TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

poruka: 221
|
čitano: 104.158
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

pozdrav!

ovako glasi pitanjce, imam bežićni internet putem huawei sticka (t-mobile) potpisan na ugovor jer sam dok sam radio zivio izvan kuce, no posto sam osto bez posla vratih se kuci i sada me zanima da ne moram spajati laptop na thompsona jer mi je vec spojen stolni komp, mnogu li ja u danima kada potrosim promet na sticku i ako mi bude los signat (t-mobile) koristiti wirelles signal iz thompsona koristeci huawei stick za bezicni internet???

 

 

 

znam da se moze kupiti antena jer mi laptop nema integriran wirelles, no pitam ako netrebam kupovat da ne kupujem.

neznam bas koje su razlike izmedu wirelles, umts,hspa i edge zadnja tri mi koristi stick koji imam, no nekako se nadam da ako taj stick moze lovit ova tri signala da bi mogao i wirelles.

 

hvala na odgovoru :-))

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

ne.. znaci tvoj stick hvata mobilne mreze zato se i zove mobilni internet.

znaci nemozes.

ali ako je laptop pa noviji laptopi od 2005 a i nize cak imaju wirelees ugraden u sebi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Imam jedno nevezano pitanje dali osoba koja se ilegjalno spaja na tudu wireless mrezu ikako moze saznati njegovu tarifu
tj dali posjeduje flat internet?
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Pozdrav! Trebao bih preporuku vezano za wifi opremu. Imam laptop i hvatam signal od frenda iz susjednog stana, no on prekida ugovor sada i treba mi novo rješenje. Nekih 300 metara od stana imam fakultet kojem je otvorena wifi mreža i iza njega ima par kafića gdje bih mogao uhvatiti otvoreni net(prepreke su dvije zgrade između stana i fakulteta, recimo da bi mi odgovarala antena koja hvata što više u tom cjenovnom rangu, e sad trebala bi mi preporuka antene do 250 kn i koja mi još oprema treba (usb wifi kartica ili tako nekako :D ?) hvala unaprijed:)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Molim preporuku neke antene od 10-20dB, omnica, imam kasens g5000. Može sa ebaya.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 21:35 (Stryder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Dali ima netko ovakvu antenu, zanima me kako se ponaša kad pada kiša ili snjeg.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Ekipa imam 5 g.duo Airlive routera, koji fino rade dok su relativno blizu jedno drugog. (u modu su WDS + AP)
http://fs.airlive.com/manual/AirLive_G.DUO_SpecSheet.pdf

Dok ih rasporedim po zgradi (zgrada je u obliku slova U, relativno je slab signal. Prastara zgrada, zidovi 1 metar debljine).
Da li bi ova antena riješila problem?
http://hr.airlive.com/product/WAI-101
(cca 85 kn komad - stavio bih ih samo na RF1 gdje je WDS)

ili da se odlučim na:

http://hr.airlive.com/product/WAI-102PA
cca 190 kn
Kako bi routeri mogli međusobno komunicirati (putem WDS-a), preko tih prepreka od zidova.




Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2013 4:15 (redovit).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Pozz ekipi!

E ovako, imam onaj bijeli router Thompson, napravila sam sve prema uputama i spojila sam  se bez problema preko svog laptopa na svoju mrežu, jel.. Nooo, nešto sam zafrkla ili uključila jer se nijedan drugi laptop ni smartphone ne može spojiti na moju mrežu iako im dam svoju lozinku. Zaštićeno je sa WPA2-PSK. Zvala sam službu za korisnike i jedino što su mi napravili je promijena imena mreže i nove lozinke, i spika da nije do mene neg do ostalih uređaja??

Ispričavam se unaprijed ako je ova tema negdje već objašnjena, no nisam uspjela nać odgovor.

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

-ako su imali staru postavku (bili spojeni) tad treba obrisati postejeći mrežni profil i kreirati novi. Ako to ne pomogne...

-dali uređaji podržavaju WPA2 (stariji ne podržavaju, nije u firmwareu..), može se promijeniti modem na WPA (1). Nikako na WEP! (i opet na prvi red.)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

Hm, nakon što su mi promijenili mrežni profil, počele su zafrkancije sa spajanjem.. Da, uređaji štimaju, spajali su se prije bez problema, i laptop i mobiteli. Pretpostavljam da onda služba za korisnike to rješava ili mogu možda sama, jer njihovi operateri i ja se vrtimo u krug. Probat ću pa budemo vidjeli. Hvala {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
redovit kaže...

Ekipa imam 5 g.duo Airlive routera, koji fino rade dok su relativno blizu jedno drugog. (u modu su WDS + AP)
http://fs.airlive.com/manual/AirLive_G.DUO_SpecSheet.pdf

Dok ih rasporedim po zgradi (zgrada je u obliku slova U, relativno je slab signal. Prastara zgrada, zidovi 1 metar debljine).
Da li bi ova antena riješila problem?
http://hr.airlive.com/product/WAI-101
(cca 85 kn komad - stavio bih ih samo na RF1 gdje je WDS)

ili da se odlučim na:

http://hr.airlive.com/product/WAI-102PA
cca 190 kn
Kako bi routeri mogli međusobno komunicirati (putem WDS-a), preko tih prepreka od zidova.




Usmjerena antena će najviše pomoći. Iako, nemoj očekivati čuda. S obzirom da je zgrada starijeg datuma, u tim debelim zidovima vjerojatno ima i vlage. To sve negativno utječe na signal.

Najbolje bi bilo, kad bi te uređaje mogao žično povezati. Recimo, želiš ih žično povezati, ali ne želiš kable po zgradi provlačit. Tu nastupaju Powerline adapteri koji preko strujnih žica ostvaruju konekciju. S tim da je potrebno testirat jeli to kod tebe uopće izvedivo.

10 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Pozdrav.

Zanima me pošto sam kupio novi komjuter, ne razumijem se mrežne kartice htio bih uzeti bežičnu mrežnu karticu i neku dodatnu antenu pošto je udaljenost od rutera na koji se spajam oko 500m (možda i manja). Koji bi bio vaš prijedlog? Neka bude to neka razumna cijena pod time mislim ne više od 150 kn za karticu i 100 kn za antenu.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Kasens g9000 i yagi antena.....
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Imam TP-Link obični ruter sa dvije antene(oko 150-200kn). Želio bi da u cijeloj kući bude jak wifi signal. Ruter se nalazi na jednom kraju kuće, a na drugom imam jako slab signal ili ga uopšte nemam. Imateli neki prijedlog, koja antena bi mogla riješiti taj problem i koliko bi to koštalo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
mashin kaže...

Imam TP-Link obični ruter sa dvije antene(oko 150-200kn). Želio bi da u cijeloj kući bude jak wifi signal. Ruter se nalazi na jednom kraju kuće, a na drugom imam jako slab signal ili ga uopšte nemam. Imateli neki prijedlog, koja antena bi mogla riješiti taj problem i koliko bi to koštalo?

Probaj prvo s nečim jednostavnim i jeftinim :) Link1Link2

14 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Pozz ljudi, pozz kolega D1001,

 

imam jos nekoliko jednostavnih pitanja prije kupovine AP-a... Pa ako bi mi mogli pomoci...

 

Imam izrazito kompliciranu situaciju na dvoristu, pa na zalost ne mogu imat ni powerline lan, a opet trebam prosirenu wifi mrezu za nas 3 s kompovima.

-Dali AP-u 2 antene omogucavaju kvalitetniju mrezu i manje pinga? Pitam zbog vec poznatih negativnih strana koristenja repetitora po wifi mrezu..

 

Posto sam malo istrazivao po hr forumima, jedini jeftiniji AP koji su ljudi uspjeli uspjesno slozit u repetitor mod s enkripcijom je Edimax EW-7228APn.

-Prije postavljanja AP-a pozeljno bi bilo s laptopom prozujati po dvoristu trazeci mjesto s barem koliko Signal Srenghta?

 

Meni je trenutno antena wifi kartice na vrhu ormara, primam 38% signal srenghta a ruter sam stavio u B mod na 11Mbita. Posljedica je ping od 80 ms..

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Ljudi pomagajte, imamo sam ruter s 2 antene jedna od 3 dbi i jedna od 5 dbi. Signal nije bio loš ali tio sam ga malo produžit za par metara i stavio sam 2 od 8dbi ali ništa se nije promijenilo pa se pitam u čemu je kvaka.? Ruter je TP-LINK TD-W8961NB a antene su TP-LINK TL-ANT2408CL  8dbi. Pomagajte!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2013 16:28 (Oseka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Itko????

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Pozdrav, imam problem koji se pojavio danas popodne, a to je da se laptopom i mobitelom ne mogu spojiti na wireless kućnu mrežu.

 

Nisam brljao po nikakvim postavkama u windowsima (7 x64 ultimate, legalni) niti po postavkama rutera.

Ruter je Siemens Gigaset SX 763 WLAN dsl, provider je T-com, flat paket sa osnovnom brzinom, dolje je ss od speedtesta.

 

Nakon pojave problema sve što sam napravio je ugasio komp, sve kablove sa rutera ištekao i ponovno uštekao te otišao na 192.168.1.1 stranicu gdje sam wireless ugasio i ponovno upalio, ali ništa od toga nije pomoglo.

Ima netko ideju što je pošlo po zlu?

 

EDIT: znači mobiteli i laptop jasno očitavaju wlan čiji je signal jak, svih pet stupova, samo kada odaberem "spoji na mrežu" jednostavno neće, na mobitelu piše connecting i tako vrti 2 minute i onda kaže da se ne može spojit, a na laptopu nešto limited access, dolje je ss.

Sve do danas sve je uredno radilo, tako da je hardware laptopa i mobitela ispravan, nemoguće da jedno i drugo rikne istovremeno.

Internet na PC, gdje je ruter žičano spojen žutim kablom sve uredno radi.

 

 

 

Na laptopu.... Na laptopu....
o/
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2013 19:39 (Apachy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

imam staro stolno računalo  spojeno s routerom thomson TG782i žičano,

(prije par mjeseci bili su mi iz t-com radili neke promjene žice iz utičnice telefona su prije routera razdvojili dvije idu u uticnicu phone a dvije u dsl)

Sad me zanima dali mogu napraviti da na internet idem zičanim putem za računalo a wirless za mobitel. Probao sam prije napraviti wirless mrezu al nisam uspio pa da prije pitam nego sto nesto pokvarim.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Ima li koga da mi odogovori na gore postavljeno pitanje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Nema niko,...očito više niko ne mari za ovu stranicu tj. temu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Šta se to događa s ovim forumom vidim da ima hrpa neodgovorenih pitanje? Nekada to nije bio slučaj.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Da, možeš napraviti da na internet kompjuterom ideš preko žice a mobitelom bežično, bez ikakvog problema. Samo bežičnu mrežu na ruteru i mobitelu podesiš. Ako pratiš upute mala je šansa da ćeš nešto pokvariti. Slijedi video koji je t-com dao za podešavanje: https://www.youtube.com/embed/TK7i8B_ePc4 . I naravno kad podesiš sve na ruteru moraš i na mobitelu pronać svoju mrežu i upisat lozinku koju si postavio na ruteru. Ak zapneš, javi di je stalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2013 22:25 (dastefan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

ako si noob može ti netko preko team viewera to rješit umjesto tebe, iako je to vrlo jednostavno podesit

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

pozdrav,

 

molim za pomoc sa Iskon / Carnet / Thomson kombinacijom.

koristim gore navedeno i imam problema sa spajam ipada i mobitela na wifi. naletio sam negdje na internetu da se treba otvoriti port ili sta vec...(nemam pojma)

da li mi mozete preporuciti neki drugi router koji bi normalno radio?

naravno ako imate koji link ubacite slobodno.

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

destafan hvala na pomoći, samo nemogu u router uci username i modem code probao sam sve moguce, lozinke nisam mjenjao. Prije cca godinu dana sam imo problema s netom pa sam dobio zamjenski router mislim polovni. operater je dosao kuci popravit. Morat cu ih nazvat da vidim u cemu je problem.

12 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

korisničko ima: user

šifra je modem acces code koji piše ispod routera

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

hvala peace_of_cake user je korisničko ime a probavo sam prije admin, administrator itd :) uspio sam od prve napravit wirless mrežu radi i preko  lan i wifi , tako da vam hvala svima na pomoć!

15 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Što bi mi savjetovali za lovljenje wirelessa na nekih 100m s tim da jedno 3 zida bi trebao probiti (samo su zidovi problem jer sam u stambenoj zgradi)? Za sad imam ovo al 5db je preslabo za takve stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice