T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.651
|
čitano: 6.631.377
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
i tu on ne zadovoljava uvjete, mogu sasvim sigurno reci medu najgorim routerima za optiku....tko dobije za vdsl bit ce mu sasvim dovoljan, i meni je bio ok za vdsl....

 Ja sam presao na optiku i ostao mi je taj router i sasvim uredno radi. Mislim, neznam nijedan isp osim h1 koji je davao fritza da nije davao shrot routere koji zadovoljavaju minimum funkcionalnosti (mozda amis? njih nikad nije bilo tu kod nas pa se nisam ni susretao, ali opcenito samo dobre rijeci za taj isp). Kao sto rekoh, s obzirom sto je sve tcom dijelio, ovaj je munja. Kad se sjetim adb-a oblije me hladni znoj.

Clarkec kaže...

Moj brat ipak ima ZTE na kojem ni kao admin nisam uspio provjeriti koja je pustena brzina jer nemam iskustva s tim. AL testirao sam, brzina speedtesta je uvijek 68/10. Studenti koji se javljaju na tel nemaju pojma o pojmu i tu nastaje problem. Nema pomoci. Katastrofa...

 Eto, sad vec ni nema taj router i ima pusteno 68/10 (ovo bi bio znaci hd profil + 50mbita+tel) na vdslu.

Kao sto rekoh, ono sto si napisao mu sigurno na optici nisu rekli jer na optici sigurno nema problema s pustanjem 50 ili 100mbita bilo gusenja ili ne. Uglavnom, uzmimo da je to istina i da on ima optiku, da je kabel od routera do kompa dobar, neka prijavi gresku i tehnicar ce to doc rjesit. Ja sam prijavio gresku s maxtvom jutros u 4 su me zvali da to rjese, nisu uspjeli, pa me opet zvao netko kompetentniji u 6 (nije me bilo) i u 8 navecer i opet nismo uspili rijesit. Evo sad cemo vidjet kad ce tehnicar doc zamjenit stb. Tako da ove price svasta moze bit oko tcoma ali da im je korisnicka sluzba na vrhuncu, jest. Meni kad su stavljali optiku momak je fino s acternom sve provjerio dal je dobro postpojeno (spoj od uvoda u kucu do routera, pa od uvoda u kucu do centrale). Rekao je da ce pratit stanje linije sljedeca 3 dana dal se radi ip lease svako 24 sata. Ako bude problema da dodje ponovno, a ako ja vidim probleme da javim pa da oni odmah izlaze i da su znali cijele instalacije zgrade mjenjat kad je kooperant malo previse zavrnuo niti. Tako da nazalost, iskustveno ovo sto pricas za optiku jednostavno ne stoji jer im je to ocito glavna stvar u koju ulazu maksimalno a mogu razumjet i zasto.

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

 a u drugoj kući smo stvar rijesili extenderom , tako da nakraju opet sve ide kroz taj speedport

 Znači, nije samo i isključivo Speedport taj koji samostalno drži wifi za 2 kuće. Zato sam i bio skeptičan i bio sam u pravu.

 

A ovo ti je bilo potpuno nepotrebno: "da bi tvoje kraljevsko visocanstvo blazeno zaspalo uvjereno da speedport i nije tako loš ".

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 9:17 (ridealong).
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

@ridealong

Pa u prvom komentaru sam odmah naveo da koristim extender, a ti si u taj i takav komentar izrazio sumnju na što sam ti odgovorio sarkasticno...

Promet prikupljen preko extendera isto ide kroz speedport, a kolege su gore pisali da taj ruter nepodnosi velike promete i puno istovremenih korisnika. Extender koristim samo zbog povećanja dometa wifi-a po cjelom drugom objektu, a speedport uredno radi cak i kad vecina stanovnika oba objekta budu u prvom objektu ( neka zajednicka vecera, festa i sl ) pa smo svi tada nakaceni direktno na speedport ( jer tu nema signala od extendera pa se svi uredjaji automatski prebace s obzirom da imaju memorirane obje mreze ).
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

@ridealong

Pa u prvom komentaru sam odmah naveo da koristim extender, a ti si u taj i takav komentar izrazio sumnju na što sam ti odgovorio sarkasticno...

Promet prikupljen preko extendera isto ide kroz speedport, a kolege su gore pisali da taj ruter nepodnosi velike promete i puno istovremenih korisnika. Extender koristim samo zbog povećanja dometa wifi-a po cjelom drugom objektu, a speedport uredno radi cak i kad vecina stanovnika oba objekta budu u prvom objektu ( neka zajednicka vecera, festa i sl ) pa smo svi tada nakaceni direktno na speedport ( jer tu nema signala od extendera pa se svi uredjaji automatski prebace s obzirom da imaju memorirane obje mreze ).

 Imaš pravo. Nisam vidio ovo s extenderom. Koristim extender i to je gašenje požara kantom vode. Planiram kupiti pošteni AP i ugasiti wifi na routeru kojeg mi je dao HT.

 

Ovaj dio sa sarkazmom ti je bez veze ali to je loš običaj foruma.

 

Veći broj korisnika: nije isto imati spojena 2 uređaja koji non stop sišu torente i 10 uređaja koji su spojeni na wifi samo da bi im se gurnula obavijest da imaju novi e-mail, poruka preko Whatsappa ili da uploadaju jednu fotku na FB.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 13:05 (ridealong).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
bunker kaže...

@ridealong

Pa u prvom komentaru sam odmah naveo da koristim extender, a ti si u taj i takav komentar izrazio sumnju na što sam ti odgovorio sarkasticno...

Promet prikupljen preko extendera isto ide kroz speedport, a kolege su gore pisali da taj ruter nepodnosi velike promete i puno istovremenih korisnika. Extender koristim samo zbog povećanja dometa wifi-a po cjelom drugom objektu, a speedport uredno radi cak i kad vecina stanovnika oba objekta budu u prvom objektu ( neka zajednicka vecera, festa i sl ) pa smo svi tada nakaceni direktno na speedport ( jer tu nema signala od extendera pa se svi uredjaji automatski prebace s obzirom da imaju memorirane obje mreze ).

 Imaš pravo. Nisam vidio ovo s extenderom. Koristim extender i to je gašenje požara kantom vode. Planiram kupiti pošteni AP i ugasiti wifi na routeru kojeg mi je dao HT.

 

Ovaj dio sa sarkazmom ti je bez veze ali to je loš običaj foruma.

 

Veći broj korisnika: nije isto imati spojena 2 uređaja koji non stop sišu torente i 10 uređaja koji su spojeni na wifi samo da bi im se gurnula obavijest da imaju novi e-mail, poruka preko Whatsappa ili da uploadaju jednu fotku na FB.

 Upravo to....

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam poslo prigovor za raskid ugovora prije 15 dana nista ne javljaju, sad zovem oni se ispricavaju pogrijesili su jedno solo u mailu , o pa jebem ti majku. 

 

Samo radi toga, da mogu naplatiti za nadolazeci mijesec pa ce onda raskinuti 200% Smrdljivci usrani.

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Moj brat je na optici T-com,, ima 100/20 u ugovoru, a na speedtestu nikad vise od 68/13. Posto ja nisam blizu Zagreba gdje je on, samo da pitam ima li tko takvih iskustava? Sluzba za korisnike kaze da je to normalno i da je rijec o oscilacijama nekim.... I vec 2 mjeseca se nateze s njima. Ima novi komp, u novoj je zgradi, spojen je novim lan kabelom. Ima valjda speedport router i jos neki.. Meni je to glupo jer ja sad na bakru imam skoro tu brzinu, a imat cu i vise kad prodje vectoring... Smatrao sam da je optika nesto naprednije,, a sad se pitam,, da li je uistinu....

 Na bakru je max brzina za privatne korisnike 50/10. i to je 20kn skuplje nego što tvoj brat plaća optiku 100/20. istina da bi trebalo provjeriti o čemu se tu radi, ali vidim nijedan razlog da se ostane na bakru...

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

@ridealong

Slazem se. Nismo od onih kaj 24/7 vrte torente i sl.... Zivimo zivot, neki se od nas skoluju, neki studiraju, neki rade, neki se bave sportom, neki plesom, izlazi se u kina i klubove...i za takav uobicajen prosjecan zivot taj speedport vise nego dobro nam sluzi glede nasih internetskih potreba i obveza ( job, fakultetske obveze, multimedija, im apk, malo igrica, . . )
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

@ridealong

Slazem se. Nismo od onih kaj 24/7 vrte torente i sl.... Zivimo zivot, neki se od nas skoluju, neki studiraju, neki rade, neki se bave sportom, neki plesom, izlazi se u kina i klubove...i za takav uobicajen prosjecan zivot taj speedport vise nego dobro nam sluzi glede nasih internetskih potreba i obveza ( job, fakultetske obveze, multimedija, im apk, malo igrica, . . )

 je a ovaj je forum za napredne korisnike, bar se tako osjecamo....i zato govorimo da je šrot......za obicne ljude je ok router....

battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

 je a ovaj je forum za napredne korisnike, bar se tako osjecamo....i zato govorimo da je šrot......za obicne ljude je ok router....

 

A korištenje torenta , količina ostvarenog mjesečnog prometa i broj konektiranih devicesa imaju kakvu točnu vezu sa razlikom  između "naprednog korisnika" i "običnih ljudi" ...????

 

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
dado16 kaže...

 je a ovaj je forum za napredne korisnike, bar se tako osjecamo....i zato govorimo da je šrot......za obicne ljude je ok router....

 

A korištenje torenta , količina ostvarenog mjesečnog prometa i broj konektiranih devicesa imaju kakvu točnu vezu sa razlikom  između "naprednog korisnika" i "običnih ljudi" ...????

 

 

 70% ljudi nezna sto je torrent u HR, kao ni koliko je ostvario mjesecnog prometa...To je samo jedan dio, ima jos 101 razlog zasto router ne valja

battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Nekuzim...osjecas se naprednim korisnikom jer koristis torente ili.... ??

😊
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Nekuzim...osjecas se naprednim korisnikom jer koristis torente ili.... ??

😊

 Govorimo o routeru(kome je šrot kome nije), ali ocito ne shvacas poantu(kao sto ni ja ne shvacam tvoju poantu oko ulazenja nekome u dvorištu gdje si se raspisao(hrt),ali zato nisam ni komentirao)...nevermind

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 14:43 (dado16).
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ok, kuzim ja tebe, a kuzis i ti mene kada kazem da pojam naprednog korisnika nemora imati nikakve veze sa brojem devicesa i kolicinom prometa ....

Koliko je ili nije šrot taj speedport će pokazati statistika i neki neovisni testovi. Ja mogu samo iznijeti moja iskustva da nas dobro sluzi . Zaboravio sam spomenuti da su i dva smart tv-a konektirani na njega ( jedan drito, drugi preko extendera ) i djeca to nemilice rabe...
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Ok, kuzim ja tebe, a kuzis i ti mene kada kazem da pojam naprednog korisnika nemora imati nikakve veze sa brojem devicesa i kolicinom prometa ....

Koliko je ili nije šrot taj speedport će pokazati statistika i neki neovisni testovi. Ja mogu samo iznijeti moja iskustva da nas dobro sluzi . Zaboravio sam spomenuti da su i dva smart tv-a konektirani na njega ( jedan drito, drugi preko extendera ) i djeca to nemilice rabe...

 Ok kuzimo se :), al i dalje to sto djeca nemilice rabe nije tesko korištenje, više bi bilo uploadiranje konstatno podataka sa više uređaja, održavanje servera itd, i jos na to downloadiranje novih podataka, gdje se koristi full bandwith interneta..

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jopa25 kaže...
Clarkec kaže...

Moj brat je na optici T-com,, ima 100/20 u ugovoru, a na speedtestu nikad vise od 68/13. Posto ja nisam blizu Zagreba gdje je on, samo da pitam ima li tko takvih iskustava? Sluzba za korisnike kaze da je to normalno i da je rijec o oscilacijama nekim.... I vec 2 mjeseca se nateze s njima. Ima novi komp, u novoj je zgradi, spojen je novim lan kabelom. Ima valjda speedport router i jos neki.. Meni je to glupo jer ja sad na bakru imam skoro tu brzinu, a imat cu i vise kad prodje vectoring... Smatrao sam da je optika nesto naprednije,, a sad se pitam,, da li je uistinu....

 Na bakru je max brzina za privatne korisnike 50/10. i to je 20kn skuplje nego što tvoj brat plaća optiku 100/20. istina da bi trebalo provjeriti o čemu se tu radi, ali vidim nijedan razlog da se ostane na bakru...

 Znam, imam tu brzinu i nemam problema s njom. Placam 239 kuna s max tvom a brat optiku placa bez max tva toliko.... Samo njemu isporucuju 65% ugovorene brzine i vec 2 mjeseca bezuspjesno pokusava to popraviti.. preko 50 poziva itd itd. Na bakru cu ja uskoro dobiti oko 100/40 tako da cu bolje prolazit nego on :D A i sad su nam slicne brzine. 

16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

HM ne bih diskutirao s vama, nisam bas pismen i nacitan da pojasnim.

Ali onako razmislajm...

 Koliko TCom ima korisnika i koji ruter imaju?

Ne  diram Njemacku

Koliko vas ovdje tvrdi da je los ruter?

Sto dobivate s tim sto pisete da ruter ne valja  ili da  je najbolji itd,-?

Da li vas ISP cita vase postove i razmislja da vam udovolji vase prohtjeve, kako biste mogli reci da ISP daje jako dobar ruter (namjerno govorim  ne najbolji nego jako dobar)

Nezadovoljnih je jako malo.

Koliko ste vi naprefniji korisnik od mene? ja mjesecno 45GB napravim prometa. mjesecno, a vi oko 1500 GB i zato vam moram vjerovati sto vi kazete?

od 2009 god sam AMIS-ov  i od drugog dana imam Thomson Spedtouck 780, i koliko sam molitve nasao svih relihoja , voodoo kokodakanje radio da mi ruter posandrca i da mi zamjene (laicki se nadao da mi ponude brzu brzinu s promjenom rutera) taj ruter  radi jos uvijek i meni je MALI MEDO GRIZLI !!!!! Ne da se i svojom kvalitetom me odusevljava, stabilnost, pokrivenost wi-fia itd,

RUter je dobar ali usluga je uzasna tj brzine koje imam 9 godina, jos malo.

 

Dado, sto predlazes u vidu rutera Speedporta, kad je tako los, sto da radimo ?

Zaboravi to napredni i pocetnik korisnik, to su suplje price. Svaki dan ucimo o novim stvarima.

 

Sto predlazes u vezi rutera? Tebi nije dobar a vecini je dobar. jer ovdje mozemo na obje ruke nabrojati nezadovoljnika. a bogami toliko TCOm siguro nema korisnika, nego puno vise,

 

Ne zamjeri,

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ono što mene fascinira kod teleoperatera, poglavito telekoma, je uspjeh da zakompliciraju prezentirati/objasniti najbanalnije stvari.

 

npr. Ja prvo nemogu pronaći gdje je navedeno koju internet brzinu imam/plaćam? Na korisničkim stranicama mi samo piše usluga: dialup internet, i onda dublje u opcijama max3, brzina se ne spominje, pa je valjda standardna... koja god bila.

Kada mjerim nezavisnim alatima prikazuje 20Mb/s (onda je to valjda standardna), pa onda odem na stranicu da vidim ponude za povećanje brzine https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina stoji 10 kn/mjesečno, za šta? da uzmem 10 umjesto 20 (jel ima i opcija 10Mb/s) ili mogu izabrati koju hoću brzinu od 4 ponuđenih za 10 kuna?

A navodno (pročitao negdje, naravno ne na telekom stranici) da i veća brzina ima ograničen promet!?

 

To im je valjda profesionalna deformacija, zamuti vodu koliko možeš...

 

Ako već negdje nema trebalo bi izmisliti zanimanje: tumač ponuda telekom operatera!

 

- Pa da gospođo, pa sve vam kaže... Za samo 1 kunu dobijete 50Mb/s brz flat internet i neograničeno telefoniranje unutar mreže...

To znači mjesečno plačate 239 kuna, za brzinu koju podnosi vaš vod znači... do 5 Mb/s, besplatno telefonirate prvih 180 minuta, ostalo plaćate po važećem cjeniku, i obavezni ste sve plaćati naredna 24 mjeseca, u suprotnom podižemo ovršni postupak protiv vas,.. Zar ste vi nekako drukčije razumjeli!?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

@jebodiah

Pisanje osvrta i kritika ima svog efekta, naravno, na one koje to zanima i koji su dovoljno inteligentni da malo istraze uredjaj ili uslugu prije nego bilo kaj potpisu ili plate.

Bas za taj speedport sam se i ja nacitao losih kritika a prosle godine sam u srpnju prelazio sa amisa na ht. Dobro sam se informirao o svojim potrosackim pravima, utvrdio da do 14 dana nakon ukapcanja mogu raskinuti ugovor bez posljedica, i taj detalj sam naglasavao svakome u voice ili mail kontaktu sa ht u fazi dogovora, ugovora ....

Kada je to jutro zvao tehnicar da će tijekom dana doći sa modemom i ukljuciti uslugu, odmah sam navalio sa pitanjima o tome koji će modem donijeti i ponovio sam prijetnju da će odmah sve i odnijeti ako ja nebudem zadovoljan. Znam da taj jadni tehnicar nije nista kriv niti donosi odluke, no on mi dolazi doma kao predstavnik ht tvrtke koja niti prema meni nebi imala milosti i ovrsila bi me taj cas za sto kuna ak zakasnim kojom ratom...

Tehnicar je donio 4 tipa modema, tri mi je pokazao u autu, a cetvrtog je ponio u kuću k meni. Cim sam vidio speedport natpis na kutiji, odmah sam poceo iznositi sumnje i procitane kritike. Tehnicar me uvjeravao da je to novi model koji je u ponudi tek koji tjedan i da na njega nema kritika ( u inozemstvu je dulje već u upotrebi ). Covjek ga postavio na zid, ja obisao cjelu kuću da ispitam wifi, modem je na katu a u jednoj sobi u prizemlju je bio slab signal pa je tehnicar onda zakosio modem ( gornji dio odmakao od zida 1 cm ) pa sam ponovio mjerenje u cjeloj kući i sada je bilo sve ok. Tehnicar mi ostavio svoj broj, zlu netrebalo, ja mu uvalio pinku da moze gablati tjedan dana na moj brk i odtada do danas sve u redu.

Znaci, ja sam to svoje iskustvo prepricao i unutar sire obitelji, poslovnih suradnika, u kvartovskoj birtiji, teretani, streljani, a evo i ovdje. Nemora taj info doći do ht managera, dosta je da dodje do sadasnjih ili budućih korisnika bilo kojeg operatera pa da taj korisnik zna svoja prava i nacine kako ih ostvariti. Da sto tehnicara donese natrag taj modem u par dana zbog zalbi korisnika, već bi se nekom u ht blinkala alarmna lampica. A tamo ti sitni i srednji manageri vrlo lako izgube svoju poziciju pa nije bas da im je svejedno....

Te price o naprednim korisnicima su cisti egoizam pa ih neuzimaj zaozbiljno. Odrzavam pedesetak racunala ( ne sam, naravno ) pa se nesmatram nimalo naprednijim od bilo koga ovdje. Ovo je forum, i kao i svaki forum ima ulogu razmjene iskustva i misljenja. Ucenje i sticanje diplomi i licenci se obavlja u drugim institucijama pa tamo postoji stupnjevanje po nivou znanja, licence i sl, a ovdje smo svi jednaki....

😊


7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

Sto dobivate s tim sto pisete da ruter ne valja  ili da  je najbolji itd,-?

Da li vas ISP cita vase postove i razmislja da vam udovolji vase prohtjeve, kako biste mogli reci da ISP daje jako dobar ruter (namjerno govorim  ne najbolji nego jako dobar)

Nezadovoljnih je jako malo.


 

 

 

 

ISP zna koliko mu se ljudi žalilo na pojedini router i onda zna što valja, a što ne valja u praksi. I meni su doma došli s novim routerom kako bi isključili taj faktor iz jednadžbe rješavanja problema s internetskom vezom.

 

Nema savršenog uređaja, ali su neki malo bolji od drugih. Uređaje se nabavlja na veliko. U nekim serijama ima i loših uređaja. I tada ISP ima problem jer ima previše žalbi korisnika. A bilo je i kvalitetnih uređaja o kojima se i danas piše. Npr. Siemens SX763. Kao što vidiš iz ponude uređaja u dužem razdoblju, ISP stalno mijenja proizvođače routera i ne drži se samo jednog proizvođača. Zbog toga možeš slobodno pitati tehničara koji od tih routera nešto vrijedi, a koji ne, jer je i njemu stalo da ima što manje problema na terenu.

 

Tako nekako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 9:57 (ridealong).
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...



Te price o naprednim korisnicima su cisti egoizam pa ih neuzimaj zaozbiljno.

 Ne baš. Ako netko koristi router podešen onako kako mu ga je tehničar ili dostavljač donio i više ga nikada niti ne pipne, onda ne možeš reći da je to jednako nekome tko koristi vise mogućnosti routera dostupnih u samom softveru uređaja i za čije podešavanje je potrebno i dodatno znanje, a bogme i praksa.

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
.....i za čije podešavanje je potrebno i dodatno znanje, a bogme i praksa.

 

 

Kompa, svatko tko zna pronaći ovaj forum , otvoriti mail account, registrirati se na forumu , to isto znanje mu je dovoljno da bi postavio upit ili pronašao već prije objašnjeno detaljnije podešavanje bilo kojeg uređaja pa tako i tog našeg jadnog speedporta. 

 

Ja razumijem da nekome podiže samopouzdanje ako se smatra boljim od nekog drugog na bilo kojem polju , no imam dovoljno godina i životnog iskustva da bih znao da se znanje skuplja desetljećima ( i kontinuirano nadograđuje ) a kojekakve licence znaju dosegnuti i 200 000 kn ( plus kaj se obnavljaju svakih par godina ) no takvih je na forumima jako jako malo. Mislim da bi nekakva realna anketa pokazala da je ovdje prosjek godina 13-20 ( sudim to po temama gdje vidim da se netko upusti u dubine nekog softvera ili hardvera, a na drugoj temi istovremeno traži pomoć za srednješkolsku zadaću ili pita da li on sa 15 god može dobiti kreditnu karticu u banci za online plaćanje, ili zanesen nekim člankom o kali linuxu pita kako bi se on spojio na susjedov modem da mu ćaća nema kontrolu ili uvid.....i x puta sam dosada  naletio na takve primjere ).

 

Prošlu godinu sam par mjeseci  radio na implementaciji win10 u jednoj dosta poznatoj hr tvrtci ( radili smo kao vanjski suradnici ) , tvrtka ima cca 200 zaposlenika , oko stotinjak raznoraznih umreženih uređaja ( od mobitela , pisača , skenera, do radnih stanica koje upravljaju strojevima i robotima u proizvodnom procesu ) , jako su oslonjeni na vanjske apk licencirane u americi , puno korespodencije izmjenjuju sa kojekakvim i državnim i međunarodnim faktorima , godišnja zarada im se mjeri u stotinama miliona kn ...... i s pravom ih se može smatrati ozbiljnim i kompleksnim poslovnim faktorom ....a za torente i neki mega upload nit čuli nit vidli ( hoću reći da to kaj netko vrši gomilu downloada ili uploada, administrira poneki server, ima u glavi sliku kaj i gdje poklikati u postavkama speedporta a ja ću morati prije pročitati manual i sl pa se zbog toga osjeća napredni korisnik je samo njegovo sitno veselje u njegovom lokalnom svemiru... )

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...

.........

 

ISP zna koliko mu se ljudi žalilo na pojedini router i onda zna što valja, a što ne valja u praksi. I meni su doma došli s novim routerom kako bi isključili taj faktor iz jednadžbe rješavanja problema s internetskom vezom.

 

Nema savršenog uređaja, ali su neki malo bolji od drugih. Uređaje se nabavlja na veliko. U nekim serijama ima i loših uređaja. I tada ISP ima problem jer ima previše žalbi korisnika. A bilo je i kvalitetnih uređaja o kojima se i danas piše. Npr. Siemens SX763. Kao što vidiš iz ponude uređaja u dužem razdoblju, ISP stalno mijenja proizvođače routera i ne drži se samo jednog proizvođača. Zbog toga možeš slobodno pitati tehničara koji od tih routera nešto vrijedi, a koji ne, jer je i njemu stalo da ima što manje problema na terenu.

 

Tako nekako.

Slatem se s tobom.

 Radovito javljati o nepravilnosti i disfunkcionalnosti mreze i rutera.

Ali na koji nacin je jedan korisnik rekao da mi ne valja moj Speedtouch ( uzeo sam taj primjer rutera jer ga imam ) i onda se pitam o cemu on to .  Takvih problema nema itd .....

Cemu takvo pisanje?

Nije vise ni internet vjerodostojan, ima tu fraza trolova. cega jos, koji samo sire krive cinjenice.

Problem je u nacinu iskazivanja cinjenice,

 

To s ISP i standard ruter  mi je shvatljivo. Radi se o cirki 20 000 - 50 000 komada ( tako mi u glavi stoii slika za jednog velikog ISP ) koji telekom nada da ce zadovoljiti osnovne  potrebe korisnika.

J

Problem je sto dosta informacija krivo predocena. I Meni je poput gore forumas bunker. jezim se sto cu i ja dobiti takav model jer pisete sve najgore . a nemamo mi izbora  izabrati koji bi ruter htjeli za nase potrebe. Moje su potrebe 100/100 brzine ako ima, da osigurava rad u ovom trenutku, s 2 PC. 9 android mob 5 Apple tableta (ne primam Plivadon) , sigurnosti objekta. i da li ce to taj vas los ruter moci.

Po vasem pricanju i iskustvu

 

Bunker zamolio bi ako je moguce i ako imas volje. da mi posaljes sliku  info markice na kutiji tog rutera koji je to model. da budem spreman zatraziti i dobiti takav model. Vjerujem da je ISP regirao i da proizvodac ispravio. I da odsada dobivamo taj ispravljen model.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...

.........

 

ISP zna koliko mu se ljudi žalilo na pojedini router i onda zna što valja, a što ne valja u praksi. I meni su doma došli s novim routerom kako bi isključili taj faktor iz jednadžbe rješavanja problema s internetskom vezom.

 

Nema savršenog uređaja, ali su neki malo bolji od drugih. Uređaje se nabavlja na veliko. U nekim serijama ima i loših uređaja. I tada ISP ima problem jer ima previše žalbi korisnika. A bilo je i kvalitetnih uređaja o kojima se i danas piše. Npr. Siemens SX763. Kao što vidiš iz ponude uređaja u dužem razdoblju, ISP stalno mijenja proizvođače routera i ne drži se samo jednog proizvođača. Zbog toga možeš slobodno pitati tehničara koji od tih routera nešto vrijedi, a koji ne, jer je i njemu stalo da ima što manje problema na terenu.

 

Tako nekako.

Slatem se s tobom.

 Radovito javljati o nepravilnosti i disfunkcionalnosti mreze i rutera.

Ali na koji nacin je jedan korisnik rekao da mi ne valja moj Speedtouch ( uzeo sam taj primjer rutera jer ga imam ) i onda se pitam o cemu on to .  Takvih problema nema itd .....

Cemu takvo pisanje?

Nije vise ni internet vjerodostojan, ima tu fraza trolova. cega jos, koji samo sire krive cinjenice.

Problem je u nacinu iskazivanja cinjenice,

 

To s ISP i standard ruter  mi je shvatljivo. Radi se o cirki 20 000 - 50 000 komada ( tako mi u glavi stoii slika za jednog velikog ISP ) koji telekom nada da ce zadovoljiti osnovne  potrebe korisnika.

J

Problem je sto dosta informacija krivo predocena. I Meni je poput gore forumas bunker. jezim se sto cu i ja dobiti takav model jer pisete sve najgore . a nemamo mi izbora  izabrati koji bi ruter htjeli za nase potrebe. Moje su potrebe 100/100 brzine ako ima, da osigurava rad u ovom trenutku, s 2 PC. 9 android mob 5 Apple tableta (ne primam Plivadon) , sigurnosti objekta. i da li ce to taj vas los ruter moci.

Po vasem pricanju i iskustvu

 

Bunker zamolio bi ako je moguce i ako imas volje. da mi posaljes sliku  info markice na kutiji tog rutera koji je to model. da budem spreman zatraziti i dobiti takav model. Vjerujem da je ISP regirao i da proizvodac ispravio. I da odsada dobivamo taj ispravljen model.

 Ako zelis imat preko WiFi-a nesto priblizno 100/100 koju trazis onda ces morat kupit router/AP.

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

@jebodiah

Evo ti slike kutije i modema ( montiran je na zid , šarafići su ušarafljeni tako da vire 1 cm iz zida, a donja strana modema je udaljena komadom stiropora od zida, cime sam dobio kosinu rasprostiranja wifi signala prema donjem katu... Po shemama valovi se sire koncentricno po horizontali gledano na polozaj antene unutar uredjaja )
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
cak nije u routeru samome problem nego do firmware u routeru, totalno su ga zakljucali gdje isti taj router u njemackoj je otkljucan i moze se prckat po njemu. Jer uz malo dorađeni firmware router cak i radi kak treba, ali problem je sto god ti na nasim routerima napravimo, router povlaci podatke kroz ACS(interneta aplikacija t-coma) i automatski acs skida ponovno njihov firmware i nikako ga se ne mozes rijesiti...
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

@jebodiah

Evo ti slike kutije i modema ( montiran je na zid , šarafići su ušarafljeni tako da vire 1 cm iz zida, a donja strana modema je udaljena komadom stiropora od zida, cime sam dobio kosinu rasprostiranja wifi signala prema donjem katu... Po shemama valovi se sire koncentricno po horizontali gledano na polozaj antene unutar uredjaja )

 Da, ovo je taj Ci model s AC wifi. Taj su i meni dali.

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
ridealong kaže...
.....i za čije podešavanje je potrebno i dodatno znanje, a bogme i praksa.

 

 

Kompa, svatko tko zna pronaći ovaj forum , otvoriti mail account, registrirati se na forumu , to isto znanje mu je dovoljno da bi postavio upit ili pronašao već prije objašnjeno detaljnije podešavanje bilo kojeg uređaja pa tako i tog našeg jadnog speedporta. 

 


Pa valjda je važnije nešto samostalno naučiti nego non stop tražiti pomoć drugih (dati čovjeku ribu nasuprot naučiti ga loviti ribu)? A za pojedine dijelove softvera routera nekog vraga moraš znati. Ne možeš napamet nabadati, a neke parametre niti ne možeš znati (npr. parametre VoIP-a na centrali i sl.). Zbog toga je netko tko temeljito razumije što i kako podesiti u softveru routeru ipak korak dalje od nevježe koji samo ubode kablove u router i koristi ga prema super kratkim uputama koje dođu uz router (https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=9869&rType=2).

 

"U zemlji slijepih jednooki čovjek je kralj"

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 20:34 (ridealong).
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
jezim se sto cu i ja dobiti takav model jer pisete sve najgore . a nemamo mi izbora  izabrati koji bi ruter htjeli za nase potrebe.

 

 

Problem je u tome da se dolazak tehničara i njegova pomoć pri instalaciji routere naplaćuje. I to ponekad dosta papreno. Pa ljudi od toga odustaju Pa nemaju koga pitati. Samostalna instalacija se ne naplaćuje ili se naplaćuje simbolično - 1 kunu. Pošalju ti kutiju i kratke upute kako spojiti router i kablove i to je to. Tehničara ne vidiš. Ako tehničar ipak dođe - slobodno pitaj što preporučuje. Zna on bolje od nas.

 

Bunkeru je dovoljan Speedport, ja koristim ZTE 931 VII router i planiram kupiti dodatni router, a ovaj ZTE će mi samo držati vezu na internet. Tako sam već radio s nekim drugim starim routerima ISP-a, a moj dodatni router je nažalost zastario, pa mu sada tražim zamjenu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

@ridealong

E ovaj tvoj zadnji komentar mi je puno prihvatljiviji od prijasnjih.

Jedan od problema interneta je i taj kaj je pun dezinformacija i paušalnih tvrdnji od neadekvatnih osoba.

Ovako kako si sada napisao ( da je meni dovoljan i taj speedport ) je puno objektivnije nego ga onako generalno napljuvati bez detaljne analize. U biti, najkorektnije bi bilo mozda reći da će većini korisnika taj ruter biti ok, navesti domet wifija, te pojasniti u kojim slucajevima i za koje potrebe je bolje zaobići ovaj model. Takvim objektivnim i profi pristupom bi mnogima olaksali stvar.

Prilikom ponude ( za max2 ) je pisalo da mi je dolazak tehnicara pri pustanju usluge free, i nitko mi to nije dosada naplatio. Prije nego je dosao do mene, isao je na onaj ormaric ( mini centrala ili kaj već, lici na semaforski ormar, nabacio mi paricu.... )

😊
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice