T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.915
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tremmert 

 

sorry kaj  gnjavim al sad u postavkama routera gledam kad je iskočio internet sad čitam i zadnji put kad je pao prije 4 sata su ove greške, jel se da iz njih kaj vidjeti?

obrnuto su kronološki dakle odozdo prema gore 

hvala

 

prvo u 1.30 u noći:

 

2021-09-17 01:32:26 The HG tries to contact the ACS (A103)
2021-09-17 01:31:22 DHCP is active: 17.09.2021 01:31:22 LAN cc:4b:73:66:de:c4 192.168.1.3 255.255.255.0 192.168.1.1; 192.168.1.1 1800 (H001)
2021-09-17 01:30:42 Time Server successfully connected and time synchronization achieved. (T101)
2021-09-17 01:30:26 Internet connection successfully established. (R010)
2021-09-17 01:30:26 From internet service provider transferred Gateway IP address: 93.136.5.15 (R022)
2021-09-17 01:30:26 Timeout during PPP initialization. (IPCP) (R023)
2021-09-17 01:30:20 DSL is available (DSL successfully synchronized). (R007)
2021-09-17 01:29:05 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2021-09-17 01:29:05 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)
2021-09-17 01:29:05 DSL synchronization running. (R008)

 

onda u 3 sata u noći:

 

Internet connection successfully established. (R010)
2021-09-17 03:10:51From internet service provider transferred Gateway IP address: 93.138.34.143 (R022)
2021-09-17 03:10:50Timeout during PPP initialization. (IPCP) (R023)
2021-09-17 03:09:56Time Server successfully connected and time synchronization achieved. (T101)
2021-09-17 03:09:45PPPoE connection could not be established.Login failed. (R001)
2021-09-17 03:09:45Timeout during PPP initialization. (PAP) (R023)
2021-09-17 03:09:44Timeout during PPP initialization. (PAP) (R023)
2021-09-17 03:09:36DSL is available (DSL successfully synchronized). (R007)
2021-09-17 03:09:00DSL synchronization running. (R008)
2021-09-17 03:08:21Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2021-09-17 03:08:20PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)
2021-09-17 03:08:20DSL is not responding (DSL synchronization failed). (R006)

 

 

pogledajte koliko puta se restartalo u 24 sata, najčešće između 10-18h poslije svakih 3-4 sata samo..

 

16.9. 2:36:38 
16.9. 9:23:12 
16.9. 11:38:08 
16.9. 12:20:05 
16.9. 13:13:28 
16.9. 13:19:43 
16.9. 14:42:59
16.9. 15:51:35 
16.9. 16:22:34 
16.9. 17:02:07 
16.9. 19:07:44 
16.9. 19:16:42 
16.9. 19:32:06 
16.9. 22:46:17
17.9. 1:30:25 
17.9. 3:10:49  

 

brzina je za mene super al kaj vredi..

 

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 8:17 (ivanm75).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Puca ti DSL sync, vjerojatno jer ti drži SNR marginu oko ili ispod 6dB po regularnom otvorenom profilu. Trebaš prijaviti da te stave na FR otvoreni profil koji bi te držao na većoj SNR margini i to bi ti trebalo riješiti problem.

12 godina
offline
T-Com Internet

Tremmert 

 

aha, doduše ne znam kaj je SNR ni kaj je FR ali iz statusa mi piše SNR da je 14-17..

a kaj znači SNR i FR? na engleskom, hrvatskom? hvala.

 

 

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Uff ovdje nešto gadno nevalja.

Jučer si mjerio 70Mbita, danas u downstreamu imaš 43, a u upstreamu 46 - upstream nikako ne smije biti veći od downstreama. Gadno se tu degradiralo, ne znam ako je bilo nevrijeme kod tebe kako je u većini Hrvatske jučer/danas, moguće da ti je to sad stvorilo probleme. Isto tako ovih 45000 FEC grešaka sa 2400 CRC grešaka što već mjeriš mi ne daju dobar znak.

 

FR profil je tzv. "fault repair" profil, odnosno manji profil da ti poveća SNR margine.

SNR margina je laički rečeno mjerilo koje ukazuje na to koliko se dobar signal "probija" kroz šum, sve iznad 0dB znači da imaš više dobrog signala nego šuma, no ne znači da ćeš imati stabilnu liniju (iako neki i sa dosta slabom SNR marginom znaju raditi bez problema, no nije za svakog slučaj). 6dB je nekakav limit gdje bi linija trebala biti stabilna sa najbržom mogućom brzinom, sve iznad toga je samo još i bolje. Bolja SNR margina se postiže tako da radiš veći razmak između trenutne i maksimalne brzine, što se postiže postavljanjem profila.

 

Definitivno bi ovo prijavio na tvom mjestu, ovo više nije ni do samog profila, ovo je degradacija koju tehničar na terenu treba riješiti

16 godina
offline
T-Com Internet

.. bit ..

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 16:40 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Tremmert 

 

nije, sve je s vremenom bilo ok. imam utičnicu na katu i u prizemlju.

u prizemlju ide direkt parica iz vanjskog ormarića i tamo imam više grešaka a manje padova, na katu je dio starije telefonske žice u zidu pa onda utičnica nova i kabel novi do routera. gore je brzina veća i nema uopće tih CRC grešaka. moram otvoriti vani ormarić (ionak je benet prije 5 godina slomio bravu) i spojiti kabel direkt na izlazu iz reglete i uštekati router, ak tam nema prekida onda su mi žice ili spojevi na katu loši. a ak ima grešaka onda je do tcoma. makar 50/10 je radio besprijekorno (nekad sam mjerio i 55/14 kad je sve bilo pogašeno)

 

uglavnom, hvala na iscrpnom objašnjenju. bude došo tehničar pa nek slažu. ak ne ide bolje, i malo povećanje nekaj znači, i da je 60/20 to mi je ok. trebao bih sve štemati kaže mi kum i novi UTP kabel cat5e od reglete do routera. ali to je posao, možda na proljeće.

 

edit, malo sam prekrimpao spoj u kući između ormarića i prizemlja, nisam imao konkretne telefonske brze spojnice, nego električarske, ali također do pola mm promjer, metalne su mislim neki metal sjajni, možda krom, kak su lijepe ove krivulje.. a zašto iskače? ne znam..

 

 

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 14:59 (ivanm75).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
SNR margina je laički rečeno mjerilo koje ukazuje na to koliko se dobar signal "probija" kroz šum, sve iznad 0dB znači da imaš više dobrog signala nego šuma, no ne znači da ćeš imati stabilnu liniju (iako neki i sa dosta slabom SNR marginom znaju raditi bez problema, no nije za svakog slučaj). 6dB je nekakav limit gdje bi linija trebala biti stabilna sa najbržom mogućom brzinom, sve iznad toga je samo još i bolje. Bolja SNR margina se postiže tako da radiš veći razmak između trenutne i maksimalne brzine, što se postiže postavljanjem profila.

 Snr != snr margina. Opisao si snr. Obzirom da se bavis cime se bavis, ovo bi se trebalo razlikovati.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Istina, moj bed.

Loša navika sa posla, lakše nam je reći margina nego slovkati SNR, na kraju miješamo nazive pojmova, ali uvijek mislimo na SNR.

12 godina
offline
T-Com Internet

Dosao je tehnicar sad, pregledao sve spojeve po kuci i u ormaricu i rekao da su ok. Prek svog instrumenta je na zici koja ulazi u router zakljucio da je port u centrali los, prebacio me na iduci slobodni i sad bi kao to trebalo raditi. Bumo vidli. Brzina mi je 70/40 prek lan zice. Vise ne divlja ko prije da mi je upload bio isti ili veci od downloada. Hvala svima na savjetima posebno clanu Tremmert.

 

 

EDIT:

Nista. I dalje iskace svakih pola sata do sat i pol. U pon opet ih davim.. il da cekam. ? Ne znam..

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 14:22 (ivanm75).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Zovi ponovno, ako ti već radi probleme, sumnjam da će se promijeniti do ponedjeljka. Radi se i preko vikenda, tako da može ti netko čak već i danas-sutra doći, da ne čekaš ponedjeljak

12 godina
offline
T-Com Internet
@Tremmert

Ma ne mogu sad, imam goste, a sutra idem van grada. Sad imam nula gresaka ali svaki put zapne na sinhronizaciji DSL-a. Svakih sat-dva na minutu nestane i pojavi se link..
Sutra cu kad uhvatim vremena kabelom spojit direkt router na paricu u ormaricu, ako tad izbacuje, do njihove instalacije je, ako ne izbacuje, ne valja meni instalacija, od ormarica do prve uticnice je noviji kabel, oko 10 godina, dio zice u zidu od prizemlja do kata, 3 metra, star je oko 35 godina, i treci dio je nov utp kabel koji sam ljetos provukao iza lajsne od laminata i u kutiji gdje je bila uticnica zalemio za taj stari, taj stari nije licna nego kruti, imam i 2 spoja između 3 vrste zica, oba zalemljeni. Pitao sam lika jel ok zalemiti zice na spojevima, veli on da, to je ok. Zafrkati i zalemiti.
Status mreze i prekid zbog nemogucnosti sinhronizacije.
Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet
ivanm75 kaže...
@Tremmert

Ma ne mogu sad, imam goste, a sutra idem van grada. Sad imam nula gresaka ali svaki put zapne na sinhronizaciji DSL-a. Svakih sat-dva na minutu nestane i pojavi se link..
Sutra cu kad uhvatim vremena kabelom spojit direkt router na paricu u ormaricu, ako tad izbacuje, do njihove instalacije je, ako ne izbacuje, ne valja meni instalacija, od ormarica do prve uticnice je noviji kabel, oko 10 godina, dio zice u zidu od prizemlja do kata, 3 metra, star je oko 35 godina, i treci dio je nov utp kabel koji sam ljetos provukao iza lajsne od laminata i u kutiji gdje je bila uticnica zalemio za taj stari, taj stari nije licna nego kruti, imam i 2 spoja između 3 vrste zica, oba zalemljeni. Pitao sam lika jel ok zalemiti zice na spojevima, veli on da, to je ok. Zafrkati i zalemiti.
Status mreze i prekid zbog nemogucnosti sinhronizacije.

 Ako imaš jedan telefonski priključak razdvojen na dvije utičnice, pucati će ti veza, pogotovo na VDSL, a još ako si negdje spojio telefon odvojeno od routera onda će ti pucati kod svakog poziva...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

mah, danas sam povukao novi dvožilni telefonski kabel izvana po fasadi do rutera. čim sam ga spojio bila je brzina 100/50, oko 2 sata.. nema više dviju utičnica zapravo nema nijedne, samo kabel direkt od ormarića do routera, direkt u komadu puni bakreni 0.6, i opet isto, prijepodne i rano popodne ispadanja po sat, sat i pol, od 11-14h je čak 3 sata bio u komadu online, onda je polako počelo pucati, sad navečer nemrem ništ gledat jer iskače svakih par minuta. 

sa fiksnim profilom 50/10 nije bilo nikakvog problema ni sa 2 utičnice, a telefon mi uopće nije prikopčan već 2 godine.

 

netko je napisao da tražim da mi piključe neki rezervni profil, moram prosurfati unazad 2 dana, jer oni neznaju šta rade. ni SZK ni tehnčari. imam 2 parice u ormariču od kojih je jedna odavno mrtva, a druga je eto kakva loša. dođe mi da ih tražim mobilni internet.. ili smanjenje kak je bilo, ili fix 60/30 npr jer ovo nema smisla.

 

 

Galaxy S10e
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ljudi može savjet. htio bi priječi sa teledreka na neku drugu mobilnu mrežu. često koristim opciju od tcom-a internet dan za 10kn na bon pa me zanima da li postoji neka pretplata za mobilni internet bez limita i bez smanjenja brzine
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
livas kaže...
ljudi može savjet. htio bi priječi sa teledreka na neku drugu mobilnu mrežu. često koristim opciju od tcom-a internet dan za 10kn na bon pa me zanima da li postoji neka pretplata za mobilni internet bez limita i bez smanjenja brzine

 Ne postoji!

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

dakle novi dvožilni telefonski kabel povučen i drito krimpan na RJ11 utikač i dsl puca svakih 3-30 minuta, od ponoći do sad, dakle 12 sati imam već 40 prekida.

Galaxy S10e
11 godina
offline
T-Com Internet

kod mene je također prekida konekcije da nemožeš povjerovati.to traje več osam dana.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
ivanm75 kaže...

dakle novi dvožilni telefonski kabel povučen i drito krimpan na RJ11 utikač i dsl puca svakih 3-30 minuta, od ponoći do sad, dakle 12 sati imam već 40 prekida.

 A prije tog nije bilo učestalog pucanja?

 

Kako je kabal spojen točno? 

LP
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
ivanm75 kaže...

dakle novi dvožilni telefonski kabel povučen i drito krimpan na RJ11 utikač i dsl puca svakih 3-30 minuta, od ponoći do sad, dakle 12 sati imam već 40 prekida.

 A prije tog nije bilo učestalog pucanja?

 

Kako je kabal spojen točno? 

 I prije tog novog kabela mu je bilo pucanja. Pucanje mu je počelo otkako su ga prebacili na novi otvoreni profil. Prije dok mu je bilo aktivirano 50/10 je rekao da mu nije pucala veza.  

Sudeći po tome pošto je već provjerio sve do ormarića čini mi se da je problem u dolaznom kabelu od tog ormarića do lokalne centrale a on je pod HT-ovom domenom. Tako da će morati forsirati prijave prema HT-u dok to nekak ne riješe.

13 godina
offline
T-Com Internet

Moguće da je negdje neka oksidacija, najbolje prijavit smetnju i dođe tehničar vidit, pusti TDR i vidi di je loš spoj i to je to. 

LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Evo konacno radi. Dosao kum elektricar sa profi klimpalicom, (inace radi u firmi koja postavlja mreze, kablove, internet itd) ponovno zakrimpao RJ11 konektor i 2 metra tog kabla koji se iza ormarica na kojem je sva sila uređaja, tv, tv box, kucno kino, itd stavio ga u pvc kanalicu da ga zastiti od tih parazitnih strujica, problem je rijesen.
Hvala svima!

Galaxy S10e
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

...plastična kanalica ne štiti od smetnji već čuva kabal od fizičkih oštečenja a i ljepše izgleda nego da kabal visi .

Za zaštitu od smetnji mogla bi se koristiti samo metalna kanalica i veća udaljenost od tih drugih kablova.

12 godina
offline
T-Com Internet

da, poanta je da drži distancu, može biti i od role papira. reko mi lik u chipoteci da visokonaponski kabel od komunikacijskog mora biti udaljen nekoliko cm, do 7 cm je dosta, ova kanalica valjda to radi, a i složio sam kablove tak da drže distancu od još par cm i oko kanalice.

kum je napravio nešto s onim što imam u podrumu. nekoliko podžbuknih cijevi i nekoliko nadžbuknih kanala.

 

zaštita je shielded kabel. al to bu podžbukni projekt..

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 20:16 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Morgen dečki. Ima li tko problema sa 4g-om ovih zadnjih dana. Primijetio sam jučer da mi je net sporiji (imam hibridni modem) .  I idem pogledat u modem i piše da je signal weak, a inače mi je excellent jer sam ni 1km od tornja. Idem onda mjerit na mobu 4g kad ono brzina max 4mb/s a išla je do 200. Sad nemam vremena načekavat službu za korisnike, budem ih poslijepodne zvao kad budem doma. Ali mislim ako netko drugi ima problema na području Velike Gorica možda zna nešto o tome.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Kad ce vise taj supervectoring ukljucit imam tehn.mogucnosti i udaljen sam 90m od centrale malo sam nestrpljiv hehe :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Kad ce vise taj supervectoring ukljucit imam tehn.mogucnosti i udaljen sam 90m od centrale malo sam nestrpljiv hehe :)

 Ako si na centrali, neće, barem ne skoro, a ako si na ormariću tj fttc kabinetu onda nećeš dugo čekati. -.-

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ormaric FFTC ima supervectoring plocu koja jos nije ukljucena 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 13:38 (4mal).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Ormaric FFTC ima supervectoring plocu koja jos nije ukljucena 

 A što čekaju ?

Priljepe ploču i onda odu na pivo pa sutradan zaborave.

 

Ja nisam u nekoj elitnoj ulici ali imam supervektoring kutiju deset metara od kuće  koja je već 2 godine funkcionalna.

Navečer nazvao, sutra u jutro pustili.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
4mal kaže...

Ormaric FFTC ima supervectoring plocu koja jos nije ukljucena 

 A što čekaju ?

Priljepe ploču i onda odu na pivo pa sutradan zaborave.

 

Ja nisam u nekoj elitnoj ulici ali imam supervektoring kutiju deset metara od kuće  koja je već 2 godine funkcionalna.

Navečer nazvao, sutra u jutro pustili.

Kod mene fttc ormarić već 4 tjedna ako ne i više ima svježe ugrađenu pločicu sa supervectoring podrškom. 

Bio sam ih kontaktirao prošli tjedan ali kažu čim bude mogučnosti na mojoj lokaciji da će mi aktivirati otvoreni profil i prebaciti na novu ploču. 

Odavmo sam spojen na fttc i imam Speedport Plus ali još uvijek na staroj pločici. Još uvijek nisu počeli prebacivati korisnike na nju. Možda ju čuvaju za nove korisnike a nas stare ko j****. 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Da li netko zna kako se računaju penali u slučaju prijevremenog raskida ugovora s HT-om? Da li je to preostali mjeseci ugovora * iznos mjesečne pretplate ili ima još nešto? Npr ako imam još 12 mjeseci ugovora i plaćam 220kn/mjesec da li je to onda 12*220= 2640kn ili?
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice