Internet bez telefona?

poruka: 22
|
čitano: 14.327
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Internet bez telefona?
Pozdrav, posto sam na faksu i našao sam stan koji nema internet ni telefon i sad me zanima koje su mi opcije za dovest internet u stan a da nije na ugovor (može jedino na 9 mjeseci), da je brz i da je neograničen.
Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Internet bez telefona?

Nemoguće. Nijedan operater ne daje takvu pretplatu.

 

Pitaj nekog od susjeda da ti da šifru od wirelessa a ti mu davaj po 50ak kn mjesečno za taj net. Alternativno, imaš one mobile tarife isto za 50ak kn mjesečno sa 1-3 GB prometa pa si napravi hotspot. Imaju ih Simpa, VIP i Bonbon.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
14 godina
offline
Re: Internet bez telefona?
Ima li mozda solucija tipa internet preko sticka, da je flat i da uzmem neki modem koji glumi hotspot (ako je to moguće)?
Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Internet bez telefona?

Alcatel ONETOUCH L850V 300Kn

5GB 4G 45Kn 30 Dana

Sad tek vidim da flat hoćeš 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 13:22 (Ivanjino96).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internet bez telefona?
Da, flat mi je bitan zbog torrenta
Pi*kice derem ko sličice!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Internet bez telefona?

T-mobile-ovi (099-098) stickovi ti imaju flat rate, 10kn na dan. Samo moraš svaki dan obnavljati (sim karticu u telefon, aktivirati tarifu, pa onda u stick) i paziti na tih 24 sata jer ako zaboraviš da treba isključiti (torrent npr.), pojede sve pare na bonu. 

Prijatelj mi je imao na pretplatu isto od t-mobilea, 300kn mjesečno, flat... Samo ne znam da li potpisuješ ugovor ili zoveš da bi produžio svaki mjesec. Najbolje nazvati službu za korisnike i raspitati se.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 15:01 (El Munjoko).
13 godina
online
Re: Internet bez telefona?

Koristim Vipov stick uboden u TP-Link MR3420 za internet u stanu. Carnet tarifa L, 25GB, preko noći flat za 155kn mjesečno (u to su uključene one naknade za frekvenciju, korištenje i što već ide, sama tarifa je 139). Imam i Vip TV to go u tome, ali ne koristim s obzirom da se računa pod promet. Ako imaš svoj stick (kupi na njuškalu za 80ak kn) onda ne moraš ići na ugovornu obavezu.

14 godina
offline
Re: Internet bez telefona?
Izgleda da mi je ostala samo ta solucija, 25 gb, iako čisto sumnjam da je to dovoljno meni i cimeru za mjesec dana
Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Internet bez telefona?

A čuj, 00-07h ti je flat, tako da torrente i veće downloade naštimavaj tada. Ne znam za povoljniju kombinaciju bez ugovorne obveze / tel. linije. Ak netko zna, i ja bih volio vidjeti pa eventualno prijeći, iako sam s ovim trenutno zadovoljan.

14 godina
offline
Re: Internet bez telefona?
A kakva je fora sa tim VIP tv to go? Može se gledat preko bilo kojeg wifia ili jedino preko tog sticka?
Pi*kice derem ko sličice!
13 godina
online
Re: Internet bez telefona?

Za sada ne znam jer nisam koristio, probaj nazvati SZK. Pogledat ću baš idući vikend kad uhvatim vremena i dođem do alternativnog pristupa Internetu kako radi pa napišem. Ako budeš zvao napiši ti, pa znamo obojica ;)

14 godina
offline
Internet bez telefona?

zvao, agentica mi je rekla da se može koristit preko bilo kojeg wifia i može se koristit na više uređaja... i jos mi je rekla da kad se potrose ti 25 gb da onda brzina interneta padne toliko nisko da se ni video ne može pogledati... samo sam ju zaboravio pitat kako se plaća taj internet, preko bonova ili? i pretpostavljam da je to na ugovornu obvezu

Pi*kice derem ko sličice!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2015 14:02 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Internet bez telefona?

Moraš razlikovati ugovor od ugovorne obaveze. Plaćaš na ugovor (pretplata), svaki mjesec ti stigne račun, ali kako sam gore napisao - ako imaš svoj stick ili nešto pomoću čega ćeš koristiti karticu koju dobiješ od njih - nema ugovorne obaveze. Ugovorna obaveza podrazumijeva da ne možeš raskinuti ugovor. Ja da želim, mogu sutra otići u Vipov centar i reći da ne želim više koristiti uslugu i raskinuti ugovor. Kupio sam polovni stick s njuškala, jer ako želiš od njih opremu, onda moraš potpisati ugovor s ugovornom obvezom.

 

Brzina pada jer je to fora većine naših mobilnih providera. Kao flat, uz ograničenje brzine nakon trošenja dogovorene količine prometa. U principu služi samo da te ne oderu ako proletiš kroz paket, za puno više i nije ta brzina nakon ispucavanja paketa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2015 16:13 (Arto).
15 godina
odjavljen
offline
Internet bez telefona?

A zašto je problem pitati susjeda za Wifi i izbjeći sve moguće ugovore i cirkuse? Upališ laptop, pogledaš naziv mreže, signal i prema njemu ocijeniš na koja vrata kucati. Meni osobno nebi bio nikakav problem dati nekom pristup za 50kn mjesečno...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Internet bez telefona?
Sum_of_all_fears kaže...

A zašto je problem pitati susjeda za Wifi i izbjeći sve moguće ugovore i cirkuse? Upališ laptop, pogledaš naziv mreže, signal i prema njemu ocijeniš na koja vrata kucati. Meni osobno nebi bio nikakav problem dati nekom pristup za 50kn mjesečno...

 Najbolja varijanta.

12 godina
offline
Re: Internet bez telefona?
Arto kaže...

Koristim Vipov stick uboden u TP-Link MR3420 za internet u stanu. Carnet tarifa L, 25GB, preko noći flat za 155kn mjesečno (u to su uključene one naknade za frekvenciju, korištenje i što već ide, sama tarifa je 139). Imam i Vip TV to go u tome, ali ne koristim s obzirom da se računa pod promet. Ako imaš svoj stick (kupi na njuškalu za 80ak kn) onda ne moraš ići na ugovornu obavezu.

 Ovo je samo za študente i profesore. :/ za obične smrtnike je preko 200kn mjesecno...

13 godina
online
Re: Internet bez telefona?

Rekao je na početku da je student.

 

Ali ako imaš AAI, nije baš da ih zanima čiji je.

14 godina
offline
Re: Internet bez telefona?
Sum_of_all_fears kaže...

A zašto je problem pitati susjeda za Wifi i izbjeći sve moguće ugovore i cirkuse? Upališ laptop, pogledaš naziv mreže, signal i prema njemu ocijeniš na koja vrata kucati. Meni osobno nebi bio nikakav problem dati nekom pristup za 50kn mjesečno...

nije naravno nikakav problem pitat ni platiti, čak bi to bilo i najbolje ali svi znamo da torrent uspori internet pa bi mozda to moglo smetat vlasniku, ja i cimer spajamo ukupno 5 uređaja na wifi od kojih minimalno 2 mogu skidat nesto... ali izgleda da ce to ostati kao jedina opcija 

Pi*kice derem ko sličice!
15 godina
offline
Internet bez telefona?

ja sam isto student i sad trazim za stan isto internet bez ugovorne obveze, i eto nasao sam ponesto kod svakog operatera. problem je sto se kod tog interneta bez ugovorne obveze pljaca prikljucak od 700-1000 kn ovisno o operateru(no nas je 4 pa cemo podjelit).

npr vip nudi 5-50 mbpsa za 240 kn mjesecno uz 1000 kn jednokratnog placanja prikljucka. optima nudi 10 mbpsa za 247 kuna uz 750 kn prikljucka. iskon nudi 10 mbpsa uz obavezu uzimanja telefona za 220 kn mjesecno uz 600 kn prikljucka. i h1 nudi 10 mbpsa uz telefon isto obavezni za 209 kn mjesecno uz prikljucak 750 kn.

 

od sveg ovog se najvise isplati uzet iskon, nudi 10 mbpsa uz najmanju naknadu ako uzmemo u obzir cijenu prikljucka a jos dobijete i telefon s nekim minutama koji meni osobno nece koristit jer cu ga samo ostavit da stoji, a obavezno ga je uzet.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Internet bez telefona?

Da li ima kakvih novosti, koja bila najbolja solucija za internet bez telefona, trebam preporuku za prijatelja.

Iskon mu nije dostupan, HT i Optima nemaju opciju bez telefona, kakva je situacija sa stickovima? Koliko je to povoljno i dobro?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Internet bez telefona?

ima optima već 2 godine koristim tu uslugu idi na web a ima i terakom .

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice