T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.719
|
čitano: 6.672.695
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Croshadow1234 kaže...
Uskoro bi mi trebao istjeci MAX2 UO kojeg placam 38.85€. Medutim iz T-com me niti zovu niti salju bilo kakvu obavijest o isteku. Jel dijele sad sta jos uz potisivanje novog UO ili se dobije samo 3 mj po 1€?

 Frendu je istekao ugovor kod T-Scuma, a mjesečno im je davao 50 € za Internet + IPTV + Arena Sport paket programa.

Kad je razgovarao o produženju ugovora, lagano su ga od*ebali, nisu mu ponudili ništa pa je prešao na A1.

 

Tamo je sve to uzeo za 40 € mjesečno, s time da prvu godinu ima rate od 20€.

Još je uzeo Honor Pad x9 LTE koji ga je trebao izaći 9€ mjesečno, no uspio je sa ženskom u A1 dogovoriti cijenu za tablet 39€ jednokratno.

Tigar Krezumica
13 godina
online
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...

Jel se još nekome događa da mu skidanje s torrenta ubije internet? Kako sam prešao na optiku (Technicolor) dok skidam s torrenta, samo pukne internet na kompu na nekoliko sekundi ili minuta, nebitno radi li se o privatnim ili public torrentima. Ne povuče ni cijeli bandwith (1000/500). Prije dok sam bio na bakru (50/10) sve je radilo bez problema.

 nemam taj problem.

 

skidam torrent i uredno igram usput. imam 200mbita

14 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav, hoće li maxtv stb raditi ako se spoji kod drugog ht korisnika koj ima optički internet paket i napišem svoje korisničke podatke?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
Pozdrav, hoće li maxtv stb raditi ako se spoji kod drugog ht korisnika koj ima optički internet paket i napišem svoje korisničke podatke?

 Fiksni STB nebi trebao raditi jel je upisan kod kod vas već tak da ne vjerujem da će radit ako se spoji na sasvim desetu liniju (osim ako imate baš podatke napisane onda bi možda i mogao? Nisam nikada probavao al držim se da nebi trebao ), dok Android STB može radit bežićno ne ovisno na koju je mrežu povezan. 

LP
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
Pozdrav, hoće li maxtv stb raditi ako se spoji kod drugog ht korisnika koj ima optički internet paket i napišem svoje korisničke podatke?

 Kao što je i zabbax21 komentirao - neće.

STB je asociran na jednu liniju i ne može se asocirati na drugu dok se ne deasocira sa prve.

 

Ako je ikad tehničar bio kod nekoga, svaki put pri promjeni STB-a tehničar zove "one gore" (odnosno SMC) koji izvršava deasocijaciju STB-a da bi se novi mogao asocirati.

3 tjedna
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav,
planiram uzeti Gigabox+ u HT-u i ruter koji ide uz to Xiaomi 5G CPE Pro. Slao sam im neke upite i navodno sad je potpuno neograničen internet bez ikakvih usporavanja kao na mobilnim tarifama. Imate li ikakva iskustva s navedenim paketom i ruterom, koristim dosta internet tako da mi je važna neograničenost podataka i stabilnost? Ako pomaže informacija stanujem u Osijeku u naselju Sjenjak, student sam pa bi mi pokućni internet bio trenutno najbolja opcija, a vidim da drugi operateri nemaju baš dobru ponudu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 20:13 (slavisha).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav.

Zanima me da li je netko nedavno ugovarao novi ugovor sa Telekomom, naime odustat ćemo od MAX TV usluge jer je iskreno nismo nesto pretjerano koristili, a placali ju nepotrebno.

Istice ugovor za 12 dana pa sam nazvao danas sluzbu za korisnike i raspitao se o opciji fiksni telefon + opticki internet.

Dobio sam sljedece informacije:

 

Fiksni telefon: neograničeni pozivi prema svim fiksnim mrežama u RH, 1000 minuta prema svim mobilnim mrežama u RH, 500 minuta prema fiksnim mrežama unutar EU, 50 minuta prema svim svjetskim fiksnim mrežama

Optički internet: 300/150Mbps 

Cijena: 28,89€

 

Za veću brzinu interneta, dodatna doplata: 500/250Mbps je dodatnih 2,65€, a za 1000/500 je dodatnih 3,97€.

 

Zainteresiran sam za opciju 1Gbps interneta sa telefonom i izašlo bi me 32,86€ mjesečno, a do sada sam Max3 Optiku (telefon isti, optika 200/100Mbps i MAX TV basic paket) placao 38,08€.

Gospođa je napomenula kako više posebni kanal prodaje ne postoji što mi je odmah bilo sumnjivo te da samo ove cijene kako mi je navela gore su u ponudi.

 

Zanima me sljedeće, da li je netko uspio ugovoriti nešto jeftinije od ovih 32,86€ za 1Gbps uz fiksnu liniju?

 

 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
slavisha kaže...
Pozdrav,
planiram uzeti Gigabox+ u HT-u i ruter koji ide uz to Xiaomi 5G CPE Pro. Slao sam im neke upite i navodno sad je potpuno neograničen internet bez ikakvih usporavanja kao na mobilnim tarifama. Imate li ikakva iskustva s navedenim paketom i ruterom, koristim dosta internet tako da mi je važna neograničenost podataka i stabilnost? Ako pomaže informacija stanujem u Osijeku u naselju Sjenjak, student sam pa bi mi pokućni internet bio trenutno najbolja opcija, a vidim da drugi operateri nemaju baš dobru ponudu.

Ja sam uzeo Gigabox+ bez ugoovorene obveze, imam svoj router Huawei B818 + iskra P56 antene i sve radi (lokacija H. Kostajnica). Prije tog sam imao Huawei B525 i Telemach koji je bio u okvirima 25dl i 15ul maximum. Nakon uzimanja antena i novog routera sad mi se brzine kreću do 300mbit dl i 60mbit  ul. Ja zadovoljan. 5G nema u Kostajnici pa mi ni ne treba 5G router.

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2024 10:06 (Taraba).
11 godina
online
Re: T-Com Internet
acmilan2 kaže...

...

 

Fiksni telefon: neograničeni pozivi prema svim fiksnim mrežama u RH, 1000 minuta prema svim mobilnim mrežama u RH, 500 minuta prema fiksnim mrežama unutar EU, 50 minuta prema svim svjetskim fiksnim mrežama

Optički internet: 300/150Mbps 

Cijena: 28,89€

 ...

 

 ako ti gigabit nije neophodan, ovo isto imaš u iskonu za 19,90€

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
slavisha kaže...
Pozdrav,
planiram uzeti Gigabox+ u HT-u i ruter koji ide uz to Xiaomi 5G CPE Pro. Slao sam im neke upite i navodno sad je potpuno neograničen internet bez ikakvih usporavanja kao na mobilnim tarifama. Imate li ikakva iskustva s navedenim paketom i ruterom, koristim dosta internet tako da mi je važna neograničenost podataka i stabilnost? Ako pomaže informacija stanujem u Osijeku u naselju Sjenjak, student sam pa bi mi pokućni internet bio trenutno najbolja opcija, a vidim da drugi operateri nemaju baš dobru ponudu.

 Jel imaš mogućnost isprobati prije s mobitelom kakve su ti brzine tokom dana, ujutro, uvečer? I da li ima 5G signala na tvojoj lokaciji?

Jer najviše će ti brzina i stabilnost ovisiti o opterećenju mreže i dostupnosti 5G-a. Router koji se dobiva uz uslugu je vrlo dobar i barem ja, a i frend kod kojeg sam postavio Gigabox, nemamo zamjerke. Doduše kod njega nema 5G signala, samo neki mali 4G toranj (vikendica kod Pokupskog) ali prijam i brzine su bile i više nego zadovoljavajuće...

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ivan35 kaže...
acmilan2 kaže...

...

 

Fiksni telefon: neograničeni pozivi prema svim fiksnim mrežama u RH, 1000 minuta prema svim mobilnim mrežama u RH, 500 minuta prema fiksnim mrežama unutar EU, 50 minuta prema svim svjetskim fiksnim mrežama

Optički internet: 300/150Mbps 

Cijena: 28,89€

 ...

 

 ako ti gigabit nije neophodan, ovo isto imaš u iskonu za 19,90€

 Nude mi u iskonu 100/70.

Htio bih napokon imati jeb*ni internet, kad su mi vec provukli tu optiku. Zanima me samo da li se moze nesto napraviti kao prije 2 godine kad su mi za 8€ smanjili mjesecni racun prema "posebnom kanalu prodaje".

Kovačić
2 mjeseca
offline
Re: T-Com Internet
Koristim uslugu od 7.mj na području Karlovca. Internet je neograničen i nema problema što se toga tiče. Ruter sam postavio uz prozor i ima optičku vidljivost prema odašiljačku koji su na nekih 1,1 km udaljenosti. Brzine variraju od odličnih 500 mbps down do 50 mbps ali to je za ocekivati. Upload je gotovo konstatno na 60 mpbs
14 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
U cjeniku posebnih i proteklih ponuda na stranici 20 je promo ponuda 6 mjeseci za 1€ za Optički Internet paket (to je taj koji ti je HT ponudio), a nakon promotivnog razdoblja od 6 mjeseci cjena je 28,89€ s Mangeta 1 popustom, a bez Mangeta 1 popusta je 30,89€.
Prilažem ti sliku.

Za veću brzinu interneta, dodatna doplata je: 500/250Mbps za 2,65€, a 1000/500Mbps je 3,98€.
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
U cjeniku posebnih i proteklih ponuda na stranici 20 je promo ponuda 6 mjeseci za 1€ za Optički Internet paket (to je taj koji ti je HT ponudio), a nakon promotivnog razdoblja od 6 mjeseci cjena je 28,89€ s Mangeta 1 popustom, a bez Mangeta 1 popusta je 30,89€.
Prilažem ti sliku.

Za veću brzinu interneta, dodatna doplata je: 500/250Mbps za 2,65€, a 1000/500Mbps je 3,98€.

 Znači, imam pravo na 6 mjeseci za 1€ mjesečno, a nakon tih 6 mjeseci ostane još 18 koje moram plaćati 30,89€, a ne 32,86€ od starta za svih 24 kao što mi je gospođa rekla? Ako sam dobro shvatio.

Kovačić
11 godina
online
Re: T-Com Internet
acmilan2 kaže...
Ivan35 kaže...
acmilan2 kaže...

...

 

Fiksni telefon: neograničeni pozivi prema svim fiksnim mrežama u RH, 1000 minuta prema svim mobilnim mrežama u RH, 500 minuta prema fiksnim mrežama unutar EU, 50 minuta prema svim svjetskim fiksnim mrežama

Optički internet: 300/150Mbps 

Cijena: 28,89€

 ...

 

 ako ti gigabit nije neophodan, ovo isto imaš u iskonu za 19,90€

 Nude mi u iskonu 100/70.

Htio bih napokon imati jeb*ni internet, kad su mi vec provukli tu optiku. Zanima me samo da li se moze nesto napraviti kao prije 2 godine kad su mi za 8€ smanjili mjesecni racun prema "posebnom kanalu prodaje".

 nema brzine 100/70 već 100/50 (min 70/35) i za 3€ više 300/150 (min 210/105)

14 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
Tako je. Prvih 6 mjeseci za 1€, a ostalih 18 mjeseci plaćat ćeš 30,89€ bez Mangeta popusta. Ako možda imaš Mangetu onda će cijena biti 28,89€.
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ivan35 kaže...
acmilan2 kaže...
Ivan35 kaže...
acmilan2 kaže...

...

 

Fiksni telefon: neograničeni pozivi prema svim fiksnim mrežama u RH, 1000 minuta prema svim mobilnim mrežama u RH, 500 minuta prema fiksnim mrežama unutar EU, 50 minuta prema svim svjetskim fiksnim mrežama

Optički internet: 300/150Mbps 

Cijena: 28,89€

 ...

 

 ako ti gigabit nije neophodan, ovo isto imaš u iskonu za 19,90€

 Nude mi u iskonu 100/70.

Htio bih napokon imati jeb*ni internet, kad su mi vec provukli tu optiku. Zanima me samo da li se moze nesto napraviti kao prije 2 godine kad su mi za 8€ smanjili mjesecni racun prema "posebnom kanalu prodaje".

 nema brzine 100/70 već 100/50 (min 70/35) i za 3€ više 300/150 (min 210/105)

 Ja ti kazem sto sam dobio za ponudu kod njih. Ima li ili nema, bezveze se raspravljat.

Kovačić
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
Tako je. Prvih 6 mjeseci za 1€, a ostalih 18 mjeseci plaćat ćeš 30,89€ bez Mangeta popusta. Ako možda imaš Mangetu onda će cijena biti 28,89€.

 Imas privat poruku. Hvala za info!

Kovačić
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, molio bih vas za savjet/mišljenje. Korisnik sam T-Com hibridne usluge fiksnog interneta te brzine nisu baš najbajnije. Najviše me mući nerazmjer između dl i ul brzine. Šaljem sliku speedtesta i stanja dsl linije iz routera. Ne znam zašto upload brzina potegne preko mobilne usluge, a downloaf baš i ne?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, je li netko uzimao optički internet bez ugovorne obveze? Nigdje ne mogu dobiti konkretnu informaciju koliko se plaća jednokratno za instalaciju, dobio sam već 5 konfliktnih brojeva od 3 različita zaposlenika.

T-scum delenda est.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...

.. Ne znam zašto upload brzina potegne preko mobilne usluge, a downloaf baš i ne?

 -zbog opterećenja i slobodnih linija.. jer većina surfa-downloada pa je uplodad slobodniji, normalno za mobilnu kad je opterećena stanica-broj korisnika..

fkthisshit kaže...

Pozdrav, je li netko uzimao optički internet bez ugovorne obveze? Nigdje ne mogu dobiti konkretnu informaciju koliko se plaća jednokratno za instalaciju, dobio sam već 5 konfliktnih brojeva od 3 različita zaposlenika.

 -guraju te na ugovornu.. rutina. Čak ti je vjerojatno povoljnije uzeti ugovornu osim ako imaš neki razlog-plan promijene operatera unutar 1-2god..

-nazovi, pitaj-traži, moraju ti dati potpunu informaciju, moraju znati, ne pingpongati se.. tj ako se tako ponašaju žali se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
T-Com Internet

Novosti o gašenju 3G mreže

 

"Obavijest! Slijedi gašenje 3G mreže na područjima:

 

1. 

Rijeka, Pula, dijelovi Istarske i Primorsko-goranske županije

 

2. 

Split, Zadar, Dubrovnik, Šibenik, Makarska, dijelovi Zadarske, Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije.

 

Gašenje 3G mreže odvijat će se u dva intervala, od 4. do 15. studenog, prema gore navedenom redoslijedu."

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/gasenje-3G-mreze

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
T-Com Internet

Triban u microsoft outlook upisat podatke za elektroničku poštu.Staru aplikaciju za poštu neda otvorit pa moran napravit u novoj alikaciji na računalu.Sve gmail račune san ubacija,ali od tcoma ne mogu nikako.Koje god podatke nađen na internetu i od korisničke službe ne pomaže.POPposlužitelj je u pitanju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Probaj staviti pop.t-com.hr port 995 SSL/TLS. Za outgoing stavi smtp.t-com.hr port 465 SSL/TLS uz istu autentikaciju (username/password) kao i za incoming.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
oliol kaže...

Triban u microsoft outlook upisat podatke za elektroničku poštu.Staru aplikaciju za poštu neda otvorit pa moran napravit u novoj alikaciji na računalu.Sve gmail račune san ubacija,ali od tcoma ne mogu nikako.Koje god podatke nađen na internetu i od korisničke službe ne pomaže.POPposlužitelj je u pitanju.

 -stari (točnije prastari.. prije 'interneta'..) korisnici imaju stari-trajan tcom-ht-com email. .. noviji ne, tj imaju dok su tcomovi korisnici.. kad raskineš ugovor-uslugu, gubiš kao dio paketa-usluge. Kao jedan od mogućih uzroka..

-drugi, autentifikacija.. kad si na tcom liniji, juzer, tad to ide.. kad nisi, tad treba juzerske podatke-autorizaciju, za slanje.. + ostalo što s tim povezano ide, portovi ssl-tsl.. + kad podesiš, točno-sve, restart-računala.. za test npr user-passa koristi webmail-pristup.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Stari san ja korisnik od tcoma i na njihovoj liniji..... ime.prezime@du.t-com.hr
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
oliol kaže...

Triban u microsoft outlook upisat podatke za elektroničku poštu.Staru aplikaciju za poštu neda otvorit pa moran napravit u novoj alikaciji na računalu.Sve gmail račune san ubacija,ali od tcoma ne mogu nikako.Koje god podatke nađen na internetu i od korisničke službe ne pomaže.POPposlužitelj je u pitanju.

 Citirat ću sam sebe od 14.7.2024.:

Par puta sam napisao parametre koji meni rade doma, odnosno, na poslu. Doma sam HT-ov korisnik, pa sam na njihovoj mreži.


"Doma:

 

smtp.ht.hr 465 SSL/TLS
pop.ht.hr 110 bez sig. protokola jer sam doma na HT-ovoj mreži

 

 

Na poslu:


smtp.ht.hr 465 SSL/TLS
mail.ht.hr 995 ssl/tls"

 

 

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

 -stari (točnije prastari.. prije 'interneta'..) korisnici imaju stari-trajan tcom-ht-com email. .. noviji ne, tj imaju dok su tcomovi korisnici.. kad raskineš ugovor-uslugu, gubiš kao dio paketa-usluge. Kao jedan od mogućih uzroka..

 

 Detalji? Koji su stari, a koji novi? Vremenska granica?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -stari (točnije prastari.. prije 'interneta'..) korisnici imaju stari-trajan tcom-ht-com email. .. noviji ne, tj imaju dok su tcomovi korisnici.. kad raskineš ugovor-uslugu, gubiš kao dio paketa-usluge. Kao jedan od mogućih uzroka..

 

 Detalji? Koji su stari, a koji novi? Vremenska granica?

 -stari su oni koji su vadili email na osobnu-oib (tad jmbg), ne na ugovor-liniju.. u doba pred interneta, faxmodem-zujalice, prije adsl-a.. a koja bi to bila godina.. onako, 'oko 95?...' nije bilo drugih operatera fixne.

-takav mail-acc je trajan, tj nije vezan uslugom-raskidom.. a traje dok tcom to ne ugasi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -stari (točnije prastari.. prije 'interneta'..) korisnici imaju stari-trajan tcom-ht-com email. .. noviji ne, tj imaju dok su tcomovi korisnici.. kad raskineš ugovor-uslugu, gubiš kao dio paketa-usluge. Kao jedan od mogućih uzroka..

 

 Detalji? Koji su stari, a koji novi? Vremenska granica?

 -stari su oni koji su vadili email na osobnu-oib (tad jmbg), ne na ugovor-liniju.. u doba pred interneta, faxmodem-zujalice, prije adsl-a.. a koja bi to bila godina.. onako, 'oko 95?...' nije bilo drugih operatera fixne.

-takav mail-acc je trajan, tj nije vezan uslugom-raskidom.. a traje dok tcom to ne ugasi.

HPT je 1995. prvi u državi nudio internet za privatne korisnike. Prije toga to nije nudio nitko. Jedino su ljudi po faksevima imali pristup internetu putem CARNeta.

 

"stari su oni koji su vadili email na osobnu-oib (tad jmbg), ne na ugovor-liniju." - ne sjećam se toga. Ali sve je moguće.

 

Mene čudi da HT nije ugasio te e-mail adrese. Ne prizivam taj scenarij, jer nas ima određeni broj koji ih još koristimo jer smo ih posijali kojekuda i više ne znamo kome smo ih dali dok nam ne stigne važan mail. Gmail se pojavio puno kasnije, 2004. godine i kada mi netko piše s te adrese, uvijek imam zazor prema autentičnosti, pogotovo kada se netko javlja kao obrt, firma i sl. Zakupi domenu, registriraj se kako treba, a ne šalji s gmail.com.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2024 11:31 (zelenapaprika).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice