Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.265.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozdrav ekipa , kupia san Lenovo Legion 5 ryzen 7 5800 , rtx 3060 bez OS. Mozete li mi objasniti proces instalacije Os-a i svih potrebnih drivera za normalan rad laptopa da nebi nesto sjeba. Hvala lipa
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Kikijanac kaže...
Pozdrav ekipa , kupia san Lenovo Legion 5 ryzen 7 5800 , rtx 3060 bez OS. Mozete li mi objasniti proces instalacije Os-a i svih potrebnih drivera za normalan rad laptopa da nebi nesto sjeba. Hvala lipa

 1. Skini Win 10 ISO sa net-a i pomožu aplikacije Rufus napravi bootabilni USB.

2. Kad pališ kompjuter , pokreni BIOS i stavi da ti boot-a komp sa USB kao primarnog medija,

3. Kad instalraš Windowse onda idi na službenu stranicu Lenova i skini zadnje drajvere, te ih lagano instaliraš (samo install i klikaš next- ne možeš puno tu pogriješiti).

4. Kupi na Internetu Orignial Key za Win 10 za desetak dolara.

 

Ako negdje zapneš sigurno će ti neko sa foruma pomoći...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Zahvaljujem
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Kikijanac kaže...
Pozdrav ekipa , kupia san Lenovo Legion 5 ryzen 7 5800 , rtx 3060 bez OS. Mozete li mi objasniti proces instalacije Os-a i svih potrebnih drivera za normalan rad laptopa da nebi nesto sjeba. Hvala lipa

 Instaliraj Lenovo Vantage software odmah nakon instalacije windowsa i pokreni ga, on će ti odraditi i odrađivat sve kaj se drajvera vezanih uz sam laptop tiče.

Windows 10 za 7€

https://www.bug.hr/promo/godeal24-proljetna-rasprodaja-windows-10-vec-od-724-eura-a-popusti-do-62-26142

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2022 10:32 (PESfanCRO).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Hvala puno
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pitanje, kupio sam Lenovo Legion 5 Pro i imam instaliran Lenovo Vantage pa me zanima šta je najbolje za bateriju, puniti bateriju do kraja i prazniti do određenog postotka ili ostaviti stalno uključen punjač a odrediti u softwareu između kojega postotka baterije da se puni? Volio bih produžiti životni vijek baterije pa me zanima na koji način. Hvala! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Reef kaže...

Pitanje, kupio sam Lenovo Legion 5 Pro i imam instaliran Lenovo Vantage pa me zanima šta je najbolje za bateriju, puniti bateriju do kraja i prazniti do određenog postotka ili ostaviti stalno uključen punjač a odrediti u softwareu između kojega postotka baterije da se puni? Volio bih produžiti životni vijek baterije pa me zanima na koji način. Hvala! 

Ako si stalno na punjacu, namjesti da se puni do 60%....

16 godina
offline
Gaming Laptopi

20-80% ako se ne varam bi bilo optimalno, isto kao i kod mobitela. Nikada potpuno prazna, nikada potpuno puna.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Gaming Laptopi

Jel se isplati uzet ovaj legion 5 sto je na akciji u instaru ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

koji?

edit: Ako mislis na ovaj laptop ja bi rekao da vrijedi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 19:09 (MGloc).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 S obzirom da je ovo najjeftinije (mislim na krajnju cijenu s popustom ak se plaća gotovinom) kaj sam vidio do sada za 5 pro sa rtx 3060 rekao bi da se isplati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 21:38 (PESfanCRO).
7 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Tako se i meni cini.. Nema druge nego uzeti.

16 godina
offline
Gaming Laptopi

Ekipa, imam laptop HP OMEN 15-dh0013nm Intel® Core™ i7 9750H/16GB/SSD512GB/RTX2060/15,6FHD/ 144 Hz koji ima iritantan problem sa driverom za wifi tako da bih ga zamijenio za nešto u istom rangu ili jače, a da nije HP. Molim preporuku od imatelja gamerskih laptopa, a da nemaju problema sa driverima i dječjim bolestima. Laptop mora bit 15.6, grafika RTX 2060 ili jača i što kvalitetniji ekran. Ostalo je manje bitno. Ovo sranje sam platio 13.000 kn u 12.2021., ima produženo jamstvo na 5 godina i original windows 11 i office pro 2019 plus pa može i preporuka cijene za prodaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 14:29 (Adoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Adoon kaže...

Ekipa, imam laptop HP OMEN 15-dh0013nm Intel® Core™ i7 9750H/16GB/SSD512GB/RTX2060/15,6FHD/ 144 Hz koji ima iritantan problem sa driverom za wifi tako da bih ga zamijenio za nešto u istom rangu ili jače, a da nije HP. Molim preporuku od imatelja gamerskih laptopa, a da nemaju problema sa driverima i dječjim bolestima. Laptop mora bit 15.6, grafika RTX 2060 ili jača i što kvalitetniji ekran. Ostalo je manje bitno. Ovo sranje sam platio 13.000 kn u 12.2021., ima produženo jamstvo na 5 godina i original windows 11 i office pro 2019 plus pa može i preporuka cijene za prodaju.

Mozes dobit pola od toga koliko si ga platio, to te neko dobro ozenio s tim laptopom...

16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Cijena je bila u Svijet Medija, model je brzo rasprodan i ne vidim da je negdje bio manje od 11.000.

14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Adoon kaže...

Cijena je bila u Svijet Medija, model je brzo rasprodan i ne vidim da je negdje bio manje od 11.000.

To su sve stare komponente, puno bolji Legioni sa 5800h, 1tb ssd i 3060-ka su isli po 10k kn....

 

Vise od 7k nemas sanse dobit...

 

Evo ti npr. ovo, dosta bolji cpu i graficka plus je novo iz ducana i izadje 8200kn... Dobijes li 6 tisuca, dobro si dobio....

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 19:40 (ansha).
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

a sa diners karticom je 7.300 kuna, isplati se zivkat rodbinu i frendove za dinersicu

za tu lovu nenadjebivi laptop, ovo njegovo pored novog lenova jedva da vrijedi 5-5,5k kuna

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
ansha kaže...
Adoon kaže...

Cijena je bila u Svijet Medija, model je brzo rasprodan i ne vidim da je negdje bio manje od 11.000.

To su sve stare komponente, puno bolji Legioni sa 5800h, 1tb ssd i 3060-ka su isli po 10k kn....

 

Vise od 7k nemas sanse dobit...

 

Evo ti npr. ovo, dosta bolji cpu i graficka plus je novo iz ducana i izadje 8200kn... Dobijes li 6 tisuca, dobro si dobio....

  Gledao taj laptop za nećaka. 100% prava stvar tko treba kompletan setup pc-a. Naravno nije ga uzeo jerrrrrr, ima i pametnijih. Kupio I5 10400f s rx 6600 +sve ostalo i platio dosta preko 10000. Ja ga kupujem drugi mjesec 99,9%.

 

edit: + još diners uffff

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 7:48 (rokonja).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Adoon

Koji problem s wifi-om imas?

Ja imam model Hp Omen 15-dh0014nm i7/16gb/SSD512/RTX2070/15.6 i platio ga 11000kn u Santa Domenici ali 05.2020.

Dodatno sam jos na njega stavio hybrid disk od 2TB.

Meni osobno jedino zvuk bi mogao biti bolji za laptop tog ranga. Prije njega sam imao Lenovo Y700 na kojem je zvuk bio puno bolji, ali zato kvaliteta izrade dosta losija.

Sad ce mu 2 godine porilicno sam zadovoljan. nemam nikakvih problema s wifi-om.



Definitvno ova cijena sto si naveo za svoj je brutalno skupo pogotovo ako je kupljen 12.2021.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 12:03 (robi7007).
16 godina
offline
Gaming Laptopi

To što ste našli neki laptop na akciji i uzeli ga za referentnu točku vrijednosti svih ostalih nije baš od pomoći za moje pitanje. Opis ''puno bolji'' na temelju specifikacija na papiru također ništa ne govori. Ako netko od vas ima ovaj Legion 5 laptop neka napiše svoje dojmove nakon korištenja pa da vidimo što je tu dobro, što nije. Ja ga osobno nikada ne bih uzeo jer mu je većina konektora na stražnoj strani i to mi nikako ne odgovara. Svjestan sam da je moj Omen u trenutku kupnje bio debelo precijenjen, ali jbg, takvo je stanje na tržištu bilo, meni je trebao laptop. Isto tako, da ću ga dati za 5000 kn, neću, radije ću trpiti njegov iritantni problem sa driverom i ostaviti ga sebi. Znači, molim one koji imaju neki od novijih gaming laptopa da mi napišu svoje iskustvo i isplati li se uzimati nešto novije u odnosu na moju konfiguraciju.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gaming Laptopi

Nitko ne voli kada mu se kaže da je nešto preplatio, ali stvarnost je takva.

 

Ja ne znam kolikog smisla ima upgrade, za svoj ćeš dobiti doslovno pola što si ga platio, i onda još trebaš nadodati par soma kn, nema smisla.

 

S obzirom da još uvijek nisi nikome odgovorio što te muči s wifi-em tu ti pomoći ne možemo. Treba probati različite drivere, srušiti windows, pa ako ništa ne pomogne kupi novu wifi karticu, to su praktički sve opcije.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Hacker002 kaže...

Nitko ne voli kada mu se kaže da je nešto preplatio, ali stvarnost je takva.

 

Ja ne znam kolikog smisla ima upgrade, za svoj ćeš dobiti doslovno pola što si ga platio, i onda još trebaš nadodati par soma kn, nema smisla.

 

S obzirom da još uvijek nisi nikome odgovorio što te muči s wifi-em tu ti pomoći ne možemo. Treba probati različite drivere, srušiti windows, pa ako ništa ne pomogne kupi novu wifi karticu, to su praktički sve opcije.

Kao što sam i napisao u prethodnom postu, nemam problem sa činjenicom da je laptop preplaćen, takva situacija je trenutno sa većinom robe na tržištu. Problem sa wifijem sam već spomenuo u par tema, nisam ga uspio riješiti u godinu i po dana na zadovoljavajući način (kad prestane raditi imam USB wifi karticu) i to me poprilično nervira. 

Starlink is Skynet!
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
robi7007 kaže...

Adoon

Koji problem s wifi-om imas?

Ja imam model Hp Omen 15-dh0014nm i7/16gb/SSD512/RTX2070/15.6 i platio ga 11000kn u Santa Domenici ali 05.2020.

Dodatno sam jos na njega stavio hybrid disk od 2TB.

Meni osobno jedino zvuk bi mogao biti bolji za laptop tog ranga. Prije njega sam imao Lenovo Y700 na kojem je zvuk bio puno bolji, ali zato kvaliteta izrade dosta losija.

Sad ce mu 2 godine porilicno sam zadovoljan. nemam nikakvih problema s wifi-om.



Definitvno ova cijena sto si naveo za svoj je brutalno skupo pogotovo ako je kupljen 12.2021.

 Wifi mu se jednostavno isključi nasumično bez nekog posebnog razloga ili pravila. U device manageru stoji uskličnik na Intel Wireless AC 9560 160 Mhz driveru i nema nekog posebnog rješenja kako da proradi. Ponekad proradi sam od sebe za par sati, nekad nakon nekoliko dana. Pokušao sam sa svime i svačime, čak sam kupio licencu za driver booster pro. ali jednostavno nemam odgovor. Dopisivao sam se i sa HP-om i sa par servisa u Hrvatskoj, nisam našao rješenje. Mislim da mu smeta neki softwer koji je instaliran, ali ne mogu naći koji. Bratu je na mom starom Omenu koji sam mu prodao softwer od čitača osobne kartice zblesio driver od zvuka. Kad sam ga deinstalirao, zvuk se vratio u normalu.

Starlink is Skynet!
16 godina
offline
Gaming Laptopi

A jesi poslao laptop u servis pa neka testiraju i stave novu wifi karticu? Ako ne želiš slati njima i čekati jesi kupio novu wifi karticu pa probao s njom?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Hacker002 kaže...

A jesi poslao laptop u servis pa neka testiraju i stave novu wifi karticu? Ako ne želiš slati njima i čekati jesi kupio novu wifi karticu pa probao s njom?

 to sam i ja htio predloziti 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozz, vidim dosta dobrih laptopa ima na akciji. Kako vec koristim lenovo legion y530 4 godine bez nekih problema, mislim da je vrijeme da upgradeam na legion 5 dok je ovakva akcija na ekupi. Koji od modela vam se najvise svidja? Zasad smatram da je ovaj najbolji s obzirom na omjer specifikacija i cijene

https://www.ekupi.hr/hr/gaming-akcija/GamingAkcija1/Povremeni-igra%C4%8Di/Lenovo-Legion-5%2C-82JU00T2SC%2C-15-6%22-FHD-IPS-165Hz%2C-AMD-Ryzen-5-5600H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-3060%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000433167
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

nevjerojatno dobra cijena, rtx3060 za manje od 1000e uz ostale odlične komponente

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice