Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.259.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Slažem se u vezi Omena, u svemu je bolji, kad sam krenuo u istraživanje koji laprop uzeti nekako sam si Omen zadao kao prvi pick. Ali veliki je problem u tome što je navedeni primjerak u SD-u skuplji od Acera i to dosta jer akcijska cijena vrijedi za Master/Maestro karticu koju nemam (i laptop uzimam na firmu pa mi Visa od žirca daje još 10% na ekupi). Tako da je stvarni odnos cijena 9000kn za Acer i 10500kn za Omen što mi je prevelika razlika. 
Koliko je zapravo loš taj Acerov monitor...? Mislim, to me jedino muči pa ne znam da li je dealbraker...?

 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...

Slažem se u vezi Omena, u svemu je bolji, kad sam krenuo u istraživanje koji laprop uzeti nekako sam si Omen zadao kao prvi pick. Ali veliki je problem u tome što je navedeni primjerak u SD-u skuplji od Acera i to dosta jer akcijska cijena vrijedi za Master/Maestro karticu koju nemam (i laptop uzimam na firmu pa mi Visa od žirca daje još 10% na ekupi). Tako da je stvarni odnos cijena 9000kn za Acer i 10500kn za Omen što mi je prevelika razlika. 
Koliko je zapravo loš taj Acerov monitor...? Mislim, to me jedino muči pa ne znam da li je dealbraker...?

 

Imaš li "pravi", eksterni monitor? Ako da, boli te racku kakav mu je "built-in" monitor. Osobno sam uzeo Y540 i njegov monitor koristim kao sekundarni, primarni mi je Samsungov monitor s TN panelom na 60 Hz-a što mi je sasim prihvatljivo.

Probaj otići u trgovinu i vidjeti dopada li ti se Acerov monitor ili ne. Kad god bih ušao u Mikronis ili Links imali su "mali milijun" laptopa spremnih za isprobavanje.

Istina, možda i nisam ne znam kako zahtjevna mušterija po pitanju monitora, bitna mi je jedino nešto veća dijagonala (23+ inča), ne vidim se da radim nešto ozbiljnije na 15 ili 17 inča.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...

Slažem se u vezi Omena, u svemu je bolji, kad sam krenuo u istraživanje koji laprop uzeti nekako sam si Omen zadao kao prvi pick. Ali veliki je problem u tome što je navedeni primjerak u SD-u skuplji od Acera i to dosta jer akcijska cijena vrijedi za Master/Maestro karticu koju nemam (i laptop uzimam na firmu pa mi Visa od žirca daje još 10% na ekupi). Tako da je stvarni odnos cijena 9000kn za Acer i 10500kn za Omen što mi je prevelika razlika. 
Koliko je zapravo loš taj Acerov monitor...? Mislim, to me jedino muči pa ne znam da li je dealbraker...?

 

 Pa ako je to ovaj iz recenzije https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-Nitro-5-Laptop-Review-A-gaming-laptop-with-decent-battery-life.431215.0.html onda su mu mane kolko vidim slow response time i 60 Hz. Ostalo je odlično (tu mislim na color gamut i kompletni izostanak PWM-a). Iskreno, nemrem ti reć dal će te slow response time i 60 hz smetat, to ovisi prije svega od osobe do osobe (velke su šanse da neće, pogotovo ak nisi prije koristio neki 144hz sa brzim odzivom) . Uostalom, uvijek možeš vratit laptop nakon što ga isprobaš u roku 14 dana ak ti nebu valjal ekran ili bilo što drugo.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Hvala na brzom odgovoru! Upravo me ta recenzija zbunila, kao monitor ne valja, ali ja ne kužim pola toga što je "pisac htio reći"...

Ma gejmong zadnjih godina mi je isključivo na PS4, moj (pra)stari DELL Inspiron nije za gejmanje. Inače, ne igram baš fps pa mislim da mi te mane koje si naveo ne budu toliko primjetne... 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Nemam računalo doma osim laptopa već godinama tako da nemam ni monitor... Ali hvala na savjetu, gore sam u postu kolegi odgovorio namjenu laptopa i gejmereske preference tako da mislim da bude ipak taj Acer prvi pick! 
Hval vam svima na savjetima!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...

Hvala na brzom odgovoru! Upravo me ta recenzija zbunila, kao monitor ne valja, ali ja ne kužim pola toga što je "pisac htio reći"...

Ma gejmong zadnjih godina mi je isključivo na PS4, moj (pra)stari DELL Inspiron nije za gejmanje. Inače, ne igram baš fps pa mislim da mi te mane koje si naveo ne budu toliko primjetne... 

 Nema na čemu. Ak si igral isključivo na PS4 zadnjih godina prilično sam siguran da nebu problema sa ekranom, al kao što rekoh uvijek možeš vratit lap u roku 14 dana ak ne budeš zadovoljan. Btw ak ga kupiš, javi dojmove nakon što ga dovoljno isprobaš, baš me zanima.

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Laptop je naručen 01.05. Javili su da ga šalju 04.05. Do jučer ništa, šaljem poruku na chat Ekupi, ženska mi "odbrusi" da je dostava planirana do 07.05. Danas dobijem mail kako nisu u mogućnosti isporučiti navedeni laptop te mi nude dvije alternative, ovajovaj, oba po cijeni od 10124kn. Lud sam. Sad gledam alternative po Nabava.net, sve je preko 10 soma kn... 

 

Baš neodgovorno od Ekupi. Vidim isti model ima SD, samo tamo je sa akcijom preko 9900kn... 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi

Doslovno imas omena sa rtx 2060 ispod 8k kuna na ekupi.. neznam sta ti toliko smeta sto ima 8 gb rama, pa jos 8 gb rama za dual channel ti kosta 250-300 kuna uvrh glave da ugradis?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 17:54 (markec997).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...

Laptop je naručen 01.05. Javili su da ga šalju 04.05. Do jučer ništa, šaljem poruku na chat Ekupi, ženska mi "odbrusi" da je dostava planirana do 07.05. Danas dobijem mail kako nisu u mogućnosti isporučiti navedeni laptop te mi nude dvije alternative, ovajovaj, oba po cijeni od 10124kn. Lud sam. Sad gledam alternative po Nabava.net, sve je preko 10 soma kn... 

 

Baš neodgovorno od Ekupi. Vidim isti model ima SD, samo tamo je sa akcijom preko 9900kn... 

 Baš čudno. Naručio sam hrpu stvari preko Ekupi i nikad nisam imal problema s njima. Zgleda da ih Corona jebe😉

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Da, rekli su da je zbog Corone... Mada, ispali su neozbiljni skroz...

Mislim da budem se protegnuo i uzeo ovaj Omen. 17" mi je ipak bitno...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...

Da, rekli su da je zbog Corone... Mada, ispali su neozbiljni skroz...

Mislim da budem se protegnuo i uzeo ovaj Omen. 17" mi je ipak bitno...

 Mislim da ti je to najbolja opcija. Samo nemoj predugo razmišljat, kolko vidim sutra je zadnji dan akcije.

4 godine
offline
Gaming Laptopi

Novi dizajn Omen laptopa:

https://www.laptopmag.com/news/hp-omen-15-leak-reveals-overhauled-design-amd-and-nvidia-chips

Iskreno, izgledaju puno bolje od ovih sadašnjih. Odlično čak. Koliko vidim sve kompanije idu na sleek moderne dizajne i odustaju od ovih gejmerskih transformer disco fora.

BTW. ASUS A15 sa ryzen 4800h , rtx 2060, 16 gb 3200 mhz dual channel memorije, 512 gb ssdom i 144 hz ekranom ravno tisucu eura u Njemačkoj. Stvarno bolesno dobra cijena.

Uskoro dolaze i novi Legioni sa istim cijenama, a i ostali proizvodaci izbacuju svoje modele tijekom svibnja i lipnja. Uglavnom 2020. je po meni najbolja godina u povijesti "gaming" laptopa. Cijene vise stvarno nisu u nebesima za neki osrednji hardware. Bog blagoslovio AMD.

Iste cijene očekujem i kod nas, jer ne vrijedi više ono pravilo da su kod nas laptopi skuplji. U zadnje dvije godine doslovno svaki laptop koji sam tražio cijena je kod nas ili ista ili malo jeftinija nego u Njemačkoj. Samo što su to kod nas dvije trgovine, dok links i ostali dalje nabijaju cijene jer mogu.

Tako da svima preporučujem da čekaju ljeto za kupnju laptopa ako im se ne žuri. Cijenovni rangovi se masovno spuštaju, tako da ste u high endu već za tisuću- tisuću i nešto eura. Sada se ne isplati uzimati laptop doslovno nigdje osim par njih sa ekupi zbog popusta. Ostali shopovi su zapeli u 2016.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 18:44 (markec997).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

Novi dizajn Omen laptopa:

https://www.laptopmag.com/news/hp-omen-15-leak-reveals-overhauled-design-amd-and-nvidia-chips

Iskreno, izgledaju puno bolje od ovih sadašnjih. Odlično čak. Koliko vidim sve kompanije idu na sleek moderne dizajne i odustaju od ovih gejmerskih transformer disco fora.

BTW. ASUS A15 sa ryzen 4800h , rtx 2060, 16 gb 3200 mhz dual channel memorije, 512 gb ssdom i 144 hz ekranom ravno tisucu eura u Njemačkoj. Stvarno bolesno dobra cijena.

Uskoro dolaze i novi Legioni sa istim cijenama, a i ostali proizvodaci izbacuju svoje modele tijekom svibnja i lipnja. Uglavnom 2020. je po meni najbolja godina u povijesti "gaming" laptopa. Cijene vise stvarno nisu u nebesima za neki osrednji hardware. Bog blagoslovio AMD.

Iste cijene očekujem i kod nas, jer ne vrijedi više ono pravilo da su kod nas laptopi skuplji. U zadnje dvije godine doslovno svaki laptop koji sam tražio cijena je kod nas ili ista ili malo jeftinija nego u Njemačkoj. Samo što su to kod nas dvije trgovine, dok links i ostali dalje nabijaju cijene jer mogu.

Tako da svima preporučujem da čekaju ljeto za kupnju laptopa ako im se ne žuri. Cijenovni rangovi se masovno spuštaju, tako da ste u high endu već za tisuću- tisuću i nešto eura. Sada se ne isplati uzimati laptop doslovno nigdje osim par njih sa ekupi zbog popusta. Ostali shopovi su zapeli u 2016.

 Gdje si nasao tu cijenu za 1000e? Ja vidim samo ovu od 1100 cijenu za verziju sa 8gb i 1300e za 16gb.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/200229463_-tuf-gaming-a15-fa506-asus.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 19:02 (Arctic Skies).
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi

https://geizhals.eu/asus-tuf-gaming-a15-fa506iv-hn291-bonfire-black-90nr03l2-m05760-a2277089.html

Prije par dana je tisuću eura bila verzija sa 16GB dual channel memorijom, sad samo 8GB. očito se rasprodalo sve jer nitko više nije lud da daje tisuću i nešto eura za i5 9300h ili još više za i7 9750h. Al dobro jedan stick rama je najmanji problem nadodati kad zatreba, nije ni skupo.

BTW. U igrama 4800h je na razini sa i7 9750h uz istu grafičku naravno, dok ga u svim drugim aplikacijama šiša zbog dvije jezgre više. Ogroman plus za AMD je i taj da intelovi procesori i dalje ne podržavaju 3200 Mhz memoriju,čak ni ovi novi 10te generacije. O cijenovnoj razlici i razlici u grijanju zbog strukture da ne pričamo. Sve ide u korist AMD-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 19:16 (markec997).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Jao, jedva se suzdržavam da ne kupim ovaj TUF...
Užasno me jbe taj loš 144hz monitor.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Sacekaj jos malo dok bude veci izbor ryzen laptopa na trzistu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Najveće nade pokažem u HP Omen... a pod nade mislim na ok hladjenje, dobar 144hz monitor i da je do 10k.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Sto kazete na Hp Omen I7 rtx2070 tocnije ova ponuda imam premium visu za 11000kn? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-hp-omen-15-dh0014nm-7ry32ea.html

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
robi7007 kaže...

Sto kazete na Hp Omen I7 rtx2070 tocnije ova ponuda imam premium visu za 11000kn? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-hp-omen-15-dh0014nm-7ry32ea.html

 A nema se tu puno kaj reč. Zvijer (rtx 2070 i 144hz ekran sa G-syncom) za te pare.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 17:48 (PESfanCRO).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

a nista mislim da cu se pocastit, samo se nadam da necu imat problema kao sto su ovdje pisali s ekranom

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 20:39 (robi7007).
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Uzeo sam Omena I7 rtx 2070 u santa domenici danas. Moram priznat da mi odlično izgleda. Jedino mi je retardirano što font slova na tipkovnici nije isti za hrvatska slova.

sad sam zauzet instaliranjem i onda test s igrama 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

tako je i na mome Pavillionu. Al se ne primjećuje u radu

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
robi7007 kaže...

Uzeo sam Omena I7 rtx 2070 u santa domenici danas. Moram priznat da mi odlično izgleda. Jedino mi je retardirano što font slova na tipkovnici nije isti za hrvatska slova.

sad sam zauzet instaliranjem i onda test s igrama 

LOL, imam Omena već dva tjedna i da sad nisi ovo napisao ne bih ni primjetio... 

Sad bi me moglo početi smetati... 

 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

https://uk.store.asus.com/laptops/gaming-series/asus-rog-strix-g17-g712lws-ev003t-17-3-thin-bezel-144hz-full-hd-gaming-laptop-intel-core-i7-10750h-16gb-ram-1tb-pci-e-ssd-nvidia-rtx-2070-8gb-graphics-windows-10-home.html

 

Izlazi kod mene za 2 tjedna. ( mora biti 17 inchni )

Graficka je btw punokrvna 2070 Super verzija bez max-q sranja.

Sto kazete ??  Dobra investicija ili  bacanje u vjetar ??

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 15:49 (wifizone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi

Nije punokrvna 2070 Super nego obicna 2070 koliko ja vidim?

A i moras znati da sve verzije grafickih u laptopima su jedno 15 % slabije od svojih desktop cipova , tako da nijedna graficka u laptopu nije bas punokrvna desktop.

Cijena je ok, tu se ti laptopi negdje krecu.

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pise da je sa ROG boost-om sada koliko je jaka ne znam ali vjerovtno kao obicna 2070.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Pise da je sa ROG boost-om sada koliko je jaka ne znam ali vjerovtno kao obicna 2070.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Kako ne evo ti na pise : 

 

 

Edit:Sada vidim da u naslovu pise jedno , a u specifikacijama su naveli drugo.Bilo bi dobro pitat prije kupnje , a rekao bi da se ne isplati ovo kupovat jer ima hrpa drugih laptopa sa 2-3 godine jamstva a ne kao asus samo jedna godina.Sumnjam da je unutra 2070 super 175w ako i je mozda vuce max 115-120w sa tim rog boostom sta ju stavlja u desktop 2070.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 17:55 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gaming Laptopi

Poštovanje uzeo sam gaming laptop prosle godine u Santi Domenici rekli su mi da se ne gubi garancija ako se u među vremenu doda vise memorije ili rama , radi se o modelu https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-omen-7sb91ea-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-9300h-256gb-ssd-89668751 , ako mi netko moze dati konkretni odgovor bio bi jako zahvalan.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice