T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

poruka: 177
|
čitano: 68.978
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

koje brzine nude?

da budemo detaljni...jeli tebi upload 300kbs ili 3Mita ili 0.3 Mbita ili 30kbs?

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
kod t-coma upload je uvijek 5 x manji od downloada.
da prevedem:
download: 499 kb/sec
upload: 30 kb/sec
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
14 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Kolko san ja razumija brzine su jednake ko na maxadsl paketima, samo je sad manji ping i maxTV radi bez štekanja. Pravih paketa sa simetričnim down/up brzinama još nema u ponudi.

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
16 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
karakteran kaže...
kod t-coma upload je uvijek 5 x manji od downloada.
da prevedem:
download: 499 kb/sec
upload: 30 kb/sec

Ali, ali... 500 / 5 = 100 kb/sec ?!

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

pa to je isto ko sto ima neka majka i domacica koja ponekad poviri na fejsu jesu li i njene skolske kolegice nagomilale celulita kao i ona?

 

fiber ide simetricno...10Mbit/10Mbit ili 25 ili startrek..al ne taj ocaj.

poviri metronet ponudu i vidi sto je optika.

teško vrijeme za matore
 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

prijevod:

dole: 4.99 mb/s
gore: 0.30 mb/s

 

edit: torente sve to stoji, ali meni je ok i ovako. malo uploadam, skoro ništa, većinom downloadam. raspitivao sam se za cijene u metronetu strahovito su skupi, skuplji i od najskupljeg t-coma. sad znam zašto.

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 12:35 (karakteran).
15 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Jel ima šta u Puli? Meni su uveli u stanu,ali nisam vido da nešto rade ispred kuće. Jel uvedeno i ima puna brzina ili prodaju maglu?

Ne treba mi potpis!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

to ja kritiku usmjeravam na tcom.

ocito neka debela beta.

porshe sa blokadom na 50kmh.

teško vrijeme za matore
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
torrente kaže...

porshe sa blokadom na 50kmh.

Optika je sposobna za brzine veće od 1Gbit/s, a oni drže 4 Mbit. To može bit samo u nas.

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
15 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

mislim da većina vas zna kako sam se ja patio sa dial-upom, pa sad sa mobilnim internetom jer kod mene nema dsl-a. ali evo moram se pohvalit da je od prije 3 dana i kod mene dostupan adsl, iako je optika uvedena prije više od 10 godina Iznenađen

 

sigurno ga još ne bi uveli da nije jedan čovjek bio dosadan i svako malo zvao t-com i govorio da on hoće adsl, i eto prije 3 dana oni ga nazvali i rekli da sad može uzet adsl. zvali su i mene i druge, jer su ti brojevi zabilježeni tamo kod provjere dostupnosti na njihovim stranicama Osmijeh

 

e sad, pošto je dostupan samo maxadsl od t-šrota, ja neću još uzimat, nego šta mislite oće kad doć optima i možda neki ostali. jer ja bih najradije optimu. 50 kuna flat!!! sitnica Bogatas

Atomska bubamara
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
jurluk kaže...

 

e sad, pošto je dostupan samo maxadsl od t-šrota, ja neću još uzimat, nego šta mislite oće kad doć optima i možda neki ostali. jer ja bih najradije optimu. 50 kuna flat!!! sitnica Bogatas

uskaci u vlak dok vas se ne nakupi 16 na letvi.

optima i da ti dodje,dolazi preko iste infrastrukture i jos ti mozda manji speed isporuce.

nikad ama bas nikad nemojte cigancit za par desetina kuna.

obicno pozale.

 

jesi dobio napokon? jesi? ma uskaci i lupaj se nogama u guzicu ;)

teško vrijeme za matore
14 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
torrente kaže...
jurluk kaže...

 

e sad, pošto je dostupan samo maxadsl od t-šrota, ja neću još uzimat, nego šta mislite oće kad doć optima i možda neki ostali. jer ja bih najradije optimu. 50 kuna flat!!! sitnica Bogatas

uskaci u vlak dok vas se ne nakupi 16 na letvi.

optima i da ti dodje,dolazi preko iste infrastrukture i jos ti mozda manji speed isporuce.

nikad ama bas nikad nemojte cigancit za par desetina kuna.

obicno pozale.

 

jesi dobio napokon? jesi? ma uskaci i lupaj se nogama u guzicu ;)

Možda je većini tako,ali gledaj moj slučaj. Prvom susjedu u zgradi od T-comu plaćenih 4 Mbit se isporučuje 2,5. SZK, T centar niko mu to neće riješit. Ima još 3 mj ugovora pa se prebacije na optimu. Ja iman 2 Mbit od optime, i uredno ih dobivam, sa blast opcijom ide i do 10Mbit što znači da su parice dobre i da bi mom susjedu bez problema trebalo dolazit 4 Mbit,ali likovi iz t-coma to nisu u stanju. Optima ima svoju infrastrukturu u Metkoviću oko 2 godine, dok t-com ima ko zna kolko dugo pa nisu u stanju riješt probleme.Pohvalno, nema šta.

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

sve zavisi od sredine do sredine.

evo kad spominjes metkovic...dubrovnik, stari grad i okolica...cijele ploce i okolo.

svi nazad na tcom, sto god da su ostalo koristili.

znam trojicu sto su odustala.

sad je nebitno ovdje pisat ko je bolji i ko sto moze...samo znamo da je jurluk bio u debeloj banani i malo mi je blesavo da se sada misli.

bi li se jos tko mislio da je koristio vip internet preko sticka?

teško vrijeme za matore
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
jurluk kaže...

mislim da većina vas zna kako sam se ja patio sa dial-upom, pa sad sa mobilnim internetom jer kod mene nema dsl-a. ali evo moram se pohvalit da je od prije 3 dana i kod mene dostupan adsl, iako je optika uvedena prije više od 10 godina Iznenađen

 

sigurno ga još ne bi uveli da nije jedan čovjek bio dosadan i svako malo zvao t-com i govorio da on hoće adsl, i eto prije 3 dana oni ga nazvali i rekli da sad može uzet adsl. zvali su i mene i druge, jer su ti brojevi zabilježeni tamo kod provjere dostupnosti na njihovim stranicama Osmijeh

 

e sad, pošto je dostupan samo maxadsl od t-šrota, ja neću još uzimat, nego šta mislite oće kad doć optima i možda neki ostali. jer ja bih najradije optimu. 50 kuna flat!!! sitnica Bogatas

  da sam ja t-com iz principa ti sad nebi uveo dsl i da zatrazis.prvo sve hebes da nemas,kad dodu ti oces nesto trece.takve đubradi po cijeloj RH ima ohoho i u jednu ruku i razumijem t-com.nema goreg posla nego radit s ljudima.pogotvo židovima.

 

 

15 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
karakteran kaže...
kod t-coma upload je uvijek 5 x manji od downloada.
da prevedem:
download: 499 kb/sec
upload: 30 kb/sec

Pa kb i kB nije isto, čisto sumnjam da ti je brzina u kb/sec.....

 

4 megabita nije 400 kilobajta kao što neki misle

 

Evo link za one kojima se neda ručno preračunavati iz bita u bajte i obrnuto:

 

http://www.unitconversion.org/unit_converter/data-storage-ex.html

 

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 13:15 (lovac82).
13 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

podržavam t-com i apsolutno sam za optiku iako meni osobno jos netreba jer mi bakrena parica koju imam drzi do 20mbit.imam max tv i flat net sve radi odlicno.a sto se tice konkurenicije,pa ona je tu da se gazi

15 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
bugonja kaže...

podržavam t-com i apsolutno sam za optiku iako meni osobno jos netreba jer mi bakrena parica koju imam drzi do 20mbit.imam max tv i flat net sve radi odlicno.a sto se tice konkurenicije,pa ona je tu da se gazi

20 mbita nije nesto puno...a upload ti je predpostavljam 50 kb sec. ja sam na optici i smatram da je to jos presporo sta par nasih providera daje. uglavnom su ponude do 24 mbita a optika maximalno moze ponuditi 2.5 gbita. kad pogledam da jedna slovenija nudi 1 gbit padne mi mrak na oci.

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
lovac82 kaže...

Pa kb i kB nije isto, čisto sumnjam da ti je brzina u kb/sec.....

 

4 megabita nije 400 kilobajta kao što neki misle

 

Evo link za one kojima se neda ručno preračunavati iz bita u bajte i obrnuto:

 

http://www.unitconversion.org/unit_converter/data-storage-ex.html

 

U teoriji, u praksi dijelis s 10 jer se uvijek nesto gubi...

Meni sa tcomovih 4 Mbit/s (na modemu stoji da je zapravo 4.7 Mbit/s) ide do cca 495 KB/s

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
GeForce kaže...
bugonja kaže...

podržavam t-com i apsolutno sam za optiku iako meni osobno jos netreba jer mi bakrena parica koju imam drzi do 20mbit.imam max tv i flat net sve radi odlicno.a sto se tice konkurenicije,pa ona je tu da se gazi

20 mbita nije nesto puno...a upload ti je predpostavljam 50 kb sec. ja sam na optici i smatram da je to jos presporo sta par nasih providera daje. uglavnom su ponude do 24 mbita a optika maximalno moze ponuditi 2.5 gbita. kad pogledam da jedna slovenija nudi 1 gbit padne mi mrak na oci.

  20Mbit/s nije nesto puno??? Ti mora da se salis, 20mbit je itekako puno, a to i osobno znam buduci da sam na optici i to pravoj (simetricnoj) prije promjene paketa imao sam 24/24mbit, a ponekad i vise jer je brzina uvijek varirala na vise. Nerazumno je ocekivati da ce T-com ponuditi simetricne pakete ikada u blizoj buducnosti i ako ponude cijena ce biti enormna, zasto ? Zato sto im se ne isplati povecavati upload iz jedinog razloga sto je za vecinu korisnika upload nebitan, te zbog ogromnog opterecenja na centrale( Simetricni upload bi znacio da svaki korisnik vrijedi za dva ), a gle slovenija je mala zemlja i lakse ju je umreziti te ima manju bazu korisnika, to ti je kao da ides umreziti otok svima im mozes ponuditi 100Gbit vezuSmijeh.

15 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Evo im hebene brzine u puli! Isto kao i prije! Viče

Ne treba mi potpis!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

jel optima boljao d t-coma

jer mi istjece ugovor sa t-comom

ja bih malo vece odo ovoga

http://www.speedtest.net/result/922769566.png

xDDD
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Pa naravno da je isto kao i prije, optika znači mogućnost velike brzine, ne nužno veliku brzinu :D

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
karakteran kaže...
kod t-coma upload je uvijek 5 x manji od downloada.
da prevedem:
download: 499 kb/sec
upload: 30 kb/sec

T-Šrot Upload na optici u banani totalnoj tj nedaju kaj drugo mamlazi.Nevinašce Pa nije neko mislil valjda da smo u Sloveniji i da bude kao kod njih, jer nismo uglavnom di si bio nigdje kaj si delal ništa optika je tu a brzine ko i prije serbus.CoolNevinašce

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
lzgr kaže...

Evo im hebene brzine u puli! Isto kao i prije! Viče

Gdje to pise da se na optici mora pustati visoka brzina? Pogotovo kad je T-Com u pitanju. Jesu li u T-Comu poceli nuditi neke nove pakete posebno za korisnike povezane optickim kablovima?

 

To je ipak samo kabel sa puno vecom maksimalnom propusnosti, o ISP-u ti ovisi sto ces na kraju kroz taj kabel i dobiti.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
protjeran
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
danfa123 kaže...

jel optima boljao d t-coma

jer mi istjece ugovor sa t-comom

ja bih malo vece odo ovoga

http://www.speedtest.net/result/922769566.png

oce meni neko odg na pitanjeViče

xDDD
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

"bolje" je relativan pojam, mozda mislis jeftinije?. Evo ti pa si sâm odgovori na pitanje.

I ja uopce ne vidim sto nije u redu sa tvojom sadasnjom brzinom, dobivas ono sto placas. Neki ne mogu ni to navuci, e tu nastaju problemi...

 

EDIT: mozes ti i kod T-Coma uzeti vecu brzinu, sve ovisi o dubini tvog dzepa.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 15:52 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
torrente kaže...
ocito neka debela beta.

porshe sa blokadom na 50kmh.

Prije alpha - ja se sjećam kada sam još davno bio testni korisnik kod Adriatic Kabel-a: nikakvih problema, nikakve oscilacije brzina od onoga što je "trebalo" biti (doduše ne sjećam se koje su bile), kao da sam dobivao uslugu koju plaćam... :)

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
jurluk kaže...

e sad, pošto je dostupan samo maxadsl od t-šrota, ja neću još uzimat, nego šta mislite oće kad doć optima i možda neki ostali. jer ja bih najradije optimu. 50 kuna flat!!! sitnica Bogatas

Ugledaj se onda na susjeda pa zovi pa možda i dođu :)

Ali tom logikom možeš onda zvati bilo koga pa malo prouči cijelu ponudu na tržištu pa ih kreni "gnjaviti" ako hoćeš da se nešto promijeni...

Razlog zbog kojeg sam ja na flat-u od negdje 2005.-e je upravo što sam "gnjavio" tada još Adriatic Kabel (danas Bnet) kada će početi nuditi internet pa su me priključili kao testnog korisnika (ako se dobro sjećam bilo je to 6 mjeseci savršenog i besplatnog broadband-a). :)

domicius
14 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

WTF? 

 

Moj tata je napravio nedavno projekat u kojem se opticki kablovi planiraju staviti od Sarajeva do Broda.

 

Moj susjed je ulozio par miliona i to se vec radi.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

eh decki da je meni jos malo uplouda 

za 50kb/s up dao bi 150kb/s down 

 

koji je ovo ocaj

 

a nazalost optima kod mene mislim da nije dostupna 

uskoro mi istice ugovor sa t-scumom i neznam sta mi je ciniti

ありがとうございます /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 16:18 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice