T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.377
|
čitano: 6.328.971
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

evo stigle nove ponude od A1

  opcija 1 dobijem brzini 200/100 po cijeni od 139kn ili

za 200kn  brzinu 200/100 i osnovni tv paket?

Molim mišljenja  :)

 

TV mi nije bitan toliko, ali cijena je prihvatljiva 139kn umjesto tcomovih 169 ako je taj hibrid dobar kao tcom optika? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 12:42 (svix1).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
T-Com Internet

Bokić,

ima li tu ljudi sa područja Ogulina do Otočca a da su primijetili da od sredine ožujka preko HT mobilne mreže download manji od uploada?

 

Prije sam kod sebe na svom širem području mjerio download do 260 Mbps na dva CAT20 routera i 5G mobu (Galaxy A22) sa agregacijama B1+B3+B20.


Od 18.03. ujutro download brzine ne prelaze 50-tak Mbps bilo sa agregacijama ili testirao svaku pojedinačnu frekvenciju/band.

Upload mi na routeru leti i do 110 Mbps a na mobu do 60 Mbps.

Na router imam spojene Iskre P-56 antene pa zato tako dobar upload (ZTE MF289F 4G CAT20).

 

Mjerio sa dvije HT SIM kartice, jedna Unlimited GB, druga Internet posvuda, biciklirao po širem području i okretao antene na tri HT tornja u krugu 2-10 km, download ne prelazi 50-tak Mbps.

 

Slao HT-u tri ticketa preko Facebooka i na mail tehničkoj sa hrpe linkova na Speedtest i HAKOMetar mjerenja, svaki put označe "riješeno", meni resetiraju SIM-ice i pričaju kako to ovisi o opterećenju i kako oni puno ulažu u mobilnu mrežu, blabla.

 

Na HAKOM karti vidim mjerenja unazad mjesec dana od Ogulina pa sve do Otočca da ljudi većinom mjere niži download od uploada, dakle nije samo do mene.

Povremeno neki band nestane na HT tornju pa se vrati što mi je znak da HT nešto prčka po svojim tornjevima.

 

Jel to HT radi neke pripreme svojih tornjeva za ljeto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

evo stigle nove ponude od A1

  opcija 1 dobijem brzini 200/100 po cijeni od 139kn ili

za 200kn  brzinu 200/100 i osnovni tv paket?

Molim mišljenja  :)

 

TV mi nije bitan toliko, ali cijena je prihvatljiva 139kn umjesto tcomovih 169 ako je taj hibrid dobar kao tcom optika? 

 Necu vise davati savjete, al otvoreno ti mogu reci da je ovo cisti dokaz kakva su A1 u principu govna.

 

(PS: svi su isti, al ovo je dokaz kakav je netko bez imalo srama)

(PS2: ako i uzmes A1, pripazi na 24 mjeseca koliko te veže ugovor, da ne desi se naglo povecanje cijene za 25. mjesec)

4 godine
online
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

evo stigle nove ponude od A1

  opcija 1 dobijem brzini 200/100 po cijeni od 139kn ili

za 200kn  brzinu 200/100 i osnovni tv paket?

Molim mišljenja  :)

 

TV mi nije bitan toliko, ali cijena je prihvatljiva 139kn umjesto tcomovih 169 ako je taj hibrid dobar kao tcom optika? 

 Optiku ne dijeliš ni s kim. A kabelski internet dijeliš s onima koji su u tvojoj zgradi / ulici priključeni na čvor. Mada brzina nije spektakularno visoka, moguće je odstupanje od reklamirane brzine. Slobodno me demantirajte.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dijeliš i kod optike, u neku ruku, bar kod GPONa (point to multipoint) kojeg koristi HT. Vjerojatno i A1 ali nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 16:17 (Nuclear_Phoenix).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Dijeliš i kod optike, u neku ruku, bar kod GPONa (point to multipoint) kojeg koristi HT. Vjerojatno i A1 ali nisam siguran.

 Ako se ide dovoljno daleko, uvijek se s nekim nesto dijeli. Samo je bitna razlika koliko se dijeli kad se prica o hfc-u i optici. U hfcu dijeli s 1000 korisnika na manju propusnost i drugaciju tehnologiju, u optici na mozda 64 (ako). O skaliranju da i ne pricamo. Suvisno je spominjat dijeljenje optike u tom kontekstu

2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Tek sam spojena na optiku i katastrofa! Igram fb igrice koje štekaju užasno, youtube nikako da otvori..išla sam na ooklu i evo

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Koji je najbolji router što ga nudi Tcom za internet+telefon uslugu?

Trenutno imam Speedport plus i imam dosta problema s njim. Veza puca, CRC greške itd. Tehničar već par puta izlazili, prespojili me i na drugu paricu ali nema pomoći.

Htio bih još probat zamijeniti Speedport ali ne znam što umjesto toga uzeti/tražiti od Tcoma

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne znači nužno da će ti sa drugim modemom raditi bolje.

 

Meni Fritz (7430) radi bolje nego Speedšrot, ima puno manje CRCova, FECova i prekida, a i SES grešaka, jedna dnevno i manje. Kupio sam ga polovnog nekorištenog, digao zadnji Fritz OS i ručno podesio VLANove za VDSL - MaxTV nemam a telefon ne koristim (njega bez IMS passworda niti ne možeš podesiti).

 

2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Magenta box HR je moj ruter...ako ima još neku oznaku, ne vidi se...gdje da gledam?
Možda je ruter problem, ali na optici su mi sporije fb igrice nego na običnoj a1 vezi...mislim da ću ovo otkazati..

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

evo stigle nove ponude od A1

  opcija 1 dobijem brzini 200/100 po cijeni od 139kn ili

za 200kn  brzinu 200/100 i osnovni tv paket?

Molim mišljenja  :)

 

TV mi nije bitan toliko, ali cijena je prihvatljiva 139kn umjesto tcomovih 169 ako je taj hibrid dobar kao tcom optika? 

 

ja bih presao za 139kn natrag na A1 jer je 200/100 po toj cijeni dobar deal - jedino bih prije prelaska pitao HT jel mi moze bolje sta ponuditi

 

a ona hibrid brzina od 1gbps/100mbit je kablovska i koliko znam nema veze s optikom (inace ne bi bio toliko mizeran upload na toliko veliki download)

 

 

svix1 kaže...

Magenta box HR je moj ruter...ako ima još neku oznaku, ne vidi se...gdje da gledam?
Možda je ruter problem, ali na optici su mi sporije fb igrice nego na običnoj a1 vezi...mislim da ću ovo otkazati..

 

nazovi sluzbu za korisnike

ocito imas neki problem, jer ti je na onom speedtestu upload 0 (a trebao bi biti 100) - mozda je negdje prekid u kablu i mora doci tehnicar pogledati

u svakom slucaju nazovi - nece ti nitko na forumu tu moci dijagnosticirati problem jer problem moze biti na 100 mjesta, niti ima smisla odmah otkazivati uslugu jer ne bi trebala imati nikakvih problema na optici (ja sam na t-com optici zadnjih 5g i u tih 5g sam mozda bio bez neta 2h sveukupno)

 

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

-pogrešan upis-

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 10:04 (191x7).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...

Koji je najbolji router što ga nudi Tcom za internet+telefon uslugu?

Trenutno imam Speedport plus i imam dosta problema s njim. Veza puca, CRC greške itd. Tehničar već par puta izlazili, prespojili me i na drugu paricu ali nema pomoći.

Htio bih još probat zamijeniti Speedport ali ne znam što umjesto toga uzeti/tražiti od Tcoma

 

Neće ti taj problem HT riješiti. Ono što možeš napraviti je upitati Tremmerta da ti ograniči brzine tj da margina bude veća - pa će broj grešaka biti znatno manji.

Jedino rješenje ti je prelazak na drugog operatera koji ne koristi istu infrastrukturu, nabolje optika ili kabelski internet.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
svix1 kaže...

Magenta box HR je moj ruter...ako ima još neku oznaku, ne vidi se...gdje da gledam?
Možda je ruter problem, ali na optici su mi sporije fb igrice nego na običnoj a1 vezi...mislim da ću ovo otkazati..

 

 

 Prvo nazovi T Com sluzbu za korisnike i sve im ispricaj .. Od toga kako ti ne radi dobro net, kolika je brzina, do tog sto ti nudi A1 da pređeš kod njih ..

 

Ali, tu upamti jednu bitnu cinjenicu ... Sto ako ti tamo to hibridno cudo ne bude dobro radilo?

 

Sama brzina pri FB igricama nije toliko bitna .. Mislim, dovoljno bi trebalo biti to sto imas.

11 godina
offline
T-Com Internet

Dosta dobra download brzina na 500mbit optici

gledao sam prijeci na telemach i A1 optiku, da bi se ispostavilo da je T-com jedini koji dozvoljava da koristis vlastiti ruter na optici (ja imam svoj router direktno spojen na ONT), dok A1 reklamira optiku a u biti velikoj vecini nude samo kablovsku (koju oglasavaju kao optiku) sa 1gbps downloadom i mizerijom od uploada

 

koliko god t-com bio smece, ostali su i dalje jos veca te neke prave konkurencije sto se tice optike nema

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje, uskoro mi ističe magenta 1 paket (znači internet fiber optika, tv, telefon + mobitel). Da li netko od vas zna što se trenutno nudi za potpisivanje novog ugovora?


Potpitanje, gdje/kako je po vama najbolje uvjete dobiti za novi ugovor? Da li da nazovem korisničku službu ili da odem u t-centar za produženje ugovora? Di nude najbolje uvjete? Neš sam čuo da neki prodajni predstavnici mogu dati najbolje uvjete za produženje ugovora, ali nisam dovoljno upućen u vezi toga, tako da molim za savjet neki.

Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 21:29 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Baldurion kaže...

Pitanje, uskoro mi ističe magenta 1 paket (znači internet fiber optika, tv, telefon + mobitel). Da li netko od vas zna što se trenutno nudi za potpisivanje novog ugovora?


Potpitanje, gdje/kako je po vama najbolje uvjete dobiti za novi ugovor? Da li da nazovem korisničku službu ili da odem u t-centar za produženje ugovora? Di nude najbolje uvjete? Neš sam čuo da neki prodajni predstavnici mogu dati najbolje uvjete za produženje ugovora, ali nisam dovoljno upućen u vezi toga, tako da molim za savjet neki.

Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

 

 

 

meni danas došla nova optika ... ništa se ne dobije.

9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav!

 

Imam pitanje vezano za hibridbox potrošnju. Gdje mogu vidjeti koliko sam GB potrošio/koliko mi je preostalo od onih 200 gb uključenih u hibridboxu? Moj Telekom aplikacija prikazuje 8.2 GB, a prilažem i sliku iz routera, pa ako mi netko samo može malo pojasnit taj dio. 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Pitanjce... "Završetak FTTH privoda". Koja je to faza, koliko se još čeka? Kolega nije znao objasniti, on radi samo bakar pa nije siguran.

 

Radi se o kući.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet
Igzy20 kaže...

Pozdrav!

 

Imam pitanje vezano za hibridbox potrošnju. Gdje mogu vidjeti koliko sam GB potrošio/koliko mi je preostalo od onih 200 gb uključenih u hibridboxu? Moj Telekom aplikacija prikazuje 8.2 GB, a prilažem i sliku iz routera, pa ako mi netko samo može malo pojasnit taj dio. 

 

 

 

 Ili Moj Telekom aplikacija ili moj.hrvatskitelekom.hr. Iako meni za ovaj mjesec stoji da nisam potrošio ništa, pa nekako sumnjam u te informacije.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Pitanjce... "Završetak FTTH privoda". Koja je to faza, koliko se još čeka? Kolega nije znao objasniti, on radi samo bakar pa nije siguran.

 

Radi se o kući.

 Kak točno mislite? Kad se privod napravi, povuče raspon i stavi kutija ( na tavan, rog krova, di se već dogovorite ) nakon tog ide faza optičke instalacije i samo uključenje usluge, al nalog ne dolazi u pravilu isti dan nakon što se privod povuče ( nažalost ) 

LP
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

 Kak točno mislite? Kad se privod napravi, povuče raspon i stavi kutija ( na tavan, rog krova, di se već dogovorite ) nakon tog ide faza optičke instalacije i samo uključenje usluge, al nalog ne dolazi u pravilu isti dan nakon što se privod povuče ( nažalost ) 

Zvao sam tehničara kojeg poznam, da se javi ledolomcu da bi ja optiku. Po ulici je sve povučeno, kutije su na stupovima, DČ je montiran itd.

 

Zahtjev se ne može unijeti jer sustav (Donat?) za tu adresu kaže ovo gore, "Završetak FTTH privoda" i nema dalje. Koga se čeka? Nalog za terensku provjeru nema u sustavu.

 

Na kuću još nije ništa dovedeno. Ne dovode na sve kuće nego pitaju tko želi? Koliko ja znam, nakon što se omogući unos zahtjeva, idući korak je terenska provjera?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 18:46 (Nuclear_Phoenix).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Pitanjce... "Završetak FTTH privoda". Koja je to faza, koliko se još čeka? Kolega nije znao objasniti, on radi samo bakar pa nije siguran.

 

Radi se o kući.

 Kak točno mislite? Kad se privod napravi, povuče raspon i stavi kutija ( na tavan, rog krova, di se već dogovorite ) nakon tog ide faza optičke instalacije i samo uključenje usluge, al nalog ne dolazi u pravilu isti dan nakon što se privod povuče ( nažalost ) 

 Ipak moras cekat  nez koliko ja vec previse da mi optiku dovedu 6.3 su stavili optiku u kucu i otada ih cekam da mi dode tehnicar zavrsit i onda sad iskrsnilo neki problem pa grupiranje i svasta nesto vec sam odustao od zvanja kad dodu dodu  -.-

9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav! 

 

Koristim Tcom mobilni kucni internet, posto zivim na moru i cim dodju turisti brzina se drasticno izgubi  6,7,8,mjesec. Zanima me ako imate ADSL Tcom net, posto mi nude na ugovor 24mj, 20 mbps fixno. Koliko je dobra opcija, a da ne bude patka i kako oni garantiraju 20 mbps. Da ne bude kao i sa mobilnim kad se nakace turisti jedva mogu i srfati. Hvala. neznam koliko sam bio jasan, ako sam nesto pogrijesio slobodno me ispravite! Thx!

 

Odmori u Istini! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

To je blizu teoretskog maxa za obični ADSL2 ali to ti nitko ne može garantirati osim ako nije došao na adresu i izmjerio instrumentom i rekao da, ta parica može isporučiti 20mbit. Sve ostalo je lupetanje i nagađanje, oni ti moraju isporučiti onih zakonskih 4mbit ili koliko već kako god znaju i umiju (univerzalna usluga).

 

Kupi one najjeftinije SIM kartice od A1 i Telemacha i testiraj sa mobitelom tko ima najveću brzinu, ali tek tamo u 6. mjesecu kad krenu turisti, kad se optereti mreža jer kao što si sam primijetio, brzina ovisi o opterećenju mreže. Taj koji ima najveću brzinu, njega uzmi (neki pokućni net uslugu).

 

Ako kažu da je jedina opcija tih 20mbit tj. ADSL, to znači da VDSL nije uveden i neće tako skoro (možda optika bude prije, pogledaj objave namjere gradnje) a za njega ti bez mjerenja nema garancije - teoretski se da izračunati koliko bi bio max ali...

4 godine
online
Re: T-Com Internet
veseli007 kaže...

Pozdrav! 

 

Koristim Tcom mobilni kucni internet, posto zivim na moru i cim dodju turisti brzina se drasticno izgubi  6,7,8,mjesec. Zanima me ako imate ADSL Tcom net, posto mi nude na ugovor 24mj, 20 mbps fixno. Koliko je dobra opcija, a da ne bude patka i kako oni garantiraju 20 mbps. Da ne bude kao i sa mobilnim kad se nakace turisti jedva mogu i srfati. Hvala. neznam koliko sam bio jasan, ako sam nesto pogrijesio slobodno me ispravite! Thx!

 

 Bilo bi najbolje da izravno pitaš nekoga u svojoj blizini. To je (gotovo) jedino mjerodavno. Jer sam ja vidio svašta na moru, od jada i bijede od brzine na ADSL-u do soldnih brzina na VDSL-u. Pa je važna mikrolokacija na kojoj te spajaju, kablovi - jesu li podzemni ili vise sa zidova dvorišta i stupova, koliko su ti kablovi stari, oštećeni, koliko si daleko od centrale i sl. I nemoj uzeti na 24 mjeseca. Ja sam uvijek protiv te ugovorne obaveze.

 

 

4 godine
online
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

To je blizu teoretskog maxa za obični ADSL2 ali to ti nitko ne može garantirati osim ako nije došao na adresu i izmjerio instrumentom i rekao da, ta parica može isporučiti 20mbit. Sve ostalo je lupetanje i nagađanje, oni ti moraju isporučiti onih zakonskih 4mbit ili koliko već kako god znaju i umiju (univerzalna usluga).

 

Kupi one najjeftinije SIM kartice od A1 i Telemacha i testiraj sa mobitelom tko ima najveću brzinu, ali tek tamo u 6. mjesecu kad krenu turisti, kad se optereti mreža jer kao što si sam primijetio, brzina ovisi o opterećenju mreže. Taj koji ima najveću brzinu, njega uzmi (neki pokućni net uslugu).

 

Ako kažu da je jedina opcija tih 20mbit tj. ADSL, to znači da VDSL nije uveden i neće tako skoro (možda optika bude prije, pogledaj objave namjere gradnje) a za njega ti bez mjerenja nema garancije - teoretski se da izračunati koliko bi bio max ali...

 

 

Čovjek je napisao da mu brzine mobilne veze padaju u tri ljetna mjeseca, a ti mu savjetuješ "pokućni net".

 

20 megabita ne mora biti ADSL, to može biti brzina i na VDSL-u.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

To je blizu teoretskog maxa za obični ADSL2 ali to ti nitko ne može garantirati osim ako nije došao na adresu i izmjerio instrumentom i rekao da, ta parica može isporučiti 20mbit. Sve ostalo je lupetanje i nagađanje, oni ti moraju isporučiti onih zakonskih 4mbit ili koliko već kako god znaju i umiju (univerzalna usluga).

 

Kupi one najjeftinije SIM kartice od A1 i Telemacha i testiraj sa mobitelom tko ima najveću brzinu, ali tek tamo u 6. mjesecu kad krenu turisti, kad se optereti mreža jer kao što si sam primijetio, brzina ovisi o opterećenju mreže. Taj koji ima najveću brzinu, njega uzmi (neki pokućni net uslugu).

 

Ako kažu da je jedina opcija tih 20mbit tj. ADSL, to znači da VDSL nije uveden i neće tako skoro (možda optika bude prije, pogledaj objave namjere gradnje) a za njega ti bez mjerenja nema garancije - teoretski se da izračunati koliko bi bio max ali...

 

zelenapaprika kaže...
veseli007 kaže...

Pozdrav! 

 

Koristim Tcom mobilni kucni internet, posto zivim na moru i cim dodju turisti brzina se drasticno izgubi  6,7,8,mjesec. Zanima me ako imate ADSL Tcom net, posto mi nude na ugovor 24mj, 20 mbps fixno. Koliko je dobra opcija, a da ne bude patka i kako oni garantiraju 20 mbps. Da ne bude kao i sa mobilnim kad se nakace turisti jedva mogu i srfati. Hvala. neznam koliko sam bio jasan, ako sam nesto pogrijesio slobodno me ispravite! Thx!

 

 Bilo bi najbolje da izravno pitaš nekoga u svojoj blizini. To je (gotovo) jedino mjerodavno. Jer sam ja vidio svašta na moru, od jada i bijede od brzine na ADSL-u do soldnih brzina na VDSL-u. Pa je važna mikrolokacija na kojoj te spajaju, kablovi - jesu li podzemni ili vise sa zidova dvorišta i stupova, koliko su ti kablovi stari, oštećeni, koliko si daleko od centrale i sl. I nemoj uzeti na 24 mjeseca. Ja sam uvijek protiv te ugovorne obaveze.

 

 

 Hvala Vam.

 

Najbolje bi bilo ispitati ADSL u okolini i onda vidjeti kako i gdje. Kaze zenska  koja zove iz Tcoma  prodaje  da vidi na PC-u da ima slobodna parica i da cemo imati stabilnih 20mbps. Meni je to odmah bilo sumnjivo, jer za prodaju svasta nalupaju, takav im je poso, nazalost. Necu znati  dok ne pitam susjede. 

 

Inace ta parica ima barem 30g i kablovi su vanjski na zgradi, nisu pod zemljom. Kad bi moglo kao i sa mobilnim uzmes 1mj pa ako nevalja odjavis i sve 5. 

 

Ovako si pod ugovorom i za raskinuti vjerovatno placas penale. 

 

Imao sam T2 dok nije smanjio na 200GB, i bilo je napeto u ljeti ali Tcom nekako najslabiji. Vip je  los. 

 

Nista, moram se bolje informirati u Tcomu ali i kod susjeda. Bilo bi super da ima probno vrijeme 14 dana. 

 

Hvala Vam na odgovoru! 

Odmori u Istini! :-)
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

To je blizu teoretskog maxa za obični ADSL2 ali to ti nitko ne može garantirati osim ako nije došao na adresu i izmjerio instrumentom i rekao da, ta parica može isporučiti 20mbit. Sve ostalo je lupetanje i nagađanje, oni ti moraju isporučiti onih zakonskih 4mbit ili koliko već kako god znaju i umiju (univerzalna usluga).

 

Kupi one najjeftinije SIM kartice od A1 i Telemacha i testiraj sa mobitelom tko ima najveću brzinu, ali tek tamo u 6. mjesecu kad krenu turisti, kad se optereti mreža jer kao što si sam primijetio, brzina ovisi o opterećenju mreže. Taj koji ima najveću brzinu, njega uzmi (neki pokućni net uslugu).

 

Ako kažu da je jedina opcija tih 20mbit tj. ADSL, to znači da VDSL nije uveden i neće tako skoro (možda optika bude prije, pogledaj objave namjere gradnje) a za njega ti bez mjerenja nema garancije - teoretski se da izračunati koliko bi bio max ali...

 

 

Čovjek je napisao da mu brzine mobilne veze padaju u tri ljetna mjeseca, a ti mu savjetuješ "pokućni net".

 

20 megabita ne mora biti ADSL, to može biti brzina i na VDSL-u.

 Napisao je da pada na HT, to ne znači automatski da i ostali ne valjaju, ne pravi se pametan. Meni je na Krku HT radio jako loše, ispod 10mbit dok je A1 držao stabilnih 30+.

 

20 stabilnih na VDSL je ili daleko od centrale ili jako loša linija - imao i jednu i drugu situaciju kod sebe. Prvo jer sam bio na skoro 1800m od centrale, drugo jer su i atenuacija i snr bili katastrofa dok nisu sanirali dva prespoja, sad imam 40-45mbit na 550m. Nije idealno ali radi, atenuaciju ne znam, ne da mi se spajati na drugi router da vidim ali snr je 8/8.

4 godine
online
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

 Napisao je da pada na HT, to ne znači automatski da i ostali ne valjaju, ne pravi se pametan. Meni je na Krku HT radio jako loše, ispod 10mbit dok je A1 držao stabilnih 30+.

 

20 stabilnih na VDSL je ili daleko od centrale ili jako loša linija - imao i jednu i drugu situaciju kod sebe. Prvo jer sam bio na skoro 1800m od centrale, drugo jer su i atenuacija i snr bili katastrofa dok nisu sanirali dva prespoja, sad imam 40-45mbit na 550m. Nije idealno ali radi, atenuaciju ne znam, ne da mi se spajati na drugi router da vidim ali snr je 8/8.

 Daj čitaj: "Imao sam T2 dok nije smanjio na 200GB, i bilo je napeto u ljeti ali Tcom nekako najslabiji. Vip je  los"

 

Čemu onda savjet da kupi SIM kartice i testira ih?

 

20 megabita na DSL-u je premija za ljetne mjesece. Bolje 20 megabita i to stalno, nego strahota od bilo koje mobilne mreže čije brzine jako variraju dok god ima viška ljudi na nekom prostoru. Neka pita najbliže susjede koju brzinu imaju na DSL-u i potom odluči.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice