Spajanje 2 rutera

poruka: 4
|
čitano: 5.998
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 rutera

Ovako zanima me da li je moguce spojiti 2 wireless rutera tj imam standardnu antenu i mreznu karticu TP-LINK sa kojim hvatam signal od rodjaka kod njega je ZTE ZXHN H108L koji je blizu mene i signal je dobar i imam net na svom kompu, eh sad kupio sam Wireless N Router TL-WR740N. Da li je moguce da spojim ovaj ruter sto sam kupio sa svojim kompom da bi imao wifi u svojoj kuci.

Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 rutera

Kada upalis svoj ruter, i spojis ga lanom u racunar. Spoji se na rodjakov internet racunarom. A kada si na mobitelu spoji se na svoj ruter. Trebao bi da imas internet

14 godina
offline
Spajanje 2 rutera

Koliko sam shvatio ti oces bridge napravit. 
Zelis da "tvoj" router prima signal od "njegovog" te ga onda ponovo emitira ?

 

 

http://forums.modem-help.co.uk/viewtopic.php?t=9432

 

 

Ja sam to radio po tom tutorijalu. Uglavnom moras imat dva routera koja se mogu medusobno spojit ( to guglaj malo ).
I onda moras oba jednako nazvati i postavit im iste šifre, te na glavnom se mora omogučit djeljenje mreže.

Ja sam upario dva Thompsona 782i i rade super prosirio sam si wifi pokrivenost na cijelu kucu i okucnicu.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 14:31 (GRDI-146).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 rutera

Hvala vam momci al situacija je sledeca, da lijepo pojasnim imam antenu koja je na krovu moje kuce i mreznu karticu TP-LINK preko koje hvatam net od rodjaka (znaci imam internet na kompjuteru), posto sam citao da treba 2 modema, kupio sam TP-LINK TL_WR740N i LINSYS WRT54G (citao sam da moze i primati i slati signal u isto vrijeme) e sada da li je moguce da spojim preko ovog LINKSYS WRT54G da prima signal preko lan kabla spojenim na kompjuter i da tako prenosi signal u kuci ili samo da prima signal pa da spojim sa TP-LINK TL_WR740N pa da on prenosi signal, kako to mogu izvesti.

 

#spojen na komp preko wifi antene i imam internet na komp-u

#dva rutera 1. TP-LINK TL_WR740N

                 2. LINSYS WRT54G

#trebao bi signal (wifi) u svojoj kuci

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice