T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.646
|
čitano: 6.628.951
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
merceg100 kaže...

Mene zanima sljedeća stvar:

Da li ja mogu kupiti svoj ruter npr:

http://www.edigital.hr/dual-band-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p374806.html?bid=&partner=10001

i koristiti ga za T-com usluge konkretno Max3L paket, danas sam zvao službu i zatražio da me prebace na turbo 30. Doći će mi na kuću njihov ruter ali ovo me zanima radi nekih drugih stvari.

 

LP

 Da, povezes ih LAN kabelom. Ovaj Asus ima WAN port, pa onda samo povuces kabel iz ZTE-ovog LAN izlaza u WAN na Asus-u. 

Sasvim izvedivo i korisno ako trebas ovakav router. 

 

Onda ces na Asusu imati samo pristup internetu, a na ZTE-a ces spojiti telefon i MaxTV.

Never let a computer know you are in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 12:59 (IVOX).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Hrco1002 kaže...

 ovo je parica na optici i poslovni profil?

 

 Ne, nije optika, nego obicni VDSL2 na liniji na kojoj je prethodnih nekoliko godina bila aktivna 20 brzina preko ADSL2+ standarda.

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...
merceg100 kaže...

Mene zanima sljedeća stvar:

Da li ja mogu kupiti svoj ruter npr:

http://www.edigital.hr/dual-band-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p374806.html?bid=&partner=10001

i koristiti ga za T-com usluge konkretno Max3L paket, danas sam zvao službu i zatražio da me prebace na turbo 30. Doći će mi na kuću njihov ruter ali ovo me zanima radi nekih drugih stvari.

 

LP

 Da, povezes ih LAN kabelom. Ovaj Asus ima WAN port, pa onda samo povuces kabel iz ZTE-ovog LAN izlaza u WAN na Asus-u. 

Sasvim izvedivo i korisno ako trebas ovakav router. 

 

Onda ces na Asusu imati samo pristup internetu, a na ZTE-a ces spojiti telefon i MaxTV.

 Aha, to znači da zapravo ne mogu anulirati ZTE-a i koristiti samo ASUS?

 

Router bi koristio da si mogu na njega prespojiti ICYBOX kućište 3.5' x 2 HDD koje bih onda dijelio na mreži kao NAS, a ujedno da si mogu namjestiti prioritete za brzinu (da mi torrent klijent ne proguca svu brzinu za surfanje i igranje on-line). Čitao sam negdje da se to može u QoS-u postavkama rutera namjestit a da firmware koji je stavljen u ZTE ne dopušta sve te mogućnosti. Također bi si u tom ruteru postavio 2-3 WLAN mreže za goste koji bi mi se spajali na WLAN tako da se ne spajaju na glavnu mrežu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 13:53 (merceg100).
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ima li neki nacin da se poveca brznina nego sto je sada? Naime imao sam 4Mbps i digao sam na 10Mbps i jos uvjek imam 4Mbps, a trebao bih imati 10. Dali se moze nekako povecati mjenjanjem rutera ili necega u tome smislu? Nisam neki znalac, pa pomozite. :)

Find me here |||: Steam: |CRO|Vitaly™ ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Skillzor70 kaže...

Ima li neki nacin da se poveca brznina nego sto je sada? Naime imao sam 4Mbps i digao sam na 10Mbps i jos uvjek imam 4Mbps, a trebao bih imati 10. Dali se moze nekako povecati mjenjanjem rutera ili necega u tome smislu? Nisam neki znalac, pa pomozite. :)

 Nema potrebe za mijenjanjem rutera, kad si zatražio povećanje brzine? Možda ti još nisu propustili veću brzinu. Provaj nazvat službu za korisnike i provjeriti još jednom s njima da li je sve u redu.

14 godina
offline
T-Com Internet

Nije direktno vezano, ali ima li tko iskustva sa poslovima tehničara telekomunikacija u agencijama koje rade za T-com? Znači ne prodavači magle, nego baš serviseri. Ugovor na tri mjeseca, plaća navodno 4500. A ostalo?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
merceg100 kaže...

 Aha, to znači da zapravo ne mogu anulirati ZTE-a i koristiti samo ASUS?

 

Router bi koristio da si mogu na njega prespojiti ICYBOX kućište 3.5' x 2 HDD koje bih onda dijelio na mreži kao NAS, a ujedno da si mogu namjestiti prioritete za brzinu (da mi torrent klijent ne proguca svu brzinu za surfanje i igranje on-line). Čitao sam negdje da se to može u QoS-u postavkama rutera namjestit a da firmware koji je stavljen u ZTE ne dopušta sve te mogućnosti. Također bi si u tom ruteru postavio 2-3 WLAN mreže za goste koji bi mi se spajali na WLAN tako da se ne spajaju na glavnu mrežu.

 Ne, jer na ZTE spojiš MaxTV i telefon. ZTE moraš postaviti u brige mod i prespojiš na ovaj novi ruter. Time ZTE samo propušta internet i nema drugu nikakvu ulogu oko podešavanja QoS-a i dr. Ja sam tako spojio Linksys WRT1900ac, sve podesio u njegovim postavkama i radi kako treba.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 15:57 (Jura iz druge galaksije).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mr. Fugitive kaže...

Nije direktno vezano, ali ima li tko iskustva sa poslovima tehničara telekomunikacija u agencijama koje rade za T-com? Znači ne prodavači magle, nego baš serviseri. Ugovor na tri mjeseca, plaća navodno 4500. A ostalo?

 Vjerojatno si pod agencije mislio na vanjske izvođače radova , takozvane kooperante?

 

Na koju firmu si mislio?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Nije direktno vezano, ali ima li tko iskustva sa poslovima tehničara telekomunikacija u agencijama koje rade za T-com? Znači ne prodavači magle, nego baš serviseri. Ugovor na tri mjeseca, plaća navodno 4500. A ostalo?

 Vjerojatno si pod agencije mislio na vanjske izvođače radova , takozvane kooperante?

 

Na koju firmu si mislio?

 E, kooperanti. Agencija je vjerojatno samo fini izraz za to. Zapravo nisam ni pitao točno ime firme. Nekako mi je splasnuo entuzijazam kada sam čuo da su "agencija". Radi se o području Primorsko-goranske županije.

Agencija za posredovanje u zapošljavanju traži djelatnike za T-com, ali u biti ne baš za njih, nego za drugu tvrtku koja radi za njih... U krasnom dobu živimo.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Frendu uskoro stiže optika,pa nas zanima šta se od opreme dobija,koji router itd...

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
DwightSchrute kaže...

Frendu uskoro stiže optika,pa nas zanima šta se od opreme dobija,koji router itd...

 imam ju dobijes dva rutera  http://imgur.com/23VOZkP

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 18:19 (Nvidia GTX 680).
14 godina
offline
T-Com Internet

Točnije ONT i IAD(Router) :)

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

vidim da ont ima lampice tel1 tel2 i VoIP pa ako ima rj11 prikljucke za telefon vjerojatno se moze iskonfigurirat ga da se telefon spaja na njega pa se mozda zte moze skroz izbacit iz upotrebe

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Do 27.4. Obustavljena nadogradnja postojecih centrala jer huawei nije isporucio dslame, tako da bi do 27.4. Trebali stic a onda do kraja 6. Svi koji nisu predaleko imat mogucnost vdsla.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
T-Com Internet

da li to znaci da do kraja 6 mjeseca SVE centrale u RH ce podrzavat vdsl2?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
peace_of_cake kaže...

vidim da ont ima lampice tel1 tel2 i VoIP pa ako ima rj11 prikljucke za telefon vjerojatno se moze iskonfigurirat ga da se telefon spaja na njega pa se mozda zte moze skroz izbacit iz upotrebe

 Potrebno je upisati SIP podatke,tj. IMS konfiguraciju u router,što ti samo SMC može dati,ali ne daju podršku za druge routere,niti

komuniciraju s korisnicima.

Tako da,neće ići.

LP

 

EDIT:

Ne može VDSL preko kilometar i pol,dva.

 

EUNE: 321Zdravko
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 22:26 (pandza94).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Sve postojece ce moc al ko na kratkoj petlji.
Sip user i pass bije problem sazmat iz configa modema, no problem je sto ga se nadzire kroz tr069 i ako te komunikacije preko pvc 0.35 nema ne radi ni voip bar na dsl ali tako je ekvivalentno slozeno za sve.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
T-Com Internet

Ajde mi please objasni kratku petlju.

Što se tiče SIP-ova,znam da mi jedva možemo saznati 4/5,ali uvijek bi nam falio jedan.

LP

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Neznam sto nije jasno oko kratke petlje? Duzina parice do oko 1 km, srednja petlja do 2 km itd...
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Povećanje brzine zatražio sam prije 2-3mjeseca
Find me here |||: Steam: |CRO|Vitaly™ ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
15 godina
offline
T-Com Internet

Jel se iz ovoga može vidjeti koliko sam daleko od centrale i mogu li se ikako nadati vdslu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2015 9:38 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
pandza94 kaže...

Ajde mi please objasni kratku petlju.

Što se tiče SIP-ova,znam da mi jedva možemo saznati 4/5,ali uvijek bi nam falio jedan.

LP

Ne znam zašto forsiraju kratku petlju kad bi mogao povuć VDSL i na srednjoj (radi do 1600-1800 metara a kratka petlja je 900m)...

 

@tintin - ne. Slabe margine, velika gušenja. Ako netko sanira liniju, to je 18mbit max na ADSLu. VDSL bi moooožda mogao ali 20mbit plafon i npr. maxtv nebi radio jer ti treba 25 ta VDSL + IPTV.

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2015 10:51 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
T-Com Internet

Petlja =/= linija,pogledaj u riječniku 

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Lokalna petlja, linija, ULL isti klinac u ovom kontekstu. Samo da nije više od 2000 metara i radit će (pod uvjetom da je parica ok).

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
T-Com Internet

Ne baratam najbolje takvim izrazima,moja greška 

Mislim,raditi će,ali opet,gledam neku standardnu propunost na ADSL2+ je oko 13-14Mbps,da

bi se moglo prebaciti na VDSL2,barem po iskustvu.

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Starno ne kužim prije tjedan dana sam gledao svaki dan Line attenuation i uvijek je bilo oko 22db down. Neki dan pošaljem zahtjev za prebacivanje na Iskon i danas sam potpisao i poslao ugovor i sad otvorim margine na ruteru kad ono 29db down... Krasno...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Tako je i meni bilo ima san 25db i nakon unosa zahtjeva za prebacivanje na optimu skocilo mi je na 32

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

"Odbjegle" korisnike sele na lošije parice a bolje ostavljaju za svoje korisnike... Logično.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Nabavio sam od trenda zte ruter ali su u njemu njegove postavke.

Sta napraviti da proradi kod mene? 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Resetiraj ga na tvorničke postavke... I nadaj se da će preko ACSa pokupiti podatke. Ako ne, morat ćeš ručno prepisati iz svog. Valjda nemaš VOIP...

My name is Legion... For we are many!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice