T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.338.295
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
T-Com Internet

Po čemu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
pa vjerojatno jer je jedino on zasad dostupan u opciji 1gbit tj racuna se pod premium opremu...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

To sto ga svstavaju pod "premium" opremu nista ne znaci.Premium je jedino Fritzbox ali vise nije u ponudi.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

To sto ga svstavaju pod "premium" opremu nista ne znaci.Premium je jedino Fritzbox ali vise nije u ponudi.

 Znači puno, jer su, dakako, svjesni slabe kvalitete routera koje dijele korisnicima nakon potpisa ugovora. Ranije sam imao Thomsona na ADSL i on je bio na granici svojih mogućnosti kada bi se na njega spojilo više uređaja (žično i bežično).

 

Za većinu korisnika ovi "obični" routeri su dovoljni.

9 godina
offline
T-Com Internet

Tako nekako otprilike.Niti konkurencija ne daje nista bolje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Ide tehnicolor pod 1gbs, ne kužim zašt nebi išao, kakve su ovo nebuloze

 

Fritzbox je samo za poslovnjake 

 

Edit

 

da vidim sada da nude navodno samo smart 3 za gigabit, mada sam siguran da tehnicolor može ić na gigabintu brzinu bez problema

LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2022 9:51 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
nije navodno nego samo taj nude zasad... taj sam ja dobio nedavno i nema izbora
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Kada smo već kod rutera i "običnih" korisnika. Ja sam stavio 1gb brzinu i sve su mi spojili te sam uzeo i njihov mesh  bla bla... ugl nisu mi znali pojasnit znašto na svim uređajima koji su spojeni lan imam upload samo 14mbps a download je bio od 700-800mbps.

Čak su mi rekli da može biti i do lan kabla pa sam uzeo cat 7 seriju i imao slične brzine - dakle bez poboljšanja.

Znači nisu mi znali pojasnit zašto me je upload zezao.... a kao trebao je bit 500mbps.

Ugl shvatio sam da stričeki i tete jednostavno ne znaju pojasnit zašto se to dešava......


njihova oprema žešće s***je...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Kada smo već kod rutera i "običnih" korisnika. Ja sam stavio 1gb brzinu i sve su mi spojili te sam uzeo i njihov mesh  bla bla... ugl nisu mi znali pojasnit znašto na svim uređajima koji su spojeni lan imam upload samo 14mbps a download je bio od 700-800mbps.

Čak su mi rekli da može biti i do lan kabla pa sam uzeo cat 7 seriju i imao slične brzine - dakle bez poboljšanja.

Znači nisu mi znali pojasnit zašto me je upload zezao.... a kao trebao je bit 500mbps.

Ugl shvatio sam da stričeki i tete jednostavno ne znaju pojasnit zašto se to dešava......


njihova oprema žešće s***je...

Za dobru dijagnostiku treba vremena, znanja i kreativnosti. Siguran sam da je moguće otkriti razlog, samo je potrebno uložiti malo vremena u sve to.

 

Oprema je takva da se njima isplati kada ju nabavljaju na tisuće komada. Obični korisnici nemaju 20 uređaja spojenih na jedan router, već eventualno 2-3 (mobitel, tv, laptop ili neku skromniju kombinaciju uređaja). Što je ukućana više i što ti ukućani imaju više uređaja koji koriste internet, postojeći routeri se prije pokažu neadekvatnima. Zato meni HT-ov router drži vezu i telefon, a sve ostalo obavlja dodatni router/AP. I miran sam već dugo.

11 godina
offline
T-Com Internet

prijavio sam se na ovu t-com promo akciju jos u cetvrtak:

 

Promo Opcija 500 Mbit/s
Promotivna ponuda dva mjeseca bez dodatne naknade.

 

ali i dalje mi nije povecana brzina s osnovnih 200mbit

ima li jos koga da se prijavio na tu akciju i koliko je morao cekati? prije su promjene brzine se rjesavale kroz 1-2 dana max (ako ne i isti dan)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

kako misliš prijavio? Povećanje brzine se jednostavno odradi kroz Moj telekom portal i nova brzina je aktivna kroz 15ak minuta.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

kako misliš prijavio? Povećanje brzine se jednostavno odradi kroz Moj telekom portal i nova brzina je aktivna kroz 15ak minuta.

 

rijec je o promo akciji na koju sam se prijavio putem weba na:

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/brzine

 

edit

kazu mi iz tehnicke sluzbe da mora prvo tehnicar doci prije povecanja brzine

nesto oko zamjene opreme - otkako mi je uvedena optika prije 3.5g nisu nikad slali nikog pa mozda imam zastarjeli ONT? ruter koristim svoj i direktno je spojen na ONT tako da njega nemaju sta mjenjati

 

doci ce kroz 7-10 dana

 

btw akcija traje do 31.5. pa kog zanima 2mj 500Mbit brzine bez naknade a ima t-com optiku..

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 11:57 (Fanu).
9 godina
offline
T-Com Internet

To si mogao odraditi kroz moj Telekom portal i već bi ti radilo na 500/250

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet

di tocno?

Kad odem na ovo: promjenite brzinu... onda me baci na njihov web: https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/brzine

 

 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

di tocno?

Kad odem na ovo: promjenite brzinu... onda me baci na njihov web: https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/brzine

 

 

meni je prikazano slijedece na https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/brzine

 

 

13 godina
online
Re: T-Com Internet

da to imam i ja. ali nema nigdje da automatski prebacis. nego njima posaljes zahtjev i cekas.

 

edit:

isao sam slucajno provjeriti

 

podnio zahtjev oko 11h i sad vidim da je vec provedeno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 15:47 (zeryx).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
Tascam kaže...

kako misliš prijavio? Povećanje brzine se jednostavno odradi kroz Moj telekom portal i nova brzina je aktivna kroz 15ak minuta.

 

rijec je o promo akciji na koju sam se prijavio putem weba na:

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/brzine

 

edit

kazu mi iz tehnicke sluzbe da mora prvo tehnicar doci prije povecanja brzine

nesto oko zamjene opreme - otkako mi je uvedena optika prije 3.5g nisu nikad slali nikog pa mozda imam zastarjeli ONT? ruter koristim svoj i direktno je spojen na ONT tako da njega nemaju sta mjenjati

 

doci ce kroz 7-10 dana

 

btw akcija traje do 31.5. pa kog zanima 2mj 500Mbit brzine bez naknade a ima t-com optiku..

 Nema smisla da se oprema zamjeni, razumijem da je prelazak na 1gbs, onda da ako imate npr rasiecom ont, al gledajući da se radi o brzini 500mbs koji su ontovi podržavaju ne vidim razlog zamjene. 

LP
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

ideš na moj telekom portal.,pa na padajući izbornik internet i onda pod opcije.Tu vidiš koju opciju imaš aktiviranu i koje opcije su ti dostupne.

13 godina
online
Re: T-Com Internet

e to je to.

ali sad je vec aktivirana.

 

ali hvala

14 godina
offline
T-Com Internet

ističe mi ugovor kod a1 gdje imam homebox i ciljam na promjenu operatera ili cijenu iste usluge jer trenutno plaćam 185 kn mjesečno,nisam prezahtjevan korisnik,brzine neta su mi od 20--100gb i telefon mi je bitan pa me zanima koje su najjeftinije cijene koje se mogu dobiti kod a1 ili ht,drugi nisu opcija,čitam tu nešto o posebnim cjenicima ali ne kužim kako i šta moram napraviti jer najbolje što sam dosada dobio je identično od oba operatera nude za 169 kn mjesečno homebox odnsosno max 2 kod ht.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

jučer sam prešla u T-com - optika 100/200 za 169kn mj.

Danas me zvali iz A1 da pitaju zašto sam prešla i ponudili mi da se vratim kod njih te nude za 169kn  1 gb brzinu... nemaju optiku nego nekakav hibrid ali bi bilo 5x brže od ovog što je T-com dao..

Ima li smisla ponovo se vratiti na A1?

 

Navodno, od uključenja imam pravo u 14 dana otkazati uslugu bez penala, ak je istina..

Ostati na Tcom optika 100/200 ili ići na A1 hibrid optike za brzinu 1gbs?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

Pozdrav,

jučer sam prešla u T-com - optika 100/200 za 169kn mj.

Danas me zvali iz A1 da pitaju zašto sam prešla i ponudili mi da se vratim kod njih te nude za 169kn  1 gb brzinu... nemaju optiku nego nekakav hibrid ali bi bilo 5x brže od ovog što je T-com dao..

Ima li smisla ponovo se vratiti na A1?

 

Navodno, od uključenja imam pravo u 14 dana otkazati uslugu bez penala, ak je istina..

Ostati na Tcom optika 100/200 ili ići na A1 hibrid optike za brzinu 1gbs?

 Optiku vjerojatno imaš 200 / 100 ..

 

Ajde malo logicki razmisli, zar mislis da ti treba brze od toga? Vjeruj mi, sigurno ne treba ti.. Da su kojim slucajem ponudili nižu cijenu još bi se isplatilo i razmišljati, al ovakva brzina je i više nego dovoljna.

2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

da... 200/100 :)
Tcom optika ili A1 hibrid optike za nižu cijenu ako ponude? U čemu je razlika?

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

da... 200/100 :)
Tcom optika ili A1 hibrid optike za nižu cijenu ako ponude? U čemu je razlika?

 U cijeni.


Veca brzina ti ne treba sigurno. Za to kaj se naziva hibridom optike ne znam kolko je stabilno, al definitivno nema potrebe za tim.

Na tebi je da odlucis, naravno. Govorim iz svog kuta gledanja i meni sigurno ne bi bila volja mjenjat. Evo, ako ti ponude prva 3 mjeseca besplatno onda se mozda i isplati razmisljat (npr) ili osjetno nizu mjesecnu pretplatu.. Sve ostalo nema smisla.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

da to imam i ja. ali nema nigdje da automatski prebacis. nego njima posaljes zahtjev i cekas.

 

edit:

isao sam slucajno provjeriti

 

podnio zahtjev oko 11h i sad vidim da je vec provedeno.

 pišamo po sirotinji vidim, ne brini i dalje ću te nosit u lvl3 torbi u PUBGU

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

da... 200/100 :)
Tcom optika ili A1 hibrid optike za nižu cijenu ako ponude? U čemu je razlika?

 Ako ste u stanu, vjv pod A1 '' hibrid '' se misli na coax HFC ( Hybrid Fiber-Coax network ) usluge ( bivši bnet ) 

 

 

LP
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
A gdje je bio a1 prije prelaska (sad su ti se sjetili nešto ponuditi makar i po istoj cijeni kad si promjenila isp-a). Ja se nebi vraćao čisto iz principa.
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
svix1 kaže...

da... 200/100 :)
Tcom optika ili A1 hibrid optike za nižu cijenu ako ponude? U čemu je razlika?

 Ako ste u stanu, vjv pod A1 '' hibrid '' se misli na coax HFC ( Hybrid Fiber-Coax network ) usluge ( bivši bnet ) 

 

 

 da...u stanu sam i bio je prije Bnet...zanima me da li je tcomova optika bolja od njihovog hibrida? Navodno bi dali bolji ruter i 1gbs po cijeni od 169kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 16:35 (svix1).
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Tako se operateri obično ponašaju, kad vide da je vrag odnio šalu i da je stvarno pokrenut proces prelaska onda na scenu stupa "jedinica za zadržavanje korisnika" :).

Ako je to stvarno 1000/100 onda je dobra ponuda, posebno ako pod "bolji router" misle na Fritz!. Sa tim njihovim hibridom (fiber-coax) još nemam iskustva ali po komentarima ne vidim ništa loše.

HT-ova optika radi odlično (imam već 5 godina), samo se čuvaj njihovih slatkorječivih agenata jer su u stanju besramno lagati i varati a kad ih se uhvati šalju rotvajlera (posebno bahati agent za zastrašivanje i odvraćanje od prijave Hakomu :)).

 

3 godine
offline
T-Com Internet

@svix1 - ajd još jednom da ponovim. Razliku neces primjetiti.. To ajde da si poslovni korisnik koji ima npr. 20ak računala pa da pri tom treba konstantno internet još bi i razumio, al ovako, nema teoretske šanse..

 

Iz principa nemoj mjenjat ih. Rekao sam ti vec pod kojim uvjetima to napravis. Pod drugim uvjetima nemaš kaj gubiti svoje vrijeme (za njihovo neka ti je svejedno jer su ti dobru ponudu mogli dati i prije. To konstantno rade dok pređeš k drugima. Zato je najbolje napraviti dogovor na više strana, vidit kaj nude u usporedbi s drugim i uzet najbolju opciju. I to definitivno nije brzina jer su i kod jednog i kod drugog dobre / dovoljne).

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice