Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

poruka: 20
|
čitano: 16.318
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor
Pozdrav svima. Ovako, zaradio sam neku siću ovo ljeto i dobio neke novce za rođendan pa planiram potrošiti do 3,000/3,500kn za laptop. Imam solidno stolno računalo, nedavno nadograđeno solidnom grafičkom karticom, pa nemam potrebe za nečim super skupim, a i ne mogu si priuštiti nešto luksuzno.. Laptop mi nikako ne treba za igre (za to imam stolno računalo, jel), pa mi grafika nije previše bitna (naravno, ne volim integrirane grafike, al jebiga, recesija je i tak ).

Dakle, zanimaju me konkretno - procesori. Vidim da danas većina laptopa do 4,500/5,000kn dolaze sa i3 ili i5 procesorima. Oni nešto jeftiniji do 3,000kn uglavnom imaju neke, pretpostavljam, starije dual core AMD-ove i Intelove procesore. E sad me zanima da li su ti 'stariji' procesori strašno sporiji? Jel baš tolika razlika između npr. AMD Dual-Core Processor E-350 i i3 procesora? Stvarno bi htio uštedjeti koliko god je moguće, laptop mi treba tek za faks (programiranje i te sitnice, te internet i eventualno gledanje filmova i serija). Sad je problem, nebi htio biti škrt i dati 2,500kn za laptop koji je već izašao iz mode, tj ima te neke procesore koji meni nisu toliko poznati, pa vas molim za savjet..

Vidim ima dosta drugih tema što se tiče laptopa do 3,500kn, pa vas neću tražiti za neke savjete kojeg da uzmem (dakako, ako netko ima neki jeftini low-end laptop koji nije za igranje igrica, volio bi link ili barem ime).

Dakle, da u dvije natuknica napišem sve ovo gore:
- zanima me razlika između procesora koji nisu i3/i5, u odnosu na obične dual core procesore AMD-a i Intela
- nije potrebno, ali ako netko ima pri ruci kakav link ili zna za kakav dobar jeftin model laptopa, bilo bi poželjno da ostavite u komentaru ispod

Puno hvala svima koji će ovo pročitati i ostaviti pokoji komentar, sutra planiram da odem malo to razgledati u jedan dućan sa računalima i volio bih da imam neke tipove laptopa napisane na papiru da mi vlasnik može pogledat malo cijene kod njih (mogu dobit jednake cijene, čak i jeftinije od velike većine hrvatskih PC shopova)
Clamz0r
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

Ukratko, od svih kvalitativnih razlika među komponentama na laptopu, CPU ti je najmanje bitna u realnom radu. Stvari se beznačajne, riječ je o sekundama. Ono što bi ja stavio na prvo mjesto, uvijek, je da dođeš pogledat laptop i kvalitetu LCD panela, jer je to ono u što ćeš buljiti par godina. Zgodno je imati i dosta RAMa i kompetentnu G-karticu, te dobro smješteni širi dijapazon periferija, od kojih bar neki moderniji (USB 3.0, ili eSATA, ili DisplayPort, HDMI naravno obavezno, PlaviZub itd.).

Early adopter
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso

Aha, kužim.. A ja se opterećujem sa procesorom toliko.. Na kraju sam se odlučio za nešto malo skuplje, 3,950kn sam uspio dobiti cijenu:

 

http://www.comel.hr/katalog/prijenosnici/hp/172397/hp-g72-b10em-xf084ea

 

Mislim da za moje potrebe ovo bude izdržalo barem te 3 godine garancije :)

Nadam se da nisam fulao, jer sumnjam da sam za te novce mogao dobiti neki baš puno bolji laptop.

 

P.S. Ove cijene u većini ZG shopova su presmiješne... 5,300kn za ovo, haha koje su to komedije!

Clamz0r
15 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

bježi od hp-a , pogotovo od probook serije. nekada je hp radio laptope koji su bili skuplji ali kvaliteta izrade , trajanje baterije i sl je bilo na visini.

sad je sve u k...radije uzmi neki acer.

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor
Je*emu, di si bio jučer :/
Ali ok, ima 3 godine garanciju, imam stolni PC doma, tako da i ako se pokvari, em ide na servis i imam rezervu spremnu...

Ja sam htio Dell, al kad je već ovaj sredio povoljno malo jači laptop, neka je, kaj sad.. nadam se da mi se neće brzo odlučivanje oko laptopa obiti u glavu jer si bio u pravu što se HP-a tiče :x
Clamz0r
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

Ma nije uopće tako strašno, imaju oni i kvalitetnih laptopa. A i 36 mjeseci garancije je jako puno tako da budi bez brige, služit će ovo dulje vrijeme ;)

http://steam-expo.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

Ovo je moja preporuka: ACER Aspire 5750ZG-B946G64Mnkk  3500kn (sandy bridge)

srco
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor
Wow, 6 GB RAM-a, 640GB HDD-a... Uf, izgleda jako dobro, za 3,800kn... Ali jebiga sad - znam za ubuduće da ne tražim savjete noć prije nego idem po laptop, nego barem tjedan unaprijed :)

Samo se nadam da vas za koji mjesec neću ispitivati di ima HP-ovih servisa, hahaha
Clamz0r
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso
Clam- kaže...
Ali jebiga sad - znam za ubuduće da ne tražim savjete noć prije nego idem po laptop, nego barem tjedan unaprijed :)

yep..XD

 

možda budeš imao sreće. da te neubijem skroz u pojam neću ti staviti ti link na čovjeka tu sa bug foruma, gdje su on i ekipa svi uzeli hp-ove laptope i svima ista sranja, od pregrijavanja, do plastike koja kad jednom otvoriš laptop više ne sjeda kako treba, do crkavanja baterije...itd. e da, i ja imam hp laptop. pogađaš kako sam zadovoljan.

14 godina
neaktivan
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

Ja imam HP laptop skoro četri godine, 4 frenda imaju isti model, nikad niko nije imao problema. Baterija mi i dan danas jednako traje.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso
Smolja kaže...

Ja imam HP laptop skoro četri godine, 4 frenda imaju isti model, nikad niko nije imao problema. Baterija mi i dan danas jednako traje.

 

ne laži. nakon 4 godine baterija ti jednako drži?

 

link

 

12 godina već koristiš  kompjuter sa duronom na  700 MHz?  koji laptop  od hp ti imaš?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso

A ti ko UDBA.{#}

To je stari stolni moj,  a ovaj laptop (HP 6830s) je kupljen kao zamjena za taj. Pa valjd mog imat dva kompa.

 

Taj komp s Duronom je dokaz da informatička oprema, komponente itd. uz normalno korištenje, neko minimalno održavanje mogu potrajat. Kad sam ga kupovao (mislim 2001.), koštao me cca 12,ooo kn s printerom i skenerom. Tad je asus bio Bog I Batina šta se tiče kvalitete, a Duroni su bili jeftiniji i bolji procesori od Intela. Athlon mi je bio preskup. Nikad nisam dozvolio nakupljanje 3 prsta debelog sloja prašine iznutra pa nikad nisam imao problema s hlađenjem. A igrao na njem UT cijele dane, Operation Flashpoint, prvi COD...

 

Laptop svakih cca 6-9 mjeseci rastavim (ne cijelog, samo dignem tipkovnicu, a treba pola sata vremena) i običnim usisavačem usišem hladnjak pa i pod maximalnim opterećenjem nema pregrijavanja. Kad se skupi ekipa, znamo pičt Fifu 11 (srednji detalji), tu i tam se skupimo na LAN-u i igra se COD 4.

 

Baterija trajala uvijek cca 3 sata. Samo sam slušao savjet servisera o čuvanju baterije, otprilike se toga držim i valjda za to traje.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 20:24 (Smolja).
15 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

 

službeno baterija na tom tek kupljenom laptopu traje 3h, a proizvođači uvik malo izlažu, tako da vjerovatnije traje 2.5h. nema veze , svejedno i da je trajala 3 sata, nakon 4 godine korištenja sigurno toliko netraje, bez obzira koje svemirske upute servisera ti koristia.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso

Tokom čestih putovanja doma i gdje studiram (malo preko 2 h), baterija drži i još kad dođem, može radit 50-60 min. BTW, Win 7 ti automatski smanji potrošnju, iskljči aero itd. A samo malo smanjiš svjetlinu monitora, znatno produlji trajanje.

 

Može trajat 3h i te kako.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 19:02 (Smolja).
15 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

ako radiš u power saving modu, pogasiš wlan karticu i još neke servise i samo pišeš u notepadu onda možda potraje 2 sata ali teško da se možeš igrati ili gledati video 3h na bateriji koja radi 4 godine.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso

Igrat se ne moš ni sat vremena. Gledat video, radit u wordu možeš. Neki dan odgledo 2 cijele i dobar treće epizode nove sezone Sinova anarhije. 2 u vlaku i 3. kad sam došao. Doduše nisu bile u visokoj rezoluciji.

15 godina
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso

ok

14 godina
offline
Re: Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz proceso
Harold kaže...

bježi od hp-a , pogotovo od probook serije. nekada je hp radio laptope koji su bili skuplji ali kvaliteta izrade , trajanje baterije i sl je bilo na visini.

sad je sve u k...radije uzmi neki acer.

 

Znam da je prošlo eto dvije godine, ali samo da vrlo kratko podijelim svoje negativno iskustvo sa HP-om. Naime nešto malo više nakon godine dana potrgao mi se pant (šarka) i kako nisam produljio jamstvo na 3 godine nego je ostalo na jednoj, iz HP-a su javili kako popravak te šarke dođe 1800kn. Poslije sam primjetio kako su oni mjenjali ne samo šarku već i cijelu plastiku oko ekrana jer su debili potrgali ono što nije bilo potrgano. Naravno, bez nekih dokaza nisam mogao ništa. Da stvar bude gora, kroz mjesec dana ista šarka opet otišla u ku*ac, šaljem na servis i popravljaju bez da bilo što plaćam, iako je bilo potrebno dosto svađanja i prijetnji da će sve završiti na forumima (hi!) i novinama. I tako to oni poprave kad niti tjedan dana kasnije ovaj dio se potpuno odvojio, ali kako taj pant i dalje drži, odustao sam od svega i prekinuo svaki kontakt sa njima. 

 

Ovo mi je bilo prvo i zadnje HP iskustvo. Djevojka je isto imala HP, na servisu su joj zamjenili njenu bateriju sa nekom starom koja više uopće dobro ne radi, ali nije se snašla i na kraju je dobila laptop bez baterije jer je ova bila totalno beskorisna.. Ništa više od HP-a ne uzimam pa da je besplatno! 

 

Žao mi je što sam prebrzo reagirao i odmah uzeo prvi povoljniji laptop... trebao sam pričekati, poslušati savjete i onda odlučiti. Al jebiga, bio sam previše zainteresiran da si napokon kupim prvi laptop koji me na kraju došao ne 3,950kn nego 5,750kn........

What doesn't kill you only makes you stronger.
14 godina
offline
Kupujem laptop, trebam savjet vezan uz procesor

Mislim da je sada Lenovo,Dell,Toshiba puno bolja opcija odabira proizvodjaca laptopa.

Vidi,i servis ti je bitan u ovoj prici.Ako je nekvalitetan i lopovski kako kazem onda nisu za pohvalu.

http://www.neobux.com/?rh=70726F6661
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice