T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.712
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cvijetno naselje ( VG )..zahtjev podnio 27.10 , rekli mi 26.11. dolaze tehnicari na spajanje , 5 dana prije termina dolaska zvao SZK i kazu : da ...daa dolaze teh. na spajanje 26.11 , uzeo sam i free da mogu biti doma a onda HLADAN TUŠ
26.11. info da mi se uvođenje optike odgađa do čaaak 6mj. 2021 ,navodno problemi sa kapacitetima centrale , sad samo za Cvijetno naselje ili općenito ..nemam pojma
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 15:24 (blackE-1).
 
0 0 hvala 0
3 godine
online
T-Com Internet

Da i kod mene je receno 26.11. Krivo sam napisao, sad u petak su mi rekli ovo za iduci tjedan pa cemo vidjeti, ali ako je problem u centrali vjerovatno smo svi u banani jer centrala je za sve ista, u posti

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
blackE-1 kaže...
Cvijetno naselje ( VG )..zahtjev podnio 27.10 , rekli mi 26.11. dolaze tehnicari na spajanje , 5 dana prije termina dolaska zvao SZK i kazu : da ...daa dolaze teh. na spajanje 26.11 , uzeo sam i free da mogu biti doma a onda HLADAN TUŠ
26.11. info da mi se uvođenje optike odgađa do čaaak 6mj. 2021 ,navodno problemi sa kapacitetima centrale , sad samo za Cvijetno naselje ili općenito ..nemam pojma

 -prije 2 god je sve postavljeno (cesta-rotor..sve oko pošte) od tad se čeka s priključkom zgrada.. sad. Prije tcom nije želio, jer tad mora i ostalim korisnicima-operaterima dati pristup pod jednakim uvjetima dok je ovo ljeto povukao eu-fondove i na jednom postoji-radi se.. mada postoji već par godina, jer sam vidio radove kad se sve radilo-pripremalo. Tri godine čekanja optike koja samo što nije..

-od proljeća agenti nude, 'na jesen'.. 9mj nadalje, kad kreću seoski radovi po kvartovima.. još nije mada je čitava ulica priključena prošli tjedan tj bager + djelatnici prošli sve haustore u ulici, možda idući tjedan.. itd. tak da čekaš (kao godota..) pa možda jednom stigne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

@Bitanga

@Lineman

Dobio sam taj smesh smart WiFi uslugu/modem i ovih par dana što je kod mene vidim da je WiFi osjetno bolji, čak i bez onog priloženog pojačala sada pokrivamo cijeli objekt i obje etaže, 10- tak uređaja je konstantno spojeno a ponekad bude i duplo....

Imam dvije nepoznanice, pa kako vas dva imate taj modem da vas pitam:

1. prilikom restarta modema ( na ono dugme iza, baš dugme a ne rupica ) modem se ponaša na način da mu skoro minutu svjetli konstantno svih 8 lampica na prednjoj strani i tek tada krene u restart, povlačenje profila i ostalo. Prijašnji modemi su pri restartu trenutno gasili sve lampice i odmah kretali u postupak, a ovaj stoji minutu sa svim upaljenim lampicama pa sumnjam da je možda poluispravan tj neispravan. Ako imate volje za jedan restart da vidimo jel i vaš tako svijetli ili je kod mog neki problem.

2. Lijevo i desno od lampica primjetim da je ovaj modem dosta topliji nego što je bio prijašnji speedport. Pretpostavljam da su mu tu WiFi antene/primopredajnici i da je zato tu topliji , pa ako možete prisloniti dlanove na vaše modeme lijevo i desno od lampica. Nije to sad ono da je vruće, ali osjetno je topliji nego prijašnji modemi, i od naprijed i odozada...

Generalno sam zadovoljan, veza jača, stabilnija, gomila uređaja u konekciji bez problema....
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
mislav88 kaže...
Clockwork kaže...

Jel mozda ima netko da je spojen na novu optiku sto sad provode kroz Veliku Goricu? Ili zna nekog da vec koristi?

Kod mene su optiku stavili na stup jos prije 2 mjeseca, prodajni predstavnik mi je tad rekao da vec spajaju prve korisnike itd...

U sluzbi za korisnike sam podnio zahtjev za optikom i dobio odgovor da ce se tehicari javiti u roku 10 dana, ali to se nije desilo.

Pa me zanima jel uopce tko spojen, tj jel se nesto pokrenulo ili im jos treba vremena da posloze centralu.

 Nazovi ih i pitaj kad je planirani zavrsetak mreze na tvom podrucju, kod mene je 26.11. Postavljen je kabel do kuce i kutija unutra, jos se ceka tcomovce, navodno da ce iduci tjedan, ja sam u kromosovom

 

Planirani zavrsetak mreze na mom podrucju je bio 31.10. Tako mi je pokazao prodajni predstavnik a i zvao sam par dana prije tog datuma sluzbu za koristnike pa su mi isto rekli i da nazovem nakon tog datuma. Nazvao tocno taj dan i nakon par provjera rekli da ce prvo doci tehnicari provjeriti gdje se staviti kutiju.

Dakle, meni jos nije postavljen kabel do kuce i nemam te kutije, a isto sam blizu kromosovog. Tebi su odmah stavili tu kutiju ili si prije slao neke zahtjeve?

 

Ako ispadne da ništa do iduće godine onda mi je to baš prevara buduci da sam presao s Iskona na Tcom samo radi tog. Receno mi je da ce se sve rijesiti u roku 45 dana, najgori slucaj do kraja godine.

Sad placam skuplju uslugu a mogu reci da mi je internet na Iskonu bolje radio.

3 godine
online
T-Com Internet

i meni su prvo rekli 31.10. pa kasnije 26.11. ove prodajne predstavnike sto su setali od kuce do kuce sam odj jer su htjeli da predem prvo na njihov bakar pa da ce me kasnije prebaciti na optiku, dogovorio preko szk da me odmah stave na optiku kad bude spremna. 

nakon ovih postova sam ih i danas zvao i kazu da je zahtjev na administraciji i da vide da mi je 19.11 postavljena razvodna kutija. ovdje su na skoro sve kuce postavili kablove i kutije (taj dio ne radi tcom nego ovi sto postavljaju i ostale kablove, tak kad je sve spremno s njihove strane mogu doci tcomovci spojit unutra do rutera), kakvo je stanje kod tebe po tom pitanju? ako je u pitanju kurilovec (sve s druge strane S. Kolara), za taj dio sam i ranije imao info da ce tek iduce godine, tamo nisu ni razvodne kutije na stupovima jos postavljene

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 17:15 (mislav88).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
mislav88 kaže...

i meni su prvo rekli 31.10. pa kasnije 26.11. ove prodajne predstavnike sto su setali od kuce do kuce sam odj jer su htjeli da predem prvo na njihov bakar pa da ce me kasnije prebaciti na optiku, dogovorio preko szk da me odmah stave na optiku kad bude spremna. 

nakon ovih postova sam ih i danas zvao i kazu da je zahtjev na administraciji i da vide da mi je 19.11 postavljena razvodna kutija. ovdje su na skoro sve kuce postavili kablove i kutije (taj dio ne radi tcom nego ovi sto postavljaju i ostale kablove, tak kad je sve spremno s njihove strane mogu doci tcomovci spojit unutra do rutera), kakvo je stanje kod tebe po tom pitanju? ako je u pitanju kurilovec (sve s druge strane S. Kolara), za taj dio sam i ranije imao info da ce tek iduce godine, tamo nisu ni razvodne kutije na stupovima jos postavljene

 

Ja sam bliže Super Konzumu i tu su provukli kablove prije 2 mj. al sad prije 2 tjedna su tek stavili te razvodne kutije na svaki stup.

Sad mi je zao da sam prvo prelazio na bakar jer po prici prodajnih predstavnika, samo tcom korisnici ce prvo dobiti optiku zbog eksluzive a i bilo je receno da ce se sve rijesiti u mjesec-dva max.

Po tome sam mislio da ce te kutije stavljati samo tcom korisnicima al sad ti kazes da skoro na sve kuce stavljaju te kutije i kablove...

3 godine
online
Re: T-Com Internet
Clockwork kaže...
mislav88 kaže...

i meni su prvo rekli 31.10. pa kasnije 26.11. ove prodajne predstavnike sto su setali od kuce do kuce sam odj jer su htjeli da predem prvo na njihov bakar pa da ce me kasnije prebaciti na optiku, dogovorio preko szk da me odmah stave na optiku kad bude spremna. 

nakon ovih postova sam ih i danas zvao i kazu da je zahtjev na administraciji i da vide da mi je 19.11 postavljena razvodna kutija. ovdje su na skoro sve kuce postavili kablove i kutije (taj dio ne radi tcom nego ovi sto postavljaju i ostale kablove, tak kad je sve spremno s njihove strane mogu doci tcomovci spojit unutra do rutera), kakvo je stanje kod tebe po tom pitanju? ako je u pitanju kurilovec (sve s druge strane S. Kolara), za taj dio sam i ranije imao info da ce tek iduce godine, tamo nisu ni razvodne kutije na stupovima jos postavljene

 

Ja sam bliže Super Konzumu i tu su provukli kablove prije 2 mj. al sad prije 2 tjedna su tek stavili te razvodne kutije na svaki stup.

Sad mi je zao da sam prvo prelazio na bakar jer po prici prodajnih predstavnika, samo tcom korisnici ce prvo dobiti optiku zbog eksluzive a i bilo je receno da ce se sve rijesiti u mjesec-dva max.

Po tome sam mislio da ce te kutije stavljati samo tcom korisnicima al sad ti kazes da skoro na sve kuce stavljaju te kutije i kablove...

 Idu od kuce do kuce i stavljaju svima, nebitno hoces li se kasnije spajati ili ne, isto kao sto imas bakar na kuci a ne moras ga koristiti ni placati. Jedino neki stariji susjedi su ih odbili. 

To sto su ti prodajci rekli su gluposti, ali oni su napravili ugovor i uzeli svojih 300kn, i sad se ti hebi, ciganska posla. Pretpostavljam da nemas nikakav pisani dokaz o tih mjesec-dva sto su obecali?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

@Bitanga

@Lineman

Dobio sam taj smesh smart WiFi uslugu/modem i ovih par dana što je kod mene vidim da je WiFi osjetno bolji, čak i bez onog priloženog pojačala sada pokrivamo cijeli objekt i obje etaže, 10- tak uređaja je konstantno spojeno a ponekad bude i duplo....

Imam dvije nepoznanice, pa kako vas dva imate taj modem da vas pitam:

1. prilikom restarta modema ( na ono dugme iza, baš dugme a ne rupica ) modem se ponaša na način da mu skoro minutu svjetli konstantno svih 8 lampica na prednjoj strani i tek tada krene u restart, povlačenje profila i ostalo. Prijašnji modemi su pri restartu trenutno gasili sve lampice i odmah kretali u postupak, a ovaj stoji minutu sa svim upaljenim lampicama pa sumnjam da je možda poluispravan tj neispravan. Ako imate volje za jedan restart da vidimo jel i vaš tako svijetli ili je kod mog neki problem.

2. Lijevo i desno od lampica primjetim da je ovaj modem dosta topliji nego što je bio prijašnji speedport. Pretpostavljam da su mu tu WiFi antene/primopredajnici i da je zato tu topliji , pa ako možete prisloniti dlanove na vaše modeme lijevo i desno od lampica. Nije to sad ono da je vruće, ali osjetno je topliji nego prijašnji modemi, i od naprijed i odozada...

Generalno sam zadovoljan, veza jača, stabilnija, gomila uređaja u konekciji bez problema....

 

Da, dugo se boota poslije restarta, nekad kraće, al nekad mi dođe net, pa opet nestane na 3 minute i tek onda proradi kako spada nakon 5-6 minuta.

Nisam provjeravao zagrijavanje, to me uopće ne zanima. Može biti i na 100 stupnjeva ako hoće.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
mislav88 kaže...

 Idu od kuce do kuce i stavljaju svima, nebitno hoces li se kasnije spajati ili ne, isto kao sto imas bakar na kuci a ne moras ga koristiti ni placati. Jedino neki stariji susjedi su ih odbili. 

To sto su ti prodajci rekli su gluposti, ali oni su napravili ugovor i uzeli svojih 300kn, i sad se ti hebi, ciganska posla. Pretpostavljam da nemas nikakav pisani dokaz o tih mjesec-dva sto su obecali?

 

Hmm, da, nigdje napismeno ne stoji neki rok za optiku, nit se spominje optika. Al jedna od pogodnosti je bila ista cijena usluge za optiku kao i za bakar. Jel to isto pada u vodu ako se prebacujes naknadno kao sto ces ti?

Sad sam nazvao sluzbu za korisnike i kazu da u sustavu stoji da je ulica jos u izgradnji, planirani zavrsetak 15.12... iako mi agent kaze da po njegovoj procjeni nece biti ni tad spremno... pa eto...

 

3 godine
online
T-Com Internet

I ta fora s cijenom je patka, ja sam dogovorio 169kn za osnovni paket net/tel 100/20, kasnije mogu nadoplatiti za vecu brzinu (+25kn za 500/250 u magenti) . Imas na netu tcomov cjenik posebnih uvjeta, tako nekako se zove, i tu si iskopas nesto ako ti vec oni ne zele ponuditi, jer to sa szk je isto rulet koga ces dobiti i koliko zapravo znaju o onome sto prodaju. 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga , hvala. A daj mi reci ono kaj me najviše brine, da li ti prilikom restarta prvo svijetli svih 8 lampica neko vrijeme i da ti tek onda krene povlačenje profila/postavki, ili ti pri restartu se odmah ugase sve lampice i krene postupak ? Meni nakon restarta svijetli svih 8 lampica ( status, DSL, online, telefon, service, WLAN, wps, telefon search ) oko 1 minute i onda se pogase pa krene postupak ( status, WLAN, DSL, online, telefon, tim redom idu...).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-tako se obično ponaša uređaj (npr router) s hw-resetom (mala rupica..) tj kako koji, većinom blicnu lampice pa krene redom. Ovo što opisuješ je nešto kao soft reboot pa ima logike da je 'sporiji' tj procedura.. tj nevažno (jer čemu?.. reset trebaš koliko često pa da je bitno sekunde-minuta... a ako radiš često tad nešto radiš pogrešno jer to je oprema tipa podesi-zaboravi do problema..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Bitanga , hvala. A daj mi reci ono kaj me najviše brine, da li ti prilikom restarta prvo svijetli svih 8 lampica neko vrijeme i da ti tek onda krene povlačenje profila/postavki, ili ti pri restartu se odmah ugase sve lampice i krene postupak ? Meni nakon restarta svijetli svih 8 lampica ( status, DSL, online, telefon, service, WLAN, wps, telefon search ) oko 1 minute i onda se pogase pa krene postupak ( status, WLAN, DSL, online, telefon, tim redom idu...).

 

Da, sve svijeti prvo. Pa se ugasi pa se upali prva itd.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga , hvala ti. Već sam mislio da sa mojom modemom nekaj šteka.


@ihush

Naravno da nema potrebe svaki dan resetirati modem. Taj modem je kod mene tek tjedan dana, a ja imam običaj svu opremu i uređaje kojem imam detaljno istestirati u prvim danima korištenja nakon što ju nabavim/kupim.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Bitanga , hvala ti. Već sam mislio da sa mojom modemom nekaj šteka.


@ihush

Naravno da nema potrebe svaki dan resetirati modem. Taj modem je kod mene tek tjedan dana, a ja imam običaj svu opremu i uređaje kojem imam detaljno istestirati u prvim danima korištenja nakon što ju nabavim/kupim.

 

Da, ne svaki dan, ja ga resetiram svaka 3-4 dana da riješim čudan problem koji imam :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav ljudi, trebao bih pomoć.

Naime, korisnik sam T-Coma oko 12 godina, trenutno od usluga imam kućni telefon, internet i MAXtv. Početkom 2020. mi je istekao ugovor, a sada želim vratit MAXtv i povećat brzinu interneta, trenutna brzina mi je 20Mbps, i to bi podigao dokle god mogu, pošto sam na selu i nemam pristup optici, po njihovoj karti dostupnosti je to 50Mbps. Čak mi je jedno vrijeme bilo pušteno 50Mbps, jer jer tehničar koji je popravljao kvar obiteljski poznanik, a tada mi je brzina bila 5Mbps, i on mi je bez ikakve nadoplate podigao na 50, da bi mi T-Com sam spustio na 20 nakon 2 tjedna bez ikakvog objašnjenja...

Ono što me zanima je na koji način da tražim veću brzinu, dali da ih dok odjavljujem MAXtv samo pitam za veću brzinu, dali da zahtjevam, dali da probam neku shemu "xyz mi nudi veću brzinu po istoj cijeni" ili nešto četvrto? Dali da zovem ili da se javljam mailom? Ugovor na 12 ili 24 mjeseca mi ne predstavlja problem, ali pod uvjetom da mi puste veću brzinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
andrejjj567 kaže...

Pozdrav ljudi, trebao bih pomoć.

Naime, korisnik sam T-Coma oko 12 godina, trenutno od usluga imam kućni telefon, internet i MAXtv. Početkom 2020. mi je istekao ugovor, a sada želim vratit MAXtv i povećat brzinu interneta, trenutna brzina mi je 20Mbps, i to bi podigao dokle god mogu, pošto sam na selu i nemam pristup optici, po njihovoj karti dostupnosti je to 50Mbps. Čak mi je jedno vrijeme bilo pušteno 50Mbps, jer jer tehničar koji je popravljao kvar obiteljski poznanik, a tada mi je brzina bila 5Mbps, i on mi je bez ikakve nadoplate podigao na 50, da bi mi T-Com sam spustio na 20 nakon 2 tjedna bez ikakvog objašnjenja...

Ono što me zanima je na koji način da tražim veću brzinu, dali da ih dok odjavljujem MAXtv samo pitam za veću brzinu, dali da zahtjevam, dali da probam neku shemu "xyz mi nudi veću brzinu po istoj cijeni" ili nešto četvrto? Dali da zovem ili da se javljam mailom? Ugovor na 12 ili 24 mjeseca mi ne predstavlja problem, ali pod uvjetom da mi puste veću brzinu.

Ovako stoje stvari kod mene, makar mi je optika položena prije a barem pet godina pored zgrade, na pet metara od nje! 

 

Meni osobno su sami iz SZK T-Com operatera "prišli", naime, prije otprilike dvije godine nazvali su oni mene, kao da obzirom mi ističe uskoro ugovor, oni meni mogu ponuditi nešto novoga, boljega. 

Tako je krenulo sa većom brzinom, sa nekih 20/07 na 50/20, pa sa snimalicom sa 10 sati na 20, mogućnost gledanja 48 sati unatrag, pa neki novi paketi programa, ali su isto tako bez ikakvog razgovora samnom, samo bi u jednom trenutku dobio obavijest na ekran tipa; karikiram "od dana 01 prosinca 2020 kanali AXN/AXN MOVIE više neće funkcionirati u ponudi, umjesto njih dajemo "nešto""!!!!! 

 

Meni će isteći sredinom veljače 2021 ugovor, a obzirom trenutno nemam, slijedi popis malo duljih razmjera; 

- televizor koji podržava DVBT i ostala  koje danas potražuju moderni televizori, kao prvo, 

- nemam optiku, a kako stvari stoje, neće je biti još dugo, a imam namjeru seliti za oko dvije godine u neki kvart koji ima optiku, 

- na MAX TV ponudi nema trenutno Liga Prvaka, navodno dolazi iduća sezona, na malo dulje, EUROSPORT kanala neće i opet biti, tko zna kada gdje i kako će se moći gledati 24 Sata Le Mans utrke, 

- kanim uzeti uz novo produženje ugovora, uz neku pristojno nisku cijenu i SONY PS5 tako da ću morati ići prvom prilikom na adekvatan televizor nabaviti uz sve drugo,

 

tako da očekujem lagani "pritisak" od strane djelatnika SZK početkom godine, što preporučam i tebi, malo se strpi, sigurno će oni tebe kontaktirati, ali onda pamet u glavu prilikom komunikacije, samo pametno i sa malo konkretnijim tvrđim stavom, pozitiva tako da u startu daš do znanja da se zna znanje, ali i želje, kao i obostrane mogućnosti! 

ATJ Lučko
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
vezano za optiku u VG i forumaše koji su pitali sto se događa sa istom , a posebno za one koji su čekali spajanje 26.11 ili koji se još nadaju evo što sam ja dobio kao odgovor od Tcoma na moj prigovor zašto nisu došli

Citiram:

ispričavamo se ako je došlo do neugodnosti te Vam zahvaljujemo na dostavljenim informacijama.
Također, na Vašoj adresi Hrvatske bratske zajednice 10410 Velika Gorica je vidljivo kako je optika planirana za 26. studeni no i da je riječ o nezavršenoj instalaciji, što znači da je uključenje složeno. Svakako napominjemo kako je sustavna provjera tehničkih mogućnosti okvirna i može se razlikovati od stvarne mogućnosti.

Nadalje, tehničari dolaskom na lokaciju aktivacije optike provjeravaju još jednom tehničke mogućnosti te nam je vidljivo kako je provjerom utvrđeno da je mreža u izgradnji te bi do lipnja 2021. godine optika na Vašoj adresi trebala biti dostupna.

Žao nam je zbog nastale situacije.
***
Dakle ekipa , što reći na ovo ??
Napomena da sam pitao i za Cvijetno naselje u VG

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-već par godina čekam mada su mi otički pod nogama.. a udaljensot da mogu blinkerom dobaciti (ili sam spojiti do centrale)..

-proljetne najave jesen 9.-10.mj kad kreću radovi po kvartovima.. i još ništa mada je bager otišao iz ulice dalje (u petak djelatnici spajali zadnji ulaz).

-čekaju... dok povuku novac iz fondova + ugovorne obveze tj dobit ćeš samo ako si njihov iduće 2god, ne da drugi dan odeš drugom operateru (jer ako je infrastruktura dostupna tad svim operaterima tcom mora omogućiti pristup po jednakim uvjetima .. onih prošlogodišnjih +20kn za fixnu je taj iznos, no to tcom želi za sebe, kao mamac.. ne za druge i zato tek kad oni sve poslože možeš dobiti neovisno o stanju žice-optike tj SZK samo čita ono što ima na papiru i nije za očekivati neki bolji odgovor od njih..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ugovor (M1) mi izlazi krajem prvom mj. 2021 i sad sam im baš u mailu najavio " adio" ..
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 14:01 (blackE-1).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

AtjLučko , agenti szk nemaju baš neke ovlasti ( neovisno o kanalu prodaje, FB, fon, poslovnica, prodajni predstavnik...). Oni imaju svoje limite i van toga on uopće nema mogućnost da poklika u njegovoj poslovnoj apk i pokrene produljenje ugovora osim po tim unaprijed definiranim kriterijima.

Ono kaj ti možeš je poslati prije isteka tvoje usluge zahtjev za trajni raskid/prekid ugovorenih usluga. Tada se u biti kockaš, može ti se javiti djelatnik njihove službe za zadržavanje korisnika ( e taj može ponuditi dobre benefite ), a možeš i dobiti mail u kojem će pisati da ti sa xy datumom gase uslugu i obavještavaju te kako ćeš im vratiti modem i ostalu njihovu opremu koju imaš doma.

Trenutno svi operateri imaju korisnika na lopate, i nisu baš zabrinuti za raskid ugovora jer to je uobičajena pojava da se tijekom godine korisnici odlaze ali drugi dolaze.... Pa vidiš u temama Tele2 i A1, isto je hrpa nezadovoljnih koji će od njih prijeći u HT, a neki će iz HT otići u Tele2 ili A1... Ništa ti to njima nije novo niti neočekivano.
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
blackE-1 kaže...
vezano za optiku u VG i forumaše koji su pitali sto se događa sa istom , a posebno za one koji su čekali spajanje 26.11 ili koji se još nadaju evo što sam ja dobio kao odgovor od Tcoma na moj prigovor zašto nisu došli

Citiram:

ispričavamo se ako je došlo do neugodnosti te Vam zahvaljujemo na dostavljenim informacijama.
Također, na Vašoj adresi Hrvatske bratske zajednice 10410 Velika Gorica je vidljivo kako je optika planirana za 26. studeni no i da je riječ o nezavršenoj instalaciji, što znači da je uključenje složeno. Svakako napominjemo kako je sustavna provjera tehničkih mogućnosti okvirna i može se razlikovati od stvarne mogućnosti.

Nadalje, tehničari dolaskom na lokaciju aktivacije optike provjeravaju još jednom tehničke mogućnosti te nam je vidljivo kako je provjerom utvrđeno da je mreža u izgradnji te bi do lipnja 2021. godine optika na Vašoj adresi trebala biti dostupna.

Žao nam je zbog nastale situacije.
***
Dakle ekipa , što reći na ovo ??
Napomena da sam pitao i za Cvijetno naselje u VG

 Ja se nadam da će do onda postavit kablove i kod mene u Kušancu jer još ih nema blizu 

 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
3 godine
online
Re: T-Com Internet

na žalost nema ni objave namjere gradnje za Kušanec, ali nazovi svejedno i tcom i a1 pa pitaj

 

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

AtjLučko , agenti szk nemaju baš neke ovlasti ( neovisno o kanalu prodaje, FB, fon, poslovnica, prodajni predstavnik...). Oni imaju svoje limite i van toga on uopće nema mogućnost da poklika u njegovoj poslovnoj apk i pokrene produljenje ugovora osim po tim unaprijed definiranim kriterijima.

Ono kaj ti možeš je poslati prije isteka tvoje usluge zahtjev za trajni raskid/prekid ugovorenih usluga. Tada se u biti kockaš, može ti se javiti djelatnik njihove službe za zadržavanje korisnika ( e taj može ponuditi dobre benefite ), a možeš i dobiti mail u kojem će pisati da ti sa xy datumom gase uslugu i obavještavaju te kako ćeš im vratiti modem i ostalu njihovu opremu koju imaš doma.

Trenutno svi operateri imaju korisnika na lopate, i nisu baš zabrinuti za raskid ugovora jer to je uobičajena pojava da se tijekom godine korisnici odlaze ali drugi dolaze.... Pa vidiš u temama Tele2 i A1, isto je hrpa nezadovoljnih koji će od njih prijeći u HT, a neki će iz HT otići u Tele2 ili A1... Ništa ti to njima nije novo niti neočekivano.

Sve 5, osim Renaulta 4! 

 

Ali onda ne vidim smisla njihovog, generalno, postojanja?! 

Ustvari, problem je politika koju DE-Com provodi u Hrvatskoj, obzirom reklamiraju sve i sva na sva usta, ali istina je ponešto debelo drukčija, zar ne kolega?! 

U mojem slučaju postoji i podosta ponešto problema, gdje ja nemam namjeru plaćati neku ponudu/tarifu koja NEMA/NE SADRŽI ono što ja želim gledati, a sada koliko sam ja njima bitan ili nebitan, nebitno! 

 

Ali jednu činjenicu su previdjeli, da ja neću otići niti jednom operateru, jer osim kvalitetnog Premiership prvenstva, tako tako La Lige, nema utakmica Lige Prvaka još istina ovu sezonu, Le Mans utrke, ma jedno vrijeme dok ne odem na lokaciju gdje ima optika, budem malo ušparao novaca, bolje meni nego njima 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

AtjLučko , kužim ja tebe kolega, ali HT itekako dobro kuži situaciju na terenu.

Nemaš tu baš puno lufta niti izbora. Na mojoj lokaciji mi jedino HT može pružiti fiksnu liniju po kolko toliko prihvatljivim uvjetima. Drugi operateri mi nude onaj zakonski minimum i niti grama više od toga. Neznam ima li to veze kaj me HT spojio na onaj metalni ormarić ( kao za semafor ) udaljen cca 200 m, a možda drugim operaterima nije dužan dati to, pa bih kod drugih operatera bio spojen kao nekada na najbližu centralu cca 3 km.

Preostaje mi još mogućnost mobilne linije, ugovor izlazi u veljači pa ću dotada odlučiti...

Sad imam i onaj smart WiFi premium uslugu/modem od HT-a, i dela to dobro na moju gomilu spojenih devicesa rasutih po dosta velikom prostoru u dvije etaže...
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
mislav88 kaže...

na žalost nema ni objave namjere gradnje za Kušanec, ali nazovi svejedno i tcom i a1 pa pitaj

 

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

 Da, na hakomu nije označeno, ali je moja seka koja radi za goričke novine dobila službeno mail (stavit ću nekak excell koji je dobila od njih) da su i kušanec i moja ulica u tome, živi bili pa vidjeli. Nije da se žalim na ovaj hibrid box i brzine, jutros mi je 35 DL i 15 UL, a jučer navečer mi je bio 80 DL i 40 UL, e ali samo da nema tog glupog ograničenja od 100 potrošenih Gb.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
T-Com Internet

Odustajem od Speedport Smart WiFi mesh kompleta.

Imam stvarno bizarne probleme s njim otkad ga koristim i svaka 3-4 dana ga moram resetirati da bi se klinac mogao spojiti na Fortnite s laptopa.

Nagledao sam se još čudnih problema koje je sve riješio reboot routera. Nemam nikakva logična objašnjenja, a ni support (baš prava tehnička podrška, ne ovi chat studenti) mi nije uspio nešto pametno reći iako imaju idealan primjer za testiranje problema kod mene jer se ponavlja svakih 3-4 dana.

Tražit ću da mi vrate običan defaultni router za smrtnike.

 

Šteta, jer ima baš neke dobre feature.

 

Pitanje, ako tražim HT da mi prebace router u bridge mode, i kupim svoj router - što je s MAXtvom (imam dva)? Oni pretpostavljam i dalje ostaju spojeni na njihov uređaj?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 11:05 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-ne moraš u bridge.. router spojiš kao router na wan, odvojena interna mreža, sve ostalo je ako trebaš nešto konkretno-specifično, npr otvaranje porta tj ako postoji potreba tražiš bridge, ne prije. Tad modem operatera koristiš normalno, na njega max itd. a tvoja mreža je interno na tvom routeru.

 

-problem sa speedportom je vjerojatno u prevelikom broju konekcija (kao kod torrenta...) i igre to znaju raditi, update i sl. uzmu previše-sve resurse sebi... tad su problem snaga-mogućnosti routera, dok novije serije kao i noviji mobiteli to hendlaju lakše jer su jači (chip-ram..) uz isti soft-postavke. ''dokaz'' tog je reset, kad opet proradi tj smeće u memoriji koje potroši resurse ograničenog rom-rama uređaja tj firmware-soft + operaterova oprema je u pravilu osakaćena u odnosu na ''identičan'' na tržištu, koji obično ima malo više rama i može npr open-wrt dok u operaterov ne može jer ne stane, tj namjerno upravo zato da je za ostale mogućnosti beskoristan (uz kontekst da je eu pripremala zakon o slobodnom izboru korisnika tj ne ovisiti o operateru-modemu.. pa je sve stalo). Operaterova oprema je jednostavno ograničena + kod nas završi ono što u dojču više ne koriste (starije-slabije) dok se zalihe ne potroše i dođu novi uređaji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:04 (ihush).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-ne moraš u bridge.. router spojiš kao router na wan, odvojena interna mreža, sve ostalo je ako trebaš nešto konkretno-specifično, npr otvaranje porta tj ako postoji potreba tražiš bridge, ne prije. Tad modem operatera koristiš normalno, na njega max itd. a tvoja mreža je interno na tvom routeru.

 

-problem sa speedportom je vjerojatno u prevelikom broju konekcija (kao kod torrenta...) i igre to znaju raditi, update i sl. uzmu previše-sve resurse sebi... tad su problem snaga-mogućnosti routera, dok novije serije kao i noviji mobiteli to hendlaju lakše jer su jači (chip-ram..) uz isti soft-postavke. ''dokaz'' tog je reset, kad opet proradi tj smeće u memoriji koje potroši resurse ograničenog rom-rama uređaja tj firmware-soft + operaterova oprema je u pravilu osakaćena u odnosu na ''identičan'' na tržištu, koji obično ima malo više rama i može npr open-wrt dok u operaterov ne može jer ne stane, tj namjerno upravo zato da je za ostale mogućnosti beskoristan (uz kontekst da je eu pripremala zakon o slobodnom izboru korisnika tj ne ovisiti o operateru-modemu.. pa je sve stalo). Operaterova oprema je jednostavno ograničena + kod nas završi ono što u dojču više ne koriste (starije-slabije) dok se zalihe ne potroše i dođu novi uređaji..

 

Da, nešto je u njemu svakako problem, jer sam skužio da prvo radi ok, pa sa svakim spajanjem na fortnite s tog laptopa svaki sljedeći login ide sve sporije i sporije kroz par dana... i ako ga nekako i uspijem osposobiti da proradi onda radi ok par loginova i poslije više ne. Svakako mi je neobjašnjivo da samo sa laptopa od klinca zeza Fortnite jer je on spojen WiFiom (iako ako ga prebacim na žicu svejedno ne radi). U to vrijeme sa mog računala se uredno ulogira na Fortnite preko žice. Pa ne kužim kako router radi probleme samo za njegov laptop.

Fortnite je očito jako zahtjevan za router jer i inače postoji puno komentara na tu temu na netu, a i epicu je prvi savjet reboot routera. Problem je što se meni to događa svaka 3-4 dana i nemam nikakvog povjerenja više u taj router.

 

Imam doma dosta uređaja na mreži pa valjda nisu računali na takvog korisnika :-)

 

A što se tiče bridgea, htio bih izbjeći double NAT. Imam doma synology i plex servere kojima sam forwardao portove. Ne znam jel ima koja dodatna nuspojava double NATa osim da moram port forwarding raditi na dva mjesta? Vjerojatno je i neki mali ekstra delay.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:21 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice