Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.826
|
čitano: 13.286.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji laptop za osnovnoškolca

Za igre, definitivno je bolji ovaj koji je OnTime linkao.

Ako je pak izvan budžeta, idi na ovaj sa 1335U, bolji je za single thread(bitno u nekim igrama), nešto bolja grafika (iako su tu negdje).

 

Ali može se naći i povoljnije:
https://prosat.hr/proizvod/hp-250-g10-i5-1335u-15-6i-16-512gb/

 

Ili i još povoljnije:
https://team-media.hr/proizvod/hp-250-g10-853r7es-156-fhd-ips-intel-core-i5-1335u-16gb-ram-512gb-ssd-freedos/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Samo ovaj iz team-media je sa jednim keksom RAM-a, trebalo bi dodati još 16GB (ili 2x8GB) kako bi radila Iris graficka. Drugi minus je da je sa njemačkom tipkovnicom (ali kažu da mogu ugravirati hrv slova gratis).

 

 

EDIT:@ja-on Zar nema besplatan windows preko školskog accounta?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 10:38 (kratos091).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da dodam još malo.

Istraživao sam zadnjih par dana malo laptope, kupujem nećakinji za krizmu.

Od ova tri branda koje si naveo, preporučio bih HP jer ima 2 slota za RAM, adekvatno hlađenje i 3 godine garancije.

Lenovo u tom cjenovnom rangu, Ideapad 1, dolazi sa zalemljenim RAM-om i jednim slotom.

Dell Vostro (koji je recimo na akciji u Linksu) ima slotove za RAM, nesto bolji I/O npr jedan USB više i ima Ethernet priključak (koji HP nema), isto 3 godine garancije, ali ima puno lošije hlađenje i CPU redovito thermal throttlea.

Asus Vivobook ima isto zalemljen RAM i jedan slot.

Acer Aspire 3 neki modeli jedan RAM slot neki 2.
Ako nekome upada u budžet Aspire 5, ima dva slota i vrlo dobro hlađenje (veliki heat spreader i 2 ventilatora), ali kraću garanciju.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 10:36 (kratos091).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
exer1234 kaže...

 

jedino me strah brand MEDION.. cuo sam za to ovdje u njemackoj, ali nemam iskustva

  I treba da te je strah. To je kinez sa DE etiketom, kvaliteta je loša (pod haubom).

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji laptop odabrati?

Pozdrav, 

 

 

 

Evo već neko vrijeme želim kupiti novi laptop nakon 10-ak godina Toshiba, koji je usprkos nekim boljkama poprilično dobro služio.

 

 

 

Želio bih neki laptop do 1200 ili 1300€ max za kućnu upotrebu, a i za posao.

 

Ne mora biti gaming, jer mi igre nisu prioritet ali bih volio zaigrati povremeno neke starije igre na manjim postavkama. Prioritet mi je snažan laptop koji će moći vrtiti 4K rezoluciju bez problema. 

 

 

 

Gledam da mi je ekran barem 16", da ima 1 TB disk ili da je proširiv do 1TB.

 

Ciljao sam na HP ali su mi iskustva sa HP-om dosta loša svugdje na stranim forumima, baš me zanimaju vaša iskustva.

 

 

 

Gledao sam Lenovo seriju IdeaPad i nekako mi nije baš sjela, dok je Thinkbook jako atraktivan što se tiće dizajna i kvalitete, i baš me zanima kakav je Thinkbook za igre iako je bussiness namjena, jer mi se jako svidio. 

 

 

 

Nedavno sam u Linksa obišao laptope i nekako mi se najmoćniji učinio Asus Vivobook serija, no ljudi pišu da često dođe do kvarova nakon isteka garancije. 

 

 

 

Između HP, Asusa i Lenovo koju srednju seriju bi ste preporučili što se tiće kvalitete, performansi i dostupnosti servisa i dijelova? 

 

https://iqcentar.hr/informatika/prijenosna-racunala/laptopi/26024-asus-um3504da-r7-7735u-16gb-1tb-15-6-inch-2-8k-w11?filters=Kapacitet_SSD%3A525&brands=Asus%3A13&pricerange=0%2C8133 da li je ovaj dobar za neki gaming? 

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21ms004dsc-16-fhd-ips-intel-core/255212/product/

 Ovaj mi se jako svidio ali ne znam kakav je kod manje zahtjevnih igara, budući da je bussines laptop

 

 

 

Kakva su vaša iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 0:34 (Citadel).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Citadel kaže...

Koji laptop odabrati?

Pozdrav, 

 

 

 

Evo već neko vrijeme želim kupiti novi laptop nakon 10-ak godina Toshiba, koji je usprkos nekim boljkama poprilično dobro služio.

 

 

 

Želio bih neki laptop do 1200 ili 1300€ max za kućnu upotrebu, a i za posao.

 

Ne mora biti gaming, jer mi igre nisu prioritet ali bih volio zaigrati povremeno neke starije igre na manjim postavkama. Prioritet mi je snažan laptop koji će moći vrtiti 4K rezoluciju bez problema. 

 

 

 

Gledam da mi je ekran barem 16", da ima 1 TB disk ili da je proširiv do 1TB.

 

Ciljao sam na HP ali su mi iskustva sa HP-om dosta loša svugdje na stranim forumima, baš me zanimaju vaša iskustva.

 

 

 

Gledao sam Lenovo seriju IdeaPad i nekako mi nije baš sjela, dok je Thinkbook jako atraktivan što se tiće dizajna i kvalitete, i baš me zanima kakav je Thinkbook za igre iako je bussiness namjena, jer mi se jako svidio. 

 

 

 

Nedavno sam u Linksa obišao laptope i nekako mi se najmoćniji učinio Asus Vivobook serija, no ljudi pišu da često dođe do kvarova nakon isteka garancije. 

 

 

 

Između HP, Asusa i Lenovo koju srednju seriju bi ste preporučili što se tiće kvalitete, performansi i dostupnosti servisa i dijelova? 

 

https://iqcentar.hr/informatika/prijenosna-racunala/laptopi/26024-asus-um3504da-r7-7735u-16gb-1tb-15-6-inch-2-8k-w11?filters=Kapacitet_SSD%3A525&brands=Asus%3A13&pricerange=0%2C8133 da li je ovaj dobar za neki gaming? 

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21ms004dsc-16-fhd-ips-intel-core/255212/product/

 Ovaj mi se jako svidio ali ne znam kakav je kod manje zahtjevnih igara, budući da je bussines laptop

 

 

 

Kakva su vaša iskustva?

Dobro si ih našao!

 

Prednosti Thinkbooka:

 

  • Prema ovoj usporedbi, https://technical.city/en/cpu/Core-Ultra-7-155H-vs-Ryzen-7-7735U , Intel Core Ultra je moćniji. Također ima oznaku H (High performance), dok Ryzen ima oznaku štedljivosti U.
  • Iako je Ryzen procesor štedljivije arhitekture i ima dobru RDNA grafiku, Intelov Ultra ima generaciju noviji proizvodni proces te također novu jaku grafiku.
  • Rekao bih da je Thinkbook bolji izbor za gameanje i da sigurno ima bolje hlađenje jer je deblji (17.5mm naspram 14.9mm).
  • RAM: Zenbook dolazi sa 16GB RAM-a, koji su nažalost zalemljeni na ploču, tako da nema ekstenzije / zamjene ako zatreba. Thinkbook ima 32GB u 2 poštena slota.
  • Storage: Kao poslovni laptop, Thinkbook dolazi sa 2 M.2 slota pune veličine za do 2 SSD-a. Zenbook ne.

 

Prednost Zenbooka

  • OLED: Zenbook ima prekrasan ekran sa živim bojama.
  • Dimenzije, manji je, ali na tu veličinu dijagonale, nije mi neka sreća što je tanji. Da je 14" ili manje onda bi već imalo smisla.
  • Baterija, Thinkookova je nešto sitno veća, zbog Ryzenove štedljivosti trajanje rada na bateriji mu je možda i nešto kraće, mada nisam siguran.

 

Kupovao sam rodbini Zenbooka, a sebi kasnije Thinkbooka (na 50% popusta također u Instaru).

Zenbooci su po meni fensi ultrabooci metalnog kućišta od lagane legure, dok je Thinkbook radni laptop za ljude koji si ne mogu ili ne žele priuštiti Thinkpada, kvalitetne izrade sa metalnim poklopcem a prihvatljive cijene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 10:19 (EricCartman).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
https://www.links.hr/hr/laptop-asus-vivobook-m1605yar-mb731w-ryzen-7-7730u-16gb-1tb-ssd-amd-radeon-graphics-16-wuxga-ips-windows-11-srebrni-010101804

Valja li ovaj laptop za igre sa nekakvim nezahtjevnim postavkama. Testirao sam ga u Linksa u izlogu i orilično glatko vrti 4K video, na 8K već malo šteka.


Koje se igre mogu pokrenuti na Lenovo Thinkbook sa dobrim postavkama? Jako mi se svidjela ta serija, dizajn, izrada, performanse.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
To su sve laptopi bez dedicated grafičke.

Racunaj da ćeš AAA igre igrati na low, 1080p, ponekad i 720p da bi framerate bio pristojan.
E-sports igre će ići ok s mid postavkama na 1080p.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-16x-oled-k3604va-oled-l731w-16-4k-oled-inte/198697/product/#tehspecsection

Još jedna Asus mašina koja izgleda dobro, trenutačno 1200€

Sviđa mi se dizajn, antibakterijska zaštita, blaclit tipkovnica, izrada i certifikat redukcije aplavog svjetla. Ima Iris gtafičku karticu pa me zanima kakvi bi bio sa igrama, bi li iti jednu bolju igru mogao igrati na recimo medium.

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21ms004dsc-16-fhd-ips-intel-core/255212/product/

Ovo je isto tako dobar, dizajn je privlačan i elegantan, također Intel Arc grafička. Dosta moćno, no nimalo jeftino.

Do 1300€ mogu dati, što nije meni mala svota (skoro 10 000kn) da bih ga koristio dugoročno, za posao, za filmove, streaming servisi, microsoft word excell i istali alati i da je youtube na 4K neometan, čak i na 8K.

 

Igrao bih Alan Wake II i slične igre. 

Asus ili Lenovo Thinkbook, koja su vaša mišljenja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 21:41 (Citadel).
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Citadel kaže...

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-16x-oled-k3604va-oled-l731w-16-4k-oled-inte/198697/product/#tehspecsection

Još jedna Asus mašina koja izgleda dobro, trenutačno 1200€

Sviđa mi se dizajn, antibakterijska zaštita, blaclit tipkovnica, izrada i certifikat redukcije aplavog svjetla. Ima Iris gtafičku karticu pa me zanima kakvi bi bio sa igrama, bi li iti jednu bolju igru mogao igrati na recimo medium.

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21ms004dsc-16-fhd-ips-intel-core/255212/product/

Ovo je isto tako dobar, dizajn je privlačan i elegantan, također Intel Arc grafička. Dosta moćno, no nimalo jeftino.

Do 1300€ mogu dati, što nije meni mala svota (skoro 10 000kn) da bih ga koristio dugoročno, za posao, za filmove, streaming servisi, microsoft word excell i istali alati i da je youtube na 4K neometan, čak i na 8K.

 

Igrao bih Alan Wake II i slične igre. 

Asus ili Lenovo Thinkbook, koja su vaša mišljenja?

 Ako nije do nekog gejminga onda će i laptop od cca 200-300 eura moćno prožvakat sve šta si naveo osim 8k. Bezveze se uopće fokusirat na 8k bez odgovarajućeg 8k monitora ili televizora. Nijedan od tva dva jer su bacanje para ako se misliš igrat. Intel xe i intel arc "grafe" su za Minesweeper i Solitaire igre. Kad tad će ti doć neki ozbiljniji naslov kojeg želiš isprobat i onda ćeš skontat da te grafe nemogu žvakat ozbiljnije igre. 

 

MSI Katana 15 B13VGK-1434  - 1199 eura

https://www.notebooksbilliger.de/msi+katana+15+b13vgk+1434+810614?nbbct=4001_geizhals

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/msi-katana-15-b13vgk-1434-cijena-156-1920x1080-intel-core-i7-13620h-1tb-ssd-484370081

 

MSI GF63 Thin 12VF-1030 - 849 eura

https://www.computeruniverse.net/de/p/1C17-2CS

https://www.nabava.net/nekategorizirano?q=msi+gf63+thin+12vf-1030

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 22:13 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MSI mi se ne sviđaju zbog dizajna, što fali Arc grafičkima, piše da su dobre.

Laptop od 300€ bi mi bio loš za duži vremenski period, sumnjam da bih nešto našao za ozbiljnije korištenje, da je dobre izrade, da ga mogu negdje ponijeti, da mi služi dobro.
2 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Citadel kaže...
MSI mi se ne sviđaju zbog dizajna, što fali Arc grafičkima, piše da su dobre.

Laptop od 300€ bi mi bio loš za duži vremenski period, sumnjam da bih nešto našao za ozbiljnije korištenje, da je dobre izrade, da ga mogu negdje ponijeti, da mi služi dobro.

 Mislim da se ne razumijemo, evo po drugi puta , mislio ti il ne mislio, laptop od 300 eura će prožvakat sve šta si naveo osim 8k, ozbiljnije ili neozbiljnije, sumnjao/ne sumnjao žvakat će sve kao i lap od 1300 eura. Svaki laptop možeš svugdje ponijeti, laptopi još nemaju zabranu prilaska nekom području. Služit će ti dobro i lap od 300 i lap od 3000 eura. Imaš mali milion benchmarka/videa na jutjubu od tih grafičkih pa najbolje se sam uvjeriš u "snagu" tih grafičkih. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 23:06 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
OnTime kaže...
Citadel kaže...
MSI mi se ne sviđaju zbog dizajna, što fali Arc grafičkima, piše da su dobre.

Laptop od 300€ bi mi bio loš za duži vremenski period, sumnjam da bih nešto našao za ozbiljnije korištenje, da je dobre izrade, da ga mogu negdje ponijeti, da mi služi dobro.

 Mislim da se ne razumijemo, evo po drugi puta , mislio ti il ne mislio, laptop od 300 eura će prožvakat sve šta si naveo osim 8k, ozbiljnije ili neozbiljnije, sumnjao/ne sumnjao žvakat će sve kao i lap od 1300 eura. Svaki laptop možeš svugdje ponijeti, laptopi još nemaju zabranu prilaska nekom području. Služit će ti dobro i lap od 300 i lap od 3000 eura. Imaš mali milion benchmarka/videa na jutjubu od tih grafičkih pa najbolje se sam uvjeriš u "snagu" tih grafičkih. 

 Koja je po tebi razlika od 300€ laptop recimo lenovo ideapad 1 i ovo thinkbook/asus vivobook od 1300€?

 

Meni je bitna baterija, durabilnost/izdržljivost, snaga, da je deset tabova otvoreno bez problema, da nekad pokrenem ogru, da streaming na servisima ne šteka i da je onako barem 16" ekran. 

4 tjedna
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav društvo..

 

Imam pitanjce vezano za nabavu laptopa. Naime, curi bi trebalo za obradu fotografija (ništa prezahtjevno, malo ACDSee, malo Photoshop i slični alati za obradu fotografija..) te za surfanje uz otvorenih 5-6 tabova.

Nešto do recimo 500-600€ ili čak i manje.

 

Da li je u tome slučaju bolje da ima dedicated grafulju ili je sasvim ok sa integriranom (recimo AMD Graphics karticom). Pretpostavljam da je 16Gb ram-a i SSD od barem 1TB uvjet..

 

Hvala..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Teško ćeš kod nas pronaći laptop do 600€, da ima 1 TB SSD i dedicated grafu... Možda sa 2-3 generacije starim procom.


Ako je obrada fotografija najbitnija, ne bi li glavni kriterij trebao biti što bolji ekran?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
4 tjedna
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zato i pitam.. trebao bi neke savjete.

 

Može biti i stariji lap, ne treba biti skroz najnoviji model..ima i starijih koji bi dobro to odrađivali.

 

Mislim da bi AMDGraphics ili bilo koja je integrirana radila sasvim OK posao. 512SSD bi bio OK takodjer.

Postavlja se pitanje, da li je pametnije uzeti gaming laptop ili je dovoljno neki malo jači business ili all-in-one model? samo je pitanje koji.

Ima li tko kakvu ideju?

 

Hvala..

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 9:42 (yoko999).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako će raditi isključivo photo editing a ne video editing, mislim da ne treba dedicated grafička, samo što jači proc (što više jezgri).

 

Mislim da Asus Vivobook dolaze sa OLED ekranom, iako fullhd. Ne bi bilo loše vidjeti ima li što sa 2K rezolucijom.

 

Na koju bi dijagonalu išao? 15.6?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Citadel kaže...
OnTime kaže...
Citadel kaže...
MSI mi se ne sviđaju zbog dizajna, što fali Arc grafičkima, piše da su dobre.

Laptop od 300€ bi mi bio loš za duži vremenski period, sumnjam da bih nešto našao za ozbiljnije korištenje, da je dobre izrade, da ga mogu negdje ponijeti, da mi služi dobro.

 Mislim da se ne razumijemo, evo po drugi puta , mislio ti il ne mislio, laptop od 300 eura će prožvakat sve šta si naveo osim 8k, ozbiljnije ili neozbiljnije, sumnjao/ne sumnjao žvakat će sve kao i lap od 1300 eura. Svaki laptop možeš svugdje ponijeti, laptopi još nemaju zabranu prilaska nekom području. Služit će ti dobro i lap od 300 i lap od 3000 eura. Imaš mali milion benchmarka/videa na jutjubu od tih grafičkih pa najbolje se sam uvjeriš u "snagu" tih grafičkih. 

 Koja je po tebi razlika od 300€ laptop recimo lenovo ideapad 1 i ovo thinkbook/asus vivobook od 1300€?

 

Meni je bitna baterija, durabilnost/izdržljivost, snaga, da je deset tabova otvoreno bez problema, da nekad pokrenem ogru, da streaming na servisima ne šteka i da je onako barem 16" ekran. 

 Uzmi si onog Thinkbooka kojeg si naveo, sa Core Ultra, thank me later.

 

Ako su laptopima specke iste, razlika u radu neće postojati bez obzira na cijenu. No nije sve u speckama, nešto je i u kvaliteti i mogućnostima nadogradnje.

Ideapad je plastičan i poklopac mu je malko "fleksibilan" kad ga otvaraš, Thinkbook ima metalni i čvrstu izradu, bolju kameru i vjv i kvalitetnije ostale komponente.

 

Također ako već misliš gameati, preporučam ti procesor barem Ryzen 7735 ili 7740, ili Intel Core Ultra, jer te nove serije imaju integriranu grafiku na razini (mislim) Geforcea 1650.

8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
yoko999 kaže...

Zato i pitam.. trebao bi neke savjete.

 

Može biti i stariji lap, ne treba biti skroz najnoviji model..ima i starijih koji bi dobro to odrađivali.

 

Mislim da bi AMDGraphics ili bilo koja je integrirana radila sasvim OK posao. 512SSD bi bio OK takodjer.

Postavlja se pitanje, da li je pametnije uzeti gaming laptop ili je dovoljno neki malo jači business ili all-in-one model? samo je pitanje koji.

Ima li tko kakvu ideju?

 

Hvala..

 Ja sam ovoga koristio za "manje zahtjevan" video editing u Davinciju:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-3-ideapad-slim-3-82xm007psc-cijena-156-1920x1080-amd-ryzen-7-7730u-1tb-ssd-440959301

 

Ima integriranu grafu, moćan 8-jezgreni procesor i prožvakao je video i renderiranje ko od šale. 16GB RAM-a i 1TB SSD-a.

Košta taman 600€ plus treba jeftino kupiti i instalirati Windowse.

 

Solidan je za te novce, ali sad da će koristiti na njemu uspješno Fusion i druge efekte bez štekanja, nezz, koliko para toliko muzike.

 

Za laptop sa OLED ekranom, svaka mu čast, ali ja općenito ne bih radio dugotrajno na 15" ekranu osim kad sam na putu pa ne mogu nosit dodatni monitor sa sobom. Nisu više 1990-te.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 10:50 (EricCartman).
4 tjedna
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala..

 

da stvar je u tome da treba samo biti za put, doma ima "pravi" komp.

Naime, ponekad na putu treba obraditi fotku i mislim da bi za to trebao biti skroz OK ovo predloženo.

Izgleda mi OK, ma ne radi sa Fusionom, ali radi sa recimo TopazAI paketima (DeNoise AI, SharpenAI...) ili sa NikCollection (Viveza..) alatima, Photoshop +filtri i plugini, Photomatix i ostali HDR alati.

Ne obrađuje video, ali i ovi su podosta CPU-gladni..

 

Ako još netko ima ideju, možda sa trunkom većim displayem za istu kintu, neka javi :)

 

Što mislite, recimo o ASUS TUF Gaming F15 FX506, jest stariji model, sa 1650 i i5-10300H?

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 13:00 (yoko999).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
yoko999 kaže...

Hvala..

 

da stvar je u tome da treba samo biti za put, doma ima "pravi" komp.

Naime, ponekad na putu treba obraditi fotku i mislim da bi za to trebao biti skroz OK ovo predloženo.

Izgleda mi OK, ma ne radi sa Fusionom, ali radi sa recimo TopazAI paketima (DeNoise AI, SharpenAI...) ili sa NikCollection (Viveza..) alatima, Photoshop +filtri i plugini, Photomatix i ostali HDR alati.

Ne obrađuje video, ali i ovi su podosta CPU-gladni..

 

Ako još netko ima ideju, možda sa trunkom većim displayem za istu kintu, neka javi :)

 

Što mislite, recimo o ASUS TUF Gaming F15 FX506, jest stariji model, sa 1650 i i5-10300H?

 

Hvala unaprijed.

Kak sam napisao u nekom prethodnom postu, novi Core Ultra ili AMD 7740 (i 8740) imaju integruše jake kao ta 1650

 

https://technical.city/en/video/GeForce-GTX-1650-mobile-vs-Arc-8-Cores-iGPU

 

Malo to jest skuplje, ali proc je štedljiv, pa baterija traje, jači su i od ovog kojeg sam linkao, a grafa je mila majka. Tada nemaš ni dodatni čip, diskretni GPU, kojeg bi trebalo dodatno hladiti. A procesor je puno jači od ovog 10300H, jer je štedljiviji pa u skučenom kućištu laptopa osjetno brže radi.

Ne bih si ja kupovao te stare generacije laptopa, kad za nešto više novaca dobiješ moderni čija iGPU je jednake snage. A imaju i AI mogućnosti koje će budući video i photo alati sigurno iskoristiti.

 

Lol, kolko drobim osjećam se ko prodavač 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 14:32 (EricCartman).
4 tjedna
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

:)

Hvala...

 

Gospon prodavač jel' može koji primjer?

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer Ryzen 5 za samo 800€, a uz to dobijete i prekrasni živi, 14" OLED ekran:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/acer-swift-go-sfg14-42-r8h6-cijena-nxkleex00d-14-2880x1800-amd-ryzen-5-7640hs-amd-ryzen-5-7640u-502779821

 

Korak više, i u brandu i u procesoru, Asus Zenbook:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-zenbook-zenbook-14-oled-um3406ha-qd092-cijena-14-1920x1080-1920x1200-512gb-ssd-16gb-ram-571342481

 

Veći format od 16", 1000€:

https://www.nabava.net/nekategorizirano/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-cijena-21ms0048sc-16-fhd-ips-intel-core-ultra-5-125u-up-to-43ghz-569837021

Uz ovaj proizvod dobijete i ruksak i bežični miš, ako je slika točna.

 

Ovaj ima i diskretnu grafu, nezz kakva je kvaliteta, 1086€:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-victus-15-fb2024nm-9z2b1ea-cijena-156-1920x1080-512gb-ssd-16gb-ram-565452311

 

Ovo je najjeftiniji 15"

https://team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-14imh9-14wuxga-ultra-5-125h-16gb-512gb-ssd-win11/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Skuplje jeste, po meni, ili onaj Lenovo Ryzen 7730 od 600€, ili neki od ovih, ili neki gaming, ali nemoj između - kompromise.

I nemoj ni 17" veličine, ako je za put, to sam imao u prošloj firmi, i za put - nije.

 

4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gdje HP proizvodi svoja prijenosna računala, imaju li i oni Made in China?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Ne bih si ja kupovao te stare generacije laptopa, kad za nešto više novaca dobiješ moderni čija iGPU je jednake snage. 

 samo treba pripaziti na u i h verziju procesora kod novih intela, jer u serije imaju duplo slabiju grafu od h serije, a i broj performance jezgri je manji

 

125h je vrlo blizu sa grafom moćnijem i7 155h, no 125u ima duplo manje cpu performance jezgri i duplo manje grafičkih jezgri, koje su usput na 20% nižem taktu, pa je igpu od 125u više nego duplo slabija od 125h

8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
EricCartman kaže...

Ne bih si ja kupovao te stare generacije laptopa, kad za nešto više novaca dobiješ moderni čija iGPU je jednake snage. 

 samo treba pripaziti na u i h verziju procesora kod novih intela, jer u serije imaju duplo slabiju grafu od h serije, a i broj performance jezgri je manji

 

125h je vrlo blizu sa grafom moćnijem i7 155h, no 125u ima duplo manje cpu performance jezgri i duplo manje grafičkih jezgri, koje su usput na 20% nižem taktu, pa je igpu od 125u više nego duplo slabija od 125h

 U majketi, nisam imao pojma da je Intel U seriju okljašrio ne samo taktom, nego i količinom jezgri. TX na napomeni!

 

Nadam se da i AMD neće pribjeći tome, makar sumnjam da mogu, oni idu na male jezgre iste arhitekture.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kupio sam nećakinji HP G10 koji sam linkao gore, na kutiji piše da je proizveden na Tajlandu.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Nadam se da i AMD neće pribjeći tome, makar sumnjam da mogu, oni idu na male jezgre iste arhitekture.

 amd je već pribjegao tome... nekad je bila relativno mala razlika između top apu i onog slabijeg, sad su srezali drastično broj jezgri

moj 5300u u hp laptopu ima 6 igpu jezgri u odnosu na 8 cu u dvije klase jačem 5700u - razlika u gejmanju nije bila velika, slično kao danas intel 155h i 125h

 

međutim, u novoj seriji amd ima 12 igpu jezgri u top seriji - koju reklamira kao primjer, pa onda u mid seriji 6 cu, pa u low seriji 4 cu

u odnosu na 5xxx mobile više nego triput su okrljaštili slabije serije, ako hoćeš upotrebljivu igpu od amd-a nema je, osim u poprilično skupim fensi-šmensi notebookovima ili gejmerskim laptopima u kojima ti jedna 680m ionako kujcu svira kad imaš dgpu

 

EDIT

evo ti dolje primjeri, top model ima 12cu rdna2, low model triput manje - samo 4cu

rebrand 5 serije sa vegom (kao i prije) broj igpu jezgri smanjuje sa 8 u high na 7 u midrange, pa 6 u low end - zato u low end igpu nije bila toliko slabija od highend igpu kao u novoj seriji s rdna2

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 23:03 (picajzla0707).
4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me koja je razlika između procesora Intel i5 1334 i i5 1335, koji ima bolje performanse?

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ja-on kaže...

Zanima me koja je razlika između procesora Intel i5 1334 i i5 1335, koji ima bolje performanse?

 Praktički nikakva:


https://www.intel.com/content/www/us/en/products/compare.html?productIds=232143,232153

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice