Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.281
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
x18x05x kaže...

Jel moguće ograničiti brzinu koju router prima iz zida? Prekidao mi net svaki par minuta, spojim stari router koji može primit brzinu do 150 mbps i 5h niti jednom nije prekinulo. Ako se može kako ograničio bi na nekih 220/230 mbps. Možda bi tad radilo kako spada. Router je Fritzbox 7590.

 To nema nikakve veze s vezom.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
boatenga kaže...

Ne znam jel za ovu temu, ali provukli su kabele po stupovima od struje elektre i stavili neke bijele kutije gdje vidim neke utore (uz dosta kabela smotanog isto na stupu).

E sad jel to optika koji operater ne znam. jel A1 ili tcom..

Sve napravljeno prije više od mjesec i od tad nikakvih informacija tko što (nije mi se dalo pitat kad su postavljali za koga rade)..inače sam na bakru parica postavljenom još početkom osamdesetih telefon.

Stup mi je u dvorištu. Nešto se radi ipak ;)

pretrgli se

 

 Mislim da je to A1.Oni obicno provlace kabele po stupovima od struje.

 

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
x18x05x kaže...

Jel moguće ograničiti brzinu koju router prima iz zida? Prekidao mi net svaki par minuta, spojim stari router koji može primit brzinu do 150 mbps i 5h niti jednom nije prekinulo. Ako se može kako ograničio bi na nekih 220/230 mbps. Možda bi tad radilo kako spada. Router je Fritzbox 7590.

 To nema nikakve veze s vezom.

 Našao sam ovo, u teoriji spusti brzinu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
x18x05x kaže...
sandokan111 kaže...
x18x05x kaže...

Jel moguće ograničiti brzinu koju router prima iz zida? Prekidao mi net svaki par minuta, spojim stari router koji može primit brzinu do 150 mbps i 5h niti jednom nije prekinulo. Ako se može kako ograničio bi na nekih 220/230 mbps. Možda bi tad radilo kako spada. Router je Fritzbox 7590.

 To nema nikakve veze s vezom.

 Našao sam ovo, u teoriji spusti brzinu.

 To je nesto drugo i nema veze s onim tvojim pitanjem. Ne kontrolira router kojom se ti brzinom spajas vec centrala. Da kontrolira router onda bi mogao raditi sto te volja. To naravno ne mozes jer ako ti je stavljen na dslam profil s marginom 10, nema boga da se ti spajas s marginom 3 jer si eto ti tako odlucio u routeru. (i obratno vrijedi).

Samim time, to sto si citirao se odnosi vise na to da ono sto ti je namjesteno na centrali da ti povecavas zastite po liniji (interference level). To je samo jedna od zastita i nema veze s onim sto si ranije pricao.

Zastita po vezi = sve sto ti pomaze da paketi stignu do tebe kako trebaju stici i da se ne moraju ponovno slati (ili ako se salju ponovno da se ne salju cijeli nego manji djelovi itd).

 

16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdravcek...

 

Posto sam ovih  dana obavio razgovor s A1. odlucio sam koristiti njihovu uslugu. Odnedavno je dostupna na mojoj adresi.

Sve je dogovoreno. Treba cekat tehnicara, koji bi sa mnom dogovorio termin instalacije.

 

Posto poznajem samo jednog frenda korisnika A1, koji je u DD-Zg, koristi Huawei ruter.

Pitam korisnike A1 Fiber, koji predlazu ruter, ako imaju saznjanja o izboru.
Pa nadam se, da ovim izborom, bar sebi malo poboljsao kvalitetu interneta. HT je dobra firma, ali poput ulja i vode smo. 3.5 godine se mucim.

 

Ispricavam se, ako ovo moj post nije prikladan temi.

Svako dobro

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
boatenga kaže...

Ne znam jel za ovu temu, ali provukli su kabele po stupovima od struje elektre i stavili neke bijele kutije gdje vidim neke utore (uz dosta kabela smotanog isto na stupu).

E sad jel to optika koji operater ne znam. jel A1 ili tcom..

Sve napravljeno prije više od mjesec i od tad nikakvih informacija tko što (nije mi se dalo pitat kad su postavljali za koga rade)..inače sam na bakru parica postavljenom još početkom osamdesetih telefon.

Stup mi je u dvorištu. Nešto se radi ipak ;)

pretrgli se

 

 

 

To je HT optika.

 

Probaj nja njihovom webu vidjet možeš li dobiti optiku na svojoj adresi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2022 19:06 (Syke).
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ipak je A1 optika, preko stupova od struje.

Danas mi bio prodajni predstavnik,

Da budem iskren nisam se nadao dobiti optiku u mom kvartu gdje su kuće, nema stanova zgrada ono masu korisnika nego kuće na širokom prostoru.

Nakon toliko godina zvuči primamljivo riješit se bakra i parice.

 

Edit: da zaključim uzeo sam novu liniju, optika je ipak optika. Vidjet ćemo jel vrijedi..Staru bakar plaćam još godinu nema veze..raspašoj sa internetom brzinom lol da sa našalim!

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 18:41 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Dali netko zna, budu li i lokalne centrale nadograđene na supervektoring barem nama koji smo unutar 500m.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Doktor-X kaže...
Dali netko zna, budu li i lokalne centrale nadograđene na supervektoring barem nama koji smo unutar 500m.

Prema mom mišljenju jako teško jer takav setup bi imao dosta problema i smetnji. 

12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav, danas sam prešao s A1 na Optimu. Koliko znam, u pitanju je ista (jedina) centrala. Na A1 mi je brzina bila konstantnih 15mps, mjereno na speedtestu. Na Optimi je 10-11. Ovo su parametri s rutera. Zašto mi je brzina niža? Veza je radila sasvim ok i stabilno na A1.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
parve69 kaže...

Pozdrav, danas sam prešao s A1 na Optimu. Koliko znam, u pitanju je ista (jedina) centrala. Na A1 mi je brzina bila konstantnih 15mps, mjereno na speedtestu. Na Optimi je 10-11. Ovo su parametri s rutera. Zašto mi je brzina niža? Veza je radila sasvim ok i stabilno na A1.

 Imaš maksimum linije na ADSL-u. Da ti puste vDSL mogao bi više.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ako je ovo tocno, razlika je mala. Ali ono sto mene muci - kako sam do jucer stalno mjerio 15 na speedtestu, a sada 10-11? Mogu li ih traziti da nesto promijene i ako da, sto?

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
parve69 kaže...

Ako je ovo tocno, razlika je mala. Ali ono sto mene muci - kako sam do jucer stalno mjerio 15 na speedtestu, a sada 10-11? Mogu li ih traziti da nesto promijene i ako da, sto?

 Prvo pitanje - kućna instalacija. Kakva, koliko tičnica, koliko i kakvih kabela?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Oprosti, ali zašto je to bitno? Kao što sam objasnio - još jučer su mi bila dostupna oba operatera. U 11 ujutro ištekao sam A1 ruter i uštekao Optima ruter. Na A1 sam mjerio 15, na Optimi 10-11. Pa nije se kućna instalacija promijenila, odnosno pogoršala promjenom rutera. Ne kužim se baš u to pa nemoj zamjeriti na pitanju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 10:15 (parve69).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
parve69 kaže...

Pozdrav, danas sam prešao s A1 na Optimu. Koliko znam, u pitanju je ista (jedina) centrala. Na A1 mi je brzina bila konstantnih 15mps, mjereno na speedtestu. Na Optimi je 10-11. Ovo su parametri s rutera. Zašto mi je brzina niža? Veza je radila sasvim ok i stabilno na A1.

Ocito nije ista parica. Ona je bila mrvu bolja. Malo sam skeptican da si bas imao 15 na tu razdaljinu, obzirom da bi ti vidio 15 po ip profilu bi maksimalu trebao imat na nekakvih 17/18, sto je malo teze na 2km razdaljine. Mozda si bio negdje malo blize spojen.

17024 kbps 18175 kbps 15000 15360 Up to 15 M

parve69 kaže...

Oprosti, ali zašto je to bitno? Kao što sam objasnio - još jučer su mi bila dostupna oba operatera. U 11 ujutro ištekao sam A1 ruter i uštekao Optima ruter. Na A1 sam mjerio 15, na Optimi 10-11. Pa nije se kućna instalacija promijenila, odnosno pogoršala promjenom rutera. Ne kužim se baš u to pa nemoj zamjeriti na pitanju.

 

 nema veze kucna s ovim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 10:19 (sandokan111).
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

......obrisano.......

 

Konfuzna situacija......

sranje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 16:15 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Spojili mi optiku A1 danas, ali brzina nije ta, trebao bi imati do 1000mbps ugovoreno, upload je još dobar.

Palio gasio ruter, mijenjao kablove utp5e, čak i ovaj manji koji dođe uz ruter sa njim još gore.

Mrežna kartica na matičnoj je 1000mbps itd.

Na mobovima wifi još ispod ovoga ne može ni do 200

 

Ne znam da li da odustanem od ugovora. sve mi se čini da to neće bolje.

sl sl
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

ovaj screenshot je samo wifi... a wifi speeds ide prema standardu: link

Pretpostavljam kod tebe je 802.11n, to moš vidit nakako na samom routeru, preko gui-a isto. 

 

Javi se kada testiras preko žice kako treba, i daj javi koji je model router-a? 

 

3 godine
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
boatenga kaže...

Spojili mi optiku A1 danas, ali brzina nije ta, trebao bi imati do 1000mbps ugovoreno, upload je još dobar.

Palio gasio ruter, mijenjao kablove utp5e, čak i ovaj manji koji dođe uz ruter sa njim još gore.

Mrežna kartica na matičnoj je 1000mbps itd.

Na mobovima wifi još ispod ovoga ne može ni do 200

 

Ne znam da li da odustanem od ugovora. sve mi se čini da to neće bolje.

 

Fulal si temu, ovo je za ADSL a ne optiku - trebaš pisati na A1 kućni internet - optika :)

Žali se A1.

Neka oni izmjere da li do tvog routera stvarno ide 1 Gbit ili manje i poprave.

Također je bilo spomena da treba čekati neko vrijeme dok se pusti puna brzina.

 

 

JohnW kaže...

ovaj screenshot je samo wifi... a wifi speeds ide prema standardu: link

Pretpostavljam kod tebe je 802.11n, to moš vidit nakako na samom routeru, preko gui-a isto. 

 

Javi se kada testiras preko žice kako treba, i daj javi koji je model router-a? 

 

 

Iz slike se vidi da je čovjek priložio screenshot iz browsera - odi na https://www.speedtest.net/results i vidjet ćeš da ti browser pamti sve speedtestove koje si radio u browseru preko LAN mrežnog kabela (žice).

Samo što speedtest u browseru na sve stavlja ikonicu WiFi-ja iako je mjereno LAN žicom...

 

10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije fulana tema pisao sam gore iznad cijeli događaj i što ima veze. mjerenja su sve žičano ne wifi na slici.

E sad na laptopu koji su oni donijeli tehničari je pokazalo 700-800 down, no i na njihovim mobitelima je mjerilo ko i meni manje jednako wifi.

Jedino da nije do matične starije i mrežne kartice ono deklarirano je 10/100/1000 a u stvarnosti ne daje toliko, ali opet me buni zašto je upload uvijek veći nego down ako je do kartice.

ruter Huawei ovaj koji daju za optiku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 18:01 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Upravu ste... na hover čak kaže neki Multi Connection (biće misle na broj socketa tokom testa)

 

Ugl. može biti hrpe razloga zašto je underperform: device, cpe/router, ONT/OLT, ali i sam speedtest server od A1...

da bi saznao pokusaj testirati prema drugim test serverima (ne samo ovaj A1)
možda ako se snalaziš i iperf prema nečem public: https://iperf.fr/iperf-servers.php

 

ili ako se baš baš "snalaziš" za detaljnu analizu (ako nije do device-a, router-a, servisa) koristi tcp/ip trace i vidi sto se tamo događa... packet loss, latency etc...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Slicna situacija i kod mene,,, presao na A1

Za gore, neka proba promjeniti postavke LAN adaptera u WIn iz auto -> 1000 Mbps Full Duplex, kazem neka proba...

 

Ja sam neki dan poceo, pa odustao, proces traje i ne znam koji kako ce zavrsiti, ali nije to za ovdje,,

Htio sam pitati,,, posto imam Asus P5QPL VM EPU maticnu, koja ima deklarirani dodatak 10/100/1000 LAN,,, zasto mi to nema u Windowsu ?

ima samo 10 i 100 Half i Full Duplex i Auto ( 5 stavki).

U Biosu nemam nista za LAN

Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Moze li mi netko reci po ovim parametrima zasto mi je ping puno veci nego frendovima iz mog mjestaSto mogu po tom pitanju da mi se ping smanji?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
damir117 kaže...

Moze li mi netko reci po ovim parametrima zasto mi je ping puno veci nego frendovima iz mog mjestaSto mogu po tom pitanju da mi se ping smanji?

Ili je parica (dovodni kablovi) u jako lošem stanju/okruženju ili živiš 10km od centrale...

19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Zvao sam sluzbu,navodno tehnicari rade na otklonu kvara na zracnom kabelu.Mislim da su mi prije rekli da sam nekih 1,5 km od centrale,zato me cudi ona visoka aneutacija linije?

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kakve brzine dobivate na bakru kod A1, ako itko to ima? Konkretno, kakav je upload na najvećim paketima (meni nude 60/10 što mi se baš i ne čini predobro jer HT na istoj lokaciji nudi 70/30)? Da li je tih 60mbit samo "sugestija" i imaju otvorene profile kao HT ili je stvarno limitirano na 60/10 ili koji već paket imate?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav, dok čekam da mi se A1 smiluje i napravi aktivaciju usluge može netko samo baciti pogled i reći što očekivati po ovim parametrima.

 

Zahvaljujem.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Po prikazanom vec si na maksimumu za tu liniju.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Jučer tehničar iz HT ispitivao liniju i kaže da nešto nije bilo dobro spojeno na centrali.

Kako objasniti parametre koje sam poslao prvi put, sa novim parametrima koji su nakon uključivanja linije (router_new.jpg)?

Da li su me stavili na neku lošiju paricu, ili su ovi parametri sa prve slike (router.png) parametri koji nisu bili sa centrale?

Prije uključivanja linije svijetlila je DSL lampica.

 

Zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 12:20 (zvrk159).
2 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Zovi i zatraži promjenu sa FR2 profila na ili FR1 ili regularni (ilitiga "puni").

SNR ti je iznad 14 što znači da si na stabilnijem, ali sporijem profilu.

 

Nakon toga ćemo vidjeti stanje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice