Best Buy hladnjak za laptop

poruka: 24
|
čitano: 7.260
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Best Buy hladnjak za laptop

moze preporuka best buy hladnjaka za laptop?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
12 godina
neaktivan
offline
Best Buy hladnjak za laptop

Moraš pripaziti s tim hladnjacima iz kine jer se može dogoditi da ti plastika zatvori originalan otvor ventilatora na laptopu (tako je moj kolega prošao)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Zatvori originalan otvor? Pa svaki laptop ima nogice na kojima stoji i taj otvor se moze zatvoriti jedino ako je cjelo kuciste laptopa izpigano.

 

Uglavnom kod odabira bilokojeg hladnjaka gledaj da ti se ventilatori istoga poklapaju sa sto vise proreza na laptopu, odnosno da isti pušu po djelovima laptopa gdje je odozdo najtopliji. Ovaj kinez s ebaya sto si linkao zgleda cist ok.

 

Isto tako ako ce cooling pad puhati u proreze nesto vise prasine ce ti ulazit u laptop pa ces ga morat cesce cistiti. Konkretno od kad se igram na svom 8530p i drzim ga na coolingpadu temperature su nize i do 10c, ali morag ga otvoriti svakih 3-6mj da ocistim radijator od prasine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 9:48 (darkydark).
15 godina
offline
Best Buy hladnjak za laptop

Trebao bih prijedlog BestBuy-a hladnjaka za 17" laptop (HP 6830s).

 

EDIT:

Za sada su mi u uži krug ušli ovi navedeni.

Trebam li još neki uzeti u razmatranje?

4 Trust GTX 220
0 Thermaltake V20
0 Coolermaster U2 Plus
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 9:43 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Moze glupo pitanje? Sta ce ti hladnjak za lap?

13 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
Torent kaže...

Moze glupo pitanje? Sta ce ti hladnjak za lap?

Možda da hladi laptop?!? 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Postoji neki lap koji fabrički ne hladi sam sebe dovoljno? ;)

13 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
Torent kaže...

Postoji neki lap koji fabrički ne hladi sam sebe dovoljno? ;)

Ako igraš igre na laptopu ili radiš nešto zahtjevno, temperature skaču (nekada i više od 70°C) i tu ugrađeni hladnjaci od laptopa ne pomažu i isti više ne mogu 'ohladiti' računalo na tako visokoj temperaturi. Tu uskaču dodatni hladnjaci koji održavaju laptop na normalnim temperaturama. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Pa sta ako se zagrije? Valjda jedno 15 godina lap ne moze crknuti od visoke temperature....U najgorem slucaju se ugasi...Otkud ti ideja da ti trebas ista raditi dodatno...70 stepeni nije nista posebno za komp... Ako te veseli samo naprijed ali da ce lap crknuti bez njega nema sanse. Naravno ako nije zacepljen sistem za hladjenje a li i tada ce se u najgorem slucaju ugasiti...

13 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
Torent kaže...

Pa sta ako se zagrije? Valjda jedno 15 godina lap ne moze crknuti od visoke temperature....U najgorem slucaju se ugasi...Otkud ti ideja da ti trebas ista raditi dodatno...70 stepeni nije nista posebno za komp... Ako te veseli samo naprijed ali da ce lap crknuti bez njega nema sanse. Naravno ako nije zacepljen sistem za hladjenje a li i tada ce se u najgorem slucaju ugasiti...

Zamisliš da nešto važno radiš na računalu i samo se odjednom ugasi (a nisi spremio ništa). Bi li ti bio sretan u tom trenutku? Možda se računalo neće odmah pokvariti, ali sigurno nakon stalnog pregrijavanja može doći do kvara. Ako ne radi kvara, računalo treba hladiti i radi performansi jer nitko ne želi da mu računalo radi kao puž.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Vazno kao na primjer? Opet ti kazem ne mozes danas kupiti lap koji ces ti uspjeti zagrijati da se ugasi bez obzira sta radis. Takav scenario je moguc samo ako se zacepi hladnjak u apu al to lako rijesis. Samo ga produvas i udri dalje. Svaki lap je porjektovan da se usjesno hladi na maksimalnim performansama..... Eto pokusaj ga ti zagrijati da se ugasi... Nema sanse da uspijes....Ne vjeruj svemu sto pise na netu. Al opet kazem ako te veseli samo udri al bacanje para...

15 godina
offline
Best Buy hladnjak za laptop

Evo da se i ja uključim u raspravu (koji je i postavio pitanje) zašto trošiti novce na hladnjak kad bi laptop sam po sebi trebao imati dobro riješeno hlađenje.

Hladnjam mi je nužan prvenstveno radi hlađenja, jer mi laptop ima radnu temperaturu između 75-85 °C uz očišćen hladnjak (rastavljanjem laptopa).

Imam upaljen Firefox sa nekih 40-tak tabova i Steam igricu My lands, uz ostale procese mi zauzeće procesora bude od 65-tak do 98%.

Tako da je lijevo odmorište za dlanove dosta vruće.

Trenutno imam priručni podmetač (drveni sklopivi metar) da laptop malo odignem od stola, da ventilator lakše dođe do svježeg zraka,

jer se isijavanje topline odvija i prema stolu, pa se isti isto zagrije te grije zrak koji bi trebao biti hladan i usisan u laptop.

 

Da, ako ga ne čistim duže vremena i optererim ga ugasi se radi pregrijavanja,

ali to se rijetko dešava jer kad je već toliko začepljen bučnost ventilatora je iritantna, pa ga očistim.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 18:39 (Matozan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Ja to nikad nisam uspio. Doduse moji lapovi su bili srednja do visa klasa...

11 godina
offline
Best Buy hladnjak za laptop

Pozdrav!

Sto kazete na hladnjak Ares N2?

 

http://m.ebay.com/itm/ARES-N2-6-Fans-Notebook-Cooler-Stand-Cooling-Pad-f-12-13-14-15-15-4-Laptop-/152438334225?nav=WATCHING_ACTIVE

 

Dodje me 105kn sa postarinom, 6 ventilatora, 1850RPM +/- 10% (ima mogucnost regulacije brzine) i jos 2 dodatna USB porta. Tezi oko 800g.

 

Laptop je Lenovo ThinkPad T420, 14.1"

Malo mi se grije kad upalim facebook gameroom i igram igricu skyclash lords of clans 3d, u roku minute skace na 90°C i tu se vrti, ali cim ju ugasim odmah ide na oko 45-50°C.

Jel moguce da nije optimizirana igra ili nesto slicno pa mi se to zato dogadja?

Na power settings sam postavio i na battery i na punjacu 99% CPU i sad ne ide preko 83-84°C.

 

Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

Sto kazete na hladnjak Ares N2?

 

http://m.ebay.com/itm/ARES-N2-6-Fans-Notebook-Cooler-Stand-Cooling-Pad-f-12-13-14-15-15-4-Laptop-/152438334225?nav=WATCHING_ACTIVE

 

Dodje me 105kn sa postarinom, 6 ventilatora, 1850RPM +/- 10% (ima mogucnost regulacije brzine) i jos 2 dodatna USB porta. Tezi oko 800g.

 

Laptop je Lenovo ThinkPad T420, 14.1"

Malo mi se grije kad upalim facebook gameroom i igram igricu skyclash lords of clans 3d, u roku minute skace na 90°C i tu se vrti, ali cim ju ugasim odmah ide na oko 45-50°C.

Jel moguce da nije optimizirana igra ili nesto slicno pa mi se to zato dogadja?

Na power settings sam postavio i na battery i na punjacu 99% CPU i sad ne ide preko 83-84°C.

 

Hvala!

 To su manje vise normalne temperature i ako nema problema u radu ovo ti je bacanje para.....

11 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Normalno je da tako baci na 90°?

Mene je strah bilo jer onda pocne buciti i muciti se, tek kad ugasim tu igricu onda se smanji temperatura.

Jedino ako jos probam neku drugu kako se na ponasa.

 

Ali svejedno me zanima misljenje o ovom hladnjaku, ako mizete izdvojiti koju rijec.

Kovačić
8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
acmilan2 kaže...

Normalno je da tako baci na 90°?

Mene je strah bilo jer onda pocne buciti i muciti se, tek kad ugasim tu igricu onda se smanji temperatura.

Jedino ako jos probam neku drugu kako se na ponasa.

 

Ali svejedno me zanima misljenje o ovom hladnjaku, ako mizete izdvojiti koju rijec.

 To lap i oni uvijek imaju hladjene na knap sto se kaze Zato ne mozes clockati lap ;) Ako nemas nikakvih problema u radu tipa smrzavanja i rusenja ne treba ti hladnjak dodatni. Ako te veseli ti kupi al potpuno nepotrebno. Bolje odnesi u servis da ti ga ociste jer se vremenom nakupi prasine i dlacica u sistemu hladjenja pa ima tezi protok zraka i da ti promijenu pastu  al drugo nista....

13 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
Torent kaže...

Vazno kao na primjer? Opet ti kazem ne mozes danas kupiti lap koji ces ti uspjeti zagrijati da se ugasi bez obzira sta radis. Takav scenario je moguc samo ako se zacepi hladnjak u apu al to lako rijesis. Samo ga produvas i udri dalje. Svaki lap je porjektovan da se usjesno hladi na maksimalnim performansama..... Eto pokusaj ga ti zagrijati da se ugasi... Nema sanse da uspijes....Ne vjeruj svemu sto pise na netu. Al opet kazem ako te veseli samo udri al bacanje para...

 Mjenjaj dilera pod hitno!

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop
kruskar kaže...
Torent kaže...

Vazno kao na primjer? Opet ti kazem ne mozes danas kupiti lap koji ces ti uspjeti zagrijati da se ugasi bez obzira sta radis. Takav scenario je moguc samo ako se zacepi hladnjak u apu al to lako rijesis. Samo ga produvas i udri dalje. Svaki lap je porjektovan da se usjesno hladi na maksimalnim performansama..... Eto pokusaj ga ti zagrijati da se ugasi... Nema sanse da uspijes....Ne vjeruj svemu sto pise na netu. Al opet kazem ako te veseli samo udri al bacanje para...

 Mjenjaj dilera pod hitno!

 Ne lupetaj i daj mi primjer koristenja ispravnog laptopa u predvidjenim uslovima a da ce se ugasiti ili restartovati. Ako se to desi podlijeze garanciji ili servisu. Sve ostalo je lupetanje...... Najlakse je doci i vrijedjati. Daj mi argumente.....

11 godina
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

U redu, hvala.

Samo me jos zanima da li je taj hladnjak ok za tih 105kn?

Kovačić
8 godina
odjavljen
offline
Re: Best Buy hladnjak za laptop

Stvarno ne znam jer nikad nisam vidio niti znam ikoga kome je trebao a samim tim i imao.....;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice