HP Omen laptop - temperatura

poruka: 23
|
čitano: 10.500
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HP Omen laptop - temperatura

Pozdrav društvo. Kupio sam gaming laptop HP Omen 17-w221ng. Instalirao sam jednu igru (Total war:Attila), čisto da ga isprobam malo i da provjerim temperaturu, ali nakon jedne minute već je pokazivalo temperaturu cpu i gpu oko 70-85. Ventilator je postao odmah jako bučan. Pa me interesuje da li je to normalno? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura

Normala. To je laptop i to su ok temperature. Buka je druga priča. Stavi sluške ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
6 godina
neaktivan
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
Za laptop od preko 10k kn ne bi trebalo biti normalno tako da preporuka je servis
7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura

7700HQ se jako grije. Radne temperature su mu do 95°C.

 

Koristio sam ovaj trik sa snizavanjem radnog napona, da spustim temperaturu oko 8°C.

 

 

Takodjer, savjetujem da uzmes podlogu za laptop sa ventilator(ima).

 

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-prijenosna-racunala__1590/trust-hladnjak-za-prijenosno-racunalo-20104-azul__29821611

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-prijenosna-racunala__1590/cooler-master-hladnjak-za-notebook-notepal-i300__4916701

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-prijenosna-racunala__1590/zalman-hladnjak-za-notebook-zm-nc3__3034401 (jako dobra kupnja za te novce)

 

Imam ovaj:

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-prijenosna-racunala__1590/cooler-master-hladnjak-za-notebook-notepal-u3__2137501

 

Al ventilatori su poceli zujati nakon 3 mjeseca. Kontaktirao sam CM, i rekli su da nemaju ventilatora, i obecali poslati nove

besplatno krajem sijecnja (dakle sad otprilike).

 

Uzeo sam kontroler od ta tri venta, presjekao zice. kupio 2x 140mm BeQueit ventilatore, jedine koji podrzavaju rad od 4.5V,

te dva 140mm grilla, i to sve fino slozio, te je sad hladnjak necujan, te laptop dobija vise zraka.

(ako hoces mogu fotografirati da vidis kako to izgleda)

 

A ako ovi ventovi od CM-a dodju, OK, ako ne, opet OK. (jedino sto su me ventilatori od BeQuieta kostali cca 40€, a hladnjak od CM-a sa ventilatorima 35€).

 

Da sam znao da su tako losi, probao bi nabaviti ovaj model, koji je isto aluminijskog pokrova, sa dva velika ventilatora:

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-prijenosna-racunala__1590/cooler-master-hladnjak-za-notebook-notepal-a200__3324721

(makar podrzava smo do 16" laptope, ali ventilatori bi bili na pravom mjestu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 8:22 (Čitatelj).
10 godina
neaktivan
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura

A koja je normalna temperatura graficke prilikom igranja?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 9:26 (LukaMagnus).
15 godina
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
2rteax kaže...
Za laptop od preko 10k kn ne bi trebalo biti normalno tako da preporuka je servis

 jesi ikad imao laptop od preko 10k kuna ili lupaš na pamet?

 

ja sam nedavno prodao svoj high end laptop (prije cca godinu dana) s gtx 980m grafickom i i7 procesorom unutra

Temperatura je uredno isla na 70+ stupnjeva a rijec je o Asus Rog mašini i to je cesta pojava..

 

Desktop racunalu s nekim i7 i gtx 1080 koje ime ohoho prostora za dotok i ispuh zraka ide preko 70 stupnjeva a di nece jedna mala kutijica...

 

A on ako zeli moze vidjeti gdje drzi laptop/ koja mu je ambijenta temperatura itd te na temelju toga sniziti mozda stupanj dva i to je to...

 

70+ je okey za gaming laptop.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 9:31 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
LukaMagnus kaže...

Pozdrav društvo. Kupio sam gaming laptop HP Omen 17-w221ng. Instalirao sam jednu igru (Total war:Attila), čisto da ga isprobam malo i da provjerim temperaturu, ali nakon jedne minute već je pokazivalo temperaturu cpu i gpu oko 70-85. Ventilator je postao odmah jako bučan. Pa me interesuje da li je to normalno? 

 

frend nedavno uzeo isto HP Omen 17", ne znam točno koji je model ali gpu je 1070 u tom laptopu

https://www.mikronis.hr/hp-omen-gaming-17-an003nm-intel-core-i7-7700hq-2-80ghz-16gb-1tb-256gb-ssd-freedos-17-3-4k-nvidia-geforce-gtx-1070-8gb-p-n-2cr99ea.aspx

ovakav samo nije 4k ekran nego full HD

 

testirali smo sa unigine superposition i dobio je nekih 60-61°C u tom benchu koji traje 3 minute, tako da ovih tvojih do 85°C bi rekao da nešto ne štima, pogotovo što ako dobro vidim ti imaš instaliranu gtx 1050...

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura

To ovisi do proizvodjacu laptopa, koje limite je stavio za frekvenciju, potrosnju, kakvo hladnjenje itd.

 

Do 80°C nebi trebalo biti nikakvog problema.

 

Takodjer skini i instaliraj HP-ove alate:

HP System Event utility
http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp71501-72000/sp71716.exe

Omen Control software
http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp70501-71000/sp70894.exe

https://support.hp.com/us-en/document/c04793756

 

https://support.hp.com/my-en/document/c04492013

 

S njima mozes podesavati sve sto te zanima.

10 godina
neaktivan
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura

Evo sad sam pokusao i sa Call of Duty-Black Ops (prvi dio) i GPU mi je do nekih 63 a CPU do 73... 

7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
LukaMagnus kaže...

Evo sad sam pokusao i sa Call of Duty-Black Ops (prvi dio) i GPU mi je do nekih 63 a CPU do 73... 

 to je ok, dižeš paniku bez veze

15 godina
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
lav1000 kaže...
LukaMagnus kaže...

Evo sad sam pokusao i sa Call of Duty-Black Ops (prvi dio) i GPU mi je do nekih 63 a CPU do 73... 

 to je ok, dižeš paniku bez veze

 tak al bi se dotaknuo onog tvog gore s laptopom i gtx 1070

 

kaj mislis zasto na fhd ta grafa nije vrucija?

pa zato jer grafa bogami nije niti iskoristena

 

ova gtx 1050 vjerujem da radi 100% vremena na 100% gpu usagea :)

 

7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
toxic kaže...
lav1000 kaže...
LukaMagnus kaže...

Evo sad sam pokusao i sa Call of Duty-Black Ops (prvi dio) i GPU mi je do nekih 63 a CPU do 73... 

 to je ok, dižeš paniku bez veze

 tak al bi se dotaknuo onog tvog gore s laptopom i gtx 1070

 

kaj mislis zasto na fhd ta grafa nije vrucija?

pa zato jer grafa bogami nije niti iskoristena

 

ova gtx 1050 vjerujem da radi 100% vremena na 100% gpu usagea :)

 

o čemu ti?

u superpositionu medium 1080p da 1070 nije na 99% na fhd? jesi se ti ludih gljiva jutros najeo?

 

15 godina
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
lav1000 kaže...
toxic kaže...
lav1000 kaže...
LukaMagnus kaže...

Evo sad sam pokusao i sa Call of Duty-Black Ops (prvi dio) i GPU mi je do nekih 63 a CPU do 73... 

 to je ok, dižeš paniku bez veze

 tak al bi se dotaknuo onog tvog gore s laptopom i gtx 1070

 

kaj mislis zasto na fhd ta grafa nije vrucija?

pa zato jer grafa bogami nije niti iskoristena

 

ova gtx 1050 vjerujem da radi 100% vremena na 100% gpu usagea :)

 

o čemu ti?

u superpositionu medium 1080p da 1070 nije na 99% na fhd? jesi se ti ludih gljiva jutros najeo?

 

 pogledaj ponovo gpu usage ali kroz cijeli test na tom laptopu..

onda mi se javi ovdje da nastavimo diksutirati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 12:47 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura

Ovisno i kojim postavkama u igri pricamo.

 

Recimo Witcher 3 sve na Max sa GTX 1070 max-q, display je 120hz, nema sanse vidjeti vise od 50 slicica, 55 u najmanje zahtjevnim scenama.

 

WoT sve na max, zbog slabog iskoristenja procesora, slicice su od 45 do 115, ovisno o mapu, tirovima itd. Neoptimiziranost na djelu.

Al uskoro ce novi patch sa novim engineom, pa bi se to moglo popraviti (navodno se gubi 5% performansi, grafika je lijepsa, i slicice su konstantnije).

 

Neke starije igre mogu zakljucat na 120 slicica, dakle kod njih sigurno nije 1010% iskoristenje grafike, al vecina novijjih 2015+ naslova, koristi grafiku maksimalno.

15 godina
offline
HP Omen laptop - temperatura

Ma daj ovaj je u laptopu dobio na testu 61-63 stupnja s gtx 1070 jedino ako je vent bio na 100% all the time.

 

pa to ne mozes u testu na desktop racunalu ako pustis vent na auto.

Logika stvari nalaze slijedece ili je odvrnuo ventove na najace ili sto li vec ili je testirao na jako niskim ambijentim temperaturama 

a najlogicnije od svega je da gpu usage pada prilikom testa.

druge nema jer laptop i taj pravi chip u tak malom kucistu ne moze biti hladniji nego na desktop racunalu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
toxic kaže...
lav1000 kaže...
toxic kaže...
lav1000 kaže...
LukaMagnus kaže...

Evo sad sam pokusao i sa Call of Duty-Black Ops (prvi dio) i GPU mi je do nekih 63 a CPU do 73... 

 to je ok, dižeš paniku bez veze

 tak al bi se dotaknuo onog tvog gore s laptopom i gtx 1070

 

kaj mislis zasto na fhd ta grafa nije vrucija?

pa zato jer grafa bogami nije niti iskoristena

 

ova gtx 1050 vjerujem da radi 100% vremena na 100% gpu usagea :)

 

o čemu ti?

u superpositionu medium 1080p da 1070 nije na 99% na fhd? jesi se ti ludih gljiva jutros najeo?

 

 pogledaj ponovo gpu usage ali kroz cijeli test na tom laptopu..

onda mi se javi ovdje da nastavimo diksutirati.

neću ga gledati jer mi se neda ići kod čovjeka da bi dokazivao forumske ludorije...

sjećam se rezultat je bio 12k i nešto sitno, avg. fps 90 i nešto sitno....

što u potpunosti odgovara u usporedbi sa standarnom gtx 1070 koja je od laptop verzije jača 10-15% i koja ne testu dobije cca 13.5k 

nebi dobio taj rezultat da ne vrti na 99% ni pod razno...

voltaža im je ograničena poprilično tako da drže smanjen tdp, i u biti zato su solidne temperature...

15 godina
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
lav1000 kaže...
toxic kaže...
lav1000 kaže...
toxic kaže...
lav1000 kaže...
LukaMagnus kaže...

Evo sad sam pokusao i sa Call of Duty-Black Ops (prvi dio) i GPU mi je do nekih 63 a CPU do 73... 

 to je ok, dižeš paniku bez veze

 tak al bi se dotaknuo onog tvog gore s laptopom i gtx 1070

 

kaj mislis zasto na fhd ta grafa nije vrucija?

pa zato jer grafa bogami nije niti iskoristena

 

ova gtx 1050 vjerujem da radi 100% vremena na 100% gpu usagea :)

 

o čemu ti?

u superpositionu medium 1080p da 1070 nije na 99% na fhd? jesi se ti ludih gljiva jutros najeo?

 

 pogledaj ponovo gpu usage ali kroz cijeli test na tom laptopu..

onda mi se javi ovdje da nastavimo diksutirati.

neću ga gledati jer mi se neda ići kod čovjeka da bi dokazivao forumske ludorije...

sjećam se rezultat je bio 12k i nešto sitno, avg. fps 90 i nešto sitno....

što u potpunosti odgovara u usporedbi sa standarnom gtx 1070 koja je od laptop verzije jača 10-15% i koja ne testu dobije cca 13.5k 

nebi dobio taj rezultat da ne vrti na 99% ni pod razno...

voltaža im je ograničena poprilično tako da drže smanjen tdp, i u biti zato su solidne temperature...

 jedan od opširnijih testova : https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-17-7700HQ-GTX-1070-Full-HD-Laptop-Review.240856.0.html

 

During our stress test, CPU core temperatures were around 90 °C (maximum specified core temperature: 100 °C). The CPU throttled from 3.8 to 3.1 GHz. The GPU reached around 70 °C and throttled as well (around 1.2 GHz).

 

Stress znaci opterecenje 100 ili 99% ovisi kako prikazuje sam senzor

gpu u superpositionu bude pod stressom i to je cinjenica tih 3 minute. ako je pod 99% gpu usagea temperature ne mogu biti na tih 60 stupnjeva koje ti spominjes. Bez obzira na "ofrlju gtx 1070"

 

a i ovdje vidis:

 

http://laptopmedia.com/review/hp-omen-17-gtx-1070-review-not-there-yet-but-close/

 

cak 78 stupnjeva

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura

Jbg stvarno ne izmisljam i ne lazem, na svoje oci vidio...sto imam od toga da lazem da na frendovom laptopu su super temps? Niti sam zastupnik HP-a, niti imam ikakve veze s njima, i ja sam ostao poprilicno iznenađen kad sam vidio temperature, ali kad sam vidio napone i taktove i nisam previse...

Kad bude prilika cu zavrtit superposition kod njega pa cu naljepiti printscreen

15 godina
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
lav1000 kaže...

Jbg stvarno ne izmisljam i ne lazem, na svoje oci vidio...sto imam od toga da lazem da na frendovom laptopu su super temps? Niti sam zastupnik HP-a, niti imam ikakve veze s njima, i ja sam ostao poprilicno iznenađen kad sam vidio temperature, ali kad sam vidio napone i taktove i nisam previse...

Kad bude prilika cu zavrtit superposition kod njega pa cu naljepiti printscreen

Ma sve 5 moguce je /hladno paljenje nize amb temperature, nekakav extra hladnjak, low gpu usage. 

To su male kutije gdje proc ide preko 80 stupnjeva i grije ostale komponente pa tako i sami gpu koji je i sam po sebi dosta topao.

Ja sam imao jedno od boljih izvedenhi hladenja na svom laptopu pa znam kak to moze biti..

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: HP Omen laptop - temperatura
toxic kaže...
lav1000 kaže...

Jbg stvarno ne izmisljam i ne lazem, na svoje oci vidio...sto imam od toga da lazem da na frendovom laptopu su super temps? Niti sam zastupnik HP-a, niti imam ikakve veze s njima, i ja sam ostao poprilicno iznenađen kad sam vidio temperature, ali kad sam vidio napone i taktove i nisam previse...

Kad bude prilika cu zavrtit superposition kod njega pa cu naljepiti printscreen

Ma sve 5 moguce je /hladno paljenje nize amb temperature, nekakav extra hladnjak, low gpu usage. 

To su male kutije gdje proc ide preko 80 stupnjeva i grije ostale komponente pa tako i sami gpu koji je i sam po sebi dosta topao.

Ja sam imao jedno od boljih izvedenhi hladenja na svom laptopu pa znam kak to moze biti..

 

 

ma znam, imao sam i ja rogove i predatore i kurce palce, jbt ispečete te po ruci kad pipneš gdje mu je ispuh...

baš kad budem kod frenda ponovim jedan 1080p bench pa nalijepim negdje na forum

 

 

10 godina
neaktivan
offline
HP Omen laptop - temperatura

Pozdrav

 

Nisan siguran jel ovo dobra tema, al nisan hti pocinjat novu

 

Iman

 

HP Omen 15-ce0xx

 

I iman pitanje, nikako ne mogu instalirat OMEN Command Center. Nadjen i skinen taj 'sp87202.exe' , ali ne moze ga instalirat. 

 

Jel ima ko kakvo rjesenje ili iskustvo?

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
HP Omen laptop - temperatura
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HP Omen laptop - temperatura

Skinu san, al u katalogu mi ne nalazi moj laptop

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice