T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.334.912
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Imam mobitel na bonbon i tu mi je najjeftinije uzmem 15kn bon svaki mjesec.

Kako onda da uzmem? Kad sam zvao rekla mi je 189 kn, ali mislim da ce mi ta napravit ugovor da platim najvise..

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

Moj Optik 100/20 i Speedport Plus (zaseban ONT Raisecom tako nekako) radi. Wi-Fi mi je dobar. LAN port je uzas. Kad bi objekt opisao bilo bi kao brojacnik (redoslijed soba)

            1 2 3

            4 5 6

 

123 prvi kat i tako sobe stoje. a 456 prizemlje. RUtert je u sredini gore (spba 2) i ... svugdje imam Wi.Fi Mislim da mi tu Mesh ne bi trebao sto raditi.. Vrt mi ima signal, mada sluzi vise kao sviranje u vrtu pa bloototh zvucnik dosta daleko ide zvuk.

 

OK.... Speedport Smart 3 Mesh .  je ruter koji ima u sebi Wi-FI plus dodatak Wlan, gdje ti po volji metnes da pokrije to podrucje i komunicira s mob uredajima u MESH sistrem... prati kvalitetu prijema za konstantan dobar prijem signaöa. Ako sam krivbo skontao . OK:.. pripisi da sam nepismen.

Vidio sam u DE da je itekako skup.. cirka 140  eura. pa i bas ne vidim racunicu Telekoma da ih ima u ponudi, ne znam. Kritike su vise pozitivne o ruteru.

Ne dirati ono sto dobro radi. Jest....

Hvala na pojasnjenju.

 

Da, ja imam mali stančić, al spavaća soba ima loš signal jer mi je ruter na suprotnom dijelu stana. Imao sam WiFi range extender, al to nije dobro kao mesh. Mogao sam to riješiti da kupim poseban WiFi AP i stavim ga na drugo mjesto, ali i ovo sa mesh repeaterom dođe na isto.

Pogotovo što je 15kn mjesečno bez ugovorne kako kažeš poprilično dobra cijena i ne moram brinuti o opremi i mogu ju zamijeniti kad se pojavi nešto bolje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
FeeDzOR kaže...

Imam mobitel na bonbon i tu mi je najjeftinije uzmem 15kn bon svaki mjesec.

Kako onda da uzmem? Kad sam zvao rekla mi je 189 kn, ali mislim da ce mi ta napravit ugovor da platim najvise..

 

Moraš uzet neku pretplatu koja ti je za tebe dobra. Ja sam to ugovarao prije 1.5 godinu, sad više nema tih tarifa nego su naravno neke skuplje koje ti nude više onoga što ti uopće ne treba :-)

Ali u magenti 1 dobivaš i popust ako imaš više tarifa unutar obitelji (ne moraju biti tvoje nego od članova kućanstva).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ako troši 15kn mjesečno, teško da će naći neku pretplatu koja će mu se isplatiti da bi dobio nižu cijenu ugovora u magenti.

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...

Ako troši 15kn mjesečno, teško da će naći neku pretplatu koja će mu se isplatiti da bi dobio nižu cijenu ugovora u magenti.

 

 

Apsolutno. U to uopće nisam ulazio.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

U Magenti je početna brzina optike 100/20 za 249 kn ako je riječ o MAX 3 paketu. 200/100 je 259 kuna. Vidim da neki pišu o početnoj brzini od 200/100. Probao sam sve da dobijem tu kao početnu za 249 al HT je tvrd orah...

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

U Magenti je početna brzina optike 100/20 za 249 kn ako je riječ o MAX 3 paketu. 200/100 je 259 kuna. Vidim da neki pišu o početnoj brzini od 200/100. Probao sam sve da dobijem tu kao početnu za 249 al HT je tvrd orah...

 Početna brzina 200/100 dolazi samo u sklopu Premium paketa na optici koliko sam upoznat. Na svim "nižim" paketima se dodatno plaća.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 22:30 (XYomegaYX).
14 godina
offline
T-Com Internet

mjerim sad brzinu preko speedtesta i brzina mi 30 mbps, upload standardno 260 mbita.. a uzeo sam najveci paket 500 mbita download. Kako je moguće da imam takve oscilacije u brzini? jedan dan 150 mbs, drugi, 450, treci 30 mbita?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
online
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

mjerim sad brzinu preko speedtesta i brzina mi 30 mbps, upload standardno 260 mbita.. a uzeo sam najveci paket 500 mbita download. Kako je moguće da imam takve oscilacije u brzini? jedan dan 150 mbs, drugi, 450, treci 30 mbita?

 lokacija?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vrbovec, tocnije Vrbovečki Pavlovec
http://trakt.tv/user/MjezZza
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga , koji ti je sad firmware u tom speedport WiFi smash ruteru ?

Na prijašnjim speedportovima je upgrade firmwera išao automatikom ....
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Bitanga , koji ti je sad firmware u tom speedport WiFi smash ruteru ?

Na prijašnjim speedportovima je upgrade firmwera išao automatikom ....

 

02.07.08

 

Mislim da nikad nije išo automatikom nego oni to pushaju po redu kako je u nekom planu. Meni su možda prije pa da isprobamo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 9:21 (Bitanga).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga , da, krivo sam se izrazio, oni puštaju nekim svojim redom.

Kada su mi dofurali taj ruter, u njemu je već bio taj firmwer. U opcijama vidim mogućnost ručne nadogradnje, no ne diram nikaj dok sve dobro šljaka... 😄

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Bitanga , da, krivo sam se izrazio, oni puštaju nekim svojim redom.

Kada su mi dofurali taj ruter, u njemu je već bio taj firmwer. U opcijama vidim mogućnost ručne nadogradnje, no ne diram nikaj dok sve dobro šljaka... 😄

 

Da, super da ti je već bio sfleshan, ja sam se patio 2 mjeseca sa starim firmwareom :-)

Sad opet volim ovaj router :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

neprimjeren tekst....obrisano....

Ispricavam se

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 0:25 (Jebodiah).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
XYomegaYX kaže...
Clarkec kaže...

U Magenti je početna brzina optike 100/20 za 249 kn ako je riječ o MAX 3 paketu. 200/100 je 259 kuna. Vidim da neki pišu o početnoj brzini od 200/100. Probao sam sve da dobijem tu kao početnu za 249 al HT je tvrd orah...

 Početna brzina 200/100 dolazi samo u sklopu Premium paketa na optici koliko sam upoznat. Na svim "nižim" paketima se dodatno plaća.

 Aha.. moguće.. Nisam skužio da je riječ o premium paketima. Zapravo, ne znam nikoga tko ima takav paket jer i s osnovnim paketima cijena pretplate bude 60% sveukupnih režija u kućanstvu... Skupe su telekomunikacije u našoj državi...

13 godina
offline
T-Com Internet

Kad već govorimo o Max3 Premium paketu + optici (koliko plaćate račun)......

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Kad već govorimo o Max3 Premium paketu + optici (koliko plaćate račun)......

 

389kn sa dodatnim maxtvom, RTL+Nova HD, mesh routerom i 500/250Mbita brzinom.

Uskoro mi izlazi ugovor pa će biti natezanja da barem zadržim istu cijenu :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...

 

389kn sa dodatnim maxtvom, RTL+Nova HD, mesh routerom i 500/250Mbita brzinom.

Uskoro mi izlazi ugovor pa će biti natezanja da barem zadržim istu cijenu :-)

 super, ja 430kn jer imam dodatni max tv... i optika 2500/100 al to mi je u cijeni paketa....

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga 

Koiko brojeva mobitela imas u magenti ? jer ja toliko placam M3P bez dodatnog max tv-a, a kad stigne optika 500/200 bice veci racun tj.430 kn..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 13:23 (4mal).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Bitanga 

Koiko brojeva mobitela imas u magenti ? jer ja toliko palacam M3P bez dodatnog max tv-a, a kad stigne optika 500/200 bice veci racun tj.430 kn..

 

3 broja, ali mislim da to ne utječe na cijenu fiksne pretplate, samo mobilne.

Ovo sam uzeo prije 2 godine pa su mi takav popust dali kad nisam još imao magentu, možda više nije takav. Sad kad mi istekne sigurno bude skuplje osim ako se ne uspijemo nekako dogovoriti - jer plaćam im malo manje od 800kn mjesečno sve usluge.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 13:01 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Gale92 kaže...

Kad već govorimo o Max3 Premium paketu + optici (koliko plaćate račun)......

 

389kn sa dodatnim maxtvom, RTL+Nova HD, mesh routerom i 500/250Mbita brzinom.

Uskoro mi izlazi ugovor pa će biti natezanja da barem zadržim istu cijenu :-)

Ovako, ovaj post mi je kao šlagvort za uvod u moj, a za sve kolege forumaše, i forumašice naravno , koji imaju MAXTV. 

 

Znači ugovorna obveza mi izlazi 09 veljače 2021 godine, a imam doma MAX3 Premium koji plaćam 399.20 kuna, minus 40.00 kuna Magenta1 popust na mjesečnu naknadu, tako da mi uz regionalni paket pljus PDV, ukupan račun izlazi 468.00 kuna! 

Brzina mreže je 50-30/10-07 Mbit/s, paket MAXadsl Flat! 

 

Pitanje, KOLIKO MANJE mogu tražiti niži račun, govorim po otprilike ovim postavkama, obzirom ću u ovom kvartu ostati još najmanje 400 dana, malo bubam napamet, ne obećava ponuditi optiku makar je pet metara od zgrade, televizor je "prastar" iz 2006 PHILIPS tako da bez providera, nemam ništa moguće gledati do daljnjeg?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
ATJLučko kaže...

Ovako, ovaj post mi je kao šlagvort za uvod u moj, a za sve kolege forumaše, i forumašice naravno , koji imaju MAXTV. 

 

Znači ugovorna obveza mi izlazi 09 veljače 2021 godine, a imam doma MAX3 Premium koji plaćam 399.20 kuna, minus 40.00 kuna Magenta1 popust na mjesečnu naknadu, tako da mi uz regionalni paket pljus PDV, ukupan račun izlazi 468.00 kuna! 

Brzina mreže je 50-30/10-07 Mbit/s, paket MAXadsl Flat! 

 

Pitanje, KOLIKO MANJE mogu tražiti niži račun, govorim po otprilike ovim postavkama, obzirom ću u ovom kvartu ostati još najmanje 400 dana, malo bubam napamet, ne obećava ponuditi optiku makar je pet metara od zgrade, televizor je "prastar" iz 2006 PHILIPS tako da bez providera, nemam ništa moguće gledati do daljnjeg?! 

 Ne mora biti i u tvojem slučaju, no kod mene su rekli kada bi produživao (nakon isteka UO) da mi cijena neće biti manja s obzirom što sada plaćam........ znači neću se nadati ničem velikom. A njihov izgovor je "Ali vi gospodine imate Max3 Premium".....

ali tebi svakako sretno ako uspiješ dobit popust

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
389kn sa dodatnim maxtvom, RTL+Nova HD, mesh routerom i 500/250Mbita brzinom.

Uskoro mi izlazi ugovor pa će biti natezanja da barem zadržim istu cijenu :-)

 Pa nije to bas neka bajna cijena. Optika ti ide za 240kn, rtl HD nisam siguran, dodatni maxtv 10kn u magenti  itd, al ne izgleda mi to neka cijena da se nadas da je ne budu mjenjali :)

Gale92 kaže...

 super, ja 430kn jer imam dodatni max tv... i optika 2500/100 al to mi je u cijeni paketa....

 Svakako previse.

 

Max3, optika, 200/100, dodatni maxtv, 269kn. U to se ugura jos 5kn hbo, 5kn prosireni, ali mi je istekla UO a cijena se promjenila nije, te mi ne mogu ponudit bolje od ovog pa sam ostao bez ugovorne obveze dok se ne smisle da ponude bolje da ne budem samo radi HBO i prosirenog na UO.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Pa nije to bas neka bajna cijena. Optika ti ide za 240kn, rtl HD nisam siguran, dodatni maxtv 10kn u magenti  itd, al ne izgleda mi to neka cijena da se nadas da je ne budu mjenjali :) 

 

MAX3 premium je 500kn po defaultu, 450 u magenti, tako da je 389kn super cijena za to sve što imam. Nisam rekao da je cijena bajna, ali kad mi istekne ugovor će ići na gore po defaultu.

BTW, dodatni maxtv je 20kn mjesečno prvu godinu, a onda 40kn mjesečno i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 17:07 (Bitanga).
13 godina
online
Re: T-Com Internet

mi imamo m3 premium,

spor pakete, hbo i optiku

mislim da ce biti 350kn cca.

do sad je bila 320.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

mi imamo m3 premium,

spor pakete, hbo i optiku

mislim da ce biti 350kn cca.

do sad je bila 320.

 

Da, tako mi je sad bez ovih dodatnih opcija, 324kn mjesečno. Sa njima još 65kn.

Kad sam ugovarao sam dobio 140kn popusta, vidjet ćemo za 3 mjeseca kako će sad biti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Sto je to "max 3 premium" ? Sto to imas u njemu u odnosu na max3 "obicni" ?

Gledam tu

https://www.hrvatskitelekom.hr/max-paketi/paketi

Nema nista sto ja nemam u "obicnom" max3 paketu.

 

edit:

Aha ima ove neke dodatne tv pakete? Jel to jedina razlika?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 18:38 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Sto je to "max 3 premium" ? Sto to imas u njemu u odnosu na max3 "obicni" ?

Gledam tu

https://www.hrvatskitelekom.hr/max-paketi/paketi

Nema nista sto ja nemam u "obicnom" max3 paketu.

 

edit:

Aha ima ove neke dodatne tv pakete? Jel to jedina razlika?

 

Da, i veću brzinu po defaultu, drugo ne znam točno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
T-Com Internet

Internet stoji isti kao i drugdje.

Neograničeno surfanje internetom najvećim dostupnim brzinama od 70 do 100 Mbit/s za download i 14 do 20 Mbit/s za upload

 

Uglavnom da, te ekstra pakete dobije za 5k + 5kn + 15kn + 5kn, znaci tehnicki imas 240+30kn za to sto zovu max3 premium.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice