PC i laptop istovremeno na internet

poruka: 4
|
čitano: 8.235
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PC i laptop istovremeno na internet

Pozdrav

 

Imam kasda-KD318MUI adsl router od t.coma.

imam PC i laptop.

e sad moje pitanje:

1. dali se mogu ISTOVREMENO spojiti na internet preko rutera kablom poštto router ima 2 LAN ulaza (znaci i pc i laptop istovrmeno) - ako da, kako?

2. ako ne, šta predlažete kao alternativu? u ovom slučaju laptop se može spajati bežično a pc žično

 

 

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Re: PC i laptop istovremeno na internet
zohar88 kaže...

Pozdrav

 

Imam kasda-KD318MUI adsl router od t.coma.

imam PC i laptop.

e sad moje pitanje:

1. dali se mogu ISTOVREMENO spojiti na internet preko rutera kablom poštto router ima 2 LAN ulaza (znaci i pc i laptop istovrmeno) - ako da, kako?

2. ako ne, šta predlažete kao alternativu? u ovom slučaju laptop se može spajati bežično a pc žično

 

 

hvala

1.Možeš,oba spoji kablom upiši podatke za spajanje i to je to.Nema neke filozofije.

2.Mislim da taj tvoj ruter nemože bežično..

سمندری ڈاکو
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 13:27 (pirat).
14 godina
neaktivan
offline
PC i laptop istovremeno na internet

 

a de mi reci kako da to postelim, one postavke u modemu nisu mi bas najjasnije...

 

 

da nemoze bezico, mislio sam da mi predlozite nesto (router/AP)? i kako to sve ide?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PC i laptop istovremeno na internet

Predlažem ti dosta jednostavnu metodu umrežavanja. Prije svega provjeri posebno da li ti funkcionira spajanje na net PC-a i laptopa, svakog posebno.

Prvo radiš sve korake sa priloženih slika ali na PC-u koji ti je glavni u mreži (obično stolni PC).

Uzmi bootable CD ili DVD na kojima je Windows XP (nije bitno koji windows imaš instaliran, možeš imati i različite na PC-u i laptopu). U Windowsima pokreni setup Win xp-a pa će ti se otvoriti prozor (slika 1).

Slijedi korake koji idu po slikama.

Na slici 4 odaberi ignore... ako u prozoru iznad imaš navedenih konekcija.

Kod slike 5: Ako podešavaš PC koji će ti biti glavni u mreži prilikom spajanja odabereš crvenu oznaku, a ako podešavaš sporedni PC odabereš opciju koja je zaokružena plavom bojom. Da pojasnim: U mreži, ako želiš da si spojen istovremeno sa 2 ili više PC-a, jedan (obično onaj s kojim si češće na netu) postavljaš kao glavni, dok druge postavljaš kao sporedne PC-e u mreži.

Pratiš ostale korake koji su na slikama.

Na slici 6 odabereš konekciju koju imaš na PC-u.

Na slici 8: SVI umreženi PC-i moraju imati jednako ime radne grupe (staviš npr. WORKGROUP ili GRUPA i sl.).

Završiš korake do kraja (koraka je više nego što sam postavio slika u prilogu, na njima odabirešNext).

Kad si završio sa glavnim PC-om, restartaj komp i to sve radiš na sporednom PC-u (osim promjene na slici 5).

 

Kada završiš sa umrežavanjem, spojiš se sa glavnim PC-om, tada bi i sporedni PC trebao biti na netu. Ukoliko se spojiš prvo sa sporednim tada ne možeš na net i sa glavnim.

Ako nisi uspio, pokušaj ponovno. A ako ni tada, pozovi Help u windowsima (F1) i pokušaj pratiti korake koji su ti navedeni pod umrežavanje.

 

Ja sam pokušavao prema helpu u windowsima podešavati ali nakon bezbroj pokušaja nije mi uspjevalo. Napravio bih mrežu, mogao sam prebacivati i datoteke s jednog na drugi PC, ali nikako da budem istovremeno na netu i sa jednim i drugim računalom. Tako da sam ovako uspio i to svaki puta kada bih morao npr. i reinstalirati windowse.

Metoda je inače dosta jednostavna, jedino sam ga ja malo zakomplicirao (priča mog života) :)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice