performans mode, a ono sto bi najvise dobio jeste skoro 2 i pol dulje trajanje baterije u odnosu na HP. Sada bi ti trebao malo vidjet bi li svaka mrva procesora znacila kod autocada, ali mislim da nebi i mislim da je autocadu vaznije cim vise jezgri nego cim veci clock no provjeri jos. Fora kod ovog Asusa jeste 740m bolja graficka od 820m koja bi pruzila vece osiguranje u 3D stvarima.

 

Mislio sam da HP 250 G2 ima dobar pristup komponentama kao popularniji i malo skuplji HP probook no to nije tako: link Pod odlomkom "Maintenance" ces vidjet da mozes pristupiti samo jednom RAM slotu ocito za nadogradnju sto je lose i losije cak i od Asusa kojem mozes pristupiti oba slota rama i hard disku. Asus je na losem glasu najvise zbog toga, sve ostalo je super. Znaci najveci problem je sto u oba slucaja neces moci samostalno ocistiti laptop od prasine niti ocistiti lako ventilator...

Ako te to muci predlozio bih jos jednu opciju u tom rangu, ali sa i3 procom, stedljivim, ali skroz novim te super 840m grafickom (boljom od 740m):

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3+lenovo+840

Ovdje bi se itekako trebalo se raspitati bili procesor bio dovoljan, a sve ostalo stoji na mjestu.

 

 

Inace mislim da ti je pametnije uloziti 1000kn vise i ici na:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i5+ (gledaj ove od 4640kn nadalje)

Prvenstveno bi gledao taj laptop radi FHD rezolucije s kojom bi imao pregledniji rad, a sve ostalo je u redu i vec spomenuto.

 

Ako se nebi mogao toliko protegnuti radi preglednijeg rada mislim da bi ti ovo mogla biti HP probook 470 biti super opcija. Procesor je po snazi izmedju stedljivog i3 i stedljivog i5, vise na stranu i5. Problem bi bila graficka i tu bi se trebao raspitati koliko ce se puno raditi 3D stvari i hoce li to biti neke lagane vjezbe, 1-2 semestra, nesto ozbiljno, hocete li imati ucionicu za vjezbanje itd. Za razliku od Asusa, i HP 250 s ovim bi imao jako laku pristupacnost komponentama ili bilocemu ispod poklopca, izrada je takodjer malo bolja (aluminijski finish), a najveca prednost u odnosu na navedene modele oko 3500kn je veci 17.3" ekran isto sa HD 1600x900 rezolucijom ugodnijom za pregledniji rad. Isto tako kvaliteta ekrana bi trebala biti nesto bolja od istog probooka, samo sa 15.6" ekranom i sa i5 procom: HP probook 450 Ta kvaliteta ekrana je uvijek upitna i preporucujem da vise o tome trazis prvenstveno na youtubeu, amazonu, neweggu jer pravih reviewova ima malo, i to nisu reviewovi modela koje sam linkao..

Kad smo kod tih Probooka blizu 4000kn, ovaj model je jos vrijedan spomena, pogotovo radi isplativosti: HP probook 455 Nemoj se brinut za proc jer je vrhunski amd cetverojezgreni laptop proc, grafa je kao sto rekoh u pitanju za 3D autocad, a dobis jos pozeljnih 8gb rama i windows8 u paketu. Ovaj probook takodjer ima svoju TN matricu ekrana i neznam je li ona bolja od 470 i 450 modela, kao niti je li bolja ili losija od ostalih laptopa. To je najveca enigma kod laptopa sa TN matricama (takva je jos uvijek velika vecina), pogotovo jeftinijih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 13:47 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mekto_4 kaže...

Pozdrav svima! :) molio bih ljude dobre volje da mi pomognu pri odabiru laptopa do 4000kn te da isti pri tom moze vrtit pokoju noviju igricu. Unaprijed Vam Hvala na odgovorima!

E i da, sto mislite o ovom http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11372

Procitaj sto sam napisao za taj Asus u proslom postu. Kako got okrenes bolja opcija za igranje unatoc i3 procesoru je Lenovo z50-70:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i3+840

Ili jos bolje opcija sa i5, ako bi mogao protegnuti malo budzet:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i5+840

Ako bi se odlucio na tu opciju sa i5, a M-Computers ga nekim slucajem nemaju za 4275kn onda ne preporucujem da ides gledati dalje skuplje opcije nego da ides na onog sa i3, jer se ne isplati uzimati tog Lenova sa i5 za 4462kn kada za 4650kn imas istog sa FullHD rezolucijom i jos 2gb rama.

Sad sam bas malo preciznije gledao i strasno mi je cudno sto M-Computers za bilokoji taj lenovo pise u opisu da imaju FHD ekran. To mi je jako sumnjivo ispod 4650kn, ali svakako vrijedi zvati i pitati. Eto ako imas vremena to je prvi korak koji bih ti preporucio i meni bi pomogao usput u daljnjim preporukama.

*Poslao sam im mail.

Edit: Dobih odgovor:

M-Computers (Sasa Majstorovic) <majstor@m-computers.hr>     14:44 (prije 1 sat)        prima meni 

    Stvarno ne znam, nema ih na lageru jos, a opis smo dobili od dobavljaca i moguce da je pogresan, ne bi bilo prvi put da filaju s opisima

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 16:12 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li išta za 2000? Laptop bi služio sa faks, poželjan je dobar 15.6 ekran, windowsi nisu nužni kao ni gaming.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Alex Mercer kaže...

Ima li išta za 2000? Laptop bi služio sa faks, poželjan je dobar 15.6 ekran, windowsi nisu nužni kao ni gaming.

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-511+acer

Od 2400kn nadalje je unutar Acera vise manje isti proc kao n2830 samo sa 4 jezgre koji i nije toliko brzi od n2830 sa 2 jezgre: klik1, klik2

To je nova serija acera, skroz solidna, a procesori unutra su super malene potrosnje. Max TDP je 7.5W, prosjecni 4.5W

Znaci to je super stvar ako ti treba laptop samo za surfanje, office i pogledat film.

Kvaliteta ekrana je upitna kao i kod svih ostalih laptopa posto se radi o jos uvijek vecinski zastupljenoj TN matrici, stoga kako postoji verzija tog acera sa windowsima preporucujem da pogledas u nekom ducanu kako to izgleda i da usput pogledas od ispod ili pitas prodavaca moze li ti pokazati od ispod kako izgleda. Obrati pozornost na sarafe i dijelove koje bi mogao skinuti sa njima. To bi trebalo biti dobro sve odradjeno jer serija oce reci da je izmedju prosle E1 serije koja se vrtila do 3000-3500kn i jos uvijek se vrti i jos bolje V5 serije koja se vrti od 3600kn-6200kn. Imam doma i E1 seriju i V5 i mogu reci da je E1 slabija pola klase, znaci da bi E5 trebala biti stvarno vrhunska za tako super budzet laptope.

 

Bas gledam malo nove modele od drugih brandova.

Imas tu jos Lenovo g50-30 sa Celeron J1800 i g50-70 sa Celeron 2957U. Prava razlika bi trebala biti u kvaliteti ekrana posto je to sve zbito u isti cijenovni rang. Lenovo je manje isplativ od acera po pitanju produljenja garancije i neznam tocno kakva je izrada ovih laptopa.

 

Novi HP 250 G3 isto mozes provjerit, specifikacije iste kao u Acera sa n2830, ali neznam ima li taj novi model HP 250 bolji pristup komponentama nego stari di se moglo pristupiti samo jednom keksu rama, tj. free slotu za nadogradnju.

Produljenje HP jamstva na 3g kosta 600kn, Lenova 500kn, acera 300kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 16:20 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, kupio bih laptop i na njega bi instalirao Linux, igranje me ne interesira, poželjno je da bude što tanji i lakši uz dobru bateriju i ekran, budžet cca 3500 - 4000 kuna
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
serratus kaže...
Pozdrav, kupio bih laptop i na njega bi instalirao Linux, igranje me ne interesira, poželjno je da bude što tanji i lakši uz dobru bateriju i ekran, budžet cca 3500 - 4000 kuna

Kontaktirao sam danas M-Computers, ali mi nisu znali reci dolazi li uistinu iduci model sa FHD rezolucijom jer ga nemaju na lageru trenutno:

http://www.m-computers.hr/lenovo-z50-70-intel-i5-4210u-4gb-ram-1tb-hdd-gt840-156-inch-bijela-59432122/len-nb-59432122/product/

Jos jedan laptop dolazi sa FHD rezom za te novce::

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+i3+1920x1080

Oba laptopa imaju stedljive procesore, samo Lenovo ima i5, a Asus i3. Stedljivi efikasniji procesori malo slabiji od istih nestedljivig daju prvenstveno dulje trajanje baterije dok je laptop istekan, nekih 2.3 dulje trajanje ako se uspredjuju Haswell stedljivi i nestedljivi proc.

Lenovo ima bolju pristupacnost komponentama dok Asus ima pristup samo ramima i hardu.

 

Znaci to su ti 2 najjeftinije opcije sa FHD rezolucijom koja mislim da ti je pozeljna ako si rekao da zelis cim bolji ekran. Za samu kvalitetu ekrana je tesko reci jer su to sve prosjecne TN matrice, a IPS ekrani se javljaju blize 6000kn i nema ih bas puno. Za vise informacija o laptopima gledaj iskustva korisnika na amazonu, neweggu..

 

Ako te zanima manja dijagonala imas 14" Lenovo Thinkpad serije:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+thinkpad+i3-4000m

Unutra je nestedljivi i3, po snazi izmedju stedljivih i3 i i5, blize i5. Baterija bi trebala biti nesto bolja i od Asusa i od Lenova z50, a zanimljivo je da je unutra hard disk sa 7200 okr/min, sto je tipicnije za desktop racunala nego laptope di je standard 5400 okr/min radi cim duljeg trajanja baterije.

Sirina i dubina su manje od Lenova z50, ali je visina 1mm veca. To je tako da se i3 koji ima vecu potrosnju od stedljivih procesora moze lakse ohladit. Fora kod Thinkpad serije je i u crvenom gumbicu posred tipkovnice koji sluzi kao sekundarni kursor.

 

Moj savjet ti je da sacekas dok M-Computers ne utvrde dolazi li Lenovo z50 sa FHD rezom ili ne, ak ti se neda cekat a oces bas taj Lenovo iduce cijene su:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i5

Nakon 4640kn bi trebali 100% dolaziti sa FHD rezom, a ovo prije toga je pod malim upitnikom.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 18:21 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, koja je vasa preporuka za laptop do 3000 kn, nije za igranje(samo za internet, videe, office...) nebitna velicina hdd diska, ekran velicine 15",i win8 a moze i druga preporuka samo bez win8

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li tko kakvu informaciju jel bi se ASUS N550JK trebao pojaviti u trgovinama s i7 procesorom?

Kolega Fićek mi je sve fino objasnio i vidi se da je tata mata u ovoj temi, i nakon dugo razmatranja odluka je pala na N550JK sa i7 ili Lenovo Y50.

Nije vele špica pa ću sačekat jednog od njih dva u našim trgovinama.

 

@Fichek, jesi li spomenuo još koji 15,6" u tom rangu? :)

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EchoOne kaže...

Ima li tko kakvu informaciju jel bi se ASUS N550JK trebao pojaviti u trgovinama s i7 procesorom?

Kolega Fićek mi je sve fino objasnio i vidi se da je tata mata u ovoj temi, i nakon dugo razmatranja odluka je pala na N550JK sa i7 ili Lenovo Y50.

Nije vele špica pa ću sačekat jednog od njih dva u našim trgovinama.

 

@Fichek, jesi li spomenuo još koji 15,6" u tom rangu? :)

Mislim da sam ti spomenuo sve kojih ima u tom rangu.. Nije nist novog doslo. Idi na Asus ak je bitan IPS ekran, ak nije Lenovo. A te probleme s temperaturom ak bi ih bilo bi se mogle osim sa coolerom rjesiti i sa mjenjanjem paste u nekom ovlastenom servisu. Meni je darky predlozio "System One" servisni centar za Acera i veli da ga pociste i promjene pastu za 160kn. Tako da eto mos provjerit tu informaciju ak ti je dosadno i ak bi ti drazi bio Lenovo. Ak kupis Lenova nemoj odmah ici na mjenjanje paste nego sacekaj barem koj mjesec ili nesto jer to je bzvz odmah mjenjat osim ak ce temperature biti nepodnosljive u sto sumnjam.

 

Meni je osim IPS ekrana, mozda i veca mana tog Lenova sto nema mjesta za SSD bez da se ne vadi hard disk, mogli su barem msata stavit za mini SSD kao kod ovog Acera kojeg ja imam.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop za do 7500kn za gaming, treba biti dovoljno dobar za Planetside 2 i Skyrim. Do sad sam našao Lenovo Y50 s i7 4700 i gtx860m i Asus g550jk sa istim i7 i gtx850m, cijena je otprilike ista. Znam da Y50 ima bolju grafičku ali sam čuo da ima problema sa održavanjem procesora u turbo boostu (što je važno za planetside 2) i da je vrlo loš HDD. Ekran mi toliko ne smeta.  Stoga me zanima koji bi bio bolji i isplati li se možda čekati još par mjeseci za nešto?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rakoua kaže...

Tražim laptop za do 7500kn za gaming, treba biti dovoljno dobar za Planetside 2 i Skyrim. Do sad sam našao Lenovo Y50 s i7 4700 i gtx860m i Asus g550jk sa istim i7 i gtx850m, cijena je otprilike ista. Znam da Y50 ima bolju grafičku ali sam čuo da ima problema sa održavanjem procesora u turbo boostu (što je važno za planetside 2) i da je vrlo loš HDD. Ekran mi toliko ne smeta.  Stoga me zanima koji bi bio bolji i isplati li se možda čekati još par mjeseci za nešto?

Mozes eventualno docekati Lenovo y50 sa IPS ekranom. To bi bilo to. Neznam di si cuo da je HDD los, slobodno linkaj ako je informacija sa interneta. To sa turbo boostom ce isto biti kao i kod Asusa, znaci ima neki program kojeg je ja mislim kolega Darky linkao negdje u ovoj temi, nedavno ja mislim. S tim programom se namjesti da proc radi negdje izmedju high performans i balanced, znaci da se procesor ne throttle-a, da radi glatko pri cim vecoj frekvenciji.

Uostalom neznam zasto bi problem bio ako ti jedan i7 proc povremeno smanji frekvenciju sa najvise na nesto nizu, cist sumnjam da ce past frekvencija za 1Ghz random u igri, vise bi to bilo max. 0.5Ghz, neznam..

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
komarac_031 kaže...

pozdrav, koja je vasa preporuka za laptop do 3000 kn, nije za igranje(samo za internet, videe, office...) nebitna velicina hdd diska, ekran velicine 15",i win8 a moze i druga preporuka samo bez win8

Nekad je potrebno samo malo skrolat gore..

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=465&jumpto=4308732&sort=asc&view=flat

 

Mislim da nema potrebe ici dalje od tih modela, a ako bi se trazio bas eto da laptop bude cim jaci za relativno malene pare, znaci nesto sa i3 procesorom, onda bih predlozio ovako:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3542+i3

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i3

To su nove serije lenova i della sa stedljivim dobrim i3 proceosorom koji ce kao i procesori u laptopima iz posta kojeg sam linkao omoguciti cim dulji rad dok je laptop istekan (cca 6h)

Ima tu isto dobar Lenovo b590 ,ali on dolazi sa nestedljivim procesorima:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+b590

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
majstor_fantac kaže...
The_Fichek kaže...

Lijepo ti vidi za koji tocno autocad i reci o kojem faksu se radi pa cu ti mozda ja znat rec. Ako je 3D ce ti trebat zasebna graficka, ako nije ti nece trebat. Btw. jeli ti svejedno 15.6" ili 17.3" ekran, jeli pozeljnija mozda veca dijagonala?

Faks je građevina, ali tek sad sam brucoš pa ne znam točno koji autocad, a nisam uspio pronaći. Trebat će sigurno i 3D. Ekran može 15.6'', 17.3'' su mi vjerojatno izvan budžeta.

Da nije izasao novi HP laptop rekao bih ti da se protegnes blize 4000kn. Ovako imas samo tu opciju u tom budzetu:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i5+820m+hp

Niza cijena je postignuta koristenjem starijeg, ali i dalje jako dobrog ivy bridge procesora i to i5 koji tebi treba, 500gb harda isto malo smanjuje cijenu, a imas 820m graficku tipicnu za samo malo nizi cijenovni rang. U ovom rangu imas vise 8750m graficku, a 740m se moze naci sa i5 za vise novca i to sam sad bas gledao i onda nasao ovaj Asus. Eh sada.

U tom Asusu dobis i5, ali stedljiv, kakvo i ja imam, u svakom slucaju je slabiji od i5-3230m, ali ne toliko koliko bi se dalo naslutit:klik Znaci imas procesor koji nije nimalo los kada mu naredis da radi na high performans mode, a ono sto bi najvise dobio jeste skoro 2 i pol dulje trajanje baterije u odnosu na HP. Sada bi ti trebao malo vidjet bi li svaka mrva procesora znacila kod autocada, ali mislim da nebi i mislim da je autocadu vaznije cim vise jezgri nego cim veci clock no provjeri jos. Fora kod ovog Asusa jeste 740m bolja graficka od 820m koja bi pruzila vece osiguranje u 3D stvarima.

 

Mislio sam da HP 250 G2 ima dobar pristup komponentama kao popularniji i malo skuplji HP probook no to nije tako: link Pod odlomkom "Maintenance" ces vidjet da mozes pristupiti samo jednom RAM slotu ocito za nadogradnju sto je lose i losije cak i od Asusa kojem mozes pristupiti oba slota rama i hard disku. Asus je na losem glasu najvise zbog toga, sve ostalo je super. Znaci najveci problem je sto u oba slucaja neces moci samostalno ocistiti laptop od prasine niti ocistiti lako ventilator...

Ako te to muci predlozio bih jos jednu opciju u tom rangu, ali sa i3 procom, stedljivim, ali skroz novim te super 840m grafickom (boljom od 740m):

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3+lenovo+840

Ovdje bi se itekako trebalo se raspitati bili procesor bio dovoljan, a sve ostalo stoji na mjestu.

 

 

Inace mislim da ti je pametnije uloziti 1000kn vise i ici na:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i5+ (gledaj ove od 4640kn nadalje)

Prvenstveno bi gledao taj laptop radi FHD rezolucije s kojom bi imao pregledniji rad, a sve ostalo je u redu i vec spomenuto.

 

Ako se nebi mogao toliko protegnuti radi preglednijeg rada mislim da bi ti ovo mogla biti HP probook 470 biti super opcija. Procesor je po snazi izmedju stedljivog i3 i stedljivog i5, vise na stranu i5. Problem bi bila graficka i tu bi se trebao raspitati koliko ce se puno raditi 3D stvari i hoce li to biti neke lagane vjezbe, 1-2 semestra, nesto ozbiljno, hocete li imati ucionicu za vjezbanje itd. Za razliku od Asusa, i HP 250 s ovim bi imao jako laku pristupacnost komponentama ili bilocemu ispod poklopca, izrada je takodjer malo bolja (aluminijski finish), a najveca prednost u odnosu na navedene modele oko 3500kn je veci 17.3" ekran isto sa HD 1600x900 rezolucijom ugodnijom za pregledniji rad. Isto tako kvaliteta ekrana bi trebala biti nesto bolja od istog probooka, samo sa 15.6" ekranom i sa i5 procom: HP probook 450 Ta kvaliteta ekrana je uvijek upitna i preporucujem da vise o tome trazis prvenstveno na youtubeu, amazonu, neweggu jer pravih reviewova ima malo, i to nisu reviewovi modela koje sam linkao..

Kad smo kod tih Probooka blizu 4000kn, ovaj model je jos vrijedan spomena, pogotovo radi isplativosti: HP probook 455 Nemoj se brinut za proc jer je vrhunski amd cetverojezgreni laptop proc, grafa je kao sto rekoh u pitanju za 3D autocad, a dobis jos pozeljnih 8gb rama i windows8 u paketu. Ovaj probook takodjer ima svoju TN matricu ekrana i neznam je li ona bolja od 470 i 450 modela, kao niti je li bolja ili losija od ostalih laptopa. To je najveca enigma kod laptopa sa TN matricama (takva je jos uvijek velika vecina), pogotovo jeftinijih.

Ok, hvala puno na detaljnim savjetima, vidjet ću još što će na kraju biti.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
komarac_031 kaže...

pozdrav, koja je vasa preporuka za laptop do 3000 kn, nije za igranje(samo za internet, videe, office...) nebitna velicina hdd diska, ekran velicine 15",i win8 a moze i druga preporuka samo bez win8

Nekad je potrebno samo malo skrolat gore..

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=465&jumpto=4308732&sort=asc&view=flat

 

Mislim da nema potrebe ici dalje od tih modela, a ako bi se trazio bas eto da laptop bude cim jaci za relativno malene pare, znaci nesto sa i3 procesorom, onda bih predlozio ovako:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3542+i3

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i3

To su nove serije lenova i della sa stedljivim dobrim i3 proceosorom koji ce kao i procesori u laptopima iz posta kojeg sam linkao omoguciti cim dulji rad dok je laptop istekan (cca 6h)

Ima tu isto dobar Lenovo b590 ,ali on dolazi sa nestedljivim procesorima:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+b590

Kolega jel bi mogo ovdje ici i Acer E5 521 6352 s novim procesorom i integriranom grafikom koja je i vise nego dovoljna za sve ove radnje pa cak i neke malo starije igre, a baterija bi trebala trajati oko 8h tako da je po meni on najbolji izbor.

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-e5-521-6352-nxmlfex018-156__6436071

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 23:04 (gelon).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gelon kaže...
The_Fichek kaže...
komarac_031 kaže...

pozdrav, koja je vasa preporuka za laptop do 3000 kn, nije za igranje(samo za internet, videe, office...) nebitna velicina hdd diska, ekran velicine 15",i win8 a moze i druga preporuka samo bez win8

Nekad je potrebno samo malo skrolat gore..

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=465&jumpto=4308732&sort=asc&view=flat

 

Mislim da nema potrebe ici dalje od tih modela, a ako bi se trazio bas eto da laptop bude cim jaci za relativno malene pare, znaci nesto sa i3 procesorom, onda bih predlozio ovako:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3542+i3

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i3

To su nove serije lenova i della sa stedljivim dobrim i3 proceosorom koji ce kao i procesori u laptopima iz posta kojeg sam linkao omoguciti cim dulji rad dok je laptop istekan (cca 6h)

Ima tu isto dobar Lenovo b590 ,ali on dolazi sa nestedljivim procesorima:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+b590

Kolega jel bi mogo ovdje ici i Acer E5 521 6352 s novim procesorom i integriranom grafikom koja je i vise nego dovoljna za sve ove radnje pa cak i neke malo starije igre, a baterija bi trebala trajati oko 8h tako da je po meni on najbolji izbor.

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-e5-521-6352-nxmlfex018-156__6436071

Integrirka unutra je ustvari malo slabija od HD 4400 i za te pare mislim da se moze nac nesto bolje za igranje starijih naslova:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=820m

S time da Lenovo z50 ima najbolju pristupacnost komponentama - moze se pristupit gotovo, ako ne svemu, ima manual od Lenova pa pogledat malo, znaci ventilator se isto cisti bez problema

zatim Dell kod kojeg se moze pristupiti samo 2 ram slota, hdd i wifi kartici, a optika lako ide van skidanjem jednog sarafa (ako bi se islo na nadogradnju sa SSD-om, ista fora je i kod drugih laptopa),

zatim HP 250 kod kojeg se pak prema notebookcheck.net moze pristupiti samo jednom slobodnom ram slotu za nadogradnju

 

820m graficka je dobar odabir budzet graficke kartice u rangu 3000 i nesto vise kn, a u nekim igrama je bolja i od skupljih 8750m i 740m. Iako je 3558U pentium slabiji od A6 6310 za igre preporucuje se ici na navedene laptope radi znatno bolje graficke o kojoj igre vise ovise nego o procesoru (kako koje, malo je iznimaka za sada). Predlazem, ak se moze protegnut da se uz 820m ide na i3 procesor. Kako je u HP-u ustvari nestedljiv i3 to je dosta dobra stvar za igrice, samo eto pristupacnost komponentama je katastrofa, a nit produljenje jamstva nije nesto jeftino za HP - 300kn na 2g, 600kn na 3g, kod lenova je to 165kn na 2g, 550kn na 3g, Dell dolazi sa max. 3 god jamstva. Produljenje se inace moze rjesit dok got ne krene zadnji mjesec redovne garancije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 0:01 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
gelon kaže...
The_Fichek kaže...
komarac_031 kaže...

pozdrav, koja je vasa preporuka za laptop do 3000 kn, nije za igranje(samo za internet, videe, office...) nebitna velicina hdd diska, ekran velicine 15",i win8 a moze i druga preporuka samo bez win8

Nekad je potrebno samo malo skrolat gore..

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=465&jumpto=4308732&sort=asc&view=flat

 

Mislim da nema potrebe ici dalje od tih modela, a ako bi se trazio bas eto da laptop bude cim jaci za relativno malene pare, znaci nesto sa i3 procesorom, onda bih predlozio ovako:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3542+i3

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i3

To su nove serije lenova i della sa stedljivim dobrim i3 proceosorom koji ce kao i procesori u laptopima iz posta kojeg sam linkao omoguciti cim dulji rad dok je laptop istekan (cca 6h)

Ima tu isto dobar Lenovo b590 ,ali on dolazi sa nestedljivim procesorima:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+b590

Kolega jel bi mogo ovdje ici i Acer E5 521 6352 s novim procesorom i integriranom grafikom koja je i vise nego dovoljna za sve ove radnje pa cak i neke malo starije igre, a baterija bi trebala trajati oko 8h tako da je po meni on najbolji izbor.

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-e5-521-6352-nxmlfex018-156__6436071

Integrirka unutra je ustvari malo slabija od HD 4400 i za te pare mislim da se moze nac nesto bolje za igranje starijih naslova:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=820m

S time da Lenovo z50 ima najbolju pristupacnost komponentama - moze se pristupit gotovo, ako ne svemu, ima manual od Lenova pa pogledat malo, znaci ventilator se isto cisti bez problema

zatim Dell kod kojeg se moze pristupiti samo 2 ram slota, hdd i wifi kartici, a optika lako ide van skidanjem jednog sarafa (ako bi se islo na nadogradnju sa SSD-om, ista fora je i kod drugih laptopa),

zatim HP 250 kod kojeg se pak prema notebookcheck.net moze pristupiti samo jednom slobodnom ram slotu za nadogradnju

 

820m graficka je dobar odabir budzet graficke kartice u rangu 3000 i nesto vise kn, a u nekim igrama je bolja i od skupljih 8750m i 740m. Iako je 3558U pentium slabiji od A6 6310 za igre preporucuje se ici na navedene laptope radi znatno bolje graficke o kojoj igre vise ovise nego o procesoru (kako koje, malo je iznimaka za sada). Predlazem, ak se moze protegnut da se uz 820m ide na i3 procesor. Kako je u HP-u ustvari nestedljiv i3 to je dosta dobra stvar za igrice, samo eto pristupacnost komponentama je katastrofa, a nit produljenje jamstva nije nesto jeftino za HP - 300kn na 2g, 600kn na 3g, kod lenova je to 165kn na 2g, 550kn na 3g, Dell dolazi sa max. 3 god jamstva. Produljenje se inace moze rjesit dok got ne krene zadnji mjesec redovne garancije.

Po meni malo slabija graficka ali i duzi rad baterije opravdavaju Acerovu nizu cijenu naspram ostala 2 jer se moze naci vec od 2630kn dok lenovo nije ispod 2900, a dolazi i u bijeloj boji ako sam tocno procitao(pretpostavljam da nije pozeljno iako ne mora znacit da sam upravu).

Tako da ako se ide na normalan rad u windowsima,surfanje itd. i ako se ne planira prckat oko laptopa ovo bi bio jeftiniji izbor za isti rezultat zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 0:37 (gelon).
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako... treba mi nešto ~3000 kuna, 15.6" ekran, služit će uglavnom za multimediju i "facebook gaming". Sad ne bih znao jel pametno uzimat i OS, jel to puno utjece na cijenu? Ako ne onda je mozda bolje da bude i OS gore (Windows ofc.).

&#39;Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je&#39; - Nietzsche
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@gelon

Bolji izbor za igrice sigurno ne. Btw. pentium 3558U i i3-4030U imaju jednaku potrosnju kao A6 6310.

Ak zelis ispod 2900kn, ne zelis bijelu boju i ne zanima te prckanje po laptopu onda nema sta nego Dell 3542 Proc je dvojezgreni i usporedjujuci jegru tog proca sa jezgrom amd-a, intelova ce bit malo jaca pa to dodje negdje jednako kako amd ima veci clock jezgre, tj. vjerojatno je amd malo u prednosti, al nemoj zaboravit da je 820m puno puno bolja od integrirane r4 u amd-u. Velika vecina igrica jos uvijek koristi 2 jezgre, a starije koje bi igrao ce vjerojatno sve koristit 2 jezgre tak da tu nist ne gubis uzimajuc 3558U procesor. Surfanje i ostale osnovne stvari takodjer nemaju koristi od vise od 2 jezgre. Dell ima i 3 god jamstva sto je dodatni plus. Jedino je pitanje kakav je tocno ekran, tj. kvaliteta TN matrice na Dellu jer to su sve prosjecne TN matrice i tesko je nac ikakve podatke o kvaliteti pa se najbolje povoditi prema iskustvima sa amazona itd. ili jos bolje otic u poslovnicu koja drzi taj Dell sa Windowsima pa pogledat fino kakav je ekran. Makar su svi ekrani u tom rangu vise manje jednake, malo isprane boje, kod nekih se da namjestit plavkast ekran kod nekih ne, kontrast kod nekih boljih kod nekih losiji, kao i max. svjetlina itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 0:46 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Anarchist Prince kaže...

Ovako... treba mi nešto ~3000 kuna, 15.6" ekran, služit će uglavnom za multimediju i "facebook gaming". Sad ne bih znao jel pametno uzimat i OS, jel to puno utjece na cijenu? Ako ne onda je mozda bolje da bude i OS gore (Windows ofc.).

Ovako prvi model koji bih ti ja preporucio, ako su samo flash igrice u pitanju: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-511 O ovom kao i vecini drugih novih laptopa jos nema puno podataka, ali bi ga se po imenu trebalo smjestiti izmedju e1 i v5 serije sto bi znacilo da je dosta dobra stvar za tako jeftin rang. Ako bi iz nekog razloga ipak htio i3 onda imas:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+i3-4030u

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i3-4030u

Za vise opcija procitaj malo ovu stranicu teme, al ovo su moje prve preporuke.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da za igre sigurno nije bolji izbor ali posto se laptop nece koristiti za igre mislim da opet prevagu odnosi cijena i kao sto si i sam rekao malo bolji amd procesor, a dok se dell moze pohvaliti duzom garancijom acer to opravdava 8 satnom baterijom tako da ukoliko se planiraju igrat bilo kakve igre(osim ovih malih flash i sl.)dell je definitivno bolji izbor ali ako ce biti laptop za dnevnu upotrebu(fejs,youtube,24 sata) mislim da je bolje uzeti nesto jeftinije a da jednako ispunjava sve vec prije spomenute dnevne zadatke, a to bi bio Acer.

 

 

EDIT:Ovo za ekrane je istina, svi su vise manje slicni i trebalo bi se vidjeti laptope uzivo da se primjeti bilo kakva razlika.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 1:19 (gelon).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zasto mislis da bi sa Acerom imao trajanje baterije od 8 sati. Procesori sa potrosnjom od max. TDP 15W i sa prosjecnom baterijom za surfanje i gluposti imaju trajanje baterije oko 6h max., realnije blize 5h. U tu kategoriju spadaju svi intel procesori sa "U" u oznaci, taj AMD i jos neki vjerojatno. Ako gledas bas full dugu potrosnju gledaj radje ovako Acera kad vec oces Acera:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-511 Ovdje je vec brutalno niska potrosnja od samo max. TDP 7.5W, a prosjecni TDP 4.5W Ovi do 2400kn imaju dvojezgreni proc i windowse, od 2400kn nadalje 4-jezgreni proc koji se komotno moze mjerit sa amd-om kako po snazi tako i po integriranoj grafickoj, samo sto ovaj proc ima jos i manju potrosnju. Obadva acera spadaju pod novu e5 seriju, samo jedan ima amd proc, drugi intel, a taj sa intelom je i nesto jeftiniji i zbog toga po meni isplativiji, pogotovo ako se zele windowsi s njim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 1:28 (The_Fichek).
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ovako prvi model koji bih ti ja preporucio, ako su samo flash igrice u pitanju: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-511 O ovom kao i vecini drugih novih laptopa jos nema puno podataka, ali bi ga se po imenu trebalo smjestiti izmedju e1 i v5 serije sto bi znacilo da je dosta dobra stvar za tako jeftin rang. Ako bi iz nekog razloga ipak htio i3 onda imas:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+i3-4030u

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i3-4030u

Za vise opcija procitaj malo ovu stranicu teme, al ovo su moje prve preporuke.

A opcije sa OS-om?

&#39;Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je&#39; - Nietzsche
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Anarchist Prince kaže...
The_Fichek kaže...

Ovako prvi model koji bih ti ja preporucio, ako su samo flash igrice u pitanju: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-511 O ovom kao i vecini drugih novih laptopa jos nema puno podataka, ali bi ga se po imenu trebalo smjestiti izmedju e1 i v5 serije sto bi znacilo da je dosta dobra stvar za tako jeftin rang. Ako bi iz nekog razloga ipak htio i3 onda imas:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+i3-4030u

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i3-4030u

Za vise opcija procitaj malo ovu stranicu teme, al ovo su moje prve preporuke.

A opcije sa OS-om?

Pogledaj bolje prvi link.. Da, dobro vidis, 2050kn solidan laptop sa super "stednim", a efikasnim za obicnu namjenu, n2830 procesorom sa solidnom Haswell integriranom grafom, 4gb rama i 500gb harda. Jedino je ekran upitan kao i kod ostalih laptopa, ali kako dolazi sa windowsima mozes to provjerit u ducanu. Naravno prvo se raspitaj u kojem ducanu ga drze, jer tu ima hrpa web shopova na listi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 1:35 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.bug.hr/cijene/acer-prijenosno-racunalo-aspire-e5-521-6352-156/643619.aspx evo tu u opisu mozes naci "up to 8h" i zbog toga pricam o osmosatnoj bateriji, a to sto je acer mi nista ne znaci da je neki šijaomi orikaši ne bi mi znacilo ali jednostavno s tako niskom cijenom, dugotrajnm baterijom i najnovijim procesorom cini se najpogodnijim za takve radnje.

Ovaj drugi acer je odlican, mislim da je to savrsen izbor posto uz njega dolazi win,a jos je i jeftiniji od prvoga(uz sve ostale karateristike jednake).

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Verzija sa windowsima ima dvojezgreni proc samo malo slabiji od cetverojezgrenog: klik Kao sto rekoh web browser, flash i hrpa obicnih jacih igara, office, nista to ne koristi vise od 2 jezgre. Jedino sami windowsi imaju benefit od vise jezgri, al to neces prakticki osjetit jer su to sve budzet procesori, jezgre nisu tako jake. Za fluidnost windowsa je vaznija kolicina rama koja je pozeljna da bude barem 4gb, sto u ovom slucaju i je. Brzina windowsa i svega jako malo raste, tj. minimalno raste sa vise od 4gb rama, tako da je 4gb isto skroz u redu za tu osnovnu namjenu.

 

Pise 8h zato da navuce kupca. Nemoze procesor koji ima jednaku potrosnju od 15W kao neki U intel procesor imati 8h trajanje, mozda i moze ali to bi onda bilo u ekstremnom slucaju kada ti tipa nesto radis uz laptop i kliknes ponesto svakih pola sata tako neki glupi slucaj. Sam imam stedljivi i5 procesor sa max. TDP 15W pa sam ti zato rekao oko 5-6h trajanja baterije uz normalno surfanje bez prekida.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 2:00 (The_Fichek).
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Pogledaj bolje prvi link.. Da, dobro vidis, 2050kn solidan laptop sa super "stednim", a efikasnim za obicnu namjenu, n2830 procesorom sa solidnom Haswell integriranom grafom, 4gb rama i 500gb harda. Jedino je ekran upitan kao i kod ostalih laptopa, ali kako dolazi sa windowsima mozes to provjerit u ducanu. Naravno prvo se raspitaj u kojem ducanu ga drze, jer tu ima hrpa web shopova na listi.

Imao sam Acer do prije nekih godinu dana, kupljen krajem 2010. prvo mu je otišlo hlađenje, i zbog toga je na servisu bio čak 2 puta, i čak i kada su ga popravili bio je poprilično topao, zatim sa imao problema sa punjenjenjem, bio je dosta glasan i na kraju mu je i matična otišla. Kad je radio bio je super, i bio je super "bang for buck"ako gledamo samo hardware i zanemarimo probleme. S druge strane znam jednog servisera kojemu Acer služi već dosta i hvali ga. Kakva su tvoja mišljenja o Aceru? Ja sam iznima ili je serviser iznimka? Ili je to više do godine i modela?

&#39;Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je&#39; - Nietzsche
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Anarchist Prince kaže...
The_Fichek kaže...

Pogledaj bolje prvi link.. Da, dobro vidis, 2050kn solidan laptop sa super "stednim", a efikasnim za obicnu namjenu, n2830 procesorom sa solidnom Haswell integriranom grafom, 4gb rama i 500gb harda. Jedino je ekran upitan kao i kod ostalih laptopa, ali kako dolazi sa windowsima mozes to provjerit u ducanu. Naravno prvo se raspitaj u kojem ducanu ga drze, jer tu ima hrpa web shopova na listi.

Imao sam Acer do prije nekih godinu dana, kupljen krajem 2010. prvo mu je otišlo hlađenje, i zbog toga je na servisu bio čak 2 puta, i čak i kada su ga popravili bio je poprilično topao, zatim sa imao problema sa punjenjenjem, bio je dosta glasan i na kraju mu je i matična otišla. Kad je radio bio je super, i bio je super "bang for buck"ako gledamo samo hardware i zanemarimo probleme. S druge strane znam jednog servisera kojemu Acer služi već dosta i hvali ga. Kakva su tvoja mišljenja o Aceru? Ja sam iznima ili je serviser iznimka? Ili je to više do godine i modela?

Kao prvo sve da imas nikakvo ali bas nikakvo kuciste sa tim procesorom nebi bilo grijanja jer to je pobogu max. 7.5W, a prosjecno 4.5W, sto je 10 puta manje grijanje nego grijanje obicne zarulje. Da bilo je svakakvih prica o acerima prije. Nove serije su se znatno poboljsale. Sestra ima E1 Acera, ja V5 skupljeg i super su, a taj E5 bi trebao biti bolji od E1. Mislim da se nemas cega bojat. Sa erom stedljivih procesora vise nebi trebalo biti brige sa grijanjem. Jedino grijanje koje moze doci uz te procesore je grijanje zasebne graficke kartice koja u ovom slucaju ne dolazi uz te Acere.

Kako su se poboljsali Aceri, garancija je po novom za sve Aspire serije 2 godine, a produljenje na 3god je jeftino u odnosu na ostale brandove i kosta 300kn. Isto tako kolega Darky mi je predlozio ovlasteni servis za Acer u kojem ciste laptop i mjenjaju termalnu pastu za 160kn, radi se o "System One"-u. Znaci ako sto kojim slucajem ode kvragu ides k njima.

Isto tako mislim da bi trebao moci i sam pristupiti ventilatoru, ali nisam siguran. Inace taj samostalni pristup ventilatoru je jako rijedak i ima ga samo jos kod Lenova i mozda Toshibi u tako jeftinom rangu (a toshiba dolazi sa neatraktivnim amd procesorima ispod 2500kn i mislim da ima losije kuciste od Acera)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice